ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Jelen 2014
Jelen 2014
vloženo: 7.4.2016 07:27
autor: Michal / admin /

úlovky (svět)

Kudu
Kudu
vloženo: 21.6.2016 08:21
autor: Josef Langmajer

trofeje

Dnes dokončení
Dnes dokončení
vloženo: 9.4.2015 08:31
autor: Miloslav Šlapanský

zvěř v přírodě

siesta
siesta
vloženo: 30.4.2012 06:28
autor: Vít Hlavica

zbraně

Brno Effect - úprava pažby
Brno Effect - úprava pažby
vloženo: 1.5.2018 07:34
autor: jirka krbeček

fotopast

...
...
vloženo: 26.5.2015 06:41
autor: Miroslav Svoboda

myslivecké umění

Krásy porcelánu 10
Krásy porcelánu 10
vloženo: 28.12.2019 19:24
autor: Jindřiška Padalíková
Statistika
  • 233478 fotek (14 dnes)
  • 7962 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8902 inzerátů (4 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749317 komentářů fotek (40 dnes)
  • 12934 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294955 hlasování fotek (176 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37669 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 16 online

Připomínky a názory
Diskuze

Lov jezevce

Igor Hnízdo vložil 5.10.2013 00:47
Ahoj u nás je celkem dost jezevců a chtěl bych si jednoho ulovit. Jak ho lovíte? Čekáte u nory až vyleze nebo ho vábíte kukuřicí? Jaké by jste mi dali rady? Lovíte ho i cíleně nebo se jedná o náhodný lov když přijde k hromadě? Děkuji za rady.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Josef Strejc reaguje 2.11.2015 10:58
Zdravím, Igore to jsi za ty 2 roky co jsem Ti radil vnadit pár šiškama, pro ty co by zas nechápali, tak kukuřičnejma neulovil žádného jezevce? Potom bych se musel přiklonit k příspěvku eurohorna. Lovu-Pepa
Tony T reaguje 30.10.2015 19:38
Souhlasim..
Josef Kouba reaguje 30.10.2015 17:29
Tony T, Pavel Grcal naráží na lov v noci... Bohužel, někdo opomněl dát do výčtu zvěře lovené v noci jezevce
Tony T reaguje 30.10.2015 15:34
Nevím na co pan Pavel Grcal naráží ale lov jezevce podle zákona je povolen od 1.10 do 30.11. a někde je lov povolen i celeročně
Pavel Grcal reaguje 29.10.2015 20:47
Tak se tim nedodrzovanim zakona aspon nechlubte
Tony T reaguje 29.10.2015 15:17
Já jsem ulovil jezevce v pondělí ve 21:20 přímo u nory nasypal jsem před vsuk cca 10metrů švestky a zrna kukuřic jednalo se o jezevce o váze 14kg
Martin Medek reaguje 29.10.2015 12:04
Tak to tady zase trošku oživéme. V naší honitbě (vyloženě polní) jsem v remízku, v historické hrázi rybníka našel jezevčí noru (hrad). Jezevce zde registruji od května letošního roku. Nora vždy poctivě uklizená, vyhrabaná, předložené krmení vždy zmizelo a při večerních "čekaných" mi téměř vždy nějaký vylezl. Nedávno začala dobu lovu, tak jsem si řekl, že bych si nějakého zkusil ulovit. Bohužel ale, jezevci jsou pryč:-( Stalo se Vám už něco podobné? Popřípadě má jezevec ve zvyku na zimu nory opouštět? popřípadě se takto "stěhuje" častěji během roku?
tomas baca reaguje 12.10.2013 16:54
co to zkusit takto ? http://www.myslivost-lovectvi.cz/videa/lovecke-video:1/6909/
Miroslav Zajíček reaguje 12.10.2013 11:17
Igore,palec nahoru!Lovu zdar.
petr vesely reaguje 12.10.2013 10:57
