ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

letošní
letošní
vloženo: 26.8.2014 17:05
autor: myslivec

úlovky (svět)

**
**
vloženo: 21.1.2015 12:07
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

srnček
srnček
vloženo: 29.10.2013 18:44
autor: Roman Dudek

zvěř v přírodě

Oboustranné překvapení
Oboustranné překvapení
vloženo: 13.5.2018 06:12
autor: Josef Vršan

zbraně

      Sauer S202 - Classic, ráže .30-06 Spr.
Sauer S202 - Classic, ráže .30-06 Spr.
vloženo: 5.1.2015 10:19
autor: Petra Hanzlíková

fotopast

Opatrná
Opatrná
vloženo: 5.6.2016 15:04
autor: Kamil Špaček

myslivecké umění

.F.
.F.
vloženo: 21.1.2013 17:19
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233488 fotek (3 dnes)
  • 7962 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8905 inzerátů (0 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749332 komentářů fotek (8 dnes)
  • 12935 komentářů videí (0 dnes)
  • 3295025 hlasování fotek (14 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37671 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 1 online

Připomínky a názory
Diskuze

A černá zvěř???

vložil 27.1.2012 23:45
Vážení myslivci, rád bych zjistil, jak je to ve vašich honitbach se stavy černé, je skutečně přemožena? Je nutné přijímat zvláštní opatření ke zvýšení odlovu?
Domnívám se, že tomu tak není z několika důvodů, černá migrují poměrně velké vzdálenosti a velmi dobře využívá potravní nabídky, proto se dokáže kumulovat v určitých oblastech, včetně obydlených aglomerací, které momentálně poskytují dostatek potravy, případně její zpestření a tím dochází k domnělému přemnožení. Navíc dochází ke snižování osevnich ploch a rozsáhlému budování pastevniho hospodaření na obrovských výměrách a tím dochází ke zmenšení ploch poskytujících hojnou obživu, to znamená, že přestože lovime stále více kusů, zdá se že černé naopak přibývá, ale z pozorování v honitbach v širokém okolí vyplývá, že se stavy černé rapidně snížily a to v polních i lesních honitbach. Myslím, že to je způsobeno spíš hospodářskou a dotační politikou státu, než černou, nebo neschopností myslivcu. Nedomnivam se, že by byl důvod k panice, nebo hysterii a to i vzhledem ke zdravotnímu stavu černé, považují to pouze za mediální kampaň, která se někomu hodí, ale někde to může být jinak.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
david havlicek reaguje 15.3.2015 04:32
Jo krávě měli dát pokutu,má mít p..lízka na vodítku.
Petr Janský reaguje 14.3.2015 21:39
Tohle mě rozesmálo: http://www.novinky.cz/krimi/364264-agresivni-bachyne-napadla-v-bohumine-psa-les-je-nyni-obehnany-paskou.html hlavně ti měšťáci. Úsměvná je také diskuze pod článkem.
Petr Janský reaguje 6.2.2015 17:55
To co se tu nyní děje je !ADMINOVA ostuda! Schválně umožňuje přístup na fórum mentálně zaostalé osobě, protože ví, že tu bude vyvolávat spory svými přihlouplými příspěvky, jen aby tu byla nějaká návštěvnost a jemu šly peníze za reklamu. Je to hnus !!!!
Radek Pintner reaguje 6.2.2015 16:54
Lepší je Jožo být dobrým volem než jen volem jako ty.
Radek Pintner reaguje 5.2.2015 20:45
Josefe, jenom?
Josef Voborník reaguje 5.2.2015 19:31
A řešení ? Zabít, pochcat, nechat zrezatět, nasrat na hrob, žádný kytky !
Luboš O. reaguje 5.2.2015 19:21
Pepo, u nás se ještě říká- vůl zůstane volem i když mu rohy ořežeš a nebo- bav se s volem o sobotě , když jde v pátek na jatka.:)))
Josef Voborník reaguje 5.2.2015 18:32
Rone, prase není Begala, aby se kvůli tomu vzrušovalo !
Ron Gordon reaguje 4.2.2015 20:53
No Josefe, a to tě to prase nezažalovalo, žes jej urazil a přirovnal jej línému spolupracovnikovi ?
Petr Janský reaguje 4.2.2015 20:15
Teda Jožine, že jsi hloupej je evidentní, ale že až tak? Vždyť se ti ty policajti vysmějou. :-) Ale třeba ti zavolaj bílého "taxíka".
Josef Voborník reaguje 4.2.2015 19:26
Připomínáš mi jednoho bývalého kolegu, kterého jsem údajně urazil tím, že jsem se o něm veřejně vyjádřil, že je "línej jako prase". Když to šéf vyšetřoval, řekl jsem, že své tvrzení nepokládám za urážku, ale za konstatování smutné skutečnosti - a pokud mi bude dokázáno, že jsem neměl pravdu, omluvím se a přijmu trest. A tím to skončilo. Jožínko, obrať se kam chceš, ale pravda zůstane pravdou, pařez pařezem a vůl volem.
Petr Janský reaguje 3.2.2015 21:47
Myslím, že opětovné vzkříšení Jožina je dílem admina, protože to tu bylo mrtvé. Moc bych za to nedal. Ví, že na ty Jožinový bláboly se vždy někdo chytne a to co potřebuje - návštěvnost
Petr Janský reaguje 3.2.2015 14:44
No vidíš Jožo, není ti divné, že jsi tu nenašel nikoho, kdo by s tebou souhlasil? A není to proto, že bys byl genius. Spíše naopak
Sojka reaguje 3.2.2015 08:26
Ježišmarjá, pruhování jim zmizí v závislosti na věku, ne podle ročních období, to z nich lanštiaky neudělá. MS
karel zvářal reaguje 30.8.2014 11:51
Na zpáteční cestě jsem o půl druhé stavil na Žabárně, kde občas jednoho až tři kalousky chytnu. Vedle vojtěšky je kukuřice, vysednu, naprosté ticho. Postavím síť, sednu, písknu a teď kukuřice ožila! Z několika směrů slyším lámání stvolů a blíží se to ke mně. Kuš, ludry! Vyskočil jsem, zadupal, zakřičel. Sednu, písknu, zase jdou blíž! To snad není možné! Šel jsem k autu a několikrát klikou zabouchal do nárazníku- zvuk kovu by je měl odradit. Konečně bylo celkem ticho, jak se prasátka posunula výš...lámání stvolů pokračovalo, občas nějaké zakviknutí. Hodinu jsem vydržel sedět, výtěžek slabý, ale na místní poměry dobrý - jeden letošní kalousek. Ale během té hodiny šly z jedné strany dvě kulové rány, z druhé dokonce šest. Pořádné kanóny, jaké uznávám, osma nebo devítka. Jednou jsem místní chlapy viděl v akci. Žádný posed či kazatelna, jdou za černou do kukuřice. Je to již asi šest let, tehdy jich měli 250. Letos jich taky asi bude víc, jinak by tolik neponocovali. Už vím, kam se ztratila většina rudlů od města. Letos zde plemenáři dělali jen řepku, prasátka těch pár kiláků přetáhnou hravě. Ta, co zůstala, chodí občas do dvouhektarového "lánu", což mi spousta lovců nevěří, protože je to v intravilánu, prakticky mezi čtvrtěmi. Už loni tudy procházela- na hřišti jsem našel typický prasečí produkt. Zvykají si na lidi čím dál víc a vědí, že po půl noci si mohou dovolit téměř vše.
Tomáš Minich st. reaguje 22.4.2014 16:14
Pro T.D. Dobrý den, tento dotaz jsem psal já, protože se touto problematikou dlouhodobě zabývám a potřeboval jsem širší názorové spektrum, debat se příliš neúčastním, protože se stále zvrhávají k jakémusi napadání až sprostotě o které nemám zájem, konstruktivní dialog je mi milejší. Jsem rád za různé názory i ten Váš, nemám s tím problém, vycházíte-li z Vaší lokality, zřejmě máte pravdu, já vycházím z lokality v Západních Čechách, kde to je zřejmě jiné. Vámi zmiňované výzkumy jsou zřejmě pravdivé, ale vezměte v potaz, kde byly prováděný, např. NP Šumava, tam jistě prase nemá potřebu daleko migrovat z jakéhosi krmeliště mu postačí zatáhnout do blízkého komplexu mlazin a nerušeně odpočívat, stačilo by, ten stejný výzkum provést v běžné provozní honitbě, kde jsou na denním pořádku práce na poli, v lese, na rybnících, turisté, chataři, houbaři a v neposlední řadě také myslivost a občasný výstřel na sledovanou zvěř. Pak by tento výzkum měl podstatně větší hodnotu a odpovídal by mnohem lépe realitě. Věrnost lokalitě jak velké?
Ladislav Stašek reaguje 18.3.2014 18:46
U nás je to tedy s divočáky doslova bída.Za poslední tři měsíce uloveni pouze dva kusy a na čekanou se chodí stále.Za letošní lovecký rok máme uloveno ani ne polovinu co předloni (45-18).V sousedních honitbách jsou na tom podobně.Zřejmě za to může loňské studené jaro,kdy na Velikonoce byl ještě sníh,nebo se odstěhovaly bachyně?Snad se vrátí až budou na polích dobroty.Takže u nás přemnožení nehrozí několik let.
Tomáš D. reaguje 18.3.2014 08:33
Nevím kdo je autorem dotazu, ale je zcela mimo realitu. Jaké velké vzdálenosti? každý výzkum ukazuje na lokálnost prasat a věrnost lokalitě. To samé hospodaření, lán za lánem, řepka, kukuřice, bioplynky rostou stejně rychle jako zvětšující se lány a počty prasat. Uvedený dotaz mi přijde zcela mimo realitu.
pavel reaguje 18.3.2014 07:58
Dobry den. Mam otazku. jak jste na tom letos s prasaty??? U nas jeste zadna selatka a ani v lednu streleny selata nebyly oproti jinym letum gravidni. Mam dojem, ze jak nebyl semenej lok, ze prirustek bude minimalni.... Mate jiny poznatek??? dekuji....
Josef Voborník reaguje 29.12.2013 11:43
Nebo - ještě lépe - domluv se s nějakým myslivcem, který má založené vnadiště, občas zakrm dle jeho pokynů, umísti tam fotopast a bude spokojenost na obou stranách.
tomáš rákosník reaguje 28.12.2013 15:58
dobrý den chtěl bych se vás zeptat co dávat na krmeliště pro prasata je mi 15 let takže nemam takové možnostistřílet je nechci ani nemoho ale kopil ssem si fotopast tak bych byl rád aby mi chodily
Sojka reaguje 20.12.2013 08:17
