ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Říje 2017
Říje 2017
vloženo: 13.2.2018 13:28
autor: Petr Selinger

úlovky (svět)

Ještě Kanada
Ještě Kanada
vloženo: 18.5.2014 08:38
autor: Děda z lesa

trofeje

Super srnec
Super srnec
vloženo: 27.6.2018 18:12
autor: jiří pečenka

zvěř v přírodě

Kvartet
Kvartet
vloženo: 3.2.2014 21:17
autor: Svatopluk Šedivý

zbraně

Prinzezna
Prinzezna
vloženo: 28.2.2016 10:33
autor: Daniel Donaťák

fotopast

..tady hlídám já..
..tady hlídám já..
vloženo: 10.8.2016 18:19
autor: Jaroslav Richter

myslivecké umění

Krásy porcelánu 10
Krásy porcelánu 10
vloženo: 28.12.2019 19:24
autor: Jindřiška Padalíková
Statistika
  • 233465 fotek (0 dnes)
  • 7962 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8899 inzerátů (0 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749288 komentářů fotek (8 dnes)
  • 12934 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294798 hlasování fotek (9 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37668 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 2 online

Připomínky a názory
Diskuze

BLASER R93 Opět další úraz

Zolo Lebo vložil 30.9.2014 19:36
Apeluji na všechny majitele této nebezpečné zbraně,aby si pozorně přečetli tento článek.Opět je tu další případ velice vážného úrazu,který se stal letos koncem července.Článek byl publikován 26.8.2014 Jedná se o švédského 69 letého lovce,který si před lovem ověřoval svoji zbraň zn.Blaser R93.Vystřeli tři rány a při čvrté mu letěl přímotažný závěr do obličeje.Výše uvedený lovec střílel s továrním střelivem ráže 30-06 Spring.,zbraň byla rok stará.Tak,a kdo z vás bude další,páni majitelé ???Odkaz na uvedený článek:Vapenexplosion kostade honom nastan livet
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Radovan Lukačejda reaguje 1.11.2014 21:42
Mne sa stala podobná vec u R93 a pritom strieľam RWS, ale povolilo to po 5 sekundách a stalo sa mi to 2x . Aj keď je pravda, že to menej čistím. Ale čítal som dole názor a myslím, že to môže byť ono a to, že sa vyzráža v hlavni voda, pretože idem po lese z otvoreným záverom.
Milan Vrána reaguje 13.10.2014 14:35
Pro Martina: zápalka je v pohodě, alespoň tak vypadá. Většinou ale, když je slabá a málo pružná stěna nábojnice, praskne. Pro kolegu Chalupníka- o tomhle jsem už párkrát slyšel, ale nikdy neviděl, tudíž nemohu sloužit. Přikláněl bych se spíš k vodě v pouzdru závěru z rozpuštěného sněhu, nebo z mrholení a podobně. To zamrzne každá flinta. Třeba proto jsem neměl rád ZH do tlaku. Stačila trocha sněhu, nebo jehlička do Kerstenu a flinta nešla zavřít, logicky tedy ani použít. Pro kolegu Koláře: ekonomika podniku je hrozná věc, i do drahých aut tankují majitelé 1:1 benzín s ethanolem, proč asi?
Karel Kolář reaguje 12.10.2014 22:56
Zdravím, nedochází mi, proč, když si někdo koupí Blaser, nebo jinou špičkovou zbraň, láduje do ní kdejakej lacinej šunt!? My Češi jsme skutečně prazvláštní tvorové. Zaráží mě, že nejvíc šetří na munici ti, co toho vystřílejí nejmíň. Jeden kolega ze spolku na schůzi nabádal ke koupi v blízké prodejně nějakého ruského šuntu za 6 Kč/ks. Vím, že vystřílí asi 3 - 4 ks ročně!! I když mám kulovnici Zastavu a kulobrok ČZ takovýhle šetřílek bych rozhodně nebyl!! Nedivme se, že pak máme problémy se zbraněmi.
