ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Zlatý daněk
Zlatý daněk
vloženo: 10.10.2013 09:17
autor: Roman Semerád

úlovky (svět)

Bezoar Ibex - turecký démon III.
Bezoar Ibex - turecký démon III.
vloženo: 8.3.2016 08:21
autor: Radek

trofeje

Životní srnec...
Životní srnec...
vloženo: 19.9.2016 11:23
autor: Jaroslav Davídek

zvěř v přírodě

Zatoulané
Zatoulané
vloženo: 2.11.2017 09:01
autor: Děda z lesa

zbraně

Prinzezna
Prinzezna
vloženo: 28.2.2016 10:33
autor: Daniel Donaťák

fotopast

trocha adrenalinu
trocha adrenalinu
vloženo: 13.3.2014 16:33
autor: Jaroslav Válek

myslivecké umění

vlk
vlk
vloženo: 28.2.2015 11:40
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233465 fotek (0 dnes)
  • 7962 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8899 inzerátů (0 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749288 komentářů fotek (8 dnes)
  • 12934 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294798 hlasování fotek (9 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37668 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 2 online

Připomínky a názory
Diskuze

cim prikrmovat srnci zver

Matyáš Rjabi vložil 3.11.2012 17:11
dobry den chci prikrmovat srnci zver ale problem je ten ze mam jenom 4 pytle sena a neda se jeste sehnat pro zver ted v lese protoze sklizet nemuzu je mi 12
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Sojka reaguje 23.10.2015 16:45
Pavle, na druhou stranu, tyhle mladý kluci vědí eště hovno :-).
Sojka reaguje 23.10.2015 16:41
To doufám:-), už má na to věk:-). M
Sojka reaguje 23.10.2015 15:42
A vůbec Editátore, řekni nám tady ty experte, čemu bys dal přednost na základě tvých bohatých zkušeností, minerálnímu lizu nebo klasické kamenné soli, neboli slanisku, tak ja se pro zvěř dělá? Co bys tomu klukovi poradil? Má do toho krmelce a korýtka dávat klasickou sůl nebo kompletní minerální liz? Poraď nám prosím, jemu a nám taky. Dík. Netrpělive čekáme na tvoje moudra, kecy o paní všudybylové a letnině si můžeš strčit do prdele, OK?
Sojka reaguje 23.10.2015 15:33
Editátore, když máš takový zájem o to, poradit mladýmu klukovi, jak má přikrmovat srnčí (a ptal se na to před třemi roky) a taky aby se ostatní poučili, co kdybys nám tady vysvětlil něco z fyziologie trávicího traktu srnčí zvěře, preference příjmu potravy, pastevních cyklů, atd. Ty tomu určitě hrozně rozumíš. Mohl bys třeba zmínit úlohu vápníku a fosforu, příjem a nároky v období březosti,jarním období, mikrobiální obsazení bachoru a vliv na trávení ovlivněný způsobem přikrmování, jistě zmíníš rizika spojená s příjmem dieteticky nevhodné potravy, sezónnost, nárazové přikrmování, případnou diagnostiku trávicích poruch vyplývající z nevhodného způsobu přikrmování, přikrmování v závislosti na sezónních podmínkách a celou řadu dalších věcí s tím souvisejících (což by měl každý komu jde o chv srnčí zvěře znát), expert tvého ražení se přece jistě neomezí na HRABĚCÍ RADU o letnině. Tak se ukaž frajere, kromě blbejch keců zkus taky něco předvést, něco z praxe (néé teoretický kecy o letnině), třeba jak přikrmuješ srnčí a co všechno o tom víš, co se ti osvědčilo, co ne, jak to děláš, co o tom víš, jakou máš zkušenost atd. TY MÁŠ PŘECE TEN NEJVĚTŠÍ ZÁJEM ABY SE TU NĚKDO NĚCO DOZVĚDÉL O TÉMATU! Bude to jistě poučné nejen pro mladýho kluka se zájmem o myslivost, ale jistě i pro nás starší a samozřejmě se všichni rádi necháme překvapit tvými moudry, které budeme mít možnost porovnat s našimi praktickými i teoretickými poznatky. Pak to bude ta správná diskuze k věci. Tak co ty sráči všudebylavšechnovidel, máš na to? Už ti to dochází?