Vážený příteli Igore, to co jsi zde napsal, že jsi zvěř, kterou jsi původně hodlal ulovit, nakonec pustil a spokojil se jen s jejím pozorováním, z tebe dělá toho pravého myslivce. Vždyť to je právě to krásné na myslivosti. Domů jdeš s nádherným pocitem, že jsi nechal žít a přitom jsi život mohl tak lehce vzít. Spokojit se s pobytem v přírodě a pozorováním zvěře, to je to co naší myslivost, spolu s tradicemi, vyzvedává vysoce nad vše ostatní co je ve většině zemí kolem nás a točí se jen a jen kolem lovu. Takto se chová opravdu vyzrálý myslivec. Neříkám aby jse myslivci lovu zříkali, ale čas od času se takto zachovat i ke zvěři v tom okamžiku lovné, staví jejich morálku hodně, hodně vysoko. Proto si i tak zasloužíš LOVU ZDAR!
Igor Hnízdo reaguje 11.10.2013 23:24
Jen mi prosím ještě objasněte to vlákno. Nedává mi to moc smyslu.
Igor Hnízdo reaguje 11.10.2013 23:23
Ahoj chlapci tak přišel. V 8 začalo pršet až chcát tak se mi do toho slejváku moc nechtělo. Jen jsem si tak seděl a užíval noci a pak vidím pohyb. Vyžíral kukuřici. Rozeznat šel v dalekohledu jen matně ale funění jsem slyšel i přes ten déšť. Nestřílel bych asi ani kdyby bylo světlo. Prostě ho pozorovat bylo dostatečné a myslím lepší. Takže děkuji za rady i když jsem plán lovu otočil a nakonec bych na něj nevystřelil.
Lubomír Černý reaguje 11.10.2013 14:48
Admine,na co ještě čekáš?!!!!
Děda z lesa reaguje 11.10.2013 11:48
Člověk, který údajně vlastní Ferrari a ani neví, jak se tato značka správně píše (ačkoli ji má denně na očích) musí být lhář... - Navíc u majitelů drahých aut se předpokládá určitý stupeň inteligence a IQ, takže i znalost zákona 449/2001 Sb. § 45, odst. 1b. a 1i. ve vztahu k lovu jezevce vzduchovkou. Normální myslivci toto znají, proto nereagují, zejména na provokace nových nicků s pofidérními bydlišti.
Petr Jurásek reaguje 10.10.2013 21:03
myslím, že jezevec je šelma lasicovitá. I když, ono to možná bylo tak napsáno schválně, ale kdyby náhodou...
Josef Voborník reaguje 10.10.2013 14:18
Pavle, zas nemáš pravdu ! Rozhodně ne jen "tak trochu" !
LADISLAV KALOUSEk reaguje 10.10.2013 13:42
Zdravím......asi tekhle je mi jedno jestli mě Admin smaže ale takhle vikriplenýho demagoga jako je Jan jsem fakt dlouho neviděl......vlastně nikdy....zbal se a jdi do hajzlu s těchto stránek - jsi největší kurvítko všech diskuzí...kam vlezu tam jsi ty se svími demagogickými sračkami - tyhle stránky to prostě ničí...unavuješ lidi a kolegy co sem chodili rádi...jen kvůli tobě už sem mnoho lidí ani nemrkne.........jsi stupidní idiot největšího formátu..chtěl bych tě jednou potkat.......jen ty a já...lesní cesta...západ slunce....po té cestě bych se k večeru vracel domů sám !!!!!!!!!
Patrik Dvořák reaguje 9.10.2013 17:38
Josef vše dobrý, já jen, že pokud chci drobnou, tak skutečně by zákon měl být pružnější a v těchto oblastech povolit přemnožené druhy lovit celoročně, vždyť to co je venku drvců atd. to není normální.Co by mělo být chráněno víc koroptev-káně, každej ví že káňat je jak .... to samí motáci,ale ne tady se protěžuje pořád jen jedno a to je chyba.
Josef Voborník reaguje 9.10.2013 15:34
