ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Škůdník
Škůdník
vloženo: 5.7.2019 16:51
autor: Dominik Bělina

úlovky (svět)

Splněný sen.
Splněný sen.
vloženo: 14.9.2015 08:36
autor: Martin Vaculík

trofeje

Dnešní úspěšné ráno.
Dnešní úspěšné ráno.
vloženo: 25.9.2017 11:00
autor: Petr Waclawek

zvěř v přírodě

Liška
Liška
vloženo: 24.1.2020 06:15
autor: Josef Vršan

zbraně

Také historie
Také historie
vloženo: 14.2.2017 13:47
autor: Václav Myslivec

fotopast

...
...
vloženo: 12.5.2017 19:46
autor: Miroslav Svoboda

myslivecké umění

Dvojka ;)
Dvojka ;)
vloženo: 6.3.2015 18:47
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233482 fotek (18 dnes)
  • 7962 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8903 inzerátů (7 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749320 komentářů fotek (43 dnes)
  • 12934 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294991 hlasování fotek (212 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37670 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 12 online

Připomínky a názory
Diskuze

Ochranná kevlarová vesta Záhoří Rudel

Zemánek Michal vložil 31.1.2015 12:32
Dobrý den,chtěl bych požádat majitele této značky o praktické zkušenosti s touto vestou.Zajímá mne reálná odolnost vůči ataku.Rady majitelů jiných značek momentálně řešit nechci.Děkuji za informace.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Jiří Růžička reaguje 16.6.2016 09:34
foto druhé vesty
Jiří Růžička reaguje 16.6.2016 09:33
2x vesta Rudel Záhoří po první sezoně. pes anglický bulterier, počet akcí každého psa 20, na jedné vestě 17 děr ani jedna krz. druhá vesta 13 děr pouze jeden průraz cca 1cm díra od kňoura 100kg+ na chvatové psy mohu pouze a jen doporučit!
Karel Krátký reaguje 20.12.2015 17:10
konečníku ty seš normální kokot co dovede jen urážet ostatní ve všech tématech jak pozoruji
Karel Krátký reaguje 15.12.2015 18:39
za opravu této díry chce PSI Hubík 1000 kč
Zemánek Michal reaguje 14.12.2015 07:22
Vesta Rudel po inovaci,kterou nosí můj pes nese známky po ataku s černou,ale prozatím neproražena.Takže zatím spokojenost.
Karel Krátký reaguje 13.12.2015 18:40
PSI hubík 2x kevlar staford 36 kg 2 díry do hrudníku první 7cm druhá 10 cm pneumotorax každá vesta má asi svůj limit co udrží
Karel Krátký reaguje 31.3.2015 11:46
je jasný že vesta vše nezachrání ale pomůže při kontaktu s černou zvěří veta není všude jsou místa kde se může zranit ale pořád je 80% těla pod vestou a je to lepší než jít do kontaktu bez vesty
Ellhenický Petr reaguje 31.3.2015 09:00
Neznám myslivce, který by měl a cvičil svého "vyhrabaného zmrda"jen na jedno použití. Při jedné z posledních naháněk starší kňour ne že z leče neutekl, ba přímo čekal na psi, kteří k němu přiběhli a i když nešli na tvrdo, tak se on do nich dal a až když docházeli honci tak se rozběhl na druhou stranu. Ani ochranná vesta by jim nepomohla, protože zaútočil na krk ze spodu.
Karel Krátký reaguje 30.3.2015 18:07
až bude mít Marek za jednu loveckou sezónu slovených 20 prasat ze psem a nožem v ruce někde v leči tak se může tady teprve k vestám vyjadřovat ale jinak by měl mlčet nic o tom neví
Leon Zumr reaguje 30.3.2015 16:30
Nechte ho chudáčka dýchat jenom se mu zase splašil vibrátor v análu.Tak je z toho orgazmu mimo realitu
Karel Krátký reaguje 30.3.2015 12:05
