ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Jelení říje.
Jelení říje.
vloženo: 17.10.2020 22:43
autor: Ivo Lajčok

úlovky (svět)

 už je v Alpách zase klid
už je v Alpách zase klid
vloženo: 18.9.2020 09:04
autor: Antonin Mikulec

trofeje

Rarita
Rarita
vloženo: 13.9.2016 15:14
autor: Martin Kronus

zvěř v přírodě

Liška
Liška
vloženo: 9.2.2018 06:05
autor: Josef Vršan

zbraně

Nůž pro sokolníka
Nůž pro sokolníka
vloženo: 28.3.2017 19:46
autor: Karel Obrtál

fotopast

Opatrná
Opatrná
vloženo: 5.6.2016 15:04
autor: Kamil Špaček

myslivecké umění

Autor neznámý II.
Autor neznámý II.
vloženo: 14.1.2017 13:49
autor: Jindřiška Padalíková
Statistika
  • 233485 fotek (21 dnes)
  • 7962 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8905 inzerátů (9 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749324 komentářů fotek (47 dnes)
  • 12935 komentářů videí (1 dnes)
  • 3295011 hlasování fotek (232 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37671 registrovaných uživatelů
    3 dnes nových, 9 online

Připomínky a názory
Diskuze

Dosled v kukuřici

Oldřich Koutný vložil 27.9.2013 09:46
Dobrý den,zajímalo by mě které plemeno by jste mě doporučily na dosled divočáku v kukuřici?? Děkuji
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Pavel Marek reaguje 31.7.2018 16:38
V dnešní době je v České republice spousta plemen loveckých psů i těch méně známých. Přidám své zkušenosti se svým psem. Vlastním srbského honiče. Je velice hlasitý a neskutečně chuťový pes. Funguje při -20 st. i při +35 st. Má bezvadnou orientaci v terénu, není kontaktní na zdraví kus černé zvěře, ale přitom velice důrazný. Pokud je zvěř poraněna, postřelena, troufne si jí trochu pozlobit, ale vždy s rozmyslem. Podle výšky hlasu, lze i určit, jakou zvěř žene, či staví. Co se týče hlasitosti, je velice hlasitý, jak na čerstvou stoupu, tak na viděnou. Není potřeba ho to učit, vše má v sobě. U zhaslého kusu se mi občas hlásit nechce, ale je velice inteligentní na to ho to naučit. To víte, zhaslí kus je pro něj nuda. Mám jej ve výborné kondici a když k tomu přidáte jeho vrozenou chuť pracovat, je to vynikající všestranný pes na práci se spárkatou a škodnou zvěří. Jen bych jej doporučil sportovnějším vůdcům, protože potřebuje opravdu pohyb a práci. Pokud by někoho zajímalo více informací, rád je zodpovím.
Pavel Hudec reaguje 31.3.2014 08:54
Miroslave, co máš konkretně na mysli. Co nechápeš ? Pavel
Miroslav Hradecký reaguje 30.3.2014 09:32
nevím co simám myslet o té dskusi.
Pavel Hudec reaguje 15.10.2013 17:00
Antoníne, doporučuji to s čím jsem spokojen. Já mám honiče, který nejde do kontaktu,"přemýšlí", na co má a až kam může jít. Mají to dané. Ty máš skvělé Bordíky " norníky" ostří to hoši, proto jsi je šel šít a to ještě dopadli dobře. Můj kamarád tak již přišel o tři. A proto jsem zastánce, že každé plemeno bylo vyšlechtěno na svůj způsob lovu, ale to by nebyl člověk, který by chtěl psa univerzálního na všechny druhy lovu ale nějak nejde dohromady.
Antonín Zábranský reaguje 7.10.2013 16:14
