ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Můj první muflon
Můj první muflon
vloženo: 1.11.2015 20:51
autor: Michal Crhák

úlovky (svět)

Estonsko
Estonsko
vloženo: 1.11.2017 07:32
autor: Václav Hlaváček

trofeje

životní srnec
životní srnec
vloženo: 22.5.2017 19:26
autor: Zuzana wimmerova

zvěř v přírodě

***
***
vloženo: 4.1.2018 16:29
autor: Daniela Badayová

zbraně

Sestřičky
Sestřičky
vloženo: 6.10.2013 15:58
autor: Jan Frank

fotopast

duo
duo
vloženo: 18.3.2015 20:27
autor: Karel Strych

myslivecké umění

akát 41 x 29 cm
akát 41 x 29 cm
vloženo: 18.1.2017 15:30
autor: Michaela Píchová
Statistika
  • 233485 fotek (21 dnes)
  • 7962 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8905 inzerátů (0 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749324 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12935 komentářů videí (0 dnes)
  • 3295011 hlasování fotek (0 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37671 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 3 online

Připomínky a názory
Diskuze

Jak přistupovat k odlovu černé zvěře dnes???

LADISLAV KALOUSEk vložil 27.6.2012 11:48
Kolegové zajímal by mě váš názor - jak přistupovat k odlovu černé zvěře dnes..lovit selata ( o hmotnosti 10kg)..lovit lončačky i když jsou evidentně plné??...jak k tomu máme v tuto dobu přistupovat???.......po lońském semeném roce bohatém na úrodu, po mírné zimě ...jsou početní stavy opravdu údivné..jak lovit???.......zemědělci se začínají hrozit a mi také...jenom pro představu : honitba smíšená cca 860ha...samá pšenice .kukuřice .olejka....na každé čekané odhadem sleduji až 80ks černé....odhaduji si říci že v tuto dobu se na 860ha..pohybuje cca 250 ks černé....a co s tím???...jak odlovit??? co odlovit???
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Josef Leopold reaguje 6.10.2013 12:09
Ten mor nepřivolávejte, v Bělorusku, které není zase tak daleko, mají poměrně značný problém s africkým morem prasat, který se jim z domácích chovů dostal ven. V současné době je to především na kvalitě polských opatření, aby se mor nedostal do EU. Pokud by jejich opatření selhala, takové vlákna typu odlov bachyň apod. by úplně ztratila smysl.
Jakub Máslo reaguje 18.10.2012 12:26
Ve Vašem případě se hustotou populace jedná spíše o oborní chov černé zvěře. Pokud je tam tolik prasat nezbývá, než přijmout nepopulární opatření, které spočívá v odlovu bachen,kromě vedoucích. Populace až překvapivě rychle klesne.
Josef Strejc reaguje 15.7.2012 07:01
Zdravím zůčastněné,některý příspěvek se mně zdá jako dobrý večerníček pro dospělé,ale každý to může vidět po svém.Lovu-Pepa
michal burian reaguje 3.7.2012 17:59
Je pravda, že mi jich v zimě přišlo asi 11 a nejmenší, mělo vyvržené 80kg. Ale 30 velkých ks se mi zdá až moc, problém bude nejspíš v odhadu velikosti a početnosti rudlu, protože nevím jak Vy, ale já to zrovna moc nepočítám pokud lovím.
Leon Zumr reaguje 3.7.2012 11:02
jde o to že někdo udává celkovou váhu a někdo výkupní
Pavel Štěrba reaguje 2.7.2012 22:02
Ladislav Kalousek, jak z toho ven, Vám tu asi neporadí nikdo. Tomáš Vychodil, Anderssen by před Vámi smeknul
LADISLAV KALOUSEk reaguje 2.7.2012 12:30
