ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Jubilejní daněk
Jubilejní daněk
vloženo: 11.1.2019 18:58
autor: Franta Cígl

úlovky (svět)

Lišák při měsíčku
Lišák při měsíčku
vloženo: 26.2.2013 00:30
autor: Daniel Donaťák

trofeje

Kamarádův srnec
Kamarádův srnec
vloženo: 6.7.2017 20:35
autor: Blanka Klatovská

zvěř v přírodě

...
...
vloženo: 18.4.2014 17:54
autor: Marek Drha

zbraně

R 8
R 8
vloženo: 3.5.2018 12:40
autor: Ondřej Trlifaj

fotopast

...
...
vloženo: 5.3.2013 16:15
autor: Josef Cimerman

myslivecké umění

*farbiar*
*farbiar*
vloženo: 15.3.2014 16:10
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233485 fotek (21 dnes)
  • 7962 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8905 inzerátů (0 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749324 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12935 komentářů videí (0 dnes)
  • 3295011 hlasování fotek (0 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37671 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 3 online

Připomínky a názory
Diskuze

a byl by lov kňoura????????

Matěj e-lovec vložil 20.12.2013 20:53
lesu zdar chtěl bych se zeptat kam na zlatého kňora za přijatelenou cenu.děkuji
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
karel zvářal reaguje 30.12.2013 12:43
Tak já snad vyplodil i ten seznam...
karel zvářal reaguje 30.12.2013 11:38
Tak to jsem fakt netušil, otevřel jste mi oči! Ta teorie není bohudík moje, já pouze glosuji ten rozpor mezi teorií a praxí: Boom černé by nebyl, kdyby bylo dost silných kňourů. Silní kňouři nejsou, protože všichni lončáci jsou lovní, "chovný" je ten posledňáček, který přežije. Na individuálním lovu se loví velmi často odražení kňourci, ale "když ne já, tak soused"... Začarovaný kruh, proto jsme tam...
karel zvářal reaguje 30.12.2013 11:17
Ta druhá věta... Já pro změnu (tajenka), proč se zbytečně unavuju. U vás kňouři padají s oblakov?
karel zvářal reaguje 30.12.2013 10:52
Asi budu "kárédý" za to, co teď napíšu, ale co už... Už nevím na jakém vlákně, ale tuším, že to byl Radek Ch., co vzpomněl chovného (či nadějného?) lončáka... No to si dal! To bylo posměšků, a nikdo se ho nezastal!...(těch rund by se prý nedoplatil). Čili přeloženo z mluvy do češtiny - každý kňourek je lovný...jedno písmenko a hned to zcela změní význam, že? Nepomůže opakovat, že sociální struktura je narušená, to se ví dávno. Já také s dědou souhlasím, proto jsem ho volně citoval. Jedná se o to, jak "100výmětů"... A s těmi lesy je to také bohužel pravda... inu zázraky se dějí!
karel zvářal reaguje 30.12.2013 07:14
Nějak rychle to odhlašuje...
Radek Vyhlídal reaguje 30.12.2013 00:12
Karel Zvářal - souhlasím, výstižně a přesně napsáno. eurohorn - také souhlas.
karel zvářal reaguje 29.12.2013 14:56
Dovolím si dát dohromady dvě závěrečné věty předchozích přispivatelů: Myslivec je svým způsobem druh na pokraji vymření. Netušil jsem, že se toho dožiju... Stálo by možná zato založit vlákno Jaký je pohled myslivců na myslivost?... Tolik opěvovaní černí rytíři - nosná to zvěř mnoha honiteb - jsou k mání jen v Blatný, ve volné přírodě těžko, jak pravil lesní děd. A následuje odkaz na turecké hospodářství, resp. lovecké kanceláře. A pak že kult trofejí neexistuje!... Každoročně se narodí ca 50-100 tis. kňourků. Kam se to všechno poděje, hospodáři? To někteří musí mít doma celý arsenál zbraní, když jiní nemají nic. Asi se, Pavle, všichni řídí tvou poučkou, že... zvěř nebyla nikdy součástí (okrasy) přírody, nýbrž předmětem lovu, A JE JEDNO, KDO JI ULOVÍ! Pak se jako ne-lovec (a tudíž Matěj) nedivím, že našinec má problém si střelit medailového kňoura. Řekl bych, že tento tristní stav nemá na triku kritizovaný Jára s Toyotou, ale je to pohled na naši obnaženou myslivost.
