ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Selátko
Selátko
vloženo: 17.2.2013 06:22
autor: Josef Vršan

úlovky (svět)

Jelen Polsko
Jelen Polsko
vloženo: 16.2.2012 20:01
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

Srnec k padesátce...
Srnec k padesátce...
vloženo: 28.6.2014 00:23
autor: František Mlčoch

zvěř v přírodě

siesta
siesta
vloženo: 30.4.2012 06:28
autor: Vít Hlavica

zbraně

Zajímavý nůž s baterkou
Zajímavý nůž s baterkou
vloženo: 6.4.2015 08:57
autor: Děda z lesa

fotopast

...
...
vloženo: 30.5.2014 13:12
autor: Bohumil Koláček

myslivecké umění

krasavci
krasavci
vloženo: 8.1.2016 13:31
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233478 fotek (14 dnes)
  • 7962 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8902 inzerátů (4 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749317 komentářů fotek (40 dnes)
  • 12934 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294955 hlasování fotek (176 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37669 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 14 online

Připomínky a názory
Diskuze

Osoby proškolené k vyšetření těl ulovené zvěře

Lukáš Vápeník vložil 15.1.2013 19:54
Před 5 lety jsem za nemalý pěníz absolvoval kurz tzv. "prohlížitelů ulovené zvěře" V letošním roce mi končí licence. Školení, kterým si mohu licenci prodloužit bude jednodenní a cena 2800,- Kč. Již mi přišla z OMS závazná přihláška. Co mi zbývalo, přohlásil jsem se, ale ta cena.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Pavel Hudec reaguje 7.8.2013 14:11
Josefe a co budeš říkat až se budou školit uchazeči o 1 lov. lístek a ti si to budou muset zaplatit ze svého, adeptský kurs a k tomu kurs prohližitele. Mě osobně to platí MS, tak mě to nebolí.
Josef Voborník reaguje 2.8.2013 18:09
K těm zkouškám na ZP - taky jsem viděl na vlastní oči, jak policista v hodnosti nadporučíka se snažil zasunout dlouhý zásobník do škorpióna obráceně a divuil se, proč to nejde... Proti institutu prohlížitelů nic nemám, jen mne štve, že systém je nastaven tak, aby se z myslivců kvůli získání oprávnění vytáhlo co nejvíce peněz. A věřím tomu, že když k takovým zkouškám přijde veterinář, dají mu to oprávnění bez řečí - ale zaplatit musí a o to jde ! A když někdo, kdo závodně střílí, musí prokazovat své střelecké umění podle pravidel zkoušek, to je také postavené ne na hlavu, ale na uši !
Pavel Hudec reaguje 2.8.2013 11:17
Pane Voborníku já osobně, také s některými předpisy nesouhlasím ale jednou to norma říká, tak ji musíme dodržovat. Příklad: jako dlouholetý příslušník ozbrojených sil, jsem musel také dělat zkoušky na zbrojní průkaz. Holt někdy je to postaveno na hlavu, ale myslím si, že jdeme správným směrem. A hospodským to ještě nikdo neřekl, že se můžou zaregistrovat, aby od MS mohli zvěřinu nakupovat a legálně vařit.
Josef Voborník reaguje 29.7.2013 14:53
Chce-li uživatel honitby prodat kus zvěřiny, musí být ten kus opatřen plombou a vybaven tzv. "úmrtním listem", kde je prohlížitelem vyznačena zdravotní nezávadnost, v případě zvěře černé ještě protokolem o negativním výsledku vyšetření na trichiny. Potud by to bylo v pořádku - ale krucifixnámolelement, mám-li v MS člena MVDr., na co prohlížitel ? A jak strejda Zajíc píše, z hlediska ne hygieny, ale předpisů razítko veterináře nestačí. A to nějak nemůžu zkousnout, i když to není můj problém - naše MS prohlížitele má.