pro Marka jestli seženeš AST s pp za 7500 dej mi vědět hned ho koupím za ty prachy jinak ty si na hané viděl tak max zajce nebo bažanta a jinýho psa než ohaře tam neznáte
Ellhenický Petr reaguje 30.3.2015 11:28
Marečku, Marečku, že ty jsi chodil venku bez čepice když mrzlo. Když nebudeš už vůbec psát, tak jedině dobře,protože co příspěvek, to perla.
Karel Krátký reaguje 30.3.2015 08:52
mám AST zhruba 30 naháněk za sezónu na černou zvěř vesta PSI Hubík 2X vrstva kevlaru cena byla 7500 kč za vestu a zatím dobrý
Jiří Růžička reaguje 12.3.2015 13:08
Kolegové a přátelé! včera proběhlo testování našich vest a nových materiálů na šití vest. Předem podotýkám že nebudu nikomu dělat reklamu a berte tento můj příspěvek pouze jako konkrétní případ a naši zkušenost! Testování probíhalo za dozoru Jirka Růžička a Míra Duchek. Nyní k samotnému testování: náš dobrý kamarád nám doporučil nové látky a materiáli co používá firma Záhoří Rudel na šití ochraných vest. Z prvu jsem tomu nevěnoval příliš velkou pozornost a z doslechu co jsem slyšel že vesty od Rudella jsou špatné a psa neochrání jsem novým materiálům šanci nedával. Opak se však stal pravdou! Od Rudela nám došly 3 vzorky nových látek co firma používá. Vzorek č1. Oranžový 2 vrsty. Vzorek č2. oranžový 3 vrstvy. Vzorek č3. žlutá 2 vrstvy dále jsme porovnávali vestu od hunde navi rok 2011 1 vrstva cena 19 tis dále vesta od PSÍ Hubík rok 2013 1 vrstva cena 7 tis. Zbraň na průraz jsme použili zavřené nůžky na porcování kuřat tvarem šířkou a ostrostí se nejvíce podobají páráku běžného sekáče. Viz foto ( nůžky jsou více ostré a trochu tenčí tudíž pronikají trochu snáze) podklad pod vestou jsme použili třídení bochník chleba jako imitaci těla psa kterému se na tvrdost pohmatem a pomačkáním dost podobal. Výsledek: vesta od hunde navi 1 vrstva cena 19 tis neproražena. Vesta od PSÍ Hubík 1 vrstva cena 7 tis. proražena nůžky prošli přes bochník až na prkno. Rudel vzorky.. Ani jeden neproražen u každého došlo pouze k poškození vrchní reflexní vrstvy ale turch nic.. U všech případů se jednalo o zkoušku průrazu silou tou největší co jsem ze sebe dal Shrnutí: když porovnám že Hubík za 7 tis neobstál a obstálo hunde navi s cenou více jak dvakrát vyšší a dále obstál vzorek od Rudela byť dvouvrstvý ale cena vesty s tímto materiálem se dvěma vrstvami je něco málo pod 7 tis. Tak mě výsledek mile překvapil. Je vidět že u Rudela se z chyb poučili přešli na úplně jiné materiáli a v porovnání cena/kvalita a použitelnost začnou hrát mezi top hráči na trhu. V případě dotazů cokoli rád zodpovím popřípadě každému předvedu na vlastní oči. fotek z testování mám hodně klidně pošlu. Jirka Růžička
punťacák reaguje 22.2.2015 15:05
ale proč vlastně... honců je jak psů... když to náhodou nevyjde seženeme jinýho :-) ach my češi...
punťacák reaguje 22.2.2015 15:03
tenhle o nich určitě přemýšlí...
punťacák reaguje 22.2.2015 14:48
pokus o vtip nevyšel... šetřete na gatě: http://www.swedteam.com/clothing/trousers/trousers-titan-pro-protection-356.html v Čechách za 12 kolíků :-)
Jiří Lotrinský reaguje 22.2.2015 13:04
Z toho matrošu by to chtělo ušít gatě pro honce, proti možnému natržení prdele od nasranýho kance. Nevíte jestli někdo nevyrábí helmy pro psy na norování? Bylo by to super mohly by se do ní dát sluchátka a pes by se dal pěkně kočírovat.
punťacák reaguje 22.2.2015 12:09
tak abyste těch vestiček viděl trošku víc :-) bohužel těžko dohnat všechny do snímku, ale i tak...
