ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

životní srnec
životní srnec
vloženo: 25.3.2014 20:18
autor: Tomáš Petr

úlovky (svět)

Tradiční výřad kamzíku ve Slovinsku
Tradiční výřad kamzíku ve Slovinsku
vloženo: 24.2.2016 13:58
autor: Radek

trofeje

Dnes dokončení
Dnes dokončení
vloženo: 9.4.2015 08:31
autor: Miloslav Šlapanský

zvěř v přírodě

Liška
Liška
vloženo: 9.2.2018 06:05
autor: Josef Vršan

zbraně

Nové zapažbení lankasterové jednušky Nowotný,moje práce.
Nové zapažbení lankasterové jednušky Nowotný,moje práce.
vloženo: 27.9.2019 20:25
autor: Stanislav Satoria

fotopast

**
**
vloženo: 30.1.2015 11:13
autor: Ladislav Mlynský

myslivecké umění

Kde že ty loňské sněhy jsou...
Kde že ty loňské sněhy jsou...
vloženo: 17.2.2020 13:08
autor: Petr Hruška
Statistika
  • 233465 fotek (0 dnes)
  • 7962 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8899 inzerátů (0 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749294 komentářů fotek (14 dnes)
  • 12934 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294810 hlasování fotek (21 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37668 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 5 online

Připomínky a názory
Diskuze

Naháňka na černou 18.března???