Pavel Hudec reaguje 29.7.2013 10:55
Pane Voborníku, trošku jste se spletl, já Vás ani ostatní nechci přesvědčovat, to je můj názor. Nikde není dáno, že MS musí mít prohližitele, je to jen jejich volba, zda to bude mít pro MS přínos. Pro naše to má. A k těm hospodám, je to jednodužší jak si myslíte, jen si pročíst hygienické normy, které nejsou vůbec náročné.
Sojka reaguje 8.7.2013 15:10
Zajíci, Zajíci, ty si z toho děláš akorát prču:-), tohle jsou vážný věci na celoevropské úrovni :-) a i těm 90 mega bych klidně věřil. Kšeft jako hrom:-). Jinak samozřejmě že jde o zdraví obyvatel až v první řadě, i proto je adekvátní část této evropské směrnice věnována tzv. MSM (mechanically separated meals):-), panečku takový originální vídeňský párek z MSM s příměsí nějakých těch Éček, to je pro zdraví obyvatel to nejlepší:-), jen bych to vylepšil malým množstvím sildenafil citrátu a donepezil hydrochloridu, to by byli všichni zdraví, až by se nestačili divit :-). Inu, absolvovat státní zkoušku z hygieny potravin a pak se dozvědět, že na jatkách maso propouštět můžu z fleku, ale na kus srnčího nejsem dost vzdělanej, to bych teda řval :-). Zdraví MS
Miroslav Zajíček reaguje 8.7.2013 12:52
Milane,těch mega bylo údajně až 90.A zřejmě pro ně celá tato akce vznikla.Vlastně nikoliv,to se mýlím,vždyť to bylo pro zdravější potravinu pro nás pro všechny!:_)Zdraví Zajíc
Sojka reaguje 8.7.2013 07:32
Jen doplním, že bakalářským studiem na ČZU jsem měl samozřejmě na mysli studijní obor myslivost, vyučovaný na FLD, jejíž součástí je katedra myslivosti. Studium zahrnuje požadavky kladené směrnicí EU na tzv. "trained person". Dále překladu anglického termínu "gamekeeper" spíše než hajný odpovídá v našem pojetí např. oborník nebo myslivecký hospodář, tedy osoba, která se "profesionálně" věnuje chovu a lovu zvěře, hajný je v našem pojetí spíše spojen s lesnictvím. M.Soukup
Bohuslav Adámek reaguje 5.7.2013 19:45
Do hospody to prodat muzes, jaky podminky ma ta zminena hospoda, uz neni starost uzivatele(pokud jde o kus v kuzi ci peri), musi tam bejt to "dulezity" razitko
Sojka reaguje 5.7.2013 16:43
Odkaz na úplné znění tzv. "REGULATION (EC) No 853/2004 OF THE EUROPEAN PARLIAMENT AND OF THE COUNCIL of 29 April 2004 laying down specific hygiene rules for on the hygiene of foodstuffs", kterou tu laskavě zveřejnil p. Adámek, tak pro ty, které to zajímá, najdete zde: http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2004:139:0055:0205:EN:PDF Je to velmi zajímavé, ať to čtu jak to čtu, tak nic o "školení prohlížitelů" tam teda není:-). Podrobnější překlad a komentář si dovolím dodat později:-). M.Soukup
Josef Voborník reaguje 5.7.2013 15:32
Pane Hudče. nezlobte se na mne, ale Vaše argumenty mne ani nikoho jiného nemohou přesvědčit. Dobře to napsal MVDr. Zajíček - a já k tomu "legálnímu" prodeji do hospody jen dodávám, že taková hospoda, která by splňovala hygienické normy, pravděpodobně v rámci našeho státu neexistuje a pokud ano, bude jich jak šafránu. A co se týče Hradu - tam by ode mne asi nic nekoupili, neboť Hrad, respektive Kancelář prezidenta republiky, má honitbu vlastní a tudíž jakožto uživatel, který zvěřinu používá pro vlastní spotřebu, ze zákona nepotřebuje ani "prohlížitele" -a jak se zvěřinou naloží, koho s ní pohostí, je zase jen a jen věcí Hradu /uživatele hobitby/a nikdo jim do toho nemůže kecat.
Sojka reaguje 5.7.2013 14:15
