ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

1.
1.
vloženo: 2.4.2018 09:45
autor: Milan Severa

úlovky (svět)

Bezoar Ibex - turecký démon
Bezoar Ibex - turecký démon
vloženo: 6.3.2016 08:07
autor: Radek

trofeje

Lednový
Lednový
vloženo: 13.1.2018 18:43
autor: Jiří Netík

zvěř v přírodě

Oboustranné překvapení
Oboustranné překvapení
vloženo: 13.5.2018 06:12
autor: Josef Vršan

zbraně

Lancasterka
Lancasterka
vloženo: 7.9.2012 10:25
autor: Petr Staněk

fotopast

...
...
vloženo: 6.5.2018 07:41
autor: Jaroslav Richter

myslivecké umění

akát 41 x 29 cm
akát 41 x 29 cm
vloženo: 18.1.2017 15:30
autor: Michaela Píchová
Statistika
  • 233485 fotek (21 dnes)
  • 7962 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8905 inzerátů (9 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749324 komentářů fotek (47 dnes)
  • 12935 komentářů videí (1 dnes)
  • 3295011 hlasování fotek (232 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37671 registrovaných uživatelů
    3 dnes nových, 8 online

Připomínky a názory
Diskuze

!! Novela zákona o myslivosti !!

Mila Šebela vložil 1.3.2012 07:06
Ministr zemědělství Petr Bendl prý v tomto roce předloží nový návrh Zákona o myslivosti. Z článků, publikovaných v měsíčníku Svět myslivosti jsem nabyl dojmu, že o myslivost jako takovou mu absolutně nejde a ani jí nerozumí. Jedinou jeho snahou – nebo spíše snahou těch, kteří mu radí ( doufám, že ne všech ) – je za každou cenu udělat z myslivosti výnosný kšeft pro vlastníky honebních pozemků. Připravte se na to, že takových přihlouplých křiklounů jako je Bohuš tu přibude a budou čím dál hlasitější. Pokud se jim jejich záměry podaří prosadit , je s naší tradiční myslivostí konec...
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Žaloudek Josef reaguje 5.5.2018 10:11
Tak do voleb to nebylo. Nevíte někdo,zda se má zákoně jednat v nejbližší době ??
Vaclav Rejchrt reaguje 9.4.2017 09:19
No já zas slyšel že by do chtěli stihnout právě do voleb. Tak nevim...
Jakub Sedlák reaguje 7.4.2017 12:17
Prosím Vás změnu zákona přijala vláda, nikoliv že by byl schválen...samozřejmě v té novele jsou věci dobré, ale i pořád špatné...dle posledních informací se novela zřejmě neprojde parlament atd. do voleb.
Arnošt Bárta reaguje 6.4.2017 13:13
To jsou tedy návrhy. Víte kolik to bude lidí (hospodářů) co budou muset všichni do Brna, nebo Prahy na VŠ, kde se vyučuje myslivost? Kdyby to bylo alespoň v rámci krajů. No necháme se překvapit, jak se to vyvine.
Vaclav Rejchrt reaguje 5.4.2017 21:35
??????
Vaclav Rejchrt reaguje 5.4.2017 21:35
?????
Vaclav Rejchrt reaguje 5.4.2017 21:35
?????
Vaclav Rejchrt reaguje 5.4.2017 20:08
Zdar všem tak co říkáte na upravenou novelu zákona která v pondělí prošla poslaneckou sněmovnou? Velice dobré návrhy krmení na vnadišti max. 2kg a nebo od ulovení 5ks zvěře kterou nenormujem tak budem normovat a školení hospodářů každých 5 let. To mi nevadí, ale štve mě že bych měl jed do Prahy nebo Brna na univerzitu. Proč ne OMS když jsem tam dělal zkoušky.
reaguje 11.10.2016 02:19
reaguje 11.10.2016 02:19
Radek Vojtišek ml. reaguje 9.5.2015 22:29
Nevím proč jste arogantní... já jsem se slušně zeptal... ale už jsem si to zjistil... Promiňtě že jsem se slušně zeptal. Lovu Zdar...
Radek Vojtišek ml. reaguje 8.5.2015 20:33
Zdravím, chtěl bych se zeptat na zbroják. Já si můžu od 18 let udělat zbrojak na B a C a zajímá mě jestli potřebuju lovecký lístek? Slyšel jsem že ne tak teď nevím. Neví někdo ? Díky za radu. Lovu zdar
Vaclav Rejchrt reaguje 2.4.2015 20:04
Ono je také pravda že pan ministr Jurečko moc myslivce v lásce nemá a ani se s tím moc netají.
Vaclav Rejchrt reaguje 2.4.2015 20:02
Tak aspoň tak, když jsme včera měli schůzi hospodářů a jeden kolega nám to tam ukazoval tak mě málem omývali. S některými věcmi souhlasím, ale většina byly tak malinko blbosti.
Vaclav Rejchrt reaguje 1.4.2015 20:46
Zdar tak dnes jsem se doslechl že se opět chystá novela zákona a když vše projde měla by platit od 1.1.2016. A jedno z hlavních témat je opět výměra honitby, asociace soukromích zemědělců navrhuje 100ha, agrární komora 200ha a aspoň naše ČMMJ navrhuje dosavadních 500Ha a je tam spousta dalších novinek. Kdybych to neviděl na vlastní oči vytištěné na papíře sám bych tomu nevěřil.
Sojka reaguje 18.12.2013 21:42
To máš Pavle velkou pravdu, praxe to ukáže nejlíp:-), stejně tak ty naháňky, hodně lidí, hodně svědků, fotky z výřadu, bude se o tom mluvit :-), už to vidím v barvě:-). Ta současná právní úprava mi připadá tak trochu jako kočkopes mezi českou a maďarskou legislativou, v Maďarsku sice loví černou celý rok vše, ale vodící a kojící bachny jsou hájené od 1.2. do 31.5., stavy ovšem mají slušné :-). Nečekaně i v Maďarsku chodí prasata do města :-), viz foto (Salgotarjan). M
Děda z lesa reaguje 18.12.2013 11:58
Milane, víte sám, že myslivost jako celek je dost složitý problém a žádný Mze nebyl a ani nebude expert na problematiku myslivosti. Proto vždy vznikají "zajímavé" skupiny poradců, jako např. z Asociace soukromého zemědělství, Sdružení vlastníků honebních pozemků, Svaz vlastníků půdy, Sdružení majitelů lesů, Hnutí Duha atd. Každý poradce se snaží prosazovat svoje zájmy a vznikají podobné "lahůdky"... - Jsem teď zvědav na právní definici BACHYNĚ VODÍCÍ SELATA, které budou prakticky od 1.1.2014 celoročně hájeny.
Sojka reaguje 18.12.2013 10:49
Dědo, já hlavně nechápu, proč se zákonodárce neustále snaží do těchto návrhů propašovat naprosto nesmyslné formulace typu "do váhy 80 kg" (viz některé původní návrhy), "vodící bachyně" atd. Když pominu, že tato kriteria nejsou v žádném legislativním předpisu nijak definována či specifikována, tak jsou v praxi naprosto nepoužitelná (asi těžko po mně může někdo chtít, abych to prase nejdřív zvážil a co to je vodící bachna?). Navíc tyto formulace umožňují několikerý výklad a nepochybuji, že k němu v různých lidovomysliveckých spolcích docházet bude. Stejně tak nechápu, proč se prodlužuje doba lovu kňoura, když se druhým dechem neustále zmiňuje problematika narušení sociální struktury populace černé zvěře a potřeba zvýšit stavy dospělých kňourů. Ale co už, jsou na světě horší věci :-). M
Děda z lesa reaguje 18.12.2013 10:37
Zmínil jsem tuto změnu vyhlášky ve Změnách doby lovu 12.12.2013 v 13,03... - Bohužel zdejší diskutéři se raději hádají s různými "experty" o ničem - tento dost důležitý zásah do současné myslivosti a zejména tolik diskutovaných stavů černé všechny nechává v klidu... Zde mohou ortodoxní zastánci lovu bachyní vyniknout.
Sojka reaguje 18.12.2013 08:13
No je to trošku zajímavé, vzhledem k tomu, že selata se z velké části rodí po 31.1. a selaty se rozumí jedinci ve věku 0-12 měsíců a ty zčásti zůstávají s bachyní, tak podle této novely de facto nelze lovit bachyně :-), pouze ty, které nemají žádné sele a takových teda moc není:-). MS
Kamil Plíšek reaguje 18.12.2013 07:38
VYHLÁŠKA ze dne 5. prosince 2013, kterou se mění vyhláška Ministerstva zemědělství č. 245/2002 Sb., o době lovu jednotlivých druhů zvěře a o bližších podmínkách provádění lovu, ve znění vyhlášky č. 480/2002 Sb. Ministerstvo zemědělství stanoví podle § 68 zákona č. 449/2001 Sb., o myslivosti, ve znění zákona č. 59/2003 Sb., k provedení § 42 odst. 2: Čl. I Vyhláška č. 245/2002 Sb., o době lovu jednotlivých druhů zvěře a o bližších podmínkách provádění lovu, ve znění vyhlášky č. 480/2002 Sb., se mění takto: 1. V § 1 písmeno l) zní: „l) prase divoké - kňour a bachyně, kromě bachyně vodící selata, od 1. srpna do 31. ledna s výjimkou uvedenou v § 2 odst. 1 a 2; sele a lončák od 1. ledna do 31. prosince,“. 2. V § 1 písmeno n) zní: „n) sika japonský - jelen a laň od 1. srpna do 15. ledna s výjimkou uvedenou v § 2 odst. 1 a kolouch od 1. srpna do 30. dubna s výjimkou uvedenou v § 2 odst. 1,“. Čl. II Účinnost Tato vyhláška nabývá účinnosti dnem 1. ledna 2014. Ministr: Ing. Toman, CSc., v. r Bacha na to, vodící bachyně nemá od nového roku dobu lovu!!!!!
Jaromir Vávra reaguje 10.8.2013 09:54
Kdyby jmenoval Němcovou, nerozpustila by se sněmovna a stihl by se zákon. Jednoduché, nevím co je na tom k nepochopení
Bohumír Novák reaguje 9.8.2013 13:48
To je nějaká nová móda lézt Zemanovi do prdele.
Ondřej Procházka reaguje 9.8.2013 13:28
Pane Vávro nedá mi to se nezeptat, ikdyž je to OT: Jak souvisí Zeman s neschválenou novelou zákona o myslivosti? Myslím za co mu děkujete?
Jaromir Vávra reaguje 9.8.2013 11:13
Tak to vypadá, že žádná novela nebude. Parlament se rozpustí a už tu pitomost nebude mít čas schválit. Jen doufejme, že se tam dostanou trochu rozumnější lidé než tam byli teď. Hlavně, že Bendl rozdal na ministerstvu zemědělství odměny za dobře vykonanou práci - v zdůvodnění byla mimo jiné i práce na novele zákona o myslivosti :(. A musím říct jednu věc, jako myslivec děkuji Miloši Zemanovi a jsem rád, že jsem ho volil.
LADISLAV KALOUSEk reaguje 27.6.2013 12:02
Pokud vláda nepadne a nedojde li důsledkem pádu k novým předčasným volbám - všechny novely zákona budou i nadákle předkládány ve stejném znění v jakém byly připravené pro vládu P.Nečase - at´ už to bude vláda Rusnoka nebo vláda Němcové - projednávání těchto novel a zákonů nemá odkladný účinek pro jejich čtení a schvalování- v případě že vláda padne a dojde k její rozpuštění bez náhrady vlády úřednické - tyto připravované zákony pozbývají svou účinnost a jako takové do čtení nepůjdou.
Roman Skřejpek reaguje 26.6.2013 17:20
Doufám že ten paskvil někde zapadne a bude už jen na nás koho zvolíme,rozhodně ne ty zelené blbce v čele s Bursíkem a další tuneláře.
Mila Šebela reaguje 26.6.2013 08:30
Taď mají a ještě budou mít ministři a poslanci starosti sami se sebou, takže novela zákona se zřejmě pozdrží. Brzy příjdou noví a budou se držet přísloví o novém koštěti... Uvidíme, co z toho ještě bude...
Michal Tříletý reaguje 21.6.2013 14:49
tak by mě zajímalo jak to všechno vlastně dopadlo?
Josef Voborník reaguje 19.5.2013 18:32
No tohle je ale blábol non plus ultra ! Nevím, kdo má něco proti chovu zvěře v rámci oblastí - ovšem u srnčího, které je víceméně teritoriální, nemigrující zvěří, je jejich vyhlašování vcelku zbytečné. Naproti tomu bych byl všemi deseti pro vyhlášení oblastí pro chov a zejména lov zvěře černé s povinným odstřelem určitého počtu bachyní /třeba i direktivně rozepsaným/ a následnou kontrolou spodních čelistí všech ulovených kusů. A možná, že by stačilo vyhlásit takovou oblast pro území každá pověřené obce. Výši odstřelu určovat zejména podle škod. Současné plánování chovu a lovu zvěře černé je naprostý nesmysl, který k rozumnému snižování stavů nevede a ani vést nemůže.
Posluchač reaguje 19.5.2013 09:57
Je tedy zajímavé, že osvědčené oblasti chovu např. z Rakouska, v ČR je prosazuje mysl. odborník Mottl, zástupci komunistické podoby myslivosti vzniklé ve čtyřicátých a padesátých letech, nechtějí. Údajně prý proto, že by se museli na společných plánech chovu a lovu spárkaté domlouvat uživatelé x -tisíc ha, tedy že by v pidi honitbách od 500 ha museli odkrýt lovci z MS karty a jaké vlastně že drží stavy.
Pavel Štěrba reaguje 19.5.2013 06:46
A taky ten mamon z chlastu v té jeho dupárně
zdenek.myslivec reaguje 18.5.2013 14:27
posluchači ty víš hovno o mně tak mě nenazývej ahystorickým myslivcem hospodařím na45ha polí tak vím jak se starat o půdu o krajinu a o zvěř tak vím co chtějí vlastníci půdy nebýt myslivců tak žádná hon.společenstva nevznikla to jenom pár takových nenažranců jako ty ,stehlík ,petrová a vám podobní radí všeználkovi hasiči taková zvěrstva ale vás je pár takže neboj naše chvíle příjde a to brzy víme své jak hospodaří velkosedláci samá chemie ale žádná opatření na ochranu zvěře jen vyhrožování škodami za které si mohou sami.
Posluchač reaguje 18.5.2013 11:26
Pane z. myslivec, domnívám se, že je na čase, zřejmě dle příspěvku jste ahistorický myslivec z MS, abyste se konečně začal věnovat myslivosti se vším všudy, tj. i na zemědělské půdě. Tyto pozemky jsou v drtivé většině zároveń honebními.. Dostanete na to štědré dotace na plochu a nastane ráj na zemi (zkolektivizovaném venkově)..A vy jistě rád konečně naplníte literu současného zákona o mysl. a zachováte všechny druhy zvěře, tj. i drobnou v honitbě.
zdenek.myslivec reaguje 17.5.2013 17:27
vážení kolegové to co bylo ůdajně předloženo min .zemědělství je jen zástěrka k tomu co přijde nebot zatím nechtějí rozpoutávat vášně ,prý je připraven pozměnovací návrh na výměru 115ha ,další zvěrstvo je možnost zemědělcům umožnit si pronajmout půdu i s právem myslivosti ,jak můžou někomu vlastníkům vnucovat to co nechtějí,nebot zemědělec na něpři pronájmu půdy bude tlačit tím že jim řekne tak si pozemky obhospodařujte sami a ti lidé mu to podepíší.
Pavel Sedlář reaguje 10.5.2013 14:15
Zákon byl zaslán do připomínkového řízení. Na adrese http://www.mysliveckyportal.cz/cs/clanky/legislativa/novela-zakona-o-myslivosti.html je článek s podrobným komentářem jednotlivých změn - ono v tom návrhu zdaleka nejde jen o tak často zmiňovanou minimální výměru honitby nebo změnu doby lovu ve vyhlášce. V článku jsou také odkazy na úplné znění předkládané novely, pokud by si ji někdo chtěl přečíst.
Radek Vyhlídal reaguje 30.3.2013 10:48
Patrik Dvořák - lesnicky s hospodařit musí. Při obnově většího rozsahu jsou nižší stavy zvěře nejen žádoucí, ale i dočasně nutné - snížit stavy na minimální nebo k minimálním lze. Bohužel většinou s lesem sousedí "zemědělská" krajina, která je měsíční, pro drobnou zvěř nevyhovující obrovské půdní bloky monokultur. Zvěř se pak stahuje do lesa a na okraje, kde má kryt i potravní nabídku. Pak je otázka použitého lesnického managementu, mnohdy převládá zbytečná setrvačnost a pohodlnost a nechuť ke změnám, obnovuje se tedy nejhorším způsobem - holosečným. Nicméně porovnáním odlovů vysoké a spárkaté zvěře za posledních 50 let musíte nutně dojít k závěru, že současný stav je neúnosný a stavy zvěře opravdu vysoké. Ale není to plošný stav. Jedná se o lokální či oblastní problémy.
