ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Včerejší
Včerejší
vloženo: 21.7.2019 15:02
autor: Josef Kouba

úlovky (svět)

Raritné zlato
Raritné zlato
vloženo: 3.5.2017 08:37
autor: NH

trofeje

Srnec
Srnec
vloženo: 22.10.2020 14:33
autor: Frantisek Jenik

zvěř v přírodě

***
***
vloženo: 4.1.2018 16:29
autor: Daniela Badayová

zbraně

Zásobník na zápalky
Zásobník na zápalky
vloženo: 19.10.2020 18:56
autor: Jiří Netík

fotopast

...
...
vloženo: 11.7.2017 20:17
autor: Michal Vokurka

myslivecké umění

vlk
vlk
vloženo: 28.2.2015 11:40
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233485 fotek (21 dnes)
  • 7962 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8905 inzerátů (0 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749324 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12935 komentářů videí (0 dnes)
  • 3295011 hlasování fotek (0 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37671 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 3 online

Připomínky a názory
Diskuze

!!!Jak a kam položit zbraň na posedu.

Josef Študlar vložil 11.6.2012 20:41
Vážený myslivci,mám takový menší problém.Dneska jsem koupil kulovnice a hned jsem šel si postavit posed.Po skončený jsem přemýšlel kam budu dávat zbraň na posedu,když půjdu na čekanou.Máte nějaký vychytávky kam ji položit,jestli na hřebík vedle sebe nebo si jí dát před sebe.Zase to má nevýhodu,co když usnu,aby mě nespadla na zem a taky si jí nechci hned odřít,když je nová.Snad mě pochopíte,děkuji.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Josef Voborník reaguje 15.9.2013 02:09
Ale trochu vážně, Lubomír Černý má pravdu. Pokud je posed dostatečně široký, tzv. dvouprdelový, sedávám vždy vpravo, protože doleva se člověk natáčí mnohem líp a nemusí být zkroucený jak §. Zbraň mívám po pravé ruce, hlaveň či předpažbí na střelecké opěrce, spodní konec botky opřený o sedátko, kde mám k tomu účelu přitlučený kousek prkénka, aby nemohla sklouznout. Ale každý posed je jiný. Co ovšem rozhodně nedoporučuji, je věšet ji na nějaký hřebík - to vyžaduje při sundávání víc pohybů a ani ta manipulace se zbraní není zrovna nejrychlejší.
Radek Pintner reaguje 14.9.2013 21:29
A můžu mít dotaz?Když jsi si koupil kulovnice tak kolik jsi stavěl posedů?Za každou jeden?A kolik těch kulovnic bylo?
Radek Pintner reaguje 14.9.2013 21:26
No proti usnutí je dobrej bodák,aby nespadla nechat jí dole a vychytávky jsou jednoduché.Když si koupíš flintu tak nestav posed a není co řešit.Čili nekupuj flintu-pak nemusíš stavět posed-dál se věnuj tomu cos dělal doposud.Omlouvám se za tykání.Teda pokud vadí.Možná by bylo lepší si koupit medvídka mývala a .........
Lubomír Černý reaguje 13.9.2013 20:49
No radilů co Tvůj dotaz berou jako legraci je hodně, ale málokterý z nich Ti řekne,že to bývá někdy setsakra důležité.Ono je totiž něco úplně jiného čekat na louce nebo poli,kde máš na blížící se zvěř fůru času a něco úplně jiného je-li to u nor,ochozu a vůbec všude,kde se zvěř ukáže rychle a hlavně nablízko.Tam teprve oceníš,jak je důležité mít flintu tak,abys ji mohl bezhlučně a hlavně s co nejmenším pohybem připravit ke střelbě.To rozhodně nesplňuje zbraň kdesi na hřebíku.Jinak já ji dávám většinou jako K.Bublák a většinou vždy ve směru odkud nejspíše očekávám zvěř a to řemenem k sobě.
Pavel Štěrba reaguje 12.9.2013 21:22
Vážení myslivci, mám takový menší problém. Dneska jsem si koupil boty, a hned se v nich šel projít. Po skončení procházky jsem přemýšlel, co budu dělat s tkaničkami, aby se mi nerozvazovaly. Máte nějaký vychytávky, jestli udělat kličky dvě, nebo je zastrčit do bot? Zase to má nevýhodu, co když si na ně šlápnu a zakopnu a taky si hned nechci odřít hubu, když je ještě mladá. Snad mne pochopíte, děkuji.
