ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Vzpominka 2015
Vzpominka 2015
vloženo: 14.2.2017 10:01
autor: Michal / admin /

úlovky (svět)

Keď Diana praje.
Keď Diana praje.
vloženo: 10.7.2014 16:15
autor: Jan Chlpáň

trofeje

Kamarádův srnec
Kamarádův srnec
vloženo: 6.7.2017 20:35
autor: Blanka Klatovská

zvěř v přírodě

...
...
vloženo: 8.1.2013 08:29
autor: Marek Drha

zbraně

PÁR MÝCH NOŽŮ...
PÁR MÝCH NOŽŮ...
vloženo: 13.11.2017 05:42
autor: Jaroslav Vlosovský

fotopast

Na újedi 1
Na újedi 1
vloženo: 26.10.2017 19:09
autor: Jiří Netík

myslivecké umění

sv.Hubert***
sv.Hubert***
vloženo: 12.10.2014 19:23
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233475 fotek (11 dnes)
  • 7962 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8901 inzerátů (3 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749316 komentářů fotek (39 dnes)
  • 12934 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294914 hlasování fotek (135 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37668 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 12 online

Připomínky a názory
Diskuze

Lov na Boží hod.

Lukáš Vápeník vložil 25.12.2012 17:04
Jajímalo by mě jak je to u vás. To, že se neloví na Na Štědrý den a na Nový rok je jasné, ale mě učil starý fořt, že se neloví také na Boží hod. Díky za věcné názory.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Jů a Hele neděle reaguje 27.12.2016 20:19
Tyhle řeči, že se neloví na štědrý den a na Boží hod a já nevim na jaký dny ještě je prostě zase jen výmysl lidí,..Zvěř svátky opravdu nezná. Osobně chodím kdykoli, samozřejmě dle dob lovů. Nevidím v tom nic špatného.
Karel Kolář reaguje 25.12.2014 22:48
Jednou, před nějakými 30 lety jsem střelil na Boží hod velmi slabé srnče(7 kg) a následně i jeho matku (7 let a 11.5 kg). S velkou slávou jsem úlovek přitáhl na sáňkách k jednomu starému kolegovi. Řekl mi tehdy, mimo nepublikovatelného, že není v roce tak velký svátek jako Boží hod vánoční a i zvěř má nárok na Štědrý den a na Boží hod mít klid. Držím se toho a i když někteří kolegové, kterým není nic svaté, loví a zákon neporušují, nemají u mne ani kuska úcty. Sluší i tvrdému chlapíkovi trocha pokory.
Radek Pintner reaguje 25.12.2014 21:14
My tomu lovu na Štěpána říkáme procházka na vyprděnou. Je to takový únik od těch dobrot na stole, procházka s kamarády na konci roku, klobáska či buřtík nad ohněm pak gulášek, pokec u pivka i limonády. Štědrý den a Boží hod jsou ale tabu s flintou do lesa už od dob kdy jsme chodili po revíru s tátou. Prostě pro mne tradice.
Josef Voborník reaguje 25.12.2014 13:03
V první polovině minulého století se o Vánocích lovilo zcela běžně, na Štědrý den býval i pan farář mezi střelci. Jenže mění se i tradice. Jako jeden z prvních popsal v jedné ze svých knih Jan Vrba, jak ve svém revíru v Dražinovské hoře roznáčel na Štědrý den zvěři dobrůtky a vedl k tomu i své děti. A dnešní rozumní myslivci se řídí jeho příkladem. Pro mne neexistuje, abych na Štědrý den návštěvu krmelce vynechal, pokud to bylo jen trochu možné, bral jsem s sebou i děti či vnoučata, jen flintu jsem nechával a nechávám doma. Včera jsem to téměř nezvládl, musel jsem si v krmelci na seně hodinku odpočinout, ale vynechat ? Ani omylem ! Boží Hod je pro mne a mou rodinu dnem, kdy se schází příbuzenstvo, z toho důvodu i tento den lovecky vynechávám a většinou se do lesa ani nedostanu. Naproti tomu Štěpánské lovy mám rád, je to příležitost se sejít se spoustou známých myslivců a tak trochu vybilancovat uplynulý rok.