Luboš Hajný reaguje 30.3.2013 10:44
Pane Nekolo, je mi Vás líto, protože když přestanete používat slova: lidolovec, komunista, STBák, ukradli, JZD, tak se ani nevyjádříte.....
Luboš Hajný reaguje 30.3.2013 10:43
Pane Nekolo, je mi Vás líto, protože když přestanete používat slova: lidolovec, komunista, STBák, ukradli, JZD, tak se ani nevyjádříte.....
Posluchač reaguje 29.3.2013 22:29
Absolutní neznalost jste projevil zejména vy, když jste používal naučenou metodu -hatmatilku komunistických lovců, že když se zmenší výměra honitby, že se vybije zvěř. Jako kdyby drobnou zvěř nevytrávili a nevytřískali až rádobymyslivci po vyházení myslivců a ze ZVĚTŠENÍM min. výměry honitby na 500 ha od r. 1962. A nyní chcete podepisovat petici -či dokonce dvě nebo tři zatajující vytřískání a vytrávení drobné zvěře nemyslivci z kom. éry ve velkých honitbách.. Ža najednou po letech tvrzení opaku, že se snížením min. výměry stoupne počet spárkaté v honitbách. Kde je zmínka o drobné zvěříi???? Srovnejte si v hlavě, čím nám ještě chcete oblažovat a prosím, kde jste získal myslivecké vzdělání, když jak tvrdíte máte dokonce desítky let praxe sic z doby, kdy myslivci byli zakázáni. Jak můžete tedy ze dne na den obrátit ????
karel zvářal reaguje 28.3.2013 17:25
To dělá dojem, pánové, jako byste byli přikurtovaní k písíčku...Naložte Taptapy a Hrrr na ně!
Jiří Gurecký reaguje 28.3.2013 12:27
Jestli to jsou lesáci, tak se stydím, že v našem cechu někdo takový je.
Patrik Dvořák reaguje 28.3.2013 12:19
Nerozumím lesnictví,ale z laického hlediska je jasně vidět debilitu státu a vůbec tech co o tom rozhodují,až se chce brečet.Tady u nás byl les a spoustu vysoké, dneska je vysoká vystřílena a les vytěžen z velké části. Nevím, třeba se tak má těžit, jde jen o to , že tady byly stovky ks a les to ustál a pořád jen škody, škody, podemno to napsal dobře, když něco chtějí musejí dělt. Tady ty prasata lesácký podporují vybití zvěře a já tomu prostě nerozumím, neříkám stovky,ale proč nenechají cca 20-50 ks ,ale oni se netají tím, že jim vadí i zajíc, jsou to ubožáci.
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 28.3.2013 08:13
...když jsem viděl u nás v listopadu sněhem zapadané pole nesklizené pšenice,tak takovou škodu neudělá zvěř za pětiletku na celém okrese. Když po sklizni kukuřice zůstane třetina palic na zemi a následně se zaorá a celý příští rok láká černou rýt v osení, čemu se divit.Je jeden vtip, originálně v němčině : Sedlák umíral a měl dva syny . Jednomu odkázal statek, druhému škody zvěří. Úroda je nejistá, její prodej taky, ale škody jsou jisté vždycky. Nic než s prominutím selská vychcanost (promiňte.)
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 28.3.2013 08:08
Já se přiznám, že jsem už poněkud alergický na téma přemnožená zvěř a škody jí působené. Jsou to zemědělci (pardon, dnes už správně výrobci energie), kteří způsobili přemnožení černé svými osevními postupy - monokulturními lány řepky a kukuřice. A každý nenormální, do přírody nepatřící systém si sám vyvine autodestrukční prvek. V tomto případě divoká prasata. Stejné jako virus myxomatosy u přemnožených králíků nebo virus vztekliny u přemnožených lišek. Pokud někdo hospodaří stylem tak jak oni, tak je logické, že se v nepropustné klidové žungli s potravním nadbytkem energeticky bohatého krmiva zvěř prostě přemnoží. Mimochodem byli to právě zemědělci, kterým vděčíme za genocidu zajíce a koroptve.
Jiří Gurecký reaguje 28.3.2013 07:13
odkaz 28.3.2013 7:12 Jiří Gurecký
Roman Skřejpek reaguje 27.3.2013 21:52
Konec myslivosti v Čechách a na Moravě,nic jiného si od novely neslibujte a ostatním myslivcům v Evropě budeme jen závidět,ale dobře nám tak.Do role stáda a dobytka jsme se dostali sami.Je mně však líto našich dětí a vnoučat,ti nás jednou budou proklínat.
Posluchač reaguje 27.3.2013 20:39
Cožpak současný zákon o myslivosti č. 449/2001 Sb. včetně NEGENTLEMANSKÉ novely z r. 2003 -porušení dohody ze strany ČMMJ není přehmatem a komunistickou hrůzou českého právního řádu? Proč máme nejhorší lesy v Evropě -přemnožená spárkatá, nejvyšší úbytek drobné zvěře taktéž, nájmy ve společenstevních honitbách směšné (běžně v SRN od 15 euro za ha a nepřibližují se EU průměru jako tuzemské - zemědělské?? Proč je zvěř cca 20 let zcela nelogicky tzv. přírodním bohatstvím, když více jak tisíc let české myslivosti od dob přemyslovských panovníků včetně komunistické éry měla vlastníka??? Proč rádobymyslivecká sdružení dělají zejména problémy vlastníkům drobných lesů, polností často z mysliveckých rodin, jejichž předci (vlastníci -sedláci, velkostatkáři, živnostníci, movití zájemci) byli vyházeni z honiteb komunisty od r. 1945 do cca r. 1952???
Skrofa reaguje 27.3.2013 19:28
http://www.cmmj.cz/Files/13/139db184-5076-4857-a1c4-fc0f05bc3c99.pdf
karel zvářal reaguje 27.3.2013 16:48
Vrátil jsem se z obchůzky s vyčištěnou hlavou a vůbec se mi nechce pouštět do této polemiky. Necítím k tomu povolán, je výsostnou věcí myslivců, v jakém legislativním prostředí se budou pohybovat. Na hlášky Jaromíra B. máte reagovat hned, a ne to velkomyslně přecházet. Právě takoví mají dlouhé prsty a dokážou to, co ani slavná myslivecká lobby ve sněmovně. Ale fakt je ten, že kilo zvěřiny z divočáka je jedna z nejdražších potravin. Vyčíslete si vlastní náklady do chovu zvěře, připočtěte škody na polích a v lese, a máte výslednou cenu. Dnes je zcela jiná doba, zlatá éra myslivosti je pryč, a ti, co myslivcům nepřáli to kulturní dědictví, nesložili ruce v klín, ale čekají jak kuře na slinu, aby je mohli "ztrestat". Než by vás někdo jednou pochválil, raději se povozí na tolik medializovaných kauzách. Je to opravdu hoby pro otrlé nadšence, kteří kromě finanční zátěže si musí nechat líbit ledasjaké výpady. Změnila se tvář krajiny, změnila se mentalita venkova, změnila se legislativa v ochraně, mění se vztahy k honitbě. To je příliš změn v krátké době, takže o chovu drobné se nedá téměř mluvit, zbývá jen ta spárkatá. Od začátku, co nárust stavů prasat sleduji, jsem tušil podobný scénář. Článků kolem toho bylo nespočet, takže mě nepřekvapují navrhované změny. Záleží opravdu na zainteresovaných lidech, jak se k novým výzvám postaví. Bohužel se k tomu vyjadřuje kdekdo, a odborníci jsou zpravidla jedni z posledních, kdo se dere do diskuse. Už jsem psal jinde, že sika se měl řešit dávno, s ním se sveze i neškodný (ale "nepůvodní"!!!)muflon a vysoká.
Jiří Gurecký reaguje 27.3.2013 11:24
Abych pravdu řekl nikdy jsme o tom neslyšel, že by se byl snad jenom zájem je vytvořit.
karel zvářal reaguje 27.3.2013 11:17
Jednota jsou všichni členové, Praha je jen výstavní skříň. Že je problém složitější, to víme všichni, kdo vývoj sledujeme. Opravdu nezbývá než věřit, že v hodině dvanácté se podaří alespoň kompromisní řešení. Ale zde spoléhat na "ty nahoře" je předem prohraný boj. Měla by se, resp. musí se ozvat základna. Chatováním se ničeho nedosáhne, chce to bouchnout pěstí do stolu. Co např. "kádrové rezervy", máme je???
Jiří Gurecký reaguje 27.3.2013 11:09
Ano v tom mte pane Zvářale pravdu. Dlouho se nic nedělalo a souhlasím s tím, že za součastný stav si svým způsobem můžeme tak nějak sami. Nicméně abych pravdu řekl jedíná možnost dle mého názoru, v součastné době. jak může řadový myslivec bojovat proti vládnímu návrhu je formou podpory organizace, které by měla zastávat jeho zájmy tj. v našem případě čmmj. Na tu se ovšem evidentně spolehnout nedá. Bohužel v této zemi žádná další organizace tohoto druhu a možností u nás není.
karel zvářal reaguje 27.3.2013 10:58
Pánové, netvařte se prosím, že je to pro vás rána z čistého nebe. Mnohokrát jsem vyslechl J. Bláhu z HD a jeho připomínky k přemnožené spárkaté. To byl nejvíce medializovaný "odborník" na tuto problematiku. Když nic jiného, tak u té černé má každopádně pravdu. Takže munici jste jaksi "nechca" dodali sami svou (ne)činností v deset let doutnajícím problému. Teď vám jen mohu přát, abyste zavčasu zatáhli za brzdu a začali konat. S takovou bylo jen otázkou času, kdy k těmto razantním (nemysliveckým) opatřením dojde. Myslivosti zdar!
Jiří Gurecký reaguje 27.3.2013 10:46
Pane Pastorek, nechci zde působit, jako "rádoby znalec a rozumbrada", nicméně se problematice novely zákona snažím intenzivně věnovat. Čím dál víc nabývám dojmu, že právě část vrcholového vedení čmmj změnu vyhlášky 245/2002 o dobách lovu zvěře a i celou novelu zákona tiše podporuje. Dle mého názoru za zavřenými dveřmi prosazuje něco jiného, než posléze tvrdí jak svým řadovým členům, tak i ostatní myslivecké veřejnosti.
Aleš Pastorek reaguje 27.3.2013 10:24
To snad ani není možné...Doufám, že myslivci zůstanou myslivci a nesníží se k takové "zhovadilosti", kterou zde nastínil v předloženém návrhu zákona o myslivosti Jiří Gurecký. To už se svět skutečně "v prdel obrací". Mám obavu pane Vilšere, že pokud to projde, tak se takových "loveckých prasat", co střelí laň, muflonku nebo bachyni v květnu a později pár najde.....Snad jich nebude mnoho.....Snad.....Teď jsem zvědavý, jak a co udělá naše slavná ČMMJ. Pokud o tomto návrhu ví, jako že určitě ano, měli by představitelé ČMMJ veřejně vystoupit v médiích a na základě faktů a fotografií, jak vypadá např.vývrh ulovené laně 15.1. včetně plodu tento nesmysl jednoznačně odsoudit před širokou mysliveckou i nemysliveckou veřejností. Jsem opravdu velice zvědavý....Aleš Pastorek.
Jiří Gurecký reaguje 27.3.2013 09:56
Pro eurohorn, (nezlobte se, že Vás tak oslovuji neznám Vaše jméno), pro siku a muflona celoroční lov platí i pro SAMČÍ zvěř. Cituji z přípravy novely zákona: n) sika japonský - jelen, laň a kolouch od 1. ledna do 31. prosince, a j) muflon - muflon, muflonka, muflonče od 1. ledna do 31. prosince. Osobně to považuji za naprosto demagogické provnění proti přírodě. Důvodem by měla být "nepůvodnost" zmiňovaných druhů. Samozřejmě problematika zejména sičí zvěře si žádá svou pozornost, nicméně formu jakou jí chce ministerstvo řešit považuji za neprosto zcestnou a krátkozrakou.
Jiří Gurecký reaguje 27.3.2013 07:06
Dobrý den, dnes se mi dostal do rukou návrh novely zákona o myslivosti a jeho vyhlášek. Kromě zde již zmíněných informacích zejména o snížení minimální výměry honiteb, za asolutně největší nesmysl a průšvih považuji návrh na změnu doby lovu jednotlivé spárkaté zvěře. To, že v návrhu bude celoroční lov kňoura a bychyně se dalo tak nějak předpokládat. Ovšem nad návrhem lovu muflona, jelena siky, laně a koloucha jelena evropského po celý rok mi zůstává naprosto rozum stát a zejmena v případě holé jelení považuji tento návrh za trestuhodný.
KAREL PODLEŠÁK reaguje 21.3.2013 10:26
Je třeba dostad se k novele a pak si přes OMS pozvat své zástupce poslance, senátory za svůj obvod či okres a dát se do jednání. Samy nic nezmůžeme pokud nám bude vládnout Praha kde neznají ani slepisi domácí či králíka. Jen koukají jak pokazit to co naši předkové zde vybudovaly. Čest všem myslivcům co se na nás dívají z nebíčka.
Květoslav Horák reaguje 13.3.2013 11:17
Zapsáním myslivosti do kulturního dědictví zazněl asi ortel.Myslivost pohřbít.Tak jak vše co mocipáni po...li. A dva svatí Vašci posvetili.Amen s náma
František Havran reaguje 10.3.2013 18:21
Zdenku - asi jste mě špatně pochopil.... Samo že to tam není. Ale z mysliveckého hlediska - Vy byste takovou novelu nechtěl ;) ?
Jan reaguje 7.3.2013 13:17
V rychlosti jsem si prošel zákon 252/1997 Sb. o zemědělství a nic takového tam není.
František Havran reaguje 7.3.2013 12:37
Pořád se ohání škodama... A co takhle novela zákona o zemědělství, kde se zakazuje mít plochu s jednou plodinou větší než 1 hektar, kde se omezí podíl řepky a kukuřice a kde se zakáže postřik chemikáliemi...
Radek Pintner reaguje 27.2.2013 12:47
Nereagujte prosím na pomatené výkřiky pana Nekoly,Posluchače a spol.Pořád tatáž osoba a stejné výplody.Když na ně nebudete reagovat tak bude klid prostě SERTE na něj chlapi,škoda času.
Posluchač reaguje 27.2.2013 11:13
Tak proboha nenechávejte dokonce i své pole ve scelených lánech:)). A jakpak se tedy potom staráte o zvěř - DROBNOU, když nemáte ani mezičku mezi vaším a cizím majetkem, vždyt nemáte kam umístit zásypy pro koroptve, apod. Podotýkám, že současná právní úprava myslivosti vlastníkovi, vlastníkovi-myslivci, pokud není uživatelem honitby, toto neumožńuje, ač se domnívám, že legální přikrmování drobné zvěře v době nouze min. od r. 1866 bylo legální do doby nástupu komunistické myslivosti. Jsme tedy pořád v pařátech komunistické myslivosti?
Radek Chadim reaguje 27.2.2013 09:34
Květen až září, tedy 5 měsíců, jsou stávaniště černé zvěře víceméně na polích v řepce, pšenici a kukuřici, a do lesa zachází jen občas, říjen až duben, tedy 7 měsíců, je zvěř v lese a na pole vychází jen v noci za potravou. Když to sečtete časově na hodiny, tak to bude třetina ku dvoum třetinám ve prospěch lesa, možná ani to ne. Tak nevím, proč by se zvěř nemohla normovat (plánovat chov a lov) i na tom poli. Znám několik honiteb, kde se v letošním na černou vyjimečném mysliveckém roce na poli nalovilo 100 a více kusů černé, černá zvěř se tam tedy po celý rok vyskystuje, působí škody, tak proč by se s ní nemohlo hospodařit podle určitých rozumných pravidel a ne podle hesla "co vyleze to střelím". Ovšem problémem zůstáva, že se černá nenormuje ani v těch lesních honitbách, a když, jsou stavy podhodnocené a tedy i plány nízké, a drtivá většina zvěře se loví na nějakou vtipnou vyjimku. Navíc je něco plán a něco skutečný odlov. A to neplatí jen o černé, ale patrně i o vysoké, dančí... Systém byl před 10 lety vytvořen na velké smíšené honitby, jenže při vytváření honiteb v roce 2003 byl mnohdy les oddělen od pole a výměry sníženy tak, že už do škatulek nezapadají, takže se jede na vyjimky a pak není vyjimkou, když to nefunguje :-). Proto pokud chce nějaký problém opravdu stát řešit je třeba nastavit jiná pravidla a kontrolovat jejich naplňování, nic víc netvrdím. Snížení výměry tomu samozřejmě neprospěje, naopak by prospělo, kdyby se honitby opět spojily ve větší celky lesních a polních revíru, což je samozřejmě utopie.