Radek Vyhlídal reaguje 28.12.2013 23:45
Jezikova - no dyť to píšu. Vy jste úplně mimo, nechápu, že neumíte číst. Vše si vždy upravíte k obrazu svému. Jeďte si třeba do Tramtárie, je mi to jedno. Hlavně si uvědomte, že jste lovec, ne myslivec. A takhle se prezentujte. Nazývejte jen věci pravými jmény. Nestyďte se za svou posedlost lovem. Spousta lidí Vás pochopí. Vaše osobité zásady průběrného lovu jistě nesou ovoce.
Martin Platil reaguje 28.12.2013 21:32
Já bych řekl, že tahle diskuze přesně odráží stav české myslivosti: předhánění se v tom, kdo je větší myslivec, kdo víc dře, kdo je víc v lese, chytání se za slovíčka atd.... Myslivec je svým způsobem druh na pokraji vymření a ještě se u toho pořádně dohádáme.
Radek Vyhlídal reaguje 28.12.2013 20:52
Jezikova co to tady zase pletete ? já jsem napsal, že kolega si mohl vybrat mezi silným (medailovým) kusem a slabým. odlovil slabého, protože jinak by zůstal a šířil své slabé geny dále. Kulatiny nekulatiny. Ale Vy byste zcela jistě ulovila toho medailového, jak chápu. Pak ale nepište o myslivosti, ale o lovu, protože se za myslivost jen schováváte.
Radek Vyhlídal reaguje 28.12.2013 20:04
Tak to sorry, ale mnohem více si vážím kolegy, který dostal přiděleného srnce III.VT, ale dal přednost slabšímu šesterákovi před snad bronzovým, možná i stříbrným. Nevím to přesně, protože zatím ještě chodí po honitbě. A mohl si vybrat ten trofejově silný kus, ale u něj vždy vítězil zdravý rozum a chovatelské zásady - jubileum nejubileum. Já třeba nevidím jediný důvod pro to, abych někam jezdil lovit daňka, když v honitbě nejsou. Protože bych toho daňka jel pouze ulovit, bez důvodu, jen pro své potěšení - nebo je to jinak ? Já to neznám, nevím, co takový "lovec" prožívá za pocit.
Josef Voborník reaguje 28.12.2013 17:25
Eriko, napsala jsi to úplně přesně, 100 % souhlas !!!
Erika Doležalová reaguje 28.12.2013 14:29
Radku, tak to si dovolím nesouhlasit, resp. ne vždy je to tak, jak jste popsal. Ano, jsou lovci, kteří přijedou, mají na lov jeden nebo dva dny, chtějí ulovit za každou cenu a cokoli atd.. Ale není to pravidlem (já jsem na svého prvního daňka přijela šestkrát..) Totéž ohledně "odpadá dlouhé obeznávání" - to někdy odpadá i ve vlastním revíru (a nemusí to být nutně sanitární odstřel, prostě je jasné na "první pohled" že je kus průběrný). To by se mohl negativně hodnotit i lov s kamarádem v roli průvodce, jediný rozdíl jsou ty peníze. "Občas uloví jiný kus než by chtěl" - to pak záleží na tom, zda chce někdo medailového jelena a nebo mu "stačí" prostě PRVNÍ (a často na dlouho poslední a nebo taky už navždy jediný) ať je jakýkoli. "Většinou se jedná o pouhou střelbu na živý cíl za peníze", tak to by potom ten, kdo dostane (třeba k jubileu) povolenku na srnce III.VT a snaží se najít trofejově silný kus byl taky pouhým střelcem na živý cíl - akorát že zadarmo.. Nevím, každý na to má jiný názor, ale pokud je nějaký myslivec poctivý a zodpovědný, celý rok se stará a pracuje ve vlastní honitbě, nevidím nic špatného na tom, když si chce taky ulovit jinou zvěř, než tu, kterou "má doma" a pokud nemá jinou možnost, tak ji uloví poplatkově..
Matěj e-lovec reaguje 28.12.2013 12:14