Pane Chadim, za prvé neznáte lokalitu, terén je tam skutečně náročný. Za druhé Brdy jsou odjakživa jakýsi přirozený migrační koridor zvěře. Za třetí, co se tzv. vážnosti situace týká, jen naivní laik by se mohl domnívat, že prasata lezou do města proto, že jich je v lese tolik, že už se tam nevejdou. Při inteligenci této zvěře není nic divného, že umí vyhledat místa, kde má klid atd., což mohou být i málo zastavěné, zanedbané okrajové plochy městských aglomerací atd., stejně tak klidně černá zalehne v blízkosti těžařů atd., atd, je to běžné třeba v Berlíně, Děčíně, okrajových částech Prahy a v dalších evropských městech. Situaci konkrétně v Mníšku pod Brdy neznám, takže nemohu konkrétně odpovědět, obraťte se tedy na městské zastupitelstvo nebo držitele honiteb v okolí. Jestli na té mediální propagaci někdo sbírá politické body nevím a nejsem povolán k tomu to hodnotit, i když myslet si můžu svoje. V druhém kole 14.12. bylo u nás uloveno 6 selat, celkově ve všech participujících honitbách snad něco kolem 90 ks. Střelil jsem sele, tak mi můžete třeba popřát Lovu zdar. Zajímá vás ještě něco, nebo už to stačí? MS
Radek Chadim reaguje 20.12.2013 08:00
Milane, jako tvou odpověď jsem tehdy čekal: "šel jsem v tlaku, v první leči jsme honili 50 divočáků, v druhé 100, ve třetí 80 na přibližně 300 ha, všude kde jsme vlezli bylo plno divočáků, ulovilo se jen šest kusů, takže situace je skutečně vážná" - prostě nějaké takové zhodnocení tamních poměrů, protože jistě nejen mě zajímá, jaká ta situace tam opravdu je - jestli vážná, nebo jestli to je jen mediální záležitost. Nic víc, nic méně. A neříkej, že když seš někde na honu, tak nemáš ani přibližné tušení o počtech lovené zvěře? O tom ostatním níže probíraném už raději pomlčím, pač na to máme jiný pohled a názor.
Radek Chadim reaguje 20.12.2013 06:58
Můj poslední příspěvek zde byl 30.11., kdy jsem se tě Milane zeptal, kolik se tam těch prasat honilo, nikoliv ulovilo, na což jsi mně adekvátně neodpověděl. Od té doby jsem se diskuze neúčastnil, až do doby, než jste se ty a Psář začali srát do mého fóra a pak se ještě divíš, že reaguji na reakci :-). Jediný kdo tady nemluví zcela pravdu jsi ty, protože s mým fórem to bylo přesně tak, jak jsem napsal já - bohužel důkazy chybí, pač staré fórum už bylo zrušeno, pouze mlčící svědci zůstali :-).
Sojka reaguje 20.12.2013 05:38
Pavle, asi není účelem tohoto vlákna rozebírat nadále beihundy, alias starou historku nemající nic společného se psy :-) ani ničím jiným, co by to mohlo evokovat :-) a účastníci vědí dobře, o co jde, ostatní, neznající historii a pozadí událostí :-) asi těžko pochopí. Pouze jsem odpověděl na konkrétní otázku, nechápu (nebo teda spíš moc dobře chápu) proč bylo třeba zatahovat Daksla a co má Daksl společného s tím, jestli někdo byl nebo nebyl někde na naháňce, fabulovat cosi o válce apod., viz níže. Určitý typ komentáře, typický pro jistou skupinu lidí, pro které osobní animozita je prioritou, (protože k tématu co říci nemají) a kteří se pak hrozně jakoby diví, jak je to jen možné, že následuje reakce, ačkoliv to bylo původním smyslem jejich komentáře:-). Někteří jsou holt nepoučitelní včetně záměrného lhaní. Navíc je dost únavné na ty jejich nesmysly reagovat. Toť vše. Vraťme se tedy k původnímu tématu :-). MS
Sojka reaguje 19.12.2013 09:40
Pane Chadim, na to nové forum na Myslivosti asi nechtěl přejít skoro nikdo, asi bych i našel dost korespondence kolem toho a dalo by se to dokázat. Koneckonců, proč tam teda nepřejdou? Ale proč to řešit. A provozovat něco, nad čím se lidé dobře pobaví, na tom není nic špatného ani zavrženíhodného:-), třeba teď, když jsem byl na natláčce, tak když jsme pekli buřty, tak tam jeden kluk předčítal z mobilu vybrané pasáže a všichni jsme se řezali smíchy, já jsem si dokonce málem spálil boty, sice by mě to mrzelo, byly drahý, ale za tu prču by to stálo. Tak proč to tak prožíváte? Je to opravdu zábavné. MS
Radek Chadim reaguje 19.12.2013 09:26
Pokud si dobře vzpomínám, tak Daksl a ty jste byly hlavními odpůrci nového Radíme si na stránkách Myslivosti a nechtěli na něj přejít za žádnou cenu, čimž by byly ohroženy i srazy v Roudné - což mě vedlo k vytvoření MF. Drtivá většina starých diskutujících by klidně na nové fórum Myslivosti přešla a diskutovala tam, včetně mně. To je prostě nepopíratelný fakt. A když už nic, aspoň je tam sranda :-).
Sojka reaguje 19.12.2013 08:41
Pane Chadim, lhát se nemá, je adventní čas:-) a lež má krátké nohy, kvůli mě a Psáři MF určitě nevzniklo. A komiksový myslivecký Čtyřlístek se z toho stal až od jisté doby, ale to není můj problém. Nicméně jako zábavné čtení je to velmi dobré :-). MS
Sojka reaguje 19.12.2013 08:38
Zajíci, historii neznáš a ačkoliv jsem vždy žil v domnění, že zajíc má sluch binaurikulární, někteří zajíci evidentně pouze jednostranně tuto schopnost využívají. Zrak zajíce, jak známo, je trvale akomodován, což také mnohé vysvětluje, a cekotrofii, či lépe řečeno koprofágii zajíce tu rozebírat nehodlám. Oba víme moc dobře, že toho beihunda z vlastní hlavy nemáš. To bylo vidět i na tý naháňce, když jsem za tebou přišel a najednou si nevěděl, co s očima, rukama, nohama a začal blekotat něco o tom, že co se napíše na webu, se nesmí brát tak vážně apod. Daksl je můj kamarád, známe se leta, občas spolu lovíme, hodně věcí, co se kynologie týká, jsem se od něj naučil a je to člověk, který myslivosti a myslivecké kynologii dává hrozně moc. Harald dtto. A já od jisté doby a po jistých zkušenostech, mimo jiné teď i s tebou, jsem hodně vybíravý na to, s kým se bavím. Jestli to má něco společnýho s nějakým beihundem, na to asi máme každý jiný názor, asi tak jako na jiné věci. Snad jediné, v čem se shodnem, je ta blbost ohledně nutnosti absolvování školení prohlížitelů zvěřiny pro vety. Svádět to na slecha je zbytečné. Pokud tedy někdo chce hrát úlohu jakéhosi tykadla a mít blbý kecy pořád a pořád si jen někoho brát do huby, proč ne, ale nesmí se divit tomu, že následuje adekvátní reakce. Ať se to týká fóra či naháněk.Ponechme tedy věcem stávající status quo, bude to asi lepší. Se srdečným pozdravem M
Radek Pintner reaguje 19.12.2013 07:52
PSÁŘ-tys tam byl?Myslím u toho jak se to stalo s tím světlem?Že se psi na honě porvou se stává tak nechápu proč ryješ?Nějak mi unikl záměr.Nebo šlo jen o rytí?Pokud ano,pošli mi prosím na tebe telefon,potřebuji na jaře zrýt zahrádku.Dík
Radek Chadim reaguje 19.12.2013 07:52
Pánové Sojko a Psáři, pokud jste těmi, za které vás zde distujující mají, tak si jistě dobře vzpomínáte, že vámi zmiňovaný Čtyřlístek a Chadimesi vznikl právě jen kvůli vám dvěma. Proto neberte MF do úst, ze kterého jste vy sami dobrovolně odešli jen kvůli své ješitnosti a víře, že jen a jen vy děláte vše dobře.
Josef Voborník reaguje 19.12.2013 00:09
K tomu čtení ráno ke kafi pro pobavení - včera mi volal kamarád, který právě objevil existenci Mysliveckého fóra a sdělil mi, že je to super, že se už dlouho tak nezachechtal. Holt sranda musí bejt, kdyby fotra věšeli - aneb žádný sraní s babičkou, ve dvě hodiny má funus ať je živá nebo mrtvá !
Miroslav Zajíček reaguje 18.12.2013 23:02
Milane,pokud jsem se tebe či Haralda dotkl nevhodným označením,upřimně se omlouvám.Uznávám,byl to nepříliš vydařený pokus o vtip.Co se týče ostatního:pokud něco vidím na vlastní oči nebo slyším na svá slecha převeliká,nikdo mi nemusí ani radit,ani napovídat.Ať se to týká fóra či naháněk.Zdraví tě Zajíc.
Sojka reaguje 18.12.2013 22:46
Zajíci, kam na to chodíš? Krom těch beihundů, kde si zase sebral nějakou válku s MF? To máš z vlastní hlavy nebo ti někdo napovídá? Víš, se Čtyřlístkem se neválčí :-), ten se čte ráno ke kafi pro pobavení:-). MS
PSÁŘ reaguje 18.12.2013 21:35
Možná ve vaši vydlabané palici.Toť vše.
Pavel Štěrba reaguje 18.12.2013 21:31
A na lovu zdar, se odpovídá lovcův dík. Asi.
Pavel Štěrba reaguje 18.12.2013 21:29
Pokud vím, tak Vás dokáže urazit úplně každý.
PSÁŘ reaguje 18.12.2013 21:24
Věříte páne Štěrbo,že blb jako vy, mě nemůže urazit????
Pavel Štěrba reaguje 18.12.2013 21:06
No jo pane Konvalino, to by jste nebyl Vy, aby jste neměl poslední slovo...
PSÁŘ reaguje 18.12.2013 20:07
Asi má pes oko.Ale určitě na lovu zdar se odpovídá lovu zdar a nebo jen zdar.Ovšem Váš Lovu dík je rarita.
PSÁŘ reaguje 18.12.2013 20:04
Ta nešťastná štajeračka měla oko téměř vypadlé už na nástupu..... To jste napsal.
Pavel Štěrba reaguje 18.12.2013 19:58
A ta štajeračka byl štajerák
PSÁŘ reaguje 18.12.2013 19:57
Víte pane Štěrbo,já si vůbec M.Zajíce nevšímám.AŤ zde a nebo na Cadíme si si bere stále moje jméno do úst.Ať mi dá laskavě ten člověk pokoj.Jeho agresivního psa znám z mnoha naháněk.Tak si všímejte sebe a nepleťte se dotoho.Jeho kamarádovi zavřel hubu můj kamarád právníkem.Já mu zatím radím v klidu.Viděl jste někde mě ho neustále napadat???
Pavel Štěrba reaguje 18.12.2013 19:38