Jiří Balcárek reaguje 26.2.2013 20:06
Ještě doplním, že mi akorát nepřijde normální, že tam, kde černou mají pouze na polích, tak loví jen část členů MS. A nepřijde mi normální, že tam, kde mají lesy, tak loví stejná část členů MS a z toho se polovina bojí ulovit bachyni. Tak to mi normální nepřijde.
Jiří Balcárek reaguje 26.2.2013 20:02
Radek Chadim - jak chceš normovat černou zvěř na 1000ha pole ??? Když ji tam polovinu roku neuvidíš ? Natáhne se ti tam až do nějaké atraktivní plodiny. Pravidla jsou nastavená, ale myslivci je nedodržují. V tom případě je musí usměrnit vlastník pozemků. A ten to dokáže ve spolupráci s OSSM, popř. s honebním společenstvem. A věř mi, že to jde, a docela rychle. Ale aby to dokázal, potřebuje nějaké znalosti. Jinak se bude zase vymlouvat na stát. Mimochodem, jsi vůbec myslivec ? A ostatní spárkatá ? Pochopitelně, že se normuje na plochu lesa s výjimkou srnčí zvěře. Viděl už jsi 100 jelenů na 500ha bloku řepky ?
Radek Chadim reaguje 26.2.2013 19:08
Jak vidíte, bez vodění za ručičku to nejde. Pravidla jsou nastavená, všichni všechno dobře dělají a stavy "problematické" zvěře a škody rostou. Jak je to možné? Možné to je proto, že současná pravidla jsou špatná, dozor v myslivosti veškerý žádný - a to má na starosti stát. Proto je potřeba pravidla změnit a dohlížet nad jejich dodržováním. Nebo Vám připadá normální, že se nehospodaří s černou zvěři ve většině honiteb, kde se vyskytuje, a to i v honitbách, kde se na poměrně malé ploše loví desítky/stovky kusů? Že se v těchto honitbách loví jen selata a lončáci a bachyně žádné? Že se ostatních spárkatá normuje jen na plochu lesa? Současný pravidla nejsou špatná, ale v současné situaci nejsou vyhovující a dostačující k řadnému chovu zvěře za rozumných podmínek (přijatelných škod).
Jan reaguje 26.2.2013 18:26
Ten pán je šílenec (Radek Chadim).... doufam, že není myslivec.. Co se týče škod, tak 100ha vlastní honitba, nebude mít problém se škodama, neb si tam bude hospodařit vlastník a bude je tedy uplatňovat vůči sobě (nebo-li nebude).
Jiří Balcárek reaguje 26.2.2013 17:02
Radek Chadim - to nemůžeš myslet vážně. Nebo jsi zvyklý se nechat vodit za ručičku ? Stát nastavil pravidla. To má OSSM provádět sčítání ? A kdo má lépe vědět, kolik cca zvěře je v honitbě, než myslivec ? Kdo každoročně opisuje plány lovu ? Myslivecký hospodář. Kdo je schvaluje ? Myslivecké sdružení a vlastník - honební společenstvo, LČR. A přesto je chyba na straně státu ??? Snížení stavů zvěře může nařídit OSSM na žádost vlastníka pozemku, jemuž zvěř působí škody. MZe k tomu vydalo metodiku, v praxi to funguje. Má to ale jeden háček - musíš pro to něco udělat. Házet vinu na stát je nejprimitivnější rétorika.
Radek Chadim reaguje 26.2.2013 15:10
Chyba je na straně státu. Po 10 a více letech, kdy vznikal problém s nějakou zvěří, není stát schopen provést nové skutečné sčítání zvěře v problémových honitbách a nařídit uživatelům těchto honiteb úpravu stavu na normované počty nebo snížení počtu stále, ale nenormované zvěře na minimum, i když na to má prostředky. Místo toho razítkem každý rok posvětí takové počty zvěře, jaké si tam každý napíše a vůbec mu nepřijde divné, že zatímco počty zvěře dramaticky nerostou, dramaticky rostou škody způsobené zvěří. Bohužel opět stát není schopen problém škod lépe specifikovat: co je to škoda způsobená zvěří, za jakých podmínek za ní kdo zodpovídá, jaká opatření proti vzniku škod má každá zůčastněná strana dělat a jaké dělá již teď,... a jak se to má řešit. Jediné, co stát vymyslel je, jak se zbavit své zopodvědnosti za vzniklou situaci a místo toho aby řešil důvody, tak řeší (tedy stát má ten pocit že něco řeší) následky nynějšího stavu, které nic neřeší a problém tedy stále roste. A za to mohou myslivci? Sám od sebe to žádný myslivec poctivě dělat nikdy nebude, stejně jako sami od sebe nebudou dělat zemědělci opatření k zabránění škod nebo řidiči sami od sebe nebudou jezdit 50/90/130 km/h po silnicích. Tady musí být dobrý zákon a dohled nad jeho dodržováním, což není a proto je situace taková, jaká je (jak v myslivosti, tak v zemědělství, tak v dopravě). Snížení minimální výměry honiteb nepovede k ničemu jinému, než podělení lesních množíren divočáků a holé spárkaté zvěře a tím tedy ke zvýšení jejího počtu na dvojnásobek :-). Na poli, kde je problém, už dnes se loví hlava nehlava co vyleze, ale problém to jak je vidět moc neřeší, když tady stále je :-), což vede k názoru, že lovem už se nic nespraví. Nikde není psáno, že když bude minimání výměra honiteb snížena třeba na 250 ha, takže ke snížení skutečně dojde. Navíc jestli si někdo na ministerstvu zemědělství uvědomí (o čemž pochybuji, pač nevypadá, že by tam byl opravdu někdo tak uvědomělý :-)), jak se potenciálně zvýší administrativní zátěž státu, tak nevím, jestli poslední slovo nakonec nebude mít při určování velikosti minimální výměry honiteb ministr financí (Kalousek spasitel) :-). Ale celá ta novela stejně vzniká jen proto, že lobistická skupina chce na myslivosti mít větší vliv (chce na ní vydělávat), bylo to tak před 10 lety, bude to zase, nic víc v tom nehledejte, ty škody jsou podle mého názoru jen podřadný problém.
Luboš Hajný reaguje 26.2.2013 13:57
A nakonec proč ne? Rozložme si průměrnou 1500 ha honitbu na 15 malých, každý bude mít to své a ve finále nikdo nic. Stávající honitby se můžou rozložit, ne´měrně se tím zaměstná státní správa, nové náklady, atd.. Všichni budou spokojení, zemědělci, velcí vlastnící budou lovit na svém, atd. Ale vážně: Není jediný rozumný argument, krom lovu, pro snížení výměry. I v tom slavném Rakousku, které se tady dokolečka probírá se vlastnící malých honiteb slučují do velkých....
Luboš Hajný reaguje 26.2.2013 13:44
Zdeněk: V dnešní době, není možné bez významné změny rázu krajiny zakládat honitby o 100 ha rozloze. Ani honitby vlastní, protože na takovéto ploše nelze nikdy hovořit o chovu ale jen o lovu. Na 100 ha lánu řepky, kukuřice, případně na dvou půdních celcích chcete chovat zvěř? To nejde, lovit ovšem ano. Opět jde jen a jen o to zastřelit si zvěř ,která náhodou zavítala na moje pozemky....
Jan reaguje 26.2.2013 12:59
Myslím, ze vlastní honitba klidně může být 100ha souvislých honebních pozemků v polních oblastech, kde by se lovila, škodná, drobná, srnčí a černá. V lesních nikoli. A myslím si to i kuli příspěvku Radka Chadima z 26.2. 9:49... kde píše, že chyba není na straně myslivců, ale státu. S tím nesouhlasím..
Posluchač reaguje 26.2.2013 10:27
I na setkáních mysl. subjektů na MZe zaznívá, že ve společenstevních honitbách honební starostové(mohou být nevlastníci dle zákona převážně z dílny ČMMJ)jdou proti zájmům vlastníků (tedy i myslivců -vlastníků), vlastně záměrně poškozují ekosystém honitby schvalováním sčítaných podhodnocených stavů zvěře lid. myslivci -nevlastníky. Je úsměvné, když tady lobby -nájemců, či vlastníků bez zájmu o drobnou zvěř podporující svými pozemky nešetrnou zem. velkovýrobu (viz. údajně p. Chadim) jsou proti otevření mysl. legislativy, když sama ČMMJ(lobby nájemců) porušila ,,protlačením" novely zákona o mysl. č.59/2003 Sb., skrze poslance ČSSD a KSČM porušení gentlemanské dohody mezi zainteresovanými subjekty, že se 10 let nebude měnit mysl. legislativa. Tato novela se domnívám, je návodem jak obcházet drobné vlastníky, nesvolávat valné hromady i 10 let, neinformovat vlastníky o svolání valné hromady HS.
Radek Chadim reaguje 26.2.2013 09:49
Příčina není na straně myslivců, ale na straně státu. Ten má dohlížet nad tím, aby se se zvěří řádně hospodařilo - podmínky k tomu jsou, stačí jen naplňovat zákon a důsledně dohlížet nad jejím dodržováním. Navíc většina problémů se zvěří vzniká v honitbách LČR. Ta novela zákona je rozhodně potřeba už dobrých 5 let, nikoliv však ve věci minimální výměry, ale v jiných věcech.
Jiří Balcárek reaguje 26.2.2013 08:34
Jak píše Richard - dál to již opravdu nemá cenu komentovat. Příčina je jednoznačně na straně myslivců. Tento názor nesdílím sám, ale celkově jsme v menšině. Jedná se o názorový střet jednak dvou generací ( ta stará, která je na odchodu nám zdůrazňuje, že tolik zvěře v honitbách za jejích mladých let nebylo ) a dvou koncepcí ( myslivost jak ji známe a myslivost komerční ). Na každém ústavu myslivosti ( Brno, Praha ) Vám řeknou to samé. Spolužák, ač člen MS prostě nedokáže přehlasovat členskou schůzi při schvalování plánu lovu. A většině současný stav vyhovuje. Tak to již dva roky po sobě řešil prostřednictvím MěÚ OSSM a dostali navýšení odlovu nařízeno. Tohle není o žádném vystřílení zvěře, ale o správném chovu, o přizpůsobení stavů možnostem ekosystému. Myslivci si sami řežou větev mnohdy arogantním přístupem při jednáních o škodách. Znovu opakuji, zeptejte se starých členů, kolik srnců a vysoké se lovilo před 12-20 a více lety. Kdy se na srnce čekalo dva i tři roky, podle počtu členů MS. K černé bylo již řečeno vše, i proto nemohu souhlasit s P. Ellhenickým. Protože pokud by tohle byl názor většiny myslivců, tak jejich další existence je zbytečná. Stát to vyřeší radikálně například zástřelným nebo placením střelců na určitou dobu - například jeden placený střelec na 1000ha lesa v zimě - podle podmínek - a střílet se bude vše, co vystrčí ryj. A to bych chtěl vidět tu náhlou loveckou aktivitu, kdyby MZe takovýto návrh jen začalo zvažovat.
Richard Czech reaguje 26.2.2013 03:10
Pěkně to vystihl pan Balcárek v návaznosti na můj článek,jdeme cestou od kvality ke kvantitě,což je špatně.Radek Vyhlídal-pěkně a pravdivě napsané.Elhenický Petr-a právě proto MZE připravuje kroky jak toto co popisujete změnit.jenže to mnohým nejde pod fousy že?.A proto pořád tvrdím ,že za situaci jaká je si můžeme sami,a vymlouvání se na zákony ,zemědělce a bůhví co jsou jen populistické nikde nevedoucí řeči.Dál už nemá cenu to komentovat.
Radek Vyhlídal reaguje 26.2.2013 01:44
Petr Ellhenický - nemohu s tím souhlasit, stavy černé lze snížit lovem. Jde to, ale musí se chtít. Jenže mnohdy se nechce, tahle situace vyhovuje spoustě lovců a uživatelů honiteb. Příjem do pokladny je prostě zajištěn. A peníze jsou na prvním místě. Naprosto souhlasím s názorem, že pokud by černou lovili všichni myslivci, problém by rázem nebyl.
Ellhenický Petr reaguje 26.2.2013 00:28
Radku, myslivost dělám asi tolik roků, jako je Tobě let,možná o něco více.,alespoň tak soudím dle Tvého vyjadřování.Nic ve zlém.Kdyby bylo možné stavy černé lovem snížit, tak nejsme tam, kde jsme.Pokud platí nějaké zákony a doby lovu,tak se podle toho chováme.Lov bachyní je jedno z řešení,ale to lze tam kde je pár kusů a ještě normovaných,aby se to dalo poznat. Tam, kde se střílí několik desítek i stovek(Orlík) prasat na každé lovecké akci a pořád neubývají,tam je to o něčem jiném.
Posluchač reaguje 25.2.2013 20:35
Odtržení myslivosti od vlastnictví,konec myšlení v souvislostech, vyházení myslivců také znamená za 60 let úbytek listnáčů z cca 50 % zastoupení v lesních porostech na 12% v současnosti včetně lesů NESTÁTNÍCH!! A největší úbytek drobné zvěře v Evropě.Takže lidová, rozuměj komunistická myslivost založená na MS zejména ve společenstevních honitbách jen za každou cenu vytřískala ohromné peníze pro komunistické myslivce a jejich potěchu kultu trofejí i za cenu zničení lesů..Samozřejmě není ochotna investovat do chovů drobné..Naopak některá současná česká šlechta, či pár skutečných vesnických myslivečků -nadšenců -např. myslivci ze Ždáru -Vysočina, mají drobnou zvěř, včetně koroptví..
Jiří Balcárek reaguje 25.2.2013 20:21
Na to jsem čekal. Čísla pěkná. Jenže realita je, že na malých plochách nelze hovořit o chovu zvěře a o zvyšování kvality chovu. Tam lze totiž hovořit jen o lovu. Takže zmenšování výměry je krok zpět. Jiná věc je současná "kvalita" mysliveckého hospodaření. Souhlasím s Richardem Czechem. Prostě nechuť lovit, jen proto, abychom měli honitby zazvěřené spárkatou, protože drobná je málokde. To, že povětšinou je v honitbách "shit", který se ale nechce nikomu lovit, to je výsledek současného kvalitního mysliveckého hospodaření za posledních 7 let. Naposledy stavy probrala zima 05/06. Během dvou let byl odlov na stejné výši. A v drtivé většině se jedná o vítězství kvantity nad kvalitou, ale přece nebudu lovit jen jednoho srnce ročně nebo nedejbože jednoho ob rok ??? Tohle je myšlení většiny starých myslivců a i těch nových, kteří tuhle "pravdu" od nich pochytili a ztotožnili se s ní. Zeptejte se starých členů, kolik srnců se lovilo před 15-20 lety. A jakých. A to, že dnes se prasata mnohdy doslova hýčkají, to je taky cesta do pekel. Až přijde mor nebo až se přijmou radikální opatření ke snížení stavů, tak potom chci vidět ty dnešní chytráky, kteří si černou hřejí na prsou.
Posluchač reaguje 25.2.2013 20:07
V SRN spolkový zákon určuje min. výměr honiteb vlastních 75 ha a společenstevních 150 ha, jednotlivé země si mohou min. výměry navýšit. Připomínám tedy opět Dolní Sasko (není problém dodat ostatní země, Rakousko atd.)V Dolním Sasku mají podobnou komunistickou minulost zločinné kolektivizace zemědělství a odtržení myslivosti od vlastnictví pozemku. Nyní mají min. výměru honitby vlastní 75 ha, společenstevní 250 ha. Množství ulovené srnčí zvěře za sezonu 2009/10 činí v SRN 1 milion 153 073 ks, což znamená průměrný odlov 3,6 ks srnčí zvěře na 100 ha honebních pozemků (včetně vodních ploch, ostatních pozemků). V ČR tento poměr činí při odlovu 131 873 ks za sezonu 2009/10 zaokrouhleně 2 ks na 100 ha….
