17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Ríje 2018
Ríje 2018
vloženo: 23.1.2019 19:36
autor: Jan Faul

úlovky (svět)

Čarovné augustové ráno.Srnec 8 r.
Čarovné augustové ráno.Srnec 8 r.
vloženo: 30.8.2020 17:39
autor: hubertushk

trofeje

Dnešní úspěšné ráno.
Dnešní úspěšné ráno.
vloženo: 25.9.2017 11:00
autor: Petr Waclawek

zvěř v přírodě

Je trochu vidět
Je trochu vidět
vloženo: 14.1.2020 09:02
autor: Děda z lesa

zbraně

K jubileu
K jubileu
vloženo: 10.4.2014 22:35
autor: Karel Obrtál

fotopast

Na újedi 2
Na újedi 2
vloženo: 26.10.2017 19:11
autor: Jiří Netík

myslivecké umění

Pod lonsku urodu srncu
Pod lonsku urodu srncu
vloženo: 29.1.2018 07:12
autor: martin pavka
Statistika
  • 243702 fotek (8 dnes)
  • 8555 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9802 inzerátů (6 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761029 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363182 hlasování fotek (105 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39918 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 7 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Hodinovka

Všude namoklo z odpoledních přeháněk a tak odjezd do honitby odkládám až téměř na 10h a volím lehce a relativně v suchu dosažitelné pastviny pod lesem nasvícené vzdáleným překladištěm, kde se mi zadařila liška a sele před 3 týdny. V duchu doufám, že bachyně která zde tlupu vždy před půlnocí vodila, již znovu získala k místu důvěru. Kvůli větru volím vzdálenější nižší posed a za 20min již ve stěně lesa slyším varování puštíka, následované lupáním a praskotem. Během dalších 10min. se na pastvině objevují dvě samotná selata a přerývají pastvinu při okraji lesa, ve kterém je slyšet přítomnost dalších kusů. I při dobrém osvětlení se mi na vzdálenost 120m z posedu s nižší opěrkou se zapřením o lokty, nedaří udržet kříž na jistou ránu. Po chvíli selata zatáhnou do lesa a podávají raport o bezpečnosti pastviny zřejmě s dobrým výsledkem, neboť následně z lesa bachyně vyvádí celou tlupu. Stejný scénář pohybu a rytí a ne a ne se hnout od lesa. Během dalších 5min nám dává rozhřešení srnčí, které se krátce rozbeká z druhého směru asi 100m od nás. To zkušené bachyni ke štěstí úplně stačí a poklusem odvádí celou tlupu zpět do lesa. Mezi zuby drtím neslušná slova o smůle a za zvuku ustupujícího praskáním v lese, vypouštím s hlasitým cvaknutím napínáček. Ověřuji si čas na telefonu a ještě před slezením naposled kontroluji celou pastvinu. V dalekohledu pak na 200m objevuji pomalu klusajícího podlouhlý stín se svítícím špičkou oháňky, viníka dnešního neúspěchu, jak má namířeno šikmo do míst, kde před chvílí stála tlupa. Přes puškohled kontroluji první prudké zastavení ve 100m po ne příliš povedeném zamyškování. Liška pokračuje stejným směrem, ale to už mám přeladěno. Znovu brzdí, sedá si a pozoruje směr, už je načnutá. Pravou rukou opatrně přikrývám ústa a do posledního zapištění vkládám tu správnou intonaci a něhu. Stahuji puškohled před rychle se zvětšující liščí siluetou a čekám, až mi ukáže bok. Jsem si bohužel vědom světly za zády a tak mě moc nepřekvapuje, že ve 30m před posedem liška prudce mění směr a přidává. Táhnu s ní, mířím na hlavu a krátce „sikám“. Její poslední zastavení je přerušeno suchým třeskem brokové rány. Po odeznění oslňujícího záblesku, už jen vidím záškuby zadních běhů a pomalé poklesnutí prohnuté oháňky zhasínající lišky. V duchu děkuji Hubertovi a Dianě za dnešní přízeň. Jak daleko byla v tu chvíli tlupa černé netuším, ale doufám, že se tu zítra zase šťastně setkáme. Tak Lovu zdar!
vložil: Petr Hruška
vloženo: 21.10.2016 20:11
zobrazeno: 4028x
hodnocení: 35 hlasů



Komentáře:

26.10.2016 16:50 vložil Vladimir Benadik
Lovu zdar!
25.10.2016 00:09 vložil Karel Kolář
Lovu zdar!
24.10.2016 09:54 vložil Jan Chaloupka
Lovu zdar!!!
23.10.2016 14:01 vložil Petr Hruška
Díky za ohlasy, a Myslivosti zdar!
22.10.2016 21:15 vložil Radek Dlouhý
Lovu zdar! Pěkné počteníčko.
22.10.2016 20:29 vložil David Pinkas
Lovu zdar !!!
22.10.2016 20:28 vložil David Pinkas
Lovu zdar !!!
22.10.2016 19:44 vložil Drahoš Hikl
Lovu zdar!
22.10.2016 17:05 vložil Jiří Zábran
Lovu zdar .
22.10.2016 14:09 vložil Ladislav Stašek
Lovu zdar!
22.10.2016 11:22 vložil Miroslav Hruška
LOVU ZDAR!
22.10.2016 09:35 vložil Aleš Frančák
Lovu zdar
22.10.2016 06:17 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
22.10.2016 01:56 vložil Blanka Klatovská
LOVU ZDAR.Pěkně napsáno.
21.10.2016 23:32 vložil Jaroslav Vlosovský
Lovu zdar.
21.10.2016 23:10 vložil František Mlčoch
Lovu Zdar!
21.10.2016 20:42 vložil Jindřiška Padalíková
Lovu zdar! Pěkně popsáno.****
21.10.2016 20:37 vložil Zuzka a Miloš
Lovu zdar!
21.10.2016 20:34 vložil Miloš
Lovu zdar! Držím palce, aby to bylo příště selátko.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.