ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář E-shop Inzerce
Získat aplikaci Adobe Flash Player
Vyhledávání

Přihlášení
Nejlepší fotografie
Nejlepší video
Fotografie
Nejsilnější trofeje roku
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2012
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2013
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2014
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2015
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2016
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2017
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2018
Jelen lesní
bodová hodnota: 191 CIC
váha: 215 kg
Jelen Slovensko
Jelen Slovensko
vloženo: 16.1.2018 08:59
autor: Michal / admin /

Srnec obecný
bodová hodnota: 121 CIC
Lovu zdar
Lovu zdar
vloženo: 5.2.2018 08:05

Daněk evropský
bodová hodnota: 183 CIC
váha: 61 kg
věk: 8 let
krásný den
krásný den
vloženo: 1.2.2018 09:55
autor: Jan Pavlík

Prase divoké
bodová hodnota: 107 CIC
věk: 7 let
Kňour - vydařené šoulání
Kňour - vydařené šoulání
vloženo: 17.1.2018 16:00
autor: Radek

Nejlepší naháňky roku
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2015
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2016
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2017
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2018
nahaňka
nahaňka
počet kusů: 22
vloženo: 4.1.2018 16:44
autor: Ladislav Stašek

Úspešný lov.
Úspešný lov.
počet kusů: 19
vloženo: 19.3.2018 07:45
autor: Jezikova Anna

Lovu zdar
Lovu zdar
počet kusů: 18
vloženo: 1.2.2018 08:59

HUSARSKY KOUSEK
HUSARSKY KOUSEK
počet kusů: 16
vloženo: 14.2.2018 19:27
autor: Tomáš Pakan

Minulý týden
Minulý týden
počet kusů: 16
vloženo: 3.2.2018 06:00
autor: jakub tůma

Statistika
  • 165338 fotek (36 dnes)
  • 6280 videí (2 dnes)
  • 322 odkazů (0 dnes)
  • 3508 inzerátů (2 dnes)
  • 322 diskuzí (0 dnes)
  • 541721 komentářů fotek (49 dnes)
  • 12295 komentářů videí (1 dnes)
  • 2367469 hlasování fotek (295 dnes)
  • 50351 hlasování videí (5 dnes)
  • 30744 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 26 online

Fotograf měsíce
  1. Josef Vršan (942 hlasů)
  2. Jaroslav Vlosovský (824 hlasů)
  3. Jindřiška Padalíková (770 hlasů)
  4. Jiří Zábran (721 hlasů)
  5. marie stanikova (602 hlasů)
  6. Děda z lesa (522 hlasů)
  7. Jiří Netík (514 hlasů)
  8. Daniel Donaťák (342 hlasů)
  9. Paní z hájovny (276 hlasů)
  10. pali1 (207 hlasů)
Připomínky a názory
Diskuze