Ron Gordon reaguje 23.10.2015 15:29
To musí být strašné, když někomu seberu hračku, tím myslím, že když konečně administrátor odstranil Begalu, Janka, Barona a další pochybné individua, tak si musím urychleně najít někoho jiného do koho se můžu navážet. Nebo je to tak, že máš těch přihlašovacích jmen povícero a diskutuješ sám se sebou ? Nevím, nevím, zda si se do současně uvedeného bydliště nepřistěhoval z vedlejší obce, má pro tebe výstižnější název.
Sojka reaguje 23.10.2015 14:51
Svoje emoce, ty si ty hošánku, můžeš tak leda strčit do prdele. Nic si nepředvedl, nic neumíš, jen máš blbý kecy, nic víc. Nejsi ani vtipný, ani zábavný, neumíš nic. A nejsi ani dost chytrý na to, abys něco pochopil.
Sojka reaguje 23.10.2015 12:52
Strefuj se do jiných, toť vše, tady jsi vedle. A už mě neser a nedělej ze sebe blbce. Opakovat se nehodlám, takže naposled.
Sojka reaguje 23.10.2015 11:38
Myslel jsem, že budeš trochu chytřejší. Ale jak chceš. Víš, kdybys v pátý třídě trochu zabral, tak by ti to docvaklo hned. Stačí?
Erika Doležalová reaguje 23.10.2015 11:02
Tady je zase veselo po ránu :-))) Jo jo, musím být všude, přesně tak, teď jsem doma, za chvíli valím do podniku se zbožím, pak do revíru s krmením, no a pak se uvidí, ale určitě ještě někam vyrazím :-)))
Sojka reaguje 23.10.2015 09:44
Kvůli tomu na ní nemusíš mít blbý kecy.
Jan Horáček reaguje 21.10.2015 22:47
Vtipný postřeh, Eriko!!!!!!!!
Bohumír Novák reaguje 21.10.2015 10:13
Pokud to není na horách,tak vzhledem k mírným zimám bez sněhu by bylo nejlépe nekrmit ničím. Největší doba nouze je v létě po žních, kdy během krátké doby z polí všchno zmizne (a zbytek se postříku roundapem), louky spražené suchem... Ale je dobré být připraven, nikdo neví jaká bude zima.
Erika Doležalová reaguje 21.10.2015 09:14
Si myslím, že za ty tři roky (dotaz vložen 2012) už mladý kolega zjistil, co do krmelce :-)))
K.Marik reaguje 20.10.2015 14:16
Nasbírej si kaštany, žaludy, jablíčka (padanky, výborně berou pláňata od silnic, plané hruštičky. Popřípadě se domluv v moštárně vem si jablečné výlisky, našlapej to někde do plastovéhop barelu, uzavři aby se k tomu nedostal vzduch a nech zkvasit. Je z toho výborná siláž.Pokud nemáš pěknou otavu, tak ti to seno stejně brát nebudou. Srnčímu chutnají kyselé až trpké věci. Nebo si nasbírej a nasuš jeřabiny.Klidně vem celý hrozen plodů i s lupeny.
Milan Vašíček reaguje 12.12.2013 12:29
sušené kopřivy srnčí miluje, letos je venku tráva zelená a kopřivy berou stejně. jak je pověsím do druhého dne jsou obrané
Matyáš Rjabi reaguje 18.11.2012 08:02
Tak pseniceje v zasipu a je tam misto toho oves a zaludy
Skrofa reaguje 16.11.2012 18:39
Myslím, že teď to ještě nebude tak hrozné, horší by bylo, kdyby tu pšenici dával uprostřed zimy, když je kolem metr sněhu a zvěř opravdu hladoví, takže má snížené množství mikroflóry v trávníku. Ale stejně bude lepší když pšenici nasypeš do zásypu, kam se srnčí nedostane a srnčí zvěři dáš oves.
tomas p. reaguje 16.11.2012 15:32
Rumcajsi myslíš že po krmení pšenicí bude zakopávat padlé kusy?
Rumcajs reaguje 16.11.2012 07:43
Tak jestli si tu psenici dal srncimu, tak to se ti tedy nepovedlo. Fakt se nejdriv s nekym porad a neco si precti, nez budes na misto reseni cim prikrmovat, resit kde ty padle kusy zakopavat. :(
Matyáš Rjabi reaguje 15.11.2012 17:42
Dnes dostala zver 1 belik psenice
Skrofa reaguje 11.11.2012 20:10
Lucerka / vojtěška - také dobré objemové krmivo. U nás však nemá příliš vhodné podmínky pro pěstování.
