ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Beran 7 let,  248,5 CIC
Beran 7 let, 248,5 CIC
vloženo: 15.1.2019 17:56
autor: Jan Pavlík

úlovky (svět)

Lov rysa v Lotyšsku
Lov rysa v Lotyšsku
vloženo: 24.1.2019 17:37
autor: Martin Saifrt

trofeje

Neoddělitelné
Neoddělitelné
vloženo: 15.3.2018 08:51
autor: Děda z lesa

zvěř v přírodě

už to začína
už to začína
vloženo: 3.9.2014 10:15
autor: Rastislav Rejko

zbraně

Nové zapažbení lankasterové jednušky, moje práce.
Nové zapažbení lankasterové jednušky, moje práce.
vloženo: 23.3.2020 20:31
autor: Stanislav Satoria

fotopast

....
....
vloženo: 19.7.2016 23:14
autor: Jindřich Mach

myslivecké umění

Autor neznámý I.
Autor neznámý I.
vloženo: 14.1.2017 13:48
autor: Jindřiška Padalíková
Statistika
  • 233482 fotek (18 dnes)
  • 7962 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8903 inzerátů (7 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749320 komentářů fotek (43 dnes)
  • 12934 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294990 hlasování fotek (211 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37670 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 13 online

Připomínky a názory
Diskuze

Placené naháňky co si o tom myslíte

Marek Henzl vložil 25.11.2015 08:50
V sobotu jsem byl na jedné placené naháňce v Přírazech po telefonickém hovoru s majitelem honitby jsem byl ujištěn že černá tam je záleží pouze na střelcích předpokládaný výřad 20-40ks.Lovili se 4 leče byli viděny 3ks černé které se ulovili plus jedna liška ve všech lečích co jsme byli nebyli žádné pobytové znaky černé zvěře.Myslím si že tam ten slibovaný počet ani nikdy nebyl v lednu se tam koná ještě jedna taková naháňka tak sem pošlete prosím jak jste dopadli.Konečné ohodnocení:PŘÍRAZI JIŽ NIKDY. Jak jste dopadli Vy na poplatkových naháňkách.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Jiří Celler reaguje 12.1.2016 18:17
Šmarjá, co to je za odpověď?
Zemánek Michal reaguje 12.1.2016 07:59
Foto jsem zveřejnil hned v sobotu na těchto stránkách,v neděli sem ho odstranil.
Omar Stodůlka reaguje 11.1.2016 20:00
No a jak jste dopadli u vás 9.1. Michale??
Zemánek Michal reaguje 11.1.2016 07:25
Vůbec se tomu nedivím,když sem kontaktní osobě na Macoše nabídnulúčast naší smečky za symbolickou cenu,odvětil psi u nás nejsou potřeba.
Ladislav Bodi reaguje 11.1.2016 05:19
Pro ANČE 1***
Jaroslav Zelený reaguje 10.1.2016 21:22
Podle poslednìch zpráv na Macoše opët nic!
Radim Šíma reaguje 10.1.2016 19:40
Naháňka u Macochy je absolutní past a podraz na střelce.Je to jen o vylákání peněz se zajícem v pytli!!!!!
Radek Vyhlídal reaguje 10.1.2016 14:51
Tak čekám na výřad z Macochy a pořád nic. Zřejmě se protáhla poslední leč ...
Omar Stodůlka reaguje 8.1.2016 17:16
Jane, tak po absolvování nám podáš objektivní info! :-) A Lovu zdar!!
Jan reaguje 8.1.2016 15:30
Každý si přijde na své,přesně.Přesto že Michal není pořadatel jak píše Švédovi,tak na můj dotaz zda je možno přijet i s kolegou odpověděl že ano,sraz 8 hod. Albrechtice u hotelu KDE JINDE,603967966.Na dotaz zda bude možné střílet i TROFEJOVOU zvěř i 3 VT,odpověděl,ANO, pokud bude průběrná.Pokud bude chovná tak taky ale, se sankcí. Takže zítra kdo má zájem ,střílí se vše,hlavně když zaplatíte. Takže Švédi,Fini,přijeďte,míst je dost.Proto aby se tady netvrdilo že nepíšu pravdu,chci požádat euhorna a Annu aby se podívali do mé pošty že nelžu,děkuji. Pošlu vám přihlašující údaje k ověření,pak si změním heslo.
