ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

muflon
muflon
vloženo: 10.12.2014 23:51
autor: Jiří Kejkrt

úlovky (svět)

raritka
raritka
vloženo: 17.2.2012 07:00
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

Nejsilnější jelen p.Váchala
Nejsilnější jelen p.Váchala
vloženo: 16.2.2017 08:57
autor: Děda z lesa

zvěř v přírodě

...
...
vloženo: 8.1.2013 08:29
autor: Marek Drha

zbraně

Splněný sen
Splněný sen
vloženo: 1.11.2012 13:56
autor: Martin Chmela

fotopast

...
...
vloženo: 6.10.2019 08:36
autor: Miroslav Svoboda

myslivecké umění

Rytina
Rytina
vloženo: 5.1.2018 16:03
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 233485 fotek (0 dnes)
  • 7962 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8905 inzerátů (0 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749324 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12935 komentářů videí (0 dnes)
  • 3295014 hlasování fotek (3 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37671 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 1 online

Připomínky a názory
Diskuze

Jagdteriér

Ondřej Zahradník vložil 20.1.2013 13:21
Dobrý den myslíte si že bych zvládl jagdteriéra v 15 letech? Děkuji za všechny příspěvky.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Arnošt Bárta reaguje 9.2.2018 12:30
No nejsem žádný velký odborník na jagoše, ale tohle vím naprosto přesně. Hnědý má hnědé zbarvení srsti, no a černý kupodivu černé!!!
Petr Mikolas reaguje 14.11.2017 11:17
dobrý den můžu se zeptat jaký je rozdíl mezi hnědým a černým jagošem? teda jestli nejaký je. děkuju
Lukáš Chromek reaguje 20.7.2017 18:05
Zájem má, občas hlásí, občas ne. v umelé noře jí dlouho trvá než se ozve.
josef turek reaguje 19.7.2017 22:43
A jak se chová u živé zvěře? Pronásleduje ji a nehlásí? nebo nemá o zvěř zájem?
Lukáš Chromek reaguje 19.7.2017 15:54
Teď jí byl rok.
josef turek reaguje 19.7.2017 13:19
Záleží jak ho máš starýho, pokud je to štěně tak ho nech, on se určitě projeví. Pokud je to už zralej pes a nemá zájem o zvěř tak je to pes k ničemu.
Lukáš Chromek reaguje 18.7.2017 14:34
Dobrý den, poradíte mi jak probudit chuť hlásit na živou zvěř?
Filip Kalina reaguje 19.2.2017 17:54
Našla se fenka Jagdterriera na cestě z Chuchelné do Strahovic (u areálu firmy PF PLASTY CZ,s.r.o.) V neděli 19.2.2017 kolem 12 hod. Volejte 724 180 678
Jů a Hele neděle reaguje 29.10.2016 17:11
Jagos neni pro vsechny. Jde velmi dobre vycepovat, osvedcilo se mi s nim zachazet, jako by to bylo sluzebni plemeno a ono to fungovalo. Normalne se s nim da chodit i na cvicak a bude delat i obranu na rukav, pokud to bude potreba. Je to dobrej pes, dobry plemeno, ale potrebuje veeeelmi dusledny a nekompromisni vycvik, ne po zlym , ale vytrvalost a duslednoust, nekdy i proutek,..Ale da se to zmaknout a pak funguje, jak ma. Nekdy bohuzel, je lovecka vasen vic, nez hlas pana a pak se taky dloooouho ceka, az se Jagos vybeha:)Je to pes na kazdodenni praci a pokud ji nema, zacne delat brajgl, takze vytezovat kazdickej den a v kazdickym pocasi. Nejlepsi aport do prudkyho kopce a plavani pres rybnik, taky beh u kola, alespon tim ho malicko utahat:):)
