ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

životný kanec
životný kanec
vloženo: 6.11.2013 13:45
autor: michal porubsky

úlovky (svět)

Dnes ráno " LOVU ZDAR "
Dnes ráno " LOVU ZDAR "
vloženo: 26.4.2019 06:11
autor: Michal / admin /

trofeje

Srnec
Srnec
vloženo: 2.9.2015 06:28
autor: Josef Vršan

zvěř v přírodě

Ze říje
Ze říje
vloženo: 8.9.2014 21:46
autor: Svatopluk Šedivý

zbraně

Splněný sen
Splněný sen
vloženo: 1.11.2012 13:56
autor: Martin Chmela

fotopast

Opatrná
Opatrná
vloženo: 5.6.2016 15:04
autor: Kamil Špaček

myslivecké umění

v tráve...
v tráve...
vloženo: 1.7.2016 13:10
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233475 fotek (11 dnes)
  • 7962 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8899 inzerátů (0 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749307 komentářů fotek (30 dnes)
  • 12934 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294881 hlasování fotek (102 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37668 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 8 online

Připomínky a názory
Diskuze

JAK NA ŠKODNOU

Tomáš Švaříček vložil 22.2.2013 13:56
Chtěl bych se dozvědět jak nejlépe se zaměřit na lov škodné zvěře aby se co nejefektivněji snížily stavy např(lišky, kuny, sojky, straky, jezevce atd) děkuji
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Luboš Dušek reaguje 16.4.2015 19:41
OD KDY JE SOJKA ŠKODNÁ VŽDYT VŠUDE PIŠOU JAK JICH JE" MÁLO "PROTO JSOU CHRÁNĚNI I KDYŽ NENECHAJ ŽADNÉHO PĚVCE NAPOKOJI
Patrik Dvořák reaguje 15.4.2015 21:27
Přesně jak píšeš,je to k zblití a pořád se ptám, kde jsou děti země duha a podobní kreténi.
karel zvářal reaguje 14.4.2015 22:27
Patriku, v tomhle Švejkostánu je na tom založená celá politika, aby to vypadalo (jenom jako), takový zemědělský Český sen. Ekologie a všichni ti žvanilové kolem je jeden velký cirkus za velké peníze. Mají dát do legislativy povinné zatravněné meze, hlavně na svažitých pozemcích. Jim je příroda zcela ukradená, raději napíšou deset Bílých knih, než by bojovali za změnu agropolitiky. Celá ta petice je směšná komedie, to přece byla a je povinnost MŽP, postarat se o ekologické prvky v krajině. Za co berou prachy? Hnal bych je z těch teplých kanclíků svinským krokem. Jak chtějí chránit všechny ty "kriticky ohrožené" druhy, když jim nedají šanci dýchat? Kdysi jsem snil o uplatnění v tomto oboru. Dnes bych se musel propadnout hanbou, kdybych měl do této "vyšší společnosti" patřit. Dokud to nebude dotované z Bruselu, nebou zemědělci dělat nic pro přírodu. Oni tu petici brali jako akci proti nim. Takže minimálně na dalších pět let žlutá na jaře, žlutá na podzim...země žluůtá, domov muůůj!
Patrik Dvořák reaguje 14.4.2015 21:44
Mělo být, vyjmuto 5-7% půdy, dopadlo to tak, že se může na těch vyjmutých plochách pěstovat hrách, no a tak drobný zem. se svýma 1000ha nedá 50ha do klidu, ale dá tam hrách, prostě paráda. Dneska jsem jel vedle pole kde stříkali právě hrách, vzal bych ten hsejrajt a nalil jim to do krku, smrdělo to jako prase, to je ta ekologie po česku.Nedávno kecali páni v televizi, že se musí co nejvíc vody udržet v krajině, přitom se odvodnuje ještě dneska a mají za to prachy, no je to normálnÍ??? Kde jsou děti země a podobní chytráci???
karel zvářal reaguje 14.4.2015 15:43
