ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Silvestrovský vysoce zlatý muflon
Silvestrovský vysoce zlatý muflon
vloženo: 31.12.2015 17:27
autor:

úlovky (svět)

Francie 2017
Francie 2017
vloženo: 6.8.2017 19:14
autor: chasse

trofeje

Jedna společná :)
Jedna společná :)
vloženo: 10.5.2014 08:37
autor: Lubomír Becha ml.

zvěř v přírodě

V krmelcích si libují
V krmelcích si libují
vloženo: 12.2.2020 09:15
autor: Děda z lesa

zbraně

Výroba celého nového kohoutu s hlavou kozorožce, moje práce.
Výroba celého nového kohoutu s hlavou kozorožce, moje práce.
vloženo: 27.9.2019 20:23
autor: Stanislav Satoria

fotopast

..tady hlídám já..
..tady hlídám já..
vloženo: 10.8.2016 18:19
autor: Jaroslav Richter

myslivecké umění

.fousek..
.fousek..
vloženo: 18.1.2014 10:19
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233482 fotek (18 dnes)
  • 7962 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8903 inzerátů (7 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749320 komentářů fotek (43 dnes)
  • 12934 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294991 hlasování fotek (212 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37671 registrovaných uživatelů
    3 dnes nových, 11 online

Připomínky a názory
Diskuze

Myslivost na vozíku

Jiří Wenzl vložil 6.6.2011 14:52
Toto diskusní téma je platformou pro výměnu zkušeností myslivců, kteří jsou v důsledku úrazu či nemoci odkázání na pohyb pomocí invalidního vozíku, stejně jako já. Moje myslivecko-vozíčkářská anamnéza je tato: Lovecký lístek jsem získal u Prof.ing. Josefa Hromase,CSc při studiu lesního inženýrství v roce 1977, od září 1985 jsem členem MS Horky v Miloticích u Kyjova ( web zde: http://myslivci.agris.cz/milotice/ ). V červenci 1987 jsem utpěl těžký úraz páteře (fraktura na Th 10-11) s kompletní míšní lézí (dg. paraplegie). Moje současná situace je ke zhlédnutí ve fotogalerii zde: http://www.lide.cz/nimmrod
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Leon Zumr reaguje 11.1.2014 21:53
inspirace pro šikovný ruce s takový vozíkem pak už pomalu žádný omezení nejsou https://www.youtube.com/watch?v=Qnrcr-rOcuw
Jiří Wenzl reaguje 22.12.2013 23:21
Tak nám končí další rok...nezbývá než všem kolegům a přátelům myslivosti popřát příjemné prožití svátků vánočních a do nového roku mnoho dalších nejen mysliveckých úspěchů. A sluší se specielně na této "invalidní" diskusi popřát všem především pevné zdraví.
Daniel Rydrych reaguje 16.11.2013 20:17
Já jsem si pořídil foťák s dobrým zoomem...jsem moc spokojenej co všechno ted dokážu zachytit.Já to neřešim tak že choďáci můžou tohle a tokhle ale jsem štastnej že vůbec můžu dělat to co můžu.
Jiří Wenzl reaguje 16.11.2013 18:35
To já se pokouším fotit zvěř už od roku 1980, kdy jsem si za tímto účelem zakoupil fotopušku Zenit. Můžu tedy srovnávat, jaký je rozdíl fotit za situace, kdy mohu chodit,lézt či běhat - anebo jen jezdit na vozíku. Úspěšný fotograf kvůli dobré fotce brzy vstává, leze na posed, plíží a plazí se, běhá, nadbíhá,lozí po skalách, brodí se sněhem či blátem atd. - tedy podniká věci, kterých vozíčkář není schopen. Pravda - i na vozíku jsem "ulovil" pár pěkných snímků, ale ty jsou dílem velké náhody. Proto jsem se z přímého focení v poslední době přeorientoval na focení pomocí fotopastí. Můžu tak získat detailní záběry zvěře - aniž by to vyžadovalo výše uváděné fyzické výkony. Samozřejmě, že tu chybí ono vzrušení při lovu - ale jako kompenzaci mého hendikepu tuto nyní tak populární možnost focení zvěře vítám.
Daniel Rydrych reaguje 16.11.2013 09:20
Já tedy s focenim teprve začínám...až ted jsem si pořídil lepší fotak:-)
Jiří Wenzl reaguje 15.11.2013 21:07
Vítám tě v klubu, Danieli. Já jsem paraplegik s kompletní lézí na Th11 počínaje rokem 1987 - a ač jsem coby nimrod ozbrojen, většinou mačkám rovněž jen spoušť fotoaparátu.
Daniel Rydrych reaguje 15.11.2013 15:43
Ahoj..taky jsem na vozíku od roku 2007,léze Th6 (paraplegik).Jsem myslivec který mačká spoušt jen na fotoaparátu:-)
Roman Skřejpek reaguje 11.9.2013 22:22
Kluci já Vás obdivuji,nelituji ale obdivuji a proto Vám všem co jste na vozíčcích,přeji jen ty nejkrásnější myslivecké zážitky,z mé strany velký obdiv a poklona. S pozdravem Roman
pavel vítů reaguje 11.9.2013 14:50
Co se děje?
pavel vítů reaguje 7.8.2013 13:52
A to jsem se těšil jak 7.9. pojedu na kačeny ke kamarádům na Macochu a včera přišlo že 6.9 mám být ve výzkumném ústavu na Slupech a 9.9 v RS centru na Karlově náměstí takže kachny nebudou:-(((
pavel vítů reaguje 7.8.2013 13:14
Ahoj Jiří tak co nového? to vedro je pro mne katastrofa čím větší tím mám větší brnění doktorka říkala že poškozené nervy v teple nepřenáší co mají a kvůli teplu mne brní od břicha dolů celý spodek a následek se dostavil po té co jsem spadl na kulovnici a pažbař pan Hledík měl práci tak včera jsem tu opravenou kulovnici pokřtil znovu když jsem lezl po žebříku tak znovu pád no myslel jsem že budu brečet.Pro tebe to musí být také hrůza že?co srnci?
Jiří Wenzl reaguje 19.7.2013 14:18
Děkujeme, Tomáši.Lovu zdar.
tomas baca reaguje 18.7.2013 23:05
přeju vám chlapi oběma pevný zdravíčko a Lovu Zdar
Jiří Wenzl reaguje 17.7.2013 23:11
Ahoj Pavle, se zdravím je to špatné - současná vedra mi nesvědčí, hrozí mi infekce do dekubitu. Několik dnů jsem strávil v nemocnici na kapačkách. Teď jsem krátce po nemoci-zánět v pravém boku. Onemocněl jsem na ranní čekané na srnce na polním letišti 4.července - třásla tam se mnou taková zimnice, že jsem nebyl schopen udržet v klidu foťák se silným teleobjektivem ani dalekohled. Vyšel mi tam na 200 m průběrný srnec z obilí a chvíli se pásl na letišti (louce) - viz foto. Bylo to příliš daleko, abych ho důkladně obeznal - myslím, že se jedná o tříletého slabého vidláka. Ráno vstávám (poprvé po nemoci) zase na čekanou - snad ho obeznám lépe a možná tam zažiji i srnčí říji.
pavel vítů reaguje 17.7.2013 13:48
Ahoj Jiří tak jak se daří?co srnci a hlavně co zdraví? Já zatim v ok mám psa na výcviku to bych já nedal udělat zkoušky a hlavně přípravu dej vědět co a jak
Jiří Wenzl reaguje 21.5.2013 15:14
