ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Srnec 2007
Srnec 2007
vloženo: 10.2.2014 18:05
autor: Michal / admin /

úlovky (svět)

tetrov hlucháň v Rusku
tetrov hlucháň v Rusku
vloženo: 27.1.2015 19:17
autor: mirojevo

trofeje

Kamarádův životní k jubileu
Kamarádův životní k jubileu
vloženo: 1.11.2017 08:56
autor: Děda z lesa

zvěř v přírodě

Bachyně
Bachyně
vloženo: 26.4.2016 19:18
autor: Martin Žatka

zbraně

Kompletní repase "zetky",moje práce.
Kompletní repase "zetky",moje práce.
vloženo: 29.3.2020 15:06
autor: Stanislav Satoria

fotopast

prekvapenie 4...
prekvapenie 4...
vloženo: 6.10.2020 15:19
autor: pali1

myslivecké umění

Vyřezávaná podložka pod "zbraně"
Vyřezávaná podložka pod "zbraně"
vloženo: 7.3.2018 15:50
autor: jirka krbeček
Statistika
  • 233488 fotek (3 dnes)
  • 7962 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8905 inzerátů (0 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749333 komentářů fotek (9 dnes)
  • 12935 komentářů videí (0 dnes)
  • 3295054 hlasování fotek (43 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37671 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 4 online