Richard Czech reaguje 25.2.2013 17:45
Pane Vávra tak proč se všichni bojíme zmenšování výměr honiteb?:-).
Jaromir Vávra reaguje 25.2.2013 17:28
Snížením minimální výměry stavy černé neklesnou. Viz Rakousko, Německo, Francie...
Richard Czech reaguje 25.2.2013 16:11
Napíšu svůj názor,a ten je že za situaci jaká je si můžeme sami.ASZ se snaží o nižší výměru již přes 10 let,ale bez ůspěchu.Jenže umělým zvyšováním stavů některých druhů spárkaté a hlavně černé a jejím raketovém rozmachu a škodám které na několika málo místech působí,dohnalo zemědělce až na ministerstvo,které toto začíná řešit.A to je voda na mlýn ASZ která argumentuje že snížením výměry honiteb se stavy a tím i škody sníží.Mysleme si co chceme ,ale opravdu to tak fungovat bude.Znám hodně honiteb(lesních) kde si černou doslova hýčkají a nenechají na ni šáhnout.Co by jinak lovili že?Jenže si neuvědomují ,že jakmile vytáhne z lesa do polí tak nadělá marasu až až.Jistě v lese škody nepůsobí ,na poli ano.A tam je odlov ztížen lány kukuřice či řepky ,takže situace neřešitelná(hlavně pro přilehlé polní honitby) a jsme u jádra věci.
Radek Vyhlídal reaguje 25.2.2013 15:56
P.Ellhenický - že snížit stavy černé zvěře není v lidských silách ? Jste myslivec ? Podle slov mi přijde, že ne. Kolik členů u Vás loví černou aktivně ? Kolik jste loni ulovili bachyní ? Tímhle alibismem nahráváte výjimkám, povolení NV a dalším "radikálním" opatřením, po kterých volají zemědělci a která Bendl přislíbil. A jak jsem už psal, myslivost umře na komerci, pokud se někdo konečně neprobere ze sna. Kolik bylo a je případů, kdy nájemce honitby, který nabídnul nejvyšší nájem, téměř vše, co šlo, vystřílel, utržil peníze, zaplatil nájem, sbalil vývar a příští rok nebo za dva roky smlouvu vypověděl - prostě nemám peníze. Komerce je hrob české myslivosti.
Luboš Hajný reaguje 25.2.2013 13:32
Rodinná farma, bude 200-250 ha jednoho vlastníka, v případě, že to nebude honitba vlastní, jsme opět tam, kde jsme být nechtěli. Bodou vznikat honitby přesně s výměrou 200 ha a celá myslivost jde někam. Ani na rodinné farmě s 200 ha se rozumně se zvěří hospodařit nedá, jen lovit, bohužel je to tak!
Luboš Hajný reaguje 25.2.2013 07:56
Kolegové myslivci, vím, že by bylo fajn výměru honiteb zvýšit na 1000 ha, ale toto je v dnešní době nemyslitelné a bojujme proto o zachování kompromisních 500 ha. S ASZ to bude podobné jako se slavnou asociací majitelů honebních pozemků (cca 2000 členů) 0,000001 ha všech honebních pozemků. Musíme se aktivně zapojit, a nečekat. Třeba i najít s ČMMJ společnou řeč. Hádky a podobné v MS musí jít tentokrát do pozadí, pokud opravdu nebudeme chtít 100 ha honitby. Naše protistrana jde tvrdě za svou a myslivci zatím koukají. Nebude asi od věci petice za zachování výměry, která by vyjádřila opačný názor....
Ellhenický Petr reaguje 25.2.2013 07:38
Moc by mne zajímalo, zda v připravovaném zákoně budou nějaká ustanovení nařizující zemědělcům, aby i oni něco dělali pro to, aby se předcházelo škodám. ono je snadné vyčíslit škody, ale když jim řeknete, co jste pro to udělali vy, tak začnou argumentovat(alespoň někteří), že přicházejí o peníze a je jen na jejich dobré vůli, zda osejí okraje jinou plodinou, popřípadě nadělají pruhy.Také by mne zajímalo, za kolik zemědělců skutečně ASZ mluví,nebo pár křiklounů mluví za všechny zemědělce,kteří o tom ani neví?Pravda je i to, že není moc MS, které by nebylo rozhádané. S Robertem moc nesouhlasím, že si za stavy zvěře můžeme sami.Není v lidských možnostech snížit stavy černé ,to by musely platit zákona jako za Marie Terezie, střílet vše a všichni a kdykoliv,jak to navrhuji někteří z ASZ mezi řádkama.
R V reaguje 24.2.2013 14:26
R. Vyhlídal: přesně!!! Vždyť my nejsme schopni se domluvit mezi sebou, tak jaké zastání chceme od ČMMJ??? Opravdu peníze a závist z nás udělali to jak se dnešní myslivost zobrazuje veřejnosti. A ty stavy, to je skutečně pravda. Můžeme si za to sami...
Kamil Plíšek reaguje 24.2.2013 12:48
Robert Voith: Nedivil, jsme přeci v Čechách. Pořád je to v lidech. . . . .
Radek Vyhlídal reaguje 24.2.2013 09:01
Zmenšení výměry honiteb je totální nesmysl. Naopak, měla by se zvýšit min na 1000ha. Brzdou jsou mezilidské vztahy a závist mezi samotnými myslivci. A myslivci si také sami mohou za to, že tyhle iniciativy argumentují škodami zvěří. Protože kdyby udržovali stavy zvěře, jak jim ukládá zákon, nemuselo by MZe řešit škody zvěří. A to nemyslím černou. Neboť právě špatné hospodaření s vysokou a srnčí bylo důvodem tlaku vlastníků. A neúnosný stav přetrvává. Pouze se jaksi zastavil nárůst populace, ale neúměrné stavy jsou stále. Protože kdyby bylo vše OK, nemusely by se platit škody. A opakuji, nemám na mysli jen černou. Za jednu z hlavních příčin současného stavu považuji peníze. Ty udělaly z myslivosti byznys. Zájmy ekosystému a krajiny jsou až na druhé koleji. Ale tohle mnoho myslivců nerado slyší. A také - co bychom pak proboha lovili ?
Luboš Hajný reaguje 23.2.2013 17:48
Kolegové myslivci, bohužel jsme v Česku, kde zákony jsou vytvářeny lobby. Takže je to jen na nás, myslivcích, zda si to vše jen necháme líbit a nebudeme nic dělat a koukat, jak nám vzniknout 100 ha honitby, Mgr. Petrová, pár fanatiku z ASZ a Bc. Nekola se nám budou jen smát. Zamysleme se trochu,jde přece jen o to, aby každý mohl lovit na svém. Proč asi paní Mgr. Petrová tak lobuje a tlačí, už asi 10 let. Má cca 200 há pozemků a chce si to vše šéfovat sama.Jde jí to velmi dobře, vytvořila si asociaci majitelů honebních pozemků, která se tváří, že zastupuje všechny, přitom její členové tvoří tak 0,0000001 % z celkové výměry honebních pozemků. Ale oslovuje média, jde jí to. Narozdíl od Bc. Nekoly, který se taky snaží,ale je to spíš k smíchu. A takových je vícero. ČMMJ, když něco udělá je to fajn,ale je dobré se také osobně postarat. Myslivci jsou v parlamentu zastoupení napříč politickými stranami, takže to bude chtít oslovit poslance, každý má někde někoho známého atd, atd. Bohužel jinudy cesta nepovede, nenechejme si projít paskvil. V parlamentu máme své zástupce a snad to dobře dopadne....
R V reaguje 22.2.2013 23:45
Kamil Plíšek-jak kde!!! Znám také spousty zemědělců a jsou i vlastníci honiteb a možná by jste se divil zda to funguje...
petr vesely reaguje 22.2.2013 22:47
Na každém šprochu, pravdy trochu. Já mám zase informace, že na minimální výměru, jak tady správně zaznělo tlačí především asociace soukr. zemědělců, se nepřistoupí, ale aby se alespoň něco prosadilo, navrhuje se udělat kompromis a výměra bude snížena na 300 ha s přednostním právem lovu vlastníků půdy, nebo zemědělců na ní hospodařících. Prostě klasické myslivosti zatím zvonil umíráček, teď jí pohřbí. Ámen!
Vošicky Josef reaguje 22.2.2013 21:26
Projednávalo se to na školení jednatelů ČMMJ které bylo v Neveklově,má to přijít přímo z ministerstva zemědělství a nejvíce nato tlačí asociace soukromích zemědělců,a chce zmenšit výměru honiteb cca 100ha. To jen v krátkosti důvod je samozdřejmě přemnožení zvěře a neschopnost myslivců snížit jeji stavy,atd.
Pavel Hudec reaguje 22.2.2013 17:27
Josefe prosím Tě, kdo tu novelu chystá ? Pokud víš.
Vošicky Josef reaguje 21.2.2013 21:07
Kolegové tak novela už se opravdu chystá,co se vyklube to se budeme asi divit,proto by to asi chtělo předložit návrh zákona i ze strany myslivců a asi bude třeba urychleně apelovat na naši ČMMJ aby něco vytvořila!!!Nu doufám že tu naši myslivost úplně nepohřbí!!!
František Bárta reaguje 19.2.2013 18:05
To já taky.Jenomže tady máme honitbu na dalších 10 let a je to honitba vlastníků,kdežto Krákora má stále h...o!
František Bárta reaguje 19.2.2013 15:00
Nekolo,ty jsi fakt ubožáček.Těch třicet vlastníků bylo rádo,že to mají za sebou.Táhni do Německa balvane.Když jsi na naší VH nebyl,tak šoupej nohama a konečně drž hubu.
Jan reaguje 18.2.2013 12:09
Pro kolegu Vilšera, bavíme se (tedy alespoň já) v rámci platných pravidel. Pokud říkám že má někdo mít jakékoli právo, tak samozřejmě v návaznosti na další právní ustanovení. Bez loveckého lístku a bez zbrojního průkazu samozřejmě zákonně lovit nelze. Nicméně vykonávat právo myslivosti lze ...
Posluchač reaguje 18.2.2013 11:15
Pro pana Elhenického - údajně předsedu MS ve Lh. v okrese .., jižní Čechy. Dovolil jsem si z tradice opět použít můj letitý nick Posluchač. Jako k Vilšerovi: ,,S hlupákem se nehádej"... Práva drobných vlastníků (pod 115 ha), přičleněných (zaokrouhlení) pozemků se z prvorepublikový Honební zákon č. 49 ve znění nezabýval výslovně, bylo nutné je vykládat z jednotlivých znění §..Zákon tedy nikde ve svých ustanoveních výslovně nedefinoval, co je rozuměno právem myslivosti. Pouze v § 1 uváděl:,, "Právo myslivosti zakládá se na právu vlastnickém k pozemkům. Jak se práva myslivosti užívati má, ustanovovalo se tímto zákonem." ...Definice výkonu práva myslivosti tedy musela být dovozována z jednotlivých ustanoveních textu zákona ( LORENČÍK 2009)...Oproti tomu Zákon o myslivosti č. 225 z 18.12.1947 výslovně v § 6 odst. 4,5 ošetřuje práva drobných vlastníků (pod 150, 200, 400 ha..-dle výměr ze zákona, honitby společenstevní, vlastní).. A to tak, že možnost přičlenění a výkon práva myslivosti zajištuje VÝSLOVNĚ..cituji část zákona §6 odst.4: ,, jsou oprávněni se stát členy mysl. společnosti....A TO V POMĚRU DLE VÝMĚRY PŘIČLENĚNÝCH POZEMKŮ".....S přáním hezkého dne B. Nekola
Posluchač reaguje 18.2.2013 10:52
Přísloví říká:,, s hlupákem se nehádej". I tak tedy ještě jednou reaguji na Vilšera. Vy jako netradiční lovec na státním a komunistickým pozadím (v době kdy myslivci byli zbaveni práva myslivosti včetně zcizení jejich majetku vy jste lovil!!), byste nemusel pořád lhát a ptám se. Kdy na území současného státu bylo možno oficiálním myslivcům lovit bez mysliveckých zkoušek a kde jste na to přišel, že takovou věc prosazuji? Proč jste nechal VYMAZAT mou diskuzi, kde jsem uváděl možnosti samostatného výkonu práva myslivosti před nástupem komunistické myslivosti na pozemcích většinou přičleněných a ENKLÁVÁCH?
Kamil Plíšek reaguje 18.2.2013 07:19
4 petr vesely: Pořád a s oblibou tvrdím, že nejlepší kombinace je zemědělec, který je zároveň myslivec. Jdete se do takového revíru podívat a uvidíte, že to funguje. Vámi popisovaný případ je obrácená strana českého zemědělství a myslivosti, zemědělec se zájmem jen o zisk. Bohužel systém plošných dotací zabíjí jak českou krajinu, tak českou myslivost. Zatím pár vlastníků půdy tlačí na premiéra Nečase: http://www.cmmj.cz/Aktuality/Aktuality/Informace-k-otevreni-zakona-o-myslivosti.aspx
Jiří Balcárek reaguje 17.2.2013 21:12
Téma je ze dne 1.3.2012. Uplynul téměř rok a Bendl nic nepředložil. Myslivost se mnohde stala byznysem i bez nového zákona. Výsledky jsou vidět - přemnožená černá, přemnožená spárkatá. Přemrštěné nájmy. Peníze a peníze. Nic víc. Vlastníci pozemků mají dostatečné možnosti, jak dosáhnout svých práv, jenže oni chtějí, aby to někdo vyřešil za ně, protože nyní by je to stálo čas a úsilí. Jenže bez práce nejsou koláče.
Jan reaguje 17.2.2013 20:23
Ta věta, resp. ten princip který jste nechápal už je napsaný v mém předchozím příspěvku. Koncept vlastnictví (a s ním spojených práv)je součástí našeho právního prostředí.
Jan reaguje 17.2.2013 19:35
Tak to jste se měl víc učit kolego eurohorne a nemusel jste se teď tolik divit. Ale samozřejmě uznávám, mohl jsem to napsat lépe. Tak tedy: Právo rozhodovat co a jak se bude dít na příslušných pozemcích musí náležet jen jejich vlastníkovi.
petr vesely reaguje 17.2.2013 15:23
Kamile, při vší úctě. Pokud by tak bylo jak píšete, bylo by vše na dobré cestě a naše okolí a myslivost by asi dnes vypadali jinak než dnes. Majitelé půdy však mnohdy ani nevědí kde ty pozemky mají, natož aby se starali o zvěř a okolní krajinu. Tomu snad ani nevěříte. Majitelé a nájemci na jejich půdě hospodařící se dnes starají právě naopak. Destrukční hospodaření je horší než za dob JZD. Však většina oněch současných nájemců se rekrutuje z fukcionářů oněch zemědělských podniků. Samozřejmě, že se najdou i světlé vyjímky ale těch je žalostně málo. Tito novodobí sedláci myslivost povětšinou provozují všude stejným stylem. Hromada smrdutých zemědělských přebytků, večer za světel bác, zbalit a hajdy domů. To je jejich myslivost.
Kamil Plíšek reaguje 17.2.2013 11:40
Kdo má pozemky, má mít právo vykonávat právo myslivosti. To znamená se o zvěř také starat, starat se o krajinu, o úživnost. Lov má být ve výkonu práva až na vrcholu, základem je práce, ne zábava.
Ellhenický Petr reaguje 17.2.2013 00:47
To Vám nikdo nebere, ale jsou stanovena pravidla pro všechny stejná.Ona nejsou jen práva, ale i povinosti, je-li známo.
Jan reaguje 16.2.2013 22:10
Kdo má pozemky, má mít právo lovit.
Jan reaguje 16.2.2013 21:50
Kdo má pozemky, má mít právo lovit.
Ellhenický Petr reaguje 16.2.2013 17:46
Nechtěl jsem na Bohouše již nikdy reagovat, ale jestli tuto větu vymyslel sám, tak to je perla...vykonávat právo myslivosti k míře úměrné velikosti svých pozemků... Co tím chtěl básník říci?
Bohumír Nekola reaguje 16.2.2013 15:21
Pro Bártu. A těch 30 aktivních vlastníků nemá možnost podobně jako v SRN od min. výměr společestevních honiteb 150 ha (dolním Sasku (scelené lány jako u nás ) - bývalá NDR mají 250 ha), či v Rakousku dle oblastí od 115 ha možnost si vytvořit honitbu, či oslovit pasivní vlastníky. ti z nich zemědělci ani nesmí vykonávat právo myslivosti na pronajaté zemědělské(lesní) půdě. Nemají ani možnost se svými pozemky vystoupit z honebního společenstva (např. nejpozději 3 měsíce před ukončením nájmu honitby honitby viz. zákon o mysl. z prosince 1947), nechat si své pozemky přičlenit k současné velké honitbě a vykonávat právo myslivosti k míře úměrné velikosti svých pozemků. Není ani možnost pronajmout honitbu po částech(za určitých podmínek)..a přesto si současní nájemci dělí honitby na úseky. Prosím nesmysly o vybití spárkaté zvěře v malých honitbách si nechte na apríla.