U nás se teď už srnci špatně obeznávají, protože kvůli deštivému počasí příliš vyrostla vegetace na polích. K obeznávání jsem si pořídil silný dalekohled (monokulár Yukon 6-100x100) - na snímku je zachycen při obeznávání srnců ve stohektarovém lánu obilí (takto vybaven jsem schopen srnce obeznat na 1 km).
pavel vítů reaguje 15.5.2013 10:44
Ahoj Jiří to u nás už je tahle po hromadě neuvidíš.Vpondělí jsem byl na čekané a v sedm hodin přišla čtyři "prasata" mrkni na fotku dohromady mněli asi 8 kg ale bachna se neukázala tak jsem je pomalu hodinu pozoroval supr zážitek pavel
Jiří Wenzl reaguje 14.5.2013 13:42
Ahoj Pavle, zdravotně jsem na tom celkem dobře - s obeznáváním srnců hůře. Zatím jsem obeznal pouze ty chovné (viz foto).
pavel vítů reaguje 13.5.2013 14:32
Ahoj Jiří tak co už máš obeznaného srnce?Ve čtvrtek jdem na ně ne? Já jedu v pátek zase do prahy pro výsledky a jak si na tom ty?
Jiří Wenzl reaguje 27.3.2013 12:50
Ahoj Pavle - problém je, tato zima končila už třikrát.
pavel vítů reaguje 27.3.2013 12:03
Ahoj Jiří ta zima asi nebude mít konec že? Včera jsem minul lišku ale v tom větru
Jiří Wenzl reaguje 18.3.2013 01:08
Zvládnutí tohoto (kilometrový) úsek cesty zabralo celou hodinu.
Jiří Wenzl reaguje 18.3.2013 00:59
Ahoj Pavle, co se týče zdraví, momentálně jsem v normě. V únoru jsem ovšem strávil 10 dnů v nemocnici kvůli silné infekci v dekubitech. Naštěstí radikální léčba ATB zabrala, takže problém byl rychle vyřešen. Co se myslivosti týče, s příchodem jara pomalu končí přikrmování zvěře - já již jen sporadicky přikrmuji zajíce a srnčí dužnatým krmivem na ochozech vedoucích z lesa na pole - ale zájem o ně moc není, srnčí má raději řepku. Pro mne coby vozíčkáře v tomto přejarním představují nezpevněné cesty - cesta mokrým sněhem a blátem mi na vozíku dá pořádně zabrat (viz foto). Ještě že v posledních dnech již cesty vysýchají.
pavel vítů reaguje 17.3.2013 18:17
Ahoj Jiří tak jak se ti daří? Já přijel v pondělí z prahy roztroušená zatím v normě a ten nádor za okem se nezvětšuje tak se to bude jenom hlídat magnetickou, a co Ty teď je to takové mrtvé období že?
tomas baca reaguje 24.1.2013 11:34
tak to lovu zdar , přeji at se daří při dalších lovech a saunování moc nepřehánet
Jiří Wenzl reaguje 24.1.2013 01:41
Pavle, tady je vidět, jaký je (řekl bych docela zásadní) rozdíl mezi tvými možnosti, jestliže jsi schopen se postavit na nohy a udělat aspoň pár kroků, a mnou, který jsem v situaci metráku obilí, jež lze přesunout pouze na kolech nebo přenést na zádech. Před dvěma týdny mne moje neschopnost byť minimálního pohybu (bez vozíku) málem stála život. Mám kamaráda (spolužáka ze školy), který mne pravidelně zve na lovecký pobyt na chatě v jeho převážně polní honitbě kousek od mého bydliště (Kyjova). Honitba je situována v obtížném (kopcovitém) terénu mezi pohořím Chřiby a Ždánickým lesem - k chatě se lze dostat v tomto zimním počasí pouze mojí Nivou. Chata - spíše chatička - o půdorysu pouhých 3x4 m, kam se s kamarádem a já s vozíkem sotva vlezeme je na dosti odlehlém místě na kraji lesa (Chřibů) - viz foto. Já mám v okolí chaty dvě stanoviště, kam mne kamarád vždy dotlačí a "instaluje" na čekanou. Většinou absolvuju jen atraktívnější ranní čekanou ( když svítí měsíc, tak čekám i v noci). Kromě toho kamarád má ve zvyku (se mnou moc zvěře neuvidí) ještě v noci jít na šoulačku - mně a jeho drsnosrtého jezevčíka nechá vždy na chatě, abychom nepřekáželi. No - a před dvěma týdny ,před odchodem na šoulačku (krátce po půlnoci), já jsem se psem spal na posteli, ve snaze aby udržet v chatě teplo, v kamnech vrchovatě přiložil bukovými poleny, a utěsnil dveře a okna. Stalo se, že kamna chytla tah, a buková polena se rozhořela nevídaným způsobem. V kamnech, které jsou sotva metr od postele, to hučelo jako by se kolem chaty řítil vlak, a ve tmě plotna i roura svítily jako láva vytékajíci ze sopky. Zkrátka - kamarád mi z chaty "vyrobil" saunu. Ten hic mne probudil - a já bezmocně zíral hrůzou, cože se to děje. Samozřejmě, že volat kamaráda, aby s tím něco udělal, nemělo smysl, protože mi bylo jasné, že na šoulačku, notabene po půlnoci, si mobil nebere. Vozík byl venku, aby v chatě nezavazel - stejně bych na něj bez sám bez pomoci nevlezl. A tak mi nezbylo, že se vysléct do půli těla (kalhoty jsem těch stísněných prostorech nebyl schopen vysléct), a čekat, až ta polena shoří. K mé hrůze se potvrdilo, že suchá buková polena mají nepřekonatelnou výhřevnost - sálavé horko (v chatě bylo snad +50 °C) mne spalovalo nevýslovně, pot ze mne lil proudem. V kritickou chvíli, když hic byl nesnesitelný, jsem si vzpoměl, že pod postelí je pětilitrový kanistr s vodou... Nejříve jsem se pokusil zmírnit žár chrstnutím vody na plotnu - voda jen zasyčela, a efekt to mělo poute ten, že ze sauny suché jsem měl saunu parní. Jediným řešením, jak ten hic přežít bylo, že jsem se poléval vodou - především hlavu, abych neztratil vědomí. Ovšem ani když jsem si ulevil chlazením vodou, neměl jsem vyhráno. Jelikož chata byla řádně utěsněna, malá objem vzduchu v ní byl po půlhodině bouřlivého zahoření kamen již notně vypotřebován - dýchal jsem již jen s obtížemi, jediné co jsem bezmocen na posteli mohl udělat, bylo otočit se ke stěně, a doufat, že je v ní nějaká škvíra. Pes, který původně ležel se mnou na posteli, tuto nedostatek kyslíku vyřešil tak, že skočil s postele, a lehl si k prahu u dveří - a já jen mohl závistivě poslouchat, jak blaženě nasává čerstvý vzduch (v této pozici - mně nezbylo než se "modlit" - jsme oba setrvali až do příchodu mého kamaráda), který se pak móóóc divil. Nesledoval jsem čas, ale předpokládám, že to peklo trvalo snad hodinu, než se zmírnil žár... Když konečně kamarád otevřel dveře, a do chaty se vevalil čerstvý vzduch - připadal jsem si jako znovuzrozený. Takže i takto nečekaně může vypadat výkon práva myslivosti, ocitne-li se myslivec na vozíku. P.S.Minulý víkend jsem by s kamarádem na oné chatě-sauně znovu - tentokrát jsem s sebou přivezl uhlí, a kamaráda před nočním odchodem zkontoloval (raději jsem do jeho odchodu nespal), zda se tentokrát rozhodne udržet teplo v chatě méně dramatickým způsobem.
pavel vítů reaguje 23.1.2013 21:55