Připomínky a názory
Diskuze

Jakou by jste doporučili loveckou kulovnici

Jan Sťástný vložil 26.2.2016 18:59
Dobry den jsem začínající lovec a potreboval bych poradit jakou loveckou kulovnici po začátku jsem byl blázen do kulobroku ale omrzelo mě to lovil jsem s Zh 7x57/12 : Přemýšlím o kulovnici CZ 550 9,3x62 . Jaký máte názor na tuto zbraň a zkušenosti nebo jakou by jste doporucili vy??? Budu s ni lovit převážně černou ba srnčí a škodnou si ponechám kulobrok . Lovim v 90% v lese .A jakou optiku na kulobroku mám Kahles Helia 2,4-12x56i
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Petr M reaguje 26.4.2022 16:21
Já to mám tak že vybírám celou svou mysliveckou praxi (30let). Aktuálně mám tři kulovnice. Někdo mě bude mít možná za blázna protože všechny tři jsou 270W. Měl jsem už 222Rem Brno Fox2, 223Rem (3x CZ527), 308W 2x(ZKK601, Howa1500) 7x57R (ZH324) mezitím i jinou 270W (CZ557) a teď mám 2x ZKK600 a 1x CZ550 Prestige. Jedna je tak trochu navíc ale zatím nejsem rozhodnutý které 2 si nechám. A časem si možná udělám radost některou prodám a koupím zbraň z příspěvku pode mnou tj. Sako 85. Opět ale v 270W.
Ivo Lajčok reaguje 19.8.2017 12:22
Sako 85S Bavarian Carbine, perfektní tvar, ergonomie, přesnost. Skvělý chod závěru, žádný plast, zásobník 5+1 s pojistkou proti vypadnutí. Rovněž spoušť, napínáček i pojistka snesou nejpřísnější měřítka.Mám v 308W. Měnit nehodlám, plast nemusím. Prošlo mi toho rukama hodně, tohle je skvělá, dobře vypadající zbraň tradiční konstrukce,nezklame a oko lovce potěší.
Leon Zumr reaguje 8.3.2016 12:01
Hlavně takovou aby ti jí za chvilku nesebrali http://gunlex.cz/clanky/hlavni-clanky/2345-cilem-sankci-myslivci-misto-teroristu
Josef Vyskočil reaguje 6.3.2016 10:38
Ale, když už jste u těch faktů tak, nikdy se toho nenapsalo tolik o selhání závěrů, jako právě u této značky, i když mnozí tvrdíte, že jde pouze o konkurenční boj, na každým šprochu.........
Robert Horáček reaguje 6.3.2016 08:26
Ať už závistivci píší co chtějí, nic na tom nezmění, že Blaser Dělá jedny z nejlepších a nejbezpečnějších kulovnic na světě.
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 5.3.2016 22:51
Já vím. Taky píšu...závěr tohoto typu, nepíšu Blaser, mám na mysli obecně přímotahy ala Blaser a Strasser, je to stejný nebezpečný Ksindel.
michal velecký reaguje 5.3.2016 17:12
Pane doktore mladému Švarcnbergovi namlátila gesicht zbraň Strasser, ne Blaser.
Josef Vyskočil reaguje 4.3.2016 18:32
Pane Sehnal plně s Vámi souhlasím manlicher vyrobený před 19 lety je opravdu skvělá zbraň skvělé a poctivé konstrukce.
Ing. Paur reaguje 4.3.2016 14:31
Hoši nehádejte se. O tom Blaseru to vím taky. Občas to uletí.Mám Jednušku Blaser K95 7x65R naprosta spokojenost. Před 19lety jsem si po mnoha experimentech koupil Steyer Manlicher 8x57JS. Vystřeleno cca 1600ran, bez jediného. selhání. Za chybenou ránu si vždy můžu sám. Až skončím s myslivostí zbraň bude mít vnuk. Nesmrtelná konstrukce.
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 4.3.2016 12:52
Chválabohu nemám, pane Hanysi...mají ho ale ti, co jsou na adrese www.blaser-umfalle, stačí si to zadat do vyhledávače. A kvůli závěru tohoto typu má po chirurgické rekonstrukci obličeje mladej Schwarzemberg. S ucpanou hlavní to fakt nemá co dělat, stejně jako s velikostí uzamykací plochy...ale to víme jistě oba :-)))
jirka hanys reaguje 4.3.2016 12:42
Pane Chalupníku jistě máte vlastní zkušenost s blaserem!Pokud Vám u mauseru ucpu hlaven dopadnete stejně.Uzamykací plochu má blaser po celém obvodu tudíš jednou tak velkou jak mauser.
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 4.3.2016 11:31