PSÁŘi, máte špatného informátora. Já na té naháňce byl. Ta nešťastná štajeračka měla oko téměř vypadlé už na nástupu a co se semlelo u uloveného divočáka, nikdo pořádně neví. Nikdo to totiž neviděl a jen se o tom spekulovalo. Takže nešiřte bludy jen pro to, že potřebujete někoho ponížit. A nepleťte si světlo zvěře s okem psa.
PSÁŘ reaguje 18.12.2013 18:57
Ona pravda bolí,co!!!!
Miroslav Zajíček reaguje 18.12.2013 18:29
Sojko,od tebe to beru,byť jsem to psal se smajlíkem,protože vaše války s MF jaksi nechápu.Na Pavlovo hysterický výlev nehodlám reagovat,pouze potvrdil můj názor na něho.
PSÁŘ reaguje 18.12.2013 17:42
Pravdou je,že by si mohl M. Zajíček přestat brát mé jméno do jeho nevymáchaných a hlavně prolhaných úst.Keci jak nechá větší prase jít mu na Chadímesi žerou,ovšen druhý den leží a to již nepíše.Pomlouvá majitele honitby kde může,ale o naháňce mu leze do zadku a prochází se tam v leči se svým hodně vychvalovaným irčanem co je tak neuvěřitelně dementní pes a hlavně agresivní,že to není ani snad možné.Na poslední naháňce vykousl štajeračce světlo.Nám také napadl psa,ale to se zde ani u chadímesi nepřizná.Přetvařovat se náležitě umí a pomlouvat také.Tedy Milane,klidně ho do prd.le pošli.
Sojka reaguje 18.12.2013 10:22
Zajíci, nevidím důvod se tě nezastat v tomto případě, páč si myslím, že by sis na sebe nic takovýho nevzal. Ale na druhou stranu, s těma kecama o beihundech tě zas klidně pošlu do prdele, s tím taky nemám problém, to mi věř. M
Miroslav Zajíček reaguje 18.12.2013 10:05
Ajaj,zas ty jedové zuby?Vy dva dakslovo beihundi,co se takhle přestat kousat?:-)))Dík,Milane,že ses mne zastal.
Sojka reaguje 18.12.2013 06:42
Myslíš z toho mysliveckýho Čtyřlístku, kde se dozvíš neuvěřitelný věci:-)? Tak ten to není, vizuální podoba je skutečně čistě náhodná. M
Sojka reaguje 1.12.2013 19:40
Ale jo, jasně, ale člověk nemůže čekat nějaký pohled do hloubky :-). Kdysi jsem díky zaměstnání dělal nějaké tiskové konference a jeden by nevěřil, co jsou žurnalisti schopni vymyslet :-). Věřte mi, jsou i mnohem horší :-). MS
Ondřej Procházka reaguje 1.12.2013 19:20
Sojka: Však jo, já to nemyslel nějak negativně. Nadruhou stranu od "novináře", který se živí tím, že píše články do masmédií bych čekal nějakou znalost problematiky. Do těch našich však píše každý, kdo má do prdele díru. To je holt ta svoboda slova.
Ondřej Procházka reaguje 1.12.2013 19:17
No, bohužel častý a zjednodušený názor na věc je to, že takhle vyhastrošení jsou ti praví, poctiví a pravodatní myslivci. Naopak ti, kteří investovali do svého pohodlí a pořídili si kvalitní oděv a moderní zbraň jsou ti nenažraní zbohatlíci a lovci-vrazi zvěře. Obojí je samozřejmě nesmysl a dementi i bezva kluci jsou na obou "stranách barikády". Dál už za mě taky bez komentáře.
Sojka reaguje 1.12.2013 19:16
O.Procházka - musíte to brát tak, že to psal laik bez jakéhokoliv vzdělání v oboru myslivosti, s neznalostí mluvy, názvosloví, zvyků, tradic, lovu, prostě novinář, který se tím živí. Z tohoto úhlu pohledu si myslím, že velmi dobré a objektivní ve srovnání se záplavou rádoby senzacechtivých a vesměs negativních a jednostranných novinových článků o myslivosti a myslivcích. Ten popisek "už nebudeš strkat rypák do Mníšku" mě osobně pobavil nejvíc:-). Navíc vzdušnou čarou je to tak 20 km :-). A mě si získali tím, že šli s náma do tlaku :-), i když vůbec netušili, do čeho jdou:-), holt sportovní duch:-). MS
Sojka reaguje 1.12.2013 19:07
Jj, gumofilcáky a maskáče, naprostá lidovomyslivecká klasika lety ověřená :-), ale laická veřejnost tohle absolutně neřeší. Z mé strany bez dalšího komentáře :-). MS
Bohuslav Adámek reaguje 1.12.2013 18:48
Akorat me mrzi, ze nektery jedinci sou obleceny jak nekam do valky a ne jak myslivci, obzvlast, ze o pritomnosti medii se vedelo s velkym predstihem.To je zas reklama
Ondřej Procházka reaguje 1.12.2013 18:02
Některé žertovné popisky u snímků mě pobavily: např. univerzální dvojka s brokovou a kulovou hlavní, terorista prchá!, už nebudeš strkat rypák do Mníšku nebo úlomek kanci do rypáku:). Ale fotky hezký.
Bohuslav Adámek reaguje 1.12.2013 17:55
jj, to se asi dneska nenosi
Sojka reaguje 1.12.2013 16:52
Zas tak velkej nebyl :-), 4 roky, ale je to samozřejmě škoda. Je na fotkách. Nevýhoda naháněk, holt když to někdo nepozná....???? Došel už zřejmě postřelený s těžkou ránou k jedné řadě střelců a zhasnul před nima. Z těhle kluků nikdo nestřílel, laufy čistý. U nás v tlaku nepadla rána. Asi jsem blbej, ale jsem toho názoru, že když už někdo udělá pitomost, tak normální chlap se přizná. Ale dneska je asi všechno jinak. MS
Bohuslav Adámek reaguje 1.12.2013 16:35
jj, u nas zas byla rano televize a v do tlaku s nama sel zpravodaj Prava.Prave, vecer nekdo rikal, ze se strelil velkej knour a nikdo nemel koule se priznat
Sojka reaguje 1.12.2013 15:29
B.Adámek - ano, bylo to v honitbě, kde jsem se zúčastnil jako honec se psem, druhá leč byla zrušena, protože někdo ze střelců asi evidentně nepozná sele a věkové kategorie černé zvěře jsou pro něj asi záhadou. Uživatel honitby je v těchto případech zcela nekompromisní, což je jedině dobře. MS http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=796693 Překvapila mě pohotovost fotografa a profesionalita fotek černé zvěře, kterou stihnul vyfotit v momentě, kdy vyrazila. Jsou ve fotogalerii u článku. Stál jsem vedle něj a i kdybych chtěl vystřelit, tak bych to nestihnul ani náhodou , on dokázal udělat pěkné a ostré záběry (co měl za foťák nevím, nevyznám se v tom). Inu profík :-). MS
Bohuslav Adámek reaguje 1.12.2013 09:45
celkem se střelilo cca 60 prasat, bylo nekolik sdruzeni, kde se nestrelilo nic Pane Soukup, to bylo u vas, jak zastavili naháňku?
Sojka reaguje 1.12.2013 06:40
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/252690-pres-200-myslivcu-vyrazilo-v-brdech-na-hon-divocaku-skolili-stovku-prasat/
Radek Chadim reaguje 30.11.2013 18:06
A kolik se tam honilo divočáků, že ta situace je podle médií tak strašná?
Sojka reaguje 30.11.2013 14:30
Pro ty, co to tak zajímalo, tak výsledek dnešní naháňky na černou zvěř v jedné z honiteb tzv. koordinované naháňky: cca 30 střelců, asi 12 lidí a čoklové do tlaku + 2 novináři (ale byli dobrý, šli s náma v tlaku:-)), střelilo se 6 ks černé zvěře. Výsledky za jiné honitby neznám, ale předpokládám, že to bude podobné. Jako taková potěmkiáda docela dobrý :-), počasí v pohodě:-). Teprve při dotazech laických účastníků si člověk uvědomí, jak je tato problematika a myslivost často vzdálena od představ lidí, kteří s tím nemají nic společného. A další překvapení, na to jakou to mělo popularitu v tisku, rádiu apod. včetně výzev k tomu, aby lidi v tento termín s ohledem nejen na vlastní bezpečnost nechodili do lesa, tak jsme potkali 2 skupinky "tůristů", prostě je to marný, je to marný, je to marný :-):-). Opravdu mě tak nějak zvláštně hřeje u srdce, že jsem aspoň malou hřivnou mohl přispět k záchraně zdraví, života a majetku občanů Mníšku pod Brdy, ohrožovaných divou zvěří:-):-:-):-):-):-). MS
Sojka reaguje 27.11.2013 09:56
Teoreticky ano, to jistě, leč život bývá zlý a nevyzpytatelný:-). Ale já si myslím, že nikam neodejde (kryt, potravní nabídka) a příští rok si spolu zase zašpásujem:-) a párkrát si vyskočím zpátky na žebř:-), jen bude ještě víc opatrnější. Vrčí jak tygr :-). MS
Josef Voborník reaguje 27.11.2013 09:24
Neštěstí to sice nebude - ale za kňourka bude považována jen do okamžiku, než bude ležet. A přitom by jí právě to, že bude považována za kňourka, mělo teoreticky zachránit život, zejména v honitbě, kde černá není normována.
Sojka reaguje 27.11.2013 06:51
To je klidně možné, protože většinou když někomu přijde samotné prase, tak to automaticky považuje za kňourka. Ale na druhou stranu, vzhledem k početním stavům to nebude takové neštěstí. Život je zlej :-). MS
Lubomír Černý reaguje 25.11.2013 16:06
Osobně bych zmiňovanou Zlou neulovil,ale zcela určitě bych ji neulovil to poslední sele.Sojka,obávám se,že se neshledáte,Vy ji znáte,ale jak přijde sama někomu jinému,bude ležet jako kňourek.
karel zvářal reaguje 25.11.2013 10:55
Ryby v -iti nejsou, že jo... ale asi bych tu Zlou ulovil, nebo bych ji nechal aspoň jedno sele. Ta zvýšená agresivita černé není mýtus, a podle mě se to přenáší zejména od stresovaných nervních bachyní. Takže do těch lončaček bych sáhnul přednostněji, než do posledních selat...
Sojka reaguje 24.11.2013 18:43
Josef, já nevím kolik bude střelců a lidí v tlaku, já tam jdu se psem protože musím :-), to si každé MS jinak na té ploše organizuje samo, ale není to úplně vlastní píseček, nějaká kooordinace tam je:-). Ale asi se uvede černá do pohybu na velké ploše najednou, což se nakonec může ukázat spíš jako kontraproduktivní z hlediska výsledků individuálního lovu, protože tradičně nejlepší měsíce jsou leden/únor. Mě to trápí:-) hlavně proto, že selata máme víceméně odstřílený, dneska je u mě v úseku problém skoro střelit sele, tý "zlý" jsem poslední střelil cca před 10 dny a chystali jsme se jít do lončaček, protože teď je na to ideální doba do konce roku. Ale jestli se s tím takhle zahýbe, tak můžeme začít od začátku se selaty. A do prdele, proč mám honit problémy, který dělá někdo jiný? Ale hlavně, že v tom máš jasno, já ne, protože se jedná o vzdálenosti řádově v km až desítky km a to je pro klasické tlupy dost a většinou se srovnají do druhého dne. Uvidíme až po tom druhém termínu. Stejně se to táhne jak voda do houby. MS
