ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Daněk
Daněk
vloženo: 8.2.2014 19:23
autor: Michal / admin /

úlovky (svět)

Sibiř
Sibiř
vloženo: 1.9.2017 20:46
autor: František Strnad

trofeje

Rarita
Rarita
vloženo: 26.3.2013 12:28
autor: Miloš

zvěř v přírodě

Krovinorez
Krovinorez
vloženo: 6.5.2017 10:45
autor: Rastislav Rejko

zbraně

Přestavba jednušky ZBK 110
Přestavba jednušky ZBK 110
vloženo: 15.3.2012 13:27
autor: Ondřej Trlifaj

fotopast

ako by ich jedná mater mala...
ako by ich jedná mater mala...
vloženo: 4.5.2020 14:42
autor: pali1

myslivecké umění

Vladimír Lepš II.
Vladimír Lepš II.
vloženo: 9.12.2020 22:04
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 233318 fotek (6 dnes)
  • 7956 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8883 inzerátů (0 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 748935 komentářů fotek (13 dnes)
  • 12931 komentářů videí (0 dnes)
  • 3293045 hlasování fotek (35 dnes)
  • 56444 hlasování videí (0 dnes)
  • 37648 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 8 online

Připomínky a názory
Diskuze

7, 62 - 39

jiří králíček vložil 4.11.2012 12:52
máte někdo v této ráži odzkoušeno geco 9,7 g na černou zvěř ?
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Žaloudek Josef reaguje 21.1.2024 08:59
Někdo nějaké zkušenosti v této ráži s monolitem ???
Žaloudek Josef reaguje 21.1.2024 08:57
Někdo nějaké zkušenosti v této ráži s monolitem ???
Žaloudek Josef reaguje 21.1.2024 08:57
Někdo nějaké zkušenosti v této ráži s monolitem ???
Žaloudek Josef reaguje 27.7.2023 07:22
Váha střely je 16,5 gramů.
Žaloudek Josef reaguje 27.7.2023 07:07
Máte někdo vyzkoušené ??
Žaloudek Josef reaguje 8.7.2023 06:10
Zdravím, mám dotaz. Nepoužíváte někdo přebíjené náboje této ráže?? Pohrávám si s myšlenkou na monolitní střelu.
Miloš Nejezchleb reaguje 13.4.2023 13:32
Hornády mají pořád dost energie.
Petr Šimíček reaguje 1.4.2023 17:33
Střela je totožná, jen ty hodnoty na papíře se změnily.Snad praxe ukáže víc.Se Sakem jsem byl doposud spokojený.
Žaloudek Josef reaguje 24.3.2023 06:08
Teď na to koukám. Přitom váha střely a rychlost stejná. Má ta střela stejný tvar jako ta předtím? Jediné co se změnilo je BC a pokles střely.
Petr Šimíček reaguje 19.3.2023 17:19
Zdravím, zaznamenali jste nějaký rozdíl v účinnosti střeliva Sako? Od roku 2021 E100 1416J místo původních E100 1598J (hlaveň 420mm)
michal potočný reaguje 10.3.2023 11:20
Dobrý den,nevíte prosím někdo,kde by daly sehnat Saka v okolí Zlína,Kroměříže v této ráži? Děkuji
Luděk Lesák reaguje 11.10.2022 16:24
Přidávám poznatek k tématu. Test střeliva Barnaul 7,62x39 HP 8g/123grs.CZUB 527 "Carbine" Stříleno z nastřelovací kozy na 80m (což je pro tuto kombinaci asi ideální dálka pro lov) zásahy rozptyl do 1,5cm. Z ruky s oporou rozptyl do 3cm.Nevím, jaký účinek v cíli mají jiné střely renomovaných výrobců, ale považuji za zbytečné dávat za náboj 45,-Kč, když mi stejnou "práci" udělá ten za 10,-Lovec by měl umět odhadnout, co si může dovolit a co už je risk. Já bych to odhadoval asi tak, do 80ti kg, do 80ti metrů.Lovu zdar.
Žaloudek Josef reaguje 12.4.2022 07:08
Přebíjíte si někdo tento náboj?
Petr Decsi reaguje 12.12.2021 19:59
Zdravím všechny příznivce nábojů Barnaul.Můj bratr během jednoho týdne s nimi ulovil 4 ks černé zvěře(od 30 do 60 kg)+ jedno srnče 8,5 kg(vyvržené na vzdálenost 160m).Ještě zdůrazním,že ten lončák odběhl z nástřelu s dobrým barvením 80 m,ostatní 3 kusy(selata) černé a srnče zůstali v ohni.Nakonec pro takové typy kolegů jako je např.Bernard:vím,že náboj 7,62x 54R je výkonější než 7,62x 39,ale má některé shodné rozměry(včetně země původu i dostupností,ceny atd.).V ráži 7,62x39 jsou výborné Sako,ale někdy je problém s jeho dostupností.Z toho důvodu se mi jeví jako výborná alternativa právě náboje Barnaul.
Petr Decsi reaguje 22.11.2021 20:03
Bernard:já vím,že toto je vlákno o 7,62x39.Osobně kulovnici této ráže vlastním a mám do ní i náboje Barnaul,ale ještě jsem je nezkusil.Můj bratr vlastní SVD-63,tak mi ho půjčuje.Potěšilo mne,že víte na rozdíl od většiny kolegů,které znám o jakou jde zbraň.Náboje značky Barnaul jsou poměru cena-kvalita solidní.V pátek jsem četl článek v časopise Lovec o ráži 223 Remington a byla tam uvedena i tato značka(nejlevnější)a hodnotily ji kladně.
Zbyněk Kubíček reaguje 19.11.2021 10:36
Jsem rád, že tento příspěvek pan Desci napsal v souvislosti se střelivem značky Barnaul. Jeho komentář jen potvrzuje, že se za příznivou cenu nejedná o špatné, či jakkoliv zavrženíhodné střelivo i v jiné ráži než je 7,62x39.
Bernard reaguje 19.11.2021 06:49
Petře Decsi, je chválihodné, že jste se podělil o vaše zkušenosti s náboji 7,62x54R a Dragunovem, ale toto je vlákno o 7,62x39.
Petr Decsi reaguje 17.11.2021 16:57
Mám zkušenost s náboji Barnaul SP v r.7,62x54R s SVD-63.Přesnost na 100 m výborná(lepší než Vlašim)spolehlivost zatím 100%.Máme je teprve od loňska,protože nebyly ke koupi.Uloven jeden kus černé-lončák 65 kg a 2 lišky.Vše samozřejmě v ohni.Jak napsal kolega Zbyněk Kubíček za cenu,kterou stojí jsou výborné.
Richard Czech reaguje 11.11.2021 16:58
K náboji Hornady se střelou SST,,mám s tímto nábojem horší přesnost nežli se SAKEM,,nicméně střela je na můj vkus "křehká",,lončák cca 70m neprostřelen,selata kolem 30 kg prostřeleno 1ks,3ks neprostřeleny nicméně "v ohni" bez dosledu,rány spíše přes plece hodně nahoru.Pravidelně jsem pod škárou na druhé straně nacházel svlečený plášť ovšem bez olova,,,to bylo rozstříklé v kusech poměrně daleko od střelného kanálu.Srnec prostřelen výstřel kolem 5cm.Lišky poměrně devastující výstřely,9ks se jen 2 daly použít dále,např.na výcvik aportu psa.vzdálenosti střelby do a kolem 100m max.Toto mé skromné poznatky za posledního cca půl roku c CZ527 a Hornady SST.Nicméně už mám nakoupené SAKA.
Zbyněk Kubíček reaguje 8.11.2021 13:12
Otec už delší dobu úspěšně používá právě střelivo Barnaul SP. Loví s ním i na vzdálenost 200m, při nastřelení CZ 527 Carbine na ONV. Tato střela z ocelové nábojnice, za cca 10Kč je až neuvěřitelně přesná a její účinek se dá přirovnat k účinkům ráže 7x57, kterou také vlastníme. Loví s ní úspěšně i vysokou na čekané. Pro lov zvěře v ČR, včetně černé a mufloní je po našich praktických zkušenostech bezproblémová.