Josef Strejc reaguje 20.2.2015 11:41
Zdravím, pro Honzu a ostatní milovníky loveckých psů v pohodě jsme vše dohledali, jedná se o špičkové vesty i když se můžou zdát dražší.Za 3 roky co ji mám jsem při mnoha desítkách naháněk viděl akorát u německého hosta a jeho honiče Mikuta jinak nikdo nic jen reflexní značení.Taky jsou názory, že za ty prachy ho sešíjou zlatou nití, nebo pořídí nového psa, tak jsem měl z toho smíšené pocity. Lovu-Pepa
Karel Ritter reaguje 19.2.2015 09:18
Dobrý den, jen pro informaci: vesty Protect má v nabídce fi. WALTER TRADING s.r.o. , jako sortiment Browningu.
punťacák reaguje 18.2.2015 20:52
jen na vysvětlenou pro Josefa: pro francouzské honiče je majitel šil, protože je má doma... samozřejmě že jsou na trhu pro všechny velikosti.. vesta je střihem na honiče (tzn. vhodná pro honící psy), na rozdíl od různých amerických, které jsou převážně pro chvatové psy (tzn. psy kteří vyžadují větší krytí na předku a neběhají tolik). U vest pro chvataře jsou např. daleko menší otvory pro přední nohy, a pokud do ní oblečete honícího psa tak má po dvou naháňkách odřeniny od lemů a vesta se musí přešívat... Ta astro čísla jsou odkazy, tzn. stačí zkopírovat (CTRL+C a CTRL+V) a jste v katalogu, kde je popsáno jak složení vest, velikosti, fotky.... a Protect Pro je opravdu jen typ vesty, dalšími je Protect Light, Protect Neo .... Liší se počtem jednotlivých vrstev a tudíž pak i cenou, takže pozor při výběru na konkrétní označení... To nejdelší astočíslo je odkaz na internetový obchod asi nejpoužívanější při nákupech ze zahraničí... ebay.com... pokud vám to někomu nejde tak vám to klidně pošlu do zpráv... ten katalog je krásně udělanej, včetně popisu začátků té firmy... Honza
Petr Janský reaguje 18.2.2015 16:23
To „a nic“ bylo myšleno tak, že jsem se pokoušel hledat firmu Protect Pro. Tu firmu Cane Concept jsem našel, ale jen jsem netušil, že se jedná o tytéž vesty. Ale díky.
Josef Strejc reaguje 18.2.2015 15:11
Zdravím Peťo,punťacák tam píše nějaké astro čísla a písmena a jak píšeš tak nic.Máš to tam, ale dřív byl s nimi odkaz a jednání v angličtině a teď už jsem našel jen ve francouštině. http://www.armurerie-beaurepaire.com/ Lovu-Pepa
Josef Strejc reaguje 18.2.2015 14:51
Pro punťacák, firmu v mém odkazu máte,ty ochranné kevlarky dělají od jezevčíka po arg.dogu.Lovu-Pepa
punťacák reaguje 17.2.2015 14:43
asi nejjednodušší odkaz, pokud tam máte účet... http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=protect+pro&_from=R40&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xprotect+pro+cano.TRS0&_nkw=protect+pro+cano&_sacat=0
Leon Zumr reaguje 16.2.2015 13:47
https://www.youtube.com/watch?v=-r7FGHgp7jI https://www.youtube.com/watch?v=byKxlj367XE http://www.shop.latoutouniere.fr/animalerie-en-ligne/animalerie-chiens-5/chien-de-chasse-117/gilet-de-protection-protect-pro-light-orange-1437.html na poslední odkazu jsou i ceny
punťacák reaguje 16.2.2015 13:46
PSÍ je pro mě druhá varianta... viz.odkaz od Josef Janů, ty máme důkladně prověřené.. ;-) a cena je také příznivější
Petr Janský reaguje 16.2.2015 11:53
Děkuji punťacákovi :-). Právě že jsem zkoušel najít tu firmu na webu a nic.
Josef Janů reaguje 16.2.2015 10:11
http://vestypropsy.webnode.cz/vesty/ tyhle vesty jsou 100% dle skušeností kamarádů z lovecké smečky
punťacák reaguje 16.2.2015 08:29