Každý Tě doporučí to svý plemeno,v sobotu jsem byl na naháňce v kukuřici, třikrát jsme protahovali asi 200m širokou a přes 0,5km dlouhou líchu.Nakonec se ulovili tři lončáci a jednoho jeli ještě dohledat. Mám dvě feny Border teriérky, pracovaly dobře, v kontaktu se zvěří. Jedna byla jen píchlá na pravém zadním běhu, druhá na levém předním, ale tržná rána na levé straně za hrudním košem. Tak jsem se hned stavěl na veterině a spravilo to pět stehů na boku a steh na běhu. Takže nejen, že každej pes je dobrej, ale hlavně ten, kterej je zvyklej a už ví co ho čeká. Musí mít zkušenosti. Dnes i v polní honitbě je někdy víc škodné než užitkové zvěře. Jinak pokud by někdo chtěl štěně Bordíka, tak mám ještě dva pejsky a jednu fenku z vrhu 16.7.2013 k odběru. Tel: 602291862
Erika Doležalová reaguje 7.10.2013 10:31
Já myslím, že Ivoš to myslel trochu jinak, že ten luxus je mít psa JEN a POUZE na dosledy (které nejsou časté, resp. spíše výjimečné), tj. psa, který neumí nic jiného. Jinak k tématu, je v podstatě jedno, jaké plemeno to bude, pokud bude pes vycvičen k práci na barvě (resp. stopě) a bude mít trochu praxe. Není podstatné, jestli hledá na poli, v lese, v pšenici nebo v kukuřici, pokud ví, co se po něm chce, najde to. Osobně bych volila spíš menší (příp. střední) velikost, kdyby náhodou bylo potřeba hledat i v méně prostupném terénu. No a nejhorší je pak stejně sehnat někoho ochotného, kdo pomůže s transportem, protože ne každý ochotně bere ve dvě v noci telefon, jelikož už tuší, že to "smrdí" taháním prasete z řepky nebo kukuřice :-)))
Tomáš D. reaguje 7.10.2013 10:31
Nejhorší dosledy jsou ty, kde se dohledává právě v kukuřici, každý myslivec v kombinaci s jeho egem vypustí na barvu na volno právě to co má doma a běda jak se pes vrátí a nic nenajde, to pak kombajnysta seče místo klasů jedno padlé prase za druhým. Prostě dosled v kukuřici není žádný med a už vůbec ne, když člověk povolí a pustí psa na volno. To je pak v koncentraci zvěře jasný neúspěch při každém horším postřelení.
Pavel Hudec reaguje 6.10.2013 18:11
Ivoši, 10. úspěšných dosledů a to říkáš, že je luxus, jak jsem psal spočítej to na kg zachráněné zvěřiny a utrpení, které pro zvěř nastalo. Kdybys měl jen 1 úspěšný dosled kusu, kterého musíš ještě dostřelit, tak to podle mě není žádný luxus. Ale každý se na to asi díváme jinak. Asi bych mohl říci, že ten kdo chová ohaře a je na pěti honech a najde ztracených 5 kohoutů,za cenou sezonu, že je to luxus ho chovat.Myslím, že ne. Barvář je skutečně specielní plemeno.Ale mám kamaráda, který s barvářem jezdí dosledovávat na Slovensko i do Polska. Je to asi o tom, jak vejdeš ve znímost. Myslím, si že žádné chované plemeno, které nám pomáhá při výkonu myslivosti ne žádný luxus.
Josef Strejc reaguje 5.10.2013 07:39
Zdravím,Oldo jak čteš, možností mnoho. Dobrej Bordík Tě udelá třeba sto dosledů když mu je umožníš. V kukuřici či v řepce se snadno proplete a u kusu hlásí. Když je zvěř postřelena, je hlášení hodně rozdílné, sele do 30 kg nepustí a řekni mně kolika 80-ti kg divočákům se neštastně ustřelí běh a toho stejně nic nezastaví. LOVU-PEPA
Ivoš Pařil reaguje 4.10.2013 21:51