Aleš Mlíka vložil 18.3.2012 20:13
Zajímalo by mě, jaký je váš názor na lov naháňkou (přesněji nadháňkou) dne 18tého března, kdy se loví černá, byť v kategorii sele-lončák za pomoci Štýrského brakýře v houštinách kde jsou přítomny selata o váze cca 2 kila, která jsou při tomto zadávena. Je toto ještě myslivost?
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Josef Voborník reaguje 11.4.2013 00:07
Dělají-li dva totéž, nemusí to být totéž. Tak, jako to bylo popsáno v minulém příspěvku, se jedná vzhledem k datu 18.3. o jednání, které nemá s myslivosti nic společného. Svinstvo, pro která neexistuje omluva !
Winston Armstrong reaguje 10.4.2013 19:52
Pane Voborník, vámi popsané okolnosti jsou logické a zároveň mimořádné.Já jsem měl na mysli naháňku o několika lečích.Psi a honci v akci - nikdo nic neobeznává, přítomnost srnčí a dančí zvěře v lečích.Třicet poplatkových lovců, které nejde svolat do jedné hodiny. Prostě připravená a plánovaná akce.Na tuhle "myslivost" chci znát váš názor. Díky.
Josef Voborník reaguje 10.4.2013 14:03
Za určitých okolností ale vůbec nemusí jít o neetický lov. Obeznám-li na sněhu tlupu samotných slabých selat bez bachyně, která jsou zalehlá v nevelké houštině, tuto houštinu obestavím střelci a několik kusů /nebo všechny/ z té tlupy ulovím, co je na tom špatného, bez ohledu na datum ?
Winston Armstrong reaguje 9.4.2013 17:32
Nevím, jestli jde o novodobou šlechtu? A už vůbec nepropadám beznaději. Jinak bychom museli akceptovat společné lovy na černou prakticky kdykoliv.Podstatné je, že každý účastník má jméno a příjmení, každý hospodář odpovědnost a vlastník honitby asi také nechce být slučovám s neetickým lovem. To co jsem viděl naleznete na nástěnce a bylo mi smutno, ale do sraček beznaděje zapadnout nechci.Proto chci o věci komunikovat a zjistit podstatu, která může vést k nápravě.
Roman Skřejpek reaguje 9.4.2013 16:44
Tak pokud se chce novodobá šlechta bavit,no tak udělá nátlačku.Kdyby dělali zkoušku z myslivosti a ne si ji koupili,tak by měli tušení že v této době vodí bachyně selata a že zvěř po zimě je tak vyšusovaná že se to nehodí a je to hulvátské.Bohužel tato země stát se pomalu a jistě propadá do beznadějných sraček a není to náhoda.
Jakub Máslo reaguje 18.10.2012 12:40
PRASEČINA NA DRUHOU !!! Naháňky se mají provádět nyní, nejlépe zhruba do půli prosince, ovšem záležína počasí. Za vysoké sněhové pokrývky a silných mrazů má mít zvěř v honitbě klid.
Robátko reaguje 21.8.2012 20:32
PRASEĆINA
Leon Zumr reaguje 27.3.2012 18:02
měl jsi sem Tomáši zkopírovat celý příspěvek a uvést z jaké je debaty
Zdeněk Zapletal reaguje 27.3.2012 01:15
Omlouvám se Tomášovi, ta věta mi přišla uhozená a také mne rozladila, ani jsem to potom nerozebíral.
František Bárta reaguje 26.3.2012 22:20
Zdeňku,vy jste Tomáše nepochopil.To rovnítko platí k pisateli Petrovi K.Tomáš odcitoval větu,která ho rozladila.
Zdeněk Zapletal reaguje 26.3.2012 18:14
Tome a poučte nás, jaký brok používáte při šoulání na srnčí a co je nejlépe použít na lov černé ve váhových kategoriích do 35kg, 35-50 kg, nad 50 kg ?? Eventuelně jaký brok používáte při lovu lišek na šoulačce?:-))
Tomáš D. reaguje 25.3.2012 22:41
Pěkný názor Fando. Jinak jsem se Petra K. zastával,ale jeho věta k jinému tématu mě dost rozbila = A pak ještě používám brněnskou jednušku v ráži 20x76 Magnum a to je na úplně vše co můžeš v lese potkat.Lesu a lovu.
František Bárta reaguje 23.3.2012 21:25
Pavle,věř,že tady máme se zemědělci dobré vztahy a o sečení luk víme.Procházíme tyto porosty dopředu a ještě třeba ve čtyři ráno dne kosení a čekáme ne příjezd techniky.Domluvíme způsob sečení a to od středu do krajů.Vzhledem k tomu,že je naše honitba na velmi klidném místě,toto funkuje jen zčásti.Daleko více se nám osvědčilo právě to nepravidelné rušení srnčího již od jara.Srny si pak v těchto loukách nepřijdou v bezpečí a nakladou do pasek nebo trav u rybníků a vodotečí.Musím říci,že tento způsob,ač se to nezdá je účinější.Samozřejmě,že plochy vhodné k vyvedení mláďat necháváme absolutně v klidu.Co se týká psů.Vodím a cvičím psy od počátku co provozuji myslivost.pokud se tomu věnuji poctivě,musím psa udržovat ve formě po celý rok,zvláště pokud je pes mladý a připravuji ho ke zkouškám.A to jaksi nelze tím,že ho budu vodit neustále u nohy.A při dnešním stavu černé se zkrátka může stát,že se sní setkáme.Nejsem zastánce cíleného lovu štvaní psem.Nicméně,pokud mám příležitost a lovný kus objevím,lovím.