Lapací bedny na divočáky

Patrik Dvořák vložil 19.4.2018 18:53
Zdravím má někdo s tímto zařízením zkušenosti ?
Zajímá mě, minimální rozměry, ohledně funkčnosti a přiznání dotace a spouštěcí mechanismus. Děkuji
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Pavel Hudec reaguje 13.5.2018 01:34
Vážení, pravděpodobně jste někteří nepochopili, že je zapotřebí snížit stavy černé a to jak klasickým odlovem tak do lapacích klecí. Hlavně tam u vás v Praze, kde začínáte mí černou pomali na Václaváku. Kdo loví tak ví kolik musí nasedět hodiny aby slovil a poněvadž je černá velmi inteligentní a dobře se učí bude to čím dál obtížnější. Vy kteří jste proti lapacím klecím, tak bych vám všem přál aby jste dopadli tak jak mi v červené a zelené zome, kde lovíme do kafilerek a ne do mrazáku /masaři/ jak píše pan Dindis, pokud je to jeho jméno, nebo zda se schovává za přezdívku. A bydlí v Náchodě kde je to do Polska jen skok, kde je mor. A nyní i Madaři museli z pravdou ven, že i u nich je mor. Buďte všichni vděčni kolegům z červené a zelené zony, kteří se k problému postavili a jen díky jim se mor zatím drží v lokalitě a nezačal putovat dál. Co budete říkat pak pane Dindis až budete mít mor u vás a budete střílet jen do kafilerky a nebo tomu necháte volný průběh, aby jste se nemusel stydět za myslivce, kteří pomocí klecí mor zastavovali.
Rainer reaguje 11.5.2018 07:47
Dobrý den paní Anno, máte pravdu o intravilánu jsem nemluvil (i když v tom nebyla žádná taktika), protože tam revír nemáme, tam lovit nelze. Tam se musí hledat jiná řešení, ale jaká řešení hledají, to ale nevím, nemám o tom žádné informace.
karel zvářal reaguje 9.5.2018 19:05
A mně se zase nelíbí lesy bez jediného lapacího zařízení, resp. plné stopních drah od lišek a kun. A takových je v našem kraji neúrekom! P. Dvořák se ze svého “omylu” případně vyléčí sám, určitě nebudu ten, kdo ho bude dopředu zrazovat. Jeden známý, který loví do dvou sklopců (jediný z 30 v MS!-), jel nedávno školit asi 200 myslivců do sousedního kraje. Dosti mě to pobavilo – jak Jednooký mezi slepými králem-))) Dnes ten odchytový stres jde minimalizovat díky e-signalizaci, takže běžný návštěvník lesa se s tím vůbec nepotká. Bydlím na kraji červené zóny, mně by se daleko více nelíbily metody, které také byly na stole (plošné trávení, pevný plot dokola kolem a nechat vy..., meganaháňky), ale naštěstí neprošly. Zvítězila varianta s výpomocí od PČR, kterou také mnozí nedokázali a nedážou skousnout. A také účinný lov do klecí… Takže já to nezavrhuju, je to každého věc, aby se s problémem snižování stavů prasat a jiné škodné vypořádal po svém. Pokud neporušuje zákon a zvěř se zbytečně netrápí, nevidím v tom nic závadného.
Jezikova Anna reaguje 9.5.2018 16:13
Pán Rainer, takticky ste pomlčal o prípadoch výskytu diviakov v intraviláne, ktorý síce s najväčšou pravdepodobnosťou nie je poľovný revír, ale diviaky tam vítané rozhodne nie sú. Preto spomínam aj ja tie "lapacie bedny". Skutočnosť, že musíte na diviaky(a pravdepodobne aj na inú zver) poľovať výlučne v noci Vám nezávidím. Za chvíľu možno od nejakého fanatického vyznávača tradícií dostanete náter za "nemyslivecký" spôsob lovu.
Rainer reaguje 9.5.2018 15:02
Pane Zvářale, proč myslíte, že jsem neinformován. Protože se mi nelíbí představa lesů plných lapacích zařízení na černou (a případně i jinou) zvěř? Proto jsem se pan Dvořáka ptal, co od toho očekává. Dobrý den paní Anno, máte pravdu, že se tu používají i horší výrazy. A já k tomu dodávám, bohužel se používají! Je to důkazem toho, že nejsme jako myslivci schopni rozumně diskutovat. Ohledně prasat v Praze. Ano máme je už i zde. Bydlím na okraji Prahy a mj. vykonávám myslivost v jednom z příměstských revírů a občas musíme problémy s prasaty řešit. Jedná se o běžnou honitbu pronajatou od LČR, takže normálně lovíme. Ale má to samozřejmě omezení. Vzhledem k pohybu lidí je naprosto nemyslitelné organizovat naháňky, proto vše lovíme v noci na individuálním lovu.