Pavle, mám bavorskou barvářku a nemám pro ni práci(+-10dosledů ročně), proto píši že mít psa jen na dosledy je luxus.Když jsem si bral štěně tak jsme byli na okrese 3 co měli barváře, ale potom obrovskej booom. Jinak dalšího psa mám teď skoro pětiměsíční štajeračku. To už je univerzálnější pes.
Pavel Hudec reaguje 4.10.2013 08:49
Ivoši, já si osobně nemyslím, že je luxus mít psa na dosledy. Když píše Oldřich, že mají cca 10 dosledů a ještě srnčí,/tak je to při průměru 30 kg na kus cca 300 kg masa/ tak si to přepočítej na kg zachráněného masa a také utrpení zvěře. Kolik dnes při dnešním zazvěření drobnou, dohledá jakýkoliv ohař nebo slídič a jiná plemena, zvěře. Nehovořím o aportu, kde zvěř může vzít honec. Já jak se můžete přesvědčit lovím v polní honitbě a pes na dosledy je pro nás ve sdružení nepostradatelný. Nemluvím již o zákonu,který říká kolik musí mít MS upotřebitelných LUP k lovené zvěři. Já pak k těm MS, kde si myslí, že je to luxus jezdím dohledávat.
Oldřich Koutný reaguje 4.10.2013 08:08
Děkuji všem za odpovědi! Ročně máme něco kolem 10 dosledů průměrně,plus nějaké to srnčí. Chodím převážně na hony,v okolí nejsou lesy na naháňky. Naprosto souhlasím že mít psa jen na dosled je zbytečné,proto bych ho chtěl využívat i na tu drobnou,šoulání a když přijde na škodnou ať ví co s ní...
Ivoš Pařil reaguje 3.10.2013 16:02
Jak píší kolegové dole, žádné pleneno není vyloženě na dosledy v kukuřici. Kolik ročné máte dosledů v kukuřici? Chodíte se psem na naháňky, nebo na hony? Co od psa očekáváte? Podle toho vám můžeme poradit ve výběru, protože si myslím že mít psa jen na dosledy v kukuřici je zbytečný luxus.
Leon Zumr reaguje 2.10.2013 11:58
to jsi ttefil Petře i když by se to dalo říct i o většině chovatelů slídiču když jsem na MVP viděl pudrovat špringla tak jsem smíchy brečel
Pavel Hudec reaguje 2.10.2013 10:09
Mám štajeračku a lovíme v honitbě kde převažuje kukuřice, řepka a trochu obilí. Má za sebou již několik dosledů v kukuřici. Zastavení kusu černé je podle toho jak je také kus postřelen, jestli je jen škrábnut nebo zranění je vážné, podle toho se také kus chová, jestli se dá na úprk a nezastaví ho ani vlak, nebo ví, že na úprk jeho sily nestačí a začne se bránit. Foto z dosledů a to nejsou všechny : http:zcenskerokle.freepage.cz
Ellhenický Petr reaguje 2.10.2013 08:27
Já uvažoval o křepelákovi když jsem s myslivostí začínal a vybíral jsem psa podle vzhledu. Nikdy jsem ho neměl,pouze jsem se s ním setkával na mysliveckých akcích. Jak NK tak i VMO dělají obdobnou práci a jak už jsem uváděl tak mám již třetího VMO a všichni byli dobří na černou bez jakéhokoliv speciálního výcviku.Je pravda, že byli několikráte šití, ale ve většině případů nešli na tvrdku,mají respekt k větším kusům.Selata do 30 kg drží do příchodu.Leone, to jsi myslel asi chovatelé am.bulldogů že chovají převážně gaučáky,ne nás ostatní:-)
Leon Zumr reaguje 1.10.2013 19:53
mě v červnu odešla fena a až si budu pořizovat psa na dosled čuníku tak to bude zase pracák am. bulldog i když nemůže být LUP jenom bude problém sehnat pracáka každej tady chová povaleče na gauč co se dojdou sotva vychcat