Jo bylo to v loni ale já beru lovecký rok od března do března a hlavně je to díky našemu hospodáři a kamarádovi Jardovi Novákovi který se postaral o myslivecká zařízení na která se dostanu i já s tou levou chromou nohou a když je mi dobře tak jezdíme spolu a ty lišky jsem střílel na průsekách v kukuřici na psí granule,liška co mi přišla včera tak tu střelil on z druhého posedu já se nemohl pohnout a dnes nic mlha a všechno hrozně křupe takže úplněk bude asi nic moc
Jiří Wenzl reaguje 23.1.2013 16:06
Pavle, předpokládám, žes tolik zvěře neulovil v letošním roce, ale v roce loňském... Co ty ulovíš za rok, tak já nemám za celý vozíčkářský život. Gratuluji.
pavel vítů reaguje 23.1.2013 13:16
A ty prasata u nás je rekord
pavel vítů reaguje 23.1.2013 13:15
Ahoj Jiří to vozítko nějak vyladíš,a liška určitě nějaká bude mě včera přišla na 15 metrů,a pro Tomáše 7 lišek,1 srnec,2 srna a 2 srnče prase se nějak nedaří i když letos u nás zatím 36 kusů ale většina na čekané u kukuřice
Jiří Wenzl reaguje 23.1.2013 00:41
Tomáši, ty tři týdny jsou pro mne na úspěšný lov příliš krátký čas - momentálně řeším, jak nemít problémy s pohybem na sněhu - nerad bych se vzdával možnosti lovu na sněhu, což považuji za nejatraktívnější způsob lovu (hlavně lišek).
tomas baca reaguje 22.1.2013 21:52
chlapi a co letošní ulovky bylo něco ,pochlubte se držím palce jste borci přeji lovu zdar a ty nej kamarády myslivce
Jiří Wenzl reaguje 22.1.2013 02:17
Bohužel ty dva snowboardy brzdily až příliš - při jízdě s kopce to bylo výhodou - ovšem do kopce se chudák kamarád se mnou hodně nadřel, než mne dotlačil až do cíle -místa čekané (viz foto). Příště musím správně namazat skuznice, a taky si s sebou vzít lyžařské hole, abych mohl kamarádu pomoci. Byla to moje první jízda s vozíkem na sněhu - při výšce sněhu pouhých 7 cm by možná bylo snažší jet na kolech. Předpokládám, že snowboardy se uplatní až v hlubším sněhu (prašanu), kdy budou lépe držet stopu (směr jízdy) při bočním náklonu.
Ellhenický Petr reaguje 20.1.2013 15:17
Jiří, smekám před Tebou, ale asi se to blbě brzdí z kopce:)
Jiří Wenzl reaguje 20.1.2013 14:15
Přikládám slíbenou fotografii.
Jiří Wenzl reaguje 10.1.2013 00:47
Sklopec mám u kamaráda u újedi instalovaný jako průchozí, ovšem nenastražený, aby zasmrádl, a lišky či kuny si na něj zvykly. Kamarád mi zatím hlásí, že ač dává úhjeď i dovnitř sklopce, zvěři se do něj nechce - tak zatím čekám jak se vyvine situace. Za této situace nemá smysl se pouštět do lapání zvěře - nechci ji odradit od pravidelných návštěv újedi (vedle pasti). Mám ji tam instalovanou už od června (viz foto)- ujeď je provozována celoročně, tak si zvěř snad na past již zvykla a v dohledné době můžeme konečně zkusit do ní lapat škodnou.
Lubomír Černý reaguje 9.1.2013 20:40
Jiří,jste šikula.A jak se osvědčil Váš sklopec?Slíbil jste že po nabytých zkušenostech poreferujete.Jinak Vám i Pavlovi přeji samozřejmě v novém roce to nejdůležitější a ať se v rámci možností dostanete co nejčastěji do revíru.
Jiří Wenzl reaguje 9.1.2013 19:01
Já se zaplaťpámbu teď můžu věnovat zaležistem, které mne baví - v listopadu jsem vlastními silami (bez pomoci) zbudoval krmeleček (viz foto), nyní uzpůsobuju s použitím dvou snowboardů vozík tak, abych byl pojízdný (s pomocí kamaráda) i na sněhu. Foto dám později.
pavel vítů reaguje 9.1.2013 14:02
No já mám teď v lednu "volno" a v únoru mi začína zase pražská anabáze
Jiří Wenzl reaguje 9.1.2013 12:42
Ahoj Pavle, těch devět dnů nového roku jsem přežil bez problémů. Doufám, že takový bude i celý rok.
pavel vítů reaguje 9.1.2013 09:46
Ahoj Jiří tak jak se daří v novém roce?
Jiří Wenzl reaguje 20.12.2012 16:26
Dovoluji si popřát mysliveckým kolegům příjemné prožití svátků vánočních, do nového roku mnoho loveckého štěstí, ale především pevné zdraví - důležitost tohoto nezbytného předpokladu pro výkon práva myslivosti je na tomto foru snad dostatečně prezentována.
pavel vítů reaguje 10.10.2012 13:16
Ahoj Jiří co já?to je otazka příštích měsícu roztroušená snad v pohodě i když teď začínám cítit brnění a divný pocit v páteři a co se týká toho nádoru za okem tak to se bude řešit listopad a prosinec magnetické a další pak dám vědět ale v lednu tam nic nebylo a našli ho až teĎ vlastně díky té roztroušené skleroze takže psycho
Jiří Wenzl reaguje 10.10.2012 01:01
Ahoj Pavle, mám teď zdravotní problé- na levém bohu se mi udělala hluboká píštěl, tak jezdím na převazy do nemocnice. Ode dneška kvůli tomu musím brát antibiotika - hrozí mi, že se mi infekce dostane až na kost (tak jako v roce 2009, kdy mi museli odoperovat kyčelní kloub). Teploty naštěstí nemám - teda zatím. Co se týče myslivosti - věnuji se těď silážování jablečných výlisků, během října plánuju obnovit krmelec, který mi letos v březnu zničíl neznámý vandal. A jak se daří tobě?
pavel vítů reaguje 9.10.2012 21:53
Ahoj Jiří tak jak se daří?
Jiří Wenzl reaguje 22.8.2012 02:28
Děkuji, Karle.
karel zvářal reaguje 21.8.2012 20:05
Až dnes jsem si pořádně pročetl Váš profil a nestačím obdivovat! Zaujal jste mě názorem na nepůvodní druhy, některým to hlava zkrátka nebere a pro stromy nevidí les. Chválím myslivce, kteří používají sklopce, protože ve spoustě sdružení je to neznámá disciplína. Ale kdo se do toho dá, tomu nese to ovoce (viz. březnová Myslivost a zkušenosti z Opavska). Dobrý zátvor a dobře vybraná místa jsou zárukou úspěchu. Přeji hodně zdraví a optimismu! Karel Zvářal
Jiří Wenzl reaguje 13.8.2012 00:57
Lovecky jsou na tom mizerně - nestřelil jsem nic. Pokud vidím nějakého srnce, tak je to příliš daleko - tak jako třeba na snímku vpravo (300 metrů).
pavel vítů reaguje 12.8.2012 21:53
ahoj co nového?já dnes střelil už šestou lišku během měsíce a druhou kulou minul jaksi na tom ty?a vůbec jak se daří,já byl v pátek v praze na slupech revmatologický ústav a tam vyloučily nějakou svalovou disfropii mnebo jak se to jmenuje,jinak zatím pohoda jje fakt že injekce na tu rostroušenou sklerozu zabírají a taky jsem zhubnul od dubna 17 kg tak doufám že na magnetické nebyl nový nález jinak my je vemou je to bordel tak se ozvi
Jiří Wenzl reaguje 31.7.2012 14:58
Ještě přidám fotku, kde je vidět, jakým způsobem vozím letninu (kopřivy + nať topinambur) po sklizni přímo do krmelce v lese.
Jiří Wenzl reaguje 30.7.2012 18:18