Tak jsme od bažanta pokročili k jezevci - jsem zvědav, kdy dojde na černou, případně medvěda. A divoké králíky jsem jako kluk běžně střílel obyčejnou Slavií 620. Nebylo to pytlačení - kamarádův táta byl hajný v bažantnici a sám nás na ně posílal, ovšem k naší lovecké výbavě patřila i polní lopatka a kbelík s vápnem. Myxomatóza je svinstvo !
Josef Voborník reaguje 9.10.2013 07:36
Doporučuji dvouhlavňový velkorážní námořní prak.
Miroslav Zajíček reaguje 8.10.2013 23:55
Čemu se,Pepo,divíš?"Žanka Husoic v tej Pakostnici za pravdu aj sfajrovali!"Jak se říkalo v Brně blahé paměti...:-)
Josef Voborník reaguje 8.10.2013 22:28
A jak tak koukám, dostávám pěknou čočku za to, že jsem si dovolil napsat, že stejně jako mnozí další lovím jezevce v noci. Pánové, když pomineme norování, tak těch jezevců, střelených ve dne, nebude ani pětina, tak k sobě buďme upřímní a nelžeme si do kapsy ! Je to podobné, jako u černé zvěře - podle statistiky a výkaznictví se neloví téměř žádní kňouři, aspoň tam, kde není černá normovanou zvěří, protože to zákon nedovoluje. Samé sele, samý lončák, dokonce ani omylem nějaký ten kňour nepadne. Aspoň papírově. Ale chtěl bych mít v mražáku všechny ty "lončáky" samčího pohlaví, kterým v okamžiku ulovení byly 3 roky a víc. Holt u nás pokročila myslivost už tak daleko, že nemůžeme a ani nesmíme mluvit pravdu !
Josef Voborník reaguje 8.10.2013 21:52
Patriku, norování rozhodně nehaním, naopak si myslím, že je to nejúčinnější způsob tlumení liščí populace. Ale s těmi jezevci se asi neshodneme. Pamatuji doby, kdy se při zkouškách v norování používali i jezevci. Ale zejména proto, že docházelo k častým zraněním psů, bylo od toho upuštěno. Co se týče celoročního lovu jezevce, nemyslím, že by to bylo nutné, spíš bych dobu jeho lovu o měsíc posunul, tj. od 1. září do konce října. Škodnou máme tlumit a udržovat její stavy v rozumné výši, ne jí vyhlašovat krevní mstu ! Například u skalní kuny bych také povolil její lov už od 1.7. - dřív ne, protože mláďata se nusí osamostatnit. A na lišku od března do července taky nevystřelím a jako jediný způsob jejího lovu v této době bych povolil právě norování, protože i to lišče si zaslouží rychlou smrt, ať již střelnou ranou, v zubech norníka nebo třeba úderem lopaty - to všechno beru, ale střelit mámu a nechat mláďata zajít hlady, to se mi ekluje. A k tomu "co kdyby tam ležel třeba jen pes" - ještě se mi při noční čekané nestalo a asi nestane, že by mi tam někde jen tak leželo jakékoli zvíře, vždy musím podle způsobu pohybu poměrně přesně určit, o co se jedná a zda nemohu střelit něco, co bych střelit nechtěl. A správně píšeš, vidím jen to, co mám před nosem. Jestli u vás likvidují jezevci poslední zbytky drobné zvěře /i když tomu moc nevěřím, obyčejná toulavá kočka natropí mnohem víc škody/, to přeci není sebemenším důvodem k tomu, abych ty jezevce, kteří žijí u nás, považoval za obávanou škodnou. A ještě k tomu psovi - toho bych si snad s jezevcem neměl splést v žádném případě, ale pokud by mi v noci přišel z jedné strany jezevec a z druhé pytlačící čokl, asi bych se dlouho nerozmýšlel, komu poslat kuličku.
