ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Jeleň
Jeleň
vloženo: 3.11.2019 23:11
autor: hubertushk

úlovky (svět)

Los Kamčatka
Los Kamčatka
vloženo: 30.1.2013 08:10
autor: mirojevo

trofeje

Kmotřičky  ...+1
Kmotřičky ...+1
vloženo: 23.2.2012 21:53
autor: Vít Hlavica

zvěř v přírodě

Malá potvůrka
Malá potvůrka
vloženo: 2.5.2020 08:36
autor: Děda z lesa

zbraně

V dílně...
V dílně...
vloženo: 8.1.2016 11:48
autor: jirka krbeček

fotopast

Rys
Rys
vloženo: 6.2.2012 07:57
autor: Vladimír Zach

myslivecké umění

Dočkáš se!
Dočkáš se!
vloženo: 7.3.2012 11:11
autor: Carpin
Statistika
  • 233742 fotek (0 dnes)
  • 7976 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8933 inzerátů (0 dnes)
  • 283 diskuzí (0 dnes)
  • 749854 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12938 komentářů videí (0 dnes)
  • 3297571 hlasování fotek (1 dnes)
  • 56475 hlasování videí (0 dnes)
  • 37702 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 0 online

Připomínky a názory
Diskuze

nenahlášené společné lovy s kamarády

Petr Kubíček vložil 17.12.2013 21:07
Cestou autem domů v neděli dopoledne vidím u silnice v katastru našeho MS chlapa s kulovnicí,který není členem našeho MS a o kousek dál stojí dvě auta.Nevím co by jste dělali Vy,já zavolal Policii ČR aby zjistila o co se jedná.Po příjezdu Policie na kterou jsem čekal přišel předseda MS a na můj dotaz o co běží mi odpověděl že probíhá nátlačka na obeznanou černou a všechny členy MS neinformoval proto že na hony stejně většina nechodí.Co Vy na to?
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Bohuslav Adámek reaguje 27.12.2013 07:45
a tobe porad nenarostly koule, ze se nedokazes podepsat? :D
Bohuslav Adámek reaguje 26.12.2013 18:09
Rozdil je v tom, vam to prijde jako nesmysl, ja bych spis chtěl, aby to fungovalo a mělo to smysl
Bohuslav Adámek reaguje 26.12.2013 18:06
Ale ten zákon o uvadeni zveriny do obehu byl platnej ještě před ustanovenim prohlizitelu, to není jen ted, to bylo uz delší dobu, ale jako je to u nas zvykem, tak co oko nevidi,... Ja jen rikam, jak to ma bejt a jak se to ma delat, ne jestli se mi to libi.
Josef Voborník reaguje 26.12.2013 13:31
Je tam jeden "malinký" rozdíl. Nedodržení nejvyšší povolené rychlosti může mít za následek dopravní nehodu, případně i smrt a smysl tohoto ustanovení musí tedy být každému jasný - že ho někdo nedodrží a riskuje, to je otázka další. Vynutila si ho praxe. Kdežto ustanovení o laických prohlížitelích zvěřiny, potažmo další z toho vyplývající omezení, se vylíhlo v hlavách nikým nevolených a nikomu neodpovědných byrokratů v Evropské unii a členské státy byly víceméně povinny ho do své legislativy převzít. Dokud toto neexistovalo, podobný předpis nikomu nechyběl a jeho absence neměla žádné škodlivé následky - alespoň nevím o jednom jediném případu, a to ani z historie, kdy by někdo onemocněl po požití nezkontrolované zvěřiny, samozřejmě s výjimkou trichinelózy, ale to je něco jiného. Samozřejmě je možné se nakazit třeba tularémií při neopatrné manipulaci s uloveným zajícem -ale zrovna ta tularémie je choroba, kterou laický prohlížitel, ba ani veterinář, bez laboratorního vyšetření neodhalí. Když Vy něčemu říkáte "nepodařený pokus, který stejně nefunguje" a já totéž nazývám "nelogickou a nekontrolovanou blbostí", kde vlastně vidíte rozdíl, když oba tvrdíme totéž, pouze jinými slovy ?
Bohuslav Adámek reaguje 26.12.2013 06:36
Ja snad rikam neco o ukrizovani? Neni to nelogicka blbost, je to nepodareny pokus o kontrolu prodeje zveriny a mozna i o omezeni pytlactvi(coz stejne nefunguje). Pokud by ste to chtel elat dle zakona, tak musite zverinu koupit kamaradovo jmenem a pam mu to dat, v praxi je to samozrejme jinak, ale to bychom mohli rikat i o mnoha jinych zakonech, treba o silnicnim, kdo presne a vzdy dodrzuje rychlost? A stejne timto nebude nikdo argumentovat jako o nesmyslnem zakonnem ustanoveni, ze?