To je na delší debatu, v jednom vstupu to nejde všechno popsat a vysvětlit. Aspoň stručně. Systémové opatření by bylo vrátit zpátky vzteklinu, ta by se všemi šelmami řádně zamávala. Jenže to nikdo chtít nebude, přednější je zdraví lidí. Zbývá regulace přemnožených kun a lišek, jsem pro prodloužení doby lovu skalačky od července do konce února. Lišku bych také hájil v době odchovu mladých, problémem je malé zapojení myslivců do tlumení škodné. Dělají to většinou specialisté, kteří loví za zbytek sdružení. Problém u budek je v tom, že nikde není záruka, že ji pták obsadí. Jak na potvoru se cpou (cpali) do vrb, kde je kuna do mrtě vysbírá. Dnes stromová populace u nás neexistuje. Tlačím ze všech sil na naše potentáty, ať s tou znetvořenou agrární pustinou něco dělají. I ty obří mašiny se dovedou otáčet na malém prostoru, když potřebují, takže jejich výmluvy neberu. Líp se jim ze satelitů počítá výměra, toť vše. Jinak jsou ty megalány pohromou pro vše živé, vyjma prasat. Je to otázka dobré vůle problém řešit a následné legislativy, už jen kvůli omezení půdní eroze. A to za komančů bývaly ty výměry podstatně menší, s dostatkem mezí. To až příchod kapitalismu znamená totální drancování a plundrování země živitelky. Ještě v osmdesátých letech byly stavy veškeré drobné na slušné úrovni, byl hojný i sejček, protože byli i vrabci, jeho náhradní potravní zdroj. Takže chce to sundat klapky a začít tlačit na ty správné páky. Jenže pochybuji, že se v tom něco zásadního změní. Co jsem viděl německý dokument, ten trend megalánů biopaliv jde od nich a týká se celé slavné Unie. Že si Poláci udrželi menší plochy souvisí s jejich sedlačinou, ale podobné hospodaření lze vidět hodně i na Balkáně, takže příklady existují. Doufám, že jak zruší podporu biopaliv po roce 2020, zlepší se situace i u nás. Pak ještě zmenšit hony a vytvořit meze a krajina se zmátoří. Aspoň v to doufám...
karel zvářal reaguje 13.4.2015 18:47
Změnila se nejen příroda mezi padesátými - sedmdesátými léty a dneškem, dramaticky se změnily poměry v zastoupení škodné, a to zejména díky vakcinaci proti vzteklině, také nárůst početnosti prasat se na stavech drobné podepsal. Kunu jsem dříve prakticky neznal, zatímco kolčavu, hranostaje či tchoře jsem tehdy potkával prakticky několikrát za den. Dnes lasicovitým suverénně kraluje kuna, která obsadila i zástavbu. Takže nejen ve vrbách, ale ani na staveních není sýček bezpečný. Brizolitem ohozená stěna je pro ni ideální žebřík při cestě do podkroví. Tady v 2007 zahnízdil sýček. Zřejmě podle hlasů mláďat ho našla kuna, sýčci "vymizeli" (do žaludku šelmičky), no a od té doby kuna zde pravidelně odchovává mladé. V klidu a míru, nikým nerušena, jista si svým bezpečím po celý rok. Na stěně ve stínu jsou patrny stopy po oježdění kunou, která vyšplhá i do míst, kam toulavé kočky se ani náhodou nedostanou.
karel zvářal reaguje 9.4.2015 06:05
Než jsem to napsal, tak mě to odhlásilo, nehodlám nad tím sedět další půlhodinu. Tento web je dimenzován pro několikavětové štěky, o obsáhlejší text jako by nebyl zájem. Opět jste z toho "elegantně" vykroutil, statistiku si zvolte jakou chcete, stejně žádnou kloudnou nemáte. Sežraná drobná se nikde neeviduje.
Josef Voborník reaguje 8.4.2015 22:04
Doba lovu obou našich kun byla stanovena tehdy, když kuna byla významnou kožešinovou zvěří. A dnes se nenajde nikdo rozumný, kdo by řekl : Těch kun je moc, o kožešinu nikdo nestojí, prodloužíme dobu lovu od 1.7. do konce února ! Mimochodem /a teď budu kritizován ze všech stran/ stejnou dobu lovu bych stanovil i pro lišku, tchoře, psíka mývalovitého, mývala a šakala. A vydra by už konečně zasloužila také určitou regulaci. Když kvůli ničemu jinému, tak proto, že na horských a podhorských tocích prakticky vymírá ledňáček - nejsou generační pstruzi, není potěr, není co by staří dali mláďatům do zobáčku. Ale nevěřím, že by se něco změnilo. Vždyť nikdo nedokáže zrušit největší blbost evropského formátu, to jest letní čas. Praxe ukázala, že to nic pozitivního nepřineslo, ale jednou byla ta kravina zavedena, tak se podle ní budeme řídit po bůhvíkolik generací, i když vlastně nikdo neví proč.