František Mlčoch reaguje 8.10.2013 21:19
Já měl nejvíc úspěchů při čekané poblíž hradů,na ochoze.Jak píše Erika je třeba dbát ,aby jezevec byl dál od vsuku.Je tvrdý na ránu a rád z posledních sil zatáhne dovnitř.
Patrik Dvořák reaguje 8.10.2013 20:58
Nevím kdo jseš Josef,ale pokud haníš norování nejseš myslivec a co jsi napsal dál netřeba komentovat, co kdyby tam ležel třeba jen pes??? Jinak jeevec a jeho doba lovu by měla být celoroční. Tady je jasně vidět, jak je se přemejšlí.(((Ale snižovat jejich stavy tímto způsobem v našich podmínkách, kde není drobná, nemáme zapotřebí a raději si dopřeji pěkný zážitek z lovu na čekané, i když přiznávám, že ne každý rok se mi to povede))) No a tam a všude jinde se to nepovede a pak tam kde jsou poslední bytky drobný se můžeme po..at, jeevci, lišky a mnoho dalšího by se mělo lovit intenivně a celoročně.No ale to je jedno, dneska každýho zajímá jen to co má před nosem.
Erika Doležalová reaguje 8.10.2013 13:06
Dá se čekat i u nory, ale pak je nutné dávat opravdu velký pozor na to, aby rána byla "tutovka", protože i s těžkým poraněním se může vrátit do nory a..máte prd a ne jezevce :-) (nestřílet jakmile vystrčí hlavu ze vsuku, ale počkat až odejde o kus dál je doufám samozřejmé)
Igor Hnízdo reaguje 7.10.2013 22:48
To vábení bude u nás složitější. Granule posbírají lišky a klasy černá. Zakrmil jsem ale obávám se, že než přijde jezevec nezbude tam nic. Co kdybych čekal 20m od nory? Lovíte tak někdo?
Zdeněk Hyžák reaguje 7.10.2013 22:15
Přátelé a máte poznatky kdy např.na jezevce čekat,v kterou hodinu atd.??
Josef Voborník reaguje 7.10.2013 21:58
Kdybych chtěl chytit jezevce do sklopce, políčím ho u plotu zahrady pod švestky a nejpozději do dvou dnů bych ho měl. Ale snižovat jejich stavy tímto způsobem v našich podmínkách, kde není drobná, nemáme zapotřebí a raději si dopřeji pěkný zážitek z lovu na čekané, i když přiznávám, že ne každý rok se mi to povede - ti jezevci snad znají kalendář, do konce září je vídám v určitých lokalitách denně, v říjnu sporadicky a v listopadu je na ně už skoro pozdě.
karel zvářal reaguje 7.10.2013 20:39
Jako velký fanda lovu škodné do sklopce nemohu nevzpomenout tuto variantu. Loni v jednom sdružení takto odchytili 5 jezevců, 2 psíky... Je to polní honitba, střelili 40 prasat, přičemž žádné sele tam neskončilo. Návnadu nevím, ale vzhledem k počtu lišek a toulavých koček spíše masitá...
Ondřej Procházka reaguje 7.10.2013 19:45
michal kadlčík: Konkrétně tobě bych doporučil nedbat fesojových rad a radši počkat na jezevčí říji.
michal kadlčík reaguje 7.10.2013 18:59
no to je zase článek. Ono se to sice nemůže, ale je to chlapské. A taky je jedno, co tam bude ve finále ležet
Josef Voborník reaguje 7.10.2013 13:25