Josef Voborník reaguje 24.11.2013 16:55
To Sojka - bude-li to tak, jak píšeš, to jest pojede-li si každé MS na vlastním písečku a bude-li to vlastně 16 naháněk o celkovém počtu 150 střelců, přičemž celková koordinace bude spočívat jen v tom, že budou ve stejném termínu, nelze počítat s nějakým enormním výřadem - ale že to zahýbe s místní populací a teritoriem jednotlivých tlup, v tom se určitě nemýlíš.
Sojka reaguje 24.11.2013 16:15
Ale oni asi nepockaju, lebo je treba akcni plan :-). Ale to neva, nejak uz se s tym popasujeme :-). Spis me zajima, jak to zahybe s mistni populaci a teritoriem jednotlivych tlup. Od rijna mi chodi porad jiny prasata, ktery z drivejsi doby neznam. Moje oblibena bachna, ktery rikam “zla“ pac uz me dvakrat donutila vysplhat zpatky na zebrik:-) to snad prezije a snad se neodstehuje nekam jinam, uz sem si zvyknul jak me doprovodi az k autu, kdyz ji strelim sele:-). Chruti zatim neni znat, to s tim zahybe vzdy, ale ma se ochladit, tak uvidime “ako semeniky“:-). Ms
karel zvářal reaguje 24.11.2013 15:37
Jozef, můžeš nastoupit okamžitě. Jmenuji tě vrchním plašičem!
Sojka reaguje 24.11.2013 10:41
Myslim, ze rozumujete uplne zbytecne. Nejedna se o jednu mega nahanku, ale o nahanky ve stejnem terminu v x honitbach od Zbraslavi po Mnisek, koordinovane na zaklade stiznosti zahradkaru, co jim necekane prasata preryla bordel za plotem, kam ho vyhazujou. Jo a jeste stara baba videla prasata u autobusovy zastavky:-), tak sepsali petici aby se povolala armada:-). Terminy jsou dva, 30 a 14tyho, vysledek predpovedet neni tak tezke, bude to jako vzdy. Fakt zadna atrakce se konat nebude, jen tisk z toho dela udalost roku,aby bylo o cem psat a mluvit, tot vse. Vysledek vam tady klidne napisu pokud to nekoho tak enormne zajima, jdu se psem, ale na tu rozlohu a pocty lidi, terenu a densitu cerne se fakt zadny zazrak neuskutecni:-) a nic prekvapiveho nenastane. MS
Josef Voborník reaguje 23.11.2013 09:54
Podle mne nejvíc ze všeho záleží při takovúhlr akci nejvíc ze všeho na organizaci. Nejlepčí by snad bylo řešit to formou jedné jediné obrovské leče, kde by každý střelec měl své stanoviště a honci v dostatečném počtu by procházeli honotbou, respektive honitbami. A ta leč by mohla klidně trvat několik hodin. Cerná by neměla klid, byla by neustále v pohybu a mohla /a teoreticky by měla/ dřív nebo později narazit na střelce. Podobnou akci jsem kdysi zažil v Trutnově. Poměrně velký lesní komplex byl procházen několika skupinami honců, střelci v počtu cca 50 byli rozestaveni v asi 10 linkách, zvěř neměla klid a dokud ten komplex neopustila, hrozilo jí neustálé nebezpečí. Trvalo to cca 2 hodiny, na výřadu 57 prasat a jedna liška - a to byl vydán a většinou střelců i respektován příkaz dospělé, respektive velké kusy šetřit. Je ovšem pravda, že jindy byl při stejně provedené akci výřad podstatně menší, nwboť většina prasátek se tou dobou zdržovala někde u sousedů. Pokud bude ta brdská akce organizována podobně ve více sousedících honitbách, nepůjde o jednotlivé leče a zahájení a ukončení akce bude všude ve stejný čas, mohlo by to přinést úspěch - když prasata z jakéhokoliv důvodů utečou přes hranice revíru k sousedům a tam se setkají s dalšími hromovými holemi, mohlo by to být zajímavé. Prostě nedat jim klid a po celou dobu trvání akce procházet celý prostor křížem krážem. Ovšem chce to dostatek honců, psů a především skupinu zkušených myslivců, kteří celou akci připraví a budou řídit. Že nikdo ze střelců nesmí za žádnou cenu v průběhu akce opustit své stanoviště, je zejména z důvodu bezpečnosti samozřejmostí.
karel zvářal reaguje 23.11.2013 08:05
Vskutku velká naháňka, a i když to tam neznám, tipnu si celkový výřad - 2-300 kusů. Okolo tisícovky černé v oblasti bude zajisté, je-li řeč o neúměrných škodách. Střelcům pevnou ruku a lovu zdar!
František Šilhavý reaguje 22.11.2013 11:50
V tomto týdnu se v ČT a tisku objevila zpráva, že bude pořádána naháňka na černou a to od Mníšku pod Brdy až k Praze. Účastnit se má asi z 16 MS 150 myslivců. Pořadatelé již avizovali i odběratele zvěřiny ohledně většího množství úlovků snad ne lovců a nebo honců.Hlavním důvodem dle pořadatelů neúměrný počet černé zvěře a škody.Na výsledek si počkáme.
Marek Šimšálek reaguje 20.11.2013 23:25
eurohorn@eurohorn : No prý tam opravdu chodí :-)) Lidi i média dělají jen paniku, aby měli očem psát :-) http://aktualne.centrum.cz/domaci/regiony/stredocesky/clanek.phtml?id=795879#utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_campaign=B&utm_term=position-1
Radek Podhorecký reaguje 19.11.2013 17:51
Omlouvám se za mírný odklon od tématu,nedělám to moc často.Podíval jsem se jen na nadpis a ten zní:,,A černá zvěř" :-) Radek Podhorecký.
David Konečný reaguje 18.11.2013 22:25
Pánové, se vší úctou držte se tématu. Když se podíváte na všechny diskuze, ve většině se po chvíli diskutuje o úplně jiné věci než kůli které byla zřízena. Osoba která vlákno založila nemluví o tom jaké to tu bylo před 200 lety, zajímá se o to jak to tu vypadá teď. Na takovéto diskuze si založte nové téma. Je tu už na 80 příspěvků a z toho tak 20 k věci, většina je jich uplně mimo mísu a pro většinu lidí absolutně nepodstatná :))).
karel zvářal reaguje 20.10.2013 19:49
Můj názor je, že černá přemnožená je. Rok toto vlákno dřímalo a už víme, jak dopadl. Bylo uloveno rekordní množství prasat. Nechce se mi kvůli tomu zakládat nové vlákno, proto se dotáži zde. ODCHYTÁVÁTE u vás SELATA? Jak efektivní způsob snižování stavů to je? Kam klece dáváte - do kukuřice, nebo je lepší v lese? Jaké jiné zajímavé nebo důležité poznatky z důsledků odchytu máte?
michal klimas reaguje 24.10.2012 21:58
..řešíte komanče místo černé....černá zvěř přemnožená je, ale lokálně. Vím o honitbě kde, aby se zaplatil vysoký nájem, mydlí to s poplatkovým lovem "hlava hlava" (škoda rány která padne vedle) a ejhle vymlátily vodící bachny a je po problému, černá není přemnožená a teď pěkně prtasátka chovají v chlivku a před naháňkou vypustí prasátka do tratě, aby bylo na nájem. Ale jak jsem psal, přemnožená je lokálně a kde se jim daří tam jsou. U nás černé jsou plné kukuřice, jak ji srazí, černá pouze přechází, nic stálého.
karel zvářal reaguje 5.7.2012 19:21
Černá nám tu delší dobu dříme, zkusíme vlákno oživit. Včera jsem si zkracoval cestu mezi čtvrtěmi ve Zlíně přes zarostlý lesík a ejhle- kolem potůčku poryté od prasat. Je to taková nudle široká 150-200 m, dlouhá asi kilometr a ta prasata byla úplně na konci. Kolem štěkají psi, chodí lidí, hučí provoz, prasatům to nevadí. Zatím jsem potkal průměrné vrhy, tj. 3, 4 a 7 selat s bachnou. Jak to vypadá s přírůstky u Vás?
Leon Zumr reaguje 21.5.2012 21:55
a pak že černá není :-))))http://www.myslivost.cz/getfile/a5b16735-75db-41f3-b46e-a6f820827e73/mapa_1.aspx?width=550&height=411
Radek Pintner reaguje 10.5.2012 22:58
Kluci dobrou a ať vás p.Nekola straší celou noc
Radek Pintner reaguje 10.5.2012 22:55
Vy jste podezřele dobře informován,nejste konfident nějaké tajné policejní složky?Věřím tomu,že máte doma v šuplíku schovaný průkaz člena ksč a vylepenou i letošní známku!Pro každý případ.Kam si myslíte,že jste v těch letech jak píšete zalezli?No sedláčci do ksč.Teda pokud se nepletu,někteří seděli,ale tam je poslali ti,kteří je udali aby si uchránili vlastní prdel.A pak ty pozemky nakrásně myslivecky užívali.A k divočákům.Kvůli tomu tady jsme.Nezdá se mi,že by někdo konečně vymyslel super plán na snížení stavu divočáků.Snížení výměr honiteb nahraje kdejakému jak to nazvat či kým.....no, si to prostě snáz pronajme,vystřílí co jde a pak papa jdu dál.Jo a nemusí to být ani čech,co třeba holanďan či němec.....davaj davaj charašo
Bohumír Nekola reaguje 10.5.2012 14:11
Pánové, jakmile se připomene kompletní vyházení myslivců z honiteb v období let 1945-49 a jejich násilné nahrazení komunistickou lůzou na základě komunistického Durišova Hradeckého programu, začínáte se někteří vyjadřovat jako ona..Čímpak to asi je :))))? Jinak bych chtěl připomenout, že SVP -Svaz vlastníků půdy vydal s ČMMJ společné memorandum, kde je mj. požadavek na max. velikost zemědělského honu 30 ha. Což by pomohlo k lepšímu odlovu černé zvěře.Že by svítalo na lepší časy?
Radek Pintner reaguje 10.5.2012 13:05
Pane Bezkul či jak se jmenujete,jste obratný překrucovatel textu ale jak jsem vám již napsal:běžte daleko a hodně hluboko. JOOOOO takový slon tam se mu vejdete a můžete mu dělat labůžo,aspoň budete trošku k užitku.Pa pa