Pan Strejc to malinko pomotal, firma se jmenuje Cano Concept, druh vesty je Protect Pro... Jedná se o rodinnou firmu, vesty na honiče (jestli si dobře pamatuji tak francouzské honiče). Výrobce je tehdy prodával sám, nedávno jsem v tom zase trochu hledal, protože letos musím "oblíknout" další dva psy, ale jejich eshop jsem nenašel. Už je jen vyrábí pro distributorské firmy (Browning, AstroDog, Canihunt,...), nicméně materiál i vesty jsou totožné... cena také. Máme ve Francii kamarádku která mi to tam vyřizovala, případně bych jí poprosil o více podrobností... nicméně i české vesty už jsou jiné kvality než dřív, jen ten svrchní materiál mě malinko odrazuje.. ale to je detail, zub to dovnitř prostě nepustí... http://fr.calameo.com/read/0019066079b40c86c9292 jinak stránky samotného výrobce jsou http://www.cano-concept.com/
Petr Janský reaguje 15.2.2015 22:09
Pro Josef Strejc: a byl by nějaký odkaz na tu firmu Protect Pro?
Josef Strejc reaguje 15.2.2015 20:39
Zdravím Michale. Na toto téma zde bylo již dříve hodně napsáno, nicméně jsem tento problém začal řešit, když byl mé bordici jeden rok. Od půl roku jsem ji bral na kukuřice a naháňky, kde jsem ji měl na štontech na vodítku. Seznamovala se jak se střelbou, tak s veškerou ulovenou zvěří a viděla chování jiných psů při lovu. Když jsem někdy viděl úrazy i zabití psů od černé zvěře, tak než jsem začal chodit do lečí, musel jsem to riziko řešit a minimalizovat. Dnes je to tři roky, co jsem tou anabází prošel. Začal jsem Rudelem, Mikutem, Navi, Cano-Koncept Francie. Některé druhy jsem měl v ruce a jiné podle fotek, videa nebo u zahraničních lovců. Některé byly lehké, tenké, málo vrstev, místo údajného kevlaru tam byla kordula, jiné neseděly nebo nekryly psa tak, jak by měly. Neukvapil jsem se, protože do podzimních naháněk bylo dost času. Pak jsem našel francouzskou firmu Protect Pro. Poslali mi nabídky druhů a velikostí. Při objednávce se vypisují míry - krk, výška, obvod hrudi a těla, pohlaví, výběr barvy atd. Vesta má 6 vrstev pro ochranu a dvě proti přehřátí. Je hodně kompaktní a ve velikosti mojí bordice váží 55 dkg a to už o něčem vypovídá. Je pravda, že si v té kazajce chvíli zvyká a trochu to psa omezuje, ale když nehoní mezi lečemi a pod., tak je za 10 vteřin dole. Psa a jeho schopnosti potřebuji hlavně pro sebe a tak ho chráním jak to jde. Po závazné objednávce se platí do zahraničí předem a já před třemi roky po zaplacení i s dopravou téměř 7 tisíc jsem se tvářil kysele. Na většího psa je o 1500 – 2000 dražší. Do měsíce k mé spokojenosti přišlo vše i s CD. Někdy po honu usuším a okartáčuji, po sezóně vyperu v pračce na 40. Ještě upozorním na to, co jsem tehdy nedomyslel.. když budete měřit psa v roce, zohledněte, jaký bude ve třech letech. Dnes má na vestě Daffy kameru a celkově velká spokojenost – viz foto Lovecký pes. Lovu – Pepa.
punťacák reaguje 15.2.2015 18:09
Michale každopádně pravdou je, že u Rudela ke změně materiálu došlo. Ten původní (který mi byl na mou žádost poslán jako vzorek v obálce), jsem propíchl bez velké námahy nůžkami na kuře.. proto jsem volil jinou variantu, tehdy jsem se dostal až do Francie jako pan Strejc. Odtud mám vestu již několik sezón a v současné době ji prověřuje můj barvář, a celkem obstojně. Má atest na 3000N, takže je spíše předimenzovaná, ale prostě drží. Samozřejmě zrovna Tobě nemusím vysvětlovat že záleží jestli ji chceš na honiče nebo chvatového psa (co se týče střihu)... Nicméně nejvytíženější psi, s kterými teď jezdíme, jsou "oblečeni" v PSÍ, a že zažili hodně (tj. atak min. jednou za akci a počet akcí v této sezóně by mi tu nikdo nevěřil), tak žádná z vest nebyla propíchnutá, jedná se jen o drobné trhlinky v té vrchní reflexní látce... O novém Rudelovi v okolí nevím...