jo jo...to máte naprostou pravdu...z myslivosti se stal byznys a tam kde mají hojně černou tak je to zdroj financí číslo jedna: zaplatit nájem někdy i dosti přemrštěný není tak jednoduché.......ale když máte hojně černou tak to zase jde a ještě ušetříte..tak proč by si jí někdo likvidoval že jo....a to je dnes úvaha číslo jedna co se týče černé zvěře a financování mysliveckých sdružení.....je to jednoduché počítejte se mnou : za rok uloveno 70ks černé o průměrné hmotnosti 35 kg > prodáno > celková hmotnost 2450kg > cena černé u nás 45,-/kg....což nám činí 110 250 ,- kcz.to je balík ne??.......a ted´ si vemte že někde loví i 120ks černé za rok......dobře něco si rozdělí tak aby se to dobře počítoalo tak 100 kousků.......tak to máme 157 500,- kcz...tak a máme to....a ted´mě řekněte proč by v takovéto honidbě měl někdo lovit záměrně bychyně??...to prostě nikdo neudělá.majitelé těchto honideb nezajímá že někde o 10-20km dále černý úderníci plundrují xy hektarů ůrody..to prostě tahle je a jen těžko se bude hledat kudy s tohoto problému ven.
PRO HUNTING, s.r.o reaguje 2.7.2012 11:38
Pane Kalousek správně jste narazil na dámen úrazu, kterým je skutečně pověstná věta ."tak co kolik máš prasat??" Tohle v myslivcích je a bude a paralelně s tímto porostou i škody způsobené černou zvěří.
LADISLAV KALOUSEk reaguje 2.7.2012 06:56
Tak jestli přišlo kolugovi Vychodilovi 30 metrákovejch prasat pod posed tak to nevím jestli je historka nebo pravda....to nechám na ostatních....ale jinak si myslím že žijete zcela mimo realitu když píšete "" zejména špičkově organizovaných naháněk"".....chtěl bych vidět naháńku ve 150 ha kukuřice nebo v řepce....nebo snad dokonce v bodláku..a okolní sdružení??? proč by měli zasahovat způsobem který popisujete .když jim prasata škody nedělají protože mají převážně les a tudíž jim zvěř žádné škody nedělá....a loví si pěkně od podzima do jara na kupách a je jim fajn??...ty si bachny střílet nebudou..vy kdyby jste byl na jejeich místě tak to taky neuděláte...a co se týče odstřelu do počtu - tak ulovit 100ks černé za rok je v naší oblasti zcela běžné myslím že loni o pár km dál snad 120ks...a věřím tomu že polovina ulovené černé zvěře bachyńky jsou...výborně regulovat lovem je sice pěkné ale ale tak možná v celé oblasti...proč by si měli v honitbách kede mají pouze černou a srníč zvěř něco regulovat??.......pro ně je černá zdroj financí číslo jedna...a když mají na každém honě v každé leči 10.ks černé....no tak to je přece paráda ne,?...a to je právě ta realita...černá je dnes u nás zvěř číslo jedna...dners už se vás kolegové neptají : "tak co ulovil jsi nějakého dobrého srnce ?! a nebo "kolik máš letos škodné?"....první otázka je všude ..."tak co kolik máš prasat??"....prostě černá myslivce baví a bere..a tam kde jí maj hodně tak jsou rádi...protože nic jiného jim tam nezůstalo..kdyby mávnutím kouzelného proutku z minuty na minutu zmizeli z naší milé vlasti prasata...tak polovina myslivců zkončí : bud´ z důvodu že by neměli co lovit a nebo z důvodu že by je to nebralo...a tak to prostě je.
PRO HUNTING, s.r.o reaguje 30.6.2012 10:05
Pane Kalousek, ze své zkušenosti dobře vím, že stav černé se dá výborně regulovat lovem tam, kde se chce. Znám případ revíru, kde šla škoda do tisíců, střelilo se ten rok 100prasata, z toho téměř půlka bachen na povolení SSM, ve vedlejších dvou sdruženích se to udělalo stejně a i po 3 letech se z toho prasata nevzpamatovala co se počtu týče. Použito bylo zejména špičkově organizovaných naháněk. V žádném případě netrvdím, že cestou je tutlání. Jen se mi nelíbí, když členové si neumějí věci vyříkat na schůzi a pak jdou a hážou věci ze schůze na internet. To je celé. A historky o tom, že Vám přijde pod posed 30metrákových prasat, to už je tvz. jiný level :)
tomas vychodil reaguje 30.6.2012 02:05