Martin Hasenohrl reaguje 11.10.2014 10:21
jeste davam fotku zapalky
Martin Hasenohrl reaguje 11.10.2014 10:14
Zdravim,strilim SaB pts 10.7 g takze zbrojovka uz asi zase setri na materialu aby to bylo levnejsi :)) loni to byl jen jeden pripad ten jelen letos mam otevrenou 2 krabicku a uz jsem na 5 ale nemyslim ze by byla chyba ve flinte predtim jsem strilel geco 10.5 a s tema problem nebyl tam byla horsi kulka ty si litali jak chtely asi si budem muset priplatit za kvalitu aspon tak 200 za naboj co vy na to? (ironie):))))
Leon Zumr reaguje 9.10.2014 22:16
je to díky nábojnici která je z nekvalitního materiálu který se roztáhne a zpátky nestáhne.Byl to velký problém u S&B před zhruba dvěma roky když rozjeli novou výrobu nábojnic a i závěr mauser s tím měl problém vracel jsem dvě krabice do 308 a kamarád do 8x57JS a podle ovací na S&B na netu toho měli hooodně moc.Já jsem mlátil do kliky pěstí abych to otevřel.Když se to stane u přímotahu tak jedině o strom :-)))
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 9.10.2014 21:13
...především zdravím kolegu Konstanze...a potom bych se chtěl zeptat, slyšel jsem že u Rosslera tohle někdy zlobí v důsledku různé materiálové roztažnosti duralového pouzdra závěru (lůžka) a ocelového závěru, zejména v zimě...je to tenhle případ?
Milan Vrána reaguje 9.10.2014 17:39
Trochu odbočujeme, ale nábojnice se výstřelem deformuje vždy, i ta se silnější stěnou. Vytvaruje se přesně podle komory a o nějakou desetinku se protáhne. To, co popisuješ, je projev dosti vysokých tlaků. Nábojnice se prostě "přilepí". Co to bylo za střelivo a jak vypadala po výstřelu zápalka?
Martin Hasenohrl reaguje 9.10.2014 12:36
Zdravim chlapi sice navim nic o Balseru ale navazu na to spatne otevirani zaveru po vystrelu.Vlastnim Rossler titan 6 v razi 7x64 loni diky tomuto problemu jsem podelal jelena padl vystrel prebijim a nic zaver nejde otevrit az hrubou silou s flintou mezi koleny se podaril natahnout a pesti vybouchnout ven o ctvrt hodky liska padly dve rany okamzite za sebou bez jakeho koliv problemu zasel jsem za puskarem aby zkontroloval flintu i s vystrelem a vse v poradku ale informoval me ze se cas od casu stane pri vyrobe streliva to ze nejaka ta hlzna ma slabsi stenu ktera se vice nafoukne a je problem ji dostat ven letos se mi to stalo trikrat ze triceti vystrelu tot me poznatky
Kuba reaguje 7.10.2014 19:29
DOBRÝ DEN KOLEGOVE , NEMUŽU NA TUTO ZBRAN SAM NIC ŘÍCT PROTOŽE JI NEMAM ALE STEJNEJ PROBLEM JSEM SAM VIDĚL V LONI ŽE KDY PO VÝSTŘELU NEŠEL OTEVŘIT ZAVĚR. SKOPČAK HO OTEVŘEL TAK PO 15 MIN. LESU ZDAR .
Zolo Lebo reaguje 7.10.2014 15:36
Perdix,Já si nehraju na všeználka jako Vy!Jasně jsem napsal,že tuto informaci jsem získal čistě náhodou v jedné prodejně zbraní a střeliva,kde dotyčný prodejce M.S. mi takto vše podal.Pokud lhal,tak akorát sám sobě.Mně je absolutně jedno,jak k tomu došlo!Řešil jsem tu Blaser R93 a napsal jasné argumenty.Pan Pavlica napsal,že byl několikrát svědkem,kdy po výstřelu nešel otevřít závěr.Přesně tohle se stalo i mému kamarádovi na naháncě(na štontu),kdy zaplatil 5000,-Kč a po třetím výstřelu skončil,a na divočáky běžící kolem,jenom smutně koukal.Vubec se nedivím,že šla jeho flinta následně do světa.Tak,a teď reaguj chytráku!