Na to sem se ovšem neptal kdybych chtěl diskutovat otom co má aco ne s myslivostí společného tak bych to napsal ale já se ptal kdo ví ať poví kdo ne tak ne takže se přece nebudeme dohadovat děkuji za vaše názory od každého si něco k srdci určitě vem dík a přeji všem lesu lovu zdar.
Radek Vyhlídal reaguje 28.12.2013 11:30
Lov za peníze nemá s myslivostí společného vůbec nic. Ten "lovec" si za peníze kupuje zážitek a většinou i trofej. Většinou je limitován časem (v zahraničí), takže občas uloví jiný kus (náhradní), než by chtěl. Za zády průvodce. Někdy loví ultratrofej v oboře. Střílí na to, co řekne průvodce (odpadá dlouhé obeznávání). Shrnuto - většinou se jedná o pouhou střelbu na živý cíl za peníze.
Erika Doležalová reaguje 28.12.2013 09:41
Osobně nevidím na poplatkovém lovu nic špatného, rozhodně bych to neoznačovala jako něco, co "nemá s myslivostí nic společného" nebo že je to jen o penězích. Každý nemá v revíru veškerou zvěř a nevidím nic špatného na tom, chtít taky prožít alespoň jednou lov třeba muflona nebo daňka, když ve vlastním revíru má myslivec "jen" srnce.. A holt peníze jsou k tomu potřeba, dneska není nic zadarmo a ne každý má všude plno kamarádů, kde jeden vás nechá ulovit jelena, druhý kňoura, třetí kamzíka.. Není to o penězích, je to o přístupu toho kterého myslivce. Ano, jsou i tací, kteří loví stylem "Já to platím, já si budu dělat co chci".. ale nelze házet všechny do jednoho pytle.
Matěj e-lovec reaguje 27.12.2013 16:37
chci si prostě zažít něco nového a proto sem se vás zeptal a navíc takovou trofej ještě doma nemám tak pročne kdo o něčem ví co by stálo za to tak mi prosím pište do schránkdy děkuji a přeji vám krásně vanoce a št. nový rok
Jiří Balcárek reaguje 27.12.2013 00:33
Pani Jezikova - právě jsem dorazil domů. Ve 21:15 jsem ulovil 70kg bachyňku. Proto to zdržení. A jen se divím. Vy neustále někomu něco podsouváte. Pan Zvářal žádný výraz "ak si niekto myslí" ... nenapsal. Já Vám prostě nerozumím jestli jste roztržitá nebo máte potřebu někomu něco dokazovat. Mimochodem Vaše interpretace CHP je silně mimo - ...Chovateľské prehliadky vždy a všade slúžili a slúžia aj doteraz k posúdeniu správnosti vykonaného odstrelu trofejovej zveri... Jenže někde se předkládají třeba spodní čelisti samičí zvěře. Ty také řadíte mezi trofejové ?
karel zvářal reaguje 26.12.2013 13:06
Já to pochopil jako takovou předvánoční recesi se zlatým prasátkem. A když prasátko, tak proč ne hned kňoura. Matěj chce kňóra - takže to leda na Hanó... Zatím žádná konkrétní odezva, a jak to zpravidla bývá, všichni se opravují, poučují, napadají... A Matěj už asi ztrácí trpělivost, vteká se a kňourá...
Radek Vyhlídal reaguje 26.12.2013 12:47
Karel Zvářal - přesně napsáno, asi jste to zatím jediný pochopil. Včetně velice pravděpodobné provokace e-lovce.
Radek Vyhlídal reaguje 26.12.2013 12:43
Jezikova - já nevím, jestli je Váš názor mylný, já se řídím zákonem o myslivosti a nevykládám si jej k obrazu svému. A v zákoně se píše: ...Pro hodnocení kvality chované zvěře a kontroly lovené zvěře jsou orgány státní správy myslivosti ve svých územních obvodech, popřípadě pro oblast chovu zvěře oprávněny každoročně rozhodnout o konání chovatelské přehlídky trofejí... Nikde jsem se nedočetl to, co zde tvrdíte Vy - ...Chovateľské prehliadky vždy a všade slúžili a slúžia aj doteraz k posúdeniu správnosti vykonaného odstrelu trofejovej zveri... A panu Balcárkovi jste také napsala, že ...Ak si niekto myslí, že na základe poznatkov z jedného presného určenia veku srnca za 18 rokov možno toto zistenie uplatniť v praxi pri posudzovaní veku ďalšej živej zveri, je vo veľkom omyle... Já nečtu rychle paní Jezikova :-). Čtu přesně.