karel zvářal reaguje 8.4.2015 21:09
Josef, děkuji, ale proč bohužel? Prostě je to tak, dynamika populací, právo silnějšího. Vakcinace proti vzteklině byla úspěšná, tady máme neplánovaný výsledek. Zkrátka nic není jako dřív,... A pro pana Chocholu: pro Vás kuna není škodná? Asi ne, stejně jako pro drtivou většinu myslivců, kteří argumentují, že "kuna žere raději švestky jak maso". Říkám: jóóóó? Na jaře, kdy futruje mladé, jim nosí švestky? Tož to je bomba! Takže pár takových dekapitovaných "švestiček" (ještě slepých puštíčků) přidávám jen tak pro zasmání........... A to je puštík jiná váhová kategorie, z jeho pařátů má kuna větší lufty a snaží se inkubující samici překvapit ve větrném a deštivém počasí. Do budky někdy vytáhne i dospělou slepici, ježka, když ještě byli zajíci, tak hafo březňáčků skončilo v jejich útrobách.
Josef Voborník reaguje 8.4.2015 20:40
S tou kunou bohužel musím souhlasit, V Trutnově na mostě přes Úpu mezi soudem a nádražím "jukaly" hned 4 najednou mezi zábradlím. Když jsem vezl snachu do porodnice, krátil jsem si čas právě pozorováním skalaček přímo v areálu nemocnice. Ale podle mne se zvedají i stavy kun lesních. Předloni ráno jsem mladsou lesačku potkal u nás přímo ve středu obce - skalačka, to je normální, ale větevnice ? A chci-li se v létě pobavit pozorováním mladýchz lesaček a jejich her, stačí se postavit pod třešně ptáčnice v době zraní plodů a mám o zábavu na celý večer postaráno. Že by se skalní kuna šířila na úkor lesačky, to bych si netroufal tvrdit, ale souvislost mezi stoupajícími stavy skalních kun a úbytkem tchoře, hranostaje i kolčavy je evidentní.
Jaroslav chochola reaguje 8.4.2015 20:13
Chlapi řešte více škodnou ani jednomu nevyvracím jeho názor.
karel zvářal reaguje 8.4.2015 11:56
Pane Schindlere, číst umím taky, a to, co víte Vy, jsou pouhé citace zdrojů, které v tom nemají také zcela jasno. I s nimi jsem ve sporu, takže to mám dobré na obě strany. Máte s Begalou a Posluchačem jednu společnou vlastnost, a tou je přesvědčení o vlastní neomylnosti. Uvedu vám jiný zdroj, který račte vy se svým Pytlíkovským mozečkem (pouze oplácím=cituji) okomentovat: Hudec píše (Fauna ČSSR), že v 50.-80. letech hnízdilo ve stromových dutinách 83% sýčků. Dnes tato hnízdiště nejsou známa, ojedinělé přežívající páry hnízdí toliko na budovách, mimo dosah nejen kun, ale i koček. Podobný osud postihl kavku. Víte o nějaké kolonii kavek ve starých stromech s dutinami? Sem s tím! Taktéž poslední kolonie na budovách, mimo dosah škodné... Viděl jste někdy vůbec budku pro sýčka? Dovede vysvětlit, proč u všech je nutná esovitá prolízačka proti kuně? Proč budky pro pálenku musejí mít plechový vikýřek, aby kuna se nemohla dostat shora do otvoru? Poslední přežívající sovy jsou většinou na zemědělských družstvech, tj. nehonebních pozemcích, kde je koček a kun jak hnoja. Když kuna preduje sýčky za pozednicí, těžko se toto dostane do statistik. Sražený u cesty, spadlý v komíně, utopený v nádrži, nalezen otrávený - tito možná, pokud to někdo ohlásí. Kuna žádnou oznamovací povinnost nemá... Pokud myslivci sami uvádějí, že lovu černé (pro mne hýčkaná škodná) se věnuje malá část členské základny, tak u lovu kuny si to můžete vydělit cca deseti. Jsem pro to, co psal Josef Voborník, lov skalačky v zástavbě, kde má svou komoru a odkud vyráží v noci do honiteb. I tam by je šlo lovit, ale tam myslivci sklopce nedávají z důvodů zcizování a rozbíjení. A s tím puštíkem: podívejte se na naše stránky, učitě se k nim doklikáte i bez přímého odkazu. Tam najdete můj celistvější názor na kritickou situaci s pálenkou a sýčkem.