Ellhenický Petr reaguje 25.12.2014 10:25
Ve fotogalerii je ulovené srnče 24.12.2014 a reakce na lovce,takže pořád se najde někdo kdo je lovec a ne myslivec dodržující tradice
jan macoun reaguje 1.1.2013 17:34
Za 1.republiky se běžně konaly hony na štědrý den,mezi střelci býval pan farář i pan učitel.Co jako bylo špatně?Možná to chce trošku ohlédnutí do doby minulé.
Lukáš Fanta reaguje 1.1.2013 12:53
Zdravím, po přečtení této diskuze se do ní nebudu zapojovat, chvílema dosti nechutná (viz. Eda). Pouze za sebe: mysliveckým akcím a lovu se věnuji dosti aktivně po dobu celého roku. Od mala mě otec vedl k tomu, že Vánoce jsou svátky klidu a míru. Nelovím 24.,25. ani na Štěpána a na Nový rok. Nekritizuji Štěpánské lovy, ale neúčastním se jich. Jsem doma s rodinou. Všem Vám přeji hodně zdraví, pohody a mysliveckých a loveckých zážitků.
R V reaguje 31.12.2012 22:31
Omluva, když jsi Edo takový slovíčkář. Pouze pro upřesnění, chodím tedy 25.12. doplnit dobroty pro zvěř, aby měli pořád něco napřilepšenou.
Břetislav Staněk reaguje 31.12.2012 09:32
Chybička se vloudila... V minulém století bylo naopak zvykem pořádat ba Štědrý den hony, křesťanský svátek je totiž až 25.12. Viz některá stará myslivecká literatura
Břetislav Staněk reaguje 31.12.2012 09:30
V Viz některá stará myslivecká literatura
Ondřej Procházka reaguje 30.12.2012 16:58
Edu: Možná jo, možná ne, já jen napsal svůj názor:).
Děda z lesa reaguje 30.12.2012 13:49
Tak asi jako u většiny starších myslivců (dodržování zvyků) - Štědrý den, Boží hod a Nový rok klid beze zbraně. Ale na Štěpána tradiční organizovaná myslivecká procházka (domácí hon), kvůli vytrávení a protažení těla po svátečním povalování.
ooo reaguje 29.12.2012 18:07
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat)[1] je věcný rozhovor několika osob nad určitým tématem, jehož cílem není rozhodovat, nýbrž věc pečlivě rozebrat z různých stránek, shromáždit argumenty a případně připravit půdu pro racionální rozhodnutí. Pravidla českého pravopisu připouští i variantu diskuze,[2] avšak za slohově neutrální považují diskusi.[3] Diskuse od účastníků vyžaduje: věcnost: věnovat se tématu a argumentovat, nikoli napadat nebo překřikovat, otevřenost: nevylučovat nikoho, kdo může k danému tématu přispět; poctivost: podstatné informace nesmějí účastníci zatajovat nebo tvrdit něco, čemu sami nevěří; trpělivost: pochopení argumentů druhého může vyžadovat čas; zdvořilost, která vyjadřuje společný zájem všech na každé věcné informaci. Zkušenost ukazuje, že taková diskuse může být pro hlubší poznání složitých jevů velmi užitečná, protože překonává přirozené jednostrannosti účastníků a zvyšuje pravděpodobnost, že se na nic důležitého nezapomnělo. Některé diskuse jsou méně náchylné k polemikám, například diskuse řešení v matematice, obtížnější je dodržet požadavky diskuse ve vědě, v právu nebo dokonce v politice. Panelová diskuse je diskuse několika osob, obvykle odborníků, na pódiu před posluchači, před televizními diváky a pod.