Bohumír Nekola reaguje 10.5.2012 11:46
Pan Pitner mi zde podsouval věci, které jsem neřekl a proto přirozeně se bráním. U vás Vilšere s povděkem kvituji, že jste najednou schopen se vyjadřovat slušně, bez urážek používaných komunistickou lůzou, co nalezla do ukradených honiteb po vyházení myslivců koncem čtyřicátých let min. století. Blahopřeji..
Bohumír Nekola reaguje 8.5.2012 20:09
Pane Pintner, očekával jsem, že nebudete mít nic proti myslivcům, a že snad nebudete překrucovat mysliveckou historii. Opět jsem se bohužel zmýlil.. Prosím Vás, jako vstřícný krok si z hlediska velikosti společenstevních honiteb dovoluji upozornit, že tyto se mimořádně zvětšily díky pozemkové reformě počátkem 1. republiky zřejmě nespravedlivým odebráním majetků šlechtě....Jestli tuto pozemkovou reformu dnes někteří částečně odsuzujeme, věc posuzujeme v historickém kontextu. Protože dnes velice drobní vlastníci půdu nechávají z mysliveckého hediska zdevastovanou v bývalých JZD.. A je si třeba také připomenout, že byla v době tzv. selské myslivosti zdaleka nejvyšší zazvěřenost drobnou zvěří za posledních cca 250 let a selská myslivost tím získala světový hlas. Ale měli bychom se zde bavit o prasatech, ty se prakticky za 1. republiky až na Slovensko ve volné přírodě nevyskytovaly a chovala se jen v oborách bez určení min. výměry, podobně jako dodnes ve Skotsku.
Radek Pintner reaguje 8.5.2012 19:33
A mluvil jsem o tom,co mi kdysi někdo řekla a někdo potvrdil.Srnčí byla škodná,koroptve a zajíci JO to bylo jiné.A říkali mi to ti,kteří to dělali.Koukám,že jste krajan.ACH jo holt si člověk někdy nevybere.
Radek Pintner reaguje 8.5.2012 19:25
Pane Nekola,omlouvám se za ta slova,ale jděte se svými slinty laskavě do prdele.To co píši se odehrávalo v době kdy si sedláčci jako asi vy lovili na svých a na pronajatých kouscích.Asi jste byl v těch letech,které popisujete zavřený,ale blbě,dostal jste se ven,protože jinak nechápu váš negativní postoj a vůbec postoj k myslivcům jako takovým.Upřímě:je mi vás líto ale na funus Vám nepůjdu škoda času.Omlouvám se za ta slova,ale na tuto stránku jste již toho napsal dost a komunikovat s vámi je škoda času.Zaplať pán Bůh,že je Vás Nekolů málo kdyby jste seměli ale přemnožit tak PANE JO!To by byl kardinální průser! A jmenuji se Pintner ,taky vás nekomolím.
Bohumír Nekola reaguje 8.5.2012 11:30
Pane Pitnere nepodsouvejte myslivcům - velkostatkářům (o šlechtě nemluvě), sedlákům, živnostníkům, movitým zájemcům, co nedělali. O době, o které píšete, byli bez rozdílu ve čtyřicátých letech (1945-1949) všichni zbaveni práva myslivosti, někteří popraveni, zavřeni v komunistických lágrech,zde i umučeni, vystěhováváni, apod. Zřejmě máte na mysli negativní projevy v ukradených honitbách..Ale ty už šly na vrub věsměs komunistickým zlodějům - lůze, která začala honitby plenit..
Radek Pintner reaguje 6.5.2012 15:25
Teda pánové,číst tu Vaši diskuzi je hnus!!!Jeden sedlák napadá myslivce a ti zase jeho!!!FAKT hnus!!!!Pamatuji z vyprávění starších myslivců,že když se u nás v 50 a 60 letech objevil srnec musel se uštvat ne slovit,honil se jak se dalo a stačilo sekané olovo či hrubší brok.Zajíc musel být o pouti na talíři i kdyby čert na koze jezdil a pouť máme 1.sobotu v červenci a takovýto sedláci pak kritizují myslivce?Vám dát 50ha výměru honitby tak tu nezůstane už vůbec nic.A páni myslivci?Nejsem členem ČMMJ ,k této organizaci mám silné výhrady,a přesto lovím,nejsem milionář ani člen nějakého MS a přesto cestuji po celé ČR a mohu sledovat hospodaření v různých MS.A na rovinku?Je to síla.Vesměs převládá demokracie s lidskou tváří tzn.když ne já tak to sloví soused.K černé-to samé,pokud někdo musí platit škody zavře se oko i nad bachnou.On ten problém je totiž v nás lidech nosících zbraň a na to,že nás nejsou miliony to leckdy pytlíkujem dost blbě.Jenže to se hned nezmění,ta změna musí nastoupit odshora pak si lidi možná vezmou příklad,ale když se krade a prochází to tak co že?Mám obavy a,že zanedlouho bodou vlastníci ti,kteří na to mají a zbytek jim bude sloužit čili zase sedlák bude velet a chalupník makat.Nebo ne?Takže se neperte kluci,mohli byste se potkat někdy v LDN a tam si namlátit berlema,tv Nova by psala jak se myslivci zmidlili jako ve slavnosti sněženek a nevypadá to u některých z Vás podobně?Tak se na ty vyserte!Nikdo neví jak tu bude ještě dlouho chodit po té naší krásné zemi,lepší je najít společnou řeč než aby se vaše ženské u burýny pokopaly motyčkami.
Tomáš Minich st. reaguje 6.5.2012 14:12
Děkuji za poskytnuté informace, přestože jich není mnoho, narozdíl od témat o nočním vidění, z toho vyplývá, že problém černá, není až tak palčivý. P. NEKOLA - ač rádoby vzdělanec a odborník na doby minulé, pouze nečetl téma vlákna a začal to zde, jako jinde plnit svými výkaly zatrpklého malosedláka s nenaplněnými politickými ambicemi. Je mi toho pána docela líto a doufám, že jeho nářky nikdo nebude brát vážně, natož aby je vložil do zákonné podoby, takovou myslivost si neumím představit ani v nejhorším snu. Tlak na zmenšení zákonných výměr honiteb je zřejmý, ale pro koho je to dobré a jakou zvěř tam chovat? Takoví lidé umí jen žvanit, špinit a napadat, ale hájí tím jen své sobecké zájmy, které nemohou naplňovat díky vlastní nesnášenlivosti.
Jan Novák reaguje 23.4.2012 20:59
Michale celkem logické, černá která léta navštěvovala pole z atraktivními plodinami po zatravnění nemá na co by chodila tak migruje.
Michal Ukropec reaguje 20.4.2012 07:48
Lovím na jistebnicku v 600-700 m. nad m. Po zatravnění polí ubylo veškeré zvěře včetně černé. Máme 1 500 ha a uloví se u nás 7 až 10 ks (sele a lončák) ročně. V sousedních honitbách je to podobné. Černá se u nás nedrží, pouze přetahuje. Jiné je to níž, kde je více polí a lesů. Doufejme, že se nějaká ukáže a udrží.
Slávek reaguje 17.4.2012 20:40
Osobně B.Nekolu neznám ale podle jeho příspěvků to musí být kretén a kapitální
Jozef Kutý reaguje 17.4.2012 10:51
Velmi výstižné Františku ja bych ještě dodal:( kde nic není ani smrt nebere) :DDDD
František Bárta reaguje 16.4.2012 22:43
Nekolo,užívej si svých 20ha,dokud to jde.Podle informací o Tvém hospodaření,by tě také škody černou zvěří v budoucnu nemuseli trápit.Kdo nic nemá,tomu není na čem škodit.
František Fibiger reaguje 16.4.2012 20:54
Panebože do čehos to duši dal!
Bohumír Nekola reaguje 16.4.2012 20:21
Realita je místy přemnožení srnčí zvěře a vyhrožování od lid. myslivců, že se budou mstít, když se někdo ozve -to jsou také tví kamarádi?.. Také střílíš jako oni lidem psy služebních plemen a necháváš drobnou zvěř vychcípat přes zimu, aby ji nemusili pak krmit?
Václav Fišer reaguje 16.4.2012 20:09
Bohouši nejsem žádný ješita,ale když už píšeš mé jméno tak ho piš jak se má a tohle není žádné estébácké plivaní ani postižení komunismem to je čistá realita!
Bohumír Nekola reaguje 16.4.2012 19:29
K černé zvěři. Vážení myslivci, kteří považujete MYSLIVOST za svou kulturní tradici, tak jistě víte že černá zvěř od dob Marie Terezie tj. od r. 1770, kdy se situace se škodami na zemědělských pozemcích vyhrotila natolik, že Marie Terezie zakázala chov černé zvěře mimo obory. Následně Josef II. v roce 1786 povolil lov ve velkém měřítku. Tzn. kolem r. 1800 ve volné krajině v českých zemích diovočáci už nebyli.Chov černé zvěře byl soustředěn do obor. Honební zákon z 1. republiky a paragraf 38, který umožńoval každému kdo měl lovecký lístek lovit prasata kdekoli mimo obory, snad připomínat nemusím. A Vilšere, že jste politování hodný chudák, který se už jen zmůže na estébácké plivání, jako nějaký Fischer, je jen obrazem úpadku české myslivosti, postižené komunismem.
Jakub Sedlák reaguje 16.4.2012 17:33
Kolegové Vilšnere a Bárto ignorujte Nekolu alias Posluchačku...je prostě zaujatý vůči myslivcům(pardon lidolovcům)..sám nedokáže diskutovat k tématu..tak si to kompenzuje vyprávěním stále se opakujících pohádek..:-)
Pepin z Hané reaguje 16.4.2012 13:57
Bohušu to snad není pravda co tady píšeš za kraviny tak podle tebe se mohla střílet černá kýmkoliv a kde si to lovec zamanul i v cizím revýru?? si děláš snad kozy nééé pokud nejsi myslivec tak táhni z tohoto servru do řiti a nevotravuj svejma blbejma kecama !ty seš jeden zapšklej morous který by měl být pod dozorem CHOCHOLOUŠKA !!!Ale abych se vrátil k tématu :u nas se vyskytuje v polní honitbě černá jen sporadicky a je to velké štěstí na ni narazit a nebo jí vysedět na posedech.
Bohumír Nekola reaguje 16.4.2012 12:51