Radek Vyhlídal reaguje 8.4.2015 09:15
Jaroslav Schindler - v klidu Vás zařadím mezi onu namyšlenou 70% většinu, která si myslí, že nad ní není. Žádná fakta jste nepředložil a k tomu poučujete dalšího diskutujícího o významu cizích slov. Jak se loví škodná, na to Vám postačí několik diskuzí se členy okolních MS a zejména údaje od jejich MH. O šoulání na zmrzlém sněhu se s Vámi nebudu vůbec bavit, protože jste obyčejný chytač za slovíčka, navíc máte šoulačku zjevně spojenou s permanentním pohybem apod. Očividně jste z radikálnějšího názorového proudu, který si myslí, že člověk je pánem všeho. Tak ať s touhle filozofií dojdete co nejdál.
karel zvářal reaguje 7.4.2015 22:58
Děkuji panu Josefu Voborníkovi za zastání a trefný rozbor siruace. A to, že je JS demagog a manipulátor, podepíšu okamžitě. Vloží někomu do úst něco, co dotyčný neřekl, a s tím začne pracovat. Nikde jsem nepsal, že kuna je jedinou příčinou, nýbrž jednou z hlavních... - a to je poněkud rozdíl, protože těch vlivů je samozřejmě více a jejich vliv se sčítá. Píše, že pracuje s fakty - ale ještě žádný neuvedl!!! Takže pokud mi chce něco vyvracet, tak nikoliv tvrzením, ale doložitelnými čísly a fakty. Že devastace krajiny (tzv. zemědělství) má asi největší vliv na úbytek drobné zvěře, o tom asi nebude sporu. Dále doprava, architektonické pasti (komíny, šachty), tuhé zimy a predátoři. A z těch, co uvedl (krkavec, volavka, motáci) ani jeden sýčka přímo neohrožuje. TOŽ TAK! Takže se ptám a očekávám radostnou odpověď.............
Josef Voborník reaguje 7.4.2015 19:33
Pánové, každý máte kus pravdy a věřím tomu, že kdybychom se sešli někde u piva, velmi rychle bychom našli společnou řeč, ve které by vůbec nešlo o nějakou alergii jednoho na druhého či o kuří očička. Nemusíme se ve všem shodnout, ale hádat se můžeme přece ve vší slušnosti ! A ještě ki těm nehonebním pozemkům : Já žiji na vesnici, kde je opravdu jen pár trvale žíjících obyvatelk, jinak saný chalupář. Za ty roky jsem se setkal s ledačím. A můžu prohlásit, že naprostou většinu kun a tchořů uloví bez ohledu na dobu hájení chovatelé domácí drůbeže, samozřejmě že do sklopců a želez. Ale vždy na vlastním pozemku, takže kde není žalobce... Nebo jestřábi. Dost často se s nimi v honitbě setkávám a ani by mě nenapadlo na ně vystřelit - ale jedniu asi před 20 lety jsem musel udělat výjimku a poslat broky nenapravitelnému zlodějovi zrovna když mi na dvoře trhal slepici. A byl pokoj, ovšem je fakt, že za těch necelých 30 let těch jestřábů u nás ve vesnici již padlo několik a vždy byli uloveni do želez na jimi zabité drůbeži. A věřte nebo nevěřte, ani to těm chovatelům nemám za zlé. Jakmile se jednou jestřáb specializuje na domácí drůbež, není jiné řešení, protože humánní odchyt do jestřábího koše a případné sokolnické využití zákon nedovoluje a žádné plašení nepomáhá.
Josef Voborník reaguje 7.4.2015 17:27
Oprava : přímém A Tomáši, Tebe upozorňuji, že budeš-li se snažit "efektivně snižovat stavy" např. celorošně hájené sojky, jsi na nejlepší cestě dostat se do průseru. Já bych ji taky nejaději střílel na potkání, jako za mlada, ale...
Josef Voborník reaguje 7.4.2015 17:16