SIKOJAR reaguje 29.12.2012 17:34
Pánové,začal jsem se zaujetím pročítat diskusi na dané téma,ale myslím si,že se docela zvrhla na nepřiměřené napadání,proč?proto že nejsme schopni přijmout názor jiných?máte patent na rozum vy všichni diskutující?Věřící,atheisté,mohamedáni atd.Myslim si že je dobré si vše v klidu přečíst a reagovat radou,doporučením,pochopením druhého.Jsem starší člověk a vždy mi bylo doporučováno staršími kolegy,kamarády otcem-lovci.I zvěř má právo být uctívaná v době svátků.Je to pravidlo které uctívali i naši předkové.Opravdu rok je dost dlouhý pro lov a stojí vám ty tři dny za dohady,které zde vedete?Vždyť MYSLIVEC je odvozen od slova myslet.A pokud PŘEMÝŠLÍM tak z dané situace vyvodím správný závěr. Myslivosti zdar a mnoho loveckých úspěchův r 2013
Ondřej Procházka reaguje 29.12.2012 17:32
A jinak chlapi, pojďte se vys..at na rozdělování Češi X Slováci. Jsme malé státy, je nás dohromady 3 a půl a musíme držet pohromadě proti všem těm černým, žlutým, arabským a co já vím jakým hordám, které by nás na počty umlátili čepicema. Neměli bychom se zabývat takovýma žabo-myšíma válkama a dohadovat se mezi sebou.
Ondřej Procházka reaguje 29.12.2012 17:26
Časopis Česká myslivost z roku 1899 uvádí podle starých pramenů, že: "ten, kdo chtěl být myslivcem, lovcem pravého rázu, musel být BOHABOJNÝ, mlčenlivý, věrný, poctivý, opatrný, rozumný, moudrý, bdélý, bystrý, neomrzelý, neohrožený, silný a pevného zdraví, střízlivý, musel milovati své psy a libovati si čistou, dobrou zbraň..." Myslivecké zvyky a tradice, M. Vach, J. Kovařík, Státní zemědělské nakladatelství, Praha, 1973, str. 11; takže souhlasím zcela s panem Voithem. Myslivost s křesťanstvím přeci jen trochu souvisí, už jen ti patroni SVATÝ Hubert, Jiljí, Diana. Jen pro pořádek, jsem křtěný, nepraktikující katolík, takže žádný náboženský fanatik.
R V reaguje 29.12.2012 15:29
Dobře Edo, tak tě to řeknu, snad za všechny, u nás je zkrátka tradice, 25.12. se neloví, ale zakládá do krmelcu!!! Kdo tito tradice nectí, tak za mne, to není myslivec. Zda je to u vás jinak, ok!!! Ale nám to nevnucuj... Jinak ti přeju hezky a vydařený nový rok!
František Havran reaguje 28.12.2012 12:08
Pavle, mě jenom překvapuje, že při Vaší inteligenci ještě na tohle reagujete. Jsou frajeři co o půlnoci loví jeleny na hromadě, takže si nedělejte iluze o tom, že si někdo bude z 25. prosince dělat starost... Osobně 24., 25. a na Nový rok nelovím..Naopak, 26. vždy a pravidelně navštěvuji myslivecké akce. Štěpána bez vycházky s kamarády si prostě představit neumím... A zase na Silvestra, to se jdu vždy projít, rozloučit se v tomto roce s honitbou. A na nový rok, to se jdu projít taky. Ale bez flinty, jdu jenom se psem, vychodit večerní promile ;)