perdix reaguje 6.10.2014 17:46
Pane Zdychinec, Vaše reakce začínají být čím dál smysluplnější. Nemáte žádný argument, tak reagujete invektivy… Jen tak dál.
Dušan Pavlica reaguje 6.10.2014 16:42
Mám pár kamarádů v Německu(lovce),kteří také přešli z R93 na jiné zbraně a to především z důvodu velké poruchovosti,která byla u této zbraně dost často,ale hlavně bezpečnosti.O podvědomém strachu z výstřelu ani nemluvím.Sám jsem byl 3x svědkem na několika naháňkách(jako střelec v tlaku),kdy dotyčný lovec po výstřelu musel doslova dupat nohou na kliku,aby mohl uvolnit závěr.Někdy to vypadalo dost komicky,jakoby startoval pincka.Dalšímu borcovi docházelo při přebíjení k samovolnému výstřelu,kdy prakticky ohrožoval všechny osoby v leči.Taky jsem už častokrát slyšel tento názor od více lidí,že R8 byla vyvinuta především z důvodu větší bezpečnosti a minimální poruchovosti!Pouze čas ukáže,jestli tato inovace stála zato.
Zolo Lebo reaguje 6.10.2014 08:39
Chlapi,nepanikařte!Zatím to všichni zranění majitelé R93 přežili!Jak nejde o život,tak jde o h....Jinak doma mám 3 zbraně zn.Blaser.Všechno s lůžkovým závěrem!Lovu
Waldmann reaguje 5.10.2014 20:42
No nic. Venku svítí měsíček tak sepíšu závěť vezmu svou R93 a jdu na čekanou... Milda Sentiváni je starý prášil a Zdychinec na blaserku asi nemá tak o ní jen tlachá. Proč se asi R93 prodalo víc jak 200 tis. kusů? Protože je tak špatná? Inteligentní člověk si odpoví sám.
Robert Horáček reaguje 5.10.2014 19:45
Tak chlapi, kdo máte doma R devadesát trojku, tak ji radši hoďte rounou někde do řeky, protože podle tohodle pana Zdychince vám co nevidět tahle kulovnice rozbije hubu. Blasera R 93 vlastním tři roky, vysrřelil jsem okolo tříset ran a do huby mě to zatím nedalo. Ono tu zbraň chce občas vyčistit a pak se člověk nemusí bát ty ferdo! Lepší flintu jsi ještě neviděl.
Leon Zumr reaguje 5.10.2014 13:36
Pavel Zdychinec ty už nemusíš stejně to nemá cenu podle těch příspěvků jsou vidět výsledky :D
Zolo Lebo reaguje 5.10.2014 11:41
Perdix,máš se ještě hodně co učit!
perdix reaguje 3.10.2014 16:27
Pane Zdychinec, prosím, bez těch pohádek… Pan Sentivani (ani mladý, ani starý) není soudním znalcem, což lze lehce ověřit v evidenci Ministerstva spravedlnosti na internetu. Nebyl k ničemu přizván, ani nikde přítomen a s touhle kauzou má společného jen to, že o ní ví a jak slyším, tak i barvitě povídá. Soudním znalcem v tomto případu byl úplně někdo jiný a řešilo se to na trošku vyšší úrovni, než si myslíte – hlavní část i mimo ČR. Mimochodem se nejednalo vůbec o Blaser R93, ale to už zde předeslalo několik kolegů. Nevím, proč se takhle polopravda stále opakuje. Jenom si myslet, že by kdokoliv, kdo není zbaven svéprávnosti, mohl do kulového náboje dát prach brokový, je nesmysl. V dnešní době, kdy je neskutečně široký výběr prachů pro přebíjení, není vůbec problém přiživit i tak dost výkonný náboj jako je 300 WM pouhou změnou typu. Na trhu najdeme několik druhů prachů pro poměrně extrémní laborace. Popř. by mohl rovnou střílet tormentační laborací… Nejdřív prosím přemýšlejte a pak něco vypusťte do světa, protože se toho pak někdo chytí a stokrát opakovaná lež se opět stane pravdou. Každopádně mladý pan kníže střílel běžnou tovární municí jedné z prvotřídních značek, stejně tak jako na ostatních společných lovech. Při jeho roční spotřebě střeliva by musel zaměstnávat člověka na přebíjení na plný úvazek.