karel zvářal reaguje 26.12.2013 10:28
Já zase tak trochu nerozumím tomu, o jaká slovíčka se zde někteří handrkují. Pan Balcárek si nechal udělat přesný (certifikovaný) odhad věku, protože ho to ZAJÍMÁ. Vystavit si domácí trofej vs. uctívat kult trofejí- v tom je "trochu" rozdíl. Např. u jednoho z největších současných vyznavačů kultu trofejí (gerojevo) chybí snad jen pižmoň a mroží kly a jeho celosvětová sbírka bude kompletní. A divit se tomu, že všichni neuvažují stejně-podobně...(nejvíc největších trofejí=největší lovec a "největší radost ze života")... veď ľudia sú rozny! Ano, v dnešní době to není o loveckém umění, nýbrž o velikosti konta a uspokojování ega. A Matěj e-provokatér se určitě chechtá, protože mu vůbec nejde o zlatého kňoura, ale aby diskuse nevázla...Zadám si: poplatkový lov kňoura a vyjede mi přehršel nabídek.
Radek Vyhlídal reaguje 25.12.2013 23:21
Pani Jezikova, asi čtete moc rychle. Pan Balcárek nepsal o tom, že na základě přesně určeného věku uloveného stříbrného srnce posuzuje ostatní srnce v populaci. To jste si špatně přebrala a upravila podle sebe a úplně zbytečně jej dále napadáte. A Váš pohled na CHP se mi také jeví jako mylný. Ale je to můj názor.
Radek Vyhlídal reaguje 25.12.2013 23:19
Ještě se diskutuje. Pane Voborníku, u srnčí zvěře je příčina jasná - téměř nikde se nedodržují chovatelské zásady, šetří se holá zvěř a jsou překračovány výrazně normované stavy. A bude hůř, neboť pro samá prasata nebude na srnčí čas. A kvalitní chov srnčí zvěř je časově strašně náročný.
Josef Voborník reaguje 25.12.2013 22:55
Příspěvek v 19.20 byl můj. O chovatelských přehlídkách jsem se nezmiňoval záměrně. Sice vypovídají o stavu zvěře v dané oblasti - a to ještě dost nepřesně, protože leckteré trofeje se tam z obavy před postihem ani nedostanou - ale zejména ani po dlouhých desetiletích, v nichž se každoročně pořádají, neměly sebemenší vliv na zlepšení úrovně chovu zvěře v dané oblasti, zejména se to týká zvěře srnčí, a pokud někdo tvrdí opak, je to pouze jeho zbožné přání. Bohužel.
Jiří Balcárek reaguje 25.12.2013 20:15
Bohuslav Adámek - určíte mi z lebky a čelisti přesně věk na měsíc ? Pochybuji. A pochybuji, že to někdo z Vašich kamarádů také dokáže. U kusu na kterém mi záleží mi přibližnej odhad nestačí a zaplatím si rád za přesné určení věku. A věřte, že pak "znalci" z řad kolegů v MS mnohdy zírají na skutečný věk. Pane "bezejmenný" z 19:20 - nevím, do jaké míry znáte ještě zákon o myslivosti. Pokud vím, je tam jistá zmínka o chovatelských přehlídkách. Ty mají dokladovat právě úroveň chovu zvěře v dané oblasti. Takže pokud na to někde nemají a jdou cestou kvantity, nemají ani trofeje. Pokud dělají myslivost s cílem udržet a zvyšovat kvalitu chovu, tam mají i kvalitní trofeje. Pochopitelně je to dané přírodními podmínkami. To je smysl těchto přehlídek. Vaše interpretace - "Primárním účelem trofeje pro lovce vždy bylo, je a bude hmatatelně dokumentovat jeho schopnost zvěř ulovit a připomenout mu jeho lovecký zážitek" - je individuální záležitost, která vypovídá o kultu trofejí. Nic víc. Ale máme na to rozdílný pohled, což chápu, protože já nejsem kultem trofejí postižený. Na kultu trofejí je postavený myslivecký byznys - máš peníze, zaplatíš a nejspíš ulovíš. A protože takovýchto lovců-dárců peněz do pokladen MS a různých s.r.o. prodávajících lovy je stále dost, tak tento byznys stále prosperuje. Se samotnou myslivostí to nemá mnoho společného. Ale to také najdete v zákoně o myslivosti. Tam je myslivost zhruba popsána. Lov je pouze její malou částí.
