ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Sele
Sele
vloženo: 19.1.2018 06:29
autor: Josef Vršan

úlovky (svět)

Puszta vydala princa. 6 r. 147,2b
Puszta vydala princa. 6 r. 147,2b
vloženo: 14.7.2020 19:46
autor: hubertushk

trofeje

najväčší....
najväčší....
vloženo: 14.2.2019 11:35
autor: pali1

zvěř v přírodě

...
...
vloženo: 16.1.2013 13:07
autor: Marek Drha

zbraně

Moje zbraně
Moje zbraně
vloženo: 17.3.2017 06:43
autor: stalmi

fotopast

budúci kráľ...
budúci kráľ...
vloženo: 9.7.2019 12:50
autor: pali1

myslivecké umění

Černý rytíř
Černý rytíř
vloženo: 15.1.2012 09:29
autor: Petr Chloupek
Statistika
  • 233485 fotek (0 dnes)
  • 7962 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8905 inzerátů (0 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749329 komentářů fotek (5 dnes)
  • 12935 komentářů videí (0 dnes)
  • 3295019 hlasování fotek (8 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37671 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 1 online

Připomínky a názory
Diskuze

Fotopasti

Miroslav Majtner vložil 27.10.2010 12:26
Jaké používáte fotopasti a jak se osvědčili?
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Patrik Dvořák reaguje 14.4.2024 13:35
Díky za info
Milan Jirmann reaguje 13.4.2024 09:04
Chlapi poraďte. Chtěl bych si koupit externí zdroj posílací fotopasti Evolveo Strong Vision 2GB, pořízenou v roce 2021, ale nevím jestli 6V nebo 12V. Fotopast je na 8 baterií AA. Mám ještě posílací fotopast Bunaty FULL HD GSM. Ta je taky na 8 baterií AA, ale externí zdroj je 6V a funguje to. Nevíte náhodou jaký zdroj bych si měl pořídit na to Evolveo, aby to fungovalo? LOVU ZDAR!!!
Juras reaguje 12.4.2024 21:11
Ještě upřesnění kup si ten regulátor -najdeš ho pod názvem STEPDOWN Bez displeje ten žere baterku asi nej koupíš na Majkl3D.cz za 32kč .Používám fotopast Bunaty s GSM ,ze spoda fotopasti je většinou zdířka na externí napájení,mám tam odpovídající konektor kus kabelu ten měnič v krabičce aby do ní nepršelo a nastaveno napětí co fotopast potřebuje a je na mnoho měsícu vystaráno,a Čínskejch produktu se nebojím ono je stejně všechno odtud i věhlasný značky
Juras reaguje 12.4.2024 20:46
Patriku zdravím,jediný baterky myslím nabíjecí fungují jen KENTLI jsou nabíjecí a vydrží dlouho mají napětí 1,5v ostatní maj jen 1,2v na ty jsou veškeré fotopasti stavěné -nevýhoda cena-8ks plus nabíječka cca 3000kč,ale koukni na třeba elektro Hadex maj eshop prodávaj tam asi za 30kč stavitelnej regulátor napětí z 12 na to co potřebuješ na tvojí fotopasti některý chtěj 6v nebo 9v atd.používám to již asi6let a spokojenost,12v baterka z auta vydrží celej rok ,a pošle to tisíce fotek LOVU ZDAR
Milan Jirmann reaguje 11.4.2024 07:30
Já používám lithiové Energeizer a ty mně ve neposílací fotopasti vydrží 3-4 měsíce a v posílací tak 2 měsíce. Letos v lednu jsem si k posílací fotopasti koupil externí zdroj (olověný akumulátor) a zatím jsem ho nabíjel jednou. Vždy záleží jaké je počasí. LOVU ZDAR!!!
Patrik Dvořák reaguje 10.4.2024 17:54
Zdarvím zkušenější elektromyslivce, mám prosbu dotaz. Prosím vás vysvětlete mi někdo, proč je dobíjecí 4AA 1,2Ah a normální 4AA 1.5Ah , prodejce mi tvrdil, že ty dobíjecí moc nefungují ve fotopastích, kámošovi teda fungují. No já jsem sedl k internetu koupil nadupaný i s nabíječkou a nic nabíječka pořád svítila červeně , baterky ve fotopasti nefungovaly, tak jsem zase kupoval varty a pod. Fotopasti máme od prodejce z Náměště, myslím skvělá domluva, samo vše je z číny, máme to všude v revíru a ted chceme další, jen základ žádný foto do emailu. Pokud se něco ztratí rozbije nechceme to řešit, ale ta spotřeba baterek mě štve, proto potřebuji radu tip, jestli nějaký je co do toho dát za baterky. Díky moc
Karina Tomášová reaguje 23.6.2023 12:04
Dobrý den, mám vyzkoušeno na myslivost tuhle https://www.spyexpert.cz/fotopasti/94-fotopast-mms-hd-s-lcd-displejem-a-dalk-ovladanim.html. Funguje skvěle, je kvalitní, snímky mi chodí na telefon.
Karel Dobrovolný reaguje 22.6.2023 14:02
Dobrý den, prosím o tipy na fotopastí, díky.
Luboš PEKÁREK reaguje 10.11.2021 18:52
Kolegové mám prosbu může někdo z vás sem hodit par nočních fotek z cca 10m.A napsat tip fotopasti která to pořídila a poslala na email. Předem děkuji .
Lucie Balášová reaguje 16.8.2021 18:24
Dobrý den, prosím o zkušenost a doporučení fotopasti. Pokukuji po fotopasti od Spyexpert, nemáte snimi někdo zkušenost?
Marek Viliam reaguje 20.5.2021 10:51
S fotopastmi zkušenost nemám, ale myslivosti se také věnuji. Je to můj velký koníček, takže pořád dostávám od manželky dárky s touto tématikou. Naposledy mi dala pěknou a kvalitní koženou peněženku s obrázkem divočáka, kterou kupovala ze stránky penezenkylp .cz.
Karel Polacek reaguje 12.11.2020 15:52
Koupil jsem ji z internetového obchodu 1obchod .com Najdete ji tam jako fotopast HD s LCD displejem a dálk. ovládáním
Karel Polacek reaguje 12.11.2020 15:50
Není. Celkově je obsluha velmi jednoduchá, najdete tam k tomu podrobný návod na CD. Fotky past ukládá na SD kartu, která tam může být až o velikosti 64 GB
Jura Kalíšek reaguje 10.11.2020 23:45
Je složité potom z toho ty fotky vytáhnout? na co to ukládá? a jak dlouho vydrží baterka?
Karel Polacek reaguje 6.11.2020 23:15
Koupil jsem fotopast s vysokou citlivostí, která dokáže zachytit i ten nejmenší pohyb. Pokud se budeme bavit o kvalitní fotopasti, tak jsme někde kolem 7 tisíc
Jura Kalíšek reaguje 2.11.2020 11:19
Poradíte mi někdo s výběrem kvalitní foto pasti? kolik bych si na ni měl tak připravit peněz?
Vaclav Rejchrt reaguje 17.2.2020 17:41
???
Vaclav Rejchrt reaguje 17.2.2020 17:40
Zdar všem jelikož mi odešla moje fotopast sháním kontakt na nějakého přímeho prodejce originál fotopastí Ltn acorn s gsm. S pochybnými e shopy, které prodávají repliky za pár korun nemám dobré zkušenosti. Díky za nějaký dobrý typ.
Tomáš Sokol reaguje 19.1.2020 11:29
Hele, je to vše elektronika. Můžeš koupit z číny za pár kaček a budeš mít štěstí a bude šlapat. Někdo chválí UO VISION, někdo BUNATY . Já BUNATY mám dvě a naprosto v pohodě nonstop v lese. U GSM bych vsadil na jistotu UO VISION co má kolega a nebo BUNATY . Ostatní bude opravdu o štěstí . Tyhle dvě značky jsou jistota, že pokud se něco stane servis to vyřeší. e-fotopast.cz posílá součástky zcela zdarma , pokud se někde něco ulomí i mě se to stalo mou vinou! Za dva dny obálka a zdarma
Tomáš Sokol reaguje 19.1.2020 08:50
Hele, je to vše elektronika. Můžeš koupit z číny za pár kaček a budeš mít štěstí a bude šlapat. Někdo chválí UO VISION, někdo BUNATY . Já BUNATY mám dvě a naprosto v pohodě nonstop v lese. U GSM bych vsadil na jistotu UO VISION co má kolega a nebo BUNATY . Ostatní bude opravdu o štěstí . Tyhle dvě značky jsou jistota, že pokud se něco stane servis to vyřeší. e-fotopast.cz posílá součástky zcela zdarma , pokud se někde něco ulomí i mě se to stalo mou vinou! Za dva dny obálka a zdarma
František Havran reaguje 18.6.2019 12:38
Tome, UO vision 535 máme dvě, firemní. Tehda stála 8500 a odesílá si fotky, jak se jí zachce. Pošle tři, pak dvě hodiny nic, pak pošle pět fotek, a pak až další den. Zvěře tam je třeba nostop celou noc a mám 5 fotek..Signál má plný, data neomezená a prostě dělá si, co se jí zachce. Navíc teda musí říct, že ty noční fotky mám mnohem hezčí z čínského krámu za 2000, který jsem koupil jen o půl roku později...
Tomáš Paseka reaguje 13.6.2019 15:11
Ahoj Chlapi! Jestli můžu doporučit, jediný fotopasti , který se fakt osvědčili jsou 595 Um 2G nebo 3G jsou od značky Uovision a mám spoustu v oboře i těch předchozích a to myslím byli 565 um a nic funkčnějšího jsem za 9let co používám jsem nikde nenašel. Myslím, že Fotopast.cz je prodává , mají super servis a kolikrát mi pomohli kvůli mé blbosti jenom třeba po telefonu je znova nastavit. Můžu jenom doporučit!!! Lovu zdar T. Paseka
Petr Horký reaguje 12.6.2019 09:18
Lidi, nedávno jsem našel novinky od FOXcamu, za fotopast bez odesílání chtějí 1900 Kč. Pokud to srovnáte s čínou tak nic moc neušetříte. Navíc zde máte záruku, takže ono není o čem moc diskutovat.
Jiří Cikryt reaguje 22.5.2019 22:12
Á propo, zkušenost s E-fotopasti dobré. Potřeboval jsem nějaké ND - mechanické rozbití vlastní šikovností a bylo mi promtně vyhověno. J.
Jiří Cikryt reaguje 22.5.2019 22:10
Zdar, moc jsem to tady nepročítal, ale přispěju. Od E-fotopasti jsem koupil Ltl Acorn 5210 bez odesílání a docela dobrý, sloužila asi 5 let. V podstatě nepřetržitě v lese - jen vyměňování karty a baterek. Jediné co bylo mínus, tak to že při slabších baterkách a nižší teplotě nešlo nastartovat prohlížení a nastavení. Také jsem koupil Ltl Acorn 3310 ku a to je průšvih. V noci slušné, ale ve dne malé rozlišení a při prohlížení v PC nejde zvětšovat - rozmaže se to a není čitelné - třeba trofeje srnců. Teď uvažuju o změně a vypadá to na 6310. Zdar všem J.
František Havran reaguje 22.5.2019 20:04
