ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Vihorlat 2014
Vihorlat 2014
vloženo: 2.10.2014 07:23
autor: Miroslav Kadlec

úlovky (svět)

Estonsko
Estonsko
vloženo: 1.11.2017 07:32
autor: Václav Hlaváček

trofeje

Jelen ze včerejších úlovků
Jelen ze včerejších úlovků
vloženo: 3.11.2015 08:24
autor: Děda z lesa

zvěř v přírodě

Krovinorez
Krovinorez
vloženo: 6.5.2017 10:45
autor: Rastislav Rejko

zbraně

Rytina na jednušce vlastní výroby, moje práce
Rytina na jednušce vlastní výroby, moje práce
vloženo: 11.2.2020 18:30
autor: Stanislav Satoria

fotopast

Lynx lynx u Kautského
Lynx lynx u Kautského
vloženo: 15.7.2017 21:15
autor: František Bukovský

myslivecké umění

obraz.. akryl (30x40cm)
obraz.. akryl (30x40cm)
vloženo: 9.4.2019 16:42
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233482 fotek (18 dnes)
  • 7962 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8903 inzerátů (7 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749320 komentářů fotek (43 dnes)
  • 12934 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294990 hlasování fotek (211 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37670 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 16 online

Připomínky a názory
Diskuze

Honitba vlastní tj. LČR a POZ.FOND 2013-2023 výběrové řízení 100%.