František Bárta reaguje 23.3.2012 16:03
Pane Jeništa,takových pravdivých zkazek už jsem slyšel a taky byly potvrzovány ze všech směrů,ale pravda většinou bývá někde uprostřed.Co se týká mysliveckého hospodáře,tak snad není ve sdružení sám ne? Co třeba M Stráž,RK a jiní členové.Asi jim chování některých lidí zas tak nevadí.Je spousta prostředků,jak zamávat s narušitelem pořádku.Jinak nevidím důvod,proč bych v březnu nemohl střelit prase vyhnané psem.A ještě jeden poznatek.Klid v honitbě je krásná věc,nicméně občasné vyrušování srnčí zvěřě na lukách a krajích lesa k nim přiléhajících docílíte toho,že tam nebude nakladeno tolik srnčat.To znamená menší ztráty v době sklizně pícnin.
Miloš Jeništa reaguje 23.3.2012 09:00
Proboha přátelé, tato diskuze byla založena pouze kvůli názoru na způsob lovu.To,že všechny níže uvedené příběhy "hrdinů" Kubíčkových o pejscích a traktoristech jsou pravdivé by vám potvrdil každý starousedlík z místa jejich působení.Že by pan Kubíček někdy uznal chybu,to opravdu nehrozí!A jen mimochodem,přiznejme si,že takové pytláky neuhlídá ani deset hospodářů,jak taky???
Leon Zumr reaguje 22.3.2012 23:01
Tomáši to chce klídek vždyť jsme v čechách pak se nedivím že se na schůzi nebo honu porvou kór dnes když už je černá vycvičená a hromadám se pomalu všude vyhýbá pak ti co loví jsou hned na pranýři a vymýšlejí se kraviny jako omezený počet ůlovku že se nesmí chodit se psi do lesa že v noci není vidět tak se nemá lovit přitom předevčírem svítily hvězdy tak že bylo nádherně vidět i na řepce atd.
Tomáš D. reaguje 22.3.2012 21:56
Michale přečti si znovu co jsem napsal. V této době psa nikdo nikam cíleně pouště nebude, pokud je to v dobu jinou tak nevidím problém proč nemít psa na volno kolem sebe. Když někde odskočí a drží prase, tak hold vyběhnou a lovím sele když mám zbraň. Autorita hospodáře skutečně kulhá, když si nedokáže lidi srovnat doma a musí tu celému národu ukazovat jakou partu řídí...
František Novák reaguje 22.3.2012 21:56
Myslím že debata se z obecné roviny zda je to správné, zvrhla v osobní a praní prádla MS na veřejnosti. Je nutno vydebatovat na členské schůzi nikoli zde. Myslí ,ale že hospodář sdružení by měl udávat co a jak se bude lovit a toto se mu i mě nezdá správné. Je hezké že zde zazněla spousta hodnocení,ale ani jedna rada jak by jste toto řešily. Nechci přilévat olej do ohně, ale proti jednomu se musím ohradit, byl jsem tím jež se nechal vyprovokovat a vystřelil na vyhnaný kus černé, ale k nám přiběhl z horizontu cca 400m a žádná selata sebou neměl. Zas tvrzení řeknou vdechni ano stejně jako to Petrovo jež tam nebyl. Měl bych ještě spoustu dalších poznámek k této události ,ale jak jsme napsal probereme na členské schůzi nikoli zde.
Michal Tůma reaguje 22.3.2012 21:50
Pro Tomaše D: ja psa v téhle době nepouštím a to proto že nechci aby hnal srnčí a vůbec jakoukoliv zvěř a to proč je snad jasny jak facka.!!!! srny jsou plny, bachny maj selata a jestli ty Tome necháš psa vyběhat v huštinách tak se nad sebou zamysli. Pes dělal celej podzim naháňky, v lednu nějaky obeznávačky, v unoru nějaky dohledávky a konec. Žádný pouštění v tuto dobu ať se vyběhá!! Neblázni!!! Chodí semnou pořád do lesa, vodítko ani nepoužívám,ale mám ho pod dohledem a žádný lítání!!!
František Bárta reaguje 22.3.2012 21:34
Tak takhle tady žijem.Jen by mě zajímalo,jakou má pan Míka jako hospodář autoritu.I když tato diskuze je vlastně obrazem celého dotyčného MS.Chlapi,fakt si to vyřešte doma.
Tomáš D. reaguje 22.3.2012 21:11
Lidi neblbněte, tohle si přečte nezaujatý člověk a musí znechuceně vypínat počítač s tím, že myslivci jsou idioti, co se jen hádají a honí plnej mrazák. Kde to jsme ? už nebudeme volat a vozit ulovenou zvěř hospodáři, ale budeme o tom informovat prostřednictvím těchto stránek? Nebudem dělat členské schůze? ale debatovat o tom zde? Srovnejte se !!
Radek Chadim reaguje 22.3.2012 21:08