Pánové, nebuďte ve při ! Zejména Vy, pane Schindlere, se chováte - nezlobte se - jako ukázkový demagog, ač Vaše základbí myšlenka je správná ! Uvědomte si, prosím Vás, že KZ si tvrzení o pýímém vlivu kuny skalní na úbytek sýčka /ale i kavky a dalších v dutinách hnízdících ptáků/ nevycucal z prstu, monitoringem zejména sov se zabývá řadu let a tak má asi svá tvrzení něčím podložena. A co se týče toho úspěěného šoulání za škodnou, každému přeji hodně úspěchů - jenže právě v případě těch skalních kun vidím daleko reálnější možnost snížení jejich stavů v instalaci co největšího počtu lapacích zařízení, a to pokud možno i na nehonebních pozemcích ! Za sklopec na vlastním dvorku mě nikdo nebude popotahovat a je to daleko účinnější a bezpečnější, než žádat o nějakou výjimku k možnosti lovu střelnou zbraní.
Aleš reaguje 7.4.2015 17:02
Ahoj taky mám jeden dotaz! Viděl jste už někdo letošní liščata z nory venku?? Je to už možné??
Radek Vyhlídal reaguje 7.4.2015 09:49
A ještě pane Schindler dovětek - ař se Vám to jistě nebude líbit. Uvědomte si, že myslivost je provozovaná na základě toho, co nám DOVOLÍ příroda odebrat (odlovit) z ekosystému. Protože až se zdravě "nase.e" a republikou projde tam a zpět AMP, rázem ubude loveckých příležitostí a spousta "lovců" vezme zavděk i tou škodnou. Pouze většina pyšných z nejpyšnějších (můj odhad je min. 70%) si myslí, že myslivci jsou rozhodujícím faktorem. To je ale pouze sobecký omyl.
karel zvářal reaguje 7.4.2015 08:18
Pane Schindlere, termín škodná jsem nevymyslel já, ale jsem pro jeho používání, protože čeho je moc, toho bývá příliš. Věděl jsem, že v hospůdce U sta tisíc nitrovertů se nikdo jiný nezapojí (Radku díky!) a nechá to nám dvěma, ať si to vyřešíme sami... je to přece náš problém... Zatím jste (bohužel-bohudík) jako jediný, kdo v tomto nesouhlasí. Sežeňte si ještě aspoň dva (protože já mám dva na své straně), kteří budou sdílet stejný názor, jinak se s Vámi nehodlám unavovat. Vše vystihl Radek Vyhlídal - když se nechce, je to ještě horší, než když se nemůže. A že kromě kuřích vočíček trpíte také alergií na Zvářala, to se mi zase budete zkoušet (bohužel) marně vyvracet.
Radek Vyhlídal reaguje 7.4.2015 07:42
Jaroslav Schindler - předpokládám, že máte adekvátní zdroj kvalitních dat o počtu sýčků narážejících do aut. Pochopitelně, že nelze vše svalit na kunu. Ale jak píše Tomáš Švaříček - nárůst všech zmiňovaných druhů je neoddiskutovatelný. Reakce myslivců-odborné to skupiny ? Minimální. Hlavně trofeje a prasata. Takže vše zůstává na přírodě a její regulaci (nemoce, počasí). Kombinace neznalosti značné části myslivců o ekologii a etologii zmiňovaných druhů (nezájem o vdělávání se) a nezájmu o jejich lov má významný podíl na růstu jejich početnosti.
Erika Doležalová reaguje 6.4.2015 09:31
Myslím, že lepší než do nory je to do meliorací, propustí pod cesty apod., možná by byl lepší průchozí, tj. dvířka na obou stranách, aby liška viděla, že to není na druhé straně zavřené. http://www.myslivost.cz/Casopis-Myslivost/Myslivost/2005/Duben---2005/-Cervenkuv-mostkolapac-vzor--Velke-ucho-
Josef Voborník reaguje 5.4.2015 18:30
Osobní zkušenosti s tímto lapákem nemám, dle literatury funguje perfektně přo odchytu liščat, dospělá liška či jezevec do toho spíš nevleze a vyhrabe se bokem.
Dominik Tomašovič reaguje 5.4.2015 17:25
Máte niekto skúsenosti?Lapak na líšky a jazvece.Vklada sa to do brlohu.Dakujem.
Zdeněk Cedidla reaguje 5.4.2015 17:21
Tlumení škodné zvěře je náročná a zdlouhavá práce,musí se provádět neustále,někdy mi to připadá jako boj s větrnými mlýny.Bohužel v dnešní době se této činnosti ve sdruženích věnuje jen hrstka lidí.
Radek Vyhlídal reaguje 5.4.2015 00:38
Naprostý souhlas s Karlem Zvářalem - myslivci na škodnou většinou serou, protože hlavní je ulovit prase, jelena, cokoliv. Vysedávání u vnadišť se stává zeleným sportem. Šoulačka málokoho zajímá. Hlavně kurva ulovit to prase ...
Dominik Tomašovič reaguje 4.4.2015 19:58