Pane Adámek, děkuji, i když netuším, co na mé prosbě bylo tak arogantního. Najdu si vámi zmiňovanou legislativní normu a seznámím se s ní a dám vědět, co tsato norma obsahuje. S pozdravem M.Soukup
Bohuslav Adámek reaguje 5.7.2013 13:55
Neni to problem, jen jsem reagoval na vasi arogantni zadost. Vic lidi tu ma VŠ, ale o tom to neni, sam dobre vite, ze projde spousta lidi a o svym oboru skoro nic nevi :D Jinak tedy institut proskolene osoby vyplyva z prilohy III, oddilu IV, narozeni Evropskeho parlamentu a Rady(ES) č. 853/2004 ze dne 29.dubna 2004, ktery stanovi zvlastni hygienicka pravidla pro potraviny zivocisneho puvodu-oprano z knihy Jako zbytek by nam mohl srozumitelne napsat a rozvinout pan Zajicek, urcite do toho lip vidi, nez my ostatni
Sojka reaguje 5.7.2013 13:05
A ještě doplním MVDr.Zajíčka, ČMMJ ne že by vznesla odborné argumenty proti této nesmyslné legislativě, ale naopak velmi ochotně a aktivně participovala pod vidinou finančního příjmu na celé akci. Takže ne že by profesní organizace se snažila hájit zájmy myslivců a myslivosti, naopak. Ale co už, dneska jsou pro ně podstatné Toyoty, mobilní operátoři, kreditní karty od City bank....... M.Soukup
Sojka reaguje 5.7.2013 12:42
Pane Adámek, a to je pro vás takový problém tady uvést z jakých legislativních norem EU tento požadavek na extra školení tzv. prohlížitelů vychází? Já bych se skoro vsadil, že ve skutečnosti nic takového neexistuje. A věřte mi, že jako absolvent VŠZ toho vím dost, co se hygieny masa a potravin týká, pro mě by nákup této publikace byl celkem zbytečný a jen vyhozené peníze. Jen bych se rád seznámil se souvisejícími právními normami EU,o které se naše legislativa typu "poturčenec horší turka" opírá, ale jak to tak vypadá, žádný absolvent tohoto kurzu je nezná, a není schopen je tady vyjmenovat, ergo kladívko, celý ten nesmysl o tom, že veterinární lékař musí absolvovat toto školení, aby tzv. mohl být "prohlížitel" je jen klasické čecháčkovství o tom, jak z toho jen vyrazit prachy. M.Soukup
Miroslav Zajíček reaguje 5.7.2013 11:13
Pavel Hudec,já jsem privátní veterinární lékař a prohlídku mohu dělat pouze jako prohližitel po Kurzu prohližitelů!!!Přes to,že mám státní zkoušku z hygieny potravin atd.A vaše informace ohledně pořádání je zavádějící,není to přímo SVS,ale naše Alma máter,potažmo Středoevropský institut....A ta opovrhovaná ČMMJ většinou zajišťuje vlastní organizaci v místě,na to ji jde 500 Kč z těch 4.500.
Bohuslav Adámek reaguje 5.7.2013 10:22
Pane Soukup, kdyz je to pro vas zbytecny kupovat, tak nema cenu vam to tu vysvetlovat, v tej knize je vse co potrebujete vedet, pokud nekdo ve vasem okoli absolvoval kurs prohlizitele, tak tu knihu ma, tak si ji pujcte nebo at vam to dotycny vysvetli ustne
Sojka reaguje 5.7.2013 09:14
Pane Hudec, když to tedy tak znáte, mohu vás požádat o uvedení těch EU legislativních norem? Pro mě zcela zbytečnou publikaci si kvůli tomu kupovat nehodlám. Díky. M.Soukup
Pavel Hudec reaguje 4.7.2013 17:40
odpověď : 17:35 je odemne, byl jsem přihlášen ale nevím.
Sojka reaguje 3.7.2013 14:23