R V reaguje 16.2.2013 14:08
Františku totéž bylo včera na naší VH HS. Pouze zmocněnci a nic víc. No tak je opravdu vidět zájem, ale tři vychcánkové samozřejmě nechyběli...
František Bárta reaguje 16.2.2013 12:37
Na VH našeho HS se sešlo 30 vlastníků z 226.Zájem vlastníků o myslivost opravdu veliký.Jenom poslat podepsanou plnou moc a víc se neobtěžovat.Tady pokulhává teorie jednoho žvanila na tomto webu.
Jiří Gurecký reaguje 16.2.2013 09:24
Zdravím, přidávám aktualitu ohledně novely zákona o myslivosti http://cmmj.cz/Aktuality/Aktuality/Informace-k-otevreni-zakona-o-myslivosti.aspx Doufám, že ČMMJ, konečně začně jednat,a dokáže nám, že její existence má stále nějaký význam. Myslím, alespon za mě, že je to její poslední možnost.
Roman Hlávka reaguje 13.2.2013 14:34
Ví někdo, jaké změny se připravují do novely zákona o myslivosti? Zemědělci lobují, aby měli právo lovit z podstaty, že jsou zemědělci (dle článku v denním tisku). Jiní chtějí legalizovat baterky a "noční vidění". Je toho asi dost.
zdenek.myslivec reaguje 26.1.2013 00:05
pánové dejte si ruku na srdce ,nebýt myslivců tak žádná HS nevznikla ,kdyby se o to nepostarali myslivci tak by někteří vlastníci ,neli většina nevěděla kde p ozemky má.nebot vlastníci o to vůbec nemají zájem.vyjimka je nekola.kdyby myslivci nezaplatily aktualizaci dat tak b\y ani žádná hs nevznikla.
zdenek.myslivec reaguje 25.1.2013 23:44
Pánové už se to peče ,nájmy honiteb na tři roky,důvod vypovědět nájem škody černou zvěří,snížení výměr honiteb, tím se stát vzdá toho že zvěř je majetek státu pak budou rozhodovat takoví křiklouni jako je Nekola s pár ha .
Lukáš Vápeník reaguje 20.12.2012 19:31
:-)
Lukáš Vápeník reaguje 20.12.2012 19:29
Už se to peče!
Zdeněk Novák reaguje 15.6.2012 11:48
To bude konec lidové myslivosti mi platíme 30 000 ročně a podle od příštího roku to bude podle všeho minymálně 75 000, tekže jsme dostříleli.
Jan reaguje 30.5.2012 14:45
Necetl jsem diskuzi pod timto tematem. Nicmene muj nazor je ze vlastnikovi honebnich pozemku nalezi pravo rozhodnout co se na jeho pozemcich bude dit a jak. Nikdo jiny toto pravo mit nemuze.
Bohumír Nekola reaguje 10.5.2012 11:52
Sváry se stupńují, ono bránit myslivcům výkonu práva myslivosti v honitbách, kde vlastní pozemky včetně pozemků přičleněných k honitbám (vlastním, společenstevním)donekonečna nepůjde a i poslanci napříč politickým spektrem budou muset začít hájit práva myslivců - vlastníků před kolektivními lovci a věci nazývat pravými jmény.
KAREL PODLEŠÁK reaguje 8.4.2012 14:22
Berme to tak, že nejdříve by chtělo vyházet stará strukturyz ČMMJ a nedělat z myslivců politickou organizaci.Předseda ČMMJ Palas ( ČSSD)zkoušky a lovecký lístek měl 4 roky a už byl v radě ČMMJ. Místopředseda Papeš (ODS) LOVECKÝ LÍSTEK MÁ 5 let a už je taky u koryta Ten co se podepsal trochu na zákoně o myslivosti je JUDr.Vaněk sedí v Praze už od revoluce a takto nedokonalý zákon to je ostuda. Neni trest na pytláky, honitba by měla asi být 1000 ha což je dobré na hospodaření se zvěří. Na drobnou neumím odhadnout poněvač takovéto honitby je v ČR asi minimum.Černá zvěř vše zahubý.Naše sousední MS má 600 ha nahánku dělají skoro každý týden. Výsledek asi nulova od nuli pojde.A o srnčí zvěři to se nedá nic říkat.Jde jen mě o to ,aby naše vnoučata či pravnoučata se nechodila koukat na zvěř do ZOO. Je mi jasné jsou tací který závidí kousek žvance a co rabáři.Jsme jako jiná org. ČR akorád že mi musíme nakoupit jádro, dužnaté krmení atd. Lepší by bylo zamyslet se nad názorem našeho ministra, že se zěř nesmí přikrmovat. Začne chodit po síslištích a myslivci budou první kteří do odnesou co.A to nemluvě o liškách, kunách(překousané kabely u aut), černé (zahrádky u Prahy )atd. Zákon je třeba jen poladit ne měnita lépe přistoupit k postihům
Bohumír Nekola reaguje 5.4.2012 07:59
Pane Dvořáku..Jistě není veřejným tajemstvím, že netradiční MS (zakládána direktivně na základě komunistického Hradeckého programu od jara 1947) lidových myslivců se vlastně nevěnují myslivosti tak jak je chápaná ve středoevropském prostoru ale pouze lovu, zejména spárkaté. Drobná je nezajímá. Mnohde lidoví myslivci pracují po celý život v násilím založených zemědělských družstvech, nyní např. a.s., a sami se vlastně aktivně podílejí na ničení honitby. Proč by lidový myslivec z bývalého JZD nerozoral nově vytýčenou polní cestu, když pro širokozáběrovou techniku je naopak výhodné nevyhýbat se? Proč by lidoví myslivci neodmítali nabídky neorganizovaných myslivců -vlastníků, či vlastníků, obcí aby na jejich pozemku si splnili zákonnou povinnost vytváření remízů, když se cítí nedoktnutelní? Lidového myslivce, neváhám říci zajímá spíše pozdní léto, když při sklizni kukuřice si může ulovit divoké prase..
František Dvořák reaguje 5.4.2012 03:39
Pane Nekola.S povděkem kvituji,že příspěvek vůči mě jste skutečně nezatížil zbytečným povídáním.Co se týče mě,nejsem myslivec,určité ha jsem zdědil,ty jsou však jinde než dnes žiji a jsou tudíž pronajímány.Ale od Vás jsem se zase nic nového nedozvěděl.Vždyť jsem pouze reagoval na Vaše příspěvky,ve kterých se to pouze hemží lidolovci, postkomunisty a jimi likvidovaným životním prostředím.A v těchto Vašich příspěvcích neustále opakujete jak všechno dobré pro drobnou zvěř konáte.Tudíž jsem dospěl k názoru,že myslivci ve Vašem okolí jsou asi poměrně dost hloupí,když vidí Vaši snahu a dobré výsledky.Určitě jsou tam mnozí,kteří jsou ve soulečnosti,hospodaří na svých pozemcích a závistivě hledí na Vaše zazvěřené.Hloupí jsou z toho důvodu,že se sami aktivně nesnaží Vás dostat do společnosti a využít Vašich kvalitních zkušeností.Ale jak vidno nic z toho se nekoná jenom povídáte a skutek utek.Jinak se omlouvám za pozdní odpověď,na počítači jsem po této dlouhé době,nemám tolik času co Vy.Dle četnosti Vašich příspěvků mi připadá,že snad ani hospodařit nemůžete.
František Dvořák reaguje 5.4.2012 03:38
Omlouvám se,místo soulečnosti má být společnosti.
František Dvořák reaguje 5.4.2012 03:36
Pane Nekola.S povděkem kvituji,že příspěvek vůči mě jste skutečně nezatížil zbytečným povídáním.Co se týče mě,nejsem myslivec,určité ha jsem zdědil,ty jsou však jinde než dnes žiji a jsou tudíž pronajímány.Ale od Vás jsem se zase nic nového nedozvěděl.Vždyť jsem pouze reagoval na Vaše příspěvky,ve kterých se to pouze hemží lidolovci, postkomunisty a jimi likvidovaným životním prostředím.A v těchto Vašich příspěvcích neustále opakujete jak všechno dobré pro drobnou zvěř konáte.Tudíž jsem dospěl k názoru,že myslivci ve Vašem okolí jsou asi poměrně dost hloupí,když vidí Vaši snahu a dobré výsledky.Určitě jsou tam mnozí,kteří jsou ve soulečnosti,hospodaří na svých pozemcích a závistivě hledí na Vaše zazvěřené.Hloupí jsou z toho důvodu,že se sami aktivně nesnaží Vás dostat do společnosti a využít Vašich kvalitních zkušeností.Ale jak vidno nic z toho se nekoná jenom povídáte a skutek utek.Jinak se omlouvám za pozdní odpověď,na počítači jsem po této dlouhé době,nemám tolik času co Vy.Dle četnosti Vašich příspěvků mi připadá,že snad ani hospodařit nemůžete.
petr vesely reaguje 4.4.2012 21:16
Bohu žel, o té rozumné domluvě silně pochibuji. Znám mnoho majitelů pozemků a současně myslivců a z jejich přístupu k myslivosti je mi slušně řečeno špatně. Žádné přikrmování v době nouze a doslova rabování revírů, to je mnohde hospodaření majitelů pozemků a současně myslivců. Z nového zákona o myslivosti mám velké obavy i když ani ten současný není bůh ví co.
Jiří Toman reaguje 4.4.2012 16:42
Pane Šebelo, jako majitel pozemků souhlasím s panem Bendlem, ono se má hospodařit na svém a ne na cizím, tak to v životě chodí .... , pokud je majitel pozemků také myslivec, pak je to ta nejlepší kombinace, nemyslíte? Však oni se všichni nakonec vždy rozumě domluví ...
Bohumír Nekola reaguje 2.4.2012 11:22
A jaký klid poskytuje zvěři velkovýrobně hospodařící zemědělec z bývalého JZD rozorávající navíc polní cesty, meze? Asi ten věčný klid..
Bohumír Nekola reaguje 2.4.2012 11:20
Žádat o vstup do MS lidové myslivce -bývalé estébáky, či koumunistu -syna v důchodovém věku, jehož otec -komunista -lidolovec vyhazoval myslivce-sedláky z honiteb, případně je posílal do Jáchymovských lágrů, či na ně ,,jen" donášel?? Či žádat o vstup do MS např. ,,jezedáky" z vedení bývalých JZD, kteří dodnes dluží myslivcům restituce(restituční rezervy) za zemědělský majetek, se mi zdá poněkud neštastné. To je jako kdyby žid žádal o vstup mezi esesáky nebo a heslem sdružených esesáků za účelem lovu na cizím by bylo více Osvětimi!!
František Bárta reaguje 1.4.2012 22:07
Bohouši,tu novelizaci nestihnete,ani kdyby jste se posrali!
myslivec1314 reaguje 1.4.2012 20:20
Kolega Vilšer má naprostou pravdu.Pane Nekola jenom lžete.Vaše názory nemají logické podměty.Role vlatníku v myslivosti by se měla omezovat co nejvíce,protože takový vlastníci pozemků jako jste vy myslivosti jenom škodí.Spíš mi příde ,že tápáte vy a velice.Ale na vaše názory se dívám s úsměvem a rád se u nich vždy velmi pobavím.Jo a ještě kdyby ulovená zvěř naležela vlastníkovi pozemku to by jste si asi naplnil mrazák ??? Ale jen tak na půl roku, protože by jste vše vystřílel.Ale jen pište dál baví mě sledovat vaši trapnost.
Bohumír Nekola reaguje 1.4.2012 17:27
A vy máte představu, že myslivec vlastník, který nemá zájem na vytváření miliardových škod na lesích, poněvadž lesík vlastní, že se má přizpůsobovat lidolovecko -estébácko -jezedáckým pořádkům v ukradených honitbách, a vstupovat do zločinem vzniklých MS? Nelze přeci ukradenou a vybitou drobnou zvěř bezmyšlenkvitě nahradit púřemnožením spárkaté /srnčí, jelení) v poškozených lesích. Pánové, vaši nejvyšší představitelé tzv. netradiční lidové myslivosti si už pro sebe vytvořili vlastní honitby, vlastní obory za vaše peníze, vše je domluveno (zhměna zákona), a vy bohužel zde hrajete trapnou roli tápajících a nevědoucích.
Kateřina Kvapilová reaguje 1.4.2012 14:34
omlouvám se za špatnou formulaci v reakci níže: * zemědělské pozemky * třeba mohly nastat
Kateřina Kvapilová reaguje 1.4.2012 14:30
Pane Dvořáku, neočekávejte, že by Vám Nekola odpověděl na Vaše otázky. To on neumí. Umí pouze slibovat ale sliby neplnit (stále nedodal slibované fotky jím obhospodařovaných mezí, remízků a celkově pozemků). A začínám si myslet, že hospodaří, pouze ve své vlastní mysli, akdřinu hospodaření a starání s o zemědělské pozemy tak, aby z toho měl prospěch nejen on sám, ale i zvěř, nikdy nepoznal. Co se týká zákona o myslivosti, doufám, že ještě alespoň pár let zůstane v té podobě, ve které je (ač se mi na něm několik věcí nelíbí), ale stále je lepším řešením než to co navrhuje min. Bendl a jeho přichlebovači. A co se týká tolik diskutované výměry, tak doufám, že zůstane min. 500 ha, ale nebylo by mi proti mysli, kdyby se ona výměra měla třeba i zvětšit. Zas by pak třeba mohly nastanou problémy se slučováním atd. ale to je teď naštěstí pouze v hypotetické rovině...
Bohumír Nekola reaguje 1.4.2012 13:08
Současný zákon o myslivosti č.449/2001 Sb. včetně novel např. nezajištuje právo myslivosti vlastníkům tzv. přičleněných pozemků k honitbě vlastní či společenstevní..Tzn. drobného vlastníka -myslivce z tradičních, předkomunistických struktur ani tak nezajímá min. výměra honitby, ale v době roztříštění staletí tvořených vesnických struktur lépe umožnit aktivnímu myslivci - vlastníkovi vystoupit s pozemky z paralyzovaného honebního společenstva, často ovládaného NETRADIČNÍMI STRUKTURAMI - lidovými myslivci, mít zajištěno právo myslivosti na svých pozemcích, případně na pozemcích pronajatých pro zemědělskou, či lesní výrobu. A motivovat vlastníka předefinováním zvěře obhospodařované lovem z tzv. přírodního bohatství na zvěř náležející k pozemku. Tento server není většina veřejnosti:))
myslivec1314 reaguje 1.4.2012 12:34
Pane Nekola 250 ha je málo jako min. výměra.Já jsem pro min výměru 1000 ha aby bylo pro vás jako vlastníky pozemků co nejtěžší vytvořit honitbu.Jinak jste si asi ještě nevšimnul , že tady s vámi většina veřejnosti nesouhlasí.A jinak nevidím důvod proč by jste zvěři nemohl vytvářet lepší podmínky když jste takový myslivec.To můžete činit vždycky ne??
Bohumír Nekola reaguje 1.4.2012 10:21
Pane Dvořák, nemám pronajatu honitbu, zvěř dodnes není součástí vlastnictví pozemku, proč bych jí vytvářel podmínky, když mi pak bude ,,zcizena"? Takže vy se pochlubte, jak se staráte o honitbu, jak rozčlenujete lány, jako skladbu plodin vy máte jako uživatel honitby? Za těch 5 let jste snad něco pro zvěř udělal (i tu drobnou), když je to navíc ze zákona vaše povinnost jako uživatele honitby?
Bohumír Nekola reaguje 1.4.2012 10:17
Jinak se přimlouvám, aby musela mít honitba např. při 250 ha zvhodné složení(zastoupení les, pole).V současných společenstevních honitbách je místy zastoupení lesů ve vlastnictví státu (zkonfiskovaný majetek šlechty) obvykle nedosahující min. výměry 500 ha, ale případně 250 ha už mají. Je totiž obava, že by státní lesy vytvářely honitby vlastní, zbytek honitby by vlastně zůstala zemědělská půda bez života a scelené lány.
František Dvořák reaguje 1.4.2012 10:02