Já mám Václave třeba dvě fotopasti z Číny, ale neodesílací... Jediný problém je , že když je pod nulou, jsou "pomalé" a třeba nefunguje některé tlačítko prohlížení (šipečky), což mě nebolí, protože v tom točím karty... Jinak fungujou. A stály mě dvojku. Takže když to někdo šlohně, tak to určitě nebude tak citelné, jak fotopast za 8000... Proto se ptám, co a jak s odesílacíma - Třeba ty Sunteky a podobně... Já chápu, že levně koupeno neznamená rozumně koupeno. Ale prostě hledám alternativu.
Vaclav Rejchrt reaguje 22.5.2019 17:18
František Havran, přečti si můj příspěvek níže a budeš vědět jak fungují čínské fotopasti které jsou jen okopčeny a nemají s origoši nic společného. V replice už si v životě fotopast nekoupim!!! Mé doporučení z číny nekupovat neušetříš nic!!
Petr Jeglík reaguje 19.5.2019 20:38
Dobrý den jaké máte zkušenosti s fotopastmi UV557 nebo bentech TC05.Děkuji za rady.
František Havran reaguje 19.4.2019 22:54
Jaké máte chlapi zkušenosti s odesílacími fotopastmi z Číny ? Já prostě za bunatku nechci dávat 9 000, aby mi to pak nějaký hajzl ukradl. Ta Čínská potvora za 3000 mě bude asi štvát méně. Je mi jasné, že ty fotky budou kvalitou jinde. Ale co už nejsem hajný, tak nejsem v lese každý den a ty fotopasti bez odesílání už prostě nestíhám kontrolovat... Zkuste se prosím podělit o zkušenosti, kdo máte. Díky....
Petr Horký reaguje 11.3.2019 16:54
NEJFOTOPASTI nedoporučuji, prodávají ten nejlevnější hajzl z Číny. To co koupíte v Číně za 1800 Kč tady prodávají za přes 3000 Kč. Nic proti obchodu, ale prodávat levný hajzl? Jinak Bunaty jsem se taky spálil, jak tady píšou. Žere to baterky, vymazává se tomu nastavení a dvakrát jsem jí měl na přehrání software, kdyby nebyla už po záruce, tak bych jím to vrátil.
Vaclav Rejchrt reaguje 7.2.2019 20:53
Jo a to tu fotopast jsem si kupoval začátkem listopadu a celý proces trval až do dneška kdy mi vrátili peníze na účet. Super!!!!!!
Vaclav Rejchrt reaguje 7.2.2019 20:49
Pardon obloukem
Vaclav Rejchrt reaguje 7.2.2019 20:46
Zdar všem tak mi po 5 letech dosloužila moje fotopast Ltl acorn 5310 s gsm bránou a to jsem ji kupoval cca rok a půl starou sloužila bez jakých koliv problému, takřka neustále v provozu. Jelikož jsem s ní byl velmi spokojen zakoupil jsem novou v e-shopu NEJFOTOPASTI.CZ, jelikož ji měli nejlevnější a už tady mě to mělo trknout. Když dorazila tak se mi zdálo že má trochu jiný vzhled než ta stará. A pak to začalo po nastavení a umístění do revíru si fotopast při jakém koliv nastavení intervalu fotila jak chtěla a po třech dnech kdy nafotila cca 400 fotek v ní umřeli i baterky za 400 kč. Okamžitě jsem ji sundal a reklamoval, v obchodě se dušovali že to není možné a ty keci. Ale nakonec vyměnili fotopast za novou. Která sice na intervali fungovala, ale pro změnu si posílala fotky jak chtěla a pod plus 5 stupňů již nefungovala. A když ano tak v noci na sněhu a při měsíčku posílala pouze černé fotky. Když jsem ji šel opět po třech dnech sundat tak jsem zjistil že jsou opět vybité baterie a to vyfotila pouze 150 snímků, opět jsem ji vrátil a naštěstí mi vrátili peníze. Nyní jsem si koupil od kamaráda odzkoušenou bunaty s gsm kterou použil pouze jednou a rok se mu válela ve skříni. Nastavil jsem ji odzkoušel ji a teď jsem zvědav jak bude šlapat. Takže z toho plyne ponaučení né vždy to co je nejlevnější je to nejlepší a e-shop NEJFOTOPAST.CZ se budu vyhýbat oblokem vůbec ho nedoporučuji.
miloš Duda reaguje 12.1.2019 18:45
ja koupil bunaty gsm a ted joncim s lovem tak je chci prodat.chodi dobre.
Lubomír Hron reaguje 28.12.2018 10:16
Vážení kolegové. K vánocům jsem dostal fotopast HT-001. K té fotopasti (výrobce asi Čína - jako dnes všechno) není český návod, pouze v angličtině. Nemá prosím někdo z kolegů myslivců český návod tento typ? Děkuji
Vaclav Rejchrt reaguje 22.7.2018 18:35
Prý nejlepší fotopast na trhu tak musí být hodně používána. Díky za příspěvky.
Vaclav Rejchrt reaguje 22.7.2018 18:33
?????
Vaclav Rejchrt reaguje 22.7.2018 18:33
????
Vaclav Rejchrt reaguje 22.7.2018 18:33
Zdar, nemá ještě někdo podobnou zkušenost s Bunaty? Díky
Vaclav Rejchrt reaguje 29.6.2018 19:39
To právě ten můj kámoš to taky furt vozí k jednomu borcoj a to je tak na tejden než ji zas dá zpátky a to má u toho externí zdroj a to mě právě štve. Přijet naložit, odvézt znovu nahrát, dovést zpátky. U acorna mi dojdou baterky přijedu přehodím je nastavim, přehodím externí zdroj a mám minimálně půl roku pokoj. Zabere to max. 10 minut.
michal pita reaguje 28.6.2018 16:43
Nevim...slyšel sem od kolegů co maji taky bunaty ,že je to prý zabezpečení proti tomu když to někdo ukradne...Myslim si ale že když to nekdo šlohne tak si stim stejně poradí a zprovozní to...Kamarád mi ještě poradil --vyndat paměťovou kartu zahejbat stim plíškem vrátit skusit zapnout .Občas to i funguje...Většinou když se to úplně vybije a cca do 3 dnů se to nahodí tak se to nevymaže.Taky mě to štve. Vyřešil sem to tim externim zdrojem a nabijim radši při tech 2 čárkách, Protože to neumim zprovozdnit sám a votravoval sem pořád kámoše.
Vaclav Rejchrt reaguje 28.6.2018 16:06
No mě právě příjde to dost na hlavu že se to zas po vybití musí nahrát. Dojdou baterky a je to v pr... mužu zbalit fotopast domů a znova nahrát to je mazec. Mám dva akorny a tohle u nich neznám. Dojdou baterky tak je vyměnim nastavim znova čas a datum a to je cely všechno ostatní co jsem nastavoval před vybitím si to pamatuji. Tak kde u Bunáty soudruzi udělali chybu příjde mi to malinko nevychytaný.
michal pita reaguje 27.6.2018 21:52
Zdar mam taktéž 2 fotopasti bunaty.Problém je v tom, že když docházejí baterie nebo externi zdroj,tak posledni fotky jsou rozmazané i když na fotopasti ukazuje kapacita baterie 2 čárky. V tuto dobu je vhodné vyměnit baterie nebo zdroj.Potom náhle fotopast skolabuje a musí se znova nahrávat.Taktéž sem tomu nevěřil a zkoumal proč, ale je to tím , že na 3 čárky jede hrozně dlouho a pak ta kapacita rychle padá. A při 2 čárkach na plnej výkon ta kapacita rychle spadne a je zablokováno.Kamarád mi doporučil koupit externí zdroj (motobaterie) a maká to i v zimě na plný výkon i 4 měsíce. Ubyde na 2 čárky mázlá fotka a znamení že musim vymenit baterii - vybito. Fotopast se vymaže i tím, že je dlouho vypnutá. Omlouvám se za chyby ,klávesnice není moje hoby..
Vaclav Rejchrt reaguje 27.6.2018 19:35
Zdar nikdo nic?
Vaclav Rejchrt reaguje 26.6.2018 19:35
-????
Vaclav Rejchrt reaguje 26.6.2018 19:34
Zdar chci se zeptat kamarád má fotopast bunaty a vždy když se mu vybíjí baterky tak ji musí znovu nastavovat. Je to normální? Přemýšlel jsem že bych ji koupil protože jinak šlape fajnově, ale odrazuje mě tenhle problém. Mám dva acorny a ty šlapou bez problému. Má někdo podobný problém?????
Miroslav P reaguje 20.6.2018 14:57
Ahoj, Zloději si u nás podávají kliku a nedávno nám ukradli už i fotopast. Od známého mám jinou (SG550M), ale nedaří se nám ji zprovoznit, takže bych chtěl poprosit o radu, jaké údaje mám vyplnit k následujícím položkám, aby nám to posílalo upozornění. URL= APN= IP= (odpovídalo by 010.011.010.111 ?) Port= Account= Password= Potěší mě, pokud mě kontaktujete i na fotoprd2@seznam.cz.
fotopastivlese reaguje 18.3.2018 20:16
Pánové pozor, začněte kupovat fotopasti s podporou 4G, jinak budete mít problém se signálem a odesíláním obrázků na email.
Jiří Stibor reaguje 4.12.2017 15:03
zdravím,scháním někoho kdo by uměl odblokovat fotopast,kolega si jí zablokoval(antitalent :)).zprávy pište na email:stibor125@seznam.cz
Lukáš Lukáš reaguje 10.8.2017 18:36
tak sem si pořídil fotopast HC500-M s nočním viděním ... chci mit fotopast tam,kde je okolo dost zeleně.. dneska jsem ji chtěl nainstalovat,ale spouští se i na nejmenší citlivost (stačí když se pohne list nebo větev) máte někdo nějakou radu nebo zkušenosti s podobnou fotopasti ?? karta tam jde dat max 32 gb kterou tam mám a vystačí na cca 3 hodiny záznamu ve full hd ...předem díky :-)
Kraus reaguje 15.5.2017 07:06
Petr H. Pokud chcete FORESTCAM Tiny, tak neváhej! Kolegové z SK FORESTCAM Tiny používají na focení medvěda. Pár fotek poslali. Kvalita je opravdu nejlepší, jakou jsem kdy viděl! Fotopast za 3000Kč dělá lepší fotky než fotopasti mnohem dražší.
Kraus reaguje 15.5.2017 06:56
Tomáš Souček, proč jí kupovat. Spousty prodejců dává Simky zdarma k fotopasti. Například zde http://www.eshop-fotopasti.cz/produkt/fotopast-scoutguard-sg880mk-14mhd/ Kupoval jsem tam SG880-14, Tuto fotopast mám již druhou a jsou to podle mě nejlepší fotopasti!
Petr Horký reaguje 14.5.2017 14:13
Nějaká zkušenost s FORESTCAM Tiny? Uvažuji o koupi na odhalení zmetka co mě krade dřevo a následně použítí na újedi.
Tomáš Souček reaguje 11.2.2017 21:49
Dobrý den Jakou používáte SIM kartu do GSM fotopasti? Já sem našel tuto: http://www.e-fotopast.cz/sim-karta-do-fotopasti.html prý za 200 Kč na půl roku ! Je to možné? Uvažuji o GSM fotopasti,ale mám strach z nákladů za odeslání fotek,ale jestli to platí za těch 200 neomezené množství tak je to supr
fotopastivlese reaguje 22.1.2017 20:32