Slovácko sa nesudí hadra :-). Tam kde divočáci jsou v počtech větších než zanedbatelných se musí lovit po celý rok a když né 40 kg (zaplať panbůh) nevodicí selata, tak pak co? A někdo uloví 70 kg bachyni v březnu bez vyjimky od SSM a život jde dál? Když už lovíte dospělé kusy, dělejte to alespoň v době lovu, nebo o tom nekecejte na internetu, pokud to byla pětiletá lončačka, jak to tak bývá, pak je dle zákona vše v pořádku, ale dle rozumu moc ne, ale to si musí každý přebrat sám. Aha vlastně, jsme v ČR, tak to jo :-).
Petr Kubicek ml. reaguje 22.3.2012 20:49
Aleši, chyby máme všichni. Předevčírem jsem ulovil lončáka (samičího pohlaví). Nevodící o čemž jsi měl možnost se přesvědčit. Váha se pohybovala kolem 35kg. Co se týče názvosloví černé zvěře, mládě do 1 roku = sele (letošák), 1 – 2 roky = lončák. Uvádím to proto, že bych nerad, aby si tvůj výrok s „bachyní“ lidé jako pan Jeřábek špatně vyložili a toto pak kolovalo po okolí. Lovil jsem v 20:10 hod. na louce před lesem (o konkrétní lokalitě jsem tě informoval), kde je po zimě seschlá tráva a tudíž má světle hnědý až žlutý odstín, na kterém jsem prase bezpečně přečetl. Lovil jsem na relativně krátkou vzdálenost cca 20-30m. Na to není třeba „mít oči jako rys“. To co tu píšeš o míření nabitou kulovnicí, jsem pokládal za vyřešené už asi 2 roky. Již jednou jsem ti řekl, že tomu tak nebylo. Nemířím do pole na místo, kde na mě z více jak 100 metrové vzdálenosti svítí dálkové světlo čtyřkolky. Usuzovat, že mám tvým směrem zamířeno jen podle toho, že si viděl mou siluetu na posedu proti horizontu „nízko“ nebo „sníženou?“ (jak jsi sám uvedl) je nesmysl. Přikláněl bych se k tomu, co tu již bylo řečeno, v této diskuzi pokračovat na členské schůzi, pokud budeš ochotný diskutovat. Pane Jeřábek, nevím, co máte v hlavě vy. Jelikož se neznáme. Ale Vámi popisované „příhody“, které přejímáte z vyprávění „od vašich kolegů, kterým není důvod nevěřit“ (jak píšete níže), by vydali na zcela samostatnou diskuzi. Zajímalo by mě, zda mě u toho lovu kormoránů, jak píšete, taky někdo viděl? Toto tvrzení je stejně tak absurdní jako to co jste psal níže, např. o „ustřelení psa na vodítku“. Opravdu jste přesvědčen, že by takové jednání někomu prošlo? Nebo to co zde píšete o traktoristech. Jel jste někdy v traktoru? Věříte tomu, že je v kabině slyšet prolétající kulka? Nepřipadá mi to moc pravděpodobné.
Tomáš D. reaguje 22.3.2012 20:20
Jste tady jak malé děti. Kážete vodu a pijete víno. Kdyby vám pes vyhnal rudl prasat, tak na sele do 40 kg střílíte ať je léto nebo zima v 99%. Tak to prostě je. Přesně jak psal pan Zumr, chválíte tu zamordovaný ocucaný lišky a vzápětí brečíte, když lehne jedno sele. Cíleně by v této době nikdo nepouštěl psa do prasat. Pokud je to v dobu jinou, tak v celé řadě revírů leží prasata za každým šutrem a nepřijde mi nic divného na tom, že když jdu s loveckým psem do revíru, tak ho nechám proběhnout, kdyby to tak nebylo, tak žádný pes neumí na honě nic jiného než chodit u nohy a sežrat buřta.
Karel Jeřábek reaguje 22.3.2012 17:49
Aáá jé,druhá husa se ozvala.Tento spor už tu opravdu nedořešíme,ale to po nás dle vysvětlení pana Mlíky ani nikdo nechtěl. Jen pro pana Kubíčka ml., bohužel musím říct že vám nevěřím ani slovo. Myslím,že máte v hlavě pěkné ho.no.Než se takto někde začnete projevovat tím, že opisujete z knížek, musíte si zamést před vlastním prahem. Nebo mi snad řeknete,kde jste se dočetl,že můžete lovit kormorány bez povolení a následně požadovat za jejich hlavy finanční odměnu u rybářů. Jak je vidno,opravdu jste se potatil. Bůh nás chraň od takových bouchalů!!!Už opravdu chápu proč s vámi mají u vás neshody.
Jiří Wenzl reaguje 22.3.2012 14:26
No - jen aby si to v Bruselu s tím nehmotným kulturním dědictvím ještě nerozmysleli... Co kdyby přišli na to, že o hmotu (zvěřinu) jde především, a kultury si při tom člověk moc neužije.
Ellhenický Petr reaguje 22.3.2012 14:26
Jak jsem uvedl ve svém prvním příspěvku, kdo nebyl na místě neměl by soudit.Každý zúčastněný to podá dle svého pohledu.Proto jestli jste skutečně z jednoho spolku,tak by se to mělo špinavé prádlo prát doma.Pak se do toho zapletou emoce a je zaděláno na ještě větší problémy.
Filip Pětivlas reaguje 22.3.2012 11:21
Takhle mezi sebou válčit na netu mi nepřijde jako nejšťastnější řešení..
