ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Inzerce E-shop
Získat aplikaci Adobe Flash Player
Získat aplikaci Adobe Flash Player

Vyhledávání

Přihlášení

Nejlepší fotografie

Canis aureus uloven na střední Moravě, okr. Přerov
Canis aureus uloven na střední Moravě, okr. Přerov
vloženo: 15.8.2017 00:16
autor: Vladimír Zavadil

NEJLEPŠÍ FOTOGRAFIE 2012
NEJLEPŠÍ FOTOGRAFIE 2013
NEJLEPŠÍ FOTOGRAFIE 2014
NEJLEPŠÍ FOTOGRAFIE 2015
NEJLEPŠÍ FOTOGRAFIE 2016
NEJLEPŠÍ FOTOGRAFIE 2017

Nejlepší video

Fotografie

Nejsilnější trofeje roku

NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2012
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2013
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2014
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2015
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2016
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2017
Jelen lesní
bodová hodnota: 217 CIC
Jelen ze Slovenska / upravené foto /
Jelen ze Slovenska / upravené foto /
vloženo: 4.7.2017 10:36
autor: Michal / admin /

Srnec obecný
bodová hodnota: 90 CIC
váha: 16 kg
věk: 5 let
Letošní čtvrtý srnec
Letošní čtvrtý srnec
vloženo: 30.7.2017 21:01
autor: Zbyněk Oliva

Daněk evropský
bodová hodnota: 203 CIC
Daněk
Daněk
vloženo: 16.2.2017 08:22
autor: Michal / admin /

Muflon
bodová hodnota: 191 CIC
věk: 6 let
Včerejší doprovod
Včerejší doprovod
vloženo: 8.8.2017 13:27
autor: Václav Hlaváček

Nejlepší naháňky roku

NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2015
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2016
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2017
sobotní norování
sobotní norování
počet kusů: 8
vloženo: 22.1.2017 17:49
autor: Václav Šantora

Nahaňka MS Vranov nad Dyji
Nahaňka MS Vranov nad Dyji
počet kusů: 6
vloženo: 9.1.2017 09:02
autor: Benedikt Čermák

Lov srncov v ruji - Maďarsko
Lov srncov v ruji - Maďarsko
počet kusů: 4
vloženo: 31.7.2017 18:22
autor: mirojevo

Průběrný odlov
Průběrný odlov
počet kusů: 2
vloženo: 15.6.2017 23:30
autor: Jaroslav Charvát

Dvakrát lovecké štěstí
Dvakrát lovecké štěstí
počet kusů: 2
vloženo: 6.7.2017 21:07
autor: Jiří Zábran

Statistika

• 157247 fotek (38 dnes)
  • 6081 videí (0 dnes)
  • 315 odkazů (0 dnes)
  • 3165 inzerátů (10 dnes)
  • 333 diskuzí (1 dnes)
  • 524441 komentářů fotek (100 dnes)
  • 12493 komentářů videí (1 dnes)
  • 2259302 hlasování fotek (374 dnes)
  • 49309 hlasování videí (8 dnes)
  • 29547 registrovaných uživatelů
    5 dnes nových, 42 online

Fotograf měsíce

1. Děda z lesa (1130 hlasů)
  2. Josef Vršan (865 hlasů)
  3. Jiří Netík (688 hlasů)
  4. Jindřiška Padalíková (630 hlasů)
  5. Behenský Pavel (588 hlasů)
  6. marie stanikova (478 hlasů)
  7. Jaroslav (424 hlasů)
  8. Jaroslav Vlosovský (402 hlasů)
  9. Pavel Spenner (193 hlasů)
  10. Daniel Donaťák (191 hlasů)