No..ještě že ten závěr na rozdíl od nás umí udělat u Blasera :-) Ono má ten Blaser totiž háčky dva, krom té ceny ještě jeden, a to sice, že ten závěr občas vletí někomu do Gesichtu:-) Jinak jak píše kol. Sehnal, že má kamaráda, co mu po 9,3x62 někdy zůstane zvěř v ohni a někdy odchází 100 m a více, tak úplně přesně takhle se mně zvěř chová po 7x57 :-)
Robert Horáček reaguje 4.3.2016 11:06
Pane Šťastný, ČZ 550 Lux jsem používal víc jak deset let v ráži 30-06, před ní jsem měl ČZ 550 FS v 7x64 a mohu tyto kulovnice pochválit,co mi na nich nesedělo byl závěr a to jeho chod a délka. Myslím si, že naše zbraně jsou vynikajicí, ovšem až na závěr, který naše zbrojovky prostě udělat neumí. Ráži 9,3x62 jsem nikdy nepoužíval, ovšem měl jí můj kamarád a byl sní velmi spokojený, lovil od vysoké po lišky a nemohl si ji vynachválit, střelivo používal Lapua Mega, tuším něco okolo 19g. Já osobně používám Blaser R 93 v ráži 8x57 JS a mohu říci, že zbraně od této značky jsou asi nejlepší kulovnice na světě, bohužel máto jeden háček a to je pořizovací cena.
Ing. Paur reaguje 4.3.2016 10:36
Já osobně s ráží 9,3x62 nemám zkušenost nemám. Má ji kamarád a z jeho zkušenosti vím, že na těžkou zvěř dobrý. Selata, lončáci a koulouši někdy v ohni někdy odcházejí i 100m i více.Bavíme se o zásahu na komoru. Panu Šťastnému bych osobně doporučil, jak jsem i dříve psal 8x57JS puškohled má dobrý. SPCE zkušenosti nemám.Používám Nosler Partition a nyní Geco Plus naprostá spokojenost. I když se mi občas stane, že slabší kusy odcházejí cca50m. Mám dobrého psa, tak to neřeším.
Jan Slavětínský reaguje 4.3.2016 07:20
Chlapi, současný trednd novodobého lovce, který lítá po lese s mobilem u ucha a neví kde mu hlava stojí, podniká i v lese a u toho chce lovit, takový si dnes pořizuje úplně jinou kulovnici. V nerezu a v plastové pažbě v maskovací barvě, moderní výkonné ráže 338 Win.mag., s optikou nejlépe s nějakým Burris Ballistic Laser, který má paměť balistické křivky daného náboje a pořádnou patronu s dobrými parametry třeba Hornady. S touto flintou není problém lovit černou až do 400 metrů. To je myslivost! a né nějaké šoulání s 9,3kou a s lancasterkou proti větru a střílet do padesáti kroků.
jirka hanys reaguje 3.3.2016 23:32
www.jaguar-geschosse.de
jirka hanys reaguje 3.3.2016 23:28
9,3x62 pri střele jaguar 12,2 g je balistika na 300m -28,4 cm a energie 2416 joule.
Sojka reaguje 3.3.2016 21:26
Pavle, Tebe a Tvých praktických zkušeností si považuji, s Tebou je radost diskutovat o každém tématu v myslivosti, protože, i když můžeme mít někdy odlišný názor, vždy budeme mluvit o tom samém. Mám rád lidi z praxe, jako jsi Ty. Takových lidí už je dneska bohužel málo. M
jan kopriva reaguje 3.3.2016 18:41
Omlouvam se za chyby psal jsem na tabletu a on si občas opravuje slova nějak sam
jan kopriva reaguje 3.3.2016 18:38
Dobrý večer ,čtu spoustu vašich diskuzí a nedá se nic než ve většině vašich názoru souhlasit.Sám používám 8*57js a střelivo Geco plus naprostá spokojenost od 30 až na mě výjimečných 150 metrů vše co jsem dobře trefil bez problemu a když se člověk špatně trefí je pomalu asi jedno co má za ráží.jen poznatek čím menší průměr střelí tím větší musí být přesnost a pečlivost strelce na ránu
Tomáš Novák reaguje 3.3.2016 17:03
Ano svatá pravda,každá liška chválí svůj ocas,to je výstižný.Ale jen chci říci toto,u nás jsou dva kolegové co mají stejnou kulovnici ,stejnou ráži a jeden střílí ,že nedohledává a druhý jo.Kde je ten zakopaný pes? Odpověď je jednoduchá.Každý používá jiné střelivo.Jiný druh střely,jinou gramáž prachu ,jiný typ prachu to je od výrobce a tím jiná energie střely,jiná ranivost a to je možná i to o čem se tu přete.Jen můj poznatek.
Sojka reaguje 3.3.2016 15:15