Aleš Mlíka reaguje 22.3.2012 11:00
No jo, musím se nad sebou zamyslet, jen bych tě ty náš Péťo poprosil, aby si už neobtěžoval těmi pohádkami ostatní učastníky tohoto webu. Ty si mi dokázal jaký si bezchybný myslivec hned předvčerejšky, když si ulovil bachyňku ve 20.10hodin, musím říct, že máš oči jako rys. Zkus místo těch tvých keců a čtení v knížkách, někdy něco udělat rukama, nemiř na lidi nabitou kulovnicí a pak s tebou budu mile rád diskutovat.
Petr Kubicek ml. reaguje 22.3.2012 09:33
Pro p. Mlíku. Aleši, sice jsme spolu včera mluvili osobně, ale když zde píšeš, že takový je život a nechtěl si očerňovat konkrétní lidi, rád bych upozornil na několik nesrovnalostí – nejen v tvém posledním příspěvku. Pokud si nechtěl nikoho očerňovat, tak stačilo napsat „za pomoci psa“, těch štýráků přeci jen po okolí neběhá tolik, což jistě víš. Dále pokud něco prezentuješ na internetu široké veřejnosti a směle tvrdíš, že se jednalo o „naháňku (přesněji nadháňku)“, doporučoval bych ti, si nejprve ověřit fakta než něco takového vypustíš. Především proto, že jako hospodář, bys toto měl znát. Nadháňka = společný lov. Společným lovem se rozumí dle zákona takový hon, na němž jsou přítomni nejméně 3 střelci a s nimi nejméně 1 lovecky upotřebitelný pes a neomezený počet honců. Najdeš to např. i v učebnici Myslivost od Hromase a kol. Dále tam najdeš popis způsobu provedení lovu. Tak jen v kostce jejich rozdělení. Společné – ploužení, vyčkávání (sem patří naháňka, nadháňka, čekání na tahu), případně jejich kombinace. A lovy osamělé – čekaná, šoulačka příp. kombinace, lov lestný, slídění či honička. Poslední jmenované by se týkalo toho případu, který tu popisuješ, avšak byl by to lov osamělý, čili jeden střelec toho může změnit hodně. Sice je tento způsob lovu méně rozšířený, ale nejsem si vědom, že by se tímto způsobem lovu porušil myslivecký řád, natož pak zákon o myslivosti. Navíc účelem procházky nebyl lov, ale kontrola slanisek. Ale to jsem trochu odbočil, v lese byli pouze dva lidé, čili je zbytečné se tady o tomto dohadovat, i když střílel jen jeden a druhý sebou ani neměl kulovnici. Co se týče výroku řezníka k 70kg bachyni, že „musela být plná“, to by mohl vědět jen lovec. Nikdo z nás vývrh neviděl. Já vím jen to, že nekojila, střelená byla na ostro a evidentně byla po nějakém úrazu či nemoci. Ty si kus jako hospodář taky viděl (stejně jako každý jiný kus). A především nevím, o jakém „spolu lovci“ v tomhle případě píšeš? Pokud já vím, tak tam otec byl sám se psem! Co se týče toho tvrzení, co proběhlo tuto neděli na střelnici, tak tam jsem se v neděli taky zastavil. Tys bachyni sice okolo běžet neviděl, ale jiní členové našeho sdružení ano. A ti viděli i 5 selat. Byl si u toho, když jsme se o tom bavili, takže nevím, co si viděl ty, asi kňoura? Dále zde Aleši popisuješ, že: „z tvého pohledu si tato akce moc nerozumí s mysliveckým řádem článek 29-30“. Pro úplnost je sem vkládám. 29. JE NE MYSLIVECKÉ VE VOLNÝCH HONITBÁCH STŘELIT SAMIČÍ ZVĚŘ VODIÍCÍ MLÁĎATA. POKUD JE NUTNÉ TAKOVOU ZVĚŘ ODSTŘELIT, NAPŘED SE ULOVÍ MLÁĎATA. 30. JE NE MYSLIVECKÉ STŘÍLET VEDOUCÍ (VODÍCÍ) SAMIČÍ ZVĚŘ (LAŇ, DAŇĚLU, SRNU, BACHYNI atd.) V TLUPĚ. Osobně nechápu, jakým způsobem myslíš, že bylo toto porušeno? Bachyně (lončák) nekojila. A 40 kg kus si tuto neděli taktéž viděl, v tomhle případě samozřejmě také nešlo o vodící bachyni. Podotýkám, že stříleno bylo pouze kulovnicí. A už vůbec nechápu, jak jsi přišel na to, že „v rudlíku“ v lese byl kňour, když si se zdržoval na střelnici 2 km vzdušnou čarou? Takže kde je skutečný problém? To co si tu popisoval, se mi jeví jako silně zkreslené tvrzení. Co se týče hladovosti po mase, jak jsem se v několika příspěvcích dočetl, rád to osvětlím. V tomto MS se černá dělí tak, že lovec si nechává sele do 25 kg. Větší kusy se „balíčkují“ po 5 kg masa a rozváží mezi členy. Lovec si nechává pouze kýtu. Pro lovce to znamená, zajistit vyšetření na svalovce, stáhnout kus, naporcovat, vykostit, navážit a rozvést. Obvykle nám s porcováním větších kusů pomáhá řezník. Vzhledem k této situaci považuji za „masaře“ takové členy, kteří se „specializují“ na lov selat do 25kg, které si pak nechávají pro vlastní potřebu a kteří se nejvíce „ozývají“, v případě ulovení lončáka (bachyně). Různých „nesrovnalostí“ je ve sdružení samozřejmě víc. Ale je s podivem, že některé se nijak neřeší či přecházejí mlčením a jiné se řeší zatraceně nahlas. Nakonec, když zde byl zmíněn myslivecký řád. Rád bych ve stručnosti upozornil na ZÁKON O LESÍCH, konkrétně §20 Zákaz některých činností v lesích - Jezdit a stát s motorovými vozidly. Dle tohoto zákona je nepřípustné, aby kdokoliv, jezdil po honitbě se čtyřkolkou. Především pak myslivecký hospodář, který by dle mého vědomí, měl být ne myslivecké veřejnosti příkladem.
