ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Daněk 2019
Daněk 2019
vloženo: 14.11.2019 13:58
autor: H.J.

úlovky (svět)

Tradiční výřad kamzíku ve Slovinsku
Tradiční výřad kamzíku ve Slovinsku
vloženo: 24.2.2016 13:58
autor: Radek

trofeje

Rarita k pětačtyřicatinám
Rarita k pětačtyřicatinám
vloženo: 1.10.2016 12:47
autor: Stanislav Schaffer

zvěř v přírodě

Předčasný tok bažantů
Předčasný tok bažantů
vloženo: 13.2.2019 13:48
autor: Miroslav Franěk

zbraně

Kompletní repase "zetky",moje práce.
Kompletní repase "zetky",moje práce.
vloženo: 29.3.2020 15:06
autor: Stanislav Satoria

fotopast

srneček
srneček
vloženo: 8.6.2013 08:15
autor: micinka

myslivecké umění

*
*
vloženo: 15.7.2016 20:17
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233488 fotek (3 dnes)
  • 7962 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8905 inzerátů (0 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749332 komentářů fotek (8 dnes)
  • 12935 komentářů videí (0 dnes)
  • 3295025 hlasování fotek (14 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37671 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 1 online

Připomínky a názory
Diskuze

pojisteni

Vít Peterek vložil 6.7.2014 13:01
dobry den jsem zacinajici myslivec a chtel bych se zeptat kde se pojistit kdyz nechci byt u cmmj v nasem zdruzeni my vsichni tvrdi ze cmmj je nejlepsi ,ale me se zda ze dat do kapsy nekomu jen tak 800kc je docela dost tak by me zajimalo jestli je i levnejsi varianta dekuji
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Sojka reaguje 26.7.2014 17:42
Musím s vámi souhlasit, ve vašem případě to platí na 1000%. MS
Jan Tesař reaguje 26.7.2014 16:39
Naposled, nerad ale musím: "Vůl volem zůstane ......."
Radek Pintner reaguje 18.7.2014 20:33
Kluci neperte se!!! Stejně ho.no změníte dokud budete v ČMMJ! Až vystoupíte tak nastanou změny neb pánům vyschnou koryta! 70 mega mít a nebo nemít je rozdíl. Jestli zaplatím 800 nebo 300-350 ročnš zas takový ne.
Sojka reaguje 17.7.2014 23:14
Vážený pane Tesaři, zatím jste tu za debila jen vy, doporučoval bych vám si nejdříve ověřit skutečnosti a následně se zde všem diskutujícím veřejně omluvit za lživé a nepravdivé informace, které jste tu prezentoval v rámci své třídní ideologie o povinném členství v ČRS. Pro myslivost jako takovou pak bude nejlepší, když se i nadále budete v tichosti věnovat studiu projevů Marxe,Englse,Lenina a J.V.Stalina. Vaše neuvěřitelně drzé tvrzení o tom, že pokud nejsem členem jakéhosi spolku, tak jsem zřejmě zloděj, je pak už naprostý vrchol vaší ubohosti. Nemějte obavy, budu si to užívat i nadále bez ohledu na vaše slabomyslné pindy lidovomysliveckého zoufalce, s kterým závist cmlouvá tímto způsobem. Pokud vám tak hrozně vadí, že má někdo o pětikorunu víc než vy, holt stačilo v páté třídě trochu víc zabrat a nemusel jste být tam, kde jste dnes, tedy s holou prdelí. Heslo "každému podle jeho potřeb" tak i nadále holt zůstává jen vysněným heslem flákačů a nemakačenků, jejichž inteligence stačí tak sotva na to, aby to dokázali přečíst. S pozdravem MS
Jan Tesař reaguje 17.7.2014 19:26