Žaloudek Josef reaguje 8.11.2021 09:09
já teď dostal krabičku Barnaulů SP. Má cenu s tím střílet ?? Používá to tady někdo
Luděk Lesák reaguje 27.2.2021 16:25
Má někdo zkušenost s touto ráží od Barnaul se střelou HP?
Miloš Nejezchleb reaguje 24.1.2021 10:37
Zdravím, co HORNADY SST. Nic moc se tady o nich nepíše.Díky.
Bíba bíbovič reaguje 15.1.2021 17:43
Zdravím, je něco nového po lovecké sezoně? jak vyšel Prvi Partyzan? Mám s ním dobré zkušenosti i v jiných rážích. Bíba
Žaloudek Josef reaguje 9.5.2020 12:42
Dlouho sem nikdo nic nenapsal,tak to zkusím oživit. Nějaké nové postřehy?? Viděl jsem někde střelivo Winchester v této ráži. Nechá se to u nás někde koupit??
Josef Vyskočil reaguje 30.10.2019 17:42
Tak co samopaláci(:-) nějaké nové postřehy rozhodl jsem se si tu carabinu koupit jak říkáte ať teda vím o čem píšu.
Luděk Lesák reaguje 30.9.2019 14:56
Koupil jsem si 527ku v této ráži. Spíše jen tak pro radost. Ve spojení s dobrou zbraní, jakou CZUB bezpochyby je, to považuji za dobrou kombinaci. Optiku rovněž v "ekonomyclass" Odeon 3-12x56.Zatím vyzkoušeno na střelnici s SB SP 8g. Zásahy na optimální vzdálenost 80m sedí asi na velikosti kruhu 6cm.Nejsem žádný olympijský šampion.Dobrá věc ke svému účelu.
Žaloudek Josef reaguje 25.7.2019 18:28
Jedno řepkové. Na 40 m. Sako gamehead 8 g.15 metrů od nástrelu. Cca 70 kg.
Petr Tichý reaguje 28.4.2018 02:04
Osobně vlastním cz 527 v této ráži. Lovím s ní srnčí, dančí i černou zvěř. Nejlépe se mi osvědčili Saka mají totožný nástřel s SB, nicméně střela se rozkládá do krásného hříbku jak z učebnice. Spřely SB se po zásahu tříští, tak že výstřel je poměrně větší. Využívám je k nástřelu kulovnice, nebo na naháňky. Protože jsou o dost levnější, a nástřely jsou totožné. HORNADY SST mají sice hezký nástřel, dobrý stop efekt, ale na můj vkus se střelan zase moc tříští. Geca jsem osobně sice nezkoušel ale nikdo je příliš nechválí. A když jsem si je jednou chtěl koupit i prodavač v obchodě mě od nich zrazoval.
Žaloudek Josef reaguje 17.3.2018 21:13
Petr M. Prvi partizan.Koupil jsem je,protože tenkrát v obchodě v téhle ráži nic neměl mimo SaB.Ty jsem zase nechtěl já. Ale jsem s nimi absolutně spokojený,přesnost dobrá a vynikající účinek,prostřeluje to prasata a většina jich se láme v ohni.Takže je letos koupím znovu.To Geco mě zklamalo,hlavně tím že se mi to loupalo z pláště. Partizána jsem ještě z úlovku nevyndal,vždy šel zkrz. Takže za mě palec nahoru.
Petr M reaguje 16.3.2018 23:35
Pro ty kteří nejsou spokojeni s kvalitou Geco tak tuhle ráži si koncern nechá dělat v maďarsku v muničce MFS. Originál MFS měli taky každou špičku jako originál a rozptyl? Honil jsem je na 50m ve vzduchovkovém větším terči a nedohonil jsem je. P. Žaloudek, máte nějaké další zkušenosti s Prvi Patizan? Já je pořídil ale ještě jsem neměl štěstí s nimi něco ulovit.
Žaloudek Josef reaguje 9.3.2017 14:46
Prvi partizan 8g. 70 metrů, 50 kg vyvržené. V ohni.
Robert Tilnak reaguje 27.1.2017 20:34
Najlepšie strelivo do tejto ráže je HORNADY ZMAX alebo SST.
Žaloudek Josef reaguje 6.7.2016 14:13
Taky jsem koupil S&B,protože v prodejně jinou značku neměl a chodí to dobře. Tak uvidíme na účinek v praxi.
Cirus Dratˇak reaguje 2.7.2016 14:35
Tuto ráži mám od loňského podzimu v CZ 527 .Na střelnici jsem zakoupil střelivo od čtyř výrobců.Nejlíp chodily na 100 metrů Hornady SST a naše beloty,skoro se zásahy dotýkaly.Sklamalo mě Sako a nejhůř chodily Federaly se střelou Fusion za 48 korun kus!Rozhodl jsem se pro Hornady a zatím mám střeleny pouze 4 kusy srnčího a každý o váze 9 kilo.Střílel jsem naširoko na žebra,od 30 až 120 metrů. Všechny kusy byly v ohni bez poškozsní zvěřiny.Hornady na svých strankách uvádí,že střela SST je pro ty kteří stříli za plec tvz.na žebra.
Žaloudek Josef reaguje 17.6.2016 14:34
Nějaké nové zkušenosti s touto ráží?? Kdo s jakou municí lovíte?
Miloš Řeháček reaguje 2.10.2015 08:56
Dej tam Sako a už nemusíš nic zkoušet, jen budeš dokupovávat.
Žaloudek Josef reaguje 1.10.2015 18:35
Tak jaké máte nové poznatky s geco 9,7g? Já po počátečním nadšení asi zkusím něco jiného asi SST
Jan Slavětínský reaguje 25.5.2015 08:16
Viděli jste tento náboj v ráži 9x39? Viz článek v poslední Střelecké revui.
Kalach reaguje 24.5.2015 19:26
Nechcem naštartovať neplodnú hádavú atmosféru.Chcem sa len dozvedieť, aké skúsenosti máte so strelivom Hornady SST. Myslím že toto strelivo používa dosť majiteľov tejto ráže.
S. Kamil reaguje 22.5.2015 19:21
Tak jsem si přečetl pár narážek velmi "chytrých střelců" a upřesním svoji poznámku s foto ze dne 23. 4. 2015/11:55. Srna byla střelena nikoliv na plecko, jak zde chytří lidé, bez znalosti věci píší, ale na komoru cca. dva prsty od zadní podélné osy předního běhu. Střela Geco 9,7 g šla přes žebro, stočila se směrem nahoru a mírně vpravo, čímž výstřel byl v horní části levého plecka s výsledkem na foto. Používám 25 let .270W a 7x57R a tohle se mi u žádné z těchto ráží nestalo. Z tohoto důvodu jsem zbraň v ráži 7,62x39 dal z domu. A pro vás, chytré hlavy, co jako největší chatráci a znalci píší zasvěceně o věcech bez znalosti souvislostí, držte se zadání otázky a nechytračte.
Josef Hanzlík reaguje 21.5.2015 23:49
Člověče,to je moc daleko.Ta krátká je do metru a dlouhá do metru a půl.A až mi zas napíšeš něco vtipnýho,zkus to prosím česky.
Peterin reaguje 21.5.2015 21:22
No vida, přes pi----ny, dle Vás, se snad dostaneme i k tématu. Děkuji za info.( a jinak, myslím si že ty p.. jsou maximálně od Vás). A když už jsme tak v tom, co je krátka a větší vzdálenost u tak hruzostrašné nepovedené flinty a hlavně ráže? Dle Vašeho výkladu krátká 5-10 m větší asi 20 s obavou bych to pustil i na 25m. Fakt na nic,to je lepší to praštit pažbou ne? A hlavně je to zadarmo. Opravdu o ničem. Měj te se jak chcete.
Josef Hanzlík reaguje 21.5.2015 20:59
Vepříku,nech admina,ať dělá,co uzná za vhodné.Magora tu vidí každej,kdo si přečte,cos vyplodil.A jestli ta píčovina s těma otazníkama znamená dotaz na Hornady SST,tak na krátkou vzdálenost se tříští a neprostřelujou,na větší dálku,když ztratí trochu na rychlosti-v pohodě.