Žaloudek Josef reaguje 11.9.2013 20:11
Mě se osvědčilo,nechávat flintu pod posedem,když vyleze prase,tak si pro ni v klidu slezu a po výstřelu opět vrátím pod posed na molitanovou podložku.
Zdeněk Zapletal reaguje 13.2.2013 16:15
Pane kolego rádi Vám s tímto problémem poradíme, ale uveďte prosím, zda jste levák či pravák, dále místo vysazení zvěře při Vašem sezení /levo pravo čelně/ a vnitřní rozměr kazatelny, případně pokud ji máte zevnitř zateplenou kobercem,ale jen částečně, uveďte kterou stranu. Právě o tu bych doporučil flintu opřít aby se neodřela. Důležité je dbát také na bezpečnou vzdálenost zbraně od Vás, pokud usnete, aby jste na ni neupadl a nezranil se, bojím se domyslet, co by se stalo pokud by jste na ni upadl a byla odjištěná, nedej bůh napínáček.....
Václav Sedláček reaguje 5.11.2012 19:55
Na kazatelně do rohu a na žebříku botku na stehno a předpažbí na přední opěru.výhoda rychlého zamíření
Josef Študlar reaguje 2.11.2012 20:36
No jo to spaní!!!Ale když já jdu rovnou z práce do lesa a to dělám u rybářů....
Pavel Štěrba reaguje 25.10.2012 12:17
Taky mi do postele vlezlo pár pěknejch "kulovniček" a neodřel jsem ani jednu! Děláte si prdel Eduarde?
michal klimas reaguje 24.10.2012 21:43
..minulý týden mi umřel pesan, ale co jsem si přečetl některé rady už je mi veseleji :-DD to věšení, no budiž, mladej kluk bez vojny, ale to spaní :-D. Taky znám takového jednoho. Prasata s ním málem vyvrátily kazatelnu a nic a když mu kamoš zavolal co to sledoval z 200metrů tak vepři foukli a ten vosel ani nebral telefon, dumal jak děda lebeda (a to vyjmečně nechlastal) :-DD
karel zvářal reaguje 21.10.2012 13:08
V říjnu a listopadu takové hice nejsou, a kromě patronů si bere i čutoru. U potůčku je újeď, dobře odizolovaná kazatelna je 40 m ve svahu.
Skrofa reaguje 21.10.2012 11:59
Karle, u toho bublajícího potůčku si to dovedu představit, ale kdybych tam měl sedět 3 hodiny, asi bych měl nohy několikrát křížem :-D
karel zvářal reaguje 29.7.2012 18:41
Gratuluji, tomu se říká Péče! Někdo nečistil 10 let, a také je myslivec...
karel zvářal reaguje 29.7.2012 13:44
Ono to zas tak hloupý dotaz není. Mnohokrát jsem slyšel od kamarádů-myslivců: liška mi došla (prasata došly), ale jak jsem se pohnul...Je to zcela "banální" problém, jako pro reprezentanta proměnit penaltu (nahrávku): rozhoduje koncovka. Teoreticky jasné, ale...Velmi záleží na počasí, protože při bezvětří je každý zvuk dobře slyšet. Někdy vítr dělá zvukovou clonu, kamarád má nejlepší výsledky na posedu u bublajícího potůčku. Takže jak položit zbraň na posedu, abych (se) s ní nemusel moc hýbat, to je lovecké umění. Jak píše rex, položenou na opěrce nebo na nohách, zavěšená na hřebík- moc zbytečných pohybů...
rex reaguje 29.7.2012 12:35
Zdravím,také jsem to ze začátku řešil.nyní používám tři typy uložení zbraně na posedu.1.jako Erika vedla sebe pažbou o opěradlo a hlaveň o přední opěru,2.pokud to dovoluje šířka posedu menší než délka zbraně,napříč před sebou optikou dolů(rovnoběžně s přední opěrou),3.při větší šířce než délka zbraně také napříč položenou na nohách.
Jan Slavětínský reaguje 27.7.2012 21:33
Na žebříku mám flintu na klíně někdy napříč přes bidla. Záleží na posedu. V kazatelně jí opírám do rohu boudy. Nic složitého.
Štěpán reaguje 27.7.2012 16:15
Zdravím, kolikrát to taky na obyčejném žebříku někdy řeším, kam umístit zbraň. ty Učka oblepený pěnovkou nebo něčím, co zemezí odření, jsou docela praktický.
Miro Bena reaguje 9.7.2012 14:48