Fesoj - to je samozřejmě nesmysl, konkrétní odpovědnost by nesl lovec, který by také uvolnil kus do oběhu (dohledatelný v MS na základě evidence, viz plomba, lístek o původu zvěře atd.), nehledě na to, že ani razítko prohlížitele nezaručí, že to pak někdo někde nenechá válet při dalším zpracování atd., takže ani osobní odpovědnost prohlížitele neexistuje atd.atd., je to celý jen na to, aby se jeden a jedna organizace hezky nakapsovali. Pokud by to umožnilo prodej zvěřiny do restauračního zařízení na přímo, tak ještě dejme tomu, to by MS umožnilo aspoň z tohoto příjmu nějak pokrýt náklady na provoz honitby, ale..... A co na tom teda ten "prohlížitel" prohlíží víc než já jako lovec? On dělá nějaká specielní vyšetření, odebírá vzorky, stanovuje PH? Nebo je to tak, že koukne a řekne, hele Pepo, je to dobrý a s mezidechem prdne na zbytečný papír v rámci zbytečného úřadu razítko o ničem? M.soukup
Josef Voborník reaguje 3.7.2013 13:46
Tu funkci "prohlížitele" celkem chápu, její význam vidím ve stanovení konkrétní osobní odpovědnosti za to, že kus konzumovaný kýmkoliv jiným, než uživatelem honitby bude nezávadný /uživatel honitby ať si konzumuje cokoliv, je to jeho věc a zodpovídá jen sám sobě, samozřejmě krom vyšetření na svalovce, které žádný laický prohlížitel nemůže zajistit/. Ale to bychom nesměli žít v Česku, aby se původně správná myšlenka neznehodnotila hned dvěma blbostmi : 1/razítko prohlížitele by mohlo plně nahradit razítko jakéhokoliv veterinárního lékaře, pro kterého je povinné absolvování "prohlížitelského kurzu" urážkou jeho profesních schopností ; a 2/ani s razítkem "prohlížitele" či veterinárního lékaře dnes uživatel honitby podle platných předpisů nesmí legálně prodat kus do hospody či jiného podniku veřejného stravování, ač okamžikem prodeje veškerá zodpovědnost uživatele honitby za správné ošetření, skladování a úpravu zvěřiny končí a je plně na bedrech kupujícího.
Sojka reaguje 3.7.2013 10:37
Netušíte někdo, z jakého konkrétního legislativního předpisu EU tenhle nesmysl o prohlížitelích vychází (odkaz?)? Protože jsem slyšel, že naopak explicitně jsou v EU z tohoto vyjmuti lovci/myslivci/zvěřina. A u nás každý uchazeč kurzu o LL absolvuje předmět nemoci zvěře/veterinární problematika. Navíc by mě strašně zajímalo, jak prohlížitel funguje:-), Pepa Novák střelí o půlnoci prase, zavolá Frantu Vomáčku prohlížitele, ten ve světle baterky koukne na vývrh a řekne Pepo, je to dobrý :-). Nechci se nijak dotknout absolventů tohoto úžasného školení, ale co tam vlastně posuzují navíc :-)? Viditelné změny na vnitřních orgánech stejně zaregistruje lovec při vyvrhování a prohlížitel má jen to razítko na nic. No a to že ten kurs musí absolvovat tzv. "vyučený veterinář", to už mi připadá jako absolutní nesmysl a že nám v tomhle státě s.... na hlavu už trošku moc, hlavně že se na tom někdo nakapsoval. Takže pokud někdo máte odkaz na EU legislativu, sem s ním :-). Díky. M.Soukup
Bohuslav Adámek reaguje 3.7.2013 08:41
Je pravda, ze honitba nemusi mit prohlizitele, ale pak musi veskerou ulovenou zver spotrebovat lovci nebo se musi dat do vykupu s loveckym pravem a hlavou(ne jen cerna, ale i trofeje). Na druhou stranu, ruku na srdce, kdyz se nekomu neco na kusu nezdalo, treba dlouho dohledanej nebo spatne osetrenej, tak sel do vykupu, to uz se ted moc nestava
PSÁŘ reaguje 3.7.2013 07:40
Pokud budu chtít zvěřinu prodat,dám menší obolus do vedlejšího MS a jejich prohližitel to posvětí.(100Kč)Nechápu slovo závazná přihláška.Vždyť to není povinné!!.Že je to degradace veterinářů je nad slunce jasné.Ale co v naší republice není degradace....
Patrik Dvořák reaguje 2.7.2013 22:26
No to b mě taky zajímalo, jestli je tady někdo, kdo tomu rozumí at napíše. Dle mě je to vychcanost ,jak z nás tahat prachy, no kde končí víte to někdo???