miloš matras reaguje 28.12.2012 07:47
Já si myslím, že Eda je "placenej" adminem za rozpálení diksuse, jinak by toho slovenskýho ježíška už musel odstranit, naše diskuse by po chvíli skončila a přesunuli bychom se v klidu k jiným tématům. Nejlepší bude tohoto blouznivce za řekou Moravou ignorovat a nekazit si naši hezkou, českou, myslivecko-střeleckou diskusi. Hezký Nový rok
Lukáš Vápeník reaguje 28.12.2012 05:42
No myslím, že už by pan Žákovic měl to zrcadlo rozbít nebo jít od něj.
Pavel Štěrba reaguje 27.12.2012 23:18
Kamarád my jednou řekl, že srážka s východnim prymitivem je naprosto šílená. Po dnešku mu musím dát jedině za pravdu. BOHUŽEL TY EDO
František Mlčoch reaguje 27.12.2012 20:58
Pane Žákovic,bojím se ,že máte vážný problém.Jedno vím jistě,Vaše příspěvky už číst nebudu.Omlouvám se,byl jsem vychován k upřímnosti.
Lukáš Vápeník reaguje 27.12.2012 19:31
Díky všem, kteří mají k tomuto tématu věcný názor. Ty ostatní ignoruji. To je totiž nejlepší....
R V reaguje 27.12.2012 19:19
Lukáši, podle mne na Boží hod loví jen chudáci a doopravdy masaři... Je to smutné, ale u nás měli LČR 25.12. nátlačku. No vedení má jít vždy příkladem.
Lukáš Vápeník reaguje 27.12.2012 18:49
Jasně já také 26. chodím na lovecké akce. No letos ne, protože mám chřipku jako trám!
Lukáš Vápeník reaguje 27.12.2012 18:48
Ad Pavel Vilšer: tak to jsem se od srdce zasmál....fakt dobrej komentář "17:30"
michal burian reaguje 27.12.2012 18:36
Já nelovím pouze 24.12.... Zrovna letos 25.12.jsem na procházce se štěnětem střelil prase. Jsem nevěřící člověk, takže mě Boží hod nic neříká. Jak je to u věřících nevím, pro ty to třeba překážka bude.....Starší chlapy od nás z MS říkají, že by se nemělo lovit na Nový rok, ale s tím se neztotožňuji nevidím na tom nic divného.
Patrik Dvořák reaguje 27.12.2012 16:44
Pro normální a Lukáše , 24.12 žádná fklinta 26.12 máme odjakživa hon a o novém roce nic nevím, dříve jsme konec lovecké sezony měly 31.12. jen se jednou stalo, že jsme nebyli doma schopni ve 24h popřát do Nového roku , tak poslední výšlap je 30.12 a asi to bude o umělých norách. Tak pěkný svátky a hodně štěstí do novýho roku.
Ellhenický Petr reaguje 27.12.2012 15:28
Je skutečnost, že jsou lidi, kteří mají svoji pravdu a ostatní jsou pro něho póvl. Je zbytečné se s takovým člověkem dohadovat,je to ztráta času.Nyní jsem se vrátil z venka,chčije a chčije,zapnul jsem počítač a ono nic nového i zde bláto. Moje babička říkala,"komu není z hůry dáno, v apatyce nekoupí",že Edo.To je poslední reakce na tvé bláboly.Máš svérázný humor,kterému rozumíš asi jen ty sám a koukám, že si vystačíš.
miloš matras reaguje 27.12.2012 10:12
Ve starých Strážích myslivosti se dočteme, že se lovilo dopoledne i na Štědrý den, naštěstí se tento zvyk moc neujal. U nás se ctí 24 a 25 prosinec, na Nový rok se většinou neloví, protože společné akce jsou ještě ke konci roku a i Bůh 7 den odpočíval a po Silvestru je bezpečnější být doma.
Pavel Štěrba reaguje 27.12.2012 08:41