Martin Medek reaguje 20.5.2016 14:46
Lidi jak je s jagošem a dosledy spárkaté. Zvládají to bez problémů? Přemýšlím o Jagošovi - chtěl bych ho především na dosledy a honiče. Noru s ním riskovat nechci abych ho nechal někde pod zemí
Jiří Malacka reaguje 3.2.2015 13:15
Jagdterier je vynikající plemeno. Může ho i rozmazlovat panička. Ovšem po dobrém a kvalitním (důsledném ne tvrdém)výcviku. Po 30-ti letech s ním už jiné plemeno nechci. Noruje, přináší, spolehlivě dohledá a ještě je obrovsky vděčný.A na posedu ví o zvěři půl hodiny před lovcem.
Jan Sobol reaguje 19.9.2014 21:41
Zlatej jagoš, v té dnešní době asi nejuniverzálnější plemeno loveckého psa, žádná sračka kterou musím pořád pobízet aby něco dělala. Pes na všechno, ale ne pro všechny.
Ondřej Zahradník reaguje 19.8.2014 19:04
Dobře pane Kosina :D
Radim Kosina reaguje 24.6.2014 20:23
Jasně ty to dáš v Kolesách na to máš podmínky:-)
Martin Baumruk reaguje 25.10.2013 19:29
Romane. Přesně jak radí paní Marie. Proutek nebo noviny ho to odnaučí. Příkaz NE, NESMÍŠ musí být rázný a hlasitý. Mám fenku 9 měsíců. Od 8. týdne jsem ji já i děti zahrnuli samou láskou, ale pokud dělala něco co by mohlo později vyústit v problém, okamžitě jsem rázně zakročil. Dnes je to mazel doma a nekompromisní zabiják v lese. Hodně štěstí.
Marie Součková reaguje 3.9.2013 21:53
Romane: Zkus proutek, jakmile už naznačí kousnutí, tak lehce švihnout přes zadek a rázné FUJ nebo NE. Nebo ho kousni taky :-)
Roman Voborný reaguje 3.9.2013 19:05
Dobrý den,pořídil jsem si štěně Jagoše a nemůžu ho odnaučit kousat do noh,může mi někdo poradit?
Jaroslav reaguje 8.2.2013 20:51
Jardo,když si Vašek Endyho kupoval jeden z Moravy co měl jagdteriéra mu poradil,všechno ostatní ale s ním dokázal sám i to že byl předveden v blahodárné kondici.Vašku zdar.Jardo a ty úvozovky jsou pravda,mám to vyzkoušený měl jsem jagoša ,žil 16 let.
Jarda Labaj reaguje 8.2.2013 18:44
však on to dával do uvozovek...
Jaroslav reaguje 7.2.2013 10:43
Pro Vaška Surmana,kde jsi k takové cenné radě přišel?
Leon Zumr reaguje 27.1.2013 23:01
tak tohle nádherné a trefné bivoji máš jedničku s hvězdičkou :-)))))) Bohužel někdy je jeho lovecká vášen větší jak kapacita jeho mozku.
Jan Aubus reaguje 27.1.2013 21:33
nejen jagdteriér má takové nadšení.. ale je pravda, že mezi teriéry se řadí na první místa, to bezpochyby..
Jan Sobol reaguje 27.1.2013 18:36
Jagdterier je pes pro opravdového myslivce. Je to nekompromisní lovec se srdcem gladiátora. Můj jagoš noruje, dohledává, aportuje, dosleduje, vše provádí s absolutním nasazením. Bohužel někdyje jeho lovecká vášen větší jak kapacita jeho mozku.
Leon Zumr reaguje 24.1.2013 16:49
Jakube vystihl jsi to přesně
Jakub Steinocher reaguje 24.1.2013 15:41