Moje zkušenosti. Používám fotopasti - Uovision, Bunaty a ForestCam, všechny fotopasti fotí slušně a odesílají ihned fotky na email, zkušenosti s nahráváním videí zatím nemám. Jediný problém, který nastane je s nedostatkem signálu, který se může v průběhu používání na stejném místě měnit. Vše se dá jednoduše vyřešit zesilovačem signálu, který se připevní místo antény. Dále je nutné fotopast vybavit externím zdrojem napájení, stojí to cca 400 a vydrží i několik týdnů při plném používání a odesílání desítek fotek denně.
Martin K. reaguje 15.11.2016 23:14
Zdravím, blokla se mi fotopast. Nechce vzít PIN. Neví někdo co s tím.
Aleš Rozehnal reaguje 12.6.2016 15:16
Zdravím Vás řešili už jste takový problém že na SD kartu(kingston 8gb) ve fotopasti Acorn 5210mc nelze nic ukládat?Píše mi to-karta zaplnena,přitom je zcela prázdná a zformatovaná.V jiné fotopasti či na pc není problém na kartu ukládat.Vyzkoušel jsem více karet a stejný problém.
Radek Stehlík reaguje 28.5.2016 11:48
O co konkrétně jde?tuto fotopast mám funguje super v noci ale přes den dělá jen bílé fotky nevím co s tím.
Lubomír Vetchý reaguje 30.3.2016 15:08
Máte někdo zkušenosti s nastavením fotopasti HC300M?
reaguje 7.12.2015 01:37
Nehází to přímo tak do vyhledání dát photo trap camera.
reaguje 7.12.2015 01:35
Nebo tady. Počkat si na slevu a dopravu gratis. Past jde koupit i s dovozem za 50usd ale je nutné to hlídat. http://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20151206163301&isPremium=y&SearchText=photo+trap+camera
reaguje 7.12.2015 01:29
Pořád mi někdo píše jak má na ebay fotopasti koupit. Posílám link. Já teď na prodej nenám. Tady koupíte i kusově. http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xphoto+trap+camera.TRS0&_nkw=photo+trap+camera&_sacat=0
reaguje 3.12.2015 22:08
Pokud má někdo zablokovanou fotopast a nezná pin za 500 ji odblokuji do původního nastavení.
reaguje 3.12.2015 21:27
Jo a na ebay přikupte k pasti a lithium batery. V Česku vyjdou nejlevnější kolem 40Kč lepší tak 60. S něma dokáže fotopast jet i rok a funguje i v mrazech.
reaguje 3.12.2015 21:24
nejlíp asi vodafone. U fotopastí platí beze zbytku, že lepší je ta levnější. Fotopasti v operačním nasazení vždy trochu zvoní hrana. A nakoupit fotopasti po 8,5 litrech a nechat je v akci 14 dní tak to bych byl jak na trní. Mimo čorky může přijít velká voda a kamera u toku se utopí, může ji rozbít prase nebo na Slov. medvěd. Já jsem pár pastí už resuscitoval. Parametrově jsou si fotopasti hodně blízko a spíš to jsou marketingové tahy. Já mám past třeba víc než rok v terénu a vyberu ji až když tam jedu.(Černá Hora, Chorvatsko). Nejlepší je koupit na ebay nebo alibaba. Platit za fotopast víc než 2 litry je zbytečné. Přikládám moji poslední raritku. Občas se to povede. Ale já mám po světě v akci stále několik pastí.
Lubomír Mrázek reaguje 3.12.2015 19:21
Zdravím, chtěl bych se zeptat u kterého operátora vyjdou nejlevněji datové služby na posílání emailů z fotopasti? Díky
Stanislav Fridrich reaguje 23.11.2015 20:39
Dobrý den, chtěl bych se vás zeptat která fotopast je lepší. Jestli ltl Acorn 5210 MC nebo UOvision 535 Panda. Děkuji za rady
michal12345 reaguje 1.7.2015 09:46
ja som radsej poriadne investoval do fotopasce. http://www.ibo.sk/produkt-fotopasca-spypoint-force-12-eh680076/4/241/14127/
Jiří Wenzl reaguje 12.6.2015 14:02
Problém by mohl být v bateriích - na noční video mohou být slabé. Doporučuji vyzkoušet spolehlivé lithiové baterie, tedy pokud zatím používáte jen alkalické či dobíjecí NiMH. Jinak zboží reklamovat.
PavelF reaguje 11.6.2015 23:03
Zdravím chlapi, mám fotopast Ltl Acorn 6210MC.. Mám problém s tím, že přes noc mi to nenahrává videa tak jak to chci já.. mám nastavené 2 fotky a 20sec. video.. ve dne není problém, v noci to jen 2x vyfotí a někdy to nahraje pouze 2sec. video a někdy vůbec.. kde je chyba ?? nebo má fotopast samostatné nastavení i na noc ?? díky za pomoc.. už si nevím rady :/
František Plíšek reaguje 12.10.2014 11:55
Na servis fotopastí mohu doporučit: http://www.fotopast-fotozved.cz/ , měl jsem tam na opravě svého Acorna a všechno v pořádku
František Pouzar reaguje 11.10.2014 18:46
Scháním servis na opravu fotopastě acorn 5210 MM. Špatná anténa, nechytnu signál. (přetržený drátek u antény.
Don Kreem reaguje 17.9.2014 20:46
Také bych potřeboval poradit operátora jakou simkartu pořídit. Pokud možno nejlevnější
Zdeněk Dokoupil reaguje 18.2.2014 07:57
Dobrý den chi se zeptat jestli někdo máte na fotopasti zasílání emailů na počítač a pokud ano od jakého operátora máte sim kartu a jaký máte tarif koupil jsem si fotopast také, ale za noc mi přijde okolo 300 snímků a kredit má všechen pryč potřeboval bych poradit předem mockrát díky.
tomáš rákosník reaguje 28.12.2013 15:32
ja mam LTL ACORN 5210 MC a sem maximálne spokojenej
Jiří Wenzl reaguje 4.11.2013 18:59
http://www.novinky.cz/krimi/318183-zlodej-ukradl-sest-fotopasti-ktere-snimaly-rysa-na-sumave.html
Petr Horký reaguje 29.10.2013 09:08
Tvůj poslední příspěvek svědčí o tvém charakteru. Ještě že se dají zapinovat.
Pavel Štěrba reaguje 23.10.2013 22:21
Doslech jsem se, že na Šumavě někdo ukradl ochranářům 25 fotopastí, které měli sloužit hlavně ke sledování rysa. Xindle, 22.10 ve 23:26 jsi psal, že do měsíce budeš mít 120 fotopastí! Kde ukradneš zbylých 95 kusů?
Kamil reaguje 23.10.2013 19:08
Za 35USD se venku jinde na e-shopech prodávají tak ochranné kryty na pasti. Chápu ale, že to může klamat když člověk nezná řeč, může z obrázku nabýt dojem, že narazil na super set:-) Fotky krytů jsou i s fotopastí a tak to zavádí:-)
Petr Horký reaguje 23.10.2013 15:25
Můžeš poslat link na prodejce? Nejsi tímto zrovna věrohodný a navíc to co pod tebou je napsáno od fotopast.cz je 100% pravda. Není záruka, není nic. Pouze nějaká iluze. Osobně zde mohu říci, že cena za kterou se chystáš fotopasti zde prodávat, tedy proclené a se započítaným dovozem je více jak nepravděpodobné! Až je zde budeš mít za tyto peníze, originály, ne žádné padělky, velice rád se ti omluvím.
Aleš Rozehnal reaguje 23.10.2013 01:57
Pane Jane X,jak budete mít fotopasti tak dejte vědět tady na forum,nebo pisněte na rozzka@seznam.cz Děkuji pane Hanzal za kontakt
Miloslav Hanzal reaguje 22.10.2013 19:57
Aleši, klikni nahoře v nabídce témat na e-shop, je tam tel. na jistého p.Čouku, poradí Ti. M.H.
Aleš Rozehnal reaguje 22.10.2013 12:53
Zdravím Vás,rozhoduji se mezi těmito fotopasti LTL ACORN 8210MC A WELLTAR CZ nebo LTL ACORN 5210 MC (CZ).Chci to převážně používat na focení zvěře na ochozech a ujedišti.Je v těchto dvou modelech velký rozdíl?krom ceny
Veronika Mrkvová reaguje 29.9.2013 13:03
To snad ne. On je armádní důstojník. Myslíte , že by mohl jít před vojenský soud? A za co? To si nedovedu představit ani vysvětlit. Máte o tom nějaké informace? Děkuji moc.
Veronika Mrkvová reaguje 28.9.2013 18:43
Omlouvám se za duplicitu. Méně než polovina rozhodně není pár korun. V Česku se ty ceny drží uměla vysoko. Já studuji takže moc peněz nemám a tak hledám kde ušetřit. Ale i kdybych byla v "balíku" tak přece nebudu platit za nějaké zboží 200% ceny. Jezdím často do Rakouska. Bydlíme u hranic. A i v Rakousku jde fotopast koupit v kameném obchodě s plnou garancí a předvedením funkcí o hodně levněji než v Českém eshopu. Prostě já jsem před rokem koupila SG370 za 1700Kč kus když byla cena u ofic. dovozce pro ČR 3500Kč. Nemyslím, že jsem dopadla špatně. Špatně bych dopadla kdybych je koupila u "nějaké normální" firmy. Prostě a jasně nechci podporovat tak šílené (nemravné) rabaty u Českých obchodníků. Každý si může fotopast najít na alibaba.com a podívat se za kolik se fotopasti dají koupit.
Veronika Mrkvová reaguje 28.9.2013 18:31
Důvod proč jsem koupila od nějakého "kluka" je cena. A až budu kupovat další tak zase koupím od něj pokud nebo od někoho kdo mi dá tu cenu. Když jsem je kupovala tak fotopast SG370 stála u prodejců asi 3500Kč. On mi je prodal za cenu 1700Kč. Takže 2 SG za 3400Kč. Sice český návod nedošel ale proč platit Českým obchodníkům 3500Kč když za tu cenu mám 2 a ještě mi stovka zbude? Kdybych jich chtěla 20 tak si je objednám z alibaba.com. Prostě to české menu a případná garance mi nestojí za to abych platila o 100% více.
Veronika Mrkvová reaguje 28.9.2013 01:51
Důvod proč jsem koupila od nějakého "kluka" je cena. A až budu kupovat další tak zase koupím od něj pokud nebo od někoho kdo mi dá tu cenu. Když jsem je kupovala tak fotopast SG370 stála u prodejců asi 3500Kč. On mi je prodal za cenu 1700Kč. Takže 2 SG za 3400Kč. Sice český návod nedošel ale proč platit Českým obchodníkům 3500Kč když za tu cenu mám 2 a ještě mi stovka zbude? Kdybych jich chtěla 20 tak si je objednám z alibaba.com. Prostě to české menu a případná garance mi nestojí za to abych platila o 100% více.
starostahvezda@seznam.cz reaguje 27.9.2013 15:10