Zemánek Michal reaguje 8.1.2016 14:33
Pánové nebojte se,každý si příjde na své.
Omar Stodůlka reaguje 8.1.2016 14:15
Pavle to už je "grupáč" do 10 ks za 500 Kč... a to je něco jiného!! :-)))
Zolo Lebo reaguje 8.1.2016 08:57
Prosím,uklidněte své emoce a nechejte se překvapit,kdo všechno přijede na tu to mysliveckou akci.Možná,že spolu s finama přijedou i švédi-respektive Švéda.Třeba si vytáhne z klobočku hraběcí štont a na konci bude vyhlášen králem nebo aspoň princem.To pak budou děkovné dopisy.
Zemánek Michal reaguje 8.1.2016 08:26
Švédo,nic ti posílat nebudu,to je věc pořadatele.Kdyby nás bylo málo tak se akce nekoná,ale dojedou i hosti z Finska,takže o účast se bát nemusíme.Krmeliště jsou noc co noc okupovaná černou a vysokou.Chodí to kolem 21h a nad ránem mezi 4 a 5h. I když to nedělám,tak k vůli tebe pořídím nějakou fotku s výřadem a nechám ji vyvěsit v Albrechticích na úrední desce na obecním úřadě,takže můžeš vzít mamu,tatu a udělat si výlet.
František reaguje 8.1.2016 07:23
Zemánku,tak mi pošli informace,a podmínky,porovnám si je s pozvánkou co je na FB,a třeba se v sobotu zase uvidíme.Zatím moc zájemců není,tak volná místa ještě jsou.
Zemánek Michal reaguje 8.1.2016 05:50
Švédo ty sed doma na prdeli jak slípka na vejicích a čekej co se bude dít.Jses jedinej na tomhle fóru co je pěkně natvrdlej.
František reaguje 7.1.2016 20:29
No uvidíme co nám odborník Zemánek odpoví, nebo už ani nemukne,hrdina.Asi bude mít moc práce jako vedoucí tlaku připravit smečku.No uvidíme po sobotě, čím se pochlubí,když je to jedinečná a poslední možnost této sezony.
Ron Gordon reaguje 7.1.2016 20:12
No vidíš Anče, ty jsi to rozsekla, takže žádná naháňka - čekaná a z čekané se žádný výřad nedělá a hlavně můžeš ulovit co ti přijde , klidně korunového dvanacteráka a nic se neděje, byl přeci uloven na č e k a n é ! Jsou ti češi ale fištróni.
František reaguje 7.1.2016 19:42
A nebo, když jsi si tak jistý, dej sem, ne pozvánku ale propozice,určitě je máš,když 4.1.2016 nabízíš kontakt.
František reaguje 7.1.2016 19:34
Takže pozvánka na FB - SPOLEČNÁ ČEKANÁ!!!!!!!!! o naháňce ani slovo!!!!
František reaguje 7.1.2016 19:23
Zemánku,v pozvánce zní-společná čekaná,o naháňce tam není ani slovo.A na čekané je možno lovit i jinou zvěř .Už tím KLAMETE možné zájemce o lov.Takže Ty zveš na naháňku která je ale ve skutečnosti čekaná,jeden z vás lže.A jak můžeš tvrdit že je to pravděpodobně poslední možnost - naháňky na sněhu na Moravě.
Zemánek Michal reaguje 7.1.2016 14:35
Tak to v každém případě p.Zdychinec.
Zolo Lebo reaguje 7.1.2016 14:19
Já myslím,že i Švéda pustí,ale do trenek!
Zemánek Michal reaguje 7.1.2016 13:53
Takže, když to tam cvakolo jak na svatbě, tak byl vydařený co?A navíc za hubana,takže ten kdo si chce levně zalovit,má v sobotu jedinečnou a poslední možnost této sezony.Švéda to,ale zřejmě nebude,bojí se pustit korunu.
Zemánek Michal reaguje 7.1.2016 13:41
Nemá smysl ti cokoli psát, jde ti špatně čtení. Zřejmě Nevis co znamená holá. Nahanky holt nejsou pro tebe, je evidentní, že jsi spekulant co se bojí pustit peníze za střelecký post.
František reaguje 7.1.2016 12:24