Jiří Najbrt vložil 11.2.2013 14:58
Minulý týden prý padlo konečné rozhodnutí na GŘ LČR, kde se jasně rozhodlo o konání výběrovek na honitby (celkem jasně vyplývá ze zákona). Opce prý bude ve formě možnosti dorovnání nejvyšší ceny stávajícím nájemcem neboli kde je např. dnes 30 tis. a zvítězí 300 tis. = nesrovná = končí... Chápu to správně? Jaký je váš názor?
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Jiří Bednář reaguje 14.3.2013 00:56
Po prozkoumání všech souvislostí kolem pronájmu honiteb LčR, vychází následující: 1/Současný nájemce musí dorovnat nejvyšší nabídku,aby pokračoval. 2/Smlouvu o pronájmu honitby nelze jednostranně vypovědět. 3/ Když vás ohodnotí pronajímatel jako provinilého proti liteře smlouvy, může vás potrestat peněžitým trestem ve výši jednoho nájemného. Pokud se přistup pronajímatele v blízké budoucnosti k některým z těchto bodů nezmění, vychází z tohoto stavu následující: a/ Pokud chci pokračovat jako současný nájemce, musím mít na dorovnání / suma může být i o řád vyšší/, b/ Musím si pečlivě promyslet, jestli na pronájem /nájemné se o míru inflace každoročně zvyšuje/ budu mít. c/ Z rozumných důvodů , vzhledem k tomu, jak je smlouva postavena / bianco směnka / ,je nutné, abych smlouvu nevypověděl před ukončením její 10-ti leté platnosti. Příklad: Pokud se mi podaří pronajmout za např. 150.000,- Kč a po roce vypovím, tak zaplatím za jeden rok nájmu ,vlastně 300.000,- Kč. Jsou honitby, kde nájem vyšplhá na např. 400.000,-Kč. Eventuelní ukončení ze strany nájemce po jednom roce znamená, že zaplatíte včetně využitého institutu bianco směnky, za jeden rok nájmu 800.000,-Kč. Tak, jak jsou nastaveny současné podmínky, je to holá realita , které je možné, se pouze přizpůsobit.
PRO HUNTING, s.r.o reaguje 11.3.2013 23:04
Přesně tak - Nájemce souhlasí s tím, aby do směnečné sumy byly zahrnuty všechny peněžité nebo penězi ocenitelné závazky, s jejichž plněním bude nájemce v prodlení ve smyslu předchozí věty, maximálně však do výše ročního nájemného za celou výměru honitby dle čl. III. odst. 1 této smlouvy.
Dušan Čechovský reaguje 11.3.2013 20:56
Jiří Bednář.Podle této smlouvy,(pokud je pravdivá?a já četl pozorně).To chápu tak že do bianko směnky můžou doplnit částku jen do výše ročního nájmu.
Jiří Bednář reaguje 11.3.2013 18:57
Na stránkách myslivost.cz je text "Smlouva o nájmu honitby" http://www.myslivost.cz/Aktuality/Lesy-CR-zahajuji-proces-vyberovych-rizeni-na-prona.aspx Přečte si pečlivě např. oddíl XV. smlouvy tam se řeší mimo jiné ona bianco směnka. Napište svoje názory.
Michal / admin / reaguje 11.3.2013 07:51
Dobrý den všem . Mám stejný názor jako pan Najbrt , rokem 2013 končí lidová myslivost a nastává myslivost " komerční " nevím, jestli je to dobře , nebo špatně , ale MS které nemají větší finanční rezervu určitě končí . Pravidla jsou nastavena tak, že dosavadní nájemce neskládá žádnou kauci, ale může se zúčastnit otevírání obálek, v 99,9 % vyhraje nejvyšší nabídka , pokud dodržel všechny " pravidla " Lčr a má schválené opčí právo , může cenu dorovnat . Jak chcete dorovnávat cenu , která bude pětinásobně větší . No nic , bude víc rybářů :-D
Jiří Bednář reaguje 10.3.2013 22:15
Přispívám do diskuse.Dnes 10.3.2013 jsem si pročetl všechno co se týká pronájmu honiteb LčR. A vychází mi z toho následující souvislosti. Naše MS pronajímá honitbu od LčR desátým rokem. V letošním tj.posledním roce nájemního vztahu jsme se, díky DPH a inflační doložce z původních 205000,- Kč dostali na 292000,- Kč nájemného. Pokud jako držitel občního práva budu chtít tutéž honitbu pronajmout na dalších deset roků, tak mě čeká, co se týká financí následující: 1/složit kauci ve výši 292000,- 2/ dejme tomu, že někdo nabídne 350000,- 3/varianta že odmítnu znamená, že příjdu o 292000,- Kč ,moje kauce propadne LčR 4/ varianta: budu tuto výši nájemného akceptovat /do čeho vlastně jdu/. Za předpokladu že nemohu smlouvu jednostranně vypovědět plus bianko směnka, inflační doložka a jiné vychytávky, se po 10 letech nájmu dostanu na sečtenou sumu cca /odhad/ 4.000 000,- Korun. To je závazek ?!? Tyhle peníze vlastně LčR po mně chtějí předem. Co já vím co se mnou bude za rok , /zdraví, zdroje příjmů/. Vymluvte mi prosím Vás někdo, že je to jinak, že jsem to špatně pochopil. Díky