Bohuslav Adámek reaguje 25.12.2013 18:50
Pane Balcarek, ja porad nechapu, z ceho jste usoudil, ze jsem sberatel trofeji.To je jako bych rek, z kazdej myslivec z Prahy je bouchal a spis jen lovec. Spis by me zajímalo, jak zvladate svoje povinnosti nebo se tu jen placate strevo, ale myslivost delate jen tak, ze to bylo v mode a vy jste u toho zustal :D A procpak jste si nechaval presne určovat vek, to vam nestaci pribliznej odhad? Nebo to nepoznate a zadnyho znamyho nebo kamaráda nemate?
chasse reaguje 25.12.2013 18:12
Po delší době jsem sem zavítal a očekával, že aspoň o svátcích tu bude klid. Místo toho zde nacházím bandu přisprostlých hovádek. Nevím proč vás irituje touha někoho, ulovit si zlatého kňoura. Můžete mu poradit, nebo pokud nemáte nic k tématu, jít si po svých. Od toho tyto stránky jsou, aby jsme si dali dobré a prověřené kontakty. Matěj se slušně zeptal, můžeme slušně odpovědět. Mimo oboru mu nikdo zlatého kňoura neslíbí. Dokonce ani v té oboře či někde na dvorku, jelikož část trofeje je v čelisti a je jen loterie co to skutečně dá. To že mu to leze hodně ven, nebo že má 200 kg, ještě nic neznamená. Záleží na finančních možnostech. Pokud jen ve volné, největší šance je v Turecku nebo Tadžikistánu.
michal kadlčík reaguje 25.12.2013 17:04
vidím že všechny odpovědi jsou k původnímu tématu. Takže ohledně toho kňoura aspoň já--- ani hovno!
Radek Vyhlídal reaguje 25.12.2013 15:31
Anebo si dejte páku, někdo bude jistě lepší ...
Ellhenický Petr reaguje 25.12.2013 12:06
Marku, to je zbytečné rejpání, nezdá se Ti? Dejte aspoň o Vánocích klid emocím.
Radek Vyhlídal reaguje 25.12.2013 09:25
Chlapi, no tak, jsou svátky, tak udržujte klid zbraní. :-) Já se chci jen zeptat, co pak děláte s masem z uloveného kňoura ? Hodí se ke spotřebě či do klobás nebo jej upravujete nějak jinak ?
Jiří Balcárek reaguje 25.12.2013 09:21
Ondřeji Procházko, jsem obyčejný myslivec, který není postižený kultem trofejí jako většina zde přispívajících. Beru myslivost jako určitý životní styl, při kterém mám blízko k přírodě. Beru to, co mi příroda nabídne. Takže u nás v MS jsem ulovil po 18 letech provozování tohoto koníčku, stříbrného srnce ve věku 8 let a 4 měsíců. Dokonce jsem si nechal určit za peníze takto přesně jeho věk. Ale to Vy nikdy nepochopíte. Pro Vás i pro Bohuslava Adámka je podstatná trofej a je Vám jedno, pochází-li z Vaší honitby či zda si ji zaplatíte. Ten pochybný kult trofejí je výsledem primitivní lidské závisti a mamonu. Nic víc. Primární úlohou trofejí je přeci posoudit a porovnat kvalitu chovu a genofondu zvěře v různých oblastech v závislosti na přírodních podmínkách. Ale na to jste asi dávno zapomněli opojení parožím a zbraněmi. Je mi Vás svým způsobem líto, protože díky takovým lidem se česká myslivost neposune dopředu, spíše naopak. A co se týká e-lovce, jeho dotaz beru od samého počátku jako provokaci, protože když je schopen jej položit zde na fóru, nemůže být pro něj problém si vygooglit odpověď. Mimochodem, jiné provokativní dotazy zde onen e-lovec položil již vícekrát.
František Bezpalec,Mgr reaguje 25.12.2013 08:44