Připomínky a názory

Diskuze

Kančí pero-

tomáš holíček vložil 28.7.2017 15:36
Rád bych tu rozvinul diskusi o použití kančího pera v situacích kdy kus nelze dostřelit abychom neohrozili psi.Znám legislativu,ale byl bych jako výrobce rád za vaše kladně orientované rady,postřehy,zkušenosti.O tom jestli se smí používat či nikoli,kličkovat mezi řádky zákona, o to mi nejde.Chci vaše osobní názory a zkušenosti z praxe.Díky
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Leon Zumr reaguje 13.8.2017 19:54
https://www.facebook.com/pg/Köprübaşi-av-ve-doğa-sevenlerl-624085247712362/videos/
tomáš holíček reaguje 2.8.2017 21:16
Karle,dokážu si představit jakoukoli zvěř,která na kopí naběhne, jen ne to prase.To když jde proti,má tu svoju velkou tvrdou palici skloněnou ryjem dolů a moc míst k zasažení tam teda není.Co se mě týče,když na mě prase vyběhne,kopí,nekopí,uskakuju bokem,nebo beru do zaječích.:-)V takových situacích je i střelba jako jedna velká kovbojka.To že je takovejch pár videí natočenejch,tak je to podle mého soudu jen jeden velkej hazard.Možná jsem připosranej,ale bezpečnost je pro mě na 1. místě.Přece jen jsem živitel dvou dětí:-)Ale je to na zvážení každého soudruha:-)rozkaz zněl jasně.Prase nesmí projít:-)
karel zvářal reaguje 1.8.2017 17:33
Byl by to jistě zajímavý pokus jít do leče s vědomím, že bude útočit kňour... (a točit:-). Z těch možností reakce, které se nabízejí a) dupat a křičet b) bránit se kopy a údery c) dělat mrtvého brouka d) mít "něco" v ruce, by asi většina znalých lidí volila d), tj. mít v ruce pořádný klacek s železnou špicí. Ti hoši uměli tehdy s RV3 zacházet velmi dobře, tady jen zaměnili klasiku za speciální zbrań. Psi držící prase často ani nedovolí přiblížení k samotnému kusu, proto dlouhé kopí (kančák) je zcela namístě. Myslím si, že kančí pero není o egu, ale zcela normální, staletími prověřená zbraň, která poslouží v leči lépe, než holé ruce či nůž. Tipnu si, že to maximálně stihli vytrčit proti běžícímu zvířeti, aby si tzv. naběhlo, rána do boku ztěží připadala do úvahy...
tomáš holíček reaguje 1.8.2017 15:08
No,to si piš.Na druhou stranu, kdyby to někdo natočil, bylo by to video roku za 2 bludišťáky:-).Ale asi se většina z nás bez takového zážitku obejde.
Rainer reaguje 1.8.2017 13:56
No to je asi pravda. Pravděpodobně bych tím to prase jenom nasral a dostal pak o to větší vylágoš.
tomáš holíček reaguje 1.8.2017 13:50
:-)Jenže kančím perem běžící prase nezastavíš!!!!!!!!!!!!!!!To slouží opravdu jen k usmrcení,když je postřeléné,nebo když ho vážou psi.Ono není problém svézt se na praseti v leči v houštině.Bodnutí musí být přesné,za lopatku zešikma,aby čepel zajela do komory.Málokdo má stím zkušenost a umí to.Proto tahle diskuse!
Rainer reaguje 31.7.2017 15:36
Párkrát jsem zažil situaci, kdy jsem jako honec byl na naháňce a byl bych rád, kdybych měl kančí pero po ruce. Naštěstí se nikdy nejednalo o velké prase (vždycky cca do 50 kg), ale i tak to stačilo na to, abych lítal jako hadr na holi. Prase prostě běželo mlazinou, já mu stál v cestě a prakticky mnou "proběhlo". Nabralo mě, já odlítnul na stranu a prase běželo dále. Strachem jsem měl plné kalhoty.
Josef Voborník reaguje 31.7.2017 14:40
Jak na takovouhle blbost, že SVS se postará o roztáhnutí ASMP, vůbec může někdo přijít, to mi hlava nebere. Netvrdím, že se vším se dá souhlasit, ale rád bych, aby předchozí přispívatel svůj názor rozvedl a zdůvodnil.
Josef Jasenský reaguje 30.7.2017 16:16
Za chvíli ho nebude potřeba! Protože SVS se postará o roztáhnutí amp do celé republiky.
karel zvářal reaguje 30.7.2017 08:55