Bohuši.Už asi před 5 lety jsem k tobě měl několik dotazů.Bohužel, odpovědi jsem se nikdy nedočkal,leč vždy neskutečného žvanění,které ve stejném duch pokračuje do dneška.Nejsem myslivec,leč k tomu abych posoudil,zda jsou myslivci zl a nebo jsi to ty,kdo touží vše živé v přírodě od velikosti zajíce vymlátit(nasvědčuje k tomu jeden tvůj příspěvek,ve kterém si se přiznal,že si chceš se zbraní v ruce své pozemky proti srnčímu bránit),bych potřeboval od tebe(a možná i mnozí další)několik údajů,pokud možno konkrétních,bez zbytečných obvyklých slintů.Předně,kolik obhospodařuješ ha a skladbu plodin,které na těchto ha pěstuješ.U každé plodiny počet oněch ha.Doufám,že tím neprozradíš veřejnosti svůj podnikatelský záměr.O tom,že jsou tvé pozemky doslova posety remízky a různými krajinotvornými prvky jsi již psal,takže se jistě doslava hemží zajíčky a koroptvičkami, o kterých vždy tak dojemně píšeš.A tady by mě zajímalo,kolik těch zajíčků a koroptviček ti oni myslivci ročně zastřelí.Dále,jakou škodu již ti srnčí zvěř na pozemcích způsobila a jak tuto škodu s tebou myslivci vypořádali.Zajímalo by mě také,jaký ti myslivci platí nájem, a jaký by si si ty představoval.Předem se přiznám,že chápu,že vzhedem k velkému množství zajíčků a koroptviček na pozemcích tebou obhospodařovaných,by měl být nadstandartní.A jako poslední dotaz,abys vyvrátil,nebo potvrdil,to co zde tvrdí zlí jazykové,že nemáš vzhledem ke svému rodu minulost mysliveckou,ale pytláckou.Vzchop se a odpověz konkrétně jednou na otázky,vzhlem k tomu,že je jich dost,nenech se unést a skutečně to své slintání vynech,ať to není tak dlouhé.A jednu radu nakonec.Možná by jsi vydělal peníze na tom,kdyby jsi si dal inzerát a lákal myslivecká sdružení na to,aby myslivci pořádali zájezdy se dívat na tvé vzorové hospodaření se jmenovanými druhy zvěře.Jistě by mnozí vyměnili návštěvu celostátní výstavy v Lysé nad Labem za tento zájezd. František Dvořák
Bohumír Nekola reaguje 1.4.2012 09:54
Současný zákon o myslivosti č.449/2001 Sb. včetně novel např. nezajištuje právo myslivosti vlastníkům tzv. přičleněných pozemků k honitbě vlastní či společenstevní.. Pane Šebelo z Přímětic, jen jestli vy za zvěř nepovažujete tu jedlou a ještě jen spárkatou. Nejsou ojedinělé případy, kdy sloučené honitby ještě z doby komunismu užívají netradiční postkomunistická sdružení, která jsou obětí vlastního nevhodného systému, jejich členové nemají zájem, nemají čas se myslivosti řádně věnovat. Vždyt např. Mottl upozorńoval (1964), že při výměrách nad 800 ha honitby myslivecký hospodář přestává mít přehled o drobné zvěři a začínají organizační problémy. Takže lidoví myslivci nemají přehled o zvěři, nejsou ojedinělé případy, kdy ani neví, že mají v honitbě drobnou zvěř (koroptev), slepice bažanta, občané jim musí ukázat místo výskytu!!!!!!, a v zimě se o ně nestarají. K vývoji stavů zvěře srnčí ve spolkové zemi Sasko, která se částečně vrátila po sloučení Německa k předválečným výměrám. V Sasku - bývalé NDR s jejich LPG (obdoba ,,našich" JZD) je min. výměra honitby vlastní 75 ha, společenstevní 250 ha. Možné užívání (i jen částečné propachtování podobně jako za 1. republiky v ČSR) vlastní honitby více subjektům, pokud jsou lovecké oblasti od min. velikosti 250 ha. Společenstevní honitba min. velikost od 250 ha. Odlovy srnčí 1992/93 byly 28 852 ks, sezona 2009/10 odlovy 36 918 ks.
Mila Šebela reaguje 1.4.2012 07:48
V novém čísle měsíčníku Svět myslivosti byla otištěna anketa k ministerském záměru novelizace zákona o myslivosti. K tomuto tématu se vyjadřovalo jedenáct zástupců různých organizací a hnutí. Myslivečtí odborníci ( ČMMJ, Řád sv. Huberta, Asociace profesionálních myslivců ČR, atd.. ) se shodli v tom, že je nevhodné a nezodpovědné zákon novelizovat teď a v takovém tempu, jak to zamýšlí ministr Bendl. Současně striktně odmítli záměr na snižování minimální výměry honitby pod 500 ha. Odpovědi zástupců Asociace soukromého zemědělství ČR a Sdružení vlastníků honebních pozemků jsou spíš úsměvné a je zřejmé, odkud čerpá námi milovaný Bohuš z Břehova. Musím se ptát, kde zůstala jejich ona pověstná sedlácká moudrost... Snad se jim jejich návrhy nepodaří protlačit a zvěř v přírodě zůstane. Zástupce Lesů ČR, s.p. drží provládní linii a udělá cokoliv, co mu ministr nařídí... Vlastně se ani nedivím, má strach o práci jako většina z nás a jak se říká: „ Koho chleba jíš...“. Největší nesmysl ovšem řekl pracovník Hnutí Duha, pan Bláha. Pokud jsou jeho bláboly míněny vážně a jsou brány jako oficiální stanovisko tohoto hnutí, tak ať nás - myslivce a milovníky přírody - před těmito „duháky“ ochraňují všichni svatí.
Ondřej Procházka reaguje 1.4.2012 02:07
Začínáte už být trošku únavní.
Bohumír Nekola reaguje 1.4.2012 01:59
Vilšere, vy 40 let neprovozujete myslivost, ale komunistické fízlování. Pak se nedivte, že kvůli takovým jako vy se společnost na většinu myslivců dívá jako ožralou parazitující až úchylnou svoloč, která vlastně ani myslivosti nerozumí..K tématu jste tady neřekl nic, jen to všem zasíráte..Už vám nebudu odpovídat, nevšímejte si mne a vaše urážení myslivců a sedláků si nechte pro sebe, sepište si své výroky a lékař vám snad pomůže.
Bohumír Nekola reaguje 28.3.2012 16:18
Už nemáte co říci, že vytahujete pomluvy? Zeptejte se na krajském ředitelství policie Jihočeského kraje, na čí popud ke mne poslala téměř 40 osob na kontrolu a proč mi dodnes nebyl doručen výsledek policejního zátahu i s pomocí 3 psů, atd?. Prosím vás, vzhledem k vašemu stavu, jste schopen něco říci k tématu nebo alespoń k myslivosti ??
Bohumír Nekola reaguje 28.3.2012 14:44
Pane Vilšer, máte prosím něco k tématu nebo jen brojíte proti myslivosti a závidíte, když sám jste mimo?
Bohumír Nekola reaguje 28.3.2012 10:36
Pozvěte si soudružku Bebarovou - Rojbrovou z KSČM :))Já jsem z myslivecké rodiny, tudíž zatím nemám zájem, ČMMJ ve dvacátých letech zakládali konzervativní lidé ze statkářských a sedláckých rodin..Po r. 1948 byli myslivci z ČMMJ vyházeni a nahrazeni kolektivními lovci (Hradecký program KSČ) a dle tvých názorů a reálných kroků než myslivosti se spíše věnuješ lovu. Ale to je tvoje věc i lov pojatý jako redukce spárkaté je třeba v kulturní krajině.. Ve Lhenicích a okolí mám známé více jak 20 let. Jinak dalším prvkem nové legislativy velice pravděpodobně bude úprava hlasování v HS (viz. Honební zákon a legislativa např. zemí Rakouska), vyvážení právní proporcionality -tj. i honební starosta bude muset být vlastníkem půdy, honební společenstva budou muset mít kontrolní orgán, svolávání valných hromad bude častější než jednou za deset let, atd.
Petr Pořádek ml. reaguje 28.3.2012 08:59
Bohouši tvou šancí jak uplatnit tvé myšlenky v realitě je pouze a jen založení politické strany jak si zde již zmiňoval. Sám vidíš, že nekonečné diskuze s řadovejma myslivcema tě ke změně legislativních nařízení o výkonu myslivosti dle tvé vize nedovedou. PS: naše MS má vznik r.62, 1.9. máme u nás velkou slávu a myslivecké slavnosti, můžeš nás navštívit a pohovořit klidně na podiu v rámci doprovodného programu :-)
Bohumír Nekola reaguje 27.3.2012 19:30
To víš, Petře když ty jsi člen tradičního MS se vznikem po jaru 1947 :)) I pan Šebela, kdyby měl myslivecké tradice, ten pán co založil toto vlákno, by už dávno chtěl změnu současné legislativy..Co snad je veřejným tajemstvím, který důležitý a osvědčený prvek bude v novele, či novém zákoně? Bude těsnější spojení práva myslivosti s pozemkem. Definice bude zřejmě podobná prvorepublikové -tj. právo myslivosti náleží k pozemku nebo verze používaná ve středoevropském revírním systému v Rakousku a Německu, tudíž že právo myslivosti nelze zřídit jako samostatné věcné právo. V praxi to tedy bude znamenat, že vlastníci přičleněných pozemků k honitbě vlastní, či společenstevní budou mít nárok se podílet na výkonu práva myslivosti i v případě nájmu honitby v míře úměrné k velikosti svých pozemků.. Nebo se bude spolupodílet vlastník s ostatními nájemci na plnění nájemní smlouvy, pokud bude chtít užívat s ostatními celou honitbu. Dále nerozvádím..Vždytˇ někteří zde přispívající myslivci mají myslivecké tradice, takže proč připomínat myslivecká práva, že?
Petr Pořádek ml. reaguje 27.3.2012 15:55
Bohouši já jsem tě neurážel jako člověka, ale za tvé výroky, které zde prezentuješ, za tímto si pevně stojím.
Václav Tlapák reaguje 27.3.2012 13:36
Při vší úctě, pan Bendl, co se týká myslivosti neví o čem mluví a která bije.
Bohumír Nekola reaguje 26.3.2012 08:41
Omlouvám se za výrok státnímu zaměstnanci panu Pořádkovi staršímu, že by se ke mne choval neurvale viz. diskuze Myslivecká legislativa z 12.3.2012 čas 10.26. Zároveň tímto žádám pana Pořádka mladšího, aby se mi omluvil do jednoho týdne od dnešního dne za nadávky v diskuzi Myslivecká legislativa z 12.3.2012 čas 00.02 a 12.3. 2012 18.51.
Plecháček Jiří reaguje 14.3.2012 17:13
Vážení, šarvátky a obviňování nevedou k ničemu. Věřte , že tyto stránky nečtou jen myslivci.Ale k věci. Nějaká novela zákona o myslivost určitě bude. 100h pozemky byly, ale musí každý uznat, že za sedláků (nic proti nim nemám), kdy měl každý svoje pozemky ( brambory,řepa,obilí atd) a na tom si hospodařil, mohl i lovit. Vedle něj další sedlák a řekl bych to, že měl to samé.Dnes až bude mít 100ha olejky, hahaha. Nevyletí mu tam ani skřivan. Pokud se na to dívám jako myslivec, tak z pohledu přírody bylo u sedláků nádherné prostředí. To samé i pro naši zvěř i samotnou přírodu.Děda mi říkal, že když se sem dovezl bažant, tak se rošlapovala vejce. Nebyl vítán. Koroptev ano, likvidovala mandelinku atd.než přišlo DDT a mimo dalších věcí, floru i faunu zlikvidovalo.Dnes jsou možná postřiky ještě agresivnější, ale kdo z myslivců si jde na pole zkontrolovat. Nemluvím o strojích, vypuštěných predátořích z farem apod.Já nejdu a asi nikdo.Současný zákon se zásadně nedodržuje, nikde a to ani ze strany zemědělců( tedy pokud zemědělec není myslivec). Seče se od okraje doprostřed, nikdo nám neřekně že se jde sekat. V přírodě je ticho. To je přátelé moc špatné. U nás kodrcal bažant na každém keři. V současné době si ho tam musím pustit aby kodrcal.Nemyslíte jak říká klasik" je něco zkažené ( ne na naši, ale v naši a u nás)myslivosti přátelé".
Skrofa reaguje 13.3.2012 21:07
Tomu se mi nechce věřit, že by se Bohouš sám odmlčel?!
František Bárta reaguje 13.3.2012 16:07
Hurááááá!!!!!!!
Bohumír Nekola reaguje 13.3.2012 11:15
Pro pana Dvořáka. Měl jsem snahu sem umístit některé nepominutelné detaily z nového zákona, diskuzi PRÁVO MYSLIVOSTI A VLASTNICTVÍ POZEMKŮ mi ADMIN Michal smazal, i zde jsem byl vymazán, tak se nedozvíte nic. Jinak pana Elhenického prosím, jestli mne neumlčel v r. 2010 s pomocí lidových myslivců, jejich rodinných příslušníků policistů a řadou vyvolaných státních kontrol na základě podnětů policisty Pořádka -viz. lovec Pořádek mladší ze Lhenic, tak si aspoń dejte do pořádku přemnoženou srnčí, jak pan Pořádek mladší ze Lhenic přiznal, že máte přemnoženo a vyhrožoval a sprostě nadával... Poněvadž jsou mi známy detaily nového zákona, nerad bych zbytečně vypouštěl fámy, bylo mi opět vyhrožováno nejen zde, tak diskuzi končím. S přáním hezkého dne..
Bohumír Nekola reaguje 13.3.2012 11:06
Pane Chadim. Taková perlička: ))Toto měl obsahovat zákon o myslivosti z r. 2001 Sb, vymyslel to člen ČMMJ:))Vy jako myslivec, který zásadně odmítáte mít na svých pozemcích drobnou zvěř -sám jste přiznal, že je necháváte záměrně ve scelených lánech, byste páchal nezákonný stav. Totiž v zákoně z r. 2001 měla být věta, že vlastník hoénebního pozemku zodpovídá za stav pozemku a musí zde být vytvořeny podmínky pro život dorné zvěře:)) To vy byste jako myslivec asi neuspěl:))) Vlastně byste nebyl myslivec.)))Jinak nevím, co má do min. výměry mluvit lovec -nevlastník..
Radek Chadim reaguje 13.3.2012 10:48
Protože se o tom mluvit nahlas moc nemá a předpokládám, že ani nebude, aby se to co je potřeba schválilo pěkně potichoučku a myslivci, které to zajímá a nedejbože by chtěli provádět nějakou rebélii, tak aby byli rovnou postaveni před hotovou věc. Poslední dobou vyšlo z úst minitra Bendla na toto téma tolik slov od nájemných lovců po střílení zvěře zemědělci a reakce od vedení ČMMJ nebo reakce na stránkách/v časopise Myslivost veškerá žádná. Na stránkách ČMMJ se dozvíte, že proběhlo setkání vedení ČMMJ v parlamentu s poslanci, kde pěkně s některými zapařili, ale o zákoně nebo jednáních ani slovo. Ale ze stránek ČMMJ se taky z ankety dozvíte, že drtivá většina hlasujících je pro výměru honitby větší než 500 ha, to pro pana Posluchačku :-).
Patrik Dvořák reaguje 13.3.2012 10:00
proč tady nenapíše někdo věcně. jednoduše a popravdě co se děje s tím zákonem.Děkuji
Ellhenický Petr reaguje 13.3.2012 01:05
Radku, to sis pořádně naběhl.Jen počkej,až Bohouš otevře ráno oči.To sis dovolil dost ho takto zasvěceně poučovat.Jinak mám stejný názor na Bendla.V republice jsou ještě peníze v lesích a v Budvaru a zde se jasně angažuje.Jinak jeho slova o bránění pozemků zemědělci,o výměře nehovoří, se zbraní v ruce jsou jako od Bc., a to je voda na jeho mlýn,jak uvádí Milan v záhlaví diskuze.
Radek Chadim reaguje 12.3.2012 23:49
O pana ministra Bendla strach nemám, to je jediný ministr v současné vládě, na rozdíl od ministra vnitra, školství, dopravy,... co má nějakou přímou a jasnou koncepci :-D svého resortu a podle mého názoru se tato koncepce týká právě a jen LČR, protože je to firma, kde jsou prachy, a kde jsou prachy, tam čert nikdy nespí... Takových "zajímavých" ministerstev se za poslední rok vyrojilo dost, počínaje vnitrem a konče právě tím zemědělstvím. Všude to byl po volbách samej kostlivec ve skříni a teď po obměně kvalifikovanými ministry ticho jako nad hladinou rybníka za bezvětrné noci, což neznačí pro naši zemi nic dobrého. Hold jsme naprosto nepoučitelnej národ. Ale to už není o myslivosti. A že se novela nestihne, tomu se nedá věřit, protože když jsem zjistil z posledních rozhovorů s ministrem jakýže je to odborník na slovo vzatý, tak novela může být na stole klidně už zítra, protože něco lepšího nebude s takovýmto ministerským materiálem ani za 10 let, kdy i ti chytřejší dostanou rozum :-).
Radek Chadim reaguje 12.3.2012 23:28
Poslední román já.
František Bárta reaguje 12.3.2012 22:54
Letos se novelizace zákona nestihne ani omylem.Zvlášť pokud jí budou připomínkovat bezmozci,jako pan Nekola.On tam Bendl nemusí prdět dlouho po průseru s dotací kamarádovi Vydrovi.