Jezikova Anna reaguje 6.5.2018 09:29
Pán Rainer, občas sa tu objavujú aj horšie výrazy ako použil Jožo Belko. Myslím si, že v meste Praha už diviaky máte nastálo a určite z nich radosť nemáte. Tak nad tými bednami pouvažujte, pretože tradičný lov puškou asi nepripadá do úvahy. Dindis, na úroveň tvojich príspevkov je Belkov výraz "drísty" výstižný. Prečítaj si pozorne príspevok pána Zvářala a uvažuj o veci aj trocha samostatne. Pán Zvářal to napísal presne a dobre.
karel zvářal reaguje 5.5.2018 07:33
Zemřela myslivost a do hrobu dána… To jsou nicky Dindis a Rainer opravdu tak “neinformovaní”, nebo to jen hrají? Vypadá to, že Penzum bylo jejich životní výkon… a to se týká také mlčící většiny:-( 1) Je zásadní rozdíl mezí bednou a klecí, P. Dvořák se ptal na bednu, nikoliv klec, která je mu nenápadně podsouvána. 2) V literatuře jsou lapací boudy běžně zmiňovány na psy, vlky, a lze je jistě využít i na jinou škodnou. Na F@H byla ukázka odlovu dvou lončáků do dřevěné ohrádky (HU), cca 2,5x2,5 m. Jestli to bylo za účelem převozu do (jiné) obory, nebo pro krátkou zbraň, nebylo v pořadu zmíněno. Žádná barva, žádný mimořádný stres, samozřejmostí je ranní kontrola. Takže Patriku, do transportní bedny ti asi nic tak snadno nevleze, a ještě aby za sebou zavřel-) Vyzkoušel bych vlčí ohradu, na konci hromádka zlatých klasů… Ta “maďarská” ohrádka (shora odkrytá) je také určitě použitelná, spouštěcí mechanismus musíš vyšpekulovat sám (nášlapný, kolíček). A na formality se poptat na úřadech, tady uhynul pes:-)
Dindis reaguje 3.5.2018 07:43
Asi je Vám to pane Dvořák a Belko jedno. Já jsem viděl, co dělá divočák v lapacím zařízení. Bije sebou ve snaze se z toho dostat, všude barva. A nelžete sami sobě, že to prase přijde někdo ranou "vysvobodit" v krátké době. Pokud je tam míň jak den, tak to mělo ještě "štěstí".Co Vás vede k tomu, že je lepší lapací klec než dobrá rána. Jste líní lovit? Jde Vám o maso? Ze stresovanýho a pomlácenýho divočáka? To bude "dobrota" nebo spíš na prodej? Pane Belko - ve Vašich předchozích příspěvcích se zaklínáte se snižováním stavů černé zvěře, ale myslím, že jsou to je - použiji Váš výraz "drísty". Je to jen záminka pro to, co mnozí už dělali dávno. střílet po všem jakkoliv, hlavně ať mám co nejvíc. U nás tomu říkáme masaři a masař s klecí je línej masař. Teď si "drístajte" co chcete. Lovu a myslivosti zdar!
Rainer reaguje 2.5.2018 15:31
Pane Belko, tak "drísty" říkáte. No diskuse s Vámi má opravdu úroveň.
Patrik Dvořák reaguje 28.4.2018 22:22
Tak jinak, jde mi jen o minimální rozměry takového sklopce? To jestli se do něho někdy chytí prase to bych nechal být. Zajímalo mě, jaké jsou s tím zkušenosti, myslel jsem vyřízení dotacíatd. To byly jen jednoduchý otázky, nepotřebuji radit co mám či nemám dělat dál. Hele Dindasu, nebo co jseš zač, máš natažený sklopce v revíru, myslím na škodnou??? Už chápeš???? Děkuji za odpovědi.
Jozef Belko reaguje 27.4.2018 21:38
Patrik, pozri si inzerciu a skús sa spýtať predajcov takýchto zariadení, alebo si jedno od nich kúp.
Jozef Belko reaguje 27.4.2018 21:36
Rôzne lapacie zariadenia sa používajú pri love zveri tisícročia a prišli do módy aj teraz. Postrelenie zveri akoukoľvek zbraňou je 100x väčšie týranie ako chytenie do lapáka. Tak tu nedrístajte nezmysly.
Rainer reaguje 27.4.2018 08:24
Pane Dindisi, máte pravdu. Pane Dvořáku, co si od užití tohoto zařízení slibujete?
Dindis reaguje 27.4.2018 08:02
Bedna není lov - to je týrání. Stydím se za kolegy myslivce, kteří taková zařízení používají.
Víťa Čechovský reaguje 23.4.2018 21:19
vykašli se na bedny, kup si todle a mužeš efektivně a relativně myslivecky lovit velmi efektivně https://www.prozver.cz/o-mne/
Patrik Dvořák reaguje 23.4.2018 17:18
Nikdo s tím nemá zkušenosti???
Patrik Dvořák reaguje 20.4.2018 00:16
?????????????????????