J.Schindler - neplete, teď jsme to probírali s Pavlem po telefonu :-), jen máme asi každý jinou zkušenost. Já na 9,3x62 nedám dopustit, když jsem s tím poprvé střílel na srnčí (roček,bulkař), měl jsem skoro výčitky svědomí :-). Nečekaně dírka dovnitř, dírka ven, jako když tím kusem člověk prostrčí násadu od koštěte, devastace žádná, kolem vstřelu podlitinka tak 3 cm, toť vše. Střelil jsem s tím pak x kusů srnčího od 15m do 150 m, vždycky stejné. Paradoxně na srnčí ideální patrona. Na těžké kusy černé (kolem 150 kg) bez problémů, dtto dančí a jiná zvěř. Problém je, že vždycky, když někdo položí dotaz tohoto typu, tak se sesype spousta rad a každá liška chválí svůj ocas a tazatel má ve finále rozporuplný pocit a nedozví se nic, co by mu nějak pomohlo :-). Jsou to nekonečné diskuze na posledních lečích, u krbů v loveckých chatách nebo táborových ohňů. Kdybych měl tehdy dát na to (když jsem si jí pořizoval), co neználkové tvrdí o 9,3x62, tak bych jí nikdy neměl:-). MS
Sojka reaguje 3.3.2016 14:56
Pavle, je to možný,i po 9,3x62 krtek sele 20 kg po komorové ráně umí odejít třeba 50m, ale to jsou vyjímky, potvrzující pravidlo, jednou mi odešel beran 100 m bez barvy a vybarvený dovnitř, ale v 99% případů zkušenost vynikající. Do toho západního Německa bych se teď už radši nepropadal, je tam moc čmoudů :-). M
Sojka reaguje 3.3.2016 14:31
Tak třeba tohodle 9tiletýho věčnýho osmeráka to prostřelilo úplně bez problémů :-).
Sojka reaguje 3.3.2016 14:16
Pavle, s 9,3x62 mám nastříleno a naloveno až hanba. Že to neprostřelí jelena a 9,3x74R jo? Neblázni, měl jsem obojí a zůstal jsem u 9,3x62, proč asi. Je to identické, prostřelí to jelena obojí. V JAR jsem viděl co to prostřelí taky :-). 7mičkové střely mají výborný BC, pro mě je srdeční záležitost 8x57JS/JRS, ale hned další v řadě je 9,3x62 a 7x57. Pokud někomu rozsekne puškohled obočí, tak je to krátkou pažbou, ne tím, že to je 9,3 :-). 9,3x62 je normální patrona středního výkonu, stejně jako 7mičky, 8mičky atd. :-), jen má jisté výhody. M
Klein Karel reaguje 3.3.2016 11:52
Zdravím. Pokud mohu doporučit s mysliveckou 55 letou praxi nastříleno několik stovek vysoké je neidealněši kulovnice ráže 7x57 nebo 8x57JS jsou to kulovnice na veškerou europskou i africkou zvěř. jiné nebrat!!!!
Sojka reaguje 3.3.2016 09:37
Úsměvná diskuze, jako ostatně téměř vždy v těchto případech, zejména názory některých zdejších odborníků na 9,3x62 :-):-), sice to v životě nedrželi v ruce, ale přesně vědí.........:-):-). MS
Tomáš Novák reaguje 2.3.2016 16:27
Pane vyskočil já vás nechápu,mě se to líbí ,když to mám doma a rozhodně si nemyslím,že je to špatný.Nepochopil jsem vás.
Josef Vyskočil reaguje 2.3.2016 15:11
Pane Novák já nemám nic proti Vašemu mosinu, ale ta plastová pažba taky není špatná a hlavně praktická proti tomu rozhodně nic nemám a beru to v pohodě jako loveckou flintu, že se to zrovna nelíbí Vám to ještě neznamená že to je špatný.
Martin Sokol reaguje 2.3.2016 12:01
9,3x62 pokud Te jednou mlaskne do čela tak na to nikdy nezapomenes a pri kazdem dalsim vystrelu na to budes myslet a je mozne, ze se rany zacnes bat a budes ranu trhat...Nerikam, ze dostanes ranu, ale vime vsichni jak to nekdy je...musis se nekdy vytocit a strilet a vzdy nemas pazbu dobre ulozenou v rameni a po rane uz citis teplou tekutinu po tvari :))...Ono kdyz nekdy nejsi v dobre strelecke pozici a strilis narychlo tak prece ta 7mm jde ukocirovat, ale ta devitka ma opravdu silu a to je rana jako z dela.Nerikam u kazde zbrane, ja strilel z CZ550 Battue s kolimatorem...s optikou bych daval veliky pozor.Pri vyberu druhe kulovnice jsem ja postupoval asi tak, flinta nesmi kopat, musi byt presna od 50m do 250m, proste tam kde namirim tam to musi byt.Je jedno jestli to strelis 6,5mm nebo 9,3mm.Jak to dobre trefis, neni zadny problem , ale jak to blbe trefis, nepomuze ti ani ta devitka...Ja zustal u sve tradice a poridil jsem si opet 270Winchester a po 10letech jsem prisel