Jaromír Švorc reaguje 2.7.2013 05:22
No a jestli můžu vznést dotaz v tom směru ,jaký byl vlastně přínos tohoto poškoleného myslivce pro sdružení za těch posledních 5 let.Odrazilo se to ve finanční situaci v pokladně MS,nebo to byly pouze vyhozené peníze tehdy 4 500.-Kč za proškolení prohlížitele ? Jaké má kdo praktické zkušenosti ?
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 22.1.2013 17:11
Víte, mám-li býti zcela upřímný, zisk vem čert...peníze nikomu nezávidím, jakkoliv se dnes jimi všechno poměřuje, šťastným ještě nikoho neudělaly a on rubáš nemá kapsy (že se k tomu někdo propůjčí, to si musí každý srovnat se svým profesním svědomím sám.)Co mě dost štve, tak to je totální dehonestace veterinární odbornosti ve smyslu signálu veřejnosti v tom, že i když máme akreditované laboratoře s kruhovými kontrolními vzorky, klidně naučíme za jedno odpoledne laika vyšetřovat trichinelosu a necháme ho to dělat doma ve sprchovém koutě (pracoval jsem dva roky jako vedoucí oddělení parazitologie v dnes již zrušeném Státním veterinárním ústavu ve Zlíně, tehdy to byl ještě Gottwaldov a tohle mě hlava nebere.) Celá proškolená osoba v české verzi není nic jiného než morální facka veterinární odbornosti.
Děda z lesa reaguje 22.1.2013 10:59
Kalkulace bude asi jednoduchá - existuje cca 6.000 spolků, dále LČR, obory, farmové chovy ap. kde by měl být prohlížitel. Ve větších spolcích jsou i dva, u nás jme např. tři. Takže aby se to lépe počítalo - 10.000 školených á 4.500,- Kč = 45.000.000,- Kč. Nezanedbatelný zisk.
Ellhenický Petr reaguje 21.1.2013 20:26
Kde končí těch 4.500,-Kč? Kolik těch prohlížečů už bylo vyškoleno, to je celkem pěkná sumička nezdá se Vám.
Aleš Pastorek reaguje 21.1.2013 17:56
Jak říkával můj děda, hajný u ŠLP Křtiny, "poturčenec horší turka". Jestli je to alespoň z poloviny pravda, co zde píše pan MVDr. Chalupník, ještě se máme na co těšit....Teda, pokud se nás obyčejných myslivců v obyčejných mysliveckých spolcích nezastane naše slavná ČMMJ, o čemž velice pochybuji. Peníze a zisk jsou přece až na prvním místě. Aleš Pastorek.
karel zvářal reaguje 20.1.2013 21:04
Má cenu se tomu divit? Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. A když to nejde složitě, tak to nejde vůbec!
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 20.1.2013 21:02
...teď snad (ale není ještě prováděcí předpis, to mně mrzí) v novele vet. zákona bude i možnost proškolit lidového prohlížeče i na vyšetřování trichinelosy pro účastníky lovu. Toho bych se fakt chtěl dožít, snad to do penze ještě stihnu...proškolený malíř pokojů s dětským mikroskopem a několika sklíčky vyšetřuje brániční pilíř z černé v koupelně nebo na hajzlíku svého panelového bytu...(...a to jsme si dělali legraci ze soudců z lidu a Pomocné stráže VB!)
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 20.1.2013 20:51
