ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
13 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání

Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

sobotní norování
sobotní norování
vloženo: 22.1.2017 17:49
autor: Václav Šantora

úlovky (svět)

Finsko září 2012
Finsko září 2012
vloženo: 24.1.2013 10:32
autor: Marek Škráček

trofeje

Zlatá rarita
Zlatá rarita
vloženo: 10.8.2018 09:27
autor: Antonín Pospíchal

zvěř v přírodě

vloženo: 4.1.2018 16:29
autor: Daniela Badayová

zbraně

puška mého přítele
puška mého přítele
vloženo: 26.2.2014 22:19
autor: Jan Koller

fotopast

Pán jelen.
Pán jelen.
vloženo: 6.10.2020 13:12
autor: Jacek

myslivecké umění

Autor neznámý II.
Autor neznámý II.
vloženo: 14.1.2017 13:49
autor: Jindřiška Padalíková
Statistika
  • 211451 fotek (15 dnes)
  • 7192 videí (0 dnes)
  • 327 odkazů (0 dnes)
  • 6240 inzerátů (0 dnes)
  • 296 diskuzí (0 dnes)
  • 693481 komentářů fotek (59 dnes)
  • 12519 komentářů videí (0 dnes)
  • 3031044 hlasování fotek (169 dnes)
  • 54203 hlasování videí (0 dnes)
  • 35019 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 19 online