Ahoj, já jsem u nás zatím známky srnčí řije nepozoroval - i když navzdory přeháňkám jsem venku často. Poslední myslivecký zážitek jsem měl 30.června, kdy jsem by s kamarádem na noční čekané na prasata při měsíčku u lánu zrající pšenice. On čekal na žebři 20 metrů za mými zády a já seděl na vozíku zamaskován. Přišlo nám po 22.h na 300 metrů cca 20 lončáků + jeden tříletý kňourek. Po půl hodině pozorování jsem slyšel jak kamarád slézá z posedu, a se slovy "time is over" (čas vypršel) se v předklonu vydal vstříc prasatům. Mne nezbylo, než odložit zbraň a pozorovat v dalekohledu, jak se kamarád přiskokama blíží ke zvěři, přičemž ve finále se mu podařilo na 80 metrů ulovit onoho kňourka (viz foto).
pavel vítů reaguje 30.7.2012 09:13
Ahoj říje v plném proudu tak co nového?
Jiří Wenzl reaguje 25.6.2012 13:44
Ahoj Pavle, při čekaných mám "štěstí" jen na ty chovné - přikládám foto srnce z 16.6., kterého jsem vyfotil při ranní čekané v 5:25 h. Ostatně, ani kolegové nemají to štěstí - z plánu 15 ks jsou zatím uloveni jen 2 srnci.
pavel vítů reaguje 25.6.2012 09:24
Ahoj Jirko tak co srnci?
Jiří Wenzl reaguje 9.6.2012 01:17
To já je teprve obeznávám a buduju si záštity (viz foto vpravo).
pavel vítů reaguje 8.6.2012 18:59
Ahoj Jirko tak co srnci já už mám střeleno co ty
Jiří Wenzl reaguje 29.4.2012 16:04
Ahoj Pavle, ten skůtr jsem koupil loni v říjnu za 25 000 Kč (nežádal jsem o příspěvek). Oproti mému starému skůtru (viz foto vpravo) je mnohem pohodlnější (má pérování), ale nehodí se příliš do terénu. Past jsem zatím neměl možnost vyzkoušet - nějaké závěry o její použitelnosti mohu dělat až po další zimě. Zatím si s ní jen hraju v dílně, možná ji pak vyzkouším alespoň na domácích kočkách.
pavel vítů reaguje 29.4.2012 11:18
Ahoj Jirko tak co nového ten skůtr ti to taky dost usnadní co?Promiň kolik je cena? A hlavně co past už jsi slavil nějaký úspěch
Jiří Wenzl reaguje 18.4.2012 13:25
Ahoj Pavle - mobil v pasti funguje jak má. Nyní dolaďuju citlivost spouště a nějaké další drobnosti. Pak ji nafotím, a dám sem fotky s komentářem - návodem k výrobě. Mé zdravím mi kupodivu slouží - dekubity mám pod kontrolou, každý měsíc jezdím na kontrolu na urologii (výměnu cévka), takže snad se budu moci věnovat své zálibě i nadále. Nového je m.j. to, že jsem letost absolvoval účast na brněnském veletrhu Silva Regina na mém novém elektrické skůtru, což bylo velmi pohodlné. V minulých letech jsem jsem se musel štrachat z autobusového nádraží Zvonařka na výstaviště (3 km) na mechanickém inv. vozíku, což mi zabralo skoro hodinu. Takto jsem to zvládl v pohodlí za čtvrhodinku. Výlet z Kyjova do Brna na skůtru jsem si mohl dovolit proto, že na této trase konečně jezdí i nízkopodlažní autobusy s plošinou a dostatkem místa uvnitř.
pavel vítů reaguje 18.4.2012 11:23
Ahoj Jirko tak co zvoní mobil na Tvé pasti?co zdraví?já jedu v pátek na vyšetření do prahy rentgeny odběry atd. zase nemohu chodit bolest kloubů ale na dvůr za kessi se vždycky nějak dobelhám ta mne celého pokouše no prostě štěně jak má být,dej vědět co nového
Mgr. Ondřej Bělka reaguje 11.4.2012 21:58
Teď jsem téměř jedním dechem přečetl kolegové tuto diskuzi založenou Jiřím a dovolím si také vyjádřit obdiv k vám- k lidem, kteří jsou nějakým způsobem motoricky limitováni. Vaše zkušenost, nasazení, trpělivost, důvtip a vášeň proto co děláte, je návodem pro ostatní, včetně těch "pohybově mobilních". Je krásné, že příroda/myslivost je hnacím motorem natolik silným, že "nějaký handikap" neutne vztah s tímto obrovským životním "koněm". Přeji mnoho dalších krásných zážitků a samozřejmě hodně elánu a zdravíčka.
Jiří Wenzl reaguje 11.4.2012 14:01
Ahoj Pavle, dík za foto. Vypadá jako můj zesnulý MMO v menším vydání. Past mám hotovou - dokonce posílá SMS zprávu při sklapnutí, anebo "zatelefonuje". Foto dám příště.
pavel vítů reaguje 10.4.2012 18:13
A ještě jedna
pavel vítů reaguje 10.4.2012 18:12
Ahoj Jiří tak co past? posílam foto mé fenky 9,5 týdne
Jiří Wenzl reaguje 30.3.2012 14:41
Pro Zdeňka Zapletala: Pokud je Váš příspěkek určen mně, tak skutečnost je taková, že diskutovanou past na lišky nevyrábím kvůli splnění počtu brigádnických hodin, nýbrž z vlastní iniciativy, ani v našem MS nejsem zlatým hostem, který si může svoji lednici naplnit zvěřinou dle libosti, aniž by ve směru k MS (resp. zvěři) musel adekvátně splnit své povinnosti.
Jiří Wenzl reaguje 30.3.2012 14:22
Lubomíre, já jsem si oné nechuti lišek lézt do kovových pastí vědom - zejména "voní" -li čerstvým nátěrem, při snaze o vysokou estetickou hodnotu. Poněkud lepší naděje je u pastí, které jsou již stářím dostatečně zrezivělé a smradlavé, čehož lze dosáhnout dlouhodobou instalací v terénu a předkládáním návnad, aniž by byla past nastražena k lapání zvěře. K urychlení tohoto procesu lze past občas natřít rybím tukem, výtažkem z uzenáčů ,vhodným komerčním větřidlem atp. Díky tomuto postupu se podařilo loni mému kamarádu, myslivci a sokolníku, chytnout do kovové pasti mladou lišku - viz foto. Ostatně předpokládám, že úspěch mohu mít právě u mladých a nezkušených lišek. Onen kamarád bydlí na okraji obce, vlatně už na samotě, na okraji zámeckého parku, tedy "v přírodě", věnuje se na plný úvazek odchovu dravců pro sokolnické účely, přičemž vedlejším produktem chovu jsou nespotřebované zbytky masité potravy (zpravidla jedodenní kuřata, kuřecí hlavy, laboratorní myši či potkani). Na zpustlé zahradě u domu má téměř celoročně vyloženu újeď, ke které se stahují lišky z širokého okolí. Bohužel mu tam chodí (podle zjištění pomocí fotopasti) výhradně mezi půlnocí a čtvrtou hodinnou ranní, což není vhodná doba ani na večerní, ale ani na ranní čekanou. Až dokončím past, ihned ji z uvedených důvodů instaluju u mého kamaráda, aby do ní mohl vkládat újeď. Ačkoli se zatím spokojím jen s pastí dlouhou 120cm, kde při nastražené pasti bude (lapací) vchod jen z jedné strany, i na druhé straně bude bude možnost otevřít dvířka. Několik měsíců může být past otevřena z obou stran, bude tedy průchozí, aby si lišky zvykly do ní chodit pro újeď (snad k jejich důvěře prospěje i větší prostor -průměr- pasti). Teprve až si lišky zvyknou, mohu si dovolit na pevno uzavřít jednu stranu, a na druhé straně nastražit padací dvířka. Tolik teorie - uvidíme, jaká bude praxe. Pak dám vědět.
Lubomír Černý reaguje 30.3.2012 07:18