Zdravím Kolegové.Dnes mě přišlo také v polní honitbě asi 30 prasat,po slovení zaostávajícího kusu jsem hleděl .bachyně -nevodící !Všechny kusy v rudlu stejné velikosti.Asi 100 kg
Pavel Štěrba reaguje 29.6.2012 11:00
Takovéhle telefonáty mame samozřejmně taky a vždycky se toho snažíme využít. Taky proč by ty klucí od řezačky nevolali, když první střelené prase je vždycky jejich. Jenže když po nich chci, aby v kukuřici, která tam pak stojí skoro do prosince na zrno, vysíkli pruhy do kterych je vidět z posedů, tak s nima nehnu ani za to prase.Jen to obsečou kolem dokola a tim to hasne. Přitom by to nebylo nic proti ničemu. Někdy my to přijde, jako kdyby to dělali schválně
LADISLAV KALOUSEk reaguje 29.6.2012 10:15
" PRO HUNTING "....voda na mlýn je právě přístup vám podobný....neřešit vůbec nic a ono se to nějak poddá...to je právě špatně stejně všichni realitu znají ..at´ už samotní myslivci - zemědělci jakby smet a laická veřejnost pokud žije na vesnicích už tento problém taky zaznamenává...a myslím si že neřeším vnitřní věci na internetu....to není vnitřní věc....to je realita mnoha honideb...samotní zemědělci nás upozorńují na holou realitu....viz telefonát z minulého týdne kdy přeseda zemědělského družstva o půl osmé volá že dosekávají travinu a vedle v pšenici na ně kouká rudl prasat a ani to s nima nehne....takže by bylo dobré tam zajít a pokusit se něco ulovit:...což považuji z jeho strany tento přístup k věci jako zcela správný a féroví...prosba byla naplněna a obě strany jsou myslím spokojené. podle mě největší chyba je o tom nemluvit...nechápu proč by chom si tady navzájem nemohli nastínit své problémy s touto realitou a různé zkušenosti si předat a hledat společná řešení.............jsou to snad pořád ještě myslivecké stránky nebo ne??...
Jan Rezek reaguje 29.6.2012 09:12
Patriku nezlob se na mě ale jsi ostuda myslivosti a když už máš takové názory tak je aspoň nepiš veřejně.
Pavel Štěrba reaguje 29.6.2012 07:52
Jak píše pan Chadim. Zemědělci nedělají proti škodám nic a jěště jim napomáhají. Na jednu stranu nechtěl bych být v kůži sedláka hospodařícího na pár hektarech, kterému prasata za noc přeryjou pul hektaru louky. Pak mu díky těm drnum hníjou balíky senáže a SZIF mu ještě po skouknutí družicových snímků zarazí dotace. Na druhou stranu když ZD hospodařící na 2000 ha zaseje v kuse 300 ha kukuřice, tak se nemůžou divit, že to tam pak vypadá jak po výbuchu. Všichni jste lovci, takže asi víte, jak se v takovym lanu dobře loví. U nás je agronom kterému nevysvělíte nic, podle něj jsme zkrátka neschopný. Pokud stát neurčí přísný regule na maximální výměry kultůr, tak s nima nikdo nehne
Patrik Dvořák reaguje 28.6.2012 23:19
V našem MS se černá jen prejde,ale i tak ji beru jako škodnou, a podle toho bych se i choval, stejně jako k lišce,motákovi,vydře,kuně,výrovy atd. jen jen pravda ta, že ten divočák je chutnější a to nekecám.
Pavel Růžička reaguje 28.6.2012 21:01
Plně souhlasím s názorem selata nad 10 Kg lovit. Ale ani to nepomůže pokud se nezapojí všichni členové a pokud okolní sdružení budou mít nadále laxní přístup. Protože pokud jinde šetří lončáky a neodloví žádné bachyně (samozřejmě nevodicí), tak v životě nedojde ke snížení stavů. Nikdy se neodloví 100% selat a v příští roce je tyhle chytráci neloví, takže stavy narůstají pomalu geometrickou řadou.
Radek Chadim reaguje 28.6.2012 19:15