Peterin reaguje 21.5.2015 20:37
Odborní ci na slovo vzatí, tím pádem nevidím jediný důvod tohoto diskuzního forá, asi by se měl admin zamyslet, protože je to ztráta času.
Peterin reaguje 21.5.2015 20:35
Pane Hanzlík, já to čtu protom, abych se třeba něco dozvěděl o dotatu, který je v podstatou této diskuze, že???, ale o no nějak nic k tématu, no tak nevím kdo je tady MAGOR?!!
Josef Hanzlík reaguje 21.5.2015 20:25
Tak to nečti,magore.
Peterin reaguje 21.5.2015 20:21
geco 9,7g,možná sst ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????. A s těma kecama už běžte do p....e, pokud neumíte číst, založte si vlastní skupinku a hádejte se třeba do bezvědomí, to se fakt nedá.
Josef Hanzlík reaguje 21.5.2015 18:13
Tak ještě jednu poznámku,ale totálně mimo téma.Nad těma militantama,kteří si vytuní osmapajdu a myslí si,jací že jsou Zajcevové,nebo Königové, trefující na 300m záslepku,se musím jenom pousmát.Kdy tedy mě běhá mráz po zádech,když vidím fotra v mém věku(před šedesátkou),jak začátkem května běhá u nás v Sudetech v 70let starý US uniformě s nefunkčním "kvérem"na zádech a tváří se jak ukrutnej osvoboditel.Smekám před tím,jak mají vyfiknutý starý auta,ale totoť?
Josef Vyskočil reaguje 21.5.2015 13:18
Závěr je přímotažný :-) PS: a to je ten průser
Josef Hanzlík reaguje 20.5.2015 21:51
Jo,to je vlastně pravda,taky už jsem to někde viděl,ten tuning a asi to fakt bude něco stát.Jen jsem si špatně vysvětloval pojem zcivilnění.No a během těch dvou let,co jsem tam musel být,i ta osmapedesátka byla dobrá.Bylo mi dvacet a jak se říká"Když je hlad,i ta husa se hodí"
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 20.5.2015 20:36
No...máte pravdu, pane kolego, že jsme zabředli dost bokem...ale žasl byste, co se týká těch investic... jak ti militanti berou zcivilněnou 58 jako základ pro tunění...všelijaké rukojeti jak od vrtačky, lišty, raily, rozhraní, předpažbí z hliníku, plastu, v ceně násobku holé zbraně..fuj tajbl...no...když se to někomu líbí...já jsem rád, že je od Sa.vz. 58 pokoj...
Josef Hanzlík reaguje 20.5.2015 19:04
Pane doktore,znám několik lidí,kteří začali na naháňky nosit tyto zcivilněné zbraně.Předpokládám,že kdo je militantně založen a chce jen střílet,nebude investovat do sebemenších úprav zbraně a bude s ní blbnout tak,jak byla vyrobena.Pan králíček se ptal na jistý druh munice této ráže,my jsme to asi celkem logicky překroutili na druh zbraně,kde jsme jako "jeden o koze,druhý o voze"probírali Carbinu a vojenské samonabíječky,či automaty.Tedy plně souhlasím s p.Novákem.A někde na lovectví,nebo kde to je,jsem našel odkaz na zbraň,která by se asi dala zařadit do té kategorie zcivilněných osmapadesátek a jsem takový ignorant,že s takovou zbraní,která tam byla vyfocena,bych na naháňku klidně šel.Asi bych tím nadzvedl ze židle pár lidí,no,to je ale můj boj.
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 20.5.2015 18:41
Pane kolego Nováku, jestli taky můžu...éra zcivilněných 58 ček a Simonovů SKS opravdu nevznikla kvůli přemnožení černé a naháňkám...tam těchto zbraní zaplať Pán Bůh moc neuvidíte. Vznikla kvůli kombinaci dostupnosti levného střeliva, levné zbraně a jakýmsi nostalgickým teskněním po základní vojenské službě u starších ročníků a u ročníků mladších, kterým se vyhla, z jakési zvrácené přitažlivosti military stylu (...já když vidím ty blbečky z airsoftu, ach jo...neví co činí...) Prostě levná flinta pro někoho, kdo si chce levně zastřílet a má militantní cítění.
Jan Slavětínský reaguje 20.5.2015 12:18
Pane kolego Nováku nic se neděje. Díváme se na věc každý z jiného úhlu a možná s jiným pochopením, ale to nevadí.Já do toho byl trochu "zasvědcený". Každopádně, kdo chce, tak si svůj názor udělá. Ale to je samozřejmě okrajová věc, která s používáním této ráže v myslivosti ,nemá žádný vliv. Lovu zdar.
Bohumír Novák reaguje 20.5.2015 09:56
Pane Slavětinský to, že se CZ 527 Carbine začala vyrábět kvůli levné vojenské pěchotní munici jste tvrdil Vy, já jsem se Vás snažil přesvědčit o opaku (hned v 1. větě), ale možná se jen navzájem špatně chápeme. A ona lovecká patrona 7,62x39 není zase o tolik levnější aby si kvůli tomu někdo kupoval kulovnici (a takovej blázen snad nikdo není aby lovil spárkatou zvěř vojenským celopláštěm). A éra zcivilněných Sa58 (kvůli zákonu o zbraních), SKS atd. vznikla kvůli přemnožení černé zvěře (a rozšíření naháněk na ní) a také nabídce levných, blbovzdorných a relativně spolehlivých zbraní. Nevznikla kvůli levné patroně.
Jan Slavětínský reaguje 19.5.2015 09:40
Pane Nováku ty Carabiny se nedělají od včerejška a neprodávají se jen u nás. Ne aby se z ní vystřílela veškerá vojenská munice, jak si mylně myslíte, ale aby s vidinou levné patrony byl o ní zájem a prodávala se. Taktéž z Sa58 vznikla samonabijecí kulovnice, začla éra SKS atd. Většina myslivců to pamatuje nebo snad pamatuje....
karel zvářal reaguje 19.5.2015 09:25
V jedné věci s J. Vyskočilem souhlasím, a to možnost zastřílet si levně na střelnici. Pro ty, co nemají žádnou střeleckou průpravu (nebo jen zcela minimální- vzduchovka, malorážka) je po zakoupení této ráže možno si zvyknout na spoušť, zpětný ráz, nebo prostě naučit se zbraň držet a správně dýchat. Nastřelení na kvalitnější střelivo je pak dalším krokem. Včera jsem potkal myslivečka s 550, používá SB střižnou hranu a nemůže si to vynachválit, ač dříve odzkoušel více laborací. Říká, že na komoru přes žebra všechno zůstává do pár metrů.
Bohumír Novák reaguje 19.5.2015 09:12
Že by CZ 527 Carbine vznikla kvůli tomu aby se vystřílela vojenská munice je pěkná blbost. Jednak těch pušek není tolik aby nějak významně ovlivnila spotřebu vojenské munice a jednak z CZ 527 Carbine nikdo vojenskou municí nestřílí. 7,62x39 se prostě stala oblíbenou loveckou ráží v celém světě a většina výrobců zbraní také tuhle ráži dělá. Vojenskou municí se střílí na střelnicích a to tak hodně, že munici z dob ČSLA už dávno neseženete, nikdy nebyl problém se jí zbavit. Dnes se dováží munice v téhle ráži hlavně z Číny.
Bohumír Novák reaguje 19.5.2015 08:26
Tvrdit, že čím dražší flinta je logicky kvalitněji zpracovaná, je v dnešní době bohužel velice směšný názor.