Matěj e-lovec určitě nechtěl číst Vaše rádoby ušlechtilé výlevy kdo je lepší myslivec a lovec. Velmi důležité je zdůrazňovat, že ten, či onen na to má a může si to, či ono dovolit, ale nechce. Kdo je schopen mu poradit, tak poraďte. Já osobně bych také rád byl informován, kde je šance medailového kňoura u nás, nebo na Slovensku ulovit a za kolik?
Bohuslav Adámek reaguje 25.12.2013 06:38
Mimochodem, kdyz mate stovky nadhernych fotek, jak to, ze ste se tu s nimi nepochlubil, kdyz pro vas tolik znamenaji?
Bohuslav Adámek reaguje 25.12.2013 06:36
Pan Prochazka to vystihnul presne, je to jen dalsi chlubil, co si tady honi triko. JInak podle ceho me takhle analyzujete? To by me opravdu zajimalo :DD
Ondřej Procházka reaguje 25.12.2013 00:10
Matěj e-lovec se zajímá o lov zlatého kňoura a v zápětí tu nějaký chytrák blábolí o tom "co mohl ale nechtěl" a že to bude Matěje stát heavy money. Kdo pane Balcárku sakra jste, že se tady vyjadřujete o tom, že pro vás stovky fotek znamenají víc než zlatý kňour a že to pro vás nic neznamená a že nadšení jiných nesdílíte? Komu to cpete? Koho to zajímá? Tak si foťte a nevypisujte to do tématu "lov kňoura"! Připadám si tady občas jak u dementů na dvoře.
Jiří Balcárek reaguje 24.12.2013 23:51
Pane Adámek, jste vedle jak ta jedle. Neznáte mě. Byl jsem několikrát v Africe, mohl jsem lovit, ale nechtěl jsem, protože lov za peníze se mi příčí. Ale to Vy asi nikdy nepochopíte. Já jsem v Africe pouze fotil. Mám stovky nádherných fotografií, které pro mě znamenají mnohem více, než třeba zmiňovaný zlatý kňour. kolegové lovili, nadšeně. Já jejich nadšení nesdílel. Nemám problém si toho goldovýho kňoura zaplatit a ulovit. Ale co bych z toho měl ? NIC. Vůbec nic. Ale to Vy nikdy nepochopíte. Nepochopíte, co to je vydat se ráno v prosinci dešti do lesa na šoulačku a ulovit v 15 hodin sele, když jste předtím potkal prasata čtyřikrát a mohl jste lovit třeba slušnýho 90kg sekáče. A přesto jsem chodil dále, až jsem se potkal s rudlíkem 25 kusů a ulovil jsem 30kg sele. Tohle Vy nikdy nepochopíte a je to z Vašeho příspěvku patrné. Je mi Vás líto, ale i to je česká myslivost a její kolorit, ke kterému patříte.
Radek Vyhlídal reaguje 24.12.2013 23:42
Pane Adámek, a jak jste to poznal, že z příspěvku pana Balcárka čiší závist ? Máte na to nějaký recept ? Já bych řekl, že docela trefně vystihnul současnost a kult trofejí. :-)
Bohuslav Adámek reaguje 24.12.2013 22:56
Pane Konecny a kde jste videl, ze se mlady nezajimaji o prikrmovani? Zase mate naky bludy? A pane Vyhlidal, třeba z prispevku pana Balcarka zavist jen cisi
Radek Vyhlídal reaguje 24.12.2013 21:33
Nechci se hádat vážená Ms. Jezikova, ale o závisti zde nikdo nenapsal ani písmenko, kromě Vás. Já naopak považuji kometáře obou diskutujících jako velice trefné. Ale je to věc názoru. Přesto zde o závisti kromě Vás nepadlo ani slůvko...
Jiří Balcárek reaguje 24.12.2013 15:55
Trefná odpověď Marku. Stále čekám, až se ozve e-lovec :-). O to množství paroží v baráku se starají především manželky :D:D:D Takže e-lovec pojede lovit za heavy money goldovýho kňoura a za tejden se vrátí domů a na zdi bude mít goldovýho jelena :D:D:D:D:D:D Jinak máš pravdu, stačí se mrknout na fakebuk a člověk vidí samej mysliveckej potěr s úlovky. Občas nějaká black ovce pověsí foto přírody či nějakého živočicha, kterého není vidět každý den. Quo vadis czech myslivost ???
radek lovas reaguje 24.12.2013 15:32
konecny-ty si prece pekny mamlas!!!
Jiří Balcárek reaguje 24.12.2013 13:04
Ještě jednou se zeptám k čemu toho zlatého kňoura potřebujete ?
Patrik Dvořák reaguje 23.12.2013 19:00
Kolik jste ochoten za takového kňoura nabídnout???