Zemánku,já si nechal poslat propozice a tam je něco jiného než tady píšeš,a fotky nejsou? to žádná nevyšla? cvakalo to tam jako na svatbě!víš proč to vím? hádej. a to jste chtěli střílet jeleny?
Zemánek Michal reaguje 7.1.2016 10:46
Švédo víš hovno,ten kdo byl na první akci a měl možnost zastupovat levé křídlo,tak ty jeleny a holou viděl jak nám odešla,než se leč uzavřela.Nepořizuji si fotky výřadů,kdyby ano měl bych je na svém profilu.25fotek s výřadem ročně pro mě nic neznamená,vždyť je to furt dokola.
František reaguje 7.1.2016 10:19
Omare,nech si poslat propozice a zjistíš úplně jiné ceny!Kromě toho ,fotky existují,jen jsem chtěl porovnat Zemánkovy počty ulovených kusů!! A to že vysoká odcházela při zastupování, věřil bys tomu kdyby Ti to řekli,jako účastníkovi lovu?
Stanik reaguje 7.1.2016 09:46
Pro upřesnění 18,12 2015 mají v sekci inzerce vloženou novou nabídku naháňky v termínu 8.1 2016 tj. pozítří, kdo chcete můžete se zůčastnit, čím víc, tím lip (ale pro koho,že).
Rainer reaguje 7.1.2016 08:00
Stanik: tak to musel být slušný vopruz. To ať se jdou chlapci od Macochy zahrabat!!!
Radek Vyhlídal reaguje 7.1.2016 07:01
Ještě k otázce. O placených naháňkách si myslím, že se jedná o poplatkový odstřel s doprovodem dle § 32/5 zák. o myslivosti... § 32 odst. 5) ...rovněž nelze přenechat lov zvěře za úplatu, pokud se nejedná o poplatkový odstřel s doprovodem... Nejedná se tedy o přenechání lovu za úplatu (vlezné, účastnický poplatek, poplatek za štont apod.)
Stanik reaguje 6.1.2016 23:15
Vážení myslivci, byl jsem koncem roku 2015 se synem na zde reklamované akci MS Macocha. Nebudu komentovat detaily. Při nástupu 70 střelců jsem věděl že není něco vpořádku. Rozvoz autobusem na štonty mě v tom utvrdil. Po hodině a půl čekání ani rána. Závodčí jen suše komentoval Kurva je to v prdeli jako loni. Pro dokreslení štonty na silnici skála 12m před střelcem a rovněž za ním jen dokreslovaly vyčuranost a chamtivost totoho spolku. štont č. 17 měl kolega z Rakouska. Druhá leč obdoba, střelci 25m před propastí Macoch s doporučením závodčího dopředu nestřílet a dozadu vůbec ne, takže nenabíjet!!! Nebyl viděn ani kus černé zvěře !!! Večerní pozvání k pohoštění s bohatou tombolou jen dokreslovalo drzost tohoto spolku. Aniž by se omluvili, že zvěř zde po dva roky nebyla viděna ještě zabalili do cen celé pecny chleba z dopolední svačiny a tyčku tlačenky byli schopni před zraky hostů rozřezat aby byla tombola bohatá... Myslím, že nabízí toto seskupení rádobymyslivců loveckou akci v sobotu 9.1 2016. Zvažte tuto nabídku a peníze raději věnujte návštěvě tohoto kraje s rodinou ta to ocení po náročné lovecké sezoně... A pokud uvidíte pomalované skály číslicemi okolo řeky, jsou to jen lovecké štonty... Zamýšlím se kam naše myslivost spěje...
Jiří Balcárek reaguje 6.1.2016 20:36
Diskuze zase nabírá na intenzitě. :-) V bývalém MS (kde jsem začínal, než přišlo stěhování) to fungovalo tak, že starší členové chodili lovit pouze přidělené trofejové srnce a pak chodili pouze na společné lovy. Střelecké umění nestálo za moc. Ale jakmile napadl sníh, byli venku pokaždé ihned po obnově s jediným cílem. Obeznat zalehlou tlupu černé a okamžitě zorganizovat "loveckou výpravu". Pak důchodci okamžitě vyjížděli z obydlí konat. Pracující měli smůlu, byli v práci a lovili celoročně lišky, škodnou, černou a na podzim holou. Důchodci pak vystrašili prasata, občas se štěstím nějaké společně ulovili. My ostatní jsme pak celoročně lovili ty postřelené přeživší jednotlivce. Od jisté doby se společných lovů neúčastním.