František Fibiger reaguje 12.3.2012 22:29
S tím blbečkem bych velice rád šel na medvědy,-to by byla návnada!!
Petr Kubíček reaguje 12.3.2012 21:12
Nahlížím sem abych se něco nového dozvěděl ,ale natohle mohu říci jenom PANE BOŽE ZA CO ???
Bohumír Nekola reaguje 12.3.2012 20:15
Pro Chadima. Pro naše sdružení -SVHP jsou prioritou vlastnická práva, poněvadž současné novelizované znění zákona o myslivosti umožńuje vytunelovat pozemky vlastníků bez jejich vědomí a prakticky nesvolávat valné hromady HS... Když přijdete o pozemek, nějaké kočky vás pak nezajímají.. Dále funkci honebního starosty oproti Honebnímu zákonu může vykonávat nevlastník. Tj. v reálu funkci starosty vykonává např. lid. myslivec, který jde proti zájmům vlastníků..Atd., To asi víte. Zákon nemůže postihnout veškeré situace, není to ani smyslem zákona. Osobně mi vadí eliminace vztekliny. Vždyt o to více je mezi liškami prašivina, de facto eliminace výskytu vztekliny stojí nemalé peníze a další nemalé peníze stojí myslivce její odlov. Představa aby každý myslivec měl právo lovit kočky, psy, je úděsná. Představte si, že na pozemku více jak 200 metrů od plotu obydlí se pohybuje na honebním pozemku vlastníka jeho pes, vlastník je neorganizovaný myslivec a dotyčný pozemek nájemnímu sdružení - MS pozemky nepronajal. Pes bude volně pobíhat třeba na x-hektarovém pozemku vlastníka, nyní přijede na pozemek lidový myslivec s autem,kterého vlastník nezná, myslivec je odněkud z tramtárie, nic v honitbě nevlastní, ale je členem MS nájemců.. Myslivec -nájemce na pozemku zastaví a třeba psa, který žádnou zvěř nehoní, vzdáleného desítky metrů od vlastníka zastřelí. Dokážete si představit být v kůži vlastníka -neorganizovaného myslivce? Jen jsem chtěl popsat situaci, která může vzniknout. Cílem zákona by mělo být nedělitelné právo myslivosti s pozemkem a myslivosti by se co nejvíce měli věnovat vlastníci, nejlépe v místě bydlící...Mysliveckou stráž na rozdíl od lesního zákona neumožńuje zákon o myslivosti delegovat vlastníkům, což vyvolává velice negativní reakce. Viděl bych to tedy na změnu( návrhy jsou), mysliveckou stráž odsouhlasit vlastníky, třeba i více členů než na každých 500 ha jednoho....Vašim návrhům se jistě věnuje více novela zákona z dílny ASZ (asociace soukromých zemědělců -zde je dost myslivců), či ODS. Víte že jsou zde lobby městských ochránců přírody, mezinárodní úmluvy, členství v EU, rozpolcené zájmy státních lesů, zemědělců, nájemců MS..Nejlépe bylo, když venkovské struktury nebyly rozbity, byly honitby šlechty a vedle honitby selské. Dnes když zemědělský pozemek jeden subjekt vlastní, druhý na něm zemědělsky hospodaří, třetí vykonává právo myslivosti a ještě do toho kecá kdovíkdo..Galamatyáš.
Bohumír Nekola reaguje 12.3.2012 19:45
Elhenický..Sám už jste si mohl zjistit čerpání zemědělských dotací i bez povinnosti vlastnictví zvířat, zemědělské produkce..A něco i ve Lhenicích udělat i pro drobnou zvěř.
Ellhenický Petr reaguje 12.3.2012 19:15
Prosím Vás, neurážejte soukromého zemědělce,on to myslí s myslivostí i se zemědělstvím dobře akorát mi to nechápeme. Vzhledem k tomu, že mám dovolenou, tak jsem projížděl vše možná témata a je mi divné jak soukromý zemědělec může mít na jaře tolik času sedět od rána do večera u PC a vymýšlet bludy a zapojovat se do různých témat, která vždy skončí u "komunistických lidolovců a nenažrané srnčí zvěři". Dokonce jsem se dočetl, že uvidíme, že nový zákon nám ukáže.Raději ať orá pole tam není tolik vidět, když něco zvorá a reje na svém, nebo pronajatém:-)
Radek Chadim reaguje 12.3.2012 16:43
Pane Nekolo, proč tedy se nezasazujete třeba o to, aby každý myslivec mohl střílet kočky a nepůvodní druhy v honitbě, když tak usilujete o drobnou zvěř? Nebo proč neusilujete o znovuzavedení kontaktního norování na lepší výcvik psů na norování, nebo si myslíte, že liška není tak škodlivá?
Bohumír Nekola reaguje 12.3.2012 16:23
Vilšere, vy mluvíte, jako kdybyste právě odešel ze schůze nějaké myslivecké společnosti komunistických rádobymyslivců, možná dokonce ČMMJ. Ano i vy Vilšere jste důvodem, proč se bude ještě letos novelizovat zákon o myslivosti.
Bohumír Nekola reaguje 12.3.2012 15:04
To vám Elhenický dá co proto, že byste si odplivnul před kolektivním lovcem, sic předsedou spolku :))) A máte co říci k novele zákona? Co takhle zákaz vytřískání spárkaté srnčí nájemními kolektivními lovci před ukončením jejich lovu v cizích honitbách, podobně jako vládní nařízení z r. 1939?
Bohumír Nekola reaguje 12.3.2012 09:01
Dobrý den pane Elhenický, vy démone, když mne potkáte, tak se ani nepředstavíte:)) A jak pak se jmenujete? Jen si dovoluji zopakovat pane Elhenickému svou odpověd´ na diskuzi v myslivosti cz..Zde je odkaz .. http://www.myslivost.cz/Aktuality/Myslivost-byla-zapsana-na-seznam-nehmotneho-kultur.aspx?threadid=11966 Část mé odpovědi:,, Elhenický jako předseda MS místo toho veřejně zde na stránkách v diskuzích uvádí takové kraviny typu, že soukromí zemědělci vytvářejí remízy apod., poněvadž bývalá JZD v těchto případech nemají nárok na dotace :)))) A proč tedy lidoví myslivci sami nejdou udržovat krajinu s pomocí zemědělských dotací, MÁTE KULTURNÍ TRADICE...Dotace umožnují hospodařit i bez intenzivního orání, chemizace, chovu hospodářských zvířat? Tj. nechávat strniště, nehnojit louky, sít biopásy, vysazovat remízy, hlídat meze před rozoráním, apod.?
Ellhenický Petr reaguje 12.3.2012 08:18
Pánové, co se čílíte. Podívejte se na různá témata,kam Bohouš vstoupil,dva tři roky zpět.Vždy potřebuje někoho, kdo se chytí a tomu vnucuje za každou cenu své názory,kterým za tu dobu,co to pořád omílá snad i věří.V okolí nemá nikoho s kým by vyšel.On jako zemědělec, jak se pořád ohání, asi taky díru do světa neudělal.Bere dotace na pozemky a na pár kravek. Prostě ho ignorujte . I já jsem se mu snažil vysvětlit, že se mílí a to ho znám řadu let, ale je to marný, je to marný, je to marný.
František Bárta reaguje 11.3.2012 22:58
Neber si mě do huby smrade Nekolujc.
Bohumír Nekola reaguje 11.3.2012 18:27
Tak ti děkuji Vilšere, jak jsi schopen zazdít veškerou diskuzi.
Bohumír Nekola reaguje 11.3.2012 12:50
Vilšere, proč se tak stydíte za svou státo-holesáckou a státo-loveckou činnost :)))))?.
Bohumír Nekola reaguje 11.3.2012 11:55
Vilšere vy nám raději vysvětlete, proč jste jako komunistický, holosečný státní lesník dovedl lesy k nejhorším v Evropě, hospodaříte, hospodařil jste jako státní lovec se zvěří tak, že okolní státy kvůli vaší rádobymyslivosti musí činit mimořádná opatření k ochraně lesů ve svých honitbách? Jinak vaše úchylné a oplzlé příspěvky včetně Bárty F. budou prezentovány mysliveckým subjektům.. Co na to správce webu, ten si přeje mít ze stránek žumpu, jako kdyby se ve Vilšerovi a Bártovi F. probudila komunistická spodina, co vyhazovala myslivce z jejich honiteb a posílala je na šibenice a komunistických lágrů?
Jiří Wenzl reaguje 10.3.2012 12:54
Cituji: - "Nová myslivecká organizace soukromých zemědělců bude alternativou pro slušné a pracovité myslivce i bez zemědědělského hospodaření, bez vlastnictví půdy". -konec citátu. Pane Nekolo, jsem Vám nesmírně vděčen, že nám, slušným a pracovitým myslivcům, bohužel bez tradice i bez vlastnictví půdy, umožníte bez ohledu na finanční náročnost provozovat svůj celoživotní koníček ;-).
Václav Stránský reaguje 10.3.2012 12:38
Novák, dále jen prdelolezec.
Václav Stránský reaguje 10.3.2012 12:38
Posluchačka, dementní, labilní hovado, urážející všechny poctivé myslivce....Nekola, spása České myslivosti.
Radek Chadim reaguje 10.3.2012 09:54
Pane Nekolo, staré struktury nevyženete snížením výměry honitby :-), stejně tak jen tímto zásahem nepomůžete drobné zvěři. Osobně neznám kromě státu a obcí jiného vlastníka, co vlastní souvislých více než 25 ha půdy, ale nepochybuji, že pár jich je. Snížit výměru chtějí jen ti, co ji pak chtějí pronajmout a ždímat z myslivosti prachy, jak to dnes dělají LČR. Ale nikdo mně nenamluví, že to dělají ve prospěch lepšího fungování myslivosti nebo ve prospěch zvěře, protože právě na honitbách LČR každý vidí, kam až to může dojít. Až tu výměru sniží a vy budete mít vlastní vysněnou honitbu, tak se jistě přijedu podívat, jak to teda v té své honitbě myslivecky hospodaříte a jak se tam daří drobné zvěři. A pokud vám nebo někomu jinému někdo střelí loveckého psa, tak po dokázání skutku tomu dotyčnému odeberou LL, to si můžete být jistý.
Bohumír Nekola reaguje 10.3.2012 08:48
Cožpak je málo stížností od myslivců -vlastníků, že jsou v MS vedených často starými strukturami usměrńováni, že jim klidně ,,lidolovci" zastřelí loveckého psa, když se myslivec -vlastník nechce přizpůsobit zajetým pořádkům? Nová myslivecká organizace soukromých zemědělců bude alternativou pro slušné a pracovité myslivce i bez zemědědělského hospodaření, bez vlastnictví půdy.
Jiří Wenzl reaguje 10.3.2012 00:36
Mám takový nepříjemný pocit, že poté, co nás (lidolovce, myslivce bez původu, bezzemky, komunisty, estébáky atd.atd) týž jedinec napadal a urážel, nyní nás chystá trpělivě přesvědčovat o svých dobrých úmyslech. Ošklivý Posluchačka se proměnil v dobráckého Nekolu, který rád poradí a pomůže. Přece se nějak domluvíme, chlapi! Jen ten zatracený Vilšer kdyby to tady nekazil...;-).
petr vesely reaguje 10.3.2012 00:26
V posledních letech a čím více se blíží konec nájemních smluv, tím více mám dojem, že se vykoušeme mezi sebou. Není snad spolek, kde by se to nevařilo. Připravovaný zákon o myslivosti to jen dorazí.
Bohumír Nekola reaguje 9.3.2012 20:33
Prosím znova správce webu, aby příspěvky nesměrující k tématu vymazal. Jako kdyby nestačilo, jak tady Vilšer zasvińuje diskuze jeho oplzlostmi..Vilšere, vy jste nemocný, ukřivděný nebo nenávidíte myslivost?
Jan Novák reaguje 9.3.2012 20:33
A zase Vilšer a Nekola... ať kliknu na co chci tak jsem na těchto inteligentech...
Bohumír Nekola reaguje 9.3.2012 19:59
Doufejme, že admin Vilšera usměrní, abychom se mohli bavit k tématu. Nejen min. výměra honitby, ale i způsob hlasování v honebních společenstvech se zřejmě bude měnit. Co vám - vlastníkům -vlastníkům -myslivcům -členům honebního společenstva případně vadí na současném stavu svolávání valných hromad HS, volbě honebního starosty?
Bohumír Nekola reaguje 9.3.2012 19:11
Pane Procházka, o to asi někomu jde, aby se nikdo nic tady nedozvěděl. Když jsem tady včera ještě pod nickem Posluchačka uvedl, že jako soukromí zemědělci zakládáme NOVOU MYSLIVECKOU ORGANIZACI (máme pobočky ASZ téměř v každém okrese republiky) a zveme všechny PRACOVITÉ MYSLIVCE, že jsem trochu informován o připravovaných změnách mysl. legislativy, byl jsem bez pardonu vymazán.
Ondřej Procházka reaguje 9.3.2012 19:06
Ježiš chlapi pojďte se už na ty "reakce" vys..at. To je pak diskuze úplně o ničem a člověk úplně ztrácí chuť sem chodit. Nevím jak vy, ale já tyhle stránky navštěvuju proto, abych se něco dozvěděl a ne, abych si tu četl debaty o hovně.
Bohumír Nekola reaguje 9.3.2012 18:54
Prosím admina Michala aby oplzlé a zřejmě jistou úchylku prozrazující výroky Bárty F. a Vilšera vymazal. Admin si jejich výroky může zarámovat, aby si uvědomil až kam klesla česká myslivost i jeho zapříčiněním, když dovolí takové úchylné výroky na svém webu prezentovat za celou česko-moravsko -slezskou myslivost.
Bohumír Nekola reaguje 9.3.2012 18:44
Jak jsem vám tady již nastínil pod nickem Posluchačka, mám např. v PC novelu zákona o myslivosti, která se připravovala v sekretariátu min. zemědělství Gandaloviče a tu část, která se zejména týkala práv vlastníků honebních pozemků.Pokud máte nějaký dotaz, pokud budu moci, odpovím.
petr vesely reaguje 9.3.2012 18:16
Zaplať pán bůh, že je ten dement v tahu, mám ovšem obavu, že nebude dlouho trvat a bude tady zpátky. Zaneřádil takřka veškerou diskuzi.
tomas baca reaguje 9.3.2012 11:38
pavle zase píšeš sám sobě :-)
Plecháček Jiří reaguje 8.3.2012 17:36
Vážení přátelé, jsem vě věku, kdy bych se na to mohl vykašlat.Nějak to dopadne. Lovil jsem v době, kdy mi bylo 13 let a pro mladší na " záhumenkách", kde bylo poměrně dost bažantů a chytalo se cca 150 zajíců. O lovu ani nemluvím. Hnůj se vyvážel na pole a tak nějak to bylo.Vím, že doba již pokročila a taky je mi jasné, že kdo má do zadečku dírku a nějaký ten vladní kredit rozhoduje.To co se děje s myslivostí není opravdu normální, ale normální to nění ani u studentů, v lékařství, drahách i v jiných oborech. Milionové padáky se dotýkají země kolem nás a denně v TV se koukáme, jak naší činitelé tu a tam rozkradou milion tu miliardu. Sem tam nějaká sranda u soudu a zase nic. Nás myslivce do současné doby opravdu nikdo nebral vážně. Naši představitelé, o proti jiným sedí na zadečku, na pevném prkénku a dívají se do přírody. Nebylo by opravdu již zapotřebí udělat "výstavu" místo v Lysé nad Labem někde v Praze a všichni. Myslím tím i naši čtyřnozí kamarádi. Necháme se donekonečna oblbovat tím, že někdo řekne hloupost a další úředník to shválí. Nebylo by dobře, aby si konečně naše základní organizace MS jasně stanovila podmínky jak bude hospodařit na svých pronajatých pozemcích , když za ně platí? Nestačí na OMS jeden člověk na poloviční úvazek 2x za týden? Co je s majetkem,na kterém jsme my starší pro naše MS odpracovaly hodně hodin ( viz. lihňařská střediska) a v dnešní době nakupujeme bažantí kuřata za stejnou cenu, jako kdokoliv? Nebylo by lépe se vzdát honosných zařízení ČMMJ a uskromnit se příkladně na OMS do pronájmu 1+1? A co Interlov? To je největší sranda co? Myslím, že ANO.
Plecháček Jiří reaguje 8.3.2012 17:20