Leon Zumr reaguje 21.3.2012 23:07
tato debata je názorná ukázka kde je česká myslivost ani jeden důkaz samý dohady a nic jiného
František Bárta reaguje 21.3.2012 22:21
Asi takhle.Pokud někdo loví uvedeným způsobem,je to prasečina.Pana Kubíčka ani pana Míku neznám,takže teoreticky jim věřit můžu a taky nemusím.Co se týká situace,kdy v tuto dobu někdo narazí na černou a nevystřelí,tak tady bych takový optimista nebyl.A že pes vyžene prasata z houštiny,není také zcestné,to se nezlobte.Pokud připravuji psa na zkoušky,musím ho občas z vodítka pustit.Těžko budete hledat zajíce na vodítku.Samozřejmě musí mít klid před zvěří,ale v dnešní době,kdy je černá všude,se občasnému setkání nevyhnete.Nešmejdím honitbou za účelem lovu černé vyháněním ze stávanišť,ale pokud pes vyžene 30ti kg prase,tak mu jí taky utancuju.Nevidím na tom nic strašného.Ovšem cílené vymetání každého roští ve dvou a více lidech,to už je zhovadilost.
Aleš Mlíka reaguje 21.3.2012 20:19
.
Karel Jeřábek reaguje 21.3.2012 12:51
Tak teď jste mě p. Kubíček opravdu pobavil, jsem rád, že jsem se ve svém odhadu nemýlil a skutečně se jednalo o vás. Sice vás neznám osobně, ale pouze z vyprávění, musím říct, že vždy jen těch smutných. Už v jednom tématu o srnčí zvěři tu kdosi zmínil vaši příhodu, kdy jste lovil srnce v době hájení brokovnicí, a při tom vás tehdy viděli, ne? Už to by mi stačilo k tomu, abych si o vás udělal obrázek. Pochlubte se, kolikrát jste již řešil a jistě i našel nějaké zranění u bachyně, které vás téměř každý rok neustále napadají a vy je tudíž musíte stále lovit. Mám informace od svých kolegů, kterým není důvod nevěřit, že i na náháňkách vaše chování silně připomíná řezníka. Fotky vašeho psa s jeho úlovkem selátka zde již prezentujete, takže to také o něčem nasvědčuje. Co takhle pejsek, kterého jste paní ustřelil z vodítka, také jste pojal podezření, že trpí nějakou závažnou chorobou? Vzhledem k tomu, že mám přátelé mezi zemědělci,kteří se myslivosti absolutně nevěnují a tudíž pochybuji o jejich zaujetí vůči vám,jsem také slyšel, že se občas při sklizni olejky pokoušíte ulovit i traktoristu, že by i oni trpěli nějakou chorobou??? A historek je víc, jak jsem již řekl, bylo by toho na román. Že jste odmítl mandát na hospodáře??? No myslím, pokud vás u vás již prohlédli, kdo by vás asi tak volil??? Z toho co jsem o vás slyšel, usuzuji, že na vás nikdo špínu kydat fakt nemusí, pro mě jste pořád jen obyčejné hovado, které si bohužel hraje na myslivce.Amen
Petr Kubíček reaguje 21.3.2012 11:30
Dobrý den všem,musím se do této debaty vložit právě proto že se jedná o moji osobu.Neztotožňuji se samozřejmě s výkladem p.Mlíky protože je hrozně jednoduché na někoho nakydat trochu toho svinstva zvláště když u toho nebyl přítomen.Co se týká lovu 40kg selete říkám ano lovil jsem,ale řeči ohledně 70kg bachyně jsou nadnesené.Tuto jsem ulovil při pochůzce revírem(podotýkám že se psem na vodítku a bachyně na mne a psa vyrazila),střílel jsem cca 50m od silnice, ve vzdálenosti 10m ode mě a psa na ostro!V té době by myslím většina z Vás reagovala stejně protože nevíte zda je poraněná autem.Při vyvrhování se zjistilo že má celou levou stranu plic přirostlou k žebrům a že tudíž prošla zápalem plic. Byla tam sama,nebyla ocucaná ani oplodněná.Za celou letošní zimu jsem v našem sdružení neulovil ani kus a to jsem mohl.40 kg sele jsem ulovil se svým synem když jsme kontrolovali sůl v krmelcích. Dál tam byla bachyně a 6 selat, kterou jsem nechal odejít bez rány. Sele bohužel ulovil pes, ale to se může stát i na společných lovech v prosinci. Bachyně se selaty běžela přes pole okolo naší brokové střelnice, kde dle sdělení na ni bylo stříleno brenneky z brokových zbraní za účasti vedení našeho MS.Kvůli neshodům v našem sdružení jsem skončil s funkcí hospodáře a požádal o zrušení mého mandátu.Odtud pramení naše neshody.Můžete mě klidně odsuzovat ale tvrdím že málokdo ví o co se skutečně jedná.