Leon Zumr reaguje 1.10.2013 19:44
ale jinak to nejde Milane protože tyhle debaty tady jsou pořád dokola
Sojka reaguje 1.10.2013 15:41
Leone, ja to nechtel napsat takhle na rovinu, abych se vyhnul nekonecnym debatam, ale jinak naprosty souhlas. MS
Leon Zumr reaguje 1.10.2013 15:17
počítám s tím že zase bude rachot :-) ale jeden pes to zvládne ale určitě nepatří mezi zde vyjmenovaná plemena a v kukuřici to je i pro něj problém tak že si musí budoucí majitel vybrat jestli chce psa co čuníka zastaví a nebo psa co odvrátí pozornost od vůdce
Sojka reaguje 1.10.2013 13:50
Pane Topil, nemyslel jsem to nijak zle, ale na základě vlastní zkušenosti, zastavit a udržet 80 kg lončáka, to není pro jednoho psa vůbec snadné. MS
Miroslav Topil reaguje 1.10.2013 10:39
Já jsem ale netvrdil že ČT ano a jiné plemeno ne, jen jsem chtěl říct že i ČT zvládá stavět postřelený kus 80.kg a jak jste říkal pane Soukup záleží na situaci psovi a spoustě dalších faktorech a už vůbec bych to nechtěl paušalizovat, jen jsem mluvil z vlastní zkušenosti Mirda
Janek Skýpala reaguje 1.10.2013 08:24
Pane Velecký, já určitě nechci křepeláky pomlouvat a hanit, popisuji jen co jsem viděl a zkušenosti spolužáků. Snažil jsem se spravedlivě napsat klady i zápory. Za mně proč ne křepeláka je ta ovladatelnost, jinak pracovitosti a ostrosti mají na rozdávání. A jako velké plus bych u nich spatřoval široký výběr z lovecky vedených rodičů.
Josef Hanzlík reaguje 1.10.2013 08:14
Kynolog,fuj!
Josef Hanzlík reaguje 1.10.2013 08:07
Pane Ellhenický,nejsem nikterak zkušený kinolog a proto se Vás zeptám(opravdu pouze ze zvědavosti a k získání další informace),v čem spatřujete rovnítko mezi křepelkou a VMO.Mám křepeláka,kamarád VMO. Děkuji za odpověď.JH
Ellhenický Petr reaguje 30.9.2013 17:27
Jak už tu bylo řečeno, pes se ti musí líbit a něčím zaujmout a pak se dá vycvičit k obrazu svému.Já původně chtěl taky křepeláka, ale zaujal mne VMO a u těch jsem zůstal(o něco větší křepelák):-) Na černou dobrý a je jedno v čem hledá.
michal velecký reaguje 30.9.2013 17:21
Pane Skypala,já mám prvního křepeláka Darka z Lovoše(měl jsem i jiné plemena), je to chovný pes a už budu mít křepeláka vždycky.Takže si myslím,že je to spíše o výcviku a hlavně nedejte na řeči.
Janek Skýpala reaguje 30.9.2013 12:26
Já jsem nikdy křepeláka neměl, ale kamarádi ze slš, kteří lovili v lesních nebo smíšených honitbách si je pořizovali na černou a již se k nim nevrací. Ostrost a chuť k práci výborný, ale věčně je hledali o dvě tři honitby dál, jeden se dokonce naučil jezdit sám v MHD v Brně. Bydlím asi 15 km od vás, tak si dokáži představit jaký máte revír, proto ty španěly na aport těch pár kusů drobné na honě a nemají tak velký akční rádius. Teda to je aspoň můj názor podle toho co jsem viděl na naháňkách (Masarykův les, Lesy MB a jinde)
Sojka reaguje 30.9.2013 12:05
CHS z Božetínského vrchu. Celkem dost jsem viděl křepeláky dělat na naháňkách na černou, dobrý. Proti ASS/WSS má NK možná menší problémy s údržbou srsti :-). M.Soukup
Oldřich Koutný reaguje 30.9.2013 12:02