Já myslim, že by se to tu mělo nechat jako varování pro příště. Jen ať má ostudu. Když jsem si to v noci přečet, tak jsem měl stejný pocit, jako pan Zvářal a Elhenický. Pan Eda se ještě neozval. Halucinogení látky mu asi ještě nedovolili nastartovat počítač
karel zvářal reaguje 27.12.2012 08:27
Dobře to kdysi napsal Vladimír K... Vždy, když koukám na tyto výlevy, vybaví se mi Hapkova Pivo, buřty a ..., akorát že zde je to Spišská, herák a to isté na druhou.
Lukáš Vápeník reaguje 27.12.2012 08:25
Proč? Kdo je zvědavý na výlevy některých lidí a neustálé ataky. Asi to něktří mají jako sport. Diskuze má nějaké téma a všiml jsem si, že se nakonec každá diskuse posune někam jinam. Díky takovým lidem jako pan Žákovic. Myslím, že na to je lék, prostě jeho příspěvky ignorovat.
Ellhenický Petr reaguje 27.12.2012 08:22
Eduarde, Eduarde, jsou svátky pohody a klidu a vždy se najde nějaký blbec, který to musí zkazit! Vám musel někdo děsně ublížit, nebo jste pod stromečkem našel velký H...
Pavel Štěrba reaguje 27.12.2012 08:17
Pane Vápeník, jen admina nechte, ať to tu nechá!!
Lukáš Vápeník reaguje 27.12.2012 08:04
Tak koukám, že pan Žákovic se zastává lidí, kteří loví na štědrý den. Moje církev jaká? Já jsem ateista. Tak co to tady plácáte za ubohé slinty? No a protože pan diletant Žákovic musí zkazit každou diskuzi žádám admina, aby jí zrušil. Nevím co z toho máte.
Pavel Štěrba reaguje 27.12.2012 00:53
Pane Žákovici, Vás já asi nikdy nepochopim. Ta Vaše "morálně čistá" šlechta nadělala v minulosti úplně stejný svinstva jako církev. Jděte si na štědrej den na čekanou, nebo třeba do prdele a nechte normální lidi slavit vánoce
Michal Šimončík reaguje 26.12.2012 21:37
já 24.12. a 25.12. chodím jen krmit ale 31.12. a 01.01. je pro mě jako každý jiný den...
Lukáš Vápeník reaguje 26.12.2012 20:24
No Martine, pokud někdo loví na Štědrý den, je to DOBYTEK a z mysliveckého lejna pára. K tomu není co dodat.
Drozda Jaroslav reaguje 26.12.2012 19:48
Tak ty pepíky z Prahy kopni do P...To nejsou myslivci.Každý snad ví že na štědrý den se chodí jen krmit.
Radek Moravec reaguje 26.12.2012 14:25
Tak včera jsem se byl na chvilku podívat večer do lesa, protože krásně svítil měsíček.Bez flinty jen s dalekohledem. Po hodině vyběhlo z lesa 13 divočáků a půl hodiny se promenádovali po louce. Po chvilce 20 metrů pod posedem liška. Moc pěkný zážitek za 1,5 hodiny. Za rok to opět zopakuji. Za tu dobu jsem slyšel 3 kulové rány, takže ne všichni drží Boží hod.
Martin Keil reaguje 26.12.2012 12:30
To u nás jsou borci (pepíci z prahy) kteří letos stříleli srnčí na štědrý den a ještě se plácaj po ramenou!!
Erika Doležalová reaguje 26.12.2012 09:21
Na Štědrý den a na Boží hod jsem doma, resp. jdu akorát do lesa donést nějaké dobroty, nelovím. Prvního ledna ale ven jdu, na lišky.
Ellhenický Petr reaguje 26.12.2012 01:31
Nevím, jak je kdo z autorů příspěvků níže uvedených starý, ale většina starších myslivců, nepíši lovců, by n i k d y v tyto dny nelovila ani nešla do lesa s puškou, pouze krmit.Je to každého věc, ale já tyto dny dodržuji a v několika případech jsem se v tyto dny při krmení setkal s černou na pár kroků,tak jsem ji pouze pozdravil. S náboženstvím a k postoji k církvím to nemá nic společného.Léta to dodržuji a nevím o nikom v okolí, kdo by to porušil.