na asi nejlepsi strelivo co jsem zkousel a zkousel jsem mnoho.Jedna se o SaB Nosler partition 8,4g.Opravdu vse v ohni od srnciho po cernou a zadne podlitiny!!!Mam to v CZ550 American (premium), nechal jsem si upravit drevo od p.Sanytraka tj sundat ten trapny lak co davali na 550tky a nechal jsem si drevo napustit tak jak to ma CZ557, nejake dalsi upravy jako je eben atd taky.Mam zbran na vse, presnou, ucinnou a hlavne zpetny raz je jako u 22Lr....Tod jen muj vlastni nazor z praxe.Nejsem ten, co ulovi 5ks za rok a dela ohromne zavery, vim trosku o cem mluvim a jsem rad, ze muzu takhle poradit.Lovu lesu!
Martin Sokol reaguje 2.3.2016 11:48
9,3x62 pokud Te jednou mlaskne do čela tak na to nikdy nezapomenes a pri kazdem dalsim vystrelu na to budes myslet a je mozne, ze se rany zacnes bat a budes ranu trhat...Nerikam, ze dostanes ranu, ale vime vsichni jak to nekdy je...musis se nekdy vytocit a strilet a vzdy nemas pazbu dobre ulozenou v rameni a po rane uz citis teplou tekutinu po tvari :))...Ono kdyz nekdy nejsi v dobre strelecke pozici a strilis narychlo tak prece ta 7mm jde ukocirovat, ale ta devitka ma opravdu silu a to je rana jako z dela.Nerikam u kazde zbrane, ja strilel z CZ550 Battue s kolimatorem...s optikou bych daval veliky pozor.Pri vyberu druhe kulovnice jsem ja postupoval asi tak, flinta nesmi kopat, musi byt presna od 50m do 250m, proste tam kde namirim tam to musi byt.Je jedno jestli to strelis 6,5mm nebo 9,3mm.Jak to dobre trefis, neni zadny problem , ale jak to blbe trefis, nepomuze ti ani ta devitka...Ja zustal u sve tradice a poridil jsem si opet 270Winchester a po 10letech jsem prisel na asi nejlepsi strelivo co jsem zkousel a zkousel jsem mnoho.Jedna se o SaB Nosler partition 8,4g.Opravdu vse v ohni od srnciho po cernou a zadne podlitiny!!!Mam to v CZ550 American (premium), nechal jsem si upravit drevo od p.Sanytraka tj sundat ten trapny lak co davali na 550tky a nechal jsem si drevo napustit tak jak to ma CZ557, nejake dalsi upravy jako je eben atd taky.Mam zbran na vse, presnou, ucinnou a hlavne zpetny raz je jako u 22Lr....Tod jen muj vlastni nazor z praxe.Nejsem ten, co ulovi 5ks za rok a dela ohromne zavery, vim trosku o cem mluvim a jsem rad, ze muzu takhle poradit.Lovu lesu!
Tomáš Novák reaguje 2.3.2016 10:51
Savage Axis
Tomáš Novák reaguje 2.3.2016 10:50
Marlin XS 7 Camo
Tomáš Novák reaguje 2.3.2016 10:49
Reminkton 783 W
Tomáš Novák reaguje 2.3.2016 10:49
CZ 550 Predator
Tomáš Novák reaguje 2.3.2016 10:48
Přesně tak pane Sehnal já jsem taky proti tomu ,aby se na naháňky chodilo se samopalem.Ale vy asi nemáte ponětí o čem jsem psal.Jak říká pan Bohumír NOVÁK ,definujte loveckou a vojenskou zbraň.Musím vám říci ,že kolikrát ten mosin je více loveckou zbraní jak ty ,které si zakoupí jako lovecké jiní myslivci.Jen tak na porovnání vám posílám, aby jste si uvědomil co mám na mysli pár typů zbraní na porovnání.Je to Marlin XS7 Camo,Remington 783 W,Savage Axis XP,CZ 550 Predator.To je jen malinkatý výběr zbraní prodávaných jako lovecké ,tak je prosím porovnejte s mosin nagant Monte Carlo a potom teprve můžete hodnotit jestli je to taková či taková zbraň.Osobně já ,když vidím dnes ty lovecké zbraně ,jak vy říkáte a mají na nich osazené baterky, NV a pod. tak si myslím že takto upravený mosin je lovecká zbraň.
Bohumír Novák reaguje 2.3.2016 06:55
J. Sehnal: Definuj přesně co je to vojenská a co myslivecká zbraň. Nebo je to jen na dojmu každého soudruha?:):):)
Omar Stodůlka reaguje 1.3.2016 21:50
Dobrý večer, nechce se mi číst toto 1000x omílané téma, ALE rozhodně bych NIKDY nezačal takto - "Dobry den jsem začínající lovec..." :-(( Jane neŠťastný myslím si, že drtivá většina z nás se považuje za MYSLIVCE a né za Lovce!!!
Ing. Paur reaguje 1.3.2016 20:39