Vážený pane Sojko a přesně takhle zde vznikají debilní debaty. Pokud čtete pečlivě moji poznámku (a pokud alespoň trošku přemýšlíte), nemůžete přehlédnout, že jsem napsal: "Kdo má peníze (pokud možno nakradené) má všechno a nemusí být v žádném spolku". To bude asi i Váš případ. Takže Vám to přeju a užívejte si to ve zdraví i nadále a nechte si své "slabomyslné pindy" pro rodinnou debatu................
Bronislav Suchyňa reaguje 17.7.2014 14:05
Ano je levnější varianta.ČPP stojí na rok 350kč
Sojka reaguje 16.7.2014 18:49
Trochu zvláštní, že MR vybrala kandidáta, který by se správně podle též MR nastavených kriterií pro výběr správně vůbec neměl dostat do dalšího kola :-). To jen posiluje moji důvěru ve fungování této organizace :-) a v její budoucnost :-). MS
Kamil Plíšek reaguje 16.7.2014 17:17
Nový jednatel už je, magistr teolog, začněte se členové ČMMJ učit modlit: http://www.cmmj.cz/Aktuality/Aktuality/Informace-o-vysledku-vyberoveho-rizeni-na-jednatel.aspx
Sojka reaguje 16.7.2014 15:50
Pánové, kdyby jen 72 mega, kde to žijete :-), tam se točí větší prachy:-). Sice do myslivosti z toho víceméně nic nekápne :-), ale kšeft je to dobrej:-). Nový jednatel, aj nový předseda bude:-), tož abyste se nedivili :-). MS
Bohumír Novák reaguje 16.7.2014 08:42
Jan Tesař- pokud chcete chytat na vodách MRS nebo ČRS nemusíte být členem ale musíte mít jejich povolenku. Ale takových spolků jako ty dva výše uvedené jsou v ČR desítky (i když jsou podstatně menší, patří jim třeba jen jeden rybník) a členové taky nemusí být v ČRS. Ale ČMMJ nepatří žádná honitba, pro myslivost nedělá téměř nic, tak být jejich členem postrádá pro mnohé smysl. Kde je vidět těch 72 milionů co se ročně vyberou?!!!
Sojka reaguje 15.7.2014 12:55
Vážený kolego Tesaři, sice mě to nebaví, ale nevím proč tak slabomyslně lžete, kdo chce chytat ryby na revírech ČRS nebo MRS NEMUSÍ!!! být členem těchto organizací, povolenku ny tyto revíry si jako nečlen koupíte pouze za vyšší cenu, členství není povinné. Tuto informaci si snadno můžete ověřit na webu rybářských organizací (http://www.rybsvaz.cz/ , http://www.mrsbrno.cz/). Rybařím 44 let, tak mě tady nezkoušejte poučovat. ČMMJ mě absolutně nezajímá, nejsem jejím členem a co si tam provádíte, je jen Váš problém, akorát že děláte ostudu i ostatním, to je to, co mě vadí. MS
Jan Tesař reaguje 15.7.2014 10:41
Vážený kolego Sojko, jsem dalek tomu vést tady nějaké slabomyslné pře. Takže v krátkosti. Kdo má peníze (pokud možno nakradené) má všechno a nemusí být v žádném spolku. Pokud někdo chce chytat ryby na vodách patřícím MRS nebo ČRS - musí být členem těchto organizací!!! A jestliže ČMMJ nedělá nic pro myslivce - je to i Vaše chyba, protože se o to vůbec nezajímáte. Další diskuzi odmítám. Lovu lesu zdar.
Sojka reaguje 14.7.2014 14:12
Pavle, to že umřu, to je jistý a jsem s tím smířený :-), to je v pohodě, ale ty daně, ty mě teda fakt serou :-(, hlavně když vidím, co s tím pak dělaj. M
Sojka reaguje 14.7.2014 10:43
Není pravdou, že pokud chcete rybařit, musíte být členem ČRS nebo MRS, to je dlouho tradovaný omyl mezi příznivci povinného členství v ČMMJ. Ať se každý pojistí, kde chce a jak mu to vyhovuje z hlediska podmínek, financí atd., osobně nevidím důvod, proč bych měl přispívat finančně organizaci, která pro myslivce a myslivost nedělá nic, naopak spíše škodí. MS