Matyáš Rjabi reaguje 11.11.2012 12:28
Dnes dostala zver 2 plny beliky zaludu
Matyáš Rjabi reaguje 10.11.2012 07:32
Jo a jest se zveri dava lucerka
Matyáš Rjabi reaguje 8.11.2012 21:06
A da se pro zver neco sehnat jeste ted v lese
Skrofa reaguje 8.11.2012 21:02
Ty jeřabyny? Ano můžeš je trhat i s menšími větývkami, aby tam zůstalo i pár listů - ty srnčí sežere, ale zdřevnatělé části větviček nechá. A co se týče té letniny z letorostů dřevin, suší se ještě nevyzrálé (nezdřevnatělé) výhony, které vyrostly toho roku. Musí se vychytat ta správná doba. Myslím, že to je tak červen, maximálně červenec. I kopřivy se musí sbírat mladé, než se na nich začnou dělat květy.
Matyáš Rjabi reaguje 8.11.2012 20:29
A to mam susit i s vetivkama
Skrofa reaguje 8.11.2012 20:18
O tom suchu a plísni má Kaňour pravdu, ale žaludy a kaštany nesuš, uchovávej je na zemi pod listím, aby si zachovali přirozenou vlhkost.
Skrofa reaguje 8.11.2012 20:14
Kromě kopřiv je velice dobrý i maliník, nať topinambur a různé dřeviny - dub, javor klen, jabloň, osika, lípa... Teď jsem v myslivosti četl i o lísce a jasanu, ale ty nemám vyzkoušené.
Matyáš Rjabi reaguje 8.11.2012 19:52
Letnina je kopriva a co jeste teprv se ucim
Bulík reaguje 8.11.2012 19:07
Myslivost by měla určitě i vychovávat a formovat osobnost mladých lidí, zde se to snad povedlo. Teď Matyáši k Tvému dotazu, pokud chceš inspiraci, teď už spíš na příští rok, tak si můžeš vyhrát s tím, co dělá málokdo, ale co zvěř opravdu ocení. Jak je zmiňováno pode mnou, přes léto si můžeš nařezat spoustu letniny, koncem léta sušit plody černého bezu, jeřabiny a na podzim začít sbírat žaludy. Vždy dbej na to, aby plody dobře uschly a i poté byly v suchu, pokud něco začne plesnivět, tak ty plesnivé hned vyhoď a kontroluj, jestli se to nemnoží. Taky je potřeba dbát na to, aby krmná zařízení byla v pořádku, na krmení zbytečně nepršelo, nehnilo to a nechytalo právě tu plíseň. Co se týče sena a obilovin, to se spíš poraď s tím myslivcem, jestli ti dá na zimu třeba nějaký podíl, nebo pokud máte hospodářství, tak to budeš mít jednodušší.
Matyáš Rjabi reaguje 8.11.2012 18:13
dekuji úiste toho co nejvic abych mel inspiraci na pristi rok
Skrofa reaguje 7.11.2012 19:56
Matyáši, teď zvěř půjde nejvíce po jádru (oves, žaludy...)protože si potřebuje na zimu vytvořit tukové rezervy a přijímat větší podíl jadrnného krmiva je pro ní v tuto dobu přirozené (v přírodě semena vyskytují hlavně na podzim). Seno ti zatím brát nebudou, ale až napadne sníh, tak ho můžeš začít dávat (hlavně kvalitní "lístečkové", ne z trav - srnčí zvěř je hodně vybíravá) nebo letninu (sušené kopřivy, maliník, letorosty stromů...) a sušené jeřabiny. A také samozřejmě sůl, ta by měla být k dispozici po celý rok.
Matyáš Rjabi reaguje 7.11.2012 19:44
Tak dnes dostala zver 2 plny kose jablek
Matyáš Rjabi reaguje 7.11.2012 06:41
Tak ted bysme se mohli vratit k tomu cim prikrmovat
Ondřej Procházka reaguje 6.11.2012 21:21
http://www.levne-knizky.cz/srnci-zver-v-nasich-honitbach/d-61404/ Napiš Ježíškovi.
Matyáš Rjabi reaguje 6.11.2012 21:06
Tak ja yslim jako debil a take se omlouvam panu krizovi za to co sem psal za kraviny a jestli by to slo s tou encikopedii
tomas p. reaguje 6.11.2012 21:01
Postav se k tomu jako chlap,ne jako holka!
Matyáš Rjabi reaguje 6.11.2012 20:42
Ja se vam vsem omlouvam kuli tomu ted brecim
tomas p. reaguje 6.11.2012 20:37
Chlapče,nevim jak ti to říct,ale podle mě seš drzej jako opice.Když ti pan Kříž něco nabídl,buď to přijmeš,nebo odmítneš,ale přijde mi absurdní si ještě vybírat co ti má poslat.Trochu si to srovnej v hlavě,než něco napíšeš.
