ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Životný
Životný
vloženo: 2.9.2015 00:20
autor: Milan Michalovič

úlovky (svět)

Parochniar
Parochniar
vloženo: 8.5.2017 11:46
autor: NH

trofeje

***
***
vloženo: 6.4.2015 01:01
autor: Jaroslav Vlosovský

zvěř v přírodě

Černá
Černá
vloženo: 11.11.2019 08:52
autor: Děda z lesa

zbraně

K jubileu
K jubileu
vloženo: 10.4.2014 22:35
autor: Karel Obrtál

fotopast

...
...
vloženo: 26.2.2018 17:48
autor: Michal Sedlář

myslivecké umění

nuda..
nuda..
vloženo: 12.3.2014 17:44
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233475 fotek (11 dnes)
  • 7962 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8901 inzerátů (2 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749316 komentářů fotek (39 dnes)
  • 12934 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294913 hlasování fotek (134 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37668 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 14 online

Připomínky a názory
Diskuze

IZ 27 alebo ZH?

Miloš Baran vložil 15.3.2012 21:07
ktoru brokovu kozlicu by ste skor zvolili?som začinajuci polovnik,zatial kandidujem,ale uvažujem už dopredu nad kupou zbrane.Rozmyšlam či by mi postačovala zozačiatku iba brokova kozlica 12/70,alebo už skor kulobrok + nejaka hlaven vymenna.Mne osobne sa pači samotna brokova kozlica IŽ 27 Bajkal,ale premyšlam aj nad ZH 300 hoci sa mi až tak vzhladovo nepači.Za vaše rady a skusenosti vam vopred dakujem
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Honza .k. reaguje 28.8.2015 23:47
Tak za mě rusáka Baikal vyrábi spolehive zbraně když sem zacinal rozhodoval sem se mezi zh a baikalem vyhral baikal a to automat mp153 12/89 lovim s tim od kun až po černou idealni zbran
Radek Tulis reaguje 6.8.2013 15:43
Dobrý den všem,osobně bych volil naše ZH,které má velkou vazbu na naši myslivost a co se týče zpracování,rusáci to dělají na koleně a každá brokovnice má své mouchy, navíc ZH jde osadit kulobrokovým svazkem, napínáček a odpálení obou hlavní zadní spouští je taky výhoda, hodně zdaru při výběru.
František Havran reaguje 22.7.2012 09:49
Jojo. Taky jsem lovil oběma, mám možnost porovnat. Musíš si vybrat, jak chceš lovit. Já třeba hodně chodil na kachny a tam kde ZHáčkaři pokládali flinty, že je to "daleko", nebo prášili po kačeně marně, tak jsem si pro kachnu šáhl bez většího problém (pokud se nevyskytl problém mezi flintou a zemí :D ). Rusanda má podstatně delší hlavně, což se projeví na dostřelu. Taky je paráda, že má vyměnné choky. Našroubuješ si co chceš, podle toho co se loví a jdeš. Třeba do bažantnice je zas lepší ZHáčko. Rozhazuje hned a opravdu se lépe trefuje na kratší vzdálenost..... CO se týká univerzálnosti, vykašlal bych se na univerzální flintu. Jak už tady někdo psal, koupil bych si solo kulovnici a brokovnici. Moc dráž tě to nevyjde. Já mám brokovnici i kulobrok, na kterém už ale hlavně neměním. Zvykl jsem si na rusandu a je to opravdu pracovní flinta. Ale jen co "došetřím" tak kupuju ČZ 550, nebo Tikku........... Navíc - lidi se zbavují ZHáček, protože dávají "tuply", nebo mají vystřílené kulové hlavně, to je tvrdý fakt. Dáš 10 000 za kulobrok a zjistíš, že ti tupluje a budeš chodit jenom s kulovým nábojem, aby ti to nerozbilo rameno, nebo dáš 2500 Kč za opravu... Už jen z tohoto důvodu bych volil solo kulovnici (pokud bazarovou, tak jedině s možností vyzkoušení na střelnici) a brokovnici......
Lubomír Černý reaguje 2.5.2012 00:02
Miloši vystihl jsi to naprosto přesně.100lidí 100 názorů.Pokud bych mohl vyjádřit můj,(i když nemám ani IZ ani ZH),volil bych jako ty,solo kuli i brok.Kulobrok jsem míval a strašně toužil po kulovnici abych mohl využít výhody rychlého přebití,které jsem v mém pojetí myslivosti za dalších 30let využil pouze několikrát.Nepatřím k těm,co střílí dokud vidí.Já už měnit nebudu ,ale pokud bych měl dnes volit kulovou zbraň,jisto jistě by to byla jednuška,ponechám stranou ráži,(každý by volil zřejmě jinou),kvůli váze a dle otřepaného přísloví jedna rána maso,dvě rány možná maso,tři rány velké ho..o.Samozřejmě pokud budeš často chodit na naháňky,je jednuška špatným řešením,tam prostě leží,nebo běží,ale na samostatný lov si ji dovedu velice dobře představit.Přeji šťastný výběr,.