Od efotopast máme u nás na obci 5 fotopastí , zatím maximální spokojenost. Fotopast nikdy logicky nemůže zasílat co 5 vteřin fotky ! Zkoušela jste poslat MMS z mobilu ?? Vždycky dojde cca za 1 minutu rychleji to nezvládá síť. Taky musíte vzit v úvahu, že se fotopast nejdříve po vyfocení musí k siti přihasit to může samo o sobě trvat i 15 vteřin pak začne odesílat a odesílání taky chvilku trvá. U všech fotopastí co existují je třeba počítat s intervalem kolem 1 minuty. Paní Veroniko, proč jste nekoupila fotopast normálně u nějaké firmy? Kdo chce ušetřit pár korun pak takhle dopadne. Než něco koupím tak si přecen zkontroluji od koho jestli to je firma nebo nějaký "kluk"
Petr Horký reaguje 24.9.2013 20:30
Myslím, že je jasné, že je lepší nakoupit u prověřených prodejců než u nějakých lidí co pouze něco zkouší a na webu se chvástají o jejich profesionalitě a skutek utek.
Veronika Mrkvová reaguje 24.9.2013 01:17
Ahoj zeptej se u nich. Já jsem koupila 2 fotopasti od jednoho kluka no a už je to skoro rok a stále čekám na návod v češtině. A asi se nedočkám protože se po něm země slehla.
Jana Jarkovská reaguje 23.9.2013 12:26
Dobrý den . Koupila jsem si fotopast 5210MM s GSM modulem na webu www.e-fotopast.cz a prý není možné , aby fotopast zasílala fotky každých 5 vteřin na mobilní telefon. Máte s tím nějaké zkušenosti?
Martin Surý reaguje 13.9.2013 08:11
Našel jsem tuto fotopast nemáte s ní někdo zkušenost?? Fotopast SG-007 ...Předem děkuji za informace?!
Radek Trojan reaguje 5.9.2013 12:52
Ahoj, chtěl bych se zeptat na nastavení acorn 5210mm nefunguje mi odesílání mms na mobil, a tak nevím zda-li jsem někde něco neopomenul apod. SIM je bez pin kodu, zkoušel jsem nastavení jak ručně přes fotopast tak i přes SW. Operátor T-mobile. Předem děkuji za jakoukoliv radu.
Jiří Wenzl reaguje 26.8.2013 16:40
K předchozímu doporučení ještě mohu poskytnou snímek, dle kterého lze posoudit kvalitu nočního záběru. Fotopast mám instalovánu u újedi.
Jiří Wenzl reaguje 26.8.2013 16:35
Já jsem červnu zakoupil na http://www.fotopast-myslivost.cz/ fotopast s neviditelným přísvitem (940 nm) za akční cenu 3290,-Kč . Dnes tam tuto fotopast ( LTL ACORN 5210MC 940 nm ) nabízejí za stále bezkonkurenční cenu 3590,-Kč. Mohu doporučit.
Michal Nekvapil reaguje 26.8.2013 11:44
Zdravim Chtěl bych si pořídit fotopast která má absolutně neviditelný přísvit a je celkově maximálně diskrétní. Měla být i cenově dostupná a měla by mít kvalitní snímky. Prostě takovej dobrej kompromis mezi cenou a kvalitou. Má někdo nějaký tip, prosím? předem díky za reakci.
pavel reaguje 25.8.2013 10:46
Dobry den. Abych zamezil "neprirozenym" pohledum zvere do fotopasti, tak jsem ji umistil do vetsi vysky a je klid.... a i lidi hledaji spise do vyysky oci, nez ve 3-4 metrech. V aute mam malej zebricek a z nej v pohode k pasti dosahnu....
Pavel Ernyes reaguje 4.5.2013 23:02
Zdar kolegové.Mám dotaz. 1.zda jde u ltl-acorn-5210-mm měnit nastavení přísvitu z 850nm na 940 nm. 2.jestli jde do fotopasti nahrát čeština.Děkuju lovu zdar
Jaroslav Sklenář reaguje 27.4.2013 13:45
Zdravím, chci se zeptat někoho kdo se orientuje v součesné záplavě fotopastí, jestli existuje nějaká s delším dosahem cca60m.. Všechny co jsem zatím koukal uvádějí kolem 20m. Děkuji za info. J.S.
Pavel Novosad reaguje 21.4.2013 10:24
Zdravím. Můžete někdo zhodnotit( kladně i záporně) fotopast LTL ACORN 5210 MC 940nm. Díky.
Jiří Novák reaguje 7.3.2013 20:35
Jinak na zamaskování fotopasti je dobrá hromada starého klestu,dutej pařez,stará rozbitá ptačí budka nebo pověsit do svěšených větví.Přímo na kmeni je fotopast nejvíc vidět.
Jiří Novák reaguje 6.3.2013 22:36
Fotopast mám ZH 8 mpx a spokojenost,do lesa to stačí.GSM je podstatně dražší a pro zlodějě je toho škoda.Kdo má detektor,najde každou podle odlesku čočky.
Jiří Balcárek reaguje 5.3.2013 22:59
GSM mi přijde zbytečná, záleží, jak daleko to máte do lesa. 5210 - mám ji, jsem spokojený, jen dnes bych asi volil 940nm přísvit. Ten IR přísvit je v noci vidět a nezvaný host by Vám mohl hračku sebrat. Ale záleží na umístění.
Aneta Dobešová reaguje 5.3.2013 15:00
Rada bych si take poridila fotopast, dostala jsem jiz drive tipy na fotopasti s CZ GSM, stale ale vaham mezi dvema typy - (http://www.infoto.cz/fotopasti/fotopast-ltl-acorn-5210-mm-gsm-cz-menu-8gb-sd-karta) a dale (http://www.infoto.cz/fotopasti/fotopast-uovision-um-562-gsm-cz-8gb-sd-karta). Ma nekdo z Vas osobni zkusenost? Diky
Aneta Dobešová reaguje 5.3.2013 14:59
Rada bych si take poridila fotopast, dostala jsem jiz drive tipy na fotopasti s CZ GSM, stale ale vaham mezi dvema typy - (http://www.infoto.cz/fotopasti/fotopast-ltl-acorn-5210-mm-gsm-cz-menu-8gb-sd-karta) a dale (http://www.infoto.cz/fotopasti/fotopast-uovision-um-562-gsm-cz-8gb-sd-karta). Ma nekdo z Vas osobni zkusenost? Diky
Petr Horký reaguje 3.3.2013 18:41
Dobrý den, omlouvám se jestli jsem neměl pravdu. Samozřejmě každá liška si chválí svůj ocas. Myslel jsem, že jediný originální výrobce je sám LTL acorn http://ltlacorn.cn/enindex.asp S koupí licencí souhlasím, je to jako s každým produktem. Ale pokud se nepletu neprodukuje welltar fotopasti před kterými jsou varování i na zahraničních webech, nemám teď namysli LTL acorny 5210,6210 mám na mysli 8210 nebo jak se toto jmenuje.
Michal / admin / reaguje 26.2.2013 08:19
Mohlbychse zeptat Petra Horkého , jak přišel na to , že firma Wellar není originální výrobce fotopastí Ltl Acorn ??? Firma Welltar je jako jediná originálním výrobcem fotopastí Ltl Acorn a ostatní výrobci mají od Walteru koupenou pouze licenci na výrobu těchto fotopastí, tekže bych chtěl požádat pana Horkého , aby si všechno napřed pořádně naštudoval a psal pouze pravdivé informace . Zde je web. na firmu Welltar http://welltar.com/
Václav Jelenek reaguje 29.1.2013 13:25
po odeslání neklikejte na tlačítko "aktualizovat" s každým aktualizováním se příspěvek pošle znova
Petr Horký reaguje 28.1.2013 19:00
pardón, nechápu proč se to vložilo tolikrát:(
Petr Horký reaguje 28.1.2013 18:59
Pokud se jedná o fotopast http://eshop.zbrojovkaholice.cz/31-fotopast/491-fotopast-zh-12-mpx-3pir-invisible-hd.html byl bych opatrný protože to vyrábí údajně weltar. Ten není originálním výrobcem a použil domeček fotopasti Ltl Acorn. Na internetu se to začíná hemžit články o napodobeninách.
Petr Horký reaguje 28.1.2013 18:59
Pokud se jedná o fotopast http://eshop.zbrojovkaholice.cz/31-fotopast/491-fotopast-zh-12-mpx-3pir-invisible-hd.html byl bych opatrný protože to vyrábí údajně weltar. Ten není originálním výrobcem a použil domeček fotopasti Ltl Acorn. Na internetu se to začíná hemžit články o napodobeninách.
Petr Horký reaguje 28.1.2013 18:59
Pokud se jedná o fotopast http://eshop.zbrojovkaholice.cz/31-fotopast/491-fotopast-zh-12-mpx-3pir-invisible-hd.html byl bych opatrný protože to vyrábí údajně weltar. Ten není originálním výrobcem a použil domeček fotopasti Ltl Acorn. Na internetu se to začíná hemžit články o napodobeninách.
Petr Horký reaguje 28.1.2013 18:59
Pokud se jedná o fotopast http://eshop.zbrojovkaholice.cz/31-fotopast/491-fotopast-zh-12-mpx-3pir-invisible-hd.html byl bych opatrný protože to vyrábí údajně weltar. Ten není originálním výrobcem a použil domeček fotopasti Ltl Acorn. Na internetu se to začíná hemžit články o napodobeninách.
Petr Horký reaguje 28.1.2013 18:56
Pokud se jedná o fotopast http://eshop.zbrojovkaholice.cz/31-fotopast/491-fotopast-zh-12-mpx-3pir-invisible-hd.html byl bych opatrný protože to vyrábí údajně weltar. Ten není originálním výrobcem a použil domeček fotopasti Ltl Acorn. Na internetu se to začíná hemžit články o napodobeninách.
Václav Jelenek reaguje 24.1.2013 08:03
Past mám na sledování zvěře u vnadiště,popř krmelců nebo prostě tam, kde jsou ochozy a chci vědět, co přesně se po nich pohybuje. Nakonec mi přišla fotopast SG 570-6M, ale to je asi jen o něco vylepšený model 370. Diody jsem nezačerňoval, když jsem fotopast zkoušel doma a poté jsem ji v noci nechal u psa abych ji vyzkoušeljak fotí v noci, tak jsem s kvalitou obrázků spokojen. A také si myslím že to blikání těch diod není rušivé. Ale člověk si toho bliknutí všimne, to je pravda. Past jsem umístil od vnadiště kousek dál a jakoby bokem, ale samozřejmě v dostatečné vzdálenosti. Docela mně překvapilo, jak fotopast splyne s okolím, její maskování je opravdu povedené. Zítra jdu zakrmit znovu a vyměním paměťovku, pokud se něco chytí tak fotky přidám do sekce...pozorovací kamera.
Jiří Wenzl reaguje 23.1.2013 22:33
Pokud je ta fotopast určena zvěři, tak je to dobrý výběr - v případě, že by byla určena zlodějům, tak se v noci červeným blikáním prozradí (pak by bylo lépe koupit LTL 5210 s neviditelným spektrem blesku). Aby se zvěř v noci tolik nelekala blesku (viz foto), tak je dobré bleskotvorné diody začernit fixem - ale pozor, nesmí se začernit i expoziční čidlo. I přesto - zejména vládne-li tmavá noc- se někdy zvěř blesku lekne. Zpravidla ji ale to červené blikání neodradí od dalších návštěv - fotky ovšem nevypadají přirozeně. Je to daň za to, že osvětlení červeným bleskem je kvalitnější, dosvit delší, než u blesku absolutně neviditelných.
Václav Jelenek reaguje 22.1.2013 07:35