Jan Slavětínský reaguje 19.5.2015 07:37
Po pádu Varšavské smlouvy a po zrušení ČSLA zůstalo v republice mraky muničních skladů, takových Vrbětic a bylo potřeba to nějak likvidovat. Nabalili se na to různí překupníci a obchodníci a byla snaha dostat do civilu 58ky s nějakou úpravou, prodat civilu pěchotní munici, která mnohdy byla i 30 let stará a vznikl nápad postavit lehkou kulovničku za lidový peníz a navalit to do lidí. Kšeft je kšeft. No a tak vznikla Carabinka na Kalašnikův náboj. Trochu problém je,že se pěchotní munice dělá v jiných kriteriích přesnosti proti střelivu loveckému. Tam nikdy MOA nehrozí. Jak tato ráže procucávala do civilu, muničky začly náboj vyrábět i pro lovecké účely a tak se přesnost znatelně zlepšila. Špatná ráže to není, výkonem i balistikou je hodně podobná k 30-30W, ale osobně bych jí měl ve skříni jako druhou kulovou zbraň .....
Jiří Pavlík reaguje 18.5.2015 22:34
Nejsou levnější kulovnice než CZ 527 Carbine? Asi bude třeba rozšířit si obzory, protože tohle je s prominutím hovadina. CZ 527 Carbine není zcivilněná vojenská zbraň, ale konstrukčně vychází z Brna ZKW! (už jsem to tu psal). Navíc v této ráži můžete zhruba za stejné peníze koupit třeba Zastavu M85 nebo když budete mít chuť nějaký ten tisíc přihodit tak třeba Rösler Titan určitě nebude špatná volba. Pokud z vás někdo uvažuje tak, že Rösler vyrobil tuto zbraň z toho důvodu, aby z něj mohli střílet zákazníci vojenské střelivo za 4 Kč/ks, tak je buď velký vtipálek nebo neználek. Prostě a jednoduše je o tuto ráži zájem z jiných důvodů než laciného střeliva, tak se prostě reaguje na poptávku.
Josef Hanzlík reaguje 18.5.2015 19:21
Omlouvám se za malé"v"v příjmení.
Josef Hanzlík reaguje 18.5.2015 19:04
Pane vilšere,co je zcivilněná 58?Jestli Vy tím myslíte to,co naši vystavovatelé předváděli v Norimberku(vloni),pak i ta ižka je luxusní zbraní.No a kdo by do nechromované hlavně cpal vojenské přebytky,je buď neznalec,anebo neví co s prachama.
Josef Vyskočil reaguje 18.5.2015 17:55
Pane Zvářal, nejde o to kolik stojí tahle karabina jde hlavně o tu ráži, proto je tak levná a to, že to bylo postavený k vůli těm přebytkům vojenského střeliva je taky pravda takže proto na to upozorňuju, ale více či méně je to tak, že čím dražší flinta je logicky i kvalitněji zpracovaná atd. Já zase razím heslo, že nejsem tak bohatý abych kupoval levné věci.PS" piju raději víno z ověřených zdrojů.
karel zvářal reaguje 18.5.2015 17:10
To jsem netušil, že dojde i na měření pindíků... Tak pokud "nejslabší stránkou" kulovnice je její cena, ale jinak je praktická, spolehlivá, snadná na údržbu - nezlobte se na mě, toto je těžká snobárna, vytýkat někomu, že se chová ekonomicky! A on to p. Hanzlík přesně trefil 17. v 19,15 - pochybuji, že p. Vyskočil takto pohotově reagoval. Vysvětlovat pojem množstevní sleva zde nebudu, protože nízká cena neznamená automaticky nízkou kvalitu. Já třeba kupuji nejlevnější chleba a nejlevnější značky piva, protože si ničím s Heinekenem nezadají. Jestliže pánové úspěšně loví, jsou podobné "argumenty" více než směšné. CZ 527-čce zdar!
Josef Vyskočil reaguje 17.5.2015 19:20
Nikoho neurážím, ale já snad levnější kulovnici neznám a o optice se nebavme. Jestli si jste touto zbraní jistý tak si s ní klidně lovte, ale za mě je to neuvážený hazard při dnešní možnostech tuhle flintu, bych možná akceptoval pouze na tréning na střelnici, ale je to můj názor, nikomu ho nevnucuji.
Josef Hanzlík reaguje 17.5.2015 19:15
Dle Vyskočila je patrně správným myslivcem jen ten,kdo má min.Blasera,na něm Leiku,druhou na krku,oblečenej v nejdražším finland oblečení a na lov ho veze řidič.Ale jo.Vyskočile,za třicet let myslivosti jsem nepostřelil a neztratil jediný kus zvěře,jež se loví kulovou zbraní.Jak jste na tom v tomto ohledu Vy?
Jiří Pavlík reaguje 17.5.2015 10:01
Pane Vyskočile proč tady píšete takovéto úsudky? Proč tady plácáte o tom, že lidé, kteří si koupí tuto zbraň chtějí provozovat myslivost na nejvyšší úrovni s tím nejlevnějším vybavením? Nebo ty bláboly o nočním vidění? A krom toho, tato zbraň s dobrou optikou rozhodně nepatří mezi nejlevnější vybavení (tedy pro většinu myslivců). Způsob Vašeho vyjadřování a urážení kolegů myslivců osobně považuji za nemyslivecké. Pokud toto berete jako projev stavovské cti, tak opravdu musím konstatovat, že "Pán Bůh s námi...."
Josef Vyskočil reaguje 15.5.2015 14:54
pane Vilšer nemá cenu se nad tím nějak pohoršovat oni na to taky přijdou, že to stojí za h...o, to jsou ti co chtějí provozovat myslivost na nejvyšší úrovni s tím nejlevnějším vybavením pak si na to ještě koupí nočák a nejlepší hromadová zbraň je na světě.
Žaloudek Josef reaguje 15.5.2015 08:49
Ono se bohudík jedná jen o tři náboje z krabičky,spíš mě překvapilo,že Geco=kvalita RWS jak zněla jejich reklama a pak pustí tohle z fabriky.Asi to vyráběli v pátek odpoledne :) Jinak na ty moje "dálky" co lovím by to určitě velký vliv nemělo.
Josef Vyskočil reaguje 15.5.2015 08:35
Hanzlíku nebudu, ani jsem to neměl v plánu.
Jan Slavětínský reaguje 15.5.2015 07:53
p.Žaloudek -sice to na pohled blbě vypadá, ale u pomalého knedlíku to v podstatě nemá na nic vliv.Ani na přesnost ani na deformaci střely. Levý náboj z fota - Pokud zkusmo nehtem zkusíte odrýpnout to olovo zjistíte, že plášť pokračuje výš a že to je taková mázlá "olověná slina". Je to levná výroba a v kombinaci s laxním člověkem,který u toho sedí nebo to kontroluje,se dostává z fabriky na trh takový výrobek. Při nástřelu zjistíte, že to lítá stejně. Něco jiného je taková střela u náboje s rychlostí 900-1000m/s, tam je to v řiti....
Žaloudek Josef reaguje 14.5.2015 20:27
Geco 9,7g. Minulý týden jsem kupoval novou krabičku,nevím zda to bude dobře vidět na fotce ale každý náboj je trošku jiný.To jsem minule nebylo.Ale jak píše kolega Pavlík tak se to občas svlékalo z pláště
Josef Hanzlík reaguje 14.5.2015 18:18
Vyskočile,Vy to nekupujte.
Jiří Pavlík reaguje 14.5.2015 18:07
Abych se vrátil k tématu- Geco 9,7 g jsem zatím nezkoušel, ale mám v plánu jej vyzkoušet. Co jsem slyšel, tak u první série prý střely často fragmentovaly, navíc v diskuzích na internetu se často zmiňují problémy se selhači (konkrétně u CZ 527 Carbine).