Zdeněk Zapletal reaguje 21.3.2012 10:50
Pane Tlapáku máme oba stejné zbožné přání, co se naháněk týká. Je to absurdita, na jednu stranu někdo řeší chovnost jedinců-na čtvrtečních schůzích a v sobotu se bije co přiběhne. Pak se ještě najde někdo, kdo chce nasrat veřejnost mysliveckou i nemysliveckou a zveřejní své foto se sanitárním odstřelem kusu s ustřelenou čelistí nebo během a dělá ze sebe Mirka Dušína.
Václav Tlapák reaguje 21.3.2012 09:58
Já, pokud by to bylo v mé moci, bych naháňky(nadháňky) a nejen v březnu, úplně zakázal, nemám je rád a ani se jich nezůčastňuji.Teď na jaře je to úplná zhovadilost a ono ani v zimně to není nic moc rozumného. Většinou se honí srnčí sem tam, lízáky mají pomalu na zem a pak se divíme,že nám srnčí umírá na zápal plic. Jednoznačně jsem proti a věřím, že značná většina pravodatných myslivců také.
Ladislav Bacina reaguje 21.3.2012 07:46
My tu máme takovéhle trotly ob sousedy!!Bachna vystrčila ryj,šup a z dětí byli siroty!To se mudr povedlo!!Bohužel i toto je myslivost.Tedy spíš hladovost po mase a po ráně.
Zdeněk Zapletal reaguje 20.3.2012 20:54
Každá naháňka, hlavně ta, kde se loví vysoká je prasečina, naháňka 18.03. je obrazem úrovně české myslivosti, vztahu ke zvěři, etice a hospodaření. Ale čemu se divíme, je poslední rok platnosti pronájmů, pokud se podíváme na odlovy zvěře zpětně, ten poslední bylvždy ve znamení krveprolévání.
Aleš Mlíka reaguje 20.3.2012 20:12
Jo jo rudlík to byl, jak jsem řekl 6 selátek o váze cca 2kg nějakej te kňourek a nepřežila to bachyňka o váze cca 45 kg,no jo no.Před týdnem to bylo horší, ta vážila 70 kg.
Ellhenický Petr reaguje 20.3.2012 18:06
Mám stejný názor jako Tomáš D. Aleš uvedl strohou informaci.Všichni, kdo to kategoricky odsuzujete mi netvrďte, že když půjdete se svým psem se projít, pes Vám vyžene rudlík prasat, vy budete mít pušku,budete vidět,že se jedná o selata do cca 25-30 kg že je necháte běžet bez rány,takových Vás asi moc nebude.Druhá věc je to, že když někdo pošle do houštiny psa a ví, že jsou tam malá selata tak tomu se ani nechce věřit,protože vydává v nebezpečí svého psa i sebe a je to máček. Nebyl jsem na místě, tak nesoudím.
Aleš Mlíka reaguje 20.3.2012 13:26
Myslím, že nikoliv, o náhodné setkání tu opravdu nejde. Zbytek sdružení si na úlovky vskutku nemůže stěžovat. Navíc to nahánění je zcela evidentně cílené, ono to nejspíš ani nebude poprvé a aktéři jsou na to myslím patřičně hrdi. Osobně mi na tom celém nejvíc vadí, datum, nemožnost určení vodícího kusu a takováto likvidace selat.
Tomáš D. reaguje 20.3.2012 12:38
Pane Mlíka a není to náhodou také třeba jen o tom, že jeden střelí se psem divočáka přes den při náhodném setkání, oproti zbytku sdružení, které negativně prosedí hodiny na posedu bez úlovku?
Robert Horáček reaguje 20.3.2012 08:46
Přece si nemůže kdokoliv z členů MS ve společenstevní honitbě pořádat soukromé naháňky jak se mu zlíbí, takovou demokraciji tam určitě nemáte. O porušení zákona o myslivosti zřejmě nešlo, ale o porušení myslivecké etiky samozřejmě! Bude mě velice zajímat jak toto vyřešíte a myslím si, že nebudu sám. Navrhoval bych vše projednat na výboru a odebrat povolenku k lovu.
Radek Chadim reaguje 20.3.2012 07:00
Leon Zumr: čekal jsem takový zcela pravdivý komentář, když jde o lišku, tak ta se likviduje jak se dá, ale jak někdo šáhne na divočáky a selátka, tak je hned nepřítel myslivosti číslo jedna - taková je doba. Naháňky pokud možno do konce kalendářního roku, při dodržování lovu pouze selat do 15. ledna.
František Havran reaguje 19.3.2012 22:55
A z pohledu mého bych takovému už ani ruku nepodal...
František Havran reaguje 19.3.2012 22:55
A z pohledu mého bych takovému už ani ruku nepodal...
Aleš Mlíka reaguje 19.3.2012 22:44