Zdenku,nějak nechápu Váš příspěvek,dost možná že jste se jen spletl a byl určen do jiné diskuse.Jiří, jde tedy o variantu sklopce,tudíž past zákonem povolenou,ale po pravdě jsem skeptický v tom,že by do něj liška šla,snad do toho delšího průchozího,dále jestli ji nebude zrazovat kov z kterého je vyrobena.Není takový problém chytit kočku,pokud tam dáte rybinu,budete ji vyndavat každý den,snad i kunu,nebo tchoře,ale liška je dost nedůvěřivá.Na druhou stranu musím přiznat,že naše MS vlastní betonové lapací nory a do těch liška jde.Výsledky sice nejsou ohromující,ale jsou.Takže až čas ukáže,jak se liškám líbí .Přeji Vám tímto hodně úspěchů a nezapomeňte se s první pochlubit.
Zdeněk Zapletal reaguje 30.3.2012 00:57
Všecko je to hezké, pořát se tu někdo opírá o stovky brigádnických hodin, jak jste se srovna Vy s Vašimy kamarády, nebo jsre ZLATÝM HOSTEN? Já myslím, že každý by měl poznat svůj čas. I když pravda,maso je dražší a dražší:-)))
Jiří Wenzl reaguje 29.3.2012 17:38
Lubomíre, zatím se mohu pochlubit jen s půlkou pasti - viz foto z dílny. Je vyrobena z podlážek na regály, které mi dal k tomuto účelu můj kamarád-myslivec z likvidace jakési kanceláře či skladu. Nyní čekám až mi přinese podlážky na i druhou polovinu pasti. Podlážky mají rozměr 60x40 cm, průměr (otvor) pasti tedy je o rozměru 40x40 cm, délka bude 120 cm. V principu to bude rozebiratelná stavebnice, spojovaná šrouby a dráty (žádné svařování), jejíž délka je limitovaná jen počtem podlážek jež budu mít k dispozici. Spouštový mechanismus bude uvnitř pasti, nechci aby nic trčelo vně pasti, aby se dvířka nemohla spustit dotykem na zařízení zvnějšku, jak se stává u běžných "vahadlových" spoušťových mechanismů s vertikálně padajícími dvířky. Jak je vidět z fotky, při mém řešení se dvířka zavírají zevnitř otočně - před spuštěním jsou přitisknuta k hornímu dílu pasti. Jelikož toto řešení poněkud omezuje prostor uvnitř pasti, při délce pasti 120 bude mít vchod jen z jedné strany, při délce 180 si můžu dovolit vstup z obou stran. Uvažuji i o signalizaci sklapnutí pasti prostřednictvím SMS zprávy či zazvonění mobilu (jeden levný mobil z bazaru bude instalován na pasti).
Lubomír Černý reaguje 29.3.2012 06:50
Jiří,doufám že se s Vaším systémem potom pochlubíte..
Jiří Wenzl reaguje 29.3.2012 01:24
Ahoj Pavle - teď je co se myslivosti takové "hluché" období, tak po večerech vyrábím past na lišky. Bude to můj "systém", nad kterým jsem dumal za bezesných nocí, tak jsem zvědav, zda bude fungovat v terénu.
pavel vítů reaguje 28.3.2012 20:22
Ahoj Jiří tak jak je co nového?Já si včera dovez kessinu tak se nenudím ahoj Kessina je dvou měsíční fenka anglického špringr španěla příště pošlu foto
Jiří Wenzl reaguje 14.3.2012 18:19
Nikoli, Pavle - ten jsem našel na tomto serveru : http://www.vozejkov.cz/ . Je toho pána na vozíku, co je na první fotce. To zařízení mu vyrobili kamarádi z MS. Osobně toto řešení považuju za dost nepraktické, protože s tím vozíčkářem musí na každou čekanou jezdit ochotný traktorista. Na večerní čekanou si to ještě dokážu představit, ovšem ráno za tmy nikoli. Dal jsem to sem proto, že jsem poprvé uviděl nějaké řesšení pro vozíčkáře, toužícího lovit s posedu. Já jsem posedy už dávno vzdal - čekám výhradně na zemi za záštitou, kam mohu kdykoli dle potřeby přijet na vozíku. Ideální je, mít maskovanou záštitu trvale na jednom místě, aby si na ni zvěř zvykla. Přikládám foto jedné mé trvalé záštity.
pavel vítů reaguje 14.3.2012 17:48
To je Tvůj?Já viděl na internetu taky z hydraulikou ale ten stál 199000kč někde z brna
Jiří Wenzl reaguje 14.3.2012 15:12
Posed pro vozíčkáře zvedaný hydraulikou traktoru.
Jiří Wenzl reaguje 14.3.2012 15:10
Posed pro vozíčkáře - viz foto.
Jiří Wenzl reaguje 14.3.2012 00:47
To já se svou Nivou ročně najezdím sotva desetinu co ty - z toho třetinu v terénu. auto používám především přes zimu, v teplém období roku raději jezdím na svých dvou elektrických a jedné benzínové tříkolce. Jestliže u tebe cestování autem není problém, rád tě u nás (na Slovácku) provedu mými oblíbenými lokalitami - kromě naší honitby v Miloticích (5 km od Kyjova) bych tě provedl třeba oborou Soutok u Břeclavi - pro vozíčkáře je tam velmi vhodný terén (rovinatý terén, lužní les protkaný asfaltovými silničkami). V oboře je množství zvěře (jelení, daňčí, černá) - já tam jezdím sám, s elektrickou tříkolkou, prakticky pokaždé se se zvěří setkám, proto jsem ochoten podstoupit i riziko, že tam někdy s vozíkem zůstanu bez pomoci trčet a budou mne muset hledat záchranáři.Naštěstí se mi to zatím ještě nestalo. Přikládám foto z jedné takové osamocené vyjížďky na Soutok (fotil jsem se samospouští).
pavel vítů reaguje 13.3.2012 20:14
A ještě jak otoky kloubů přišly tak dnes zase odešly a ročně najezdím tak 30000km takže bych to viděl třeba i za Tomášem na tu natláčku
pavel vítů reaguje 13.3.2012 20:03
Ahoj Jiří co se týká jízdy není problem dnes jsem bzl v praze na otočku a v pohodě sice jedna zastávka jel jsem s octavii ale jinak máme ještě santa fé tak že tam se vše v pohodě vejde a co se týká noclehu není problém
Jiří Wenzl reaguje 13.3.2012 19:13
Obávám se, Pavle, že bys při cestě do Postřelmova přes Kyjov musel absolvovat dost velkou zajížďku - záleži taky jak jsi zdatný řidíč, a kolik km zvládneš na jeden zátah. Já si troufám svou Ladou Nivou jet max. 50 km okolo Kyjova - tvým směrem tak do Pohořelic, směrem k Postřelmovu do Kroměříže. Tříkolku na ruční šlapání mám skládací, tak není problém ji převézt v běžném autě. Kybychom tu akci realizovali u tebe, tedy v okolí Rouchovan, tak bychom to mohli udělat tak, že bys jeden den přijel ke mně, já bych ti ukázal naši honitbu, mohl bys u nás přespat, a druhý den bychom jeli k tobě (zamozřejmě, že bych si cestu-odvoz zaplatil), pak bych u tebe přenocoval zase já, a druhý den bys mne odvezl zpět domů. Vím - je to komlikované, ale bohužel jinak to nejde. Možná bychom se mohli domluvit na společné akci i s jediným myslivce-vozíčkářem (krom mně), o kterém vím na tomto serveru - Radkem Hřibem z Horního Smrčné (okr.Třebíč). Kdysi tu nabízel své zkušenost se čtyřkolkou, upravenou pro vozíčkáře-myslivce.
pavel vítů reaguje 13.3.2012 17:54
Jo prvně je natláčka na černou a potom bažanti
pavel vítů reaguje 13.3.2012 17:53