Jiří Pavlík reaguje 14.5.2015 18:07
Abych se vrátil k tématu- Geco 9,7 g jsem zatím nezkoušel, ale mám v plánu jej vyzkoušet. Co jsem slyšel, tak u první série prý střely často fragmentovaly, navíc v diskuzích na internetu se často zmiňují problémy se selhači (konkrétně u CZ 527 Carbine).
Josef Vyskočil reaguje 14.5.2015 16:00
To je komedie tak já si koupím tuhle super ráži a pak budu řezat náboje, aby to líp zabíjelo v dnešní době absurdní sory.
Jan Slavětínský reaguje 14.5.2015 13:55
Kolego Zvářale, třikrát jsem si přečetl první tři věty vašeho příspěvku a doufám, že se Vám neozve nějaký zelený mozek s vysvětlením, jak že jste to myslel. Vše v dobrém,ale jste na veřejném a mysliveckém vebu....Něco málo k 7,62/39. Pokud chcete lepší ranivost u poloplášťů SB, uřízněte nožem hned nad pláštěm střele špičku. Nástřel se téměř nezmění, ranivost výrazně.
karel zvářal reaguje 14.5.2015 12:09
Nějak mě ty malorážky leží v žaludku...
karel zvářal reaguje 14.5.2015 12:07
Pavle, mě by ani ta neznalost inkubačních dob nevadila, to hnízdění ptáků nijak neovlivní, ani jejich životy. Co bývá horší, že někdo nepozná druhy, kdy místo hřívnáče střelí např. poštolku. V domnění, že zmačkl na hojnou káni, střelil včelojeda. A zaměnit orla či sokola za káni, to už ani nemá cenu komentovat. A je dobře, že ovládají alespoň střelivo a zbraně, aby zvěř zbytečně netrpěla a na druhou stranu po ráně nebyla nadměrně devastovaná. Téma střeliva použitelného do útočné pušky je zde zbytečně vyhrocené, puška sama o sobě útočná ("agresivní") není. Z toho by potom vyplývalo, že se jí vojáci nesmí bránit? Jak zde pánové vzpomněli, většina loveckých zbraní jsou více či méně vylepšené analogy vojenských pušek. Takže vytýkat někomu, že používá střely do "sapíku", mi přijde tak trochu hnidopišské, protože pokud to plní svůj účel, tj. usmrcuje okamžitě, nevidím jediný důvod trpět nějakým pocitem méněcennosti či viny při používání (také) vojensky používaného střeliva. Kulovnice v této ráži jsou velmi oblíbené a já je rozhodně vidím raději, než ty malorárožkoové prskavky. Většina nedohledaných kusů je právě po dalekonosných ranách, kdy najít místo nástřelu bývá obtížné a někteří se o to ani po odskoku zvěře nepokoušejí...
Jiří Pavlík reaguje 13.5.2015 20:58
A používám výhradně střelivo Sako Gamehead 8 g. Zkoušel jsem ještě S&B SP 8 g, které bylo pro mé účely dostatečně přesné, ale střela nedosahuje tak dobrých ranivých účinků jako Sako.
Jiří Pavlík reaguje 13.5.2015 20:41
A používám výhradně střelivo Sako Gamehead 8 g. Zkoušel jsem ještě S&B SP 8 g, které bylo pro mé účely dostatečně přesné, ale střela nedosahuje tak dobrých ranivých účinků jako Sako.
Jiří Pavlík reaguje 13.5.2015 20:38
No vida, nedorozumění se vysvětlilo a je snad po problému:). Jsme přece rozumní lidé a co se týče náboje samotného - pokud dosahuje zákonných limitů, nevím proč by nemohl být s rozumem používán. Pokud se podíváte na charakteristiku náboje (energie, rychlost, balistická křivka), tak mě se nabízí tak trochu srovnání s nábojem 6,5 x 54 M. Schön, který pro rozvážné střelce doporučoval pan prof. Javůrek i na vysokou. Nicméně, podotýkám, že současné laborace muniček, které tento náboj vyrábějí jsou o něco málo výkonější než 7,62 x 39. Dovolil bych si ale odhadnout, že předválečné laborace by asi současného výkonu nedosahovaly. Jinak co se týče poloautomatických zbraní a automatických používaných v myslivosti, tak osobně jsem odpůrcem těchto zbraní. Pokud jsem si vědom limitů tohoto náboje, resp. zbraně v této ráži, tak přece nebudu lovit jelena III. věkové třídy na 250 m. Již jsem to tu psal - na této zbrani (CZ 527 Carbine)oceňuji nízkou hmotnost, rejdnost, přesnost a dostatečnou účinnost prakticky na veškerou zvěř (vyjma vyspělé zvěře jelení a černé) lovené na vzdálenost +- 100 - 120 m.
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 13.5.2015 18:30
...přesně tak, je to v podstatě původní ZKW 465, která dostala na Expo v Bruselu v roce 1958 zlatou medaili...pane kolego Vilšere, já mám dojem že si nerozumíte, Vy máte na mysli asi zcivilněnou osmapadesátku, která se prodává jako 858 semiauto a má vzhled útočné pušky. S tou bych taky do lesa nešel. Ale CZ 527 Carbine má z útočné pušky jen ten náboj, jinak je to ladná lovecká flinta, zapažbená v ořechu. Ve stejném typu 527 se dělá ještě .222, .223 a . 22 Hornet. V ráži .311 má jen trošku kratší lauf, toť vše. Krátká rejdná karabina k psovi do leče nebo do lesa na srnčí a selata do 70 metrů myslím ideál...a i vzhledná, mně se třeba líbí jako staromilci ten magazín, vypadá to trochu jako stará mannlicherka vz. 95.
Jiří Pavlík reaguje 13.5.2015 16:53
Vážený pane Vilšere, já jsem zde nepsal, že lovím s útočnou puškou! Lovím mj. s CZ 527 Carbine, což je svou konstrukcí lovecká zbraň vycházející z osvědčené zbraně Brno ZKW (doufám, že jsem to uvedl přesně). Takže o urážkách české myslivosti nemůže být řeč. Bavit se o tom, že ráže 7,62 x 39 byla vyvinuta jako vojenská a je tudíž nevhodná pro myslivost snad ani nemá smysl. Ostatně třeba 8x57, nebo 6,5x54 M.Schön, 6,5 x 55, .308 Win. a mnohé další jsou také původně vojenské ráže, které se k lovu běžně využívají. Pokud nevíte, o jakou zbraň se jedná, tak si před neuváženými soudy a urážení kolegů myslivců s jiným názorem něco o této zbrani nastudujte, např.: http://www.myslivost.cz/Casopis-Myslivost/Myslivost/2007/Listopad---2007/CZ-527-Carbine-raze-7-62x39
Josef Hanzlík reaguje 13.5.2015 15:20
Pane Vilšere,jste šťastný muž,když se Vám naskytla,nebo jste si vytvořil možnost lovit skoro v celém světě.To však s tématem souvisí minimálně.Líbí se mi,jak hájíte tradice a čest české myslivosti a pokud to vychází ze srdce a je to skutečný,poctivý obraz Vaší osobnosti,tak před Vámi klobouk dolů.Nemohu,ale souhlasit s tím,jak tu podsouváte neustále jakousi útočnou pušku.Všichni snad pochopili,že se zde bavíme o Carbině v samopalové ráži.Tedy mluvíme pouze a jen o jiné ráži,než které fandíte Vy.My,co tuto zbraň vlastníme,provozujeme obyčejnou,malou českou myslivost a ze zkušenosti-osobní,tvrdíme to,že tato ráž,ať už je jakkoliv vojenská-tak jako mnoho jiných i Vámi používaných,na tuto naší myslivost plně vyhovuje.Pane Vilšere,AK47 a lov?To já bych se ze zásady takového lovu vzdal.Vidíte,pane,beru to ale jako informaci a vím,že je to věc jen a jen pana Vilšera.A vzhledem k tomu,že váš psaný projev je projevem člověka vzdělaného a zkušeného,dovolil bych si vás požádat o dávku tolerance a empatie s lidmi,kteří věci dělají jinak ,než Vy,tím více,pokud nikterak neporušují zákon.Hanzlík