Jako známý zabíječ diskusí tedy ještě doplním, co jsem nakousl. Aby nedocházelo ke zmińovanému pořezání psů, mělo by kopí, dle mého soudu, mít tvar silné (u hrotu zploštělé) jehly. Na fotce prezentované široké dlouhé ostří (a la "žiletka") právě může vést k poranění psů. Napumpovaní adrenalinem se bijou o kořist, a pokud ostří nepronikne celé do těla prasete, mohou se pořezat o vyčnívající část. Jinak je to dozajista potřebný lovecký doplňek při dnešních hojných naháňkách, jen je třeba překonat strach z "neznámého". Slouží k propíchnutí komory, takže boční ostří je kontraproduktivní. K řezání a oddělování slouží jiné nástroje: nůž, případně sekáček.
karel zvářal reaguje 29.7.2017 14:24
Uvítám, když sem někdo umístí obrázek použití kančího pera, najde-li ho někde v literatuře. To považuji za důležitější, než tvar, délka a šířka čepele. To by měla být pevná, dostatečně dlouhá a široká špice, aby udržela i útok kňoura. Je třeba si uvědomit, že 150 let tu prasata nebyla a ztratila se tak kontinuita používání této zbraně. Dnešní legislativci na to pohlížejí jako nastředověký relikt, ke kterému se vracet je cesta zpět, což si rozhodně nemyslím. Jak psal daksl, tak "mezi psíky" bych to vůbec nezapravoval. Stojíc u chumlu těl bych oštěp zvedl nad hlavu, namířil přes hřbet mezi žebra k srdci a silně bodl, vší silou zatlačil a několikrát pootočil. Na mě jako na honce jednou vyběhl zpoza smrčků lončák, a než jsem si stačil vzpomnět na nůž, už jsem ležel na zemi. Podle mě ti chasníci-honci to měli i jako osobní zbraň při nenadálém útoku rytíře. Vystřelí na obranu jen jednou, tím kopím mohl bodat opakovaně.
dakslkopov reaguje 29.7.2017 14:12
Vše je již vyzkoušené. Délka,šíře,klip,ratiště.Jen si stále myslím,že pořádný nůž je daleko lepší.Spousta takypsovodů chodíla a ještě někde chodí s perem.Jen si léčí své ego a v leči kašlou na vyhánění a dělají si svou naháňku.Možná i ti jsou jsou za tím,že s perem Vás málo kde pustí do leče.Jasný je,že se na jasanu drží lépe sekáč než pracuje s nožem,ovšem špatně se bezpečně strká mezi psíky,aniž by nedošlo k pořezání.....
Josef Voborník reaguje 29.7.2017 12:48
Míra to napsal dobře a Karel taky - naši předkové nebyli blbí ! Žádný zákon, ani myslivecký ani veterinární, sice nebrání použití chladné zbraně k usmrcení zvěře /nebo zvířete, jak je ctěná libost/, problém je jen v tom, že zákon vyžaduje "manipulaci šíje" a do tohoto pojmu se vejde rána malíkovou hranou králíkovi či zajíci za slecha, zapeření pernaté /ovšem něčím ostrým, ne brkem/, useknutí hlavy domácí slepici či klasický záraz srnčí zvěři mezi lebku a první obratel, rozhodně ne vbodnutí do srdeční krajiny. Jak jsem již uvedl, naši předkové u vysoké a černé zvěře prováděli záraz bodnutím do srdce a bylo prakticky jedno čím, hlavně ta chladná zbraň musela mít přiměřeně dlouhé ostří a muselo se to umět ! Věřím tomu, že za "starých zlatých časů" byl myslivecký mládenec školen i v používání loveckého tesáku k jeho původnímu účelu a ne pouze k dekoraci, jak je tomu většinou dnes. A pokud by mělo dojít k úpravám zákona o myslivosti, měla by tam být vložena i zákonná úprava použití chladné zbraně. Sice nevím, že by byl někdo za použití kančího péra popotahován, ale dokážu si představit situaci, kdy by přitom došlo k úrazu a věřím, že by pojišťovna odmítla plnit, neb byl úmyslně porušen zákon.
tomáš holíček reaguje 29.7.2017 12:31
No sláva.Konečně rozumní kluci:-)Díky . Na dobových rytinách,na loveckých zámcích,v expozicích...všude kančí pera jsou.Je jich nepřeberné množství.V podstatě co výrobce,to jinej styl.Chtěl bych se teda dobrat co nejlepšího řešení,i když věřím,že někde už je dávno vymyšlené a udělané.Ale čas i my jdeme dál,tak...Co myslíte?Délka ostří,šířka čepele,profil,vzdálenost příčky od hrotu? A v neposlední řadě.Jakou zvolit oficiální cestu pro legalizaci? Jo a k tomu co píšete.Být s postřeleným prasetem na fleku tělo na tělo,to člověk opravdu nepřemýšlí a maká.Kolena se podlamují až potom:-)
Miroslav Zajíček reaguje 29.7.2017 11:45