Ahoj já myslím že by se to dalo nějak vyřešit třeba bych Jiřího vzal a dík za pozvání Tome to samé platí pro Vás máme bažantnici a žádné velké chození takže by si to Jiří podle počasí vzládl i na trojkolce
Jiří Wenzl reaguje 13.3.2012 13:50
Díky za přání i nabídku, Tomáši. Kdyby nebyl Postřelmov z Kyjova tak daleko, tak bych rád přijel. My jsme polní honitba bez černé zvěře, takže natláčky nepořádáme.
tomas baca reaguje 13.3.2012 13:27
pánové přeji aby se vám s jarem do těla zakousla síla jarního života a mohli bychom pak spáchat nějakou tu natláčku na podzim , co vy na to
Ellhenický Petr reaguje 13.3.2012 01:18
Chlapi,taky držím palce.
Jiří Wenzl reaguje 13.3.2012 00:34
Tak držím palce, Pavle - ať si užiješ jara.
pavel vítů reaguje 12.3.2012 21:27
no já vůbec nevím co se zase děje v neděli mě otekly klouby na levé noze takže zase pár kroků po berlých a konec 27.3 jedu do výzkumného ústavu revmatologického v praze takže asi chronické revma ,roztroušená takže mne už asi pomůže jenom klystýr jak švejkovi dříve jsem byl zoufalý a teď se směju už chybí jen menzes
Jiří Wenzl reaguje 12.3.2012 19:12
Dík za optání, Pavle. Já si nyní na zdraví nemůžu stěžovat. A jak jsi na tom se zdravím ty?
pavel vítů reaguje 12.3.2012 19:03
Ahoj Jiří tak zima končí a možná přejde rovnou do léta,jak se máš co zdraví
pavel vítů reaguje 2.3.2012 17:33
Jiří takže vlastně lovíš pořád i když ryby ale lepší jak sedět doma, a ta zkratka je plemeno anglický špringr španěl
Jiří Wenzl reaguje 2.3.2012 13:57
Ahoj Pavle, hezký pejsek - nevím ale, co je to ASS. To je zkratka rasy, nebo jsi mu dal takové jméno? Vrátím se ještě k lovu ryb na dírkách, jak píšu níže - nakonec se mi podařilo zůčastnit se tohoto podniku o týden později. Sice už byla obleva, ale led byl ještě pevný - celkem tam bylo cca 30 rybářů. Kamarád-myslivec mne tam instaloval u jedné dírky, a šel zanést krmivo do 1,5m vzdáleného krmeliště. Já byl na rybách poprvé - oproti lovu zvěře je čekání na záběr ryby hračka - vlastně jsem ve srovnání s ostatními sedícími (na židličkách) rybáři nepociťoval žádný hendikem. Sice jsem napoprvé nic nechytil ( zkušení pravidelní rybářští návštěvníci na mne pokukovali co jsem zač - tvářil jsem se, že na tom vozíku rybařím běžně), ale příští rok to (pokud bude led) zkusím zas. Na stáří se mi dovednost v rybaření bude hodit. Co se týče myslivosti - jako obvykle v tuto dobu nastalo pro mne "hluché" období. Všude je plno bláta, a na vozíku se lze pohybovat jen po zpevněných cestách.
pavel vítů reaguje 1.3.2012 20:30
Ahoj Jiří tak co nového? tady je má fenka ASS zatím teda u feny
Jiří Wenzl reaguje 18.2.2012 00:02
Hoj Pavle, od neděle do včerejška jsem byl zas nemocný (viroza). V neděli jsem měl naplánován lov pstruhů na dírkách (pro vozíčkáře pohodlné), ale kvůli počínající nemoci jsem to musel vzdát. Při současné oblevě to už bude pasé. Rybaření na dírkách jsem dal přednost proto, že u nás sice silně mrzlo, ale nebyl sníh, čili zvěř na čekaných nebylo vidět (nechodí na vnadiště a v noci je špatná viditelnost).
pavel vítů reaguje 17.2.2012 18:59
Ahoj Jiří tak co nového co zdravíčko?Pavel
pavel vítů reaguje 9.2.2012 17:04
No Jiří to je výkon
Vašek Tkáč reaguje 7.2.2012 20:30
Obdivuji Vaši pevnou vůli a to, že provozujete myslivost se vším všudy i na vozíku. Přeji mnoho zdaru, pevné zdraví a Lovu Zdar. Vašek Tkáč
Jiří Wenzl reaguje 7.2.2012 12:26
Psík po udeření mrazů opět zalezl někam do díry a pokračuje v zimním spánku. Teď jsou aktuální lišky - konečně chodí na újeď . Zima je krutá - včera jsem poprvé po nemoci vyjel na své šlapací tříkolce do 5 km vzdálené honitby, abych dal trochu krmiva do mého krmelečku. Na cestě zpátky jsem jel oproti větru, a nechybělo mnoho abych umrzl. Musel jsem to vzdát 3 km před cílem, nechal jsem vozík na letišti místního aeroklubu, a poprosil náhodné řidiče aby mne zavezl domů. Naštěstí se toto dobrodružství obešlo bez následků.
pavel vítů reaguje 6.2.2012 20:17
Ahoj Jiří tak co psík trochu zima co?
pavel vítů reaguje 29.1.2012 20:08
Tak to jsem rád že jsi v pohodě a při lovecké chuti tak ti přeju lovu zdar.A ať tam nezmrzneš u nás už je teď -7
Jiří Wenzl reaguje 29.1.2012 18:08
Ahoj Pavle, už jsem v pořádku. Minulou noc jsem s kamarádem strávil na lovecké chatě - ráno jsme byli na mrazivé čekané ( bylo -6°C)beze sněhu. Včera ráno jsem v naší honitbě spatřil psíka mývalovitého ( u rákosiny v poli), tak jsem tam dal újeď a budu se pokoušet o jeho ulovení.
pavel vítů reaguje 29.1.2012 18:04
Ahoj Jiří tak jak se daří?
Jiří Wenzl reaguje 17.1.2012 23:35
Pavle, hadr už nepotřebuju - od pátku beru ATB, díky nímž horečky už nemám. Je mi "jen" blbě od žaludku - jím minimálně, dělá mi dobře vlastně jen kefír, kyška, podmáslí - s to vše s maštěnýma bramborama. Doufám, že do konce týdnu budu v pořádku. Naštěstí je u nás myslivecky nikoli atraktívní počasí (bláto), takže mne můj výpadek nemusí tolik mrzet.S tím souvisí i nikoli akutní potřeba přikrmování zvěře.
pavel vítů reaguje 17.1.2012 18:17
Jo a v sobotu se střelili dvě selata a jedna liška ale prasata tam prý byla no snad příště ahoj
pavel vítů reaguje 17.1.2012 18:14
Ahoj Jiří tak co pomohl hadr?Jak se vede?Já mam také teploty ale v pátek máme ples tak půjdu do kasy prodávat vstupenky to snad nějak ty 4 hod vydržím drž se!!!
Jiří Wenzl reaguje 14.1.2012 12:12
Malin je škoda - jáko chladič postačí lavor s vodou a hadra. Díky za podporu.
pavel vítů reaguje 13.1.2012 21:30
A ještě na horečku nejlepší zavařené a studené maliny
pavel vítů reaguje 13.1.2012 21:27
Ahoj Jiří přeji ti brzké uzdravení,po injekcích extavia na RS které jsem dostal 4.1.2012 mám také horečky je prý to normální a 3.měsíce budu brát ibubrufen píchám si obden takže nemohu ani zítra na naháňku kterou máme se sousedním MS dohromady, a ještě zamluvil jsem si fenku ASS,ohaře a jezevčíka už jsem měl tak něco mezi.DRŽ SE A BRZY SE UZDRAV
Jiří Wenzl reaguje 13.1.2012 20:31
Ahoj Pavle, minulá pátek mne skolila viroza - měl jsem dva dny vysoké horečky (až 40°C), do středy jsem měl horečky okolo 38°C, a poslední dva dny mám jen zvýšené teploty a potím se. Dnes jsem musel do nemocnice, protože mám zanícený pravý bok (nad dekubitem na pravé hýždi). Ta viroza asi spustila tento zánět. Pro mne to není žádné překvapení - téměř vždy se k obyčejné viroze přidají nějaké komplikace, protože mé zmrzačené tělo je virozou oslabeno a nemá sílu se bránit. Myslel jsem, že si mne nechaji v nemocnici (je mi opravdu velmi zle a téměř nejím), ale dali mi jen ATB a poslali domů. Modlím se, aby ATB zabrala a aby se mi konečně ulevilo. Na kontrolu mám jít v pondělí.