Pro pana Zumra..Pro vás speciálně opakuji můj příspěvek zde ze 17.3. Zdá se vám, že není k tématu???? Kdyby mne někteří nenapadali, neuráželi nadávkami přejatými od komunistické spodiny komunistických rádobymyslivců z padesátých let, diskuze by probíhala věcně..Cituji:,, Jak řešit černou zvěř? Přejímám, lépe to nedovedu říci..Zákon o myslivosti,§ 36, odst. 5), 6) Černá zvěř není ve většině honiteb normovaná. Platí pro ni dva výše zmíněné odstavce paragrafu, takže lze lovit ve stavnovené době lovu jen samčí a samičí zvěř do stáří 2 let. A šlus, na každý další kus, tj. nad 2 roky, musí být zvláštní povolení státní správy. Až do příchodu nacistů a vytvoření Protektorátu platil velmi účinný zákon: černá zvěř se směla chovat jen v oborách, ve volné přírodě ji směl kdokoliv a kdykoliv zastřelit, pokud měl povolení k lovu zvěře. Zhaslý kus patřil střelci i když ho zastřelil v cizí honitbě. Co takhle vrátit se k tomuto osvědčenému způsobu? Nebo je to levnější jít si zastřelit prase do přírody, kde se krmilo na cizím a nemusel se po něm uklízet chlívek ? Asi ano. A také se takto získané maso velmi dobře prodává"... Konec citátu
Leon Zumr reaguje 16.4.2012 12:39
Honzo to nemá cenu to jsou odborníci na všechno a hlavně na Nekolu :-) škoda že si nezaloží vlasní stránku takhle zničí každou debatu urážením mězi sebou.Všude jinde by už měli doživotní ban všichni tři
František Bárta reaguje 15.4.2012 21:56
Pane Novák,neberte si mě do úst.Akorát sem vyplivnete nějaký brept a to je celé moudro.Nekolo,jediný trapák seš tady Ty.Mít 20ha a chtít z toho honitbu,no to nevymyslí ani vůl.
Jan Novák reaguje 15.4.2012 15:23
A už je to tady zas. Nekola- Vilšer a k tomu Bárta opravdu úroveň...
Bohumír Nekola reaguje 15.4.2012 13:30
Vilšere poslední :)) Honitby ukradli lidolovci na základě komunistického teroru kolem r. 1948 a proto je tady od nich tolik nenávisti a k nim patříte i vy a Bárta, když vám neprošly lži o myslivecké tradici, natož kulturním dědictví. Honitby nejsou nejen v pohraničí ale i ve vnitrozemí. A rozlišit velkostatkáře, sedláka, malorolníka je pod vaši schopnost:))A vy, který nepatříte ani mezi ty malorolníky, možná jste nějaký zneuznalý městský komunistický pazneht - chytrolín a proto tak kopáte okolo sebe..
Bohumír Nekola reaguje 15.4.2012 12:17
Co bude? Na tradicích selské myslivosti hledejme společně mysliveckou budoucnost.... Do ukradených honiteb se začnou vracet myslivci, obnoví se myslivost jako kulturní dědictví. Zde článek k selské tradiční myslivosti, ZAKLÁDÁNÍ MYSLIVECKÉ ORGANIZACE... http://www.asz.cz/redakce/index.php?clanek=62172&lanG=cs&xuser=&slozka=5880
Jiří Wenzl reaguje 15.4.2012 01:32
Pane Nekolo, po Vašem "rozhřešení" mám úžasně osvobozující pocit - asi jako kdybych byl konečně vyklopen z domíchávače betonu, do kterého jsem kdysi neopatrně vlezl. Nerad bych tu s Váma zatvrdl... P.S. Mohu Vám slíbit, že ač to pro mne nebude jednoduché, o svůj pozemek v honitbě našeho MS se budu starat svědomitě, dle kulturních tradic naší myslivosti, tak aby byl ku prospěchu drobné i té větší zvěře.
Ondřej Procházka reaguje 14.4.2012 23:00
K neustálému omýlání minulosti, předků atd. Někde jsem kdysi četl zajímavý citát. Zapomněl jsem, kdo je jeho autorem, nicméně jeho znění si pamatuju velmi dobře. Zněl takto: "Ten, kdo se ve svém životě nedokáže pochlubit ničím jiným, než urozenými předky, podobá se bramboře. Jeho lepší část je totiž pod zemí." Pojďme se už vykašlat na to, co bylo a soustřeďme se na to, co je a hlavně na to, co bude. OP
Bohumír Nekola reaguje 14.4.2012 22:45
Bárto, vždyt už jsi se ztrapnil se svou rádobymyslivostí, stydíš se přiznat jak to s tebou je s minulostí, a že kvůli lidem jako jsi ty a Vilšer to odsírá myslivost je jasné. Jinak bys tak nezuřil, nekopal okolo sebe a neurážel bys jako estébácko-lidolovecká spodina..Tak kdes si se naučil takovému vyjadřování? V ČMMJ? A ty jsi hrdý být členem organizace, odkud byli myslivci vyházeni a nahrazeni komunistickou svoločí v padesátých letech? Ta svoloč, co milionové stavy koroptví dokázala v ukradených honitbách vytřískat za cca 8 let? Jinak už mi neodpovídej, mám novinky jak probíhá jednání o zákoně o myslivosti, jsem vcelku spokojen. Třeba někdy najdeme společnou řeč a vykašleme na nic neřešící osočování.
František Bárta reaguje 14.4.2012 22:31
A pak kde se vzalo přijmení Volopich.To patří k tradiční selské minulosti.
František Bárta reaguje 14.4.2012 21:58
Nekolo,ty to opravdu nemáš v hlavě v pořádku.Jinak,jsem členem ČMMJ a jsem na to hrdý.U nás v rodině nikdo komouš nebyl a Kdyby jsi si to napřed ověřil,tak bys tady nepsal takové zvratky.Bavit se s kreténem o myslivosti pro mne nemá význam.Ty myslivec nejsi a nikdy nebudeš.Tvý předci mě nezajímají,ale jestli to byly takový hovada jako Ty,tak se nedivím,že je někdo od někud vyrazil.Ptal jsem se ,kolik máš VLASTNICH hektarů a Ty nejsi schopen odpovědět na tak jednoduchou otázku.Dobrá,zjistil jsem si to sám,sice ne přesně,ale pro představu o tom co si za xindl to stačí.Takže,pan Nekola vlastní něco kolem 20ti ha,včetně lesa,dále,vzhledem k tomu,že má zhruba něco přes 10ha pronajatých,se vesele producíruje po cizím a Nás tady za stejné praktiky nazývá estébáky atd.Tady vidíte,že není nic jiného než pokrytec s krysí dušičkou,která si zaslouží leda tak politovat.Myslivost chce provozovat asi na těch svých 20ti ha.To je blbec co? Jsem rád,že podle slibu jsem již nebude přispívat,neboť vůbec o nic nepřijdeme.Leda tak o legraci.
Bohumír Nekola reaguje 14.4.2012 18:47
Vás si velice vážím. Proto si dovoluji uveřejnit příspěvek, který jsem vám poslal 17.3. 2012. Cituji:,,Dobrý den pane Wenzl. Omlouvám se v příspěvku k drobné zvěři, že jsem si nevšiml, že provozujete myslivost na vozíku. Pak chápu, že v polní části honitby pro zvěř jako myslivec nevytváříte podmínky rozdělováním scelených lánů. Nicméně jistě ani vy, ani já nemám radost z vývoje diskuze. Nevím, co se Vilšerovi a zejména Bártovi F. stalo, že se musí oplzle vyjadřovat o paní Mgr. Petrové (kdyby tak Vilšer znal toho tolik o přírodě a myslivosti jako ona) a za každou cenu dehonestovat myslivce a a jakoukoliv diskuzi. Je mi jasné, že některým myslivcům bez kulturní tradice nevoní, když se připomínají novodobé dějiny české myslivosti, možná se cítí být trochu vinni, tak kolem sebe mlátí. Jenže bez připomínání si krvavé historie , zde české myslivosti v padesátých letech připravujeme podmínky pro zopakování. S pozdravem B. Nekola
Jiří Wenzl reaguje 14.4.2012 17:21
Pane Nekolo, já "lidolovec" jsem (= nevlastním v honitbě našeho našeho MS žádnou půdu), ovšem to neznamená, že se o zlepšení stavu krajiny resp. úživnosti honitby pro drobnou zvěř nesnažím. Jak jsem tu psal kdysi, předloni jsem absolvoval kurz u Dr.Ing. Marady v Šardicích (Hodonínsko), abych věděl, jakým způsobem ty krajinné prvky lze vytvářet. Přiznám se, že tím Vaším důrazem na vlastnictí půdy jste mne tak zblbl, že jsem si před časem dal inzerát v obci, v níž jsem členem MS, že koupím pozemek k mysliveckému využití (zatím jsem nedostal žádnou nabídku). A to - jak jste již měl možnost zjistit, jsem těžký invalida (paraplegik), pohybující se pouze na vozíku. Apropos - dnes jsem byl ukázat pozemek na mé zahrádce svému švagrovi, aby mi ho zryl, a já tam mohl vyset řepu - pro zajíce. Tak takový jsem já lidolovec, nikoli v historii komunista, natož estébák.
Bohumír Nekola reaguje 14.4.2012 16:09
Komunistický lidolovec nejsem, to máte pravdu. Proto vytvářím krajinné prvky a na mých pozemcích na rozdíl od rádobymyslivců z ČMMJ, estébáků, a býv. zaměstnanců JZD mám zajíce. A proto ani nemám zájem se ponižovat a jako vlastník žádat o vstup do MS např. estébáka, shodou okolností bezzemka. Kdyby i vy jste měl mysl. tradice, tak byste se neponižoval a (tím se omlouvám slušným lovcům a lid. myslivcům a mezi Bárty, humusáky od divokých prasat byste jistě nelezl.
Jiří Wenzl reaguje 14.4.2012 15:54
Pane Nekolo, pan Bárta je opravdu můj kolega myslivec - nikoli Váš, jestliže myslivcem nejste. Tedy neurážejte kolegu Bártu.
Bohumír Nekola reaguje 14.4.2012 14:00
Bárta je možná váš kolega. Neurážejte mne. Tak jak on hovoří o myslivcích bohužel jednoznačně ukazuje, že pochází ze struktur komunistické spodiny, co zavírala myslivce do kriminálů a nalezla na jejich místo..
Jiří Wenzl reaguje 14.4.2012 13:33
Pane Nekolo, s obavami pozoruju, že kolega Bárta Vám nedovolí ani v klidu usnout. Apropos - končil jste tady už 8x.
Bohumír Nekola reaguje 14.4.2012 01:59
Bárto dle tvé nenávisti k myslivcům se nedá vyloučit, že jsi potomek estébácko -komunisticko-lidolovecké verbeže z padesátých let, co nalezla do ukradených honiteb po vyházení myslivců. Což se dá zjistit a a myslím si, že nejsem daleko od pravdy. Když jsi ani nebyl schopen doložit myslivecké tradice v tématu myslivost-kulturní dědictví, které jsi sám založil:)))). Jinak tady končím, ČMMJ jsi udělal ,,dobrou reklamu" a zase další lidí se dívají na rádobymyslivost této organizace i díky tobě jako na vyvrhele společnosti a další důvod, jak omezit svéráznou a vše ničící postkomunistickou podobu rádobymyslivosti. Ale to ti nedochází, že?
Bohumír Nekola reaguje 14.4.2012 00:01
Bárto ty jsi také z ČMMJ?
František Bárta reaguje 13.4.2012 21:23