Je třeba si ujasnit v hlavě na co toho psa chceš. Z jagoše nikdy neuděláš ohaře. Pokud chceš, aby to byl tvrďák, honil prasata a mordoval lišky a jezevce, tak se holt budeš muset smířit s tím, že pokud ho naučíš aport a on v tej kachně ( bažantovi atd. ) bude cejtit ještě trochu života, tak ti tu zvěř přinese a budou v ní chrastit kosti. To se holt prostě nedá nic dělat. Ohaře taky do díry nenacpeš a tý ostrosti u něj taky nedocílíš, takže prostě jagoš je jagoš. Už takhle je ten pes si myslím použitelnej dostatečně. Větší problém než jagoše něco naučit, je ho něco odnaučit !
Leon Zumr reaguje 23.1.2013 19:23
aport není problém ale problém je mačkání zvěře zažil jsem tři jagy všichni suprový aport jak z vody tak na suchu i lišku dotáhl z trnek ale ta zvěř byla vždy drcená
Ondřej Zahradník reaguje 23.1.2013 16:29
Mám ještě jednu otázku kdy a jak učit Jagdteriéra aportovat???
Sýkora Václav reaguje 23.1.2013 11:02
Dnes už je jagdtriér na takové ůrovni,že zvládne v pohodě i aport,znám jich spoustu kteří mají podzimní zkoušky.Stačí se podívat na klubové stránky jagdteriérů na chovné jedince,tam zjistíš víc,ale taky znám pejsky který aportujou,ale zkoušky nemají prostě dělají to pánovi pro radost a jen tak když jdou spolu na hon.Záleží jen na tobě co v pejskovi rozvineš,dnes už není problém ho naučit cokoliv.Jen to vzít za správný konec a vytrvat,je to dlouhá cesta,ale na jejím konci je vidět snaha,usilí a úspěch něco dokázat.A tvoje odměna,nebo nás všech co je máme?Tu ti vrátí tvůj jag,v běžném životě,při lovu,honech a naháňkách kdy se na něj můžeš stoprocentně spolehnout.Sýkorová Jagům zdar.
Vašek Surman reaguje 23.1.2013 08:48
Dej mu volnost "nauč poslušnost".....
Ondřej Zahradník reaguje 23.1.2013 06:59
Ptám se s toho důvodu že se u nás loví černá a je potřeba psa na dosledy a sou u nás hodně nory máme také hony na drobnou kde se střelí nejvíc 20 kusů si a hony na kachny.A to si myslim že jagdterier zvládne.Co myslíte?
Ondřej Zahradník reaguje 23.1.2013 06:56
Máte někdo jagdteriéra který aportuje? Jestli ano tak jak s tehoto učili??
Jakub Steinocher reaguje 22.1.2013 17:50
Také jsem si jako první vzal fenu. Je rozumnější a v některých loveckých situacích si dá i říct. Není to prostě takovej raubíř a válečník jako pes.
Zdeněk Doskočil reaguje 22.1.2013 16:27
Vem si JAGOŠKU. Ale bacha na slečny, jsou hrozně žárlivý(jagošky). :):)
Sýkora Václav reaguje 22.1.2013 08:33
ještě k tmu lepšímu a horšímu,myslím tím to že některému pejskovi stačí málo a hned pochopí co po něm pániček požaduje,ale jinej může být palice dubová a to vyžaduje mnohem víc práce,ale nikdy není nic zadarmo,a po dlouhé cestě na vás čeká odměna v podobě psa který je chtrý,vytrvalí a vděčný za vaší lásku..
Sýkora Václav reaguje 21.1.2013 22:43
Ať je to jag nebo jiné plemeno vždy se mezi nim nejde pes lepší a horší . Pes je vzor svého pána,když něco pán pokazí,hodně těžko se to napravuje.Máme doma tři a každý má ůplně jinou povahu.Až si přineseš domů štěně,budete se navzájem poznávat a teprv pak poznáš co nejlépe na něho bude platit.Nezapomeň na lásku,důslednost a hlavně to nevzdávat při prvním problému,přeji hodně štěstí.Sýkorová
Petr Šustr reaguje 21.1.2013 21:59