karel zvářal reaguje 13.5.2015 14:41
Jeden starý kamarád s tím loví, jako střelivo používá Geco (přesnou gramáž neznám). Loví s tím i celá jeho rodina, tj. manželka, syn i dcera! Většinou u vnadiště 30-50 m, na čekané 100-120m. Prasat střelí se synem víc, než zbytek sdružení (ca 25 myslivců). Pár kusů jsem na háku viděl, střela prostřeluje a nijak nadměrně nedevastuje. Používání této ráže je možná jeho srdeční záležitost, protože se nijak netají svým dřívějším působením v ozbrojených složkách a dobrým střeleckým výcvikem. Proto je možné, že zbytek rodiny to "dostal rozkazem". Používání či nepoužívání této ráže je podle mne spíše psycholgická záležitost, protože praktických důvodů proti mnoho nevidím. Dosledovávají minimálně, v řepce i pár metrů bývá problém. Že je to útočná zbraň, to praseti či srnci, kteří zůstávají většinu v ohni, je už celkem jedno. A jako většina mám tuto ráži rovněž odzkoušenou z mladých let, proto názor, že to moc kope, mne rozesmívá. Když to udrží a zvládá i ženská, tak chlapa, který si stěžuje, mohu jen politovat.
Miloš Řeháček reaguje 12.5.2015 16:33
Kolego Hanzlíku, já k tomu přidávám i vysokou. Mám odzkoušeno. Ostatní negativní názory na tuto ráži nekomentuji. Používám ji 7 let s nábojem Sako a naší CZ 527 Carbine. Na některý mně sedí české přísloví : " Bav se s v . . . o sobotě, když jde v pátek na porážku." Nenechme se rozhodit nějakýma kecama a lovme s tím, čím nás to baví a funguje.
Josef Hanzlík reaguje 12.5.2015 12:23
Geco 9,7 mám v té ráži odzkoušeno,tak,že první dva náboje nezpustily,tedy jsem krabici vrátil prodejci a lovil Vlašimí,což fungovalo dobře,poté přešel na Sako u kterých setrvávám.Eurohorne,Vy patrně tuhle ráži nikdy do ruky nevezmete,ale chytrej jste jak rádio.Prostě do sta metrů funguje spolehlivě(na černou do sta kil,daňčí,mufloní,srnčí).Vynechávám vysokou,nemám vyzkoušeno a ani zkoušet nehodlám.A že je na obrázku rozbité plecko od srnčího-na plec střílí srnčí pouze barbar.Kdybyste se tak vysrali na názory a popisovali pouze osobní zkušenosti,lépe by se tazatelé ve věci orientovali.
Josef Vyskočil reaguje 12.5.2015 10:35
No ať se Vám to líbí, nebo ne já s tím naprosto souhlasím co p. Vilšer píše. V dnešní době je tak obrovský výběr všeho možného i nemožného a vy si vyberete zrovna toto.???????
Jiří Pavlík reaguje 11.5.2015 20:59
No to je zase argument s prominutím jako prase. Je vidět, že kult 40 mm nábojnice stále žije svým životem. Bavíme se zde o tom, že kulovnice v této ráži nejsou náhradou klasických mysliveckých ráží, ale alternativou pro řekl bych trošku vystřílené myslivce, kteří rádi šoulají, neloví na větší vzdálenosti +- 100 - 120 m, případně se jim hodí do leče nebo na dosledy krátká, ale účinná kulovnice. Osobně mi přijde daleko myslivečtější lovit s touto kulovnicí např. srnčí zvěř, než s nadupaným kalibrem. Pořád mám v živé paměti, jak vypadaly slabší kusy srnčího střílené na kratší vzdálenost ráží 7x64 - i přes zásah komory docházelo velkou rychlostí střely k protržení bránice a dutiny břišní (osobní zkušenost).
Jiří Pavlík reaguje 8.5.2015 22:48
Fakt mě fascinují kydy těch, co tuhle ráži ani nevyzkoušeli, ale všechno už v životě viděli a všechno znaj. Hoši, trošku skromnosti a nebát se rozšířit si obzory hodně pomůže. Nebudu tvrdit, že tahle ráže je na lov vyspělého jelena na 200 m, ale tvrdit, že je to ráže na zvěř tak do 50 kg a max. 80 m je absolutní neznalost chování této ráže (samozřejmě kvalitní zbraň + kvalitní střelivo) ke zvěři. Mě to z toho prostě padá a nebojím se máčknout i na větší kusy zvěře. Takže kritizujte až vyzkoušíte, a ne jedna bába povídala...
karel zvářal reaguje 24.4.2015 18:42
Přidávám se k J. Slavětínskému s dovětkem, že kromě střely je to také o střelci. Dojímají mě tyto diskuse, kdy zelenáči tahají z mistrů vychytávky, aby i oni mohli... Loni jsem našel podle strak a krkavců pátý nedosledovaný kus. Všechny jako propíchlé drátem, tj. odešly asi daleko. Některé ani dosledovávané nebyly, soudě např. podle nepoškozeného porostu obilí u krásného šesteráka. Takže pro ty, co nemají psa na dosled, nebo trpí třesavkou, nebo čekají na ránu do setmění - používejte raději měkké střely a ránu na plecko - a máte to bez dosledu. Kilo zvěřiny oželíte raději, než celý kus. S rostocími zkušenostmi přejít na polopláště, později někteří i na tvrdší. Ale měl by to být postupný proces, není dobré kopírovat ve všem zkušené matadory. Správně podotýká J. Vyskočil, záleží na umístění rány. Přes žebra by to vypadalo o hodně přijatejněji.
Josef Vyskočil reaguje 24.4.2015 17:28
No za prvé nepřipadá mě to taková hrůza za druhé toto je čistě o střelci pokud střílí srnčí na plec touto měkkou střelou čemu se diví ?
Jan Slavětínský reaguje 24.4.2015 07:53
Přesně takto se mi chovalo Geco TM 12g v 8x57 JRS. Problém je střela nikoliv ráže.
S. Kamil reaguje 23.4.2015 11:55
Geco 9,7g. Lovil jsem sele 13 kg na nízkou komoru mírně šikmo na vzdálenost 35 m. Na nástřelu kus jater velikosti dětské dlaně. Kus začal barvit až po 15m a jelikož to bylo v srpnu, bez psa bych jej, s největší pravděpodobností, asi nenašel, ač vzdálenost od nástřelu činila 50 m. Na podzim jsem s tím ulovil srnu na vzdálenost 80 m a co to s ní udělalo můžete posoudit. Už tuto ráži, jako loveckou, nemám a jsem tomu rád.
Žaloudek Josef reaguje 29.3.2015 18:39
pro Ondřeje Ř. SST má v nabídce v Bystřici pod Peršt.pan Mareček to je tuším kousek od Vás
Ondřej Řezníček reaguje 2.3.2015 22:38