Nekolo,ty trotle,si se nějak zamotal do vlastní bujné sexuálnědeviační fantazie ne?Ty to máš v tý švestce dobře vymázlí.Už se nedivím,že se křížíte mezi sebou.Navíc neumíš číst.A nebo je Ti hanba přiznat,že sám vlastníš pár hektarů a zbytek máš v nájmu,což není problém zjistit.Tím se řadíš mezi ty,které napadáš.Sám lezeš po cizím a ještě ty pronajaté pozemky kurvíš tvojí rádobysedláckou tupostí.Jdi se vysrat kreténe.
Bohumír Nekola reaguje 13.4.2012 12:35
Tak takhle se vyjadřuje člen ČMMJ se středoškolským vzděláním a čtyřicetiletou antitradicí komunistického lovu.. Jakpak asi pak vypadá jeho rádobymyslivost a co by zde bylo teprve za žumpu, kdyby Vilšer naučil některé své kolegy připojit se k internetu.
Bohumír Nekola reaguje 12.4.2012 22:03
Končím diskuzi. Lid. lovec z ČMMJ - oplzlý Bárta, který nepatří mezi miliony občanů s původem ze selských rodin(i myslivců), nepatří mezi myslivce z řad šlechty či velkostatkářů. Zde se bavíme o divokých prasatech. A Bártovo plemenitba? Chceš říci Bárto, dvě dávky stačily? Když nepatříš mezi občany z venkova, měst také ne?..Ale na venkově bydlíš..Tak jedině jsi z lesa -ale tam lidé nebydlí?. To snad ne, ty čuníku :))... Inu myslivost se ještě po komunistickém zprznění dodnes nevrátila.
František Bárta reaguje 12.4.2012 21:38
Nekolo,nekolo,Ty blbečku jeden,Ty ani nejsi schopný odpovědět na jasně danou otázku.Z tvého psychického rozpoložení je vidět že nehospodaříš jen na svém,ale i na pronajatém a tudíž se vesele proháníš po cizím a ostatní za zo kritizuješ.No to ne teda úspěchZádné oplzlosti jsem o Tobě nepsal.Jen pravdu.Jen úzká příbuzenská plemenitba vyplodí něco takového jako jsi TY!!!!!
Plecháček Jiří reaguje 12.4.2012 21:28
Vážený pane Nekola, jste politik, hystorik či co? Otázka byla jasně dána a to, zda je černá zvěř přemnožena či ne? Myslím si, že je to věc krajů. Nejsou všude osevní plochy hlavně řepky, kukuřice či slunečnice snižovány, ale myslím si , že někde zvyšovány. Dále a to je bohužel dokazované, že černá zvěř pokud olejka dosáhne pro ni zajímavou krytinu se do ní přesouvá. Taktéž nikdo neřeší to, že je zejména kukuřice seta na okraj lesních porostů, olejky apod. Nesmysl, a připadá mi to, že to někdo dělá schválně. Proč by tam nemohla třeba být pastvina či cokoliv. Černá zvěř vyjma nás nemá predátora a ani člověk dle mne ji nedokáže ve zvyšování stavů zastavit. Tedy pokud zemědělci nepochopí, že nejde jen o peníze .To, že z TV zaznívají různé nemoce u černé zvěře je dáno dle mne tím, že zvěř žije v rudlech a přenáší nemoc jeden na druhého.Je to jak u lidí v čekárně s chřipkou. Větším problémem je to, že černá zvěř společně se zemědělci a ostat. predátory zdecimovala drobnou zvěř. Zajíc, bažant, koroptev bude za chvilku minulostí a někde již je.Je to špatné, když posláním myslivce je aby zachoval původní zvěř v krajinné oblasti.Kdo se z nás podíval čím se stříká olejka, obilí, čím se hnojí a jak je naplňován zákon o myslivosti ve vztahu k zemědělcům. Statisticky možná 1% z nás. Mohu říci, že ani Já ne.Tam je chyba.
Bohumír Nekola reaguje 12.4.2012 20:26
Pane Chadim, ty státní lesy dříve nebyly státními ( dříve patřily šlechtě, v pohraničí žijícím němcům-občané ČSR), možná i přilehlé pozemky k lesu -polnosti dříve patřily šlechtě, apod.... Už šlechta dobře věděla, že černá zvěř v otevřené kulturní krajině nadělá víc škody než užitku. Takže se černá zvěř od dob Marie Terezie držela jen v oborách a mohl ji lovit prakticky každý, tak jako do dob 1. republiky.... Pokud byste vaše a spoluvlastněné pozemky i se štědrými dotacemi nenechával z mysliveckého hlediska zdevastované ve scelených, scemizovaných lánech lánech kukuřice místnímu post JZD nebo komu, možná by vám tam tolik černá zvěř nezabíhala. Nicméně jak říkám, černá zvěř je minimálně středoevropským problémem, podobné problémy mají i v SRN, kde jako jeden z důvodů přemnožení mimo dotovaného pěstování kukuřice pro bioplynové stanice -podobně jako u nás. Také jako důvod přemnožení černé v SRN se uvádí, že nájemci honiteb si černou zvěř drží úmyslně. což u nás se domnívám je záměrně podporováno zákonem o myslivosti č.449/2001 Sb.Viz můj příspěvek zde ze 17.3.2012 a náš zákon o myslivosti § 36, odst.5,6.
Bohumír Nekola reaguje 12.4.2012 18:40
Komunistická myslivost vzniklá zločinem na krvi okradených a pozavíraných myslivců a proti tomu Vilšer urážející myslivce -na víc nemá, nikam se nehodící, nepatřící, odnikud, nedoceněný, který toto nechutné období propaguje, bez znalosti problematiky..Proč ? Jen pro doplnění.. Min. 500 ha výměru honitby zavedli komunisté v r. 1962 poté, co v ukradených honitbách cca 10 let po vyhození posledního myslivce natolik zdevastovali honitby bezhlavým vymlácením, vystřílením drobné zvěře zejména koroptví, že nic jiného nezbylo. A k tomu státní hololesáci. K malému honebnímu zákonu. To je asi jediné, o čem Vilšer slyšel od svých kolegů lovců na schůzi... Při snížení početních stavů zvěře, způsobené jen abioticky extrémními vlivy, jako byly zimy v letech 1928/29, 1939/40, 1947/48, 1969/70, kdy průměrná sněhová pokrývka byla 50 až 60 cm, závěje byly místy až 4 m vysoké a teplota klesla až pod mínus 30°C, byly početní stavy drobné zvěře při stejném způsobu šetrného hospodaření v krajině rychle obnoveny (Velek; Semizorová, 1971; Jelínek, 2006).
Radek Chadim reaguje 12.4.2012 14:41
Pane Nekolo, u nás je přemnožená jen zvěř černá, která v drtivé většině přichází, a teď pozor ať s vámi následující informace nešlehne, ze sousedních honiteb LČR, kde kapitalisti a vesměs bohatí podnikatelé tomuto státnímu podniku platí nekřesťanské peníze za nájem a aby měli pocit dobré invesice, tak drží stavy černé zvěře hooodně vysoko :-). A tohle je téma o početních stavech černé zvěře, tak tady zas neventilujte své sociální problémy!!! :-)
Bohumír Nekola reaguje 12.4.2012 14:23
Mnoho z vás, viz. perla Vilšer nemá argumenty, nemá tradici, tak se snaží po vzoru komunistických estébáků osočovat v osobní rovině. Pokud Bárto nemáš argumenty, stačí jak si se ztrapnil se svou rádobymysliveckou tradicí a svými oplzlostmi na úrovni lidolovce, tak nepřispívej.
František Bárta reaguje 12.4.2012 09:23
Pane Procházko,tady se konkrétní odpovědi nedočkáte.Bohumíre,ty máš ve svém vlastnictví více než 100 až 150 ha? Pokud ne a něco máš pronajaté,také lezeš po cizím a pak nevidím rozdíl mezi Tebou a myslivci.
Bohumír Nekola reaguje 12.4.2012 08:40
Zákon č.449/2001 Sb. je chápán mezi myslivci, širokou veřejností jako komunistické reziduum, které (lovci, postkom. lid. myslivci bez tradic stejně hromadně porušují-viz. přemnožení spárkaté, nevytváření remízů..) Místo aby lid.-lovci byli rádi, že po r. 1989 nebyli posíláni do kriminálů, zbaveni práva myslivosti, vystěhováni, podobně jako myslivci, tak vlastně využívají stav zakonzervované zločinné kolektivizace a devastují společenstevní honitby, chovají se místy arogantně a zupácky.. Zákon se změní, nemůže donekonečna sloužit postkomunistickým strukturám..Bylo by neuvěřitelné, kdyby s ohledem na změny v legislativě za posledních 300 let bylo jinak.. A k divokým prasatům? To je minimálně středoevropský problém..
Ondřej Procházka reaguje 11.4.2012 19:57
Pane Nekolo, bez jakýchkoliv invektiv, mohu se vás zeptat, kolik hektarů půdy vám říká pane? Za případnou odpověď děkuji. S pozdravem Procházka.
Bohumír Nekola reaguje 11.4.2012 19:14
Problém není v zákonech? Vždyt myslivec vlastník, čim sedlák má nejvíce okleštěná práva za posledních 300 let, nepočítaje zločinný komunistický režim. Asi nemáte tradici a zamlčujete případy, kdy vlastník třeba i 100 ha půdy nemůže lovit..anebo naopak, nechce lézt mezi staré estébáky, komunisty, jezedáky. A v Německu? To si snad myslíte, že mají tak zdevastované honitby jako u nás, lesy, pole? Nebo neznáte stavy zvěře v SRN, které jsou vždy vyšší než v ČR?
Ondřej Procházka reaguje 11.4.2012 19:09
Souhlasím s názorem pana Minicha staršího. Problém není až tak v zákonech, jako zejména v jejich dodržování. A lov dýkou s argentinskou dogou v Česku... . To beru jen jako nejapný žert. Co takhle jít na ryby s granátem?
Tomáš Minich st. reaguje 11.4.2012 19:03
P. Luděk - nezlobte se, je to zakázaný zpusob lovu, raději začněte od těch papírů, možná se v kurzu o myslivosti dovíte víc než očekáváte. Je-li Vaše touha po takovém zážitku silnější než Vy, jsou ještě země, kde je to legální, vezměte psíka, dýku, ego a můžete vyrazit. P. Nekola - zřelmě jste malý restituent, který by rád lovil, ale na honitbu to není, Vaši "Sedláckou" myslivost již zkoušeli v Německu a můžete se zajet podívat, jak je to tam se zvěří a lovit v honitbě za kterou někdo jiný platí nájem, je stejné, jako když někdo sklízí Vaši zahradu. Domnívám se, že zákony nejsou až tak mizerné, jen je jich trochu moc a většina Čecháčků má problém s jejich dodržováním. Co takhle vrátit se do předprotektorátní doby?
Luděk Zubatý reaguje 30.3.2012 20:38