Určitě ho zvládneš.Musíš mít hodně trpělivosti.Tento pes je hodně temperamentní takže potřebuje hodně pohybu.Chce to pevnou ruku a duslednost při výcviku.Muj první lovecký pes je jagdteriér.V 13 měsících měl za sebou zkoušky vloh,norovací,lesní a barvářské.Dalo to práci,ale stojí to za to.DRŽIM TI PALCE!
Jakub Steinocher reaguje 21.1.2013 16:57
Ondro, jagoše dostaneš jako polotovar, bude v sobě mít všechno co po něm budeš chtít, akorát ho budeš muset v některých věcech podpořit, od některých odradit a v některých přibržďovat. Musíš si určit priority které budeš po tom psovi vyžadovat. Pokud budeš chtít, aby ti pes honil prasata a noroval lišky tak to s sebou přináší i jiné stránky věci, jako třeba že bude mít sem tam delší interval návratu, někde ti prožene srnčí a při norování budeš mít hromadu mozolů od krumpáče a lopaty. Je jasné, že mladý pes ti prožene srnčí, taky je jasné, že když přijdeš se psem na naháňku, že tě nebude poslouchat v leči na slovo. Já mám teď 9 měsíčního psa, v 7 měsících jsem s ním udělal klubové ZV v I. ceně s počtem 184 bodů. V této sezoně jsem s nim absolvoval asi 10 naháněk z toho 5 opravdu velkých akcí. Jeho smůla je v tom, že je to můj druhý pes, takže nároky na něho mám vyšší a snažím se mu předat své zkušenosti které jsem získal při výcviku prvního psa. Pokud si pořídíš štěně, vůbec se neboj ho ze začátku rozmazlovat a spát s ním klidně nějaký týden doma v posteli. Pes si na tebe udělá citovou vazbu a uvidíš jaký budete kamarádi. Jagoš není žádnej ufňukánek, takže ho uč základní poslušnost odmalička. Hlavně se s ním bav, mluv na něj, neboj se na něho občas pořádně zařvat, ať prostě podle tónu tvého hlasu pozná o co jde. Já se chystám jít letos na BN,LZ,BZ a HZ tak doufám, že to všechno vyjde podle mých představ. Jagdteriér je pes na špinavou práci ke které se vetšina psů staví zády ... tohle mi řekl jeden kolega, né, že by na tom nebylo něco pravdy. Přeju ti, ať se daří a v případě, že bys nevěděl po které chovatelské stanici sáhnout, mohu ti poradit.
Ondřej Procházka reaguje 21.1.2013 16:47
Petr Pořádek ml.: Pane Pořádku chtěl bych se vás zeptat ohledně NKO, kterého jste zmínil. Považujete ho opravdu za lehce vycvičitelného? Já nemám se psy bohužel žádnou zkušenost, ale četl jsem, že jsou naopak na výcvik trošku tvrdší, v porovnání s např mým oblíbeným ČF. Prý lehčí problémy s mozkem, podobně jako opět PRÝ výmaráci? Co si o tom myslíte?
Ondřej Zahradník reaguje 21.1.2013 16:20
Přesně tak pane Steinocher
Jan Aubus reaguje 21.1.2013 13:19
Ondřeji, vypadá to, že si zapálený pro věc, takže si nemusíš dělat starosti, jestliže tomu psékovi dopřeješ, co potřebuje, tak ho zvládneš úplně bez problémů. Jednu věc si pamatuj, až s ním začneš jednou chodit na naháňky, tak si nikdy nepřípouštěj kritiku od kolegů myslivců, kteří v životě nevycvičili ani křečka a věř mi, že ta určitě přijde, hned jak ti vezme kramle za prvním srnčím.. byť třeba jenom na pět minut.. to je věc, kterou když si připustíš k tělu, tak Tě spolehlivě otráví.., ale neboj, až tvůj jago vyžene první prase na ty kritiky, tak to bude z razu ten nejlepší pes.. :-)takže vezmi si plemeno, které Ti imponuje a které se ti líbí, protože takové se cvičí nejlépe. Přeji Ti mnoho úspěchů s Tvým novým společníkem a přeji ti, aby si k sobě našel někoho, kdo Ti přinejhorším rád pomůže s výcvikem. A nezpapomeň, první pes je jenom jeden.