Přátelé, nenadávejme na Brusel, nadávejme na sebe. V EU je logika proškolené osoby v tom, že se proškolí osoba problematiky znalá (hajný, řezník, sedlák co doma zabíjí...) aby v případě potřeby, kdy je veterinář u porodu nebo na dovolené mohla o zvěřině rozhodnout. To má logiku. Pochopitelně každý MVDr.to tam může dělat taky, má proboha svatýho státnici z hygieny potravin a prohlídky na jatkách tak jak u nás. U nás je to ale naopak. Totiž : Přišel balík peněz pro školitele z grantu EU. Jde o to, jak je dostat ke školitelům. Takže: 1.) Je potřeba co nejvíc dušiček, takže budem klidně školit posunovače, školníky, hodináře, operní pěvce nebo kostelníky. Za jedno odpoledne je z nich lidový prohližitel. 2.) Kdyby to mohl dělat každý MVDr., ubyli by zájemci o školení, takže to MVDr. zakážeme zákonem (v předchozí verzi vet. zákona tato možnost byla, teď je zrušená) aby se MVDr. pokud chtějí prohlížet, museli taky proškolit. Je to stejná pitomost, jako kdyby chtěl lékař jít dělat zdravotníka na pionýrský tábor a musel dělat školení z první pomoci u těch teplákovejch bab na Červeným kříži. 3.) Protože je penízků opravdu moc, je třeba udělat první kolo jenom pro prohlídku konečnému spořebiteli a do schválené prodejny, NIKOLIV, jak je to ve zbytku Evropy, i do restauračních zařízení. Protože k tomuto účelu bude až druhé kolo školení za stejné penízky. Že to neplní účel, protože gro zvěřiny se stejně prodá načerno do restauračních zařízení a tedy bez prohlídky??? Ale to je přece jedno, o to nejde...jsme přece v Čechách...! Tedy přátelé prosím Vás...nenadávejme na Brusel, devadesát procent legislativnívh prasáren, které se nám prezentují jako požadavek EU je obyčejná tzv. česká cesta, český legislativní folklor...a causa lidových prohližitelů to jen ilustruje (V Rakousku je u řezníka maso na háku, konev s mlíkem čeká na svoz na pangejtu až pojede mlíkař kolem, v kavárn Vám udělají vedle kávovaru omeletu z neorazítkovaných vajíček ze statku...a fakt nevím, že by tam z toho někdo umřel.) Nadávejme už konečně na sebe a ne na EU!
k reaguje 20.1.2013 02:11
449/2001 Sb §14 pís. e,g pro mysl. hosp. e,f,g pro mysl. stráž. Opravdu asi hospodář nerozezná psíka od bordíka. Což se bohužel opravdu stalo... I když nestřílel hospodář, ale host - cizinec
PSÁŘ reaguje 19.1.2013 17:42
Pane Pastorek,trochu Vás opravím.Psíka mývalovitého bohužel může lovit pouze myslivecká stráž.Hospodář bohužel ne.Zřejmě není dost chytrý....
František Havran reaguje 19.1.2013 12:32
Pavel Štěrba reaguje 16.1.2013 19:21 ..... Tak ta poslední věta nemá chybu :D :D :D :D
Pavel Štěrba reaguje 18.1.2013 23:09
...jako šedá myška tiše seděla v koutě a počítala naše příspěvky.
Aleš Pastorek reaguje 18.1.2013 22:29
Jenom se ptám, kde je naše slavná ČMMJ, která dle názoru některých hájí práva a zájmy českých myslivců??? V tomto případě a v mnoha jiných stále spí a tiše souhlasí......Co udělalo vedení ČMMJ před schválením tohoto nesmyslu. V časopise Myslivost to bylo vysvětleno jako nutnost, která se přímo váže k prodeji zvěřiny a nelze jinak. Tak to mají i všude v EU. Tak je to správně a tak to musí být....Co udělala ČMMJ v otázce omezeného lovu psíka mývalovitého pouze na mysliveckého hospodáře a mysliveckou stráž. Je toho mnoho, co bych zde mohl napsat s otázkou "co udělala ČMMJ" a jejich představitelé. Zde vidím zásadní problém....Aleš Pastorek.
Miloš Kvasnička reaguje 18.1.2013 16:00