Lesu zdar jsem nemyslivec ale chodim na nahanky se psem a uvažuju že si udělam papirý chtel bych se zeptat je u nas v čr povolen lov psi a dýka na černou? Chtěl bych to zkusit mam AD u nas neuznane lovecke plemeno podivejte se na Youtube jak se snima lovi a zajima me taky vas nazor na tenhle zpusob lovu diky za upřimnou odpoved zatim Luda
Bohumír Nekola reaguje 17.3.2012 06:52
Jak řešit černou zvěř? Přejímám, lépe to nedovedu říci..Zákon o myslivosti,§ 36, odst. 5), 6) Černá zvěř není ve většině honiteb normovaná. Platí pro ni dva výše zmíněné odstavce paragrafu, takže lze lovit ve stavnovené době lovu jen samčí a samičí zvěř do stáří 2 let. A šlus, na každý další kus, tj. nad 2 roky, musí být zvláštní povolení státní správy. Až do příchodu nacistů a vytvoření Protektorátu platil velmi účinný zákon: černá zvěř se směla chovat jen v oborách, ve volné přírodě ji směl kdokoliv a kdykoliv zastřelit, pokud měl povolení k lovu zvěře. Zhaslý kus patřil střelci i když ho zastřelil v cizí honitbě. Co takhle vrátit se k tomuto osvědčenému způsobu? Nebo je to levnější jít si zastřelit prase do přírody, kde se krmilo na cizím a nemusel se po něm uklízet chlívek ? Asi ano. A také se takto získané maso velmi dobře prodává...
Martin Till reaguje 14.3.2012 19:44
Můj názor je asi takový,myslím že sistém lesočechů a těch komu pronajímají honidby mluví za vše.Obyčejným združením z honitbamy o menších výměrách zakazují různé vyhlašky krmení siláží na zem nebo ve větších množstvích,nebo jak jsem se dozvěděl nedávno od hospodáře že ůřad v přilehlém městě zakazuje krmení(vnazení)přes léto ale lesočechům nikdo nic nezakáže,přes zimu ale i léto valijou siláž do lesa po tatrách a to je vše vpořádku.No samo ať máme staženou veškerou zvěř a to hlavně černou a vysokou u nás a můžeme pozvat rakušáky a pantáty od nás a vytřískat na tom co nejvíce peněz.to by potom bylo aby se někde nenabylo dojmu že je černá nebo vysoká přemnožená!!!Máme takového souseda,má od lesočechů pronajmutou honitbu vedle nás a není divu že v revíru potkávám max.dvě tlupy černé po pěti kouscích protože u něj leží v houštinách šedesát prasat a tři rudly sik které vnoci vylezou sto metrů nažerou se a zalezou zase zpět kde leží a nehnou se od tam a kor v zimě,no a potom přijedou rakušáci a pomidlej to,u nás rozhodně černá přemnožená není,je to jen někde kde provozují takovej nebo podobnej sistém ale tam kde je méně úživná honitba nebo nejsou konexe a prostředky na provoz takového sistému jsou obyčejní myslivci ve združení o dvaceti členech rádi že střelí společně třeba čtyřicet ale i méně prasat za rok a rozhodně tam nejsou výřady o dvaceti až čtyřiceti kusech jako právě v těhle režijních honitbách!!A to nemluvím o škodách které jsou taktéž častým problémem!!
Plecháček Jiří reaguje 13.3.2012 16:06
s černou zvěří je zapotřebí hospodařit úplně stejně jako s jakoukoliv zvěří. To že jsou " možná" stavy vyšší nikdy 100% nemůžeme říci. Černá zvěř značně migruje za potravou a tak jsou v současné době místa, kde se normálně zdržuje a dnes tam není.Velký podíl mají zemědělci a jejich obhospodařování pozemků. Ne jednou je zřejmé, že mezi les nasejí kukuřici a pak honí škody, velké lány, propadlé meliorace. Bohužel je skutečností, že se tímto hospodařením dostala černá zvěř do míst, kde se nikdy nezdržovala a tvrdě vyjma jiných predátorů likviduje drobnou zvěř. ( pochopitelně i s podílem zemědělské výroby).V tomto počínání ji však nikdo nevyruší a ani to prakticky nejde i když černou v lánu slyšíte, ale nevyjde. Praktický lov spočívá v době sečení, tedy pokud zemědělci slyší na prosekání kukuřice a toto nějaký den ponechají.V tom větším případě to "mašina i několik mašin" zbaští v jeden den.Další den následuje orba atd. Černá se stěhuje do jiného lánu.
Lubomír Černý reaguje 13.3.2012 11:00
Stavy černé opravdu stoupají,ale řešit to například tak,jak to řeší lovec na těchto stránkách v NEJLEPŠÍM VIDEU,to je tedy hnus,vždyť střílel záměrně na nejméně tři kusy současně.Možná by opravdu byl nejlepší granát,možná že by dostal celou tlupu.
Jakub Ingr reaguje 27.2.2012 19:46
u nás na Hodonínsku se ulovilo v roce 2011 jenom 60% o proti roku 2010,ale nějaké závěry bych nedělal,protoze je hodně velká uroda v lesích a u nas v polnich honidbách je ted klid.Minulý rok v lese nebylo nic a prasata u nas byly i přes zimu.
Tomáš Minich st. reaguje 7.2.2012 11:46
p.Novák, je vidět, že jste alespoň něco četl, ale nejsem si jist, zda také ostatní, já abych se přiznal, je to už hodně dávno, ale zřejmě čtete jen něco, pokud vím, psal jsem cosi o ověření v praxi. Co se týká odstřelu bachyní, myslím, že na to se zřejmě zpracovává docela dost plánů a především záleží na držiteli honitby s jakou zvěří chce hospodařit a v jakém rozsahu, přehnaným odstřelem bachyní sice snížíte stavy, ale s kvalitou produkce jste dole a to do budoucna přičtěte degenerativní vlivy na chov, já osobně raději odtřelím 20 selat a 10 lončáků, než jednu bachyni, ale někomu je to jedno a proto to také je tak jak to je. To vše by jste zřejmě také našel v knížkách.
Jan Novák reaguje 7.2.2012 08:01
Pane Minich první část vašeho příspěvku je v každé knize o černé zvěři.To, že když s sáhne do bachyní,že se sníží stavy tak tomu věřím,ale následuje otázka zda to chceme či nikoliv.
Tomáš Minich st. reaguje 6.2.2012 17:47
Myslím, že se trochu mýlíte, mám v praxi velmi dobře ověřeno, že tam kde je veková skladba tlup černé v pořádku, lončáci a lončačky se chrutí účastní velmi ojediněle a víceméně jako diváci, když to napíšu jednoduše v tlupě se chrutí řídí podle vedoucí(hlavní) bachyně, tzn. že ostatní bachyně se jí přizpůsobí + - několik dní a je li přítomen silný kňour, lončačka ho neunese a slabší kňourek by sice rád, ale ta výplata za to asi nestojí. Navíc dospělá bachyně své potomky vodí podle potřeby a zajišťuje potravní pestrost, která je důležitá pro optimální vývoj, ale lončačka? Ta bude tam, kde je dostatek potravy a jinam odejde protože došlo, nebo je-li vyhnána, s opuštěnými selaty je to stejné. Ta úvaha o počtech je také trochu vedle, uvažte kolik máte bachyní x 8-12 selat a kolik máte lončaček x 3-5 selat, vypočítejte a uvidíte.
Radek Chadim reaguje 6.2.2012 16:21
Ano, stačí problémy správně pojmenovat :-). Tam kde divočáci jsou ve slušných počtech, tam se neloví bachyně (ani vedoucí, ani vodící), tam kde nejsou a bývalo více, tam se střílelo do bachyní. Na druhou stranu lovit bachyně je jediný způsob, jak stavy černé držet na uzdě, protože vysoké počty vodící lončačky nenadělají, protože nemají tolik selat a jejich selata podle mého názoru méně přežívají do vyššího věku. Ale lov bachyní se musí dělat s rozumem (průběrně), nikoliv brát vše, co vystrčí hlavu.
Tomáš Minich st. reaguje 6.2.2012 07:13
No, zatím z toho vyplývá, že asi prasat není až tak moc, narozdíl od uživatelů baterek a nočního vidění na zbraních, myslím, že když je někomu jedno, co má namontováno na zbrani, je mu pravděpodobně jedno, co uloví, hlevně,že nejde z lesa s prázdnou,to také považuji za hlavní problém s černou zvěří, protože chovat černou v únosných stavech, znamená zodpovědně provádět průběrný odstřel, jenže stále se potýkáme s vlastním lajdáctvím, stále někdo vymýšlí, jak to dělat jinak a stále to nefunguje. Probíhá-li chrutí a vídáme-li malá selata v průběhu roku, meli bychom se trochu zamyslet, něco je špatně a černou to není.
Radek Chadim reaguje 3.2.2012 01:09
Divočáci z ničeho nic nezmizí. Jen si myslím, že to letos méně chodí na vnadiště kvůli žaludům, tak se zdá, že jich je méně. Já teď divočáky moc nepotkávám a sníh u nás není, takže mám taky pocit, že jich je méně, ale ze zkušenosti vím, že až v dubnu se uvidí, co začne chodit z lesa na pole, a horší než předchozí roky to určitě nebude. Když teď nějaký divočáky potkám, tak ty počty jsou stejné nebo vyšší než loni, tlup pod 10 ks je méně než loni, většinou je to nad 10. Jak napsal předtím Petr Pořádek, tak počty se místně mění, někde divočáci jsou, někde né, ale u nás jich rozhodně neubylo a vzhledem k tomu, že se o dost méně naloví a jsou žaludy, tak letos na podzim jich bude 2 a vícekrát tolik co loni, pokud to příroda nějak nezkoriguje.
R V reaguje 2.2.2012 22:20
Ano, u nás taky ubyli...
Leon Zumr reaguje 2.2.2012 18:43
na hromadu nechodí tak jich je málo :-)))
michal burian reaguje 2.2.2012 17:35
Já si osobně myslím, že černé po loňském rekordním úlovku v ČR rapidně ubylo, skoro ve všech honitbách. Přímo u nás máme letos uloveno zhruba stejný počet kusů jako každý průměrný rok, ale to jen díky naháňkám. Ale určitě je jich míň, protože kde mi prasata běžně chodili, nechodí nic. Takhle je to všude po okolí. Největší zásluhu na tom podle mě má velký počet ulovených lončaček, které tvoří vysoké procento přírustku. A nebudem si nic nalhávat těch bachen během naháňek taky padne dost. Uvidíme nastávající sezonu co to udělá, ale může se stát, že bude tolik prasat, že z toho pude všem hlava kolem a nebo nebude skoro nic.
Tomáš Minich st. reaguje 2.2.2012 11:16
Docela nechápu, proč tohle téma v diskutované verzi kdosi smazal.