Dobry den chcem sa spýtať či máte niekto skúsenosť s lapakem na (líšky,jazvece)mam na mysli lapak,ktory sa vsune do brlohu(nory)http://www.lovecke-zbrane.eu/pasti-sklopce-na-skodnou/past-sklopec-na-jezevce-lisku-lisky/ Dakujem
karel zvářal reaguje 11.3.2015 20:19
V tomto týdnu jsem měl možnost se setkat se škodnou, kde by ji asi nikdo nečekal, resp. nikdo se jí tam nevěnuje. Při monitoringu sýčka, dnes velmi vzácné sovičky, mi poprvé liška téměř skočila do náruče. Stál jsem u křížku za vsí naproti areálu fungujícího družstva a měl jsem asi dobrý vítr (skoro nefoukalo). Liška asi minutu po produkci hlasu vyběhla přímo proti mě, přeskočil asfaltku, uviděla mě a hned to stočila do příkopky. Byl úplněk, takže bylo dobře vidět. Myslel jsem, že je tam přikrčená, jdu blíž - byla fuč. Jak rychle a blízko doběhla, stejně záhadně zmizela. Ve druhém případě jsem stál vedle bývalého statku a asi půl minuty po produkci hlasu zaskolila liška a současně začala ječet kuna. Jejich souboj trval asi 10 vteřin. Obě šly možná za hlasem, nebo kuna se ocitla blízko liščího úkrytu (nory), která si teritorium hlídala. Stejně musím lišku obdivovat, jak je schopná se při tom loveckém tlaku přizpůsobit a najít klidné místo k odchovu liščat. U kuny mě to nepřekvapuje, ta je vysloveně městská a do polí vychází na lov, či na sběr ovoce. Ta taky je jednou z hlavních příčin vymizení sýčka, protože kontroluje všechny zbylé stromové dutiny, prolízá rozvaliny a půdy. Dnes jsem se stavoval u známého, ten jich má za tuto zimu 11. Když mu řeknu, že na tuto šelmičku skoro všichni kašlou, tak se pohádáme. On sám je střílí nebo chytá v zahradě na samotě kousek za vsí. Kdyby každý myslivec ulovil aspoň jednu, nemuseli by specilisté jich lovit tolik. Takže k dotazu Jak na škodnou mám asi tolik: věnovat se jí. Hlavně v blízkosti výše popsaných míst. Bo pod svícnem bývá největší tma.
Vojtěch reaguje 2.12.2013 12:26
Projdi si stránky http://www.trapperman.com/forum/ubbthreads.php/ubb/postlist/Board/3 Sice tam používají odchytová zařízení u nás zakázaná,něco se tam najde i tak.
Pavel Oršulík reaguje 8.5.2013 14:00
Chlapi, chlapi, ach jo. Původní otázce se věnuje málo odpovídajících, zato většina prudí a z toho kluka dělá blbce. Je to normální ???
Leon Zumr reaguje 1.5.2013 14:49
Tomáši nejlepší je učit se od chlapů co ví a umí tak bacha aby jsi nenarazil na vola těch je v myslivosti tolik že to snad Hubert navážel sklápěčkou :-/
Bulík reaguje 1.5.2013 14:22
Ten člověk je už podle toho projevu úplná spodina lidstva.
Jiří Wenzl reaguje 1.5.2013 13:54
Teda dle TV Nova se to stalo v Kněždubu ;-).
Jiří Wenzl reaguje 1.5.2013 13:34
Tak jsem zjistil, že událost se stala opravdu v Kuželově - chybný názvu obce je na stránkách OMS Hodonín. Tedy - jako člen OMS Hodonín doufám, že se nejedná už o druhý případ.
Jiří Wenzl reaguje 1.5.2013 13:28
Omlouvám se za chybné uvedení názvu obce - jednalo se o Kuželov, jak je uvedeno v reakci OMS Hodonín.
Jiří Wenzl reaguje 1.5.2013 13:26
K postřelení jezevčíka v kněždubu na Hodonínsku vydal OMS Hodonín toto sdělení: "OMS v Hodoníně odsuzuje a distancuje se od činu střelení psa v Kuželově. Tento pan n e n í členem Českomoravské myslivecké jednoty, ani členem Okresního mysliveckého spolku v Hodoníně.Žádáme všechny, aby nespojovali tuto odsouzení hodnou aktivitu se všemi poctivými myslivci našeho OMS v Hodoníně." Viz zde: http://www.omshodonin.cz/akce/reakce-oms-hodonin-na-zpravodajstvi-tv
Pavel Štěrba reaguje 1.5.2013 10:52
M. Šimšálek, kolik ti je let?
Marek Šimšálek reaguje 30.4.2013 22:59
No odkaz je pod přízpěvkem , Jsem zvyklí ho dávat pod to co píši , nemám v tom problém :-)