07.03.2012 (Olomoucký kraj, POSTŘELMOV) pánové a dámy, kolegové myslivci , chystá se toho na nás více. z ověřených zdrojů jsem se dozvěděl, že hlavní tlak v novele zákona je na výměry honiteb a to ze strany ochránců, soukromých vlastníků půdy a lesů a ze strany prof.lovců ,,myslivců,, . v zákoně by dále měly být upraveny doby lovu norováním v obbdobí liščat a jiné BLBOSTI . snad bude návrh zákona v rukách nás myslivců dříve k náhlédnutí, než půjde do prvního čtení. pak už by bylo pozdě něco organizovat ,jelikož hlavním problémem a pro nás všechny lidové myslivce bude výměra honitby. bylo by již ted záhodno něco s tím začít dělat buď formou petice, kterou bychom mohli podepsanou předat v co největším počtu na ministerstvo zemědělství ,nevím jestli čekat na podporu představenstva čmmmj , snad nás někdo podpoří. ač nejsem z duůodu nulového pojištění mých psů v čmmj již členem této organizace, jsem stále tělem i duší myslivec a o naši přírodu a českou myslivost mám stále velkou starost a nechci nečinně přihlížet, jak jde vše do kopru . návrh zákona má stále na stole ministr a jak již jsem se dotazoval na ministerstvu v oddělení myslivosti, nikdo jiný k němu nemá ,, zatím ,,přístup . budu rád za všechny vaše připomínky a návrhy popřípadě kontakty na místa a zdroje, kde by věděli o novele zákona více s díky a s pozdravem České Lidové Myslivosti Zdar
Petr Kubíček reaguje 8.3.2012 11:15
Když jsem v roce 1978 skládal myslivecké zkoušky,tak se myslivost ubírala směrem k chovatelským cílům.A to tak že zvěř musí mít dostatek obživy,rozsáhlý pohybový prostor kvůli klidovým zonám,správný poměr pohlaví.Tím je schopna mít zdravé a odolné potomstvo a nepáchá škody.Zatím jsem nepochopil jak se dá chovat zvěř na menší ploše než je 500 ha při dnešním zemědělském hospodaření a to také některým druhům vyhovuje spíše plocha od 1000 ha výše.Nemohu samozřejmě srovnávat výměru lesní honitby s polní.Což je právě ten kámen úrazu,ve dnešní době se převádí vše na peníze.Podnikání se nám projevuje už i v myslivosti,protože vše se dá nějakým způsobem zpeněžit.Myslivecká veřejnost stárne a nová generace nejenom myslivců chce svůj vklad do myslivosti co nejdříve zpět.Myslím že nemůžeme čekat žádnou pomoc od vedení ČMMJ ale ani z jiné strany.Peníze prostě nejsou a nebudou.Naopak nám každý řekne nechceš to dělat nedělej.Ale jen do té doby než někoho z vlády pokouše dejme tomu vzteklá liška nebo malinko prožene prase.Věřte,všem těm ....... bych to přál.Jak se říká elektrickej bič a malej dvorek.Před uvedením do funkce se slibují hory doly a jak je hajzlík ve funkci tak už jenom já,já.já.
Jan Beniček reaguje 8.3.2012 10:54
Pro pana Posluchačku,jak se u nás říká na Moravě" Bože proč dals dušu do barana ,pro vás vystižné
tomas baca reaguje 7.3.2012 21:43
Vy Vy Vy myslíte člověče vubec něco jiného než skrblit a myslet na sebe a co budoucnost zajíc,bažant ,srnec a ostatní zvěř jen v ZOO to by ste chtěl pro pár krejcaru ted,zničit budoucnost , tak to ste ,,frajer,,KDYŽ DĚLÁTE UDAJNÉ REMÍZKY ATD. CO OD TOHO ČEKÁTE mužete mi odpovědět díky
tomas baca reaguje 7.3.2012 21:21
kecáte tu blbosti uplně mimo mísu , jen tak pro zajímavost mám ulovený tři prasata ,čtyři srnce a pár kusu drobné to vše za 11 let svého mysliveckého života ano pár obědu z toho bylo . ale mám taky za stejnou dobu ulovených skoro 1000 kusu zvěře myslivosti škodící a spoustu hodin strávených v lese krmením ,brigádami a výcvikem psu a bezdomovcum bych nerozdal určitě nic vydím každý den v práci co je to za lidi 90% z nich si za svuj zpusob života muže samo opilostí,fetem,hazardem a nepřizpusobylostí a 60% z nich tento život vyhovuje . to k bezdomovcum . a stím vašim ukřivděným postojem běžte už DO PRdELE kdo to má furt poslouchat
tomas baca reaguje 7.3.2012 20:13
POSLUCHAČKO vy se tu celou dobu v mnoha diskuzích bavíte jen o svém majatku , svých zájmech a jak co nejvíce vytěžit ze svých pozemku jste dle mého přízemní a hamyžný kulak ,,křeček ,, myslící jen na sebe . já mám dojemnou starost né o cizí majtek ale o naší přírodu , vaší snahou je přírodu zničit , mít zákonou možnost pytlačit na svém kusu pole a vybít co se dá nebo nechat vybít platícími lovci a vytřískat z naší fauny co to pude ,ani jednou jste tu neobhájil jediný čestný duvod své snahy ,, snad jen plné báchory své rodiny a plnou kešenu ,, já a mnozí z nás se nebudou nečině koukat jak přírodě ubližujete ve snaze se obohatit a toto platí i pro vaše kolegy z řad rádoby organizaci ve jménu přírody jako jsou duha,svaz vlastníku pudy a prof. lovcu tito všichni myslí jen na svá korýtka ,pokud se najde v těchto řadách někdo kdo to s přírodou myslí dobře tímto se mu omlouvám , vím že i mezi námi myslivci jsou tací ale pevně věřím že jich je mizivá menšina .pane posluchačko už jste tu mnohokrát prokázal co jste za BLBA tak prosím omezte svoji rozvíjející se hloupost jiným směrem a nechte nás tu myslivce napokoji DĚKUJI VÁM s pozdravem TOMÁŠ BÁČA
tomas baca reaguje 7.3.2012 18:16
pánové a dámy, kolegové myslivci , chystá se toho na nás více. z ověřených zdrojů jsem se dozvěděl, že hlavní tlak v novele zákona je na výměry honiteb a to ze strany ochránců, soukromých vlastníků půdy a lesů a ze strany prof.lovců ,,myslivců,, . v zákoně by dále měly být upraveny doby lovu norováním v obbdobí liščat a jiné BLBOSTI . snad bude návrh zákona v rukách nás myslivců dříve k náhlédnutí, než půjde do prvního čtení. pak už by bylo pozdě něco organizovat ,jelikož hlavním problémem a pro nás všechny lidové myslivce bude výměra honitby. bylo by již ted záhodno něco s tím začít dělat buď formou petice, kterou bychom mohli podepsanou předat v co největším počtu na ministerstvo zemědělství ,nevím jestli čekat na podporu představenstva čmmmj , snad nás někdo podpoří. ač nejsem z duůodu nulového pojištění mých psů v čmmj již členem této organizace, jsem stále tělem i duší myslivec a o naši přírodu a českou myslivost mám stále velkou starost a nechci nečinně přihlížet, jak jde vše do kopru . návrh zákona má stále na stole ministr a jak již jsem se dotazoval na ministerstvu v oddělení myslivosti, nikdo jiný k němu nemá ,, zatím ,,přístup . budu rád za všechny vaše připomínky a návrhy popřípadě kontakty na místa a zdroje, kde by věděli o novele zákona více s díky a s pozdravem České Lidové Myslivosti Zdar
Radek Chadim reaguje 7.3.2012 18:11
Petice... petice bude k ničemu, rozhodnou o nás bez nás na nátlak zájmových skupin, protože tyto skupiny jsou více slyšet a mají větší ekonomický (čtěte korupční) potenciál, a všichni víme, jak to v naši zemi chodí. Pane Posluchačko, přečtěte si novou Myslivost 3/2012 o výsledku ankety o situaci myslivosti v ČR - zjistíte, že většina hospodářů - tedy myslivců aktivně vykonávající myslivost - si myslí, že průměrná velkost honitby by se měla zvýšit :-).
Radek Chadim reaguje 7.3.2012 12:12
Nevím, co kdo čekal od Bendla jako ministra zemědělství - strojního inženýra a dřívějšího ministra dopravy, který až teď konečně dosáhl svého uplatnění ve svém oboru na postu ministra zemdělství :-D. Já jsem od tohoto politika čekal jen to nejhorší, takže asi nebudu zklamán - vlastní objektivní úsudek o stavu věci si udělat neumí a ani nechce umět, proto zavede to, co mu kdo řekne. A tlaky hlavně od LČR, ale i zemědělců, tzv. ochránců přírody a některých majitelů pozemků jsou obrovské, takže to nemůže s českou myslivostí dopadnout dobře, obzvlášť, když tlaky ze strany myslivců se limitně blíží nule. Kdyby šlo skutečně o řešení problémů se škodami, s vlastníky,..., tak netřeba nového zákona, ale třeba vůle skutečně něco začít účinně řešit. Tady jde ale samozřejmě hlavně o prachy zainteresovaných skupin, jako vždy, o nějakou myslivost státu rozhodně nejde, bohužel.
Roman Skřejpek reaguje 6.3.2012 21:54
No na Palase nespoléhejme,ten má své dva revíry a dobře pojištěné.Vždyť právě on a jemu podobní bojují za blaho ale né ti co ho ke korytu dostali,na ty už zapomněl ale za své.
petr vesely reaguje 6.3.2012 21:35
Jak jsem již psal nedávno komentář pod jednou z fotek. Budeme a to brzo, závidět bratrům Slovákům i dalším sousedům Polákům a Maďarům stav jejich myslivosti, kterou se od nás učili. Česká myslivost tak jak jsme ji znali končí, né-li již skončila.
Stanislav Klíma reaguje 6.3.2012 20:00
Po přečtení rozhovoru s ministrem Bendlem v časopise Svět myslivosti mám dojem že je už rozhodnuto.Snížení výměry honiteb bude vyhovat spoustě lidem.Nedělám si naději že nás pan předseda Palas bude hájit.Názory řadových myslivců se nedostanou na veřejnost.Je to veliký pesinismus ale bude to tak,kéž bych se mýlil.
Roman Skřejpek reaguje 6.3.2012 19:29
No já jen doufám že ten pleps co vládne tam už nebude.Pokud ano,budeme žít jen ze vzpomínek na myslivost a ještě po léta vyčítat Petru či Pavlu že kus který měl tu vystaven v sekci trofejí nebyl správně prezentován a neměl poslední hryz a on nebyl správně ustrojen.Takže probuďme se.
Skrofa reaguje 5.3.2012 18:28
Diskuzi jsem nepročítal, ale p. Posluchačka přes ty úseky zřejmě naráží na min. výměru honitby. Popíšu to asi takto: Jako např. jelení zvěř se většinou nedá rozumě plánovat v rámci jedné honitby (proto se zakládají oblasti chovu), tak srnčí zvěř se těžko bude plánovat na 120ha (nebo kolik p. Posluchačka požaduje). S těmi úseky je to tak, že se členové rozdělí po honitbě, aby byl lov rovnoměrný ve všech částech honitby. Jinak by také mohlo docházet k tomu, že by všichni lovili jen v některých (např. lépe přístupných) částech honitby. Takže proti úsekům nic nemám. Ale neznamená to, že když je možné lovit na relativně malém úseku, že by honitba mohla mít takovou výměru, protože i když se loví na úsecích, plánuje se v rámci celé honitby.
vlastimil koňařík reaguje 3.3.2012 20:06
posluchačka je d.b.l
Michal Tříletý reaguje 3.3.2012 18:40
doufám, že se kvuli tomu někdo ozve..a nebude jen mlčky přihlížet
Rostislav Kejdana reaguje 3.3.2012 14:04
Posluchačko vy opravdu nejste normální. Chovat zvěř a to od drobné po vysokou na 75 ha je totální nesmysl. Už z toho co jste napsal je vidět že o nějakém mysliveckém chovu nemáte ani šajn. V Německu se jim to podle vás daří a proto jich většina movitějších jezdí lovit do maďarska, polska k nám atd. že. Divím se že tu s Vámi vůbec někdo diskutuje.
Jaroslav Janečka reaguje 3.3.2012 13:12
Stále očekávám vyjádření k tomuto tématu od předsedy čmmj p.Palase.Za dobu co je v této funkci toho moc nepředvedl.Tohle je věc kde by se měl angažovat hlavně on.Jinak v této funkci nemá co pohedávat.
Michal Ukropec reaguje 2.3.2012 10:33
Pro pana Posluchačku. Děda se bolševikovi postavil, do družstva nevstoupil, a ten ho zlikvidoval. Ale věřil a vzdoroval. O pozemky jsme přišli. Pak byli tací, kteří se kolaborantsky přidali a po revoluci vystoupili z družstva i s pozemky zlikvidovaných rolníků - sedláků. Vy jste bolševicko - estébácké manýry dokonale nasál, a nyní je praktikujete. Jinak zpět k tématu. Vlastníci pozemků jsou v poradním výboru taktéž. Takže pokud máte podněty týkající se vlastníků pozemků, směřujte je svým zástupcům. Máte li problém jako vlastník honebního pozemku, obraťte se na vedení honebního společenstva. Já jako host MS mám samozřejmě telefon na předsedu HS a on na mě. Toto jsou stránky myslivosti, chovu zvěře, ochrany biodiverzity a lovu. Takže pokud máte připomínky týkající se tématu, vyjádřete se. Jinak bych chtěl připomenout, že jako držitel honebních pozemků, máte samozřejmě PŘEDNOSTNÍ právo se stát členem MS. Pokud jste ale pytlák, nebo osoba nesplňující požadavky pro získání loveckého lísku nebo zbrojního průkazu, máte asi problém. Od roku 1989 jsou zločinecké struktury pomalu vytlačovány na okraj společnosti.
Mila Šebela reaguje 2.3.2012 09:43
Posluchačko, Vaše zabedněnost je opravdu vyjímečná. Koukněte se kolem sebe - žijeme v roce 2012 a ne v I. republice... Opravdu Vám nevadí, že ze sebe děláte vola?
Standa Samek reaguje 2.3.2012 07:58
Když nastupoval na ministerstvo zemědělství tento člověk,bylo mi jasné co se bude dít.Ted uvidíme jak se k tomu postaví ČMMJ.Je nás kolem 100000 a to už je pořádná síla,ale nesmíme mlčet.
Mila Šebela reaguje 2.3.2012 07:41
Posluchačko,bylo mi jasné že se tohoto tématu ihned chytíte a vyplodíte zase jeden za svých blábolů. Nejen že si v těch několika řádcích protiřečíte, ale ještě do toho pletete Občanský zákoník. Vaše právní povědomí (a nejen to) je na velice slabé úrovni. Mimoto - přestaňte se ohánět svojí "mysliveckou rodinou". Všichni víme, co jste zač. Společnou řeč rozhodně nenajdeme.
Ladislav Bacina reaguje 2.3.2012 07:37
Jo a už jste slyšeli ty navrhované změny ve zkušebním řádě norníků??Stejní jako ten Bendl.Vzít holí po palici aby se rozsvítilo někomu!!
Patrik Dvořák reaguje 1.3.2012 23:29
Bendl je blb a jemu podobní nemají co rozhodovat,ale když si to necháme líbit tak co no, můžeme si za to sami.
Martin Hrubý reaguje 1.3.2012 18:46
No k tomuto by se měla vyjádřit ČMMJ od toho si snad platíme příspěvky, aby se za nás jako celek ozvali.Pokud se budou starat jako do teť máme asi smůlu.
Michal Ukropec reaguje 1.3.2012 14:53
Jde taky o to, zda se ČMMJ bude k tomuto tématu vyjadřovat a taky jak. Při projednávání národního lesnického programu se velice dobře "angažoveli" ekologisti. Takže pokud bude návrh nějak připraven, bylo by záhodno ho například sem, nebo na myslivost.cz vyvěsit, abychom věděli co se předkládá. Myslím si že mezi myslivci je dost poctivých a zodpovědných lesníků, zemědělců nebo právníků. Pokud by se to provedlo, myslím že by se rozproudila veřejná debata, která by přiměla dotyčné přihlédnout k jejím výsledkům. Jde o to, aby to nedopadlo " o nás bez nás". Zástupce v poradním výboru ministra zemědělství máme.
Kamil Gross reaguje 1.3.2012 12:36
Kolego,tradiční myslivosti už přece dávno odzvonilo....Samozřejmě že jim o žádnou přírodu ani život v ní nejde,jde jen o PRACHY!!!Za pár let nám nezbude nic jiného,než si odkládat korunku ke korunce a jednou,třeba za pět let,si jet ulovit nějakého srnečka nebo třeba vařečkáře k sousedům do Polska,Maďarska nebo na Slovensko.A bude to už brzy...bohužel :-(((((((