Jiří Najbrt reaguje 10.3.2013 19:01
Myslím, že současní nájemci, kde nebude někdo s hodně penězi, končí...
Jiří Najbrt reaguje 10.3.2013 18:58
http://www.mysliveckyportal.cz/redakce/index.php?lanG=cs&clanek=218&xsekce=9&
Dušan Čechovský reaguje 9.3.2013 19:27
Jiří děkuji za názor.Nicméně,byl bych raději kdyby napsal někdo kdo vzorovou smlouvu četl.
Jiří Najbrt reaguje 9.3.2013 17:51
omlouvám se, omylem jsem to poslal 2x...
Jiří Najbrt reaguje 9.3.2013 17:50
Návrh nové smlouvy jsem ještě neviděl, ale pokud bude na dobu určitou 10-ti let a pokud v ní bude zakotven čl. o doplacení nájmů v celkové výši tak asi ano (pokud se nedohodnou strany jinak); nejsem sice právník, ale smluv ruzného typu mi prošlo rukou opravdu hodně, nicméně kombinace smlouvy na dobu určitou + bianco směnka = masakr; v normálním obchodním styku prakticky nepodepsatelné, protože 99,9999% výhod je na straně LČR a navíc podepsat bianco směnku může jen magor, jsme v Čechách, co když někdo dopíše např. nulu a je hotovo a každý soud to vymůže...
Jiří Najbrt reaguje 9.3.2013 17:44
Návrh nové smlouvy jsem ještě neviděl, ale pokud bude na dobu určitou 10-ti let a pokud v ní bude zakotven čl. o doplacení nájmů v celkové výši tak asi ano (pokud se nedohodnou strany jinak); nejsem sice právník, ale smluv ruzného typu mi prošlo rukou opravdu hodně, nicméně kombinace smlouvy na dobu určitou + bianco směnka = masakr; v normálním obchodním styku prakticky nepodepsatelné, protože 99,9999% výhod je na straně LČR a navíc podepsat bianco směnku může jen magor, jsme v Čechách, co když někdo dopíše např. nulu a je hotovo a každý soud to vymůže...
Dušan Čechovský reaguje 9.3.2013 17:38
Pro upřesnění.Dle vzorové smlouvy se při předčasném ukončení nájemní smlouvy doplácí nájemné do konce mysliveckého roku nebo do konce nájemního období???
Dušan Čechovský reaguje 9.3.2013 17:09
Má někdo ověřenou a jednoznačnou odpověd na otázku Petra Kjususe z 8.3.2013 20:10.
Jiří Najbrt reaguje 8.3.2013 21:31
Drsný, opravdu drsný... Směnka je průšvih, není z ní úniku, prostě tě LČR má v hrsti...
Kamil Kolb reaguje 8.3.2013 20:28
více na www.silvarium.cz
Kamil Kolb reaguje 8.3.2013 20:28
Honitby kde je rest. nárok církve vůbec do VŘ nepůjdou.Lčr tam zatím budou hospodařit ve vlastní režii.To jsem zvědavý jak to bude fungovat a kolik to bude stát.
Petr Kjusus reaguje 8.3.2013 20:10
Pokud bude chtít uživatel skončit dříve, třeba z důvodu toho, že na to nemá, bude muset doplatit zbývající nájem do 10 letého období. Je to prý ve vzorových sml. Je to pravda?
Petr Kjusus reaguje 8.3.2013 20:07
A co říkáte na tu směnku?
Jiří Najbrt reaguje 4.3.2013 15:16
Díky všem za vyjádření, je naprosto jasné, že letošní VŘ na honitby vlastní budou pravděpodobně znamenat konec pro současná sdružení (pokud samozřejmě nesrovnají nejvyšší nabídku). Nicméně vše je nastaveno dobou, kde hlavní prioritou jsou peníze, ale také je pravdou, že koníček něco stojí a nemůže být "zadarmo" jako v minulosti. Dle mého názoru hlavní důraz bude na kvalitní, ještě zazvěřené honitby (např. kolem VLS jako je Doupov) a u ostatní to nebude tak zlé. všem lesu, lovu zdar!
Petr Kjusus reaguje 3.3.2013 10:50
Pane Oršulík, zjevně vycházíte z toho, co bylo otištěno ve Světe myslivosti. Myslím, že to nebude tak zlé. Navíc to, co bylo otištěno bylo převzato z webu CMMJ. Jedná se o jednu z pracovních verzí, kterou špioni CMMJ za tepla dali jednateli ČMMJ. Ale myslím, že vše bude jinak. No vždyť už nyní určuje výši plánu držitel honitby, tedy vlastníci pozemků. Žádná novota. A plán lovu, ten by se plnit měl! Jinak souhlasím s tím, že vše postavené na penězích je špatně. Na druhou stranu chápu snahu LČR srovnat ceny nájmů v jednotlivých honitbách (jedna honitba za 300 tisíc a sousední s tou samou výměrou a zvěří za 50 tisíc.
Jiří Lengyel,starší reaguje 3.3.2013 10:11
Paní Anno,již jsme zas úplně jinde,přečtěte si prosím otázku Pana Najbrta v záhlaví této diskuze.....
Pavel Oršulík reaguje 3.3.2013 09:31