Josef Voborník reaguje 25.12.2013 19:37
"Pro svou potřebu" - když to budu hnát ad absurdum, znamenalo by to, že celé prase musím sežrat jen já sám, maximálně s příslušníky mé domácnosti. Nesměl bych tedy dát ani kousek na ochutnání vlastnímu dospělému dítěti, které má už domácnost vlastní, natož kamarádovi. A bude-li můj kamarád náhodou rybář, kteří, nemýlím-li se, také nesmí s úlovky kšeftovat, a vyměním-li s ním kousek zvěřiny dejme tomu za candáta, nejspíš bychom oba zasloužili ukřižování - a proto tvrdím, že zmíněnné zákonné ustanovení je v praxi nekontrolovatelná a zejména nelogická blbost.
Bohuslav Adámek reaguje 25.12.2013 18:53
Tady primarne nejde o to, jak a za kolik se zver prodava, ale o to, ze většina podobných prodeju je nelegalni uvadeni zveriny do obehu.Lovec si musí kus nechat jen pro svou potrebu a nesmí ho davat dal, to muze jen uživatel honitby
Radek Vyhlídal reaguje 25.12.2013 09:34
Takových sdružení je v ČR určitě mnohem více.
Tomáš D. reaguje 23.12.2013 15:01
Jedno rozhádané sdružení a jakou to udělá pěknou diskuzi na desítky komentářů...
Josef Voborník reaguje 22.12.2013 10:59
Když už jsme u těch extrémů : Kus, který si nechává uživatel honitby pro vlastní spotřebu, nemusí mít na "úmrtním listu" ani razítko prohlířitele. Nemluvím o veterinárním vyšetření černé na svalovce, to je něco juiného a přes to nejede vlak. Ale když dělá myslivecké sdružení nějakou akci, při které se podává jídlo ze zvěřiny, připravené myslivci samotnými nebo jejich manželkami ať jde o obyčejnou poslední leč nebo třeba taneční zábavu za účasti veřejnosti, to je z hlediska veterinárního zákona také na hraně, ne-li už za hranou - ale nikoho ani nenapadne proti tomu protestovat. A že je to ustanovení nesmyslné, o tom svědčí i to, že za víc než 40 let jsem neslyšel ani nečetl o jediném případu, že by účastníci podobné akce byli ohroženi nějakou nemocí ze špatného jídla, pokud nepočítám případ "fašiangových hodů" ze Slovenska, kde onemocnělo půl vesnice - ale tam nebylo provedeno vyšetření na svalovce ani u divočáka, ani u těch šesti psů, kteří byli namleti do klobás !
Bohuslav Adámek reaguje 22.12.2013 07:08
s tou hostinou to veterinari taky uvadeli jako extrem, kterej by snad byl i mozna proti zakonu :D Pokud vas někdo pozada o to,aby jste mu koupil kus, tak to staci rict uzivateli honitby, tak necha kus ˇˇvysetritˇˇ prohlizitelem, ten vam da razitko a zapise si jmeno a adresu konecneho spotrebitele a je to v poradku
Josef Voborník reaguje 21.12.2013 22:32
Tak to jsem asi přehlédl - nicméně toto zákonné ustanovení je na 3,14ču, protože je v praxi nekontrolovatelné a hlavně nesmyslné. Co vlastně znamené "dalším lidem" ? Koupím-li si třeba 2 kusy srnčího a připravím z něj svatební hostinu pro několik desítek lidí, porušuji tím snad veterinární zákon ? A co když někdo z místa, kde tu možnost nákupu nemá, požádá známého, aby ten kus koupil pro něj ?
Bohuslav Adámek reaguje 21.12.2013 21:24
Pane Voborniku, prectete si veterinarni zákon, je to presne tak, jak pise pan Kahoun.Bohuzel toto jednani je tak rozsirene, ze se to bere jako normalni, ale to není!
Jan Kahoun reaguje 21.12.2013 18:33
Pane Voborníku. MS může po prohlídce proškolenou osobou prodat zvěřinu konečnému spotřebiteli, ale ten již nesmí dál zvěřinu uvádět do oběhu. (ani dávat, ani prodávat dalším lidem) To je opravdu v rozporu s veterinárním zákonem, i když se tak běžně děje. Samozřejmě to nemá nic společného s pytláctvím.
Josef Voborník reaguje 21.12.2013 09:17