Radek Vyhlídal reaguje 6.1.2016 18:27
Pořád to zůstane středověká záležitost, protože myslivci zapomněli sledovat čas. Máme tady zákon na ochranu zvířat před týráním, k tomu mraky spisů o myslivecké etice a lovecké střelbě. Nic z toho se nedodržuje. Základem zůstává primitivní pud - zabít, ulovit, avšak nikoliv pro potřebu přežít, ale dnes většinou pro zábavu, pro potěšení. Až tam jsme se dostali. Kdo loví ryze z důvodů nutnosti regulace početních stavů zvěře za účelem zamezení škod, kdo loví zvěř nemocnou či zraněnou, před tím hluboce smekám. Takových myslivců je dnes totiž už jako šafránu. Mám dost podobných akcí za sebou, vždy se řeší jen kdo víc, výše, větší atd. - podobně jako rybáři. Pak v koutku sedí dva, tři chlapi různého věku a baví se na velice solidní odborné úrovni o chovu zvěře, o dobré střelbě, o nemocech zvěře atd. předávají si zkušenosti. Ti jsou v alarmující menšině.
Omar Stodůlka reaguje 6.1.2016 13:03
Švédo a proč by je měl Michal mít a k čemu je potřebuješ???? Tady to přece jasně popsal - Zemánek Michal reaguje 5.1.2016 13:37
František reaguje 6.1.2016 12:49
Pane Zemánek,jako vedoucí tlaku určitě máte fotky z výřadu.
chasse reaguje 6.1.2016 12:45
Je to jako s individuálním lovem, kdo měl možnosti, kamarády...tak lovil zadarmo. Kdo ne, využíval poplatkových lovů. To, že někdo nemá čas provozovat myslivost, ale občas rád vyrazí na lov a je ochoten zaplatit je jen dobře, protože mnohým honitbám to řeší potíže s placením nájmů, škod a krmiva. Naháňky organizuji, ale jezdím i ke kamarádům a také docela často si platím štonty. Pokud někdo nechápe, že zvěř není zboží v regále a těžko si ho můžeme objednat, nebo garantovat úspěšný lov, tak radši ať sedí doma. Garantovat výřad?? Jak, když nevíte co přijede za lidi, jak střílí atd. Jedna věc je zda zvěř v lečích skutečně bude, druhá a také dost častá, že kolem někoho proběhne rudl 30ks a on není schopen mezi stromy vystřelit, jinej dá 4 rány a má 4 kusy, a někdo jinej dá s automatem 10 ran a nestřelí nic. Dle čeho se pak řídit při garantování počtu vystřelených ran? Ano, jsou neseriozní lidé, co slibují přemrštěné výřady jen aby nalákali lidi, ale také jsem zažil prázdné leče v dobře zazvěřených revírech kam jezdíme mnoho let. Komu se poplatkové naháňky nelíbí, ať na ně nejezdí, kdo jede a zaplatí, musí si být vědom, že je to nevyzpytatelná divoká zvěř a nikdo vám nemůže garantovat zda si vystřelíte nebo ne. Pokud je organizátor seriozní, nabídne vám náhradní akci, nebo vrátí část poplatku, ale není to jeho povinnost. Je už na vás zda se do takového revíru vrátíte či nikoliv. Pokud někdo chce něco garantovat, jeďte třeba do Maďarska kde první den lovíte ve volné, co se nenastřílí dožene se druhý den v obůrce která se honí tak dlouho dokud nemáte váš požadovaný, garantovaný výřad. Ano, jak psal Karel, možností je zaplatit před naháňkou paušální poplatek za organizaci a zbytek po naháňce dle skutečného výřadu.
Omar Stodůlka reaguje 6.1.2016 09:09
byznys made in Czech republic ??? Radku nemáš klapky na očích??? Podívej se po okolní i vzdálenější Evropě...
Radek Vyhlídal reaguje 6.1.2016 07:56
STředověký přežitek, mrzačení zvěře, byznys made in Czech republic. Doba jde dopředu
kvašny karel reaguje 5.1.2016 18:14