Jan Tesař reaguje 14.7.2014 08:52
Vážení znalci, může mi někdo vysvětlit proč je v naší milované vlasti takový chaos? Kdo chce chytat ryby (rybář)MUSÍ být členem ŘS nebo MRS. U lovu zvěře (myslivců)to ale neplatí a členství v ČMMJ není povinné. A to je zásadní chyba! Navíc je džungle v pronajímání honiteb. Ty se mají pronajímat mysliveckým sdružením a ne firmám nebo soukromým osobám. A na tom, že mají myslivci svoji pojišťovnu nevidím nic špatného. Jen je potřeba řádné vedení a ne takový spolek alibistů a dobrodruhů jako je v ČMMJ teď.
Ron Gordon reaguje 11.7.2014 23:38
Pánové, bylo by záhodno mrknout do nového občanského zákoníku a pak by odpadlo zde vzpomínané mlácení prázdné slámy. Z jiného pohledu - o členství ve spolku se zpravidla žádá a nikdo nemůže spolku přikazovat kolik má mít členů - ze zákona stačí tři. Takže teoreticky, pokud z dvacetičleného spolku zůstanou pouze tři členové, stále budou jako spolek a nikdo jim nemůže nařídit, aby nějakého člena přibrali, záleží to čistě na jejích rozhodnutí.
Miroslav Topil reaguje 11.7.2014 19:20
Pánové tato debata podle mě ztratila své téma a proto končím. Místo chtrejch řečí běžte pro to něco udělat aby se to změnilo a nemlaťte prázdnou slámu. Mirda
Miroslav Topil reaguje 11.7.2014 19:16
U nás je ve stanovách stanoveno kolik členů a kolik hostů můžeme maximálně mít. Víc nás není a nebude, to je plný stav . Jenomže u nás žádní dlouholetí členové odcházet nechcou a právě ti s 10000 rádi zaplatí členství a nevymýšlí kraviny že příjdou o 300 za pojištění .A s tím záviděním u nás problémy nejsou ( zatím) asi to bude tím že si uchazeče vybíráme a ne bereme každého rejpala kterej si myslí že zežral všechnu moudrost .
Leon Zumr reaguje 11.7.2014 18:39
Arnošte mě třeba o peníze nejde ale u mně jde o princip že mě nějakej koryťák nebude nutit k něčemu co nechci a jestli si někdo myslí že pojistka je 800kč tak je mimo realitu a měl by vrátil ZP a LL
Arnošt Bárta reaguje 11.7.2014 18:26
Pokud má někdo ve stanovách uvedený maximální stav členů, nebo počet členů/hektar a mají plno, tak nemusí přijmout ani člena HS, když ho nechtějí. Ještě k tomu pojištění - Troufám si tvrdit, že 50% myslivců si myslí, že pojištění u Halali stojí 800Kč a jinde 250-300Kč. Ale už neví, že z těch 800 jde 410 na OMS, 135 na ČMMj a 5 na rezervu, zbytek 250 je pojištění. A tím, že jdou k jiné pojišťovně ztratí členství v ČMMJ. ČMMJ se Halali vzdát nechce, protože jim vydělávají peníze (byť čím dál tím méně), ale aspoň něco. Já nejsem také pro to, aby všichni byli u Halali, ale pro povinné členství v ČMMJ ano. Určitě se dá pojistit jinde mnohem lépe. Zatím to členství bez pojištění u Halali není možné. Třeba se toho někdy dočkáme. Nejsmutnější je, že staří myslivci s 11000 Kč důchodu jsou členy dál a mladší ročníky to strašně řeší a odcházejí, protože by přišli o 500 Kč. Řeknou, že na Omsu jsou samý staří páprdi, kteří pro ně nic neudělali, ale sami se nezapojí.
JIŘÍ KOPOLOVIČ reaguje 11.7.2014 15:22
V jednom MS kde jeden závidí druhému nos mezi očima tomu dali korunu.Odpověďí na otázku o členství je,že memohou přijímat,že mají vyhlášen stop stav!
Josef Voborník reaguje 11.7.2014 14:48