Dobrý den kolegové, tak jsem po dlouhém čtení Vašich názorů a také jiných článků objednal fotopas SG 370, což je zmenšená verze fotopasti SG 550, kterou zde chválí pan Wenzl. Ještě jsem uvažoval nad LTL 5210, ale myslím že ten SG370 bude v pohodě, i podle fotek na stránkách prodejce. Co myslíte Vy? Vybral jsem dobře?
Pavel Štěrba reaguje 17.1.2013 17:10
Na co by to asi chtěla? Nejspíš jim někdo u baráku krade litinový rošty od kanálu. To se zapotíš ty šmíráku, něž do 50-i dámskýh toalet nacpeš ty fotopasti
Veronika Mrkvová reaguje 16.1.2013 16:51
Chtěla bych si pořídit fotopast. Jakou by jste mi doporučili. Nějako levnou ale aby byla spolehlivá. Na trhu jich je hodně a těžko se v tom laik orientuje. Děkuji Veronika
Miroslav Kučera reaguje 13.1.2013 19:33
Dobrej, rád bych se zeptal koupil jsem si fotopast LTL 5210 MC nastavil jsem jí na krmeliště, do rána tam byli prasata ale na fotopasti ani fotka nevíte kde by mohla být chyba?
Martin Mezník reaguje 9.1.2013 17:00
Zdravím, máte někdo nějakou zkušenost s fotopastí ZH (Zbrojovka Holice)? http://eshop.zbrojovkaholice.cz/31-fotopast/491-fotopast-zh-12-mpx-3pir-invisible-hd.html
Skrofa reaguje 8.1.2013 23:25
Břetislave, asi tě ten medvěd z té fotopasti cítil a věděl co jsi zač! Se divím, že tu fotopast nakonec ještě neposral. (Ostatním se omlouvám, že jsem se nechal unést a kazím tím diskuzi.) Já používám UOVision UV 565 - neviditelný přísvit, velký dosah blesku a až 12 AA baterií (a Horvínkovi nevěřte, lithiové baterie vydrží déle než alkalické).
tomas p. reaguje 8.1.2013 20:09
Jaká se nechá sehnat nějaká levnější fotopast s neviditelným přísvitem?díky
Stanislav Klíma reaguje 8.1.2013 16:41
Mám prosbu!Může mi někdo poradit typ fotopasti na dvounohou škodnou která funguje tak aby dotyčný neměl ani tušení že se něco děje?Míním ji používat téměř výlučně za tmy na vzdálenost do pěti metrů.Díky za rady.
mm reaguje 7.1.2013 20:56
My koupili úplně tu nejlevnější http://www.tegus.cz/fotopast-scoutguard-sg-370-8gb-pametova-karta/d-71312/ a jsme také spokojeni. S kolegou používáme prakticky nonstop.
Milan Novotný reaguje 7.1.2013 03:59
Zdravím, já mám tuhle http://www.tegus.cz/fotopast-scoutguard-sg-550m-8gb-pametova-karta/d-71314/ a jsem s ní dost spokojen
Jiří Wenzl reaguje 8.11.2012 01:26
Já jsem spokojen s fotopastí Scoutguard 550V.
tomas p. reaguje 26.10.2012 12:57
Jaká je podle vás nejlepší fotopast okolo 4000,- ?
Kamil Kovářík reaguje 7.10.2012 12:42
Čao, doporučuji dobíjecí japonske baterie sanyo 2700mah, jsou sice dražší asi 130 kus, ale vyplatí se.
Tomas Knaizl reaguje 19.9.2012 01:25
Zdravim uvazuji o LTL ACORN 5210MC 940 nm a chtel bych k tomu i solarni nabijecku mate nekdo s touto kombinaci zkusenosti?
Petra Župková reaguje 17.7.2012 09:37
ale dobíjecí :)) pardon
Petra Župková reaguje 17.7.2012 09:37
Dobrý den, chtěla bych pořídit fotopast ale nemám s ní žádnou zkušenost. Byla bych ráda kdyby nebyla na tužkové baterie a dobíjecí, nemám ale tušení jestli nějaká taková existuje. Máte někdo nějakou zkušenost? Děkuji :)
Petr Horký reaguje 14.7.2012 08:53
Večer to pošlu....
Václav Cruise reaguje 13.7.2012 21:25
V návodu je odkaz na stažení softwaru na stánkách prodejce což je fotopast.cz.Žádný program na stránkách není a odpověď na e-mail byla taková,že pokud nemám past koupenou od nich a nemají mé jméno v databázi tak mám smůlu.Bohužel fotopast je koupená na inzerát,proto potřebuji pomoci od kolegů.Děkuji
Petr Horký reaguje 13.7.2012 20:40
Zdravím kolego Václave, podívejte se do návodu. Měl by tam být v sekci kolem nastavení fotopasti pomocí softwaru uveden odkaz na webovou adresu, kde je k dispozici nejnovější verze programu k nastavení Ltl Acorn.
Václav Cruise reaguje 11.7.2012 22:08
Zdravím kolegové.Potřebuji od vás pomoc.Koupil jsem starší fotopast Ltl Acorn 5210 MM.Dával jsem novou kartu a potřebuji znovu naprogramovat odesílání MMS,ale bohužel program z CD nejde spustit.(dříve fungoval ,je to trochu poškrábané)Mohl by některý hodný kolega se stejnou fotopastí pomoci.Děkuji všem.Cruise13@seznam.cz
Vaclav Rejchrt reaguje 6.5.2012 09:25
Zdar chci se zeptat již delší dobu přemýšlim nad tím že bych si koupil fotopast proto se chci zeptat která by byla tak nejlepší cena tak okolo 6000 kč. Nechci kupovat hned první která se mi bude líbit a radši se optám na skušenosti snimi z hlediska funkčnosti, poruchovosti, ovladatelnosti, jestli je lepší s viditelným nebo neviditelným přísvitem atd. Dík za odpověď.
Jiří Wenzl reaguje 4.5.2012 15:43
Kolego Nováku, nezapomeňte tu kartu předrvním použitím naformátovat - dle návodu. Problém opravdu nemusí být jen v bateriích. Mimochodem - pokud nemáte měřící přístroje (ampérmetr ani voltmetr, tak alespoň kupte běžně dostupnou žárovku o namětí v rozmezí 1,2 - 2,5 Voltů, a baterie jednu po druhé vyzkoušejte podle svítivosti žárovky. Možná zbytečně vyhazujete dobré baterie. Už jsem řešil problém s nenaformátovanou kartou - a ten problém měl podobné příznaky.
jan novák reaguje 4.5.2012 10:29
Děkuji za radu pane Wenzl,hned jsem psal prodejci,a ten mi odpověděl až ještě zkusím jinou SD kartu,ja už tam měl dvě,tak jestli máte zkušenost s tímto problémem porad´te.Díky zdar
Jiří Wenzl reaguje 2.5.2012 02:16
Kolego Nováku, já bych doporučil změřit příkon fotopasti - tedy pokud máte citlivá ampérmetr a zdroj externího napájeni ( 6 Voltů), samozřejmě s patřičným konektorem, který pasuje do napájecí zdířky fotopasti. V klidovém režimu by měla mít fotopast příkon menší než 30 mA (při provozu 150 mA, s bleskem 450 A). Pokud tyto hodnoty nesedí, tak je fotopast vadná. V případě správně fungující fotopasti je třeba příčinu brzkého vybití baterie hledat v častém používání videa, focení v noci s bleskem, za mrazu (v případě mrazu je kapacita baterie snížena jen dočasně - po oteplení se vrátí do původního stavu). Pokud nemáte potřebné přístroje, pak je nejlépe zaslat fotopast k otestování prodejcí - v záruční době co nejrychleji reklamovat.
Eduard Smolák reaguje 1.5.2012 19:19
Pane Novák,normální to určitě není.Doporučuji reklamovat.Nemyslím tím baterie.
jan novák reaguje 30.4.2012 10:47
Zdravím,mam problém s fot SCOUTGUARD SG 550V,koupil jsem lithiové baterie nedobíjecí,které vydržely 42 fotek a bylo po nich,koupil jsem alkalické duracelky,vydržely 15 fotek a je skoro po nich.Poraďte čím to může být nebo to je normální,to potom nestačím kupovat baterie.Zdar
Marek reaguje 27.4.2012 10:06
Zdravím, mám dotaz ohledně Accornu 5210 MM. Nevíte zda je možné tuto fotopast naprogramovat tak aby odesílala fotky přes gprs (smtp server) a ne klasicky MMS formou? Nemám na mysli nastavení přes smsmidlet.com. Jde mi o to zda jde nějak upgradovat třeba firmware aby umožnil odesílání fotek přes smtp server. Dík moc
Jiří Wenzl reaguje 23.4.2012 00:50
Pane Petříčku, myslím, že popsat zde srozumitelněji nastavení této fotopasti (mám ji též), než je v návodu, nelze. Tam je to i s obrázkama. Bylo by jednodušší na Žlutavu přicestovat (jsem z Kyjova) a nastavit ji osobně. Doporučuji navštívit nejbliží mysliveckou prodejnu - já ji koupil u p. Řezníka ve Vracově.
Bohumír Petříček reaguje 22.4.2012 15:59
Dobý den. Koupil jsem si fotopast SCOUTGUARD SG 550 V. Nedaří se mi ji ale dát do provozu. Je to na mě moc složité. Nemohl by mě někdo polopatě vysvětlit, jak ji nastavit a jak s ní pracovat. Předem děkuji.
Pavel Zajac reaguje 20.4.2012 22:18
Dobrý den, rád bych požádal o radu s nastavením fotopasti Ltl.Acorn 5210MM, nastavil jsem odesílání mms v intervalu 3minut, ale past mi po zapnutí odešle jen jednu fotku, pro další intervaly fotopast pouze ukládá, ale neodešle nic. když ji vypnu a znovu zapnu, opakuje se to samé,odešle jednu fotku a dál už nic.Neví někdo co s tím? Děkuji za rady.
Eduard Smolák reaguje 17.4.2012 23:34
Vážení přátelé. S článkem pana Wenzla lze naprosto souhlasit.Jenom bych doplnil pár maličkostí.Nabijecí články je nutno časem i "formátovat".To znamená nechat úplně vybít-třeba v nabiječce která to umí-a až potom nabijet na plnou kapacitu.Jinak se snižuje jejich výdrž.Tento cyklus je nutno opakovat aspoň 3x.Jinak kapacita článků klesá a to se týká i NiMH sice ne tak moc jako u NiCd ale přeci.Doporučuji používat baterie hlavně Lithiové-primárně určené hlavně pro foto.Baterie "GP alkaline "nevydrží ani polovinu toho co Energizer.Rozlišujte také IR blesk.850nM sice je trochu vidět,ale dosvit je delší-u zvěře tolik nevadí-kdežto 940nM je sice naprosto pro oko lidské neviditelný, ale za cenu kratší vzdálenosti dosvitu-jedná se o noc.Nutno brát zřetel při objědnávce.
Jiří Wenzl reaguje 23.3.2012 01:03
