17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Vzpomínka na loňský srpen
Vzpomínka na loňský srpen
vloženo: 12.3.2013 16:39
autor: Milan Pirožek

úlovky (svět)

Rumunsko dnes
Rumunsko dnes
vloženo: 12.12.2017 14:51
autor: NH

trofeje

Kmotřičky  ...+1
Kmotřičky ...+1
vloženo: 23.2.2012 21:53
autor: Vít Hlavica

zvěř v přírodě

Už by měl shodit
Už by měl shodit
vloženo: 11.3.2015 07:42
autor: Děda z lesa

zbraně

Nové zapažbení lankasterové jednušky Nowotný,moje práce.
Nové zapažbení lankasterové jednušky Nowotný,moje práce.
vloženo: 27.9.2019 20:25
autor: Stanislav Satoria

fotopast

ako by ich jedná mater mala...
ako by ich jedná mater mala...
vloženo: 4.5.2020 14:42
autor: pali1

myslivecké umění

Jeleň
Jeleň
vloženo: 13.2.2019 16:28
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243704 fotek (10 dnes)
  • 8555 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9800 inzerátů (6 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761030 komentářů fotek (5 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363185 hlasování fotek (108 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39918 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 7 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

2x

Navnazen množstvím čerstvých stop cestou, usedám na sedačku naproti požárním průseku, který protíná přirozené ochozy zvěře. Čekání mi krátí srna s jelínkem, které mám celou dobu na pár metrů jako na dlani. Jakmile zapadlo slunce vychází v pravo na průsek statný daněk, leč okamžitě se obrací a mizí zpět ve vegetaci. Ukázal mi, kterým směrem fouká .. Necelých 5 minut po něm, registruji na pravé straně, na konci průseku černý flek. Za ním následuje další a další ... Ihned se připravuji k ráně, jelikož předpokládám, že mě černá navětří. Sleduji přibližující se kusy přes puškohled. Všechno stejné, cca 10 kusů, sem tam vidím i střapec ... lončáci. Postupují ke mě a tak na 70 m se zastavují. Jeden kus odchází do vegetace za mě, zbytek začíná zvedat ryje vzhůru .. většina stojí na ostro a nedá se střílet. Prasata mizí ve vegetaci naproti. Dobře jsem si však hlídal jeden kus, který se oddělil a odešel za mě. Ten se ještě nevracel, proto zůstávám připraven. Skutečně po pár vteřinách se prase vrací zpět na průsek, k mému překvapení nepostrádá kamarády a ,,peláší´´ si to po průseku přímo ke mě. No nic .. střelím ho na pár metrů před sebou, jak půjde kolem ... přece pro něj nebudu chodit tam do bahna .. Chystám tedy zpraň před sebe a jakmile lončák probíhá na pár metrů přede mnou, tak jsem zjistil, že na 12ku zvětšení , nachystanou k ráně na větší dálku, nevidím vůbec nic!.... rychle zvětšení stahuji, což prase zaregistrovalo a zastavilo. To už jsem byl ale znovu na pozici, kříž se mi tak nějak sám zastavil na kořenu krku za slechem a sřílím. Lončák padá do bahna a ještě chvilku odkazuje. Paráda .. přemýšlím nad tím, jak se mi bude krásně vyvrhovat ještě za světla, ,,vnitřek´´ nerozstřelený .. super. Moje rozjímání přerušilo zalámání kousíček za posedem. Ohlížím se a vidím za sebou procházet další prase. Rychle kontroluji, zda-li jsem vůbec přebil a chystám zbraň na pozici na levou stranu, kam prase určitě vyjde. Tak se i stalo, prase vytahuje na průsek na nějakých 70m a lehkým klusem ho přesadí bez jakéhokoli zastavení. No nic .. ještě 10 minut posečkám, než půjdu vyvrhovat ... uplynuly tak 3 minutky a naproti mě za průsekem povědomně zalámalo. Chystám tedy zbraň potřetí, za pár vteřin vychází na průsek, na 50m dva lončáci, jakmile se jeden z nich staví pěkně na široko, střílím toho večera druhou ránu. Prase z těžka zatahuje do krytu a já jsem věděl, že nebude daleko. Nacházím ho necelých 30m od nástřelu a již mě čeká jen spousta příjemné práce :) Děkuji patronům za projevenou přízeň! Lovu Zdar!
vložil: P
vloženo: 2.6.2021 13:19
zobrazeno: 7626x
hodnocení: 13 hlasů



Komentáře:

4.6.2021 17:39 vložil Milan Dejda
Lovu zdar
4.6.2021 14:21 vložil Aleš Hendrych
Lovu zdar!!!
3.6.2021 20:21 vložil Jiří Malacka
Lovu zdar!
3.6.2021 08:13 vložil Kamil Plíšek
"Lovu zdar!" a díky za příběh!
3.6.2021 06:28 vložil Drahoš Hikl
Lovu zdar! Dík za příběh.
3.6.2021 06:13 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
3.6.2021 06:13 vložil Jiří Netík
Lovu zdar.
2.6.2021 20:44 vložil Pavel Charvát
Lovu zdar.
2.6.2021 20:05 vložil Jiří Šikl
Lovu zdar Petře.
2.6.2021 15:36 vložil Josef Balat
lovu zdar
2.6.2021 14:23 vložil Jiří Cikryt
Lovu Zdar!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.