Milan Vrána reaguje 2.10.2014 14:21
Ani ne tak v brokových laufech, ale v brokovém náboji je obecně malý prostor pro výmetnou náplň a těžká střela s nízkým průtlačným odporem. Proto rychle hořící prach. V kulovém náboji stačí udělat plnící hustotu pod 50% a exploduje i hodně pomalý prach, protože má najednou velký volný spalovací prostor.
Milan Vrána reaguje 2.10.2014 14:14
No Milda Sentivani z Holomóca je znalec, kdo ho zná, tak ví. Mimo to je prodejcem Blasera, tudíž ho bude hájit do bezvědomí a tvrdit takový ověřený informace, že si někdo nacpal destičkový prach do kulové nábojnice, aby si zvýšil výkon. Pod nevěříš, projdi si na Loveckém fóru příspěvky Myslivce Mildy a pak nám tu pověz, zda tamní prezentované názory a vědomosti odpovídají vědomostem soudního znalce. Taky je s podivem, když se tam knížecí Strasser probíral, Milda to nikdy jako "znalec" neobjasnil.
Jan Slavětínský reaguje 2.10.2014 14:09
Záměna nebo neznalost, to už je jedno. Každý myslivec ví, že brokový prach má rychlé hoření, aby fungoval v hladkých brokových laufech. Kulový prach je založený na pomalém hoření (ve srovnání s brokovým). Když se dá kulový do brokového nábije, nedojde k výstřelu. Broky do hlavně vytlačí pouze zápalka, ale brokový v kulovém náboji, to je granát a nedopadne to dobře.
Zolo Lebo reaguje 2.10.2014 13:21
Osobně si myslím,že nešlo o záměnu,ale spíš o zvýšení energie při stejném množsví prachu.Bohužel tím došlo ke značnému předimenzovanému tlaku náboje.
Jan Slavětínský reaguje 2.10.2014 13:07
Pokud měl opravdu přebité náboje brokovým prachem, tak si myslím své.... I adept kurzu o první LL ví, že kulový a brokový prach nelze zaměnit.
Zolo Lebo reaguje 2.10.2014 12:56
Pan Milan Sentivani jako znalec v oboru zbraní a střeliva byl následně přizván k prošetření této nešťastné události.Na základě odebraných vzorků z vystřelené nábojnice bylo zjištěno,že se jednalo o prach určený do brok.nábojů.To následně potvridil i rozebraný náboj,který byl v zásobníku.Blaser R93 je vynikající zbraň co se týká přesnosti,ovladatelnosti,praktičnosti,ale bohužel né bezpečnosti!U R93 při nedovřeném závěru lze uvést v pohyb úderník,který lehce označí zápalku náboje,ale ,,nemělo,, by dojít k výstelu.Ale co se stane u přebíjeného náboje,kde nebude zápalka správně usazena nechci ani domýšlet!Jak správně napsal p.Slavětinský,jsou to tlaky 10 cm od ksichtu,kdy např.uvedená ráže dotyčného nešťastníka má tlak 4050 barů a sílu na závěr 4,6 tuny!!!
Milan Vrána reaguje 2.10.2014 10:36
To jsem chtěl taky zmínit. Myslím, že mladý kníže nemá zapotřebí přebíjet z ekonomických důvodů. Kdyby se zabýval přesným handloadingem, určitě by věděl co do toho patří, protože to není o tom, jen tam něco nasypat. K R93, čas od času zažije destrukci každá značka, i to ZH. Kdyby to byla časovaná bomba dle německých puškařů, bylo by těch ksichtů potrhaných mnohem a mnohem víc.
Jan Slavětínský reaguje 2.10.2014 07:24