Davide, já nabíjecí baterie při teplotách okolo nuly už nepoužívám - raději je při teplotách pod +5 °C nahradím jednorázovými alkalickými (nutno počítat s tím, že nejnižší teploty jsou v noci, kdy je zapotřebí mít dost energie pro blesk. Odhaduju, že dobíjecí NiMH baterie 2700 mAh při O°C v noci budou pracovat po nabití max. dva týdny, ale není jisté, jestli za tmy posytnou dostatek energie na blesk. Já baterie šetřím naprogramováním na defonovanou výseč v čase, kdy lze nejpravděpodobněji očekávat zvěř. Např. u nás chdodí lišky na újeď výhradně v noci (nejčastěji až po půlnoci), proto je zbytečné ji mít trvale v provozu. Nejvíce energie spotřebuje blesk, proto zejména v noci programuji delší interval mezi snímky, resp. i méně snímků v sekvenci. Obecně jsem z dobíjecích baterií zklamán, na první pohled to vypadá, že i když jsou podstatně dražší než ty jednorázové alkalické, vyplatí se kvůli možnosti opakovaného dobíjení. Jenže nutno mít na paměti, že jejich napětí při nabití je jen 1,2 V , oproti 1,5 V u alkalických nebo dokonce 1,7 u lithiových. Když si to vynásobíš x 4, tak je ten rozdíl ještě zřetelnější. Je jasné, že ve stejném pořadí při poklesu napětí provozem fotopasti bude tato postupně vypovídat službu. Tak třeba jestliže jsem psal, že v silných únorových mrazech jsem měl problém i s lithiovými bateriemi - ovšem když se oteplilo, baterie se rázem vzpamatovaly a ukazují mi (na dipleji ovladače fotopasti) stále stav plného nabití. A to je mám v trvalém provozu už o prosince. pravda - mám ve fotopasti dvě sady, t.j. 8 baterií. U dobíjecích baterií je nutno počítat s tím, že dobíjením je postupně snižuje jejich kapacita. Zatímco u lithiových baterií (jsou jen mírně levnější, než ty dobíjecí) mám na několik měsíců provoz zaručen - ty dobíjecí musím stále hlídat, a a stále častěji je dobíjet a dobíjet - až bych je nejraděj nakonec dobil třísknutím o zem. Pro zajímavost přikládám foto instalace fotopasti na srnčím ochozu (z lesa do lánu řepky).
Radek Chadim reaguje 22.3.2012 20:35
Zaleží na vytíženosti pasti, na režimu snímání a na tom, jestli fotopast dělá videa nebo fotky, o energetické náročnosti gsm srandiček nemůžu nic napsat, protože mám ScoutGuard bez gsm srandiček :-). Ve fotopasti mám 8 baterek a léto nebo zima - 500 fotek vydrží. Důležité je fotopast dobře nastavit, nemá smysl fotit každých 30 sekund 5 fotek, protože pak má člověk tuny stejných fotek, já to mám 3 fotky jednou za 3 minuty (samozřejmě když je u fotopasti pohyb) a je to celkem akorát. Když se točí videa a IR přísvit frčí v kuse klidně i minutu, tak baterky jdou rychle dolů a při celonoční návštěvě zvěře u fotopasti jsou druhý den 4 baterky vybité, 8 baterek po dvou večerech, fotky žerou energii mnohem méně. V mrazech jsem žádné problémy s kapacitou baterek nezaznamenal a fotilo to pořád dobře, typ ani výkon baterii neznám, musel bych se podívat, ale mám fotopast v terénu :-). Ale žádné značkové ani extra silné nebudou, myslím že to jsou 2400 mAh, ale takhle z hlavy vážně nevím.
Petr Horký reaguje 22.3.2012 20:16
To bych opravdu střílel z oleje. Jak bylo řečeno nabíjecí se brzy ve mrazech vybíjí. Když už nabíjecí baterie do chladna tak bych asi koupil 8ks a vyzkoušel je. Pokud to nebude ono, můžete je používat v létě. Zeptej se Vašeho prodejce fotopasti:))) jistě poradí expert:)))))
Karel Dvořák reaguje 22.3.2012 19:12
Jak dlouho tedy vydrží ty 4 nabíjecí? 2700mAh? vydrží aspoň pár dní? v teplotách kolem nuly?
Petr Horký reaguje 22.3.2012 18:55
Ohledně baterií je to jak říká Jiří. Při mrazech jsem používal alkalické baterie, přečkaly 14 denní silné mrazy a nafotily něco málo přes 1200 fotek. Lithiové baterie bych používal pouze v případě, kdyby mrazy měly být hodně dlouho. pro každou fotopast scout guard nebo ltl postačí 4ks baterií, další kusy baterií fungují jako proudová podpora, zapojeny paralelně.
Jiří Wenzl reaguje 22.3.2012 13:59
Davide, já mám sice už skoro dva roky fotopast Scoutguard, ale s bateriemi je to stejné. Dobíjecí baterie lze používat jen, pokud je teplo, v chladu a tím více je jejich kapacita velmi snížená, často kvůli tomu selhává blesk - pod mínus 10°C jsou prakticky nepoužitelné. Já v létě používám běžně dostupné dobíjecí baterie (NiMH) s kapacitou 2700 mAh. Poněkud lépe na tom jsou běžné nenabíjecí alkalické baterie, ale ani ty nedoporučuji používat za mrazů - spolehlivé jsou jen od jara do podzimu. V mrazech spolehlivě fungují jen dražší lithiové baterie, ale i s těmi jsem měl při mrazu pod mínus 15°C problém (nefungoval blesk). K fungování mé fotopasti postačí 4 baterie - ty dodají potřebné napětí. Dvojnásobný počet baterii zdvojnásobí jejich kapacitu, tudíž i dobu provozu fotopasti.
Karel Dvořák reaguje 21.3.2012 17:56
Dobrý den, měl bych prosbu. Mám objednanou fotopast Ltl Acorn 5210 MC. Teď si chci ještě pořídit do ní baterie. Poraďte mi prosím jaké. Chtěl bych asi nabíjecí. ale vůbec nevím jak silné. A také někde píší, že 4 stačí někde že 8. Poraďte mi prosím. Děkuji
Radek Przybyla reaguje 1.3.2012 18:06
Zdravím, mám Ltl.Acorn 5210MC a vyfotilo mi to cca 100 fotek a najednou nic.... Baterie ukazuje dvě čárky, kartu jsem naformátoval a nic. Tušíte někdo kde je chyba??? Pokud zkusím něco vyfotit v režimu test přímo tlačítkem, tak není problém. Díky Radek
Mirek Štambera reaguje 22.2.2012 19:30
Musíš se zaregistrovat na YouTube,pak nahraješ svoje video,zkopíruješ nahranej odkaz a dáš sem.Pic
Patrik Dvořák reaguje 22.2.2012 19:21
jo a jak
Pavel Špalek reaguje 22.2.2012 14:26
Video musíš prvně dát na youtube a sem dát odkaz
Pavel Špalek reaguje 22.2.2012 14:25
pro Patrika, me ltl vyfotí i myš v noci v mrazech
Pavel Špalek reaguje 22.2.2012 14:25
pro Patrika, me ltl vyfotí i myš v noci v mrazech
Patrik Dvořák reaguje 22.2.2012 13:43
No ona to není fotka , je to krátká nahrávka.Je na ní prabidelnej osmerák asi, klidně bych to jsem dal, jenže mi to nejde odeslat.
Petr Pořádek ml. reaguje 22.2.2012 13:40
Patriku je to pouze a jen tím, že je fotka moc velká. Zmenši jí v malování a není problém.
Patrik Dvořák reaguje 22.2.2012 07:53
Zdravím , to já mám jinej dotaz, nafotil jsem zajímavýho srnce a chvi poslat emailem snímek dál a nejde to, kde je problém??? Mám to uložený na ploše,ale to je tak všechno, počítač to nebere , vždycky to hládsí, neúspěšný odeslání.
Michal Ficek reaguje 21.2.2012 14:08
Tak naformátování karty nepomohlo, ale jak jsem se tak v tom vrtal, všimnul jsem si hlášky "SD card protected". No nejsem já manžel od krávy?!?
Michal Ficek reaguje 21.2.2012 13:19
Díky, ale dostal jsem jinou radu - fotopast pouze nekomunikovala s kartou. Dal jsem jinou a bylo po problémech, tu chybnou ještě zkusím naformátovat a uvidí se.
Václav Cruise reaguje 20.2.2012 20:29
Mě se stáválo na obyčejné baterie od číňanů,že ukazatel baterií byl sice plný,ale fotopast Bushnell nenatáčela video.Ovšem fotila.Po výměně batrií za kvalitní energizer vše funguje.Vyhodnotil jsem to tak,že baterie prostě nestíhaly.U vás to vidím spíše na závadu.
Michal Ficek reaguje 16.2.2012 09:30
Bushnell Trophy Cam - prosím o pomoc. Přestože mám plné baterie, prázdnou kartu, přepínač na "ON", kamera nefotí - neporadíte někdo? Předem děkuji
Tomáš Dvořáček reaguje 12.2.2012 12:13
Jak vám pracují fotopasti v těchto extrémních mrazech?SG 370 s duracelkama nechce a co ty vaše? díky za info
Erika Doležalová reaguje 7.2.2012 10:40
Prosím o info, máte někdo fotopast Leaf River? Zkušenosti, názory, rady a tipy? Díky všem za případné odpovědi.
Patrik Dvořák reaguje 6.2.2012 15:53
Zdravím, jak velké zvíře fotopast zaznamená ???
Jiří Wenzl reaguje 5.2.2012 12:01
Tak pro pořádek: nakolik vadí zvěři červené blikání fotopasti nemám zjistěno - možná některá zvěř je zvědavá o co jde, a přijde ještě blíž (asi aby zjistla, jestli je ta věc k snědku), možná jiné to pravidelné blikání vadí, a raději začne chodit ochozem, kde to nebliká. Mně na fotkách vadí ty pohledy zvěře s nepřirozeně svítícíma očima (záměrně nechci psát "světlama"). Za hezčí považuji ty noční záběry, kdy zvěř fotopast nevnímá.
Petr Pořádek ml. reaguje 5.2.2012 11:11
Řešíte tady viditelné a neviditelné přísvity a ve výsledku je o úplně jedno. Mám viditelný přísvit, prase k tomu přijde na 10cm a čumí do toho, to samé liška, zajíc, srnčí, myslíte si, že to zvěři vadí? NEVADÍ! Ba naopak ve světe se v hojném počtu prodává nástavbový viditelný přísvit aby bylo vidět co fotíte a mohli jste to fotit i dále. Neviditelný přísvit má pouze jednu výhodu a to je to, že jej neuvidí zvěř jménem člověk a tak Vám past nemůže v noci najít a ukradnout. To je celé.
Jiří Wenzl reaguje 4.2.2012 15:57
Těch 940 nm by mělo být skutečně neviditelné - odhaduju, že fotopasti, které se v noci prozradí červeným blikáním mají vlnovou délku přísvitu až o 200 nm kratší, tedy bližší viditelnému spektru.
Patrik Dvořák reaguje 4.2.2012 13:23
Hm , tak to jsem zvědavej co ta-Ltl Acorn 5210MC 940nm.
Jiří Wenzl reaguje 4.2.2012 00:13
Skutečně neviditelné jsou jen některé (novější) fotopasti - u těch starších modelů to prodejci jaksi tajili - já na to u mého Scoutguardu DTC 530 přišel až při provozu v terénu. Tuto nemilou situaci (vystrašené pohledy zvěře do objektivu) jsem částečně zmírním zatřením diod černým fixem. Nedovedu si představit použití takových výrobků např. při snaze o odhalení pachatele krádeží krmiva z krmelce (jak je některými prodejci doporučováno). Po setmění by spolu s krmivem byla jistojistě ukradena i fotopast.