Zdravím.Myslel jsem,že se bavíme o myslivosti a ne předělávání vojenských zbraní. Právě v tom vidím degradaci české mylivosti. Když vidím na naháňkách různé předělávky mosinů,SA 58 a dalších je mě smutno a nevolno.Nedivme se,že se na nás veřejnost dívá jak na Banderovce. Prosím kupujte a používejte jen myslivecké zbraně. Ne předělané samopaly a odstřelovačky!!!
Tomáš Novák reaguje 1.3.2016 20:10
Už nevím ,kdo to tam psal,ale je pravda že si kup kulovnici s kterou budeš spokojený a nebudeš ji chtít prodat.Já to udělal když jsem si koupil mosina 7,62 x 54R,předělal jsem ji do pažby monte carlo osadil optikou a super.Každý mi říkal jaká to je velká ráže,ale nejde o ráži ,ale o střelivo.Já si přebíjím sám, nejen že mi náboj výjde na polovinu,ale hlavně káždá chodí stejně, nádherný soustřel a podle výběru střely a prachu používám na různou zvěř.Vše zůstane v ohni a není nic rozbitý a podlitý.Je to na tobě, ale já koupil co mi vyhovuje a neprodal bych za nic .
Potenec Ondřej reaguje 29.2.2016 16:30
Začínal sem se ZH chtěl sem ale vždy kulovnici, pořídil sem 7x64 nejprve zkk z druhé ruky později novou 550. střelivem sem se propracoval až k rws evo, pak sem řešil kulovnici na nahanky, chtěl sem hlavně něco jiného než mají ostatní, takže 550 v 9,3x62, po nějakých upravách a pokusech, kolimátor a geco plus, pak sem řešil tahací pracovní kulovničku mam 550 ve 243w, někojik let sni odbudu 90% loveckého vyžití používám hirtenberger 6,5g nosler part.Pokud bych byl v lesni honitbě volba by byla mezi 8x57 a 9,3x62(tu bych si ale radši někde zkusil pučil vystřelil)
Jan Slavětínský reaguje 29.2.2016 10:48
Zde máš a reaguj rychle. http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/172267-cz-557-8-x-57js-lux/
lucie reaguje 28.2.2016 19:22
Ta co mi zůstala nebyla ta první,ale postupným vývojem jsem zůstal u opakovací zbraně i když jsem jich vyzkoušel hodně. Nejsem sběratel a na myslivost mi stačí jedna kule a koza k tomu:-)
Josef Vyskočil reaguje 28.2.2016 19:08
Ten koho baví zbraně nemůže skončit u jedné kulovnice to by nemělo logiku já sám jsem taky blázen, i když už jisto jistě vím, že by mě na vše stačila má první kulovnice, která už více jak deset let dělá radost mému dobrému kamarádovi, za tu dobu už jsem vystřídal kde co, ale jak píšu v tomhle jsem nepoučitelný blázen takže poradit jednu konkrétní kulovnici je dost těžké trh dnes nabízí a zákon povoluje takové množství zbraní a doplňků, že snad poradit vhodnou kombinaci ani nejde je to potřeba udělat na základě své vlastní představy.
lucie reaguje 28.2.2016 17:50
Myslím si osobně,že jedna kulovnice vystačí na vše. Ale vývojem si musí projít každý. Taky je měl v začátcích více kulovnic a nyní mám jedinou,stálo mě to akorad více peněz :-) Pokud se ti zamlouva ta devítka tak do ní běž čas ukáže jestli si ji nechás nebo půjde do světa když nejde o život tak jde o nic :-)
Ing. Paur reaguje 28.2.2016 10:41
Zdravím,myslivost dělám hodně let,mám toho hodně odlovenou a vystřídal jsem spoustu zbraní i ráží. Předlety jsem si pořídil Steyra 8x57JS.Zbraň na několik generací,ráže vyzkoušená. Na střelivu nešetřit.Používám Nosler Partition, Norma je výtečná a poslední dobou zkouším Geco Plus. Za dobrý peníze skvělý výsledek.S 8x57JS lovím veškerou naši zvěř do 200m. Puškohled mám Meoptu 3-12x56RD.Tato kombinace, můžu řici za dobré peníze hodně kvalitní muziky. muziky.
Jan Nový reaguje 27.2.2016 22:34
je pravda a mám to odzkoušené z praxe, že nejlepší rána na černou je na přední vyšší lopatku, pak to chytá obratle a zvěř padá v ohni. (i na daleko a i po 6,5x57).Vždy je to o tom, kam zvěř zasáhnete, ne o tom zda je lepší 7-9mm ráže.
Libor Matyáš reaguje 27.2.2016 21:41