Miloš Baran reaguje 27.4.2012 09:40
Nazdar chlapi,celkom fajn rady od vas,hoci aj s miernymi hádkami,ale už som sa pomerne rozhodol,asi to bude solo gulovnica a brokovnica,čo sa tyka značiek ešte neviem,mam znamych čo maju ZKK a su spokojny.Zopar staršich polovnikov mi radili solo gulovnicu,že ma pevny zaver narozdiel od kulobroku.Rad sa po lese skor prechadzam ako vysedavam na posede tak mi poradili že kulobrok je na prechadzky tažši ako solo gula,a nieje taky presny na večšie vzdialenosti kedže nema pevny zamok-zaver a ked je ešte starši ročnik tak može byt vybehany.U nas su prevažne len lúky a roviny,striela sa na večšie dialky.Takže tu brokovu hlaven u kulobroku by som asi nevyužival.Ale chápem,je to 100ludi 100názorov,každy ma ine skusenosti,tak sa to neda porovnavat,určite ani kulobrok by nebol zly,hlavne pre začiatočnika kto chce zabit 2 muchy jednou ranou a nemusi kupovat všetko solo.Takže zatial som rozhodnuty na solo gulu a solo brok,uvidime.Dakujem za rady, Lovu zdar
František Bárta reaguje 25.4.2012 15:49
Já se s Láďou nehádám.Jen si vyměňujeme názory.A jak,to je naše věc.
Laďa Novotný reaguje 25.4.2012 14:38
Pro reaguje: Tak to jste tomu nasadil-a korunu, prostě dobrá rada nad zlato, ono není všechno zlato co se třpití.
František Bárta reaguje 20.4.2012 21:19
Vy jste ale čtverák.
Laďa Novotný reaguje 20.4.2012 05:49
Dobrý, tleskám, ale trošku od tématu. Odpovím Vám proč byste neměl psát co máte doma, protože nato se zde nikdo neptal.
František Bárta reaguje 19.4.2012 22:23
Pane Novotný,navážejte se do manželky.Nevím,proč bych nenapsal,co mám doma.Pokud v tom vidíte vychvalování,je to jen váš boj.
Laďa Novotný reaguje 19.4.2012 14:20
Pane B. vy jste toho asi přehlédl víc, podle mne tady jde zejména o radu nikoli o vychvalování toho co máte doma.
Jan Slavětínský reaguje 19.4.2012 06:17
Chce to si obě zbraně vyzkoušet, která člověku lépe sedne. Rusanda je dělník,vadí mi u ní úzká šína s tím hrbem u baskule a že u nich rády u zámku praskají pažby. Jinak výkonná flinta. ZH mi sedí víc. Má širokou rovnou šínu a lépe se mi s tím míří. Výhodou ZH je používání zadní spouště jako "jednospouště" bez přešahávání. K ZH se nechá sehnat řada výměnných hlavní. V obouch zbraní nelze používat větší ocelové broky než 3,3 mm ....
jura z reaguje 18.4.2012 11:51
Mám IŽ27 10let, je to nezničitelný nářadí. Nerezne, tvrdochrom, výměnný zahrdlení (na breneka cylindr a na 4,5ky 0,5 nebo 0,75 je do leče supr), pažba kopyto , ale za litr pažbař vylepší k nepoznání. Jen bych nevolil vyhazováky, ty prý blbnou. Za ty lova, parádní kauf.
Laďa Novotný reaguje 17.4.2012 12:30
Pane B., představte si, že já nejsem vůbec vyučen mne vyučil život a to už dokonce několikrát.
František Bárta reaguje 16.4.2012 23:00
Rusačky již zdaleka nejsou co bývaly.Mám kamaráda puškaře a za poslední rok měl čtyři zakázky u IŽ.Jedna anta samá závada.Výduť hlavně.Já netvrdím,že jsem znalec.Vy jste vyučen v oboru? Hlavně nikde nevidím napsáno,že Miloš chce koupit zbraň do leče.
Laďa Novotný reaguje 16.4.2012 21:40
No nechci se Vás nějak dotknout, ale podle toho co vychvalujete tak zas až takový znalec nebudete, já souhlasím s p.Konstanzem, pokud má Miloš zájem o zbraň do leče je Iž 12 ideální volba, i když já osobně bych volil jinak. Jak bylo řečeno jsou země kde umí dělat zbraně mnohem lépe tak jest.
František Bárta reaguje 16.4.2012 15:03
Vysvětlovat nic nepotřebuji.Vlastním ZH s výměnnou hlavní,dělaný na zakázku,dále brok.UB,brok IŽ a solo kuli STEYR.Používáno dosti často.Nikdy jsem s žádnou z těchto zbraní neměl problém.Když se bude Miloš o zbraň starat,se ZHčkem neudělá chybu.Pokud chce flintu jako kůlek k rajčatům,nechť si pořídí rusačku.