Patrik Dvořák reaguje 3.2.2012 15:55
Zdraím, může mi někdo vysvětlit, proč zvěř při večerních záběrech se dívá do fotopasti a reaguje na to, já myslel, že je to neviditelný, objednal jsem Ltl Acorn 5210MC 940nm a doufám, že to takto nefunguje.Děkuji
Patrik Dvořák reaguje 1.2.2012 14:12
Děkuji Petře, už je objednaná.
Petr Horký reaguje 31.1.2012 21:15
Pro Patrika Dvořáka: V úvahu připadá pouze Ltl Acorn 5210MC 940nm nebo Scout Guard SG560K, který je dražší a má dokonalejší přisvícení a delší dosah PIR.
Patrik Dvořák reaguje 31.1.2012 17:44
Zdravím můžete mi někdo tady napsat typ , který je cenově rozumný a neuvidí to v noci člověk, na krmelišti pro nutrie se mi normálně ztratila cukrovka.Děkuji
Marek reaguje 31.1.2012 09:20
Mám plechovku jaká se doporučuje a prodává k Acornu. Taky jde odendat přední strana.Je to zajímavé, ještě to zkusím dát jinam. ale aby to takto fotilo za bílého dne...
Jagermaister reaguje 30.1.2012 23:43
Nevím jakou máš plechvou krabici, ale u té mojí jde sundat přední strana, tu rukou přiložím a v testu můžu fotit, stín nehraje žádnou roli,je tam IR přísvit, který se při špatném světle aktivuje.
Marek reaguje 30.1.2012 14:37
jemožné že by byla umístěna moc ve stínu? v tmavém koutě
Marek reaguje 30.1.2012 14:29
Jak to mám zkusit z plechový krabice, když je přišroubovaná ke kmeni a ze zadu se k ní nedostanu :-) navíc je tam GSM modul, který se připíná na záda samotné fotopasti. Dle mého názoru trochu neštastné,. Docela bych uvítal, kdyby dělali k fotopastím i dálkové ovládání, kterým by se dalo vše testovat :-) Právě, že foto to dělá za bílého dne. Zkusil sem foto dat jako přílohu
Jagermaister reaguje 30.1.2012 11:42
Pro pana Čerňanského, Arcon má proti SG 550 neviditelný přísvit, pro Marka, ty fotky jsou tmavé ve dne, nebo jen v noci, já fotím Arconem v plechvém krytu a bez závad, zkus při focení v testu fotit přes ten pechový kryt a uvidíš
Marek reaguje 30.1.2012 11:04
zdravím, potřeboval bych poradit s nastavením Ltl Acorn 5210MM. Vše nastaveno dle manuálu i MMS chodí v pohodě. Jen mi fotopast děá dost tmavé snímky. nelze na nich skoro nic rozeznat. Při instalaci jsme vyzkoušeli spoustu úhlů i umístění, ale pořád jsou fotky tmavé. přitom když jsem zkoušl v modu TEST tak fotky byly krásné jasné. je možné že tu tmavost dělá plechový kryt? Máme ji instalovanou ve výšce cca 4m a ohnisková vzdálenost k cíli je cca 4m. Mohli byste mi poradit, jak nejlépe instalovat fotopast tak aby fotky byly čisté. Díky moc
mader tomaš reaguje 29.1.2012 19:35
Chci si koupit další fotopast poradí mi někdo prosím?
mader tomaš reaguje 19.1.2012 20:12
Potřeboval bych poradit s fotopastí scoutguard 550 přestáva fotit a baterie jsou litiove pomoooc děkuji 603368225
Jozef Čerňanský reaguje 5.1.2012 21:24
Zdravím, mohl by mi někdo, prosím, napsat, jestli má kamera Ltl. Acorn podobný přísvit, který v noci osvítí zvěř stejně jako to dělá fotopast Scoutguard 550V? Mám ten Scoutguard a v noci se tato fotopast vlastně "prozradí", když se v noci rozsvítí, jak zachytí pohyb před sebou (to jsou ty fotky s pohledem zvířat do objektivu, protože to světlo zvíře vlastně vidí). Proto bych chtěl koupit ještě jednu fotopast. Tady v galerii fotek se mi líbí fotky pořízené Acornem, ale zajímá mě, jak to má s tím nočním přísvitem. Abych neměl vlastně dvě stejné... Děkuji
Lukáš Kozelský reaguje 4.1.2012 18:43
Děkuji přesně to jsem potřeboval vědět, mám O2
Petr Horký reaguje 4.1.2012 08:24
Je to MMS, která je pouze poslaná na email. U o2 se mě podařilo nastavit odesílání na email prostřednictvím GPRS, neplatí se tedy za MMS, ale za odeslanou jednotku 1KB(data). Pokud by někdo plánoval denně přenášet více jak 10MMS tak se bohatě vyplatí zakoupit balík internet za nějakých 160,-/měsíc a neomezeně můžete přenášet tolik fotek, dokud nedojdou baterie. Pro menší přenosy je asi nejvyhodnéjší oskar s jeho 77MMS/77Kč
Lukáš Kozelský reaguje 4.1.2012 07:27
jde mi o způsob jak jsou fotky odesílány, jestli jsou baleny do suoboru nebo je to MMS jen odeslaná na mail, bluetooth nic neřeší
jirka hanys reaguje 3.1.2012 23:07
Proč to chceš na mail?? to je za stejný peníz.To můžeš poslat pak přes blutko.
Lukáš Kozelský reaguje 3.1.2012 20:03
Zdravím, chci se zeptat jestli má někdo zkušenosti s odesíláním fotek na e-mail
Petr Horký reaguje 2.1.2012 16:54
Uvidíš s jinými bateriemi, ale fotopast by měla zvládnout spolehlivě stovky fotek.
jirka hanys reaguje 2.1.2012 16:40
Mám nastavených 20 fotek denně a mám to v lese týden.Ty baterky sem kupoval na pumpě takže nemuseli být dobré.Někdy přijde 5 fotek někdy 15.A pokud mám alespon 1 čárku signálu na telefonu tak past funguje.
Petr Horký reaguje 1.1.2012 23:24
Jirko kolik fotografií z fotopasti odejde na jednu sadu baterií? Není GSM signál příliš malý?
jirka hanys reaguje 1.1.2012 22:57
To máš pravdu,nastavení není není lehké.Baterky mi vydrží týden.A ještě to chce dobrý signál.Jinak je to dost dobrý.
křovák reaguje 1.1.2012 22:45
ahoj Jirko, Acorn fotí krásně, ale baterky nevydrží tolik co Bushnell, a ovládání je trochu krkolomnější.
jirka hanys reaguje 1.1.2012 20:33
Koupil sem si LTL acorn 5210mm tady na webu a sem spokojený.Sedím doma a na telefon mi hned příjde MMS.
Rudolf Kristl reaguje 1.1.2012 17:14
Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda fotopast SG 370 je vhodná do revíru na sledování zvěře? Vlastním tuto fotopast, ale ještě mi žádný snímek nevytvořila. Nevíte čím to může být?
Rudolf Kristl reaguje 1.1.2012 17:12
Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda fotopast SG 370 je vhodná do revíru na sledování zvěře? Vlastním tuto fotopast, ale ještě mi žádný snímek nevytvořila. Nevíte čím to může být?
Jiří Wenzl reaguje 1.1.2012 02:27
Já mám taky ScoutGuard (typ DTC 530) a taky nejsem plně spokojen s rychlostí reakce na přítomnost zvěře - a to i když mám čidlo nastaveno na nejvyšší citlivost (ze tří možností). Dosti zvěře jí unikne - zejména, pokud se příliš rychle pohybuje v blízkosti objektivu kolmo k ose záběru čidla. Proto je lépe na ochozech zvěře zamířit na předpokládanou stopní dráhu nikoli kolmo, ale šikmo. U krmelišť tento problém není tak závažný, protože se tam zvěř zdržuje déle, a poskytuje tudíž čidlu dostatek možností k reakci. Stav nabití batere není u rychlosti reakce čidla podstatný - pokud je slabá baterie, pak se to projeví na nočních záběrech, protože přestane fungovat infrablesk - zatímco čidlo a závěrka fotoaparátu funguje normálně, takže na fotce nic není (jen černá tma a čas záznamu).
Vojtěch Bednařík reaguje 31.12.2011 13:52
Zdravím, vlastním fotopast ScoutGuard SG 550V, ale nějak nejsem spokojen, pohybové čidlo moc dobře nereaguje, nevíte čím by to mohlo být? Baterky? Děkuji za radu
jirka hanys reaguje 29.12.2011 22:42
Křováku jak hodnotíš LTL Acorn?
křovák reaguje 29.12.2011 15:34
Používám Ltl Acorn a Bushnell Trophy Cam, pár fotek mám na bushcrafter.wordpress.com, doufám že to není reklama, stránka je nekomerční a nic neprodávám:-)
Petr Horký reaguje 26.12.2011 22:50
Dobrý den, všechny fotopasti pokud vím používají PIR čidla (čidla reagující na změnu teplot v infračerveném záření.) Pokud máte problém s detekcí zvěře, pokuste se nastavit vyšší citlivost nebo fotopast lépe nasměrujte. Obecně platí, že pro chladné období se nastavuje menší citlivost a pro teplé období naopak citlivost vysoká. Ohledně bočních PIR čidel, tyto čidla jsou obyčejně velmi směrová, mají menší úhel snímaní a mohou být nápomocná při rychlé pohybujícím se objektu, kdy slouží jako probouzeč fotopasti ze stand-by režimu. Fotopast potom reaguje velice rychle.
Jiří Wenzl reaguje 17.12.2011 00:56
Níže já.
Josef Vršan reaguje 16.12.2011 19:29
Poživám ještě MOUTRIE 160, ale koupil jsem si minulý týden ZH 12 MPx,zaujalo mne, že nemá pohybové čidlo, ale má dvě tepelná čidla .Takže se nemůže stát že se objevují prázdné fota bez zvěře.Minimální zpoždění, takže opravdu cvakne jen když je tepelný zdroj před objektivem.Má vestavěnou dobíjecí baterii.Takže zatím nemám větší zkušenost, jak se chová v zimě atp.Počkám chvíli a pak podám informace.
Tónek reaguje 16.12.2011 18:11
Veroniko to je tutovka, jen nevíme jestli je to člen nebo někdo jinej. A proto to chcem zjistit a pracujem natom. Pokud to bude člen tak fotky dodám sem.
Veronika Mrkvová reaguje 16.12.2011 00:21
Oprava je to efotopast.cz
Veronika Mrkvová reaguje 15.12.2011 23:58
Já jsem si koupila 3 fotopasti SG370 na ifotopast.cz Kdo je registrován na loveckém fóru má tuto past za 3000Kč. A to je solidní cena. Je pravda, že ten přísvit na past upozorní. Jiří inspiroval jsi mě s tím zatřením. Také jsem je zatřela fixem. Ve dne se ty diody strašně leskly. Teď je to ok. Vývoj jede rychle dopředu a předpokládám, že nové fotopasti budou už jen s naprosto neviditelným přísvitem. Martine jak jsi přišel na to, že se vám tam toulá pytlák? Třeba je to jen tulák bez loveckých ambicí. :-)
Jiří Wenzl reaguje 14.12.2011 22:06