pavel vítů reaguje 13.1.2012 09:59
Ahoj Jiří a co tě trápí nějaka viroza?
Jirka Němec reaguje 12.1.2012 17:57
Myslivečtí kamarádi, držím Vám všem palce a hluboce před Váma smekám klobouk, co dokážete. Držte se.
František Bárta reaguje 11.1.2012 23:01
Jo kluci.Když myslivec přijde o psa,je to úmrtí v rodině.
Jiří Wenzl reaguje 11.1.2012 22:32
Ani mně, Pavle, tento rok nezačal dobře - jsem nemocný. Upřímnou soustrast (taky jsem měl kdysi jezevčíka).
pavel vítů reaguje 11.1.2012 17:32
Ahoj Jiří tak ten rok moc dobře nezačal dnes jsem musel utratit mojí bessinku v šesti letech ochrnula nemoc jezevčíků,tak jsem špatnej měj se Pavel
pavel vítů reaguje 1.1.2012 10:54
Jiří moc ti děkuji za přání a ať se ti daří jak v myslivosti tak v rodinném životě
Jiří Wenzl reaguje 1.1.2012 03:02
Děkuji, i tobě, Fantišku... zároveň přeji do nového roku Pavlovi zlepšení zdraví, a ostatním aby dosavadní dobré zdraví vydrželo. To ostatní už nějak dopadne.
František Bárta reaguje 31.12.2011 22:00
Jiříku,vše nej do nového roku,hlavně zdravíčko přeje Franta
pavel vítů reaguje 13.12.2011 18:49
Ahoj Jiří a to je právě to že člověk od které ho to čekáš nejmíň tak si vzpomene a člověk na kterého se spoléháš tak ten si na tebe ani víš co.Ale o to víc to potěší, zase lepší jak když tě někdo lituje
Jiří Wenzl reaguje 13.12.2011 01:04
Ano Pavle, hlavní je, že jsi mezi "svými", kteří ti fandí. Na oné poslední leči mne dojal náš pravidelný host ze Slovenska (Laco), který přišel k mému stolu a se slovy " Juraj, tu máš nové zapalovací sviečky, abys vždy dojel dom". Laco mi věnoval pět zapalovacích svíček do motoru z babety (do mé motorové tříkolky), protože byl u toho, když jsem na předcházejícím honu (19.listopadu) měl při návratu (naštěstí) z honu potíže se svíčkou (kamarád mne musel dotlačit na myslivnu na výřad). Představ si - aniž bych se s ním bůhvíjak kamarádil, myslel na mne až do hlavního honu. A to zahřeje u srdce víc, než na přátelství vypité litry tvrdého alkoholu.
pavel vítů reaguje 12.12.2011 18:28
Jo a ty zajíci to je bída asi všude co slyším tady kolem Třebíče a Znojma
pavel vítů reaguje 12.12.2011 18:24
Ahoj Jiří ono ani nejde co ulovíme ale dostaneš se mezi kamarády pokecáš a člověk příjde na jiné myšlenky a o to vlastně jde a když vidíš co lidí tobě a mne drží palce a to i na těch našich forech tak to člověka moc potěší třeba se někdy potkámea pokecáme zatím ahoj
Erika Doležalová reaguje 12.12.2011 09:54
Chlapi, držte se! Držím Vám palce.
Jiří Wenzl reaguje 12.12.2011 00:55
Ahoj Pavle, tak my jsme v sobotu na hlavním honu ulovili 26 zajíců (sotva třetinu co loni), 16 kohoutů ( loni 13) a jednu straku. Já jsem dal 5 ran, výsledkem bylo pouze trochu peří z jinak nezasaženého kohouta. Problém je, že na vozíku mohu střílet pouze vlevo (jsem pravák) v úhlu asi 30° . Bohužel otočit se za zvěří neleze. Ale s tímto hendikepem počítám - a při současných nízkých stavech zvěře si nedělám iluze. Letos na mne šel pouze jeden zajíc a letěli 3 kohouti. Důležitější než můj úspěch v lovu byla spokojenost mých dvou hostů - proto jsem jednomu z nich daroval zajíce, který mi byl po tomto chudém hodu přidělen. Měl jsem taky radost když onen host navíc večer v tombole vyhrál hlavní cenu - divočáka, a odcházel tudíž z poslední leče v hospodě "U draka" nadmíru spokojen.
pavel vítů reaguje 11.12.2011 17:34
Ahoj Jiří tak jak, my jsme střelili 1xliška,22x kohouta a 77 slepic prase prošlo bez škrábnutí,já jsem střelil dva bažanty ale jinak dobry večer jsem dal kofolu a dobrou vodu ale jeli jsme v 20.00 domů dnes říkal hospodář že končily o půlšesté ráno.Ale dnes mám problém se pohnout no a co ty? Dej vědět. A Všem díky za podporu
Skrofa reaguje 10.12.2011 09:44
Jiří a Pavle, obdivuji vás i všechny, kteří se umíte se svým osudem takto poprat. Jste opravdoví chlapy! přeji vám plno krásných chvil strávených v přírodě i se svími blízkými. Zdeněk
petr vesely reaguje 10.12.2011 06:57
Myslivečtí kamarádi, s jakým koliv hendikepem, přeji Vám mnoho dalších krásných okamžiků v přírodě a vkruhu kamarádů a věřte, že Vás obdivuji a vždy pokud najedu na Vaší debatu připadají mi mé problémy v myslivostimalicherné a bezvýznamné. Jsem předseda MS které přišlo již před 4 roky o honitbu a dodnes se o ní soudíme.
František Bárta reaguje 9.12.2011 22:24
Tak chlapci,na zítra Lovu zdar.Taky jdu k sousedům,tak snad to bude pěkný den,strávený v kruhu přátel.
Lubomír Černý reaguje 9.12.2011 21:20
Jiří a Pavle,přeji Vám zítra Lovu zdar a rovné broky.
pavel vítů reaguje 9.12.2011 20:11
Tak Ahoj Jiří tak teď jsem přijel z Prahy dostal jsem injekci protože léky nejsou a dnes se jedná,tak že to zítra půjdu zkusit ,ty máš taky hon že? tak lovu zdar a v neděli se ozvu
Jiří Wenzl reaguje 5.12.2011 00:06
Ahoj Pavle, dosud jsem onen kus srnčího neulovil. Letos má každý člen nárok na jeden kus, tak jsem už dal pokun kamarádovi, aby ho pro mne ulovil (chci srnče). Já se sice budu snažit dál, ovšem už je to obtížnější, protože srnčí se už zkoncentrovala do zimních tlup se stávaništi uprostřed rozlehlých lánů (tam nemám šanci se k nim přiblížit) a přestala tudíž používat ochozy, u kterých jsem čekával, neboť jimi pravidelně migrovala z lesa do lánů řepky. V sobotu máme hlavní hon na drobnou - pojedu tam na tříkolce z babety (mám to do honitby 7 km), dnes jsem si na myslivnu zaverzl vozík, abych se pak mohl zůčastnit poslední leče.
pavel vítů reaguje 4.12.2011 17:47
Ahoj Jiří tak jak jdou lovy?Já mam zase bolesti jak K....,v sobotu máme poslední leč tak musím zajed do Prahy pro injekci snad my ji dají, dej vědět co nového
Jiří Wenzl reaguje 26.11.2011 01:07
Ano, Tomáši - právě na ty, kterým bych způsobil bolest, myslím, jestliže mne přepadají chmurné myšlenky... A že jsem zažil chvíle, kdy jsem se bál pohlédnout na kulovnici nečinně odpočívající ve skříni. Naštěstí je to už za mnou.
tomas baca reaguje 25.11.2011 17:41
určitě juro já sem zastáncem toho že život muže vzdát jen slaboch a zbabělec a tím že ukončí trápení sobě zpusobí trápení jiným kteří ho tu mají rádi