Marek Šimšálek reaguje 30.4.2013 20:11
Tak už to všechno vím a i ve zprávách to dneska říkali, asi z toho bude mít pan myslivec pěkný popotahovačky , porušil hned několik paragrafů.
Marek Šimšálek reaguje 30.4.2013 16:00
Dobrý den, mám takovou prosbu na všechny myslivce , kteří jsou schopni mě odepsat na pár otázek , jak to vlastně je, kdo pochybil a v čem všechno pochybil. Jestli nechal střílet desetiletého kluka malorážkou na zvěř co by mu v tomto případě hrozilo a nebo jestli střílel přímo dotyčnej myslivec i jakožto myslivecká stráž , jestli se nedopustil spousty přestupků o proti mysliveckému zákonu. Jde i oto , kde to střílel , z čeho střílel, proč to střílel, jestli musel mít ktomu nějaké povolení buď od svého nadřízeného ( hospodář ) a nebo město a atd. Přeci ve vsi bez povolení se nesmí střílet , tuším že je to hranice za značkou s názvem města či vesnice 200m. Byl bych moc vděčný , kdyby jste mě to nějak osvětlili a dali přesně do obrazu. Moc děkuji . http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/myslivec-postrelil-psika-ten-je-ochrnuty.html
jiri rosol reaguje 3.3.2013 19:46
nevim odkdy je sojka skodna nebo zver myslivosti skodici vsicni vime svy. a tak lovu zdar.
petr vesely reaguje 3.3.2013 06:46
Tomáši nenech se rozhodit. Ono se to myslivost dělá někomu kdo třeba pochází z myslivecké rodiny a žije s tím od mala. Ale pokud to štěstí člověk neměl, musel opravdu sám. To byl i můj případ. Už jako adept jsem si pořídil opravdu ostrou fenu NKO a tak mnoho škodné skončilo i bez rány. Po zkouškách jsem si poctivě obeznal revír abych znal tak říkajíc každý kámen a to jde nejraději po svých, né žádné auto, Revír jsme měji přes 2000 ha. Lišky jsem nejraději lovil u nor, straky jsem si obeznal kam hřadují na noc a od brzkého odpoledne na tu chvíli kdy přiletí čekal. Po sloučení toho všeho jsem se hned od začátku členství v MS zařazoval v soutěži v lovu škodné na přední místa. Tak LOVU ZDAR!
Bulík reaguje 2.3.2013 17:16
Jak už bylo psáno, proč ho hned takhle ponižujete? Kluk je nadšenej, chce mezi nás, dělá na to školu a všechno se ještě doučí. Za pár let vás se znalostma může strčit do kapsy všechny. Podívejte se, jaký je průměrný věk myslivců, jak málo jsou myslivci u většiny mladých lidí oblíbení a buďte rádi, že se vůbec nějací mladí chtějí myslivosti věnovat! Jinak na tu otázku se opravdu nedá jen tak odpovědět, jak psali pode mnou, starší literatura a zkušení kolegové ti v tomhle pomůžou nejvíc.
Pavel Strnad reaguje 2.3.2013 16:01
Proč na něj tak útočíte? Má zájem se něco dozvědět a ono není zas tak jednoduchý správně zformulovat dotaz na něco co se mu honí hlavou. Jak jednoduché poučovat mladýho kluka. Po takovýchto reakcích dospěje k názoru, že je lepší se neptat, bude mít svůj klid, ale bohužel nic se nedozví. Já osobně zatím také příliš zkušeností nemám, ale souhlasím, že základem je správný výběr literatury. Máš na to teď čas. Dále začni chodit s nějakým myslivcem od vás, to co ti ukáže venku, v hlavě zůstane ještě déle než věci z literatury. Neboj se starších a zkušenějších myslivců ptát, většina tě neodmítne. No a poté své poznatky aplikuj venku, ale chce to trpělivost, úspěch pravděpodobně nepřijde hned.
Jiří Wenzl reaguje 2.3.2013 14:30
Oprava: Myslivost je výuka probíhající celý život.
Jiří Wenzl reaguje 2.3.2013 14:28