Nic ve zlém, a to si jako hospodář MS myslíte, že tutlání skutečného stavu věci a přístupu k černé zvěři něčemu pomůžete/pomůžeme? Bohužel v naší honitbě je situace podobná jak uvádí tazatel, jak ohledně černé zvěře, tak ohledně různé přístupu zodpovědných osob - zemědělců, myslivců i SSM. A jediný výsledek zatím je, že my myslivci máme platit škody, zemědělci nedělají proti škodám nic a ještě jim napomáhají a SSM se k razantnějšímu přístupu kvůli zájmům vlivných k ničemu nemá. Takže se musí najít blbec, co ty škody zaplatí. A ono to není jen o těch škodách na polích, ale také o škodách na přírodě jako celku, protože černá je největší škodná, co se u nás vyskytuje. Kde divočáci jsou ve vysokých počtech se musí lovit po celý rok, protože se k divočákům už delší čas nepřistupuje tak, jak by mělo. Takže sele nad 10 kg a nevodící lončák je po celý rok bez váhání lovný :-).
PRO HUNTING, s.r.o reaguje 28.6.2012 13:53
omluva za překlep v i
PRO HUNTING, s.r.o reaguje 28.6.2012 13:51
Jako hospodář MS bych si určitě nepřál, aby člen sdružený takovéhle vnitřní věci řešil na internetu, myslím si, že nebude dlouho trvat a celou věc bude řešit SSM, protože dle uváděních informací je to pouze voda na mlýn v tématu přemnožená černá zvěř. Otázka jak postupovat je poměrně komická a odpověď je jednoznačná ,,lovit jak jen to jde". Držte se.
LADISLAV KALOUSEk reaguje 28.6.2012 11:49
Musím reagovat....jsem velice potěšen když mě někdo napíše do pošty -- TO JE VAŠE CHYBA --...hm tak to potom jo to jsem teda překvapen co jsme to dopustili..až neuvěřitelné...jsou prostě lidi kteří potlačují realitu že to takhle je , kdo má polní honitbu a v okolí les tak tento problém zná...někteří nebudu jmenovat...jsou chytráci a hrajou si na pány tvorstva...mě je 33.roků - a můj podíl na vysokém a neůnosném stavu černé zvěře - je myslím zanedbatelný....a další připomínky jako například : proč o tom píšu???.že tím škodím...píšu protože to je realita a je potřeba se jí postavit....jinak přiložené foto není fotomontáž...ale realita celorepublikového stavu černé zvěře u nás.( foto není z naší honitby - nemám čes fotit musím střílet).
LADISLAV KALOUSEk reaguje 28.6.2012 07:49
S p. Pořádkem jsem si to ujasnil v osobní poště...chtěl jsem vážně zjistit jestli jsem normální myslivec....a nebo jestli nejsem náhodou neetický nemyslivecký hovado který je schopen zabít (plnou,nebo otahanou) bachyni..i tokové názory slíchám..TAKŽE LOVU LESU - jo a polím!!!
LADISLAV KALOUSEk reaguje 28.6.2012 07:21
pan P.Pořádek je zřejmě chytrák......adept opravdu nejsem ....chtěl jsem znát jen názor....jde o to že etika je etika a realita je realita....ve sdružení jsou rozbroje protože starší myslivci k tomuto tématu mají vyhrazený názor a 10.kg. sele a nebo plnou lončačku ( natož slabou vodící ) by nikdy nestřelili..skutečnost je taková že v naší honitbě není stávaniště( celoroční) černé zvěře....v zimě tady zůstává pár kusů ale přes úživný rok se velká část černé zvěře z okolních honideb stáhne k nám....tam kde dříve sousedi měli pole maj dnes pastviny a nebo zatravněné plochy na krmení bioplinek....u nás je opak....pšenička a hned řepka a hned vedle kukuřice a aby se měli kam prasátka schovat a neměli to daleko tak zasejí x hektarů bodláku ( ostropestřec) kam ani pes nevleze..kmenový stav samozřejmě nemáme ten začína od 1000ha lesa....u nás na okrese to splńuje jedno sdružení....jinak děkuji za názory a rady....samozřejmě především mě šlo o to jak zkloubit mysl. etiku a samotný lov za těchto podmínek....hold někdy je potřeba udělat kompromis a etiku posunout na druhé místo...akorát ty dříve narození kolegové ...ty mě zase daj.
michal burian reaguje 27.6.2012 18:46