Zdravím, teď jsem byl u kamaráda. Honitba 3000 ha, několik zateplených kazatelen, vnadiště do 60 m. Kamarád má 6,5 x 55 SE, vysokou střílí na hřbet ( kohoutek ), prase na slecho. Má za rok 10 ks vysoké a 20 prasat. Vše na místě, vysokou prý jednou dostřeloval. protože se hýbala. Hádal jsem se s ním, že na kohoutek to není myslivecká rána, ale odvětil, že přijede autem a naloží. Z mlazin to tahat nebude.... Dostal jsem dárkem knížky z Myslivosti, tam je nejlepší rána na předek lopatky, kde jsou mohutné obratle, zvěř padá na místě a neodchází. Tak kde je pravda a ráže????
Josef Hanzlík reaguje 27.2.2016 21:37
Když mě bylo pětadvacet ,měli jsme s tátou Zh a uměl jsem ulovit srnčí i na těch 200m a lovená zvěř někdy zůstala v ohni,někdy poodešla.Když mě bylo čtyřicet,zdálo se mi to ZH nějak těžký na rameni,zmizeli mi z dohledu miřidla tak jsem koupil 550 v třistaosmě.Uměl jsem s ní ulovit lišku na 200m a lovená zvěř někdy...Když mě bylo padesát,i ona nějak ztěžkla,zakoupil jsem kulovničku v samopalový ráži,vysral se na střílení na 200m a jde to taky.No a lovená zvěř někdy...
kunst libor reaguje 27.2.2016 20:53
Rad spoustu ,skoro jako chyb :)
Honza .k. reaguje 27.2.2016 20:21
A hlavne do toho nekupuj Slepý &Blbý ale treba RWS,SAKO a Nebo nejaký kvalitní prebijený a jestli pudes na nahanku tak Geko sice to není jako RWS ale taky kvalita a potom je znát jestli jich vystrelis 20 a sedm stovek v prdeli Nebo sedmnáct stovek
Honza .k. reaguje 27.2.2016 20:12
Kup si sauera 8x68S táta ho má a je spokojenej dnesk sem s tím slovil rytíře cca 180m rána na komoru za šera vyběhlo mi jich 18 a smerem o deme do trávy a metr pred ni se zastavili a má to osazený MINOX zs 3-15x56 .550 jsem mel a nic moc Ted resim jestli dvoják v 9,3x74 Nebo 8x75
Josef Vyskočil reaguje 27.2.2016 19:52
Kup si naco máš a co se ti líbí na názory se vykašli stejně ti málokdo řekne pravdu obecně platí čím dražší tím kvalitnější.
Radek Vyhlídal reaguje 27.2.2016 19:02
V lese jsem vždy lovil jen se ZHčkem a jednoznačně ulovil nejvíce zvěře. Kulovnici jen na louky a větší vzdálenosti. Pokud chceš i do lesa kulovnici, tak spíš 8X57, bohatě postačí. Ta 9,3 je předimenzovaná na les.
Tomáš Just reaguje 27.2.2016 15:08
Mám cz 550 celopažbu 7x64 a jsem spokojen,používám střelivo geco
Tomáš Just reaguje 27.2.2016 15:07
Mám cz 550 celopažbu 7x64 a jsem spokojen,používám střelivo geco
Erika Doležalová reaguje 27.2.2016 11:15
Věčné téma, které ikdyž zde bude 1000 přípsěvků, nikdy nedá tu "správnou" odpověď. Takže souhlasím s kolegou Pavlicou - výběr kulovnice je spíš otázkou vkusu a finančních možností. Ráže je pak v podstatě nepodstatná (7x57, 7x64, 8x57, 308Win, 30-06 Spr., 9,3x62..... cokoli), důležitější je výběr střeliva. A samozřejmě ruce :-) Já lovím se ZKKáčkem v třistaosmě, partner se Zetkou v 8x57JS, chodím i s kulobrokem UB 7x57R/16.. Tím vším bez problémů lovíme srnčí, dančí, černou, vysokou, lišky, jezevce.. Takže nejlépe obejít pár kolegů, kteří vlastní ty zbraně, které byste zařadil do "užšího výběru", osahat si je a pak už to nějak dopadne :-)
Petr Stara reaguje 27.2.2016 09:39
Pořád stejný ,p. Pavlica to vystihl v jedné větě. Kup si hlavně kulovnici ,které ti sedí na ráži nekoukej to je o patronách s 9.3 lovím ,každý říkal proč jsem si to pořizoval -dnes zase každý chce na rozdělení kus střelený právě 9.3 a když budeš znát propad střely ,tak 250m žádný problém.
Petr Hejduk reaguje 27.2.2016 09:36
Osobně mám kulovnici ZKK 600 - 30-06. Spr. i když jsem levák. A za sebe mohu říci, že mi černé odejde z nástřelu max. 10 m. Převážně střílím na vzdálenost 50-100 m. Střlím na komoru. Používám střelivo S&B SPCE 11,7g. Ale na druhou stranu si řikám, že osma je osma.
Zdychynec Josef reaguje 27.2.2016 07:47
Kup si takovou kulovnici,s kterou budeš spokojený a nebudeš ji chtít už nikdy prodat!
Karel Kolář reaguje 27.2.2016 02:40