Ano, lovil jsem s nimi můžu vřele doporučit. Řízený rozklad střely, zvěřina nepodbarvená a nerozbitá. Cena za ks cca 18Kč. Nevím jestli se dnes dovážejí, před dvěma lety to byl trochu problém. Lovil jsem s nimi divočáky od 20 do 70kg, na vzdálenost do 100m, vždy průstřel, dobrý nástřel s dostatečným množstvím barvy, divočáci zůstávali do 50m od nástřelu, ulovil jsem s nimi i jednoho jelena průstřel obou lopatek po ráně se vzepjal a zlomil se po 10m. Srnčí vždy jen odskočilo do 20m. Navíc tyto náboje mají víc než 2000J. Lovu Zdar
Žaloudek Josef reaguje 2.3.2015 16:41
lovíte někdo s SST od Hornádyho???
Rudolf Petera reaguje 19.11.2014 07:31
Kopp z Pavlic je prodejce. SAA je značka jeho firmy.
Žaloudek Josef reaguje 18.11.2014 17:16
Dostal jsem ke zbrani náboje poloplášť na dnu nábojnice je vyraženo KOPP a na zápalce SAA.Znáte to někdo??
Žaloudek Josef reaguje 16.11.2014 17:03
K dnešnímu dni mám s tímto střelivem v této ráži 4 selata a dvě lišky.Překvapilo mě že se střela svlíkla z pláště.Ale jinak vše do pár metrů od nástřelu.Nejdál došlo těch 35 m.Foto z nástřelu-výstřelová strana
Žaloudek Josef reaguje 17.6.2014 15:18
geco 9,7g teď jsem s tím ulovil loňské sele váha cca 30-35 kg,vzdálenost 35 metrů,komorová rána těsně za plecko,průstřel,přestřelená žebra na obou stranách.Na nástřelu dost barvy a kus plicní tkáně velikosti kostky cukru.Odešlo cca 60 m od nástřelu.Poškození zvěřiny minimální(10dkg)podlitina velikosti dvacetikoruny.
Martin Pavlíček reaguje 29.1.2014 21:54
A ještě k těm nářkům na selhané GECA, vyměňte pružinu a vše bude najednou jinak. Zápalky GECO jsou tvrdší, ale vina na selhávání není u Německých soudruhů. Já osobně střílím GECA v 308 Win 3 roky a k naprosté spokojenosti
Martin Pavlíček reaguje 29.1.2014 21:50
Dobrý večer, přidám pár postřehů z roční zkušeností s brodskou Carbine 7,62x39. Problém se selháváním nábojů není ve střelivu, ale ve slabé pružině úderníku zejména prvních kusů této zbraně. Po roce používání, lovu srnčí, dančí a jednoho kusu vysoké zvěře se střelivem SB jsem byl rád, že jsem se jí zbavil. Veškerá zvěř nebarvila, odbíhala, většinou bez značení po komorové ráně. Střela se chovala jako celoplášť. Poslední kapkou trpělivosti byl výstřel na laň ze vzdálenosti do 50 m, která na sněhu nebarvila, neznačila a kterou asi o 300 m dál ulovil na společném lovu kolega. Rána na komoru byla umístěna necelých 10 cm vedle jeho rány. Bohužel jsem ji nevyzkoušel s jiným střelivem, se střelivem SAKO je kamarád myslivec s touto zbraní spokojen. Osobně už tuto ráži ale v žádném případě jako univerzální zbraň nikomu nedoporučím.
Kodl S. reaguje 29.10.2013 11:01
Byla tam jenom dirka dovnitř dirka ven o průměru střely,nic víc žádná sraženina,jako kdyby se střela chovala jako celoplášť....ten srnec nebyl žádnej chlapák,knoflík 9kg...
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 29.10.2013 09:47
Kolego, tohle by mě zajímalo (já to nerozporuju, ale je to téměř neuvěřitelné, tahle dutá rána...)...jak vypadal střelný kanál při vyvrhování? Byly tam známky zánětu, sražená barva...? Dík, K.Ch.
Miroslav Maček reaguje 28.10.2013 21:21
Děkuji za další fotku pane Kodl.Je to velice zajímavé.Sám používám k lovu pouze Sako gamehead 8g. Barnaul pouze jako cvičné střelivo.
Kodl S. reaguje 28.10.2013 12:20
Pro pana Mačka,Tady jsem našel fotku z druhé strany,v té první ráně tři dny staré už jsou červy....je to tvrdé střelivo...nejlepší na srnčí v této ráži je Sako gamehead 8g.
F. Drtil reaguje 28.10.2013 07:17
Ahoj, ano, mám, ale občas to docela špatně barví pokud střílíš na komoru. Podařilo se mi s ní ulovit selata i lončákaProto jsem začal používat Sako, takže to neodchází příliš daleko. Většinou do 50m. Pozor na balení po 50ks Geco. Má to měkčí jádro. Lítá to stejně. Ulovil jsem s tím srnčí a výsledek byla katastrofa.Možná má někdo jinou zkušenost, ale já kvůli tomu přešel na Sako.
Miroslav Maček reaguje 25.10.2013 15:21
pro Kodl S. Nemáte víc fotek té první rány na srnce? Nějak se mi nechce věřit že s takovou ranou se srnec normálně pásl na louce.
Jiří Počtýnský reaguje 24.10.2013 14:49
Ahoj.Jaká je ideální vlhkost v trezoru na zbraně-??? Prosím o procentuální vyjádření.
Jiří Počtýnský reaguje 24.10.2013 14:47
Bohatě to stačí vždyt je to firma tuším Norma. Je to , to samé jako škodovka pod WW.Prostě kvalitní střelivo!
Jiří Počtýnský reaguje 24.10.2013 14:36
Ahoj.Používám jedno střelivo na veškerou spárkatou zveř v ČR a to kulové HIRTTENBERGER lehčí střelu 9,7 ráže 308 WIN. Vřele doporučuji - jedná se o dvojadernou střelu s vinikajícím TKO.
Kodl S. reaguje 29.6.2013 16:20
Tohle dokázalo střelivo Barnaul,od té doby ho nepoužívám....první rána na plec,myslel jsem že jsem ho chybil,na nástřelu jsem nic nenašel,ani se psem....na tom samém místě jsem ho za tři dny dostřelil(druhá rána za plec)srnec se normalně pastvil na louce!!!!
Josef Navrátil reaguje 29.6.2013 11:47
Nejlepší je Barnaul. Navrátil Josef
Kodl S. reaguje 4.5.2013 18:52
Dobrý večer,Já jsem nechal 527 carbine poladit u puškaře,a už to střílí Geco v pohodě,jinak nejlepší skušenosti v této ráži mám s náboji Sako Gamehead 8g, akorád se špatně shání.....ted jsem sehnal Hornady SST 8g,mám zatím jedno prase 40kg,vzdálenost 40m,zásah obou plic,výstřel 3cm,popoběhlo 70m,dost barvilo....tak uvidím.
j. f. reaguje 3.5.2013 23:12
Náboje Geco dělají problém u Cz karabine z krabičky 5 nábojů vystřelilo ostatní ne, ale u IŽ jsem nezaznamenal problém.Náboje mají utopenou zápalku, ale IŽ má dlouhý úderník.V IŽtce střílí parádně.
Radek Zlatník reaguje 14.2.2013 17:41
nazdar, lovíte touto ráží i vysokou? (holá+kolouch, příp. špičák) ? na vzdálenosti do 70-80m
Radek Zlatník reaguje 14.2.2013 17:24
nazdar, lovíte touto ráží i vysokou? (holá+kolouch, příp. špičák) ? na vzdálenosti do 70-80m
Milan Rabiňák reaguje 25.1.2013 08:28
Používám SB, je oproti ostatním výkonější, ale mám v něm nalaborovanou SST od Hornadyho. Přesnost super, účinek super.Používám Ruger Mini30 na naháňky a střílím tak do 130 m.
František reaguje 8.1.2013 12:37
zkouška spojení
Luboš Kuneš reaguje 6.1.2013 12:42
Moje zkušenost s touto ráží je poměrně obsáhlá,byli okamžiky ,že jsem se ji chtěl zbavit.Nicméně slovy mého kamaráda řečeno není to ráže pro každého!Co dodat k nábojům , no nic jiného krom nábojů Sako tam nedávat. SB výkoný ,ale chová se jak celoplášť. Barnaul na 100m 15cm rozptyl plus zasviněná hlaveň. Geco slušný ,ale ta spolehlivost. Sako v této řáži nemá konkurenci,jen ta vyšší cena. Lovím zvěř černou všech vel. ranou na komoru a žádný problém nemám,to samé se Sikou. CZ 527 carabine do 130m.