Musim rici ze jsem byl na poplatkovem lovu u nas i v zahranici. U nas poplatek 1000Kc-2500Kc. Pro lidi kteri nechteji jen domaci stereotyp velmi dobra vec. Vystrelim nebo nevystrelim neresim, zajima mne jak ke mne pristupuji domaci lovci. Zatim az na 1-2 vyjimky pocit OK. Zahranicni Nemecko poplatek 80eur vyrad neresim nikdo Vam nezajisti ze zver bude v leci to jen kdyz by otevrel dvere oplocenky a vypoustel po jednom, tak jako je to dnes u bazanti zvere kde se vypousti z beden. Chovani ostatnich myslivcu dosti odmerene. Nemet tam opravdu pratele, nemce /stoji to za nic. Polsko 100zl partie ok chovani i cizich lidi OK doporucuji, zabava az do rana zazitek OK.Je dobre kdyz jsou lece plne zvere, / jak je stesti pomijive kdyz sedite na cekane neni zarucen uspech/Zazitky pri posledni leci a chovani lidi je nekdy vice jak lece plne zvere. Dekuji
Zemánek Michal reaguje 5.1.2016 13:37
Ano je to již třetí a poslední naháňka této sezony.Nevím to přesně,ale střelců bylo kolem 20-25,má role je zajistit psy do leče a vedení tlaku.Na první naháňce bylo uloveno 3ks vysoké a 2ks černé,bohužel zvěř vysoká odcházela při zastupování leče.Druhá akce 8 divočáků 1ks vysoké-kolouch.Zvěře bylo dostatek v obou lečích,ale střelci chybovali.Měsíc už se vůbec neloví a dle záznamu z fotopastí zvěř pravidelně navštěvuje krmeliště.Bylo posíleno o další psy na třetí akci,protože z první leče(hustá mlazina)nešlo na 100% divočáky vytlačit.Rozhodně to stojí za to přijet,na Moravě pravděpodobně jedna z posledních naháňěk na sněhu.
František reaguje 5.1.2016 12:07
Pane Zemánek v uvedené honitbě už náháňka(y) byla,jaký byl výsledek? Kolik bylo střelců?
Karel myslivec reaguje 5.1.2016 01:08
Novara= hovada.
Karel myslivec reaguje 5.1.2016 01:07
Pane Čechovský proč by měly být placené naháňky bez kamarádů a proč by měli lidi za peníze střílet jako Novara na všechno co se pohne? Má jsem byl na placené naháňce jen jednou coby střelec, ale koupili jsme si ji s kamarády, platili jsme za kus a něco málo za organizací a byli jsme spokojení až až. Stříleli jsme tak jak umíme a na co jsme si troufli, uplně stejně za prachy jako zadarmo. Myslivost a poplatkové lovy mě však živí, takže jako personál se každoročně účastním 50-70ti takových akcí. Většinou k nám jezdí skupiny přátel a myslím si že je to baví když někteří se vracejí třeba 20 sezón. Není to o tom že je něco za peníze ale o tom jak profesionálně je akce vedena a jaký kolektiv lovců se jí účastní.
Tomáš Volf reaguje 5.1.2016 00:19
Zdeněk Cedidla: Dobrý den, mohl by jste prosím sdělit název honitby ve které jste u Toužimi byl na poplatkové naháňce a pokud víte tak i jméno a přibližný věk hospodáře (pro eurohorna). Nemusíme mít ostudu všichni jenom pro to, že jsme Toužimáci. Předem děkuji s pozdravem Tomáš
Zemánek Michal reaguje 4.1.2016 18:56
9.1 se pořádá naháňka u Města Albrechtice na Moravě.Místa jsou ještě volná.Seriozní jednání v podobě,že se platí až dle výřadu.Do 10ks 500kč nad 10ks 1000kč.Před zahájením se vybírá 100kč na svačinu.Loví se zvěř černá a vysoká.Revír je slušně zazvěřen.V leči bude pracovat okolo 12 honičů,jejich standartní pracovní kvalitu,lze posoudit na mém profilu.V Případě zájmu mne kontaktujte poštou.
R V reaguje 4.1.2016 18:40
Pavle, hlásím se taky :-))) Jo a nemusím ani lovit!!! Bohatě mě stačí, když se budeme perfektně bavit.