Jakub Steinocher reaguje 20.1.2013 21:30
Podle mého, Ondřej založil toto téma z toho důvodu, protoze už se setkal s hromadou kynologů, kteří viděli jagdteriéra buď jen na obrázku v Penzu nebo před 20 lety utrženého ze řetězu běhat někde po lese. :-) od těch slyšel spoustu dnes již nepravdivých informací a jistě se mu toto plemeno již někdo pokoušel rozmlouvat. Ve svých příspěvcích jsem paní Anno přesně popsal, které typy dědulů mám na mysli, takže si myslím, že nikdo s pánů typu Josef Kadlec, Richard Knoll, Koloman Slimák nebo Karel Podhajský by se necítil býti poškozen. Před pár lety jsem stál v té samé situaci jako teď Ondřej, toto plemeno mi bylo rozmlouváno i mým dědou, člověkem, který mne k myslivosti a myslivecké kynologii svým velkým dílem přívedl takže toto téma je mi velice blízké.
Jakub Steinocher reaguje 20.1.2013 19:29
To určitě. Nic takového nepopírám. Jen jsem tim příspěvkem chtěl říci něco v tom smyslu, že mladej kluk tomu psovi dá rozhodně víc než nějakej dědula. Neznám žádného mladého myslivce, který by nevyužíval svého l. psa. Na druhou stranu znám spoustu dědulů, kteří přecenili své síly a psa mají doma ve cvingru, nebo se s nim koukaji na televizi. :-D:-D:-D
Jakub Steinocher reaguje 20.1.2013 17:15
Jagoše většinou nezvládají staří dědulové, zkušení kynologové trpící bolestí v kolenou, kloubů a po operacích kyčle. Jagoš je pro mladý kluky, a né pro ty, kteří mu nestíhají. Jagdteriér byl můj první pes mám ho od 17 let. Spousty lidí mne od tohoto plemene odrazovaly ... Dám ti jednu radu, nikdy nevěř o jagdteriérovi nic nikomu, kdo ho nemá doma ve cvingru. A informace čerpej taky jen od lidí kteří ho mají doma ve cvingru! Ostatní jsou melhubové a pohádkáři !
Petr Pořádek ml. reaguje 20.1.2013 17:01
Kdyby se měl každý mladý myslivec rozhodovat jestli to či ono plemeno zvládne nebo nezvládne a dal na rady starších o lehce cvičitelných plemenech, tak má každý myslivec jen labradora nebo německého kraťase :D Neboj se toho a jdi do toho.
Petr Gogolka reaguje 20.1.2013 14:57
Když, budeš mít pevnou ruku,trpělivost a hlavně dost času(jagoš musí mit pohyb)ale i štěstí při výběru štěněte tak to zvládneš.A to "mazlení" je taky důležité , psa si musíš získat. Ale u jagošů pevná ruka je pevná ruka.mnoho štěstí
Petr Gogolka reaguje 20.1.2013 14:57
Když, budeš mít pevnou ruku,trpělivost a hlavně dost času(jagoš musí mit pohyb)ale i štěstí při výběru štěněte tak to zvládneš.A to "mazlení" je taky důležité , psa si musíš získat. Ale u jagošů pevná ruka je pevná ruka.mnoho štěstí
Martin Melichar reaguje 20.1.2013 13:52
Jo zvládneš,jaga mam taky od 15-ti .
Břetislav Halama reaguje 20.1.2013 13:31
Ano,ale je třeba ho řádně vychodit,mít nad ním pevnou ruku,nejdřív řádný výcvik,zkoušky,pak až mazlení.
Ondřej Zahradník reaguje 20.1.2013 13:22
????