brovnig reaguje 14.11.2012 22:21
Dobry den kolegove mate pravdu Geco i Hornady maji nepatrne utopenou zapalku pokud jste vlastnikem IZ 18 strach mit nemusite ale pokud mate drobecka v podobe CZ 527 tak problem zarucene nastane. Ja jsem tento problem vyresil tim ze jsem nechal u soustruznika o nejakou tu desetinku stahnout kuzel na uderniku a je po problemu.
Roman Vacula reaguje 13.11.2012 11:01
Nebo bude chyba přímo v zápalkách?
Roman Vacula reaguje 13.11.2012 11:00
Nevypozoroval někdo u selhaných nábojů Geco třeba utopené zápalky, nebo něco? Že by se daly třeba v krabičce poznat.
Jiří Kozelský reaguje 13.11.2012 10:49
Kvalita RWS, ale po uhersku. Taky doporučuji Sako.
michal klimas reaguje 13.11.2012 00:51
střílím sakem a nemůžu si tento náboj si nemůžu vynachválit....
jiří králíček reaguje 12.11.2012 19:04
Mě selhaly 3 náboje z 20 ! GEKO = kvalita RWS ?
Miloš Řeháček reaguje 12.11.2012 13:35
Mé názory na tuto ráži znáte. Dávejte tam SAKO Gamehead 8 gr. a máte po starostech. Vystřeleno zhruba 80 nábojů bez jediného selhání této značky.
Jiří Chytil reaguje 12.11.2012 10:20
Kamarád používá tuzemské střelivo a má s tím sloveno několik prasat a holou jelení. Ale spíše na kratší vzdálenosti.Tato ráže nepodlévá, oproti například 243W, kterou jsem v minulosti měl a zbavil se jí.
Roman Vacula reaguje 12.11.2012 10:14
CZ 527 Carbine, Geco SP 9,7g, vystřeleno do terče asi 50 ks, 2 selhaly! Nevím jestli jim ještě věřit. Selhání do papíru moc nevadí, ale ...
Miloš Nejezchleb reaguje 12.11.2012 08:45
Kamarád také koupil Carabine, asi před půl rokem. Cvičná střelba do terče asi 45 naábojů a tři geca selhaly.
Břetislav Staněk reaguje 12.11.2012 06:23
účinnost GECA v této ráži Vám nesdělím,ale můžu Vám řícz,že z 6 vystřelených nábojů 2 selhaly/3 do terče a iška bez závad a pak liška a srna selhání/.Buď "soudruhům z Němwcka něco nevyšlo!" nebo si úderník z CARBINE s některými nedokáže poradit.Známý se stejnou zbraní má s těmito náboji podobnou zkušenost.
Jan K. reaguje 10.11.2012 09:10
Ty GECA moc tvrdý projektyl nemají je to spíš střela která udělá pěkný hřib ty TM jsou také měkčí spíš střela GECO plus zkus tu ale jestli to laborujou v tvé ráži.Musíš vybrat nějakou dvoujadernou střelu.
jiří králíček reaguje 10.11.2012 05:30
Děkuji za názory , právě pro tu vyší dopadovou energii se ptám ,jesti je střela dost tvrdá na prostřelení kusu 70 -80 kg ?
Milan Jirmann reaguje 9.11.2012 14:45
Tak to jsme si poněkud nerozuměli. Ono opravdu 308Win. je proti 7,62x39 diametrální rozdíl. LOVU ZDAR!!!
Jan K. reaguje 9.11.2012 14:34
Demonstroval jsem těmy čísly odpověď na Láďu Novotného,že 7,62x39 má stejnou výkonnost jak 308 Win tak to ani kdyby se dotyčný modlil k bohu tak ta ráže 7,62x39 nikdy nebude podobná 308 Win.Vybral jsem stejné typy střel,abych mohl porovnat.Určitě 7,62x39 má dostatek energie u jiného typu střeliva třeba u těch GECO s dostatkem energie i na černou,ale já bych volil nejspíš jinou ráži třeba 270 Win,kterou preferujete Vy Milane se spojením sauer neskonalá krása u mě palec nahoru:)S Láďem jsme trochu na štíru každý máme docela rozdílné názory co se dá dělat daně nižší nebudou:)
Milan Jirmann reaguje 9.11.2012 14:11
Jane, právě se dívám do katalogu muničky GECO. Uvádějí že náboj se střelou TM o váze 9,7g (150gr) v ráži 7,62x39 má ve 100m dopadovou energii 1852J, ve 150m je dopadovka 1677J a ve 200m je dopadovka ještě 1521J. Tak tedy nevím, ale myslím si, že těch joulíku je k lovu černé dostatečné množství a vůbec bych se toho nebál. LOVU ZDAR!!!
Laďa Novotný reaguje 9.11.2012 14:01
No dobře máš pravdu, jsi zkrátka znalec to se musí nechat a už by si se na mě mohl vykašlat, já se s tebou hádat nebudu, jistě máš mnohem více zkušeností.
Jan K. reaguje 9.11.2012 13:13
Pro Ladika střelce na myslivecké vzdálenosti a tradičního českého myslivce střelivo SAKO 308WIN SUPER.HAMME. 100m-3025J,7,62x39 SAKO 100m-1598J,výkonější bude asi jednou tolik ale to je jedno ty stejnak nebudeš souhlasit s ničím co napíšu.Právě bych upřednostnil ty GECA 9,7g bude to lepší na překážky lepší stabilizace střely na 100m to bude mít dobrý ranivý účinek než lehčí střela na větší vzdálenosti bych s tím nestřílel a rozhodně né černou už to nebude mít potřebné joulíky.
Jiří Zábran reaguje 9.11.2012 11:45
Já černou nad 60 kg lovím za slecho je to trochu ne moc myslivecké ale velice dobré.Nedám na samopalku jak jí říkám dopustit i přesto že zbr. je od Iz.
Laďa Novotný reaguje 8.11.2012 17:11
No myslím, že ta 308W nebude zas o moc výkonější, nebál bych se toho znám chlapíka (SK), co s tím střílí i vysokou a pro nás co střílíme na mysliveckou vzdálenost to musí stačit na veškerou u nás žijící zvěř, na geca bych se vykašlal, ta osmigramovka SB, se mě zdá optimální i z pohledu balistiky.
Petr Knobloch reaguje 8.11.2012 09:35
S tímto střelivem může být problém v soustřelu..Ale záleží asi na konkrátní zbrani. V mé zbrani je to cca 10 cm na 100m. Na krátko na naháňku by to možná stačilo.Ale raději střílím Sako 8g. Při komorovém zásahu bez problémů.
Jiří Zábran reaguje 7.11.2012 18:00
Na černou do 60kg,srnčí i škodnou používám SaB SP 8,0g. ranivost dobrá,cena skvělá do 100 m paráda.
Jan K. reaguje 6.11.2012 11:33
Na černou se mi to zdá nedostačující,možná na selata do 100m to bude fungovat na hmotnostně větší kusy a na delší vzdálenost bych se toho už bál,já je střílím v 308 Win střela je měkčí zkušenost na starší kus černé,kterou to neprostřelilo,ale ranivost dobrá.V tvém případě bych volil tvrdší střelu norma oryx,lapua mega,win.silvertip,rws ID střela zkus se na to podívat jestli laborujou tvou ráži ale je to dražší střelivo než to GECO a nebo novou střelu od SB nosler partition taky jsem na to slyšel chválu do 150m spolehlivé chce to vyzkoušet lesu lovu zdar!
Tvrznik m reaguje 6.11.2012 06:11
V teto razi ne,ale 3006 sp.a fungujou dobre skoro vse v ohni.
brovnig reaguje 5.11.2012 22:56
Docela dost rozbiji zverinu a nechava hematom ale jejich velke+je soustrel.ja osobne jsem zustal u Hornady SST