Chlapi přečtěte si navrhovaná opatření ke změně zákona o myslivosti - navrhuje to ministru zemědělství nějaká "myslivecká radaO. Jsou to opatření jak zničit českou myslivost a dosáhnout 5 % stavu zvěře oproti dnešku. Plán chovu a lovu bude určovat vlastník pozemku, při nesplnění plánu lovu automaticky zaniká nájemní smlouva, výpověď z nájmu bez udání důvodu s výpovědní lhůtou 18 měsíců, zvěř patří majiteli pozemku, výměry honitby 200 ha. A samé jiné chytrosti.
Petr Kjusus reaguje 3.3.2013 07:47
Práce revírníka je jistě zajímavá a náročná. Ovšem je to také o tom, jaký je lesní správce. Pokud je to bodrý člověk jako třeba na Nižboře je to o.k. Pokud ne,tak to je asi peklo. Mám kamaráda, který slouží na jedné LS v křivoklátských lesích. Říká, že tam vládne samolibost,arogantnost a hulvátské chování.
Jiří Lengyel,starší reaguje 2.3.2013 20:12
Aby nedošlo k omylu,,vidím,že ano,ptal jsem se revírníků,zda si tak připadají?
Jiří Lengyel,starší reaguje 2.3.2013 17:32
Paní Anna by mohla psát romány,to co píše,to platilo tak před půl stoletím...Pán lesa,to zní dobře,že revírníci?
Bohuslav Adámek reaguje 2.3.2013 14:27
Aspon konecne sou revirnici v lese videt, uz jim skoncilo valeni a ted si stezujou, co maj najednou prace :D
Tomáš Volf reaguje 2.3.2013 12:40
Revírník je zaměstnanec LČR, má na starosti úsek lesa (revír) a ano může dávat pokutu dodavateli, pokud poruší smlouvu. A vyjímečně se tak děje, záleží pouze na tom, jak se chová hajný a dělníci. Pokud je to možné, tak se dá většina vyřešit slovně. Kanceláře má dost a dost, ale práci v lese za něj nikdo neudělá. Rozhodně nemá pracovní dobu 40 hodin týdně.
Tomáš Volf reaguje 1.3.2013 21:53
Jak to myslíte pani Jezikova? Sběr petek a podného je jejich každodení chleba. A nejen po turistech i po některých myslivečcích. Nikdo asi nebude chtít, aby sami uklízeli černé skládky, to už by v tom lese opravdu i spali.
Waldmann reaguje 1.3.2013 20:28
Tomáši souhlasím,pár jich je....
Tomáš Volf reaguje 1.3.2013 19:39
Waldmann: Koukám, že máte asi s revírníky velké zkušenosti. Já jich pár znám, to mi můžete věřit a většina bordel uklízí. Ale když máte 1 800ha lesa na katastru 24 000ha, tak to prostě stihnout nejde, ale to by ste musel vytáhnout běhy z Brma a jít se tam podívat taky občas bez flinty!!!!
Waldmann reaguje 1.3.2013 19:19
Od LČR se nic dobrého ve prospěch zvěře čekat nedá.Z vybraného nájemného se nic do honitby nevrátí.Na turismus a volnočasové aktivity je ovšem peněz dost.Tam kde před pár lety hnízdili jeřábci jsou dnes cyklostezky a na každém rohu přístřešky pro turisty kteří nerespektují žádná omezení a ještě jsem neviděl revírníka od LČR který by po nich uklidil nebo někoho napomenul.To rozdávat pokuty lesním dělníkům a vyhrožovat výpovědí smlouvy jim jde.Ale zpět k tématu.Co se týká výše nájemného tak si káždý musí rozmyslet zda do toho jít či ne.Myslivost je koníček jako každý jiný tak nikdo nemůže počítat s tím že ho nebude nic stát.Politika pronájmu honiteb je ze strany státního podniku smutná ale s tím se dá dělat jen to že za tyto peníze jejich revíry nebudeme chtít a jim nezbude nic jiného než jít s cenou dolů.
Jaroslav reaguje 1.3.2013 15:40
Dědo to nehrozí,ve výběrovce každý musí složit zálohu na účet LČR,a když by to ten "kůň"vyhrál, a pak nepodepsal smlouvu ,záloha se nevrací,jen těm co prohráli.Tak to vždy bylo a jak by LČR -jednotlivé lesní správy dokázali ze svých účtů dostat peníze - na svůj účet jménem někoho cizího.Ale zatím nic na stránkách oficiálně nemají,uvidíme.
Děda z lesa reaguje 1.3.2013 14:46
To by znamenalo i možnost, že si LČR mohou všude tam, kde se konají výběrovky, nasadit "bílé koně" ve ve všech svých honitbách zvednout podstatně výše nájmů ?!... - Zlatý zákon mají Slováci - v příloze pevně dané nájmy za ha dle typu honitby, žádné finty s obálkami.
lovec007 reaguje 1.3.2013 14:15
Jiri Najbrt, je to presne tak ako píšeš, neviem, čo na tom nemôžeš pochopiť.
Jiří Zábran reaguje 1.3.2013 13:38
Ano tak to je.Peníze sou až na prvním místě.
Jiří Balcárek reaguje 1.3.2013 13:35
Správně, jde o peníze a je to další rána do vazu české myslivosti.