Roman Strnadel reaguje 25.12.2012 21:59
Blbě jsem ten předek umazal u předešlého článku , pc není moje parketa, omluva.
Roman Strnadel reaguje 25.12.2012 21:49
Asi sem to blbě pochopil, omlouvám se koho se to dotklo, ale možná jsem to blbě pochopil. Veselé zbývající svátky.
Janek Skýpala reaguje 25.12.2012 21:49
Ve škole se vždy mluvilo jen o Štědrým dnu, tak jsem jako mladé myslivec jednou šel lovit na Boží hod ráno. Lov byl parádní, v polích a ve vinohradech ani živáčka. Podařilo se mi ulovit srnče. Ale když jsem volal hospodářovi co s ním, tak mě zdupal, že ho tím otravuju když si chce užít vánoce s děckama a ve výkupu mě to stejně nikdo neveme. Tak jsem si hrábl do svědomí a přes to, že jsem neporušil myslivecké tradice, tak už jsem to nikdy neudělal. Ale hon na Štěpána máme vždy, ať shodíme ty kila z cukroví, kapra a řízků. Co se týče Nového roku, tak slavit silvestra mě přešlo brzo po škole. A tak s kamarádem každoročně chodíme na Nový rok norovat.
Lukáš Vápeník reaguje 25.12.2012 20:08
No, a když jsem nasranej, tak i dělám hrubky. Tak se omlouvám, ale to mě fakt točí, když někteří lidé každou diskuzi zkazí!
Lukáš Vápeník reaguje 25.12.2012 20:05
No nechápu proč už se zde zase napadáte. To jste takový, že nedokážete diskutiovat v klidu? Tohle snad už není pravda!
Miroslav Novak reaguje 25.12.2012 20:05
Ja jsem 24.25.26.doma v klidu,a zvěř ma taky klid,akorat nakrmit bez flinty,a domu.
Roman Strnadel reaguje 25.12.2012 20:01
Pane Žákovic nevím z jakého duvodu se obouváte do paní Ježíkové, já to cítím jako ona, nejsem fanatik, ale trochu skromnosti by Vám neuškodilo! Strnadel Roman
Pavel Štěrba reaguje 25.12.2012 19:42
Já jsem asi takový křestaň, že by mne ve středověku upálili, ale tyhle svátky jsou myslim hlavně o klidu. Tomáš Volf to v poslední větě vystihl přesně
Milan Stýblo reaguje 25.12.2012 19:29
Já žádné náboženství nevyznávám, ale Štědrý den, Boží hod a Nový rok dodržuji. Tyto dny chodím jen s krmením.
Tomáš Volf reaguje 25.12.2012 19:14
Aby jsem se přiznal, tak jsem si řekl, že za celý rok toho je až až. A tak jsem už od 23. doma. Možná zbytečně, ale já mám svátky, tak zvěř by je mohla mít taky.
Lukáš Vápeník reaguje 25.12.2012 18:54
Na Štěpána 26. to vím, že se akce konají, konec konců zítra na jednu jdu troubit,ale dnešek mi tak příšel na mysli. Mluvil s několika lidmi a každý na to má jiný názor, tak jsem založil diskuzi, abych se dozvěděl názory ostatních.Díky
Pavel Štěrba reaguje 25.12.2012 17:46
Já teda chodim o Vánocích a na Nový rok do lesa akorát s krmenim a se psem. Na Štěpána se dělají běžně naháňky. Nic proti tomu nemam a každý rok mne někam zvou, ale sedim doma s dětma u pohádek. Za zbylých 361 dní v roce mam loveckých příležitostí dost řekl bych. Pro ty lidi co jste dneska viděl, je ten rok zřejmně krátkej
Lukáš Vápeník reaguje 25.12.2012 17:20
Asi je to opravdu na každém jednotlivci.
Lukáš Vápeník reaguje 25.12.2012 17:10
Dnes jsem videl lidi v lese s flintama, tak nevím....a táži se
Lukáš Vápeník reaguje 25.12.2012 17:08
?