Při těhle stavech bych to vůbec neřešil, sele a lončák nekompromisně na potkání. Samozřejmě vyndavat z lončačky nenarozená selata bych nechtěl, ale to se vám může stát klidně v prosinci a viděl jsem to několikrát i u 25kg selete.
Jan Chaloupka reaguje 27.6.2012 18:43
Vážení diskutující myslivci,přestaňte prosím užívat rybářský termín "odlovit". My, myslivci "lovíme!!" A pokud bych se měl vyjádřit k dotazu, tak lovíme dle zákona. Lovu zdar!
Jozef Kutý reaguje 27.6.2012 17:47
Zdravím podle máho názoru by se měla lovit selata ,lončáci obojího pohlaví ale v žádném případě sylné a vodící bachny a kňouři nad 100 kg toď můj osobní názor.A pokud jsou v rudlu mladé a slabé bachyňky tak hold musíte odstřelit i je nebo bude velkej maler a nedoplatíte se škod
Petr Pořádek ml. reaguje 27.6.2012 17:32
Tohle je dotaz, který pouze poukáže na neschopnost myslivců a nahraje propagátorům nájemných lovců v honitbách. Jestli nejsi adept, tak nechápu co to tu píšeš.
karel zvářal reaguje 27.6.2012 16:51
Horuji za přístup k černé zvěři, jaký byl za Marie Terezie. Černou do obor, kormorány do zooparků... Samozřejmě, že je to mimo, ale prase na 3 ha je opravdu hodně. Když jich bude 10x méně, pořád je to moc. Jak lovit si Vám netroufám radit, chci Vás poprosit: nešetřete patrony. Pokud budete zvažovat do podzimu co s tím, dáváte výživné téma do okurkové sezóny pro TV Nova. Takový obraz myslivců beseda s dětmi nebo brigáda na výsadbě stromků příliš nevylepší.
Jiří Malý reaguje 27.6.2012 14:38
Ahoj Láďo,jestli je to tak,jak píšeš,tak to přeci už není normální a pokud s tím rychle něco neuděláte,tak zemědělci nemusejí ani vyjíždět s kombajny,protože to prasata všechno sežerou a pak budete mít zaděláno na velký problém,u nás to tak tragické není,ale soukromníci se začínají ozývat čím dál více a vypadá to,že se s kusem černé,jako kompenzací nespokojí a budou chtít peníze za prokazatelné škody,takže lovit všechno,kromě velkých vedoucích bychyní a velkých samotných kusů,většinou 3 až 4 letí kňouřimjinak lovit všechno,co jiného za takové situace,teď už má většina selatat 10kg a více,tak není nač čekat a lončačky už většinou nejsou plné,ale vodí,tak se v rudlu o selata postarají ostatní bachyně,samozřejmě,když přijde taková bachyňka se selaty samotná,tak ji lovit nebudu,ale pokud je to ve velkém rudlu,tak bych se toho nebál,u nás chodí také asi 70ti kusový rudl,jak po jejích návštěvě vypadá pole si dovedeš asi představit,tak lovte,trochu a rozmyslem a rozumem,ale lovte nebo Vám zbydou na podzim jen oči pro pláč,ať se daří.
Pavel Štěrba reaguje 27.6.2012 12:53
Názory jsou různorodé, ale mělo by se vycházet z toho kolik je zvěře v dané oblasti. Jsou honidby kde jim přejdou prasata dvakrát za rok a jsou honidby kde se nemůžete dočkat srnce, protože zase přišli prasata. To druhé bude zřejmě váš případ. Střílet plné lončačky? Na jednu stranu, není normální, aby děti měli děti, ale já na plnej kus prostě zmáčknout nedokážu. A střílet 10 kg sele jen abych ho zabil, to už vůbec ne. Jasné je, že pokud bude přibývat takových honideb jako je ta vaše, tak se to takhle asi bude muset řešit. Pokud se ovšem budou lovit i silné vodící a vedoucí bachyně celý tenhle problém se jen zhorší. Cituji svého kamaráda který ročně loví kolem 50 kusu: černá je dneska lovná zvěř číslo 1 a podle toho by se s ní mělo hospodařit.
LADISLAV KALOUSEk reaguje 27.6.2012 11:51
Předem děkuji za vaše názory....ptám se především proto že názory na cílený odlov jsou různorodé...a tak mě zajímají názory zkušených myslivců a kolegů.