Nechce se mi věřit, že by si mladej Schwarzenberg přebijel 300WM a ještě to sypal brokovým prachem. To bude kec. Kdo ví jaký byl boj právníků od Strasera a Swarze jak s vyrovnáním, ublížením na zdraví a újmě jména firmy. Je idealní něco najít a vyšťourat a hodit to na to. Schwarzenberg určitě může střílet se stříbrnou edicí RWS nebo náboje se zlatou kulí a nebude mít zapotřebí něco ládovat....No,nevím. Není nad válcový mauser. Já ani těm starým přímotažným mannlicherkám moc nevěřím. Vždyť to jsou tlaky a všechno se to děje 10 cm od ksichtu.
Zdeněk Novák reaguje 1.10.2014 20:57
Zlatý ZH
Josef Vyskočil reaguje 1.10.2014 19:36
To si vážně myslíte, že je zde něco závidění hodného ?
Ondřej Kratochvíl reaguje 1.10.2014 19:27
Nemůžu si pomoct, ale z některých příspěvků je cítit závist....
Josef Vyskočil reaguje 1.10.2014 19:18
Tak to asi nebude,protože těch inteligentů co tomu nablejskanýmu šmejdu věří je stále velká spousta a ti co ho už mají, tak za něj dali tolik peněz, že jakákoliv kritika je pro ně nepřípustná a to i bez ohledu na to co ten jejich zázrak může způsobit.
Josef Kopuletý reaguje 1.10.2014 18:14
Zase to má výhodu, díky medializaci průseru bude na prodej spousta blaserů za dostupnou cenu :-D
Rudolf Petera reaguje 1.10.2014 17:45
A taky měl tu nehodu se Strasserem a ne s Blaserem. Každopádně ta hysterie mi přijde srandovní. Nikdo vás chlapi nenutí to kupovat, ne? Tak buďte spokojení s tím co máte a nesnažte se furt z kosočtverců vyčíst kouzlo žen.
Zolo Lebo reaguje 1.10.2014 16:45
Tuto informaci jsem získal čistě náhodou v jedné prodejně zbraní,kde byl prodejce přítomen,jako soudní znalec zbraní a střeliva.
Omar Stodůlka reaguje 1.10.2014 16:23
A mladý Schwarzenberg si sám přebíjí ??!?? :-)
Zolo Lebo reaguje 1.10.2014 16:01
Mladej Schwarzenberg ládoval při přebíjení do nábojnic rychlehořící prach z brok.náboje.
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 1.10.2014 15:49
...než střílet s tímhle podvědomím, tak to radši zlaté ZKK 600..není sice in, ale nevím o tom, že by někomu rozbilo ksicht ala facelift mladý Schwarzenberg.
Zolo Lebo reaguje 1.10.2014 12:24
Stačí jen zadat unfalle blaser R93 a uvidíš foto zraněných střelců.Blaser R93 je,jak tvrdí němečtí puškaři časovaná bomba!Mě nezajímá žádný objem výroby těchto zbraní,ale bezpečnost,která je u této konkrétní zbraně nevyspitatelná!Proč si myslíte,že Blaser vyšel na trh s R8 u které došlo k úpravě závěrového mechanismu(kleštiny),který odolá tlaku 14 500 barů.Žádný marketing,ale zvýšená bezpečnost donutila firmu Blaser reagovat na tyto případy!
Josef Kopuletý reaguje 1.10.2014 11:55
http://svenskjakt.se/Start/Nyheter/2014/08/vapenexplosion-kostade-honom-nastan-livet/ kolik úrazů se stalo s klasickým mauserem a nikdo nic neřeší
Ondřej Kratochvíl reaguje 1.10.2014 11:40
Mohu se zeptat na ty předešlé případy? přijde mi to při tom objemu výroby a používání téhle zbraně poměrně málo případů podobných nehod. A také mohu napsat že sem střílel tovární municí ale pravda muže být jiná to samé také jakou péči věnoval vlastník té zbrani... Stejně tak ale nemuže být vyloučena výrobní vada, zajímal by mě vyjádření výrobce...
Zolo Lebo reaguje 1.10.2014 09:38
Nikdo nic?Všem to příjde normální?