Josef Strejc reaguje 14.2.2015 18:49
Michale dnes to nestihnu, ale zítra Ti poradím.Lovu-Pepa
Michal Novotný reaguje 11.2.2015 23:03
Dobrý den Pane Rudel . Je dobře že materiál testujete.Máte pravdu použitý materiál byl nevhodný.Vesta nové generace je snad dobrá.Na test vest bych se rád podíval.Přeji hodně úspěchů z vestami a aby se nestalo nic podobného co nám.Michal Novotný
Petr Janský reaguje 11.2.2015 20:35
Pro Záhoří Rudel s.r.o.: můžete sem hodit nějaké ty testy? Odkaz na nějaké video atd.? Docela by mě to zajímalo. Děkuji.
Záhoří Rudel s.r.o. reaguje 11.2.2015 19:13
Dobrý den Pane Novotný, nenecháváme vesty zkoušet zákazníky - tento materiál se jevil při zkoušení velmi dobrý a odolný, jenže praxe ukázala,že pro vesty je nevhodný. Ještě jednou se omlouváme.
Michal Novotný reaguje 10.2.2015 23:24
Je smutné že vestu našijete (prodáte jí) a necháte je zákazníky zkoušet na psech. (Námi nabízené ochranné vesty jsou navrženy tak, aby naše psy ochránily)Laik jako jsem já když si tohle přečtu u zboží tak se domnívám že tomu tak je.Přirovnal bych to GPS kterou bych reklamoval že nefunguje a prodejce mi řekne to se občas stane.je nám to líto kupte si jiný model, ten funguje.Netuším jaké máte zkušenosti z lovem u AST, stále tu každý píše že jdou do kontaktu.Chovám je a používám je od 96 roku. A přišel jsem o jednoho a to ve vestě :-( .Možná nešťastná náhoda.Píšu tu jen mé zkušenosti.Na druhou stranu musím pochválit servis při koupi a doladění vesty to bylo na 100% bohužel vesta stála za ..... , za nic.
Záhoří Rudel s.r.o. reaguje 10.2.2015 22:34
Dobrý den pane Novotný, fotku vesty,kterou tady ukazujete, firma Záhoří Rudel vyráběla v roce 2012.Tehdy jsme začali šít vesty z nového materiálu, který si výrobce velmi chválil. Avšak po vaší zkušenosti jsme přestali ihned vesty šít z tohoto materiálu a okamžitě jsme kontaktovali majitelé pejsků,kteří měli vesty ze stejného materiálu a ihned jsme jim ušili nové z jiného materiálu. Nyní šijeme vesty z německé látky, kterou používají přední výrobci vest pro psy. Vašeho pejska je nám velmi líto a víme, že Vám jej nemůžeme ničím nahradit. Vy sám dobře víte, že stafordi jsou velmi kontaktní psi a snadno přijdou ke zranění a nikdo nemůže zaručit, že vesta psa stoprocentně ochrání, neboť vždy záleží na dané situaci. Vždyť např. když pojedete autem a vybouráte se, tak jsou tady airbagy a ty by měli ochránit, ale vždy tomu tak není.
Leon Zumr reaguje 9.2.2015 18:55
na amstafa to chce vestu na kontaktní psi ta snese víc jak vesta na honiče ale zase v tom nemůže běhat celou naháňku jak je tady zvykem
Petr Janský reaguje 9.2.2015 18:27
Mám AST, ale toho na prasata vzít nemůžu, poněvadž čím větší protivník tím to má radši. Moc dlouho by nevydržel. Takže plánuju pořídit ještě něco menšího a rozvážnějšího. Vážně uvažuju o té vestě od toho Tuskproof. V tom videu co je u té vesty je vidět dosti vysoká odolnost proti propíchnutí. A měla by být zároveň nenasákavá. Což je taky důležité. Jinak nejsem prodejce a ani nejsem na prodeji nikterak zainteresovaný, to jen pro rejpaly. Ještě jednou, pokud by s touto vestou měl někdo zkušenosti, tak sem s nimi. Díky