Pokračuji dál, protože se mi delší reakce sesype a odhlásí mě to. Omlouvám se za pravopisné chyby, ale píšu dost překotně, abych to stihl. Používám Střely Vulkán 180grs ve vlastní laboraci úsťovou rychlost 725m/s. Nedělá žádné podlitiny na vstřelové straně a na výstřelové není díra jak po zlodějovi. Černá zvěř odbíhá maximálně do 30m a srnčí zůstává převážně v ohni. V této ráži je největší škála výběru munice. Moje manželka i já máme kulovnici Crvena zastava 70 a jsme naprosto spokojeni. Hlavňovinu totiž Srbové nakupují v Suhlu. CZ 550 není špatná volba, jen jsem už sem tam zaslechl, že ředa ZKK to holt není. Prý že co jim do CZ - UB přestala Poldovka dodávat hlavňovinu, tak dobrý, ale dobrý je za 3.
Karel Kolář reaguje 27.2.2016 02:28
Kulobrok nikdy nebude tak přesný jako kulovnice. 9.3x62 je dost brutální. V Německu se používá poměrně dost, protože při mrňavých honitbách a německé legislativě je žádoucí aby žvěř zůstala v ohni. Tam totiž platí, že kde zvěř padne, tam patří! Nicméně na nadháňky je to dobrá ráže, protože v pohybu v lese urazí větev a má ještě dostatek energie porazit buvola. Teď napíšu něco, za co se na mě někteří páni kolegové sesypou. 30-06 je např.v Německu nazývána "Amerikanische heilige Kuh" - americká posvátná kráva. Dle mých zkužeností je to ráže na srnčí dost brutální. 7x64 je vynikající ráže od pana Wilhelma Brennecka z roku 1919 a byla vyvinuta jako "Försterkaliber" - lesnická ráže. Osobně mám nejlepší zkušenosti s ráří 308W. Není pravdou, že je to nedostatečně ranivá ráže, jen se nesmí používat kdejaký schid a pseudomunice. S Dr hanákem jsem se nedávno bavil o tom, že nám hlava nebere, když někdo utratí Kč 40000,- za kolovnici s optikou a pak škudlí na patronách. Přitom třeba Geco jsou za příznivou cenu a přitom kvalita je velmi dobrá.
Karel myslivec reaguje 26.2.2016 22:49
Výběr ráže je hlavně otázkou vkusu a klidné ruky. Mou srdcovou záležitostí je 7*64 i když ji momentálně nemám. Nalovil jsem s ní snad 150 kusů a nikdy nic nehledal. Přesná, dostatečně účinná, nekope. 9,3*62 mi přijde zbytečná. Střílel jsem z ní jednou a nikdy už nebudu. Pokud bych volil 9,3 asi bych chtěl x72, v nějaké staré elegantní flintě. Kdo s ní střílí nedá na ní dopustit, šetrná ke zvěřině, klidná... Jen 150 metrů už je na ní asi moc. A výběr zbraně je zase otázkou peněz. Pokud bych si teď kupoval první kulovnici na všechny lovecké situace zvolil bych 550 v nějaké univerzální ráží 7*64, 30-06, 8x57, 270 win a k tomu meoptu s bodem, variabl, 3-12x50(56). Pokud bych měl o nějakou korunu navíc tak jdu do staršího steyeru nebo saueru(80, 90, 200). Přejí šťastnou ruku a Lovu zdar!
Tony T reaguje 26.2.2016 22:37
8x57JS a puškohled Fomei 7x50 Foreman HTC G4 absolutní spokojenost
Hanso reaguje 26.2.2016 21:12
Nechci nikomu nic vyvracet,ale dle mych zkusenosti raze 9mm nenadela takovou paseku jako treba 30-06,mam namysli treba zabarvovani zveriny,kdyz se cloveku rana zrovna dvakrat nepovede. 30-06 je takova ,,reznicka'' raze a je treba umet strilet,jinak znehodnotite zpoustu zveriny-jak jsem uz psal.ale zase na druhou stranu,ma takove ranive ucinky,ze i kdyz ranu neustadite zrovna stoprocentne,tak zpusobi takove zraneni zveri,ze stejne po par desitkach metrech zhasne,a je velka sance,ze kus dohledate- oproti jinym razim napr. osobne jsem tedy a doporucuji 30-06 Springfield.
Jindřich Ritter reaguje 26.2.2016 19:53
Dobrý den,před 6 lety jsem byl ve vaší kůři a poříídil jsem si Zku v ráži 8x57JS,absolutní spokojenost a teď jsem si udělal radost a koupil jsem si Benelli Argo,kulový automat v ráži 30-06,zátím taky spokojenost. Podotýkám,že je to můj názor,ale 9,3x62 se mi zdá moc,hlavně na srnčí,škodnou,z toho moc nezbude.
Jan Sťástný reaguje 26.2.2016 19:01
Budu rád za každou odpověd a názor