Opravdu děkuji všem za vaše názory, se všemi v zásadě souhlasím, ale řešení pana Vilšera by se mi líbilo asi nejvíce. Věc se má asi tak, jak už tu někde bylo napsáno, tato akcička (úmyslně jsem poupravil na nadháňku, tedy střelci + pes v obeznané leči) není dílem společným, ale jednotlivců. Vše vždy vypluje na povrch, až když je po všem. Osobně naháňkám nefandím vůbec, po zkušenostech z několika akcích pořádaných po zdejším okolní. Stručně pro tyto důvody-málokdo se tu jednotnou střelou dokáže trefit (cca 20-25ran na 2 kusy, střelba nevhodným střelivem (brok.), nebezpečná manipulace se zbraněmi, mnoho poraněné zvěře, střelba na vše co se pohne). Ale zpět k věci, jestli se mohu ještě zeptat, jak byste reálně danou situaci řešili u vás??? Tady se od lovců na vysvětlenou dozvím, že doba lovu selete a lončáka je celí rok atd. -takže proč by si tu jako nemohli dělat tyto přestřelky. Z mého pohledu si takováto akce moc nerozumí s mysliveckým řádem: článek 29-30.
Leon Zumr reaguje 19.3.2012 22:37
jojo když se stejným spůsobem loví liška tak to je v pořádku ale když to je černá která je daleko větší likvidátor drobné tak je oheň na střeše
František Havran reaguje 19.3.2012 22:18
Aleši, na tohle ti řeknu jedno. ANO, toto už je dnešní "myslivost"... Osobně znám "borce" s koupenýma zkouškama, co ke konci října na kačením honu střelil zajíce, vyhnaného psy z rákosí. Při posledním soudu, když zjistil, že se zajíc loví od listopadu, tak řekl, že pro těch pár dnů už se snad svět nezboří... Ale jak psal Pavel Vilšer, postavit se dokolečka a kopat se do prdele a za takového "hospodáře" postavit minimálně 2 lidi..
Antonín Král reaguje 19.3.2012 21:14
Naháňka na černou 18.března.Pokud jsem myslivec tak na takovou naháňku nejdu a ten,kdo ji pořádá ať si honí sám třeba péro!
Antonín Král reaguje 19.3.2012 21:05
Naháňka na černou 18.března.Pokud jsem myslivec tak na takovou naháňku nejdu a ten,kdo ji pořádá ať si honí sám třeba péro!
René Hlaváč reaguje 19.3.2012 20:22
A co na to Honební společnost? To ještě takovému sdružení pronajímá honitbu bez problému.U nás by jsme si už jako sdružení ani ne vystřelili.Nás drbe Honební společnost už jen za to že buď srnčí ne odlovíme třeba jen jeden kus nebo naopak o jeden přestřelíme to je potom teprve PEKLO. VŠEM SEBRAT LOVECKÉ LÍSTKY A SDRUŽENÍ ROZPUSTIT.HOVADA!!!!
Roman Soukup reaguje 19.3.2012 20:06
Sebrat papíry a nakopat do hlavy je to hnus nato naní co jiného dodat.......
Karel Jeřábek reaguje 19.3.2012 19:58
Vážený pane,trochu jsem si vás zde prolustroval :-) a ani ja jsem neměl moc práce s tím,zjistit s kým máte pravdě podobně,tu čest.Ono Štýráků není ve vašem okolí zase tolik,že?A dost se toho dá dohledat i na těchto stránkách. No upřímně,ani nejsem překvapen a předpokládám,že to ani nebyla akce celého sdružení,pokud je mé tušení správné ,tak o tomto -lovci- by se snad už dal psát smutný román s názvem-např. ,,Na pytlácké stezce 2,, !!! Ne, vážně je to !!!veliká zhovadilost!!!,myslím že zdaleka ne jeho první a dle mého názoru to opravdu s myslivostí nemá absolutně pranic společného.Je velmi mrzuté ,že i tací vlastní lovecký lístek.Jinak vám přeji pevné nervy a té pravé myslivosti zdar.
bronisla Benáček reaguje 19.3.2012 18:03
souhlasim se vsema prispevkama co tu zaznely.je to moc smutne ze to vubec proslo ve zdruzeni.prece to nemuze bejt akce jednotlivce.
Robert Horáček reaguje 19.3.2012 17:49
Doufám, že to potrestáte,teda jestli se to stalo ve vaší honitbě. Myslím si, že by to zasluhovalo. A co na to hospodář?
Robert Horáček reaguje 19.3.2012 17:39
Myslím, že vím přesně o koho jde a v tomto případě mě to ani nepřekvapuje,inu maso je maso. To už nemá s mylivostí nic společného,tak ať žijou masáci!!!
Ladislav Tulis reaguje 19.3.2012 16:55
Banda nenažraných debilů
Zdeněk Mařík reaguje 19.3.2012 13:27
Tohle nemá s MYSLIVOSTÍ nic společného,to může udělat jenom nějakej masorád a peníze rád,zajímalo by mne kterej VŮL to schválil
Michal Šimončík reaguje 19.3.2012 12:04
Naháňka v březnu může napadnout jen masorády, ne myslivce.
Libor Ludík reaguje 19.3.2012 11:51
Velmi neetické a necitlivé vůči zvěři.
Jaromír Kugel reaguje 19.3.2012 11:16
A tohle se někde děje??? Pokud ano, smím vědět kde???
michal burian reaguje 19.3.2012 10:43
k tomuhle lze říct dvě věci : prasečina a mysliveckého hospodáře, který tohle strpí okamžitě odvolat z funkce.