Myslím, že v případě Tomášova ani nejde o nepřesnost vyjadřování, ale spíše o jeho bezpředmětnost - irelevantnost. Přece je nesmyslné předpokládat, že ten rok co mu chybí do práva držet loveckou zbraň (zdá se, že se už toho okamžiku nemůže dočkat) se postačí věnovat teoretickému studiu na téma "jak lovit škodnou", a pak drže v rukou novotou zářící brokovnici ihned vyrazit do honitby v očekávání okamžitého úspěchu. Vždyť být úspěšným myslivcem-zdatným lovcem, je především záležitostí praxe. Pokud chci být úspěšným lovcem lišek, musím být dobrým znalcem jejích zvyků, stopařem, vábičem atd. - a hlavně, musím být trpělivý. Myslivost je výuka probíhající život.
Jarda Labaj reaguje 2.3.2013 12:14
Pánové..... jedna věcje ta, že se Tomáš nevyjádřil přesně, ale asi každý z nás v přemíře snahy a zvědavosti udělal ve svých začátcích přehmaty, což ale neznamená, že z Toma nemůže být v budoucnu dobrý a pravý myslivec, takovéto urážení a ponižování se mi z vaší strany vůbec nelíbí....myslím, že bych byl schopen zdeptat každého z vás, ale proč?...jsme přeci dospělí chlapi, tak se podle toho chovejte!
Michal Baručák reaguje 25.2.2013 18:46
No pokud máš dostat papíry příští rok,tak předpokládám,že jsi ve druháku,protože mi měli zbroják i lístek na konci třeťáku a myslivost se učí až ve třeťáku.Pane Novotný,je to sice hrubka,ale stane,to nesvádějte na učitele a pro Tebe Tomáši měl by ses o tu myslivost zajímat asi víc ať si neuděláš další ostudu.
Ing. Petr Novotný reaguje 25.2.2013 17:13
Nechci rejpat, ale za co bere učitel češtiny a myslivosti v Hranicích peníze. Nejlépe bude, když se budeš ZAMĚŘOVAT spíš na studium, chceš-li ten zbroják opravdu udělat.
Patrik Dvořák reaguje 24.2.2013 22:03
Nemám co už dodat,jinak Tomíku hodně štěstí ve škole.
Děda z lesa reaguje 24.2.2013 16:17
Mají tam studijní "vísledky" nulové, když už i sojka je škodná zvěř...
Jaroslav reaguje 24.2.2013 14:27
Co vás tam k...a tři roky učili, že nevíš co a kdy má dobu lovu,víš vůbec co je zvěř dravá a zvěř škodící myslivosti? a co je chráněný živočich?
Tomáš Švaříček reaguje 24.2.2013 13:34
Ne myslivec nejsem ale studiji na SLŠ v Hranicích a za rok dostáváme papíry první o čem bych přemýšlel když bych měl zbroják tak jak se zaměřit na škodnou a co pak káně, moták atd nejsou chráněný???
Patrik Dvořák reaguje 23.2.2013 23:47
Hele Tomíku, nebudu se dívat jak píšeš,ale proč se zajímáš o něco s čím jako nemyslivec nemůžeš nic udělat?? Není to zase nějaká provokace??? Jo a o jaké chráněné škodné mluvíš,když je škodná , tak je škodná a nic jinýho, jasný??? To jsem zvědavej co odepíšeš.
Tomáš Švaříček reaguje 23.2.2013 16:05
Ty časy už sou asi pryč ted je polovina škodné chráněna tak se ptám jak aspon na ten zbytek aby to mělo nějakej vísledek
Patrik Dvořák reaguje 23.2.2013 15:33
Nejseš lovec, proč se na to ptáš??? Jinak obecně se dá říct, vraťte se v čase o třicet, čtyřicet let zpět a tak jak tenkrát se mávalo se škodnou, to prostě dělejte nyní.Věkerá přemnožená zvěř by se měla objevit v hledáčku normálních myslivců automaticky. Pokud je moc toho či onoho, jen myslivec by měl vědět co a jak a ne dement Bursík a blboni v Práglu.OK jasný ???
karel zvářal reaguje 23.2.2013 13:39
To je tak široké téma, že chtít rychlou odpověď je zkrátka nesmysl. Každopádně nastudovat literaturu. Jsem přvržencem umělých nor, než adrenalinu u jezevčích hradů (katakomb). Práce kolem umělek se jednoznačně vyplatí rychlým a bezpečným lovem. Kuny lovit s puškou je hra na myslivost. Každopádně zátvory (zejména v blízkosti zástavby), pokud s nimi chcete viditelně pohnout. Důležité je vybrat vhodné místo pro jejich umístění kvůli zcizení, betonové jsou schopni vandali rozbít kladivem. Kde zátvory používají, mají několikanásobně větší úlovky, a je to poznat i na drobné.
Josef Kouba reaguje 23.2.2013 12:20
Doporučuji např. starší literaturu Hubení škodlivých zvířat a ptactva, nebo Tlumení škodné zvěře. Dají se sehnat na Aukru...