Samozřejmě, že může přijít i krátce po setmění. Záleží na více faktorech - zda toto místo leží na jeho běžné trase, zda je zvyklý na pravidelné vnadění a také na tom, jak je vzdálené od nory, v níž tráví den - čím dál, tím později přijde. Jé bych byl pro to zatím jen krmit, počkat do konce týdne, až bude trochu svítit Měsíc, pak zasednout a čekat. Pokud tam chodí, dočkám se ho. Možná v 19, možné o půlnoci, ale dočkám. Sice jeho lovem v noci porušuji zákon - ale je to daleko myslivečtější a chlapsky správnější, než norování, při kterém zbytečně trpí jak jezevci, tak psi a navíc dochází k ničení jeho příbytku. Koneckonců, jaké chyby se mohu při nočním lovu dopustit ? V nejhorším případě se může stát, že když se někdo splete, střelí místo jezevce sele nebo psíka - mně se to sice nestalo, ale několika mým známým ano. Myslivec by sice neměl střílet na nic, co bezpečně nepozná, ale zrovna v tomto případě ať už na nástřelu zůstane ležet jezevec, sele nebo psík, nejde vlastně o nic, pokud dojde k usmrcení a ne k zmrzačení zvířete.
Igor Hnízdo reaguje 7.10.2013 12:06
Na 1 místě klasy netknuté na druhém jen zbytky. Takže černá. Dnes koupím pytel granulí pro psy a skusím navnadit. Může jezevec přijít i třeba kolem 6-7? Protože jestli chodí vždy až třeba od 10 večer tak na lov není šance.
František Mlčoch reaguje 6.10.2013 11:17
Já mám dobré zkušenosti s granulemi,chce to rozházet do široka ,daleka.Liška ,kuna ,jezevec chodí a sbírá je.Jen je potřeba pohodit je do krytiny a pak směrem na otevřený prostor.Musí ochutnat a zvyknout si na ně...
Igor Hnízdo reaguje 5.10.2013 20:11
Dodil jsem tam 10 klasů tak uvidím. Máme tu dost černé tak se obávám, že ta to do zítřka sežere. Zítra jim tedy dovezu něště nějaké sladké ovoce. Je nějaká selekztivní návnada kterou by nebrala černá? Asi ne. V kolik hodin jezevci vylízají? Já co jsem viděl tak vždy v noci. Jen jednou večer.
Josef Voborník reaguje 5.10.2013 14:31
Protože nemám možnost si někde nakrást kukuřici v klasech, vnadím pouze zrnem, které plošně rozhodím po louce. Je radost koukat, jak to pantáta hledá a vybírá zrníčko po zrníčku. Nebo dvě hrstky kukuřice přikryji prkýnkem a zatěžkám šutrem, aby mi ji nevysbíralo srnčí a především sojky. Výbornou návnadou jsou rovněž švestky, hrušky a jablka sladších odrůd - jezevec je fajnšmekr a na kyselá padavčata se vyignoruje.
Igor Hnízdo reaguje 5.10.2013 12:55
Ahoj Pepo, děkuji za radu. Mám obeznané už asi 15 let ale letos chci jednoho ulovit. Dnes jen tam pár šišek hodím a uvidím. Jen doufám, že to první noc nesežere černá. Lovu zdar Igor
Děda z lesa reaguje 5.10.2013 11:37
Igor Hnízdo (známá filmová postava) je pravděpodobně další nick provokatéra JanaX, i úroveň dotazu tomu nasvědčuje.
Václav Sedláček reaguje 5.10.2013 10:18
A zkoušeli jste někdo psí granule?
Radek Vyhlídal reaguje 5.10.2013 09:42
Pak ještě bramborové šišky, a někdy i noky. Znáte vůbec jiný způsob lovu než na hromadách ? OMFG...
Petr Jurásek reaguje 5.10.2013 09:37
mě se osvědčily šišky druhu Zea mays, ale nechci se vnucovat
michal kadlčík reaguje 5.10.2013 08:46
A ty šišky mají být z čeho? Nebo je to jedno?
Josef Strejc reaguje 5.10.2013 07:57
Zdravím, Igore jezevci teď chodí rádi na posekané kukuřičné pole na šišky,ale jestli tam máte jezevčí hrady, tak pohoď dál od vsuků pár oloupaných šišek a až obeznámíš nějaké změny,sedni na stoličku na dobrý vítr a vydrž(hlavně nepřidávej vůbec nic) LOVU-PEPA
Igor Hnízdo reaguje 5.10.2013 00:49
Ještě by mě zajímalo čím mám krmit aby to pro něj bylo zajímavé a měl důvod tam chodit.