Pane kolego Ellhenický,pokud bych byl rozhodlý tak se neptám! Pane Skýpala můžu se zeptat podle čeho soudíte že španěli se lehčeji cvičí než křepelák?? Neberte to nějak špatně,jen by mě zajímalo jestli máte nějaké vlastní zkušenosti,nebo třeba od kamarádu... Jinak nějaký ten španěl by mohl být taky dobrá volba,u nás měly WSS dva starší kolegové a na drobné vpohodě,jen sem neměl tu čest je někdy vidět pracovat na černé... A pane Soukup odkud máte fenku,jestli se můžu zeptat?
Sojka reaguje 30.9.2013 11:34
Mám fenku křepeláka, dosled v kukuřici zvládá bez problémů :-). NK jsou chuťoví, výcvik celkem bez problémů, opravdu takový trochu univerzál, zvládne celkem všechno, ale záleží, na co ho člověk vede. Stavět 80 kg lončáka:-), zajímavá otázka :-). Záleží na okolnostech, ale to nemá nic společnýho s křepelákem :-), rozhodně bych si netroufnul paušálně tvrdit na základě jedné zkušenosti, že třeba ČT ano a jiné plemeno ne. M.Soukup
Janek Skýpala reaguje 30.9.2013 10:05
A co nějaký španěl (ASS,WSS), májí vlohy na barvu, jsou hlasití a lehčeji se cvičí jak křepeláci.
Miroslav Topil reaguje 30.9.2013 09:01
Pokud si dobře vybereš a vycvičíš tak ČT je schopen stavět i větší prase vím z vlastní zkušenosti,ode mně dokázal odehnat minimálně 100.kg bachnu i s selatama když jsem vlezl kam neměl .Ale křepelákem asi chybu neuděláš ,i když kamarád ho má a nehlásí u zhaslého kusu.Jenom na viděnou,když štve v leči černou.
Ellhenický Petr reaguje 30.9.2013 06:42
Ty se ptáš a stejně jsi již rozhodnutý.
Oldřich Koutný reaguje 30.9.2013 06:36
Díky za odpovědi. Český teriér určitě pracuje výborně,ale nevím jestli by dokázal stavět 80kg lončáka v kukuřici pokud není ještě zhaslý,proto jsem přemýšlel o něčem větším... Jinak barvář by byl určitě nejlepší,ale nevím jak by se u nás na okrese uplatnil...ten křepelák mě přijde takový nejuniverzálnější,že bych ho mohl použít jak na drobnou,tak na ty prasata.
Karel Krátký reaguje 29.9.2013 19:53
na dosled do kukuřice něco co ti bude hlásit já osobně mám ast a u zhaslého kusu nehlásí budu to asi řešit gps ale pokud je prase ještě živé jde na kontak a podrží ho na místě než dojdu při naháňce v kukuřici velké prase hlásí a do kontaktu nejde
Michal Filip reaguje 27.9.2013 16:50
Je to o osobním vkusu a způsobu vedení psa. Klidně si můžeš pořídit králičího jezevčíka nebo i toho křepeláka. Myslím, že žádné plemeno není speciálista na dosled černé v kukuřici.
Miroslav Topil reaguje 27.9.2013 15:41
Čěský Terier dělá dobré dosledy a hlásí u kusu,nejde do kontaktu a je slyšet daleko
Oldřich Koutný reaguje 27.9.2013 09:59
Možná si někdo řekne že by svého psa do kukuřice na prase nepustil,ale u nás to jinak nejde...Jsem z polní honitby kde mame na 80% pole jen kukuřici,a dlouho tomu určitě jinak nebude,protože místní farmář si postavil bioplynku. Jelikož se lovu prasat a škodné věnuji poměrně hodně,tak se prostě někdy stane že nezůstane v ohni,ale odejde a pak nastává velký problém. Kvůli poslednímu zbytku drobné co nám zůstala mám ČF,ale budu muset pořídit i nějakého psa na ty dosledy,tak se chci první poradit které plemeno by bylo nejvhodnější...co říkáte na Křepeláka???