no ja svoju opriem do laveho kuta a na posede nespim.
František Mlčoch reaguje 16.6.2012 18:51
Každý z nás jednou začínal.A pokud snad neměl nikoho takového,komu říkám v mém případě myslivecký děda je přirozené,že tápe i ve věcech ,které se zdají zkušenějším naprosto fádní...Proto předejme dobré zkušenosti, at už s čímkoliv těm začínajícím,vždyt každý z nás se učí celý život.A i na toto je tento web.....Vzpomente si na svoje začátky,dnes aspon u mě budí shovívavý úsměv!!!
Skrofa reaguje 13.6.2012 18:34
Záleží jak na kterém posedu, někdy jí dávám vodorovně přes roh opěrek, jak píše Karel, někdy jí opírám pažbou o sedačku a hlavní o přední opěrku, jak píše Erika, někdy jí položím vedle sebe na sedačku (pokud je dost prostorná) a někdy jí mám položenou na klíně (je všem doufám jasné že píšu o flintě :-D). Nejméně pohotové mi přijde zbraň někam věšet za řemen. PS: Nejsou hloupé otázky, jsou jen...
Karel Bublák reaguje 13.6.2012 16:32
Dělám to s flintou asi podobně jako Filip Pětivlas. Jen ji dávám přes roh, pažbou doprava za sebe, optikou dolů. Zaklesne se vybráním před lícnicí a kryt mušky ji nedovolí sjet. Žerď o kterou se opírám při střelbě se dá obalit kouskem koberce. Zbraň si neodřeš a pokud o ni klepneš pažbou, nedělá kravál. Jinak nevím, proč by takový dotaz měl být hloupý. Když něco nevím, tak se optám. Rozhodně lepší, než ze sebe dělat mistra světa.
Josef Študlar reaguje 13.6.2012 16:06
Mám cz 550 fs
Filip Pětivlas reaguje 13.6.2012 16:03
Pokud to jde, dávám si někdy zbraň i do vodorovné polohy před sebe puškohledem dolů. Taky nehrozí pád a uchopení při lovu je také poměrně nenápadné.. Vzhledem k tomu, že u tvého posedu jsou opěrky poměrně blízko u sebe, by to šlo určitě taky pokud nemáš nějak extrémně krátkou zbraň..
Josef Študlar reaguje 13.6.2012 15:59
Udělám něco jak říká Erika a pod botku udělám něco jako je v trezorech na zbraně.Jinak děkuji těm co mě pochopili!!!!!
J. Král reaguje 13.6.2012 13:23
Ti co dělají myslivost mají zkušenost s tím, že jim flinta spadla v horším případě i z posedu dolů a není pro ně dotaz pana Študlara stupidní. Většinou opírám flintu podobně jako Erika a na sedačkách tak že botka je opřena o sedátko, hlavěň o přední opěrku na střílení a puškohled o boční opěrku. Na kulobroku i kulovnici mám ale gumovou botku.
Jaroslav Černý reaguje 13.6.2012 13:07
Jen pro zajímavost,před lety jsem byl pzvan na lov srnce,prý je tam posed na olši mi bylo zděleno doprovodem ale jakého jsem se dočkal překvapení když u kmene olše bylo prkénko na sezení a bezpečnostní pas z auta (prý aby pan dochtor co toto zvěrstvo dělal nespadl)tyto řádky píši pouze k pobavení.
Josef Študlar reaguje 13.6.2012 11:23
Jo to je dobrý Eriko,to asi si udělám na ten posed.
Erika Doležalová reaguje 13.6.2012 11:09
No, taky mi to nepřipadá jako úplně hloupý dotaz, někdo loví se ZHáčkem z doby krále Klacka, někdo holt s flintou za desítky tisíc :-) Já mám sice starý ZKKáčko, ale podřená pažba apod. nevypadá moc pěkně, tak se snažím o flintu trochu starat (ikdyž ji vozím "volně loženou" na sedačce auta bez futrálu :D A některé žebříky jsou holt takové, že je člověk rád, že sedí sám, natož ještě mít bezpečně uloženou zbraň.. Ale k věci. Kolego Študlare, žebřík vypadá pěkně a myslím si, že zbraň zde půjde uložit zcela jednoduše - už to zde bylo i zmíněno - pažbu, resp. botku zapřít o opěru zad a hlaveň tím pádem opřít na opěrku před lavičkou. Nespadne. Na hřebík bych nic nevěšela (tak možná obrázek doma v pokoji), protože si neumím představit, jak pro ni pak "nenápadně" saháte a sundáváte ji, když budete mít na 30 kroků lišku.. Posed nebo kazatelna má v uložení zbraně větší možnosti, buď prosté opření do rohu, nebo to řeším jednoduchou pomůckou - kousek dřeva, zahloubení podlepeno pěnovkou (viz foto).