Milan Vrána reaguje 16.4.2012 07:40
Taky se přikláním k pořízení Iž 27, nebo starší Iž 12, což jsou bezúdržbové pracovní zbraně, zvláště ta druhá. V tlaku jsem míval se ZH problém, stačilo trocha sněhu, nebo jehlička do dvojitého Kerstenu a bylo po střílení. U rusáka šel zavřít do závěru i pivní tácek. Vzato kolem do kola, solidní Rusák r. 12 = 5000,-, Zkk 600-601 - 10 000,-. To je cena věčně rezavého kulobroku ZH. Měl jsem brokovnice jak ZH, tak Ruskou a už bych nebral ani jednu. Hold jsou země, kde to umí udělat lépe.
Laďa Novotný reaguje 15.4.2012 23:10
Já takový kliďas a cholerik ? Já jsem dotaz pochopil a také jsem na něj odpověděl, ale to jste zase nepochopil vy, takový znalec, pokud používáte jednu zbraň takzvaně na vše jak mnozí činí právě se zmiňovanými ZH střídáním hlavní, dochází tak ke značnému zatížení zámků a tudíž k jejich rychlejšímu opotřebení. To může potom hrát roli při kulové střelbě zejména co se týče přesnosti a také hraje, a zejména u starších zbraní, proto jsem raději radil solo kulu a solo brok. To jen pro vysvětlení pro pana Bártu.
František Bárta reaguje 15.4.2012 21:51
Jo někdo je debil a někdo nepochopí jasně položený dotaz.Jste nějak cholerický Laďo!
Laďa Novotný reaguje 15.4.2012 19:58
Pane Bárta, o Vaší inteligenci značně pochybuji, jelikož napsat něco takového může jen debil MAUCTA
Richard Czech reaguje 15.4.2012 18:27
A ještě jedna poznámka ,osobně bych nebral levné brokovnice ala Gladius či CZ-USA ten materiál použitý na jejich hlavně a baskule je máslo.Zdaleka nevydrží tolik co níže jmenované..U řady ZH bych volil pouze řadu 300 má vyšší jištění proti nechtěnému odpalu při nedovřeném závěru což řada 100 nemá.
Richard Czech reaguje 15.4.2012 18:23
Nevím o čem se tady hádáte jak malé děti na písku.Pokud chce univerzál at koupí zachovalé ZH s výměnnými hlavnemi.Nejlépe origo soupravu kde je vše slícované.Co se týče výměny hlavní to mi problém absolutně nedělalo.Pokud chce IŽ nevidím problém.Obě zbraně jsou kvalitativně na stejné ůrovni ,možná ta IŽ vypadá kulturněji.Jinak co se týče výměnných zahrdlení (které ovšem nemá ani ZH,ani starší IŽ)vidím jediný důvod v univerzálnosti.Ale poměrně ůsměvně vypadá myslivec šroubující čoky přímo na honě(sám jsem viděl:-).O zh a iž píšu jen proto ,že jsem lovil s oběma takže mohu porovnávat.
Miroslav Novak reaguje 15.4.2012 16:59
A naco ti jsou čoky,na nic.
ondřej reaguje 15.4.2012 16:54
RE:MN, jasan češtináři.
Hubert Hubert reaguje 15.4.2012 16:20
Rozhodně flintu s tvrdochromem, jednospouští a výměnnými čoky. A máte flintu na vše.
Miroslav Novak reaguje 15.4.2012 15:35
Klídek.
ondřej reaguje 15.4.2012 15:20
Pane Novák, kopyto možná jsem, ale na rozdíl od vás vím kde psát Y.
Miroslav Novak reaguje 15.4.2012 14:03
Kopyto seš ti, ZH taky nezničíš podívej kolik let je ZH a pořad slouží.
ondřej reaguje 15.4.2012 10:06
Pane Baran, rusák je rusák, je to nezničitelná zbraň, zh je kopyto.
František Bárta reaguje 14.4.2012 22:19
Pane Novotný,nedělejte tady vlny,když o tom víte prd.Otázka Miloše snad zněla jasně.
Zdeněk Mařík reaguje 14.4.2012 17:46
Jak píše František ZH plus druhé hlevně
Zdeněk Mařík reaguje 14.4.2012 17:30
Jak píše František ZH plus druhé hlevně
Miroslav Novak reaguje 14.4.2012 16:19
Pane Novotný proč byto nemělo dělat dobrotu,přehazovat hlavně,dělam to kolik let a nejsem sam a vše je v přadku.
Laďa Novotný reaguje 14.4.2012 12:33
Jo kamaráde tak jenom zato srovnání ZH s IŽ by tě někteří asi ukamenovali, ZH je pro ně posvátná zbraň. Já osobně bych to vyřešil solo kulovnicí a brokovnicí na skutečně kvalitní kulobrok by sis musel dost připlatit a navíc nejsem moc zastánce přehazování hlavní nedělá to dobrotu zvlášť u ZH.
František Bárta reaguje 13.4.2012 21:15
ZH a druhé hlavně.
Jiří Hubka reaguje 13.4.2012 20:53
Taky ZH měl jsem a je to super zbraň
Miroslav Novak reaguje 13.4.2012 19:27
ZH.