Lesu a lovu zdar přátelé,asi se shodneme na tom že proškolené osoby,tedy i moje maličkost nejsou schopny podchytit všechnu eventuálně problematickou zvěřinu.Ale pokud si dobře pamatuji to není účelem.Při jakémkoli podezření nastupuje veterinář ,to za prvé,za druhé onen institut proškolené osoby není nic jiného než úlitba pro EU abychom mohli prodávat zvěřinu napřímo.Mimochodem pokud se nemýlím na západ od nás má podobné proškolení mnohem více "lovců".Faktem je že po školení jsem opustil řadu zvyků a na mnohem více věcí si dávám pozor.Co se týče ceny přiznejme si je to necelých 600 na rok,čili oběd pro rodinu ve slušné restauraci.Navíc aby bylo legislativě učiněno zadost,stačí jedna osoba v celém sdružení.Nechci onen institut proš.osoby příliš bránit,ale u nás pomohl LEGÁLNĚ prodávat zvěřinu,rozhodně je zdrojem relevantních informací o nemocech a hygieně pro mne osobně a bohužel mi přidal dost papírování.P.S. asi před rokem mě chtěli kontrolovat z KHS zda evidenci řádně vedu,má někdo podobnou zkušenost?
MVDr.Tomáš Král reaguje 17.1.2013 23:36
Dobrý den, status proškolené osoby je absolutní katastrofa a další z nástrojů,jak potažmo ze združení nějakým způsobem vybrat peníze.Proškolená osoba,pokaď to není veterinář nemá šanci objektivně posoudit patologické stavy a pokaď jde zvěřina do volného oběhu,stejně jí musíme kontrolovat my veterináři,čili absolutně zbytečné,jak tady jeden kolega správně poznamenal,tak my,co jsme dlouze studovali musíme taky tento kurs podstoupit,což je tedy opravdu úsměvné:)
Ladislav Bacina reaguje 17.1.2013 08:57
Tak ta cena je super.Za to by někdo zasloužil proplesknout,to je jen důkaz toho že si z myslivců někdo udělal dojnou krávu(a dělá)Jen by mě zajímalo koli vás tam bude?
Lukáš Vápeník reaguje 16.1.2013 23:33
Posteskl jsem si jen nad tou cenou a zeptal se na vaše názory.
Lukáš Vápeník reaguje 16.1.2013 23:31
Díky za vaše názory.
Tomáš Fuchs reaguje 16.1.2013 21:25
Mě teda zatím nic nedošlo, teď toho lituji, že jsem to tenkrát absolvoval, ikdyž to platilo sdružení... Rozhodně prodlužovat nebudu!
Pavel Štěrba reaguje 16.1.2013 19:21
Když přivezu srnce do výkupu, tak na papír od plomby rovnou sekaji razítko beze změn. Spolkovýho prohlížitele už vůbec neotravuju a jedu rovnou tam. Před 5-i lety jsme těh 4500,- měli radši prochlastat.
Lukáš Vápeník reaguje 16.1.2013 16:13
No Pavle já si to jenom budu prodlužovat. Když už jsem před 5 lety investoval ty prachy, tak si to prodloužím na dalších 5 let. Bohatě jsem to využil v praxi....
Zdeněk Cedidla reaguje 16.1.2013 11:20
Je to pouze o tom jak z nás dostat peníze.Další birokrattická zátěž.Nejlépe celou tuto volovinu ignorovat.A co na to jednotlivé vedení našich OMS!
Lukáš Vápeník reaguje 16.1.2013 08:34
Pardon upsal jsem se. Dvoudenní školení 4500....
Pavel Štěrba reaguje 16.1.2013 08:24
O prachy, o co jinýho. Přijde den, kdy budem muset chodit i na placený školení jak si utírat p...l!!! Když už to musí dělat i veterinář, tak to je fekt hustý
jan sikora reaguje 16.1.2013 08:09
na to jsem zvědav mam tam jet s kolegou v březnu je to v brně a chtějí 4500 za dva dny + cesta ze severní moravy a ubytovani strava no bude to mazec a oco tam přesně jde jestli se mužu poptat
Karel Bublák reaguje 16.1.2013 07:09
Znám veterináře, který to musel absolvovat také. Nevím, jestli se tomu smát, nebo nad tím brečet.
Lukáš Vápeník reaguje 16.1.2013 06:29
Poprvé je to na 2 dny a 4000,- Kč.
R V reaguje 15.1.2013 22:43
Copak to bude stát, když tam půjdu po prvé??? To bude asi raketa...
Patrik Dvořák reaguje 15.1.2013 22:00
Máme to taky, nedostli jsme nic, nic to nepřinelo , někdo si mastí kapsu a je to nahovno jako všechno v tomto státě.
Lukáš Vápeník reaguje 15.1.2013 20:51
Já si myslím, že je to dobrý byznys pro některé lidi. Ta cena se mi za 1 den zdá až dost, ale uvidíme, co za to vše dostaneme.
Lukáš Vápeník reaguje 15.1.2013 19:55
Jaký je váš názor?