Jiří Wenzl reaguje 13.6.2012 02:27
Omlouvám se za překlepy- jsou způsobeny pozdní noční hodinou.
Jiří Wenzl reaguje 13.6.2012 02:25
Kolego Jurásku, nejprve jsem odpovídat nechtěl, aby to nevyznělo jako provokace. Když tu vzpomínáme na prof. Hromase (dej mu pámbu věčnou slávu), tak si při jeho smyslu pro humor dokážu představit (dělal jsem u něj zkoušky z myslivosti), jak by odpověděl. Vpomínám se, jak mne vyhodil o zkoušky ze zbraní, poté, co mi podával dvoják pažbou napřed, abych určil o jakou zbraň jde. Nechápal jsem proč - teprve později jsem pochopil, že to byla zkouška ze zacházení se sbraní. Filuta jeden - když jsem ji bezelstně uchopil za pažbu, mířil jsem tím pádem na pozutelně se usmívajícího prof. Hromase. Kdo není schpen přijít na to, kam položit zbraň, měl by ji pověsit na hřebík (tento zůsob odložení zbraně je všeobecně zmám), a už ji nesundávat. Zbraň za 40 000,-Kč tak může, bezpečí loveckého pokoje, sloužit jako luxusní dekorace. Lovit se dá i zbraní za 2000,-Kč (můj případ), kde tento problém (vzhledové poškození zbraně) není třeba řešit.
Arnošt Bárta reaguje 12.6.2012 22:11
Pánové mě to zas až tak hloupý dotaz nepřipadá. Když se zde pořád dokola někdo ptá která ráže a které střelivo je na kterou zvěř lepší, tak mu taky každý radí. Nebo který pes je nejlepší na naháňku - to taky každý stejně chválí toho svého. Tak proč hned tazatele odsuzovat. Když se vám ten dotaz nelíbí, tak neodpovídejte.
Ondřej Procházka reaguje 12.6.2012 21:02
No vždyť to říkám. Polož si jí tak, jak říkám a máš to;). Ať se daří s novou kulovnicí.
Josef Študlar reaguje 12.6.2012 20:56
Jo v pohodě,jen jsem chtěl poradit.Se vším všudy mě vyšla zbraň na 40 tisíc,tak se chci o ní tak trošku starat.Posed mám tenhle.
Ondřej Procházka reaguje 12.6.2012 17:45
Tak si tu kulovnici polož vzhůru nohama, hlavní opřenou o "zábradlí" před sebou a botkou na lavičce. Zbraň nemůže spadnout.
ooo reaguje 12.6.2012 17:39
Ja si opravdu myslim ze to problem je.Mel jsem stejny a vzalo mi to dvacet let nez jsem ho vyresil.Flintu si vesim na krk a remen trosku pritahnu.Kdyz usnu a skrtim se hned pookreji a hlidam flintu aby se NEODRALA.Na hrebik to neves,muze byt rezaty a umazat remen.Preji vse dobre.
Jozef Kutý reaguje 12.6.2012 17:30
pokud to myslíš jako for , tak se ti poved, ale pokud to myslíš vážně tak to už jsem takovou pičovinu dlouho neslyšel!!!
Jiří Novák reaguje 12.6.2012 17:27
Nic ve zlym ale kdyz ctu dotazy typu jak uriznout vetev,kam polozit flintu....tak se nezlob
Arnošt Bárta reaguje 12.6.2012 17:25
Na posedu si většinou kulobrok dávám před sebe na opěrku. Když se mi chce spát, tak jdu domů, nebo sednu na kazatelnu. Ale jinak bych asi věšel zbraň na větev než na hřebík.
Josef Študlar reaguje 12.6.2012 17:05
a víš co je bezpečnější pro tebe,aby si se nelezl.
Jiří Novák reaguje 12.6.2012 17:02
Kulovnice zamkni do trezoru at se ti nevosoupou a na posed chod s dalekohledem.Bude to pro vsechny v lese bezpecnejsi.Hezkou podivanou.....
Josef Študlar reaguje 12.6.2012 16:56
To je teda PROBLÉM JANDO!!!
Josef Študlar reaguje 12.6.2012 16:55
7x64 mám.
ooo reaguje 12.6.2012 16:31
Tak tomu rikam PROBLEM.
Jiří Malý reaguje 12.6.2012 15:46
Pověsit na hřebík,samozřejmě dostatečně silnej a nemáš problém a můžeš tam i bez obav spát a nemusíš se bát,že Ti spadne,ale bacha aby si nespadl Ty,sranda,ať Ti to střílí s novou zbraní,co sis koupil za ráži?
Josef Študlar reaguje 12.6.2012 15:37
nikdo neporadí