Leon Zumr reaguje 9.2.2015 17:41
Přesně jste to trefil Petře.Když si vzpomenu na tu chválu u Rudela když jsem se informoval že bych chtěl vestu na bulldoga a když jsem chtěl vidět nějaký test tak na mě u stánku v Lysé koukali jak na magora :-))) P.S. mezi amstafem a kopovem moc velký váhový rozdíl nebude když nebudeme porovnávat ty gaučový monstra a vymakanýho kopova
Leon Zumr reaguje 9.2.2015 17:35
koukám Jiří Lotrinský odborník s obornou radou
Petr Janský reaguje 9.2.2015 14:32
mělo být prodejce
Petr Janský reaguje 9.2.2015 14:32
Ono taky záleží natom, co třeba takový prdejce namluví kupujícímu. Slíbí zákazníkovi" hory doly černý les" a dotyčný potom v domění, že koupil absolutně bezpečnou ochranu pro svého psa, vyrazí na prasata a ejhle ono to zas tak nefunguje. Také čím těžší pes, tím je daná vesta více exponovaná. U malého psa ta energie kterou prase vyvine je přeměněná v pohyb ( let, prase jej odhodí ) psa ale u toho těžkého je většina té energie přenesena do toho vpichu. Vyrobit takovou tkaninu aby jí neprošel špičatý a zároveň ostrý předmět nebude asi žádná legrace.
Jiří Lotrinský reaguje 9.2.2015 12:18
Takovýho psa musíš jedině voplechovat, všechno jiný je na hovno.
Michal Novotný reaguje 8.2.2015 17:21
Foto Vesta Rudel
Michal Novotný reaguje 8.2.2015 07:43
Vestu Rudel jsem používal na stafordovi. Po cca 5 nadháňkách ,vesta se ze uvnitř začala třepit velká známka opotřebení . Na šesté nadháňce mi prase 90kg udělalo z vesty hadr a pes to nepřežil.Reakci výrobce tu raději nebudu komentovat.Moje doporučení vestu Rudel na psa nebrat.Později přiložím foto jak vesta dopadla.Michal
Petr Janský reaguje 7.2.2015 13:22
Mělo být Tuskproof.
Petr Janský reaguje 7.2.2015 13:21
Pro mě je zajímavá vesta Tuskprofof. Je k tomu připojené video s testem materiálu. Pokud by s ní měl někdo zkušenosti, tak by mě fakt zajímaly.
Ondřej Procházka reaguje 6.2.2015 16:50
Ajo. No to máš jedno, pohádkář jako pohádkář a Mikut před Rudelem;)
Leon Zumr reaguje 6.2.2015 14:57
Ondro psal jsem o vůdcích né o střelcích :-) Jinak tuhle jsem si prohlížel 5 roku starou vestu od Mikuta dost často využívanou,jednou byla na servisu a prý to bylo zdarma a všechno drželo jak má
Ondřej Procházka reaguje 6.2.2015 08:56
Anebo pětiletý lončák... Přesně! Pro vestu do Německa. Nejsem germanofil, ale vestama se tam zabývají seriózně. Mikut, Hunde-Navi. Drahá, ale za kvalitu je nezbytné zaplatit.
Leon Zumr reaguje 5.2.2015 14:57
Ani od jedné firmy v čr jsem nikde neviděl nějaký test a to podle mě o něčem svědčí.To že mi někdo bude tvrdit že je spokojený pro mě nic neznamená protože jsem neviděl jaký prase jeho pes potkal a pohádkářů mezi vůdci je moc když se selete je metrákový sekáč :-))))
Roman Ščerba reaguje 5.2.2015 12:37
Taky přemýšlím o ochraně mých psů,jen se nemůžu rozhodnout jakou značku.U Rudel Záhoří jsem slyšel že zdvojil kevlarovou prstvu.Co mám postřehy od kolegů tak jsou spokojeni.
Leon Zumr reaguje 31.1.2015 15:23
údajně mají už vestu vylepšenou ale vím že sem chodí jeden bývalý majitel staforda kterému byla vesta na parádu zbraně prošli :/
Zemánek Michal reaguje 31.1.2015 12:36
Zažil někdo z Vás přímý atak většího prasete na svého psa,kdy pes měl na sobě zmiňovanou kevlarovou vestu?Případně jak vesta dopadla?