No - Martine, ona je tato rada vpravdě drahá, protože taková fotopast je dvojnásob drahá oproti nejrozšířenější Scoutguard DC550 (tu vlastním i já) - třeba v tomto případě : Ltl. Accorn 5210MM . U této fotopast je ta neviditelnost výslovně napsána. U mé fotopasti je v noci vidět červené světlo (jen při pohledu do fotopasti), a zvěř to leká. Já jsem tuto nevýhodu alespoň trochu zmírnil zatřením diod černým fixem, má to i výhodu, že se ty diody ve dne tak nelesknou. Na serveru www.fotopast.cz (tam jsou fotopasti, o kterých píšu) nabízejí na sledování lidí tu nejlevnější fotopast ( o viditelnosti infrablesku tam pomlčeli). Nejlépe je podívat se na ten server a vybrat si fotopast podle toho, jestli u levné fotopasti nebude tak vadit její ztráta, nebo raději investovat do její absolutní neviditelnosti v noci. Já bych volil první možnost.
Tónek reaguje 14.12.2011 18:59
Jiří a můžeš mě nějaký fotopasti poradit? Nemám vůbec přehled o těchto věcech.
Jiří Wenzl reaguje 14.12.2011 13:28
Martine, v tom případě rozhodně nekupuj přísvit bílým bleskem (jako u běžných foťáků). Co se týče infrablesků, tak u některých fotopastí (např. Scouguard) je vidět červený záblesk. Je to poznat i na nočních fotkách zvěře, na kterých se zvěř dívá do objektivu, protože si toho záblesku všimla. Doporučuji tedy zakoupit fotopast, u kterých je výrobcem uvedeno výslovně jako přednost, že blesk je zcela neviditelný.
Tónek reaguje 14.12.2011 01:46
vV honitbě se nám toulá pytlák a tak přemýšlím o koupi fotopasti a měl bych dotaz. Jestli všechny fotopasti mají přísvit na noční fota a jestliže ano tak jak hodně je to vidět v noci. Ptám se proto, že bych o ní nerad hned přišel a hlavně aby to hned ten dotyčnej neviděl, že je nafocenej.
PRO HUNTING, s.r.o reaguje 16.11.2011 17:32
Jinak pan Patrik Velčovvsky máúplnou pravdu, základní trénování doma je výborná věc.
PRO HUNTING, s.r.o reaguje 16.11.2011 17:31
Dobrý den, úspěšně fotolovíme fotopastí Truth z naší nabídky což je fotopast se skvělým poměrem ceny a výkonu. Viz. http://www.prohunting-shop.cz/produkt/zapujceni-fotopasti. Svou cenou 3200Kč je dostupná i řadovým myslivcům a jednoduchou obsluhou i amatérům v tomto směru. Hodně se zde řeší zamaskování a krádež fotopastí. Největší chybou je celkově umisťování fotopastí přímo na hromady a okolí krmelců, kde je dnes již někteří ,,nemyslivci" a nepřátelé myslivců přímo vyhledávají. Ideální je nainstalovat fotopast v krytu kousek od hromady nebo krmelce a zde zřídit skutečné fotoújediště , kde prlně postačí hrstka kukuřice nebo pár hrstí zrna. Výsledky jsou pak parádní a nikdo nemusí mít obavu, že by o past přišel tak jednoduše jako když ji připne na holý kmen přímo naproti krmení. Další variantou jsou nejrůznější maskovací sítě nebo přírodní materiál.
horyna18 reaguje 24.10.2011 20:06
PRO JIŘÍ WENZL: KAREL GOTT: DĚKUJI ZA DOPORUČENÍ
Jiří Wenzl reaguje 22.10.2011 14:42
Pro Horynu 18: Problém s bateriemi jsem řešil taky. Nejprve jsem vsadil na dobíjecí (NiMH) baterie s napětím 1,2V, protože jsem možnost jejich dobíjení považoval za finančně výhodnou (ač jeden kus stojí okolo 100 Kč). V praxi je ovšem vypadá jinak. Tyto baterie se poměrně rychle samovybíjejí (při skladování) a opětovným nabíjením se zkracuje jejich kapacita, ač dle deklarované hodnoty by měla postačit k několika týdennímu provozu (např. 3000 mAh). Navíc v chladném období roku je tento negatívní děj urychlen - prakticky se tyto baterie v tomto období nedají použít. Já dobíjecí baterie do fotopasti nyní používám jen létě, a to jen v případech, kdy fotopast mám v úmyslu ponechat bez kontroly maximálně týden. Dobíjecí baterie používám spíše ve fotoaparátu, kde mám v případě potřeby možnost okamžité výměny náhradní sadou baterií. Špatnou zkušenost mám taky s nedobíjecími alkalickými bateriemi 1,5 V, zejména s těmi nejlevnějšími. Jediné baterie, na které se lze spolehnout jsou nedobíjecí baterie lithiové 1,5 V, které fungují i v mrazu - ač stojí asi polovinu toho co ty dobíjecí, myslím, že v praxi se jejich koupě vyplatí.Ostatně - v návodu k mé fotopasti Scoutguard DT 530 jsou doporučeny jako první v pořadí.
horyna18 reaguje 21.10.2011 16:13
email:horyna 18@seznam.cz
horyna18 reaguje 21.10.2011 16:11
Vážení kolegové. Chtěl bych Vás tímto požádat o radu jak máte vyřešený problem s baterie,mi u foto pastí , hrozně rychle se mi vybíjejí .Nebo jestli víte o kvalitnější beterii ,která vydrží prosím o radu . děkuji
křovák reaguje 5.4.2011 18:38
máš to tam
Luboš Kolář reaguje 5.4.2011 05:15
Ahoj Křováku díky za ochotu kolar58@seznam.cz
křovák reaguje 4.4.2011 19:19
ale o spuštění jakékoliv fotopasti se není třeba bát, je to všechno naprosto jednoduché, systém "vlož baterky a zmáčkni čudlík", plus jednoduché nastavení v přehledném menu.
křovák reaguje 4.4.2011 19:18
Ahoj, napiš mi PM s mejlem, klidně to pošlu... ale je to anglicky, a doporučuju stránky chasingame.com, tam je o fotopastech VŠECHNO. Jinak milý zlatý Ltl Acorn momentálně stávkuje a uvidíme jestli ho vůbec ještě rozchodím.
Luboš Kolář reaguje 4.4.2011 18:44
Ahoj Křováku.Přemýšlím o koupi LTL ACORN,bylo by možno naskenovat návod a poslat,abych si mohl přečíst co mě čeká a jestli bych to vůbec dokázal spustit.Fotky jsou super.Luboš
Patrik Velčovvsky reaguje 18.3.2011 18:53
Pořídil sem si SCOUTA a investice nelituju,sice chvíli trvalo než sem to dostal do ruky,ale ted sem max spokojen.Doporučuji všem si to nejdřív vyskoušet doma,vzdálenosti,nastavení délky focení a hlavě v noci at pak nejste v terénu sklamáni!Používám fotopasti na vnadištích a výsledky jsou vynikajcí!!Nebudete se stačit divit co všechno chodí po lese.Tak lovu zdar!
Josef Vršan reaguje 6.3.2011 20:57
musím to upřesnit, protože jsem si topřečetl až po odeslání typ je MOUTRIE I60
Josef Vršan reaguje 6.3.2011 20:50
Ja mám Moutlie, jsem s tím max spokojen, zejména vzdálenost od ohniska fotografování 15 m.Snažím se fotopast umísťovat mimo exponovanáná místa, ale souhlasím s.Wenzlem, že jakékoliv zajištování skončí poškozením.Už jsem přišel o dvě kamery, ale neodradilo mne to.
Jiří Wenzl reaguje 5.3.2011 23:23
Já mám SCOUTGUARD DT530 , a zatím výběru tohoto typu nelituju. Oceňuju její malé rozměry, maskovací nátěr i prolamovaný tvar, což mi umožňuje ji co nejlépe ukrýt. Ostatně - zajímaly by mne zkušenosti s případnými krádežememi fotopastí a způsoby jejich ukrývání. Já si je podle návodu přivazovat jen tak na stromy netroufám, byť by byly připevněny sebepevnějším lankem či obrněny v nejpevnějších železných schránkách. Nevěřím v nenechavost návštěvníků našich lesů.
Patrik Dvořák reaguje 5.3.2011 22:25
Křováku proč jsi se rozhodl pro tuto značku??? Dík za odpověd.
křovák reaguje 24.2.2011 18:15
Dnes jsem nainstaloval novou Ltl Acorn, uvidíme jak pošlape...
křovák reaguje 22.1.2011 16:50
Fotopasti provozuji několik let, pár snímků mám na svém webu, zájemcům pošlu odkaz (nechci vnucovat někomu svůj web). Používám Bushnell Trophy Cam 2009 a 2010, po průzkumu trhu jsem se rozhodl pro tuto značku, už jsem koupil čtyři kamery.
Patrik Dvořák reaguje 19.1.2011 23:43
Prosím někoho, kdo rozumí fotopastím a má zkušenosti s tímto zařízení ať mě zavolá na 739616542.Děkuji
petr vesely reaguje 16.1.2011 15:47
Docela by mě zajímalo zda-li se někdo paní Neuvirtové zatím ozval. Stále si stěžujeme na nedostatek zájmu sdělovacích prostředků a když tak se záporným postojem k myslivosti, tak teď máme možnost. Ozvěte se paní redaktorko.
Skrofa reaguje 15.1.2011 20:10
Jsem rád, že existují i lidé, kteří chtějí prezentovat myslivost v médiích a ne se záměrem ji poškodit. Proto vám moc fandím paní Zuzano. Ale konkrétně s tímto tématam vám nemůžu pomoct, protože u nás jsem se s tím nesetkal. Omlouvám se za odbočení od tématu.
Zdeněk Křepčík reaguje 21.12.2010 18:48
Dobrý den nejsem majitelem fotopasti, ale moc si vážím že jsi také někdo všimá náší činnosti kterou děláme pro zvěř v zimnim období a nejenom v zimním období,celý rok jsou pořádány různé akce v prospěch náší přírody. Každý na nás myslivcích vidí jen to špatné.Ještě jednou Vám moc děkuji za velmi prospěšnou práci.
Zuzana Neuvirtová reaguje 21.12.2010 15:19
Dobrý den, jsem reportérka z ČT a mám na vás prosbu: Chystám se točit reportáž o krádežích z krmelců, kdy si lidi odvážejí pšenici, seno a další krmivo domů pro svá zvířata. Všimla jsem si, že tu máte několik fotek z fotopastí - chtěla bych vás proto poprosit, jestli byste mi nemohli zaslat více takových fotek, nebo pokud máte i video, to by bylo úplně nejlepší. Ráda bych tu reportáž nestavěla pouze obecně, ale ukázala i konkrétní případy, myslím, že není od věci takové zloděje ukázat přímo v akci. Kontakt na mě: e-mail: zuzana.neuvirtova@ceskatelevize.cz, telefon: 724 575 666 Děkuji a kdybyste měli i jakýkoli jiný námět na reportáž, týkající se vaší činnosti, budu za něj ráda. Zuzana Neuvirtová
křovák reaguje 1.12.2010 07:49
ahoj, už jsem ti psal do vzkazů. Kdybys chtěl vědět kam, kdy, na jak dlouho, jak, proč atd., klidně se zeptej, docela mě ty kamerky baví a tak jsem už nabral pár poznatků.