Rainer reaguje 4.1.2016 18:39
Marku, rozumím Vašemu naštvání. Pokud organizátor avizuje předem očekávaný výřad a k tomu přizpůsobí i cenu, měl by mít dost soudnosti, aby sliboval pouze splnitelné. Stěžovali jste si organizátorovi? Na poplatkové naháňky jezdím a nevidím na tom nic špatného. Po zkušenostech si ale s kamarády vybíráme pouze prověřené lokality/organizátory. Letos jsem byl na 3 naháňkách s výřady 25 ks černá, 42 ks černá, 55 ks černá.
Karel myslivec reaguje 4.1.2016 13:43
Lovit za peníze ano, ale platit za kus a ne za štont. Potom se organizátor snaží. Pokud si někdo myslí že někam přijede a za 1500 si střelí 5 prasat tak je s prominutí naivní. Všechno má svou cenu.
Omar Stodůlka reaguje 4.1.2016 13:41
Já a spousta mích kamarádů to praktikujeme přesně tak jak píše Jiří Zábran 4.1.2016 08:08. Jinak, když ti to Pavle zdraví dovolí, hlásím se do té party! :-)))
kunst libor reaguje 4.1.2016 10:44
Ach ta lidská marnivost....,a breky nad rozlitým mlíkem.... Myslivost a příroda vůbec,to přece není nakupování v supermarketu,že vezmu peníze a mám co chci a musím říct zaplaťpánbůh,tady je něco špatně,i ta čekaná stojí nějaký výdaj(minimálně čas a benzín a že těch čekaných za rok je) a nestává se mi že chodím z lesa naštvaný že mi nic nepřišlo,koníčky se nedělají pro peníze ,ale naopak,koníčky stojí peníze.
Martin Hasenohrl reaguje 4.1.2016 09:52
Ja si myslim ze poplatkove nahanky jsou pro ty co maji dostatek financi si je zaplatit ale malo kamaradu protoze jet nekam kde nikoho neznam sice je poznam ale!! Radsi pojedu ke kamaradovi ktereho jsem nevidel cely rok treba si nevystrelim ale uvidim se snim a popovidam si je pro me cennejsi nez vyhodit penize do vzduchu za nic to si radeji koupim krmeni na pul roku pro curiky.
Zdeněk Cedidla reaguje 4.1.2016 08:56
Na jedné takové poplatkové naháňce jsem byl s partou kamarádů u Karlových Varů a to v Toužimi.Dle předběžných informací jsme měli ulovit kolem 30 kusů zvěře a to holé Sika a černé.Celkem byly 3 leče.Zvěře bylo ve všech lečích dostatek, s tím problém nebyl.Problém byl ten,že nám byla cíleně znemožněna střelba na zvěř.Vlastně bylo dopředu vše zakázáno.Stálo se pouze na úzkých lesních cestách,do leče se nesmělo střílet, vlevo a vpravo jste měl kamaráda na cestě, takže to také nešlo.Za vámi byl hustý porost a zvěř která přesazovala přes cestu jste ani nestačil přečíst.Vrchol všeho byl ten když v tombole byly zasmrádlé vepřové hlavy.Tak to je asi tak k těm poplatkovým naháňkám.Výlet za 8000 korun
Jiří Zábran reaguje 4.1.2016 08:08
Ne vždy souhlasím s p.eurohornem ale teď se docela trefil. Na naháňky jezdím jen k přátelům a kamarádům které zvu na oplátku zase já. Vždy a myslím si že je to slušné vezu lahev dobrého pití do tomboly a nezapomenu poděkovat za pozvání. Lovu zdar.
reaguje 3.1.2016 22:56
Zrovna tohle ničí českou myslivost - poplatkové lovy. Hlavně si bouchnout....
Tomas Knaizl reaguje 3.1.2016 22:49
Jezdím již nekolik let na nahaku k memu kamarádovi, dělají převážně poplatkové pro cizince, na posledních dvouch se neulovilo nic, hosté neuvěřitelně nasraní a tvrdili,že v honitbě zvěř není. Na třetí naháńce sme ulovili 25ks divočáků a lišku,v každé leči padlo cca 25 ran, byli 4 leče. Proto doporučuji při poplatkové naháńce nechat si garantovat výřad nebo počet vystřelených ran, nejlépe písemě. Lovu zdar