Připomínky a názory
Diskuze

Lov a myslivost v Národním parku Šumava - NPŠ-

Vlasta Hadr vložil 26.8.2021 15:17
20. 8. 21. V Prachatickém deníku vyšel článek v němž bývalý ředitel NPŠ se tvrdě opřel do praktik stávajícího vedení parku kdy v rámci snižování stavů zvěře a za a za finanční motivace se loví březí (plné ) laně mnohdy ve vysokém stavu březosti doložené fotkami dosti drastickými pokud je to je z poloviny pravda kladu si otázku kam kráčí naše myslivost která byla vzorem pro ostatní - začalo to vnadidly - nočním viděním a pokračovalo tlumiči hluku a snahou zlegalizovat lov lukem možná že se dočkáme lovu foukačkami s otrávenými šípy. doporučuji článek vyhledat na internetu a podělit se zde o svůj názor. dekuji V.H.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Michal Conkar reaguje 17.9.2021 09:12
Je tu toho toľko, že už tomu prestávam veriť.
Martin Hasenohrl reaguje 11.9.2021 20:10
Zdravím a to není jen o laních střílí se i jelení v líčí ,nevím jestli je to pravda ale údajně je zastřelené 1600 Kč za kus a když je laň březí je tam ještě 600 Kč příplatek jsou to přece 2 kusy. Tak jak to tam musí vypadat a ještě si tady vysadí vlka kterej jim na vysokou sere a likviduje stáda ovcí. Lovu lesů zdar
Vlasta Hadr reaguje 31.8.2021 11:32
Michale - to jsi přehnal - je to sice mimo téma - ekologie je dost důležitá věc ale musí mít svoje hranice a nastala se z ní demagogie - aby se k vůli broukům a žábě nestavěli silnice , dálnice a mi se nestali vegany.
Michal Ukropec reaguje 30.8.2021 18:42
Ekologisti byly, jsou a budou zrůdy. Pouze kolaborant s nimi diskutuje. Kdysi jsem se prastrejdy ptal, jaký lidí mohli dělat dozorce v koncentračním táboře. Teď to vím.
Vlasta Hadr reaguje 30.8.2021 08:33
Četl jsem pouze článek v Deníku PT ale po navštívení stránky -- manek.blog.idnes.cz -- jsem nabyl přesvědčení že pisatel je fundovaný odborník a uvedené dokumenty svědčí o pravdivosti jeho tvrzení a že se nejedná o žádnou osobní mstu ale i počet kterou byla stránka navštívena svědčí o jeho aktuálnosti - vřele doporučuji si ji přečíst. V.H.
Jiří reaguje 29.8.2021 14:18
Já sice neznám všechny podrobnosti a zonace o parku, ale když je to Národní park, tak by si tam příroda měla pomoci sama. Jak je možné, že se tam tedy loví zvěř? Kůrovec jim to šežral, že se tam blbci přivazovali ke stromům a ted když jim to chce sežrat vysoká, tak se tam nikdo nepřivazuje? Zajímavý je názor na ty revírníky u LČR, skoro bych tomu i věřil ze svých zkušeností, ale věřte, že u vojenských lesů je to ještě 10x horší -)
Sojka reaguje 28.8.2021 15:21
manek.blog.idnes.cz To co předvádí NPS je neskutecna prasarna, zamerna střelba vysokobřezích lani je zverstvo, dotyčni maji asi dobrý žaludek když pak dělají vývrh a v placenty se hýbe vyvinuty Kolouch. Za 1000,- Kč? ???? Fujtajbl!
Vlasta Hadr reaguje 28.8.2021 13:28
Pánové - děkuji za ve slušnosti vedenou diskusi - skutečně doporučuji článek na internetu vyhledat dozvíte se tam další skutečnosti včetně množství ulovených laní a to že kauza bude mít soudní dohru za velmi tvrdá slova na adresu NPŠ . jsem Šumavák a vím že s parkem již před tím nežli dostal svůj statut problémy ať to bylo pro důvodné podezření ze zneužití rodinných a příbuzenských vztahů při těžbě a zpracování dřeva Vím že došlo za pomoci žáků tehdejší lesnické školy ve Vimperku k vysezování mnohem větších počtů kusů rysa nežli bylo oficiálně uvedeno Taktéž je známo kdy byl učiněn pokus na prachaticku v těsném sousedství vysazením Bělokura sibiřského - samozřejmě jak to asi mohlo dopadnout --- a to s tím nočním viděním a tlumiči bylo myšleno jako nadsázka- V.H.
Milan Jirmann reaguje 28.8.2021 00:05
Jestli to je pravda, tak příčinou, pane Conkare, budou nejspíš peníze, které jsou vypláceny, jako zástřelné, "profesionálním lovcům." Za každý kus třeba 1000,-Kč. Když těch kusů sezoně uloví 40, tak si to spočítejte, kolik mu to přinese do rodinného rozpočtu. Je to zvěrstvo, ale peníze jsou v naší společnosti až na prvním místě. Bohužel. Já tomu stejně nějak nechci věřit, že by udělal myslivec schválně. Také si myslím, že to s nočním viděním a tlumiči nemá nic společného. LOVU ZDAR!!!
Michal Conkar reaguje 27.8.2021 21:23
Vážení páni, tam kde vládne politika, nie je miesto pre etiku. Nikto však nemôže donútiť normálneho poľovníka loviť vysokogravidné lane. Príčinou tohoto svinstva nie sú vnadiská, nočné videnie, tlmiče ani luky. Ani skutoční profesionálni lesníci. Na príčine je úpadok morálky, ktorý sa šíri zhora nadol.
dakslkopov reaguje 27.8.2021 13:53
Jen mě zaráží,jak dovedou někteří lesáci a zároveň myslivci a to,jak si říkají - profesionální,zapomenout na myslivecký řád,etiku. Vzpomínám si na hajné od státních lesů,kteří byli naprosto normální lidé, po nastoupení k LČR se z nich stali odpůrci všeho živého v lese. A bohužel,i tito lidé vyučují adepty. Pojištění jim platí zaměstnavatel a nikomu nevadí,že nejsou pojištěni u slavné Halali. Můžete to zkusit . Pojistit se jinde a zůstat členem ČMMJ.Není to o škole.Je to o lidech.
R V reaguje 26.8.2021 21:55
Koukám, že páni, co mají vysoké školy lesnické, umí hospodařit všude stejně :-) Napadá mě jen - LOVU A LESU ZDAR!!!
Jaroslav Hasenohrl reaguje 26.8.2021 20:32
Je to přesně tak.nejdrive nechají sežrat Šumavu kůrovcem.a pak to svedou na premnozenou vysokou,která je třeba likvidovat.
dakslkopov reaguje 26.8.2021 19:33
To jste ale vedle jak ta jedle. Je to bohužel fakt.
Milan Jirmann reaguje 26.8.2021 15:58
Já osobně beru s velkou rezervou to co píši novináři. LOVU ZDAR!!!
Vlasta Hadr reaguje 26.8.2021 15:22
Čekám ve slušnosti a korektnost vedenou diskusi. Děkuji.