To je silně přehnáno ! MS "uvedlo zvěřinu do oběhu" tím, že ji řádně prodalo střelci. O porušení veterinárního zákona nebo dokonce o pytláctví v tomto případě nemůže být ani řeč. U nás by tímto postupem došlo k hrubému porušení Provozního řádu, ale tam, kde zákaz prodeje dál nemají v interních předpisech zakotven, to může být zcela legální, v tom se musím p. Kubíčka zastat. Pokud tomu sdružení nezáleží na tom, že mu touto cestou utíkají peníze, je to čistě jejich věc. Jiný kraj - jiný mrav !
Bohuslav Adámek reaguje 21.12.2013 06:31
nehlede nato, ze je to temer pytlactvi a urcite poruseni veterinarniho zakona, protoze zverinu do obehu smi uvadet jen uzivatel honitby a ne lovci, ti si smi nechat kus jen pro sebe
Josef Voborník reaguje 20.12.2013 22:27
Teď budu za rejpala - ale kdyby někdo v našem MS chtěl praktikovat způsob "koupím a odprodám" a přišlo by se na to, jel by jako namydlený blesk ! Pokud prodáváme zvěřinu, pak platí dvojí ceny - nížší , pevné pro členy, a podstatně jiné při prodeji cizím. A v Provozním řádu je výslovně uvedeno, že člen, který si koupil zvěřinu /bezúplatně lze u nás získat pouze vlastnoručně střelené srnče nebo sele ve výkupní hmotnosti do 6 kg/ s touto zvěřinou již NESMÍ dál obchodovat. Cílem tohoto ustanovení je zajistit co nejvyšší příjem do společné kasy a zabránit tomu, aby si z lovu někdo dělal soukromý výdělečný podnik.
Patrik Dvořák reaguje 20.12.2013 20:25
Marku K. vše napsals dobře,ale myslim si, že třeba neměli důvod kontaktovat všechny,třeba na společné brigády nechodí a na lov by se chtělo všem, no a to taky není dobře,ale třeba je to všechno úplně jinak.
Petr Kubíček reaguje 20.12.2013 17:50
Všem kdo reagovali na můj článek se co nejvíce omlouvám,nechtěl jsem zde řešit problémy našeho sdružení ale radu.Problémů máme dost,stejně jako nechuti je řešit.Už mám toho pomlouvání jak na netu tak v okolních sdruženích akorát tak dost.Možná mi to nebudete věřit ale i pro mne je policie to krajní řešení.Ale aspoň teď bude věřím chvíli klid.A ještě pro p.Jeřábka-jsem hostem ještě v jednom MS a tam když něco ulovím tak ten kus mi zváží hospodář a oznámí jakou cenu mám zaplatit.A já ten kus prostě koupím a odprodám někomu ze svých známých a buďte ujištěn že všechny kusy jsou označeny plombou a jsou naprosto legální.Je to opět jen závist a snaha pomlouvat,Už na tomto místě nebudu na nic reagovat.Ještě jednou se omlouvám a sbohem.
Jan Novák reaguje 20.12.2013 13:57
Je to třeba nejprve vyřešit doma.
Ellhenický Petr reaguje 20.12.2013 07:46
Co se doma uvaří, to by se tam mělo i sníst.Neuznávám řešení svých problému (vnitřních problémů MS) na veřejnosti i když většinou dotyčný si myslí, že on jediný má pravdu a chce ji potvrdit od jiných. Pavle, nějak jsi vychladl, dříve by jsi 3,14 nepoužil a vše nazýval pravým jménem :))
Tomáš D. reaguje 19.12.2013 20:14
Pane Kubíček ,není tomu tak dlouho, co se tady psalo o tom jak člen sdružení s vaším jménem i příjmením, nahání v březnu prasata s pomocí svého brakýře.....stačí si dát jedna plus jedna dohromady a rázem člověk ví co jste tam za partu závistivých pablbů. U normální party by se zavolalo hospodáři a hned by jste věděl na čem jste.
Patrik Dvořák reaguje 19.12.2013 20:05
Zdravím , no jestli je pravda co napsal p.Jeřábek , tak se nedivím. No a volat hned policajty, to fakt teda asi ne, stačilo zavolat hospodářovi, nebo ne??? Tady spíš pisatel chtěl dělat problémy zbytku MS , no prostě frajer.
Jiří Balcárek reaguje 19.12.2013 19:03
Když čtu historii Vašich primitivních žabomyších nátlačkových válek, tak bych Vás všechny s chutí nakopal do pozadí, Vaše LL hodil do skartovačky a poslal bych Vás do lesa sadit stromky. Budete mnohem užitečnější. Dobře děláte, že své mindráky a komplexy řešíte veřejně na fóru, ať veřejnost vidí, co jste zač ve spolku.
Sanctus Hubertus reaguje 19.12.2013 18:32