Když už se ozval Petr i Pavel,tak se taky přidám...Léta jsem používal domaniko tesák z bajonetu,dnes mám Muelu(dárek od kamaráda k šedesátce) o délce čepele cca 20 cm,tím dáte záraz i slonovi.:-)Ironie osudu je,že jsem na největší prase(90-100 kg)měl jen sedlčanský závazák.Ale s bulinou,Petr ji znal,jsme to zvládli bez výrazné úhony.Tedy,Dolině nebylo vůbec nic,já měl prokouslý palec.Holt,nejlepší je to,když je tělo na tělo...:-) A zrovna této feně jednou dostřelil sele na hlavu jeden hajný,když čuníka držela za ryj.Od té doby byla prakticky hluchá.Tedy,na některé povely.:-) Podotýkám,že zákony dodržuji,nejezdím na červenou,ani rychlost nepřekračuji,ale moji psi jsou pro mne rodina.A klidně si ponesu následky,protože "tohle pouto je mi nad zákon". A s tím pérem mají kluci pravdu,i když někdy u těžkých kusů patrně nebude od věci
Petr Samek reaguje 29.7.2017 08:53
Tak, zapojím se do diskuse o tom co se nesmí, snad to nikoho nevytočí a když ... Tomáši, lovil jsem 30 let s bulteriery plus dalšími psy. Mnohokrát jsme tedy stáli s prasetem na stejném metru čtverečním, zkoušel jsem všechno možné ale nakonec jsem zůstal u pořádného, pevného, silného nože. Jde o to, že mnohdy je třeba dát záraz v trnkách, houštině, mlazině a ratiště, násada nebo jen prodloužená ruka je sice fajn ale mnohdy se tam prostě nevejde. A jen pro škarohlídy dával jsem záraz desetikilovým selatům i metrákovým kusům a klidně přiznám, že jsem se mnohdy i bál ale vždy až když už prase leželo, protože když se loví, jde všechno stranou. Dneska mne spíš baví sledovat některé borce jak s kančím perem či oštěpem pózují na nástupu ale v leči kde se to vaří je většinou nevidím. Rád budu diskutovat o tvaru, velikosti nebo dalším použití nožů, tesáků i per.
karel zvářal reaguje 29.7.2017 08:44
Zajímavé, že někde se myslivost odvolává na tradice a prohlašuje vše nové ("moderní") za neetické, ale u tohoto bezpečného způsobu lovu je to obráceně:-) Naši předkové nebyli hloupí a moc dobře věděli, co dělají. Byli daleko zručnější při používání "primitivních" nástrojů, každý kluk uměl střílet z luku jako dnešní mistři. Určitě používali i tesák a zavazák, ale dlouhé kančí pero je bezpečnější pro lovce a ergonomičtější z hlediska použité síly. Zkuste kopat s krompáčem v podřepu nebo kosit v hlubokém předklonu... A přirovnávat to k jízdě na červenou je už zcela mimo. Tam ohrožuji ostatní, zde maximálně sebe. Ale kdo se bojí (nevěří si), nesmí do lesa. Lov je o odvaze, znalosti a zručnosti. Kdo jednu z těchto tří vlastností nemá, raději to zmačkne z bezpečné vzdálenosti, pes-nepes.
dakslkopov reaguje 29.7.2017 06:42
Kančí pero není uplně to jahodové pro ohrožení psů ,délka hlavně materiál. Klip by měl být širší a nabroušený pouze konec a to z důvodu bezpečného zavedení mezi psíky.Nemyslím si,že je to opravdu nejbezpečnější způsob dání zárazu.Tesákem,zavazákem,řezákem je to daleko bezpečnější,tedy pokud jde o psy.Jinak to co je připojeno za foto k diskusi,tak zrovna to je dost nevyhovující. taborskasmecka.com
tomáš holíček reaguje 28.7.2017 22:29
Tak za prvé.Nikoho nenabádám.A za druhé.Pokud se tato diskuse nepovede a nemyslím tím jen tady,legislativa se nezmění.Záraz nebo usmrcení černé kančím perem tu byl od nepaměti a je to nejbezpečnější způsob,když jsou u prasete 3,nebo více psů.mockrát jsem to viděl a zažil,když zvěř nešla dostřelit.Ten zákon je prostě špatnej a minimálně 50 procent myslivců,nebo lovců se mnou bude souhlasit.Pokud o tom nebudeme mluvit,dávat podměty nebo se jinak snažit, nic se nezmění.Promiňte,ale o něco se snažím,nejsem člověk co by jen doma seděl na prdeli a nic nedělal.A nebojte se,zákony znám velice dobře! A myslím,že jsem v úvodním příspěvku uvedl jasně o co mi jde.Děkuji za pochopení.
Jan Nový reaguje 28.7.2017 18:46
zákon o myslivosti jasně stanovuje, jak lze lovit. Toto není dovoleno.Proč o tom tedy diskutovat a veřejně nabádat k porušování zákona. Postavte se na křižovatku a nuťte řidiče jezdit na červenou
tomáš holíček reaguje 28.7.2017 18:31
...neohrozili psY!omlouvám se za hrubku:-)
0.010 seconds | webdesign 123 DESIGN