17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

květen 2014
květen 2014
vloženo: 3.6.2014 18:19
autor: Holický Jan

úlovky (svět)

PL 2015
PL 2015
vloženo: 13.2.2016 07:12
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

Srnec
Srnec
vloženo: 22.10.2020 14:33
autor: Frantisek Jenik

zvěř v přírodě

Drbání je nutnost
Drbání je nutnost
vloženo: 2.2.2020 09:34
autor: Děda z lesa

zbraně

R 8
R 8
vloženo: 3.5.2018 12:40
autor: Ondřej Trlifaj

fotopast

..tady hlídám já..
..tady hlídám já..
vloženo: 10.8.2016 18:19
autor: Jaroslav Richter

myslivecké umění

na dreve
na dreve
vloženo: 19.5.2019 13:46
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243667 fotek (16 dnes)
  • 8551 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9796 inzerátů (8 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761003 komentářů fotek (18 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362970 hlasování fotek (108 dnes)
  • 57303 hlasování videí (0 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 8 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

jubilejní ulovení selete v našem Mysliveckém sdružení

Toto sele je uloveno v mysliveckém roce 2010-11 s pořadovým číslem 100.V naší polní honitbě lovíme pouze individualně,žádné společné akce.A jejich početní stavy neklesají.
vložil: Milan Ječný
vloženo: 15.2.2011 22:38
zobrazeno: 4252x
hodnocení: 32 hlasů



Komentáře:

17.2.2011 22:28 vložil Tomáš D.
Pro Ing. K.R. Je vidět, že jste zkušený myslivec, mě jen vytáčí to množství zdejších rejpalů a váš příspěvek mi přišel rýpací hodně. Hezký večer!
17.2.2011 11:10 vložil ing.Karel Rait
Ještě se musím opravit.Není to hilzna jak jsem napsal,ale hylzna, protože je to z německého výrazu "die Hülse",ať je to jak to má být! Zároveň se omlouvám za mou neznalost moderních zbraní,používal jsem vždy "klasiku" a protože jsem ve svých 71 letech s myslivostí definitivně skončil,neodebírám ani časopis "Myslivost".Děkuji za pochopení.
17.2.2011 10:52 vložil ing.Karel Rait
Pane Tomáši D.Souhlasím s vámi,že existuje jiný výraz než nábojnice,pak je to ale z němčiny počeštěný výraz hilzna,nikoliv hylzdna.Zdravím
16.2.2011 19:39 vložil Milan Ječný
Jiří,je Merkl ráže 8.57 JS
16.2.2011 13:06 vložil šiška
Neni to spis benelli argo ?
16.2.2011 11:21 vložil Filip Pětivlas
ja teda vzdycky videl napsano hilzna ale sam nevim co je dobre. kazdopadne to pochopi kazdej i kdyby to bylo blbe. mozna ze to nekde nepouzivaji ale u nas je to celkem bezny nazev..
16.2.2011 11:17 vložil Petr Kříž
Milane upřímné lovu zdar! Tome naprosto s Vámi souhlasím...
16.2.2011 10:43 vložil Tomáš D.
Karle co to tady zkoušíte? Lovu dík, výraz používaný více jak 100let a je uváděn i v dobové literatuře, je zbytečné převádět odnož zdejší debaty i sem pod fotku.Hylzdna je lidově běžně používaný výraz pro nábojnici a každý myslivec tomu rozumí. A když už jste tak zdatný v pojmenování a výrazech, tak by jste mohl vědět, že zbraň na obrázku je Merkl, který se už více jak rok pravidelně inzeruje na stránkách časopisu Myslivost.
16.2.2011 09:05 vložil ing.Karel Rait
Lovu zdar!Proč děkujete lovu?Snad vy děkujete za blahopřání jako lovec. Ještě by mne zajímala značka,resp.výrobce zbraně a její ráže. Jinak neznám výraz hylzdna, ale nábojnice (to byl asi překlep?)
16.2.2011 00:24 vložil Milan Ječný
Přátelé,Lovu dík.Touto zbraní chodím jen někdy,pár prasat už s ní mám ulovených,pořídil jsem si ji v loni v létě,kdy není tolik příležitostí na použití automatu.Na podzim jsem vzal patrony a zkoušel,co to umí.Nebyl jsem z toho vůbec nadšen,něky tři,někdy jen jedna vystřelená patrona.Po reklamaci u prodejce mi bylo doporeno,nepoužívat českou munici,která má velké odchylky v přesnosti hylzdny.Patrony jsem vyměnil a je vše v pořádku.Chci si na ni přivyknout,tak ji používám.Jiří,vysvětli nám toho souseda individualistu.Díky.Lovu
15.2.2011 23:16 vložil Petr Doškář
Lovu Zdar! Byl to opravdu zajímavý večer.
15.2.2011 23:09 vložil jirka hanys
Poloautomat na individualní akce?? paráda.Takového máme souseda.Taky individualista!!!Lovu zdar,ta zbran je na nahánky dobrá.
15.2.2011 23:07 vložil Petr Pořádek ml.
Lovu zdar! O to větší úspěch, že je to z polního revíru. Krásná flinta
15.2.2011 23:00 vložil karel 1
lovu zdar to je merkel sr1

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.