Já na to tolik, že bez ohledu na konkrétně popisovanou situaci je ta naše myslivost opravdu tou nejhorší morální a mezilidské vztahy deformující žumpou, které může konkurovat snad jen politika !!! Blbost, nízkost, závist, primitivismus, nenávist, nepřejícnost, lakota, nenažranost. Zapomněl jsem snad na nějakou vlastnost??? Kdyby žil Matyáš Bernard Braun, určitě by vysochal "Alegorii na českou myslivost" prodle těchto vlastností do kamene !!!
Karel Jeřábek reaguje 19.12.2013 09:35
No pane Kubíčku vy už jste tak trochu pojem, ono když není po vašem tak je zle, že? Myslím, že prasáren máte naděláno až až, jen se divým proč vás ještě nevyhodili ze spolku. Zaslechl jsem, že jste se pokusil při obnovování nájemních smluv všechny "vyšachovat" a získat honitbu pro sebe, když to nevyšlo, tváříte se jako že se nic neděje? To nechápu. Já už bych si s vámi k jednomu stolu nesedl. Tady na fóru kritizujete to, co vy jste dělal běžně, viz lov dospělé černé, to ví každý, kdo se s vámi účastnil nějaké té naháňky. O vašich obchodech se zvěřinou ani nemluvě. Bylo by vhodné přestat zasírat toto fórum vašimi mindráky. Jen čistě můj osobní názor.
Josef Voborník reaguje 19.12.2013 07:25
Jo, díky, už jsem si to našel a pro jistotu celé znovu přečetl. Nikoho z účastníků osobně neznám, vycházím v obecné rovině z toho, co bylo napsáno ale trvám na tom, že mírnixtýrnix někoho vyšachovat ze společné akce na základě osobních vztahů a bez předchozího projednání na ČS rozhodně není správný postup. Ale p. Kubíčka bych chtěl upozornit jen na to, že ani on nemůže ohýbat zákon podle toho, jak se mu to hodí - v tom "jarním" vláknu řadí "nadháňku" mezi společné lovy, "honičku" mezi lovy osamělé a přitom obé jedno jest. A jak napsal Shakespeare a jak na to upozornilo víc účastníků této diskuze, "je něco shnilého ve státě dánském", respektive v mezilidských vztazích v onom sdružení, ten dojem musí nabýt každý, kdo obě tyto diskuze četl.
Bohuslav Adámek reaguje 19.12.2013 06:30
Pane Vobornik, viz diskuze Nahanka na cernou 18. brezna, kde je hlavni akter zde pan Kubicek. Taky nelze verit vsemu, co kdo na forech napise, mozna to byl jedinej nepozvanej nebo mozna o tom i vedel a zapomel :D
Josef Voborník reaguje 18.12.2013 22:54
Oprava - leckdo by se právem mohl citit uražen.
Josef Voborník reaguje 18.12.2013 22:53
Oprava - mohl by se právem citit uražen.
Josef Voborník reaguje 18.12.2013 22:49
Bohuslav Adámek - nevím, o co šlo na jaře, ale myslím, že takhle by předseda jednat neměl. Vědomé a úmyslné "vyšachování" některých členů kolektivu ze společné akce a pozvání cizích střelců místo nich, to by se stávat nemělo a leckdo by s právem mohl cítit uražen. Něco jiného by bylo, kdyby předem na členské schůzi bylo veřejně-řečeno : Tebe na žádné takovéhle menší akce zvát nebudeme, protože buď nepřijdeš anebo neumíš střílet - a dokladovat to na konkrétních případech. Ať se dotyčný chytí za nos ! Ale musela by to schválit ČS a ne aby si předseda, hospodář nebo jiný človšk uzurpoval pravomoc, která mu nepřísluší.
Radek Vyhlídal reaguje 18.12.2013 22:42
:D:D:D Tak tohle je realita české myslivosti. Hádka primitivů. Jen houšť a větší kapky. :D:D:D No comment. Souhlas s Honzou. Já bych okamžitě zavedl povinné kontrolní střelby na střelnici, dohlížel by na ně delegovaný rozhodčí a ještě z jiného kraje. Nesnáším primitivní neumětelské bouchaly. Nenastřílíš, nelovíš. A zbrklé brokaře bych na nátlačky ani nebral.
Jiří Wenzl reaguje 18.12.2013 21:59
Já na to, že paranoidní vztahy v MS jsou zničující.
Bohuslav Adámek reaguje 18.12.2013 21:34
Koukam, ze vy si u vas nedate pokoj, ze by pomsta, ze to vase chovani z jara? Akorat ste se snazil udelat pruser a nepovedlo se, tak se to snazite rozmaznout?