Matyáš Rjabi reaguje 6.11.2012 20:35
Jo a pokoru mam a proc bych podvadel to bych nezalozil tuto diskuzi
Matyáš Rjabi reaguje 6.11.2012 20:30
A tu mysliveckou enciklopedii mi neposlete nebo jo
Matyáš Rjabi reaguje 6.11.2012 20:28
Tak promin a prispivat budu
Jan K. reaguje 6.11.2012 20:08
Div mi neutrhneš ruku to by si neměl trochu pokory chlapče trochu si mě zklamal podívám se co mám doma za knihy o srnčí zvěři taky si musíš určité věci zasloužit nejspíš počkám jak budeš zvěř krmit budeš pravdivě přispívat články abych věděl že nepodvádíš budu to sledovat a potom se můžem domluvit bez práce nejsou koláče chlapče to by si měl moc jednoduché v tom tě nemohu podporovat!
Matyáš Rjabi reaguje 6.11.2012 18:09
A co je na tom obalu za obrazek jestli jelen tak tak takovou enciklopedii mam ja bych prave potreboval obe 2 knihy treba bys mi mohl jednu dat ted a jednu 14.12 to mam narozeniny to bys byl teda moc hodnej a me by to pomohlo protoze ta kniha od pavla scherera by se mi moc hodila
Jan K. reaguje 6.11.2012 16:12
Myslel jsem že ti pošlu mysliveckou encyklopedii máš tam úplně všechno,ale jestli tě zajímá pouze srnčí zvěř zkusím se mrknout co doma v knihovně mám
Matyáš Rjabi reaguje 6.11.2012 15:14
a nemate knihu srnci zver od pavla scherera
Matyáš Rjabi reaguje 6.11.2012 15:10
jo na to sem zapomel 436 01
Jan K. reaguje 6.11.2012 15:08
Takže Matyáš Rjabi Alešova 987 Litvínov 1 a ještě zjisti poštovní směrovací číslo a napiš
Matyáš Rjabi reaguje 6.11.2012 14:44
a tu knihu chci s radosti
Matyáš Rjabi reaguje 6.11.2012 14:41
blby je ze nekde v okoli zadny myslivecky krouzek neni a myslivcovi pomahat budu protoze toho myslivce i zna muj deda a moje adresa pro pana Jana Kříže ALEŠOVA 987 LITVINOV 1
Jan K. reaguje 6.11.2012 14:27
Pokud mi napíšeš tvou adresu zašlu ti poštou mysliveckou knihu jako dar pro tebe a budu rád když si v ní prolistuješ a něco přečteš co ty na to?
Jan K. reaguje 6.11.2012 14:23
Máš velmi správný přístup je jenom dobře že chceš přikrmovat zvěř v období nouze taky bych ti poradil,aby jsi nabídl své služby nějakému myslivci ve tvém okolí aby si pochytil co je potřeba,pořád lepší i pro tebe je tato činnost než trávit čas doma u počítače.Láska ke zvěři a přírodě je věc,kterou ti mohu jen doporučit drž se toho chlapče a budeš dobrým člověkem a my starší máme na čem stavět s tvojí podporou.Určitě popros rodiče,aby jsi mohl naštěvovat nějaký myslivecký kroužek pokud ho máte ve vašem okolí budu ti držet palce chlapče.
Jiří Wenzl reaguje 6.11.2012 13:53
Doporučuji přihlásit se do nejbližšího mysliveckého kroužku. Přikrmování tak vybíravé a choulostivé zvěře, jakou je zvěř srnčí, je docela věda.
Petr Šipon reaguje 6.11.2012 13:49
Zkus to, uvidíš. Třeba ten oslovenej bude rád a řekne ti co si máš sehnat pro příští rok a letos se s tebou třeba podělí. Tak hodně štěstí a ať máš komu pomáhat :-)))
Matyáš Rjabi reaguje 6.11.2012 13:08
tak jo to abych mu pomohl me nenapadlo
Petr Šipon reaguje 6.11.2012 12:48
Dobré by pro tebe bylo domluvit se s nějakým myslivcem v místě tvýho bydliště, nebo tam, kde by si chtěl přikrmovat a s přikrmováním mu pomoct - určitě tě žádný myslivec neodmítne a myslím, že by tě naučil nebo ti ukázal jak na to :-)) Každopádně jestli nechceš krmit srnčí třeba u vás na zahradě tak se prostě s někým domluv a pomáhej.
Matyáš Rjabi reaguje 6.11.2012 12:36
Dobry den chci se zeptat cim prikrmovat. Jak pisi na hore taak sklizet nemuzu protoze mi je 12