Jiří Wenzl reaguje 25.11.2011 11:53
Děkuji za slova uznání, Tomáši - myslím, že kdyby tě (nedejbože) osud taky tak krutě zasáhl, tak bys o tu svou milovanou myslivost rovněž bojoval ze všech sil.
tomas baca reaguje 25.11.2011 06:30
chlapi ste borci a mnoho z nás by si z vás mělo brát příklad , jak v chování tak v přístupu k myslivosti , přeju vám lovu a myslivosti zdar
Jiří Wenzl reaguje 25.11.2011 00:57
Tak to ti ukazuje správně, Pavle. Jsem z Kyjova okres Hodonín.
pavel vítů reaguje 24.11.2011 14:16
Tak ti přeji LOVU ZDAR,ale mne to ukazuje u tebe Kyjov
Jiří Wenzl reaguje 24.11.2011 13:54
Radku - ten vozíčkář se čtyřkolkou se jmenuje Radek Hřib (zde vystupuje jako Radek Hřib.gampl). V červnu tady nabízel vozíčkářům své zkušeností s myslivostí na čtyřkolce, vyměnil jsem si s ním na toto téma pár mailů. Soudě podle data vložení jeho posledních fotek, tak naposledy byl na tomto serveru aktívní v červenci - ale přihlášen byl i včera. Právě na základě kontaktu s ním jsem založil tuto diskusi, abych zjistil, jestli tu není více vozíčkářů. Krom Radka jsem totiž dosud věděl jen o jediném vozíčkáři- myslivci (dokonce členu dvou MS) a sice o panu Zbyňku Jínovi z Frýdlantu (Liberecko), který letos v březnovém čísle časopise Myslivost děkoval kamarádům myslivcům zsa pomoc při řešení přírodní pohromy, která ho těžce zasáhla ( při povodni v srpnu 2010 byl zničen jeho automobil i elektrický vozík - krom další myslivecké výstroje a výzbroje). Co se týče využití čtyřkolky v myslivosti - v horách to asi bez ní nepůjde. Ale já jsem z rovinatého Hodonínska takže mi postačí subtilnější dopravní prostředky. Na hony jezdím na tříkolce vyrobené z Babety a na čekané a "šoulačky" jezdím na tiché elektrické tříkolce ( na další čekanou na holou srnčí zvěř vyrážím za hodinu). Výhodou je, že ty mé malé tříkolky lze snaněji maskovat - obávám se, že čtyřkolky jsou příliš hlučné a robustní. A taky jako paraplegikovi by si mi na ně obtíně lezlo, protože se na něleze jako na hřbet koně - tedy obkročmo. Mé tříkolky jsou na rozíl od běžných čtyřkolek vyrobeny jako invalidní, tudíš přesun na ně i sezení je pro invalidu pohodlné a bezpečné.
pavel vítů reaguje 24.11.2011 10:50
Ahoj Jiří včera jak jsem v třebíči kupoval tu brokovnici tak ten prodavač vyprávěl že někde u Třeště má kamaráda a ten spadl ze stromu a je také ochrnutý a na hony a naháňky jezdí na upravené čtyřkolce a může na tom vyvrhnout a ji prase že tam má nějaký zvedák akorát kdo ho nezná tak prej při nástupu na něj divně koukaj že je na čtyřkolce,ten prodavač je majitel LES LOV Třebíč Nováček
Jiří Wenzl reaguje 24.11.2011 01:18
Děkuji kolegu Bártovi za podporu. Co se týče myslivosti na vozíku - osobně si nedovedu představit, že bych se myslivosti vzdal. Moje situace mne donutila usilovně myslet (jak na to) - a i kdybych na vozíku nikdy nic neulovil, tak bych toto úsilí nikdy nelitoval. Chci jednou vzpomínat i na to, co krásného jsem zažil na vozíku, a nikoli jen jak krásný byl život, když jsem mohl tiše našlapovat na loveckém chodníku. Pavle - gratuluji k nové zbrani (já jsem si v poslední době udělal radost zakoupením elektrického skůtru, kterým plánuju jezdit na čekané). Co se týče mé výzbroje - uvažuji ještě o zakoupení malorážky (na holuby)- nejraděj jednoranné s lůžkovým závěrem (jako mám kulovnici), aby byla skladná při převozu na vozíku. Ovšem zatím jsem nezjistil, jetli se takové malorážky vůbec vyrábějí. Vím jsem o malorážkových hlavních v kombinovaných zbraních (trojče, čtyřče). Kdoví - možná existuje i dvojče ( malorážková + broková hlaveň).
pavel vítů reaguje 23.11.2011 18:27
Ahoj Jiří tak dnes jsem si udělal radost koupil jsem si novou brokovnici iž27-em-1c léky pořád nemám tak zajedu do Prahy na injekci proti bolesti a 10.12 máme poslední leč tak se uvidí
František Bárta reaguje 18.11.2011 21:15
Jistě že to postačuje a bohatě.Ta jednuška je lehounká a dobře se s ní manipuluje.Někdo má flintu za 300 000 a trefí leda prd.Já jen obdivuju lidi jako jste Vy,co se nevzdávají a statečně se perou se životem.Klobouk dolů.Já myslím,že myslivost se dá dělat i na vozíku plnohodnotně a přeji Vám ať se daří.
Jiří Wenzl reaguje 18.11.2011 01:03
Mám asi 80 let starou dvojku lankasterku ráže 16( vyrobena puškařem Machačem ve Vyškově) s rytinama zvěře (koupil jsem ji v roce 1985 za čtyři stovky) a od loňska mám jednušku IŽ 18 MN ráže 7,62x39 (tu jsem koupil i s puškohledem 6x42+červený bod za 2000Kč. Tato skrovná výzbroj mi plně postačuje.
pavel vítů reaguje 16.11.2011 18:16
Ahoj co máš za zbraně Jiří
Jiří Wenzl reaguje 15.11.2011 23:05
Děkuji za přání, Tomáši...Pavle, o tvé diskusi dávno vím, vždyť jsem tam byl jeden z prvních přispivatelů. Jak jsem tam psal - já jsem se na vozíku ocitl náhle, z plného zdraví (úraz páteře), tobě je vozík zatím jen hrozbou, na kterou je doistatek času se připravit, a která se nakonec ani nemusí vyplnit. V tom je psychologicky obrovský rozdíl. Nemysli si, že jsem se záhy po úraze opět mohl věnovat myslivosti obklopen houfem ochotných kamarádů - drtivá většina z nich má své rodiny, pracovní povinnosti atd. Mám vlastně jen dva myslivecké kamarády - pomocníky. U jednoho, který bydlí v obci Milotice - tam jsem členem MS - kam dojíždím z 6 km vzdáleného Kyjova, mám uschovánu techniku (terénní vozík, kanoi atd.), s druhým pravidelně jezdím na loveckou chatu ve Chřibech (onen kamarád je členem MS Koryčansko, kam mne zve na čekané a naháňky). Snažím se být maximálně soběstačný, abych nemusel nikoho obtěžovat kdykoli se mi zachce vyrazit do naší honitby. Myslím, že po 24 letém úsilí se mi to konečně podařilo, a myslivosti si tak mohu užívat do sytosti. Vlastně jako inv. důchodce ničím jiným ani nežiju. A možná žiju i právě kvůli ní, neb myslivost je životní láska, která neopouští.
pavel vítů reaguje 15.11.2011 18:29
Ahoj Jiří moc ti závidím tvůj elán já mám diskuzi roustroušená skleroza kterou my našli a když tě vidím na fotu tak si říkám že ta myslivost není ztracena asi máš spoustu dobrých kamaradů kteří ti pomohou já totiž ještě nevím ani jak dopadnu ale ty jsi vzor toho že jde vše
tomas baca reaguje 15.11.2011 00:21
přeji mnoho loveckých a životních uspěchu a bojujte