Plný stav ? To je blbost, na kterou se mnozí odvolávají, ač to nemá žádnou zákonnou oporu. Kdysi - dávno, dávno již tomu - sice existovalo nějaké nařízení nebo doporučení, které říkalo, kolik by mělo MS mít členů vzhledem k počtu hektarů, ale to již pár desetiletí neplatí. Ovšem sdružení, respektive spolek, si může dát do stanov, že počet členů nesmí přesáhnout určité číslo. Ale nevím, jak by to fungovalo, kdyby to mělo zabránit přijetí člena honebního společenstva, který na to má zákonný nárok.
Leon Zumr reaguje 11.7.2014 10:29
Tak teď jsi mě dostal.Jakou silnou organizaci vždyť to je jenom kšeft jako já kráva pro pár vyvolených a na členy z vysoká ser...
Miroslav Topil reaguje 11.7.2014 10:15
Nám nejde o halali. Nám jde o to udržet silnou organizaci která dokáže ochránit zájmy svých členů. A asi těch rozumnejch lidí moc není protože zájemců kteří rádi splní podmínky aby se k nám dostali je víc než dost.Ale už máme plnej stav tak musíme bohužel odmítat další zájemce o hostování nebo o členství. Letos jsme přijali dva mladé kluky za hosty a dva na adeptůru.
Miroslav Topil reaguje 11.7.2014 09:47
Pokud naše členská schůze odsouhlasila povinné členství v čmmj tak se naši členové jasně vyjádřily. A to si myslíte že když u nás bude někdo žádat o členství a bude vyhrožovat soudama že se nenajde jinej důvod k tomu ho nepřijmout a nebo vyhodit? Máme v MS právníka a ten to ošetřil tak aby to nebylo soudně napadnutelné. A i kdyby se někomu nakrásně podařilo se nějakým zázrakem dostat takovým hrubým nátlakem k nám do MS že by mu to stálo za to? S takovým člověkem bychom rychle zatočily a ještě rád by odešel protože by jsme mu tam to členství pěkně znepříjemnily. Například kde je psáno že musí dostávat povolenky ? A takových možností je víc. To že je víc mysliveckých organizací ještě neznamená nic. V dnešní době lobistů jenom silná a dobře vedená organizace má možnost přežít a uhájit zájmy svých členů. Chtěl bych vidět jak se soudně domáháte vstupu do cechu Svatého Huberta pokud jste nesplnil jejich podmínky pro přijetí. Mně osobně by musela hanba ufackovat kdy jsem se někam kde mně nechcou cpal přes soudy a přitom nesplnil jejich požadavky, to bych radši skončil s myslivostí než toto Mirda .
Bohumír Novák reaguje 11.7.2014 07:16
Mysliveckých organizací jako ČMMJ máme několik (i pojišťoven) a vedoucí úloha ČMMJ zatím nebyla uzákoněna, takže vyžadovat povinné členství v ČMMJ je blbost. Pokud má některé MS ve stanovách povinné členství v ČMMJ a někoho kvůli tomu nepřijmou nebo dokonce vyhodí z MS u soudu to MS a předseda projedou tak, že je už do konce života na myslivost přejde nálada.
Miroslav Topil reaguje 10.7.2014 07:45
Myslím že debata je vyčerpávající.Názorů jsme slyšeli dost. Ať se každý pojistí kde se mu líbí. Mirda
Josef Voborník reaguje 10.7.2014 05:53
Plně souhlasím. Já bych sice byl pro povinné členství všech myslivců v ČMMJ, ale ze zcela jiných důvodů, kzeré jsem dostatečně objasnil už dřív. A rozhodně bych oddéloval povinné členství v ČMMJ od nutnosti být pojištěn u Halali.
Karel Kolář reaguje 9.7.2014 21:54
Jsem členem ČMMJ, ale ani v hodně blbým snu by mě nenapedlo, abych navrhl takovou omezenost do stanov. Proč by MUSEL někdo být v ČMMJ? V našem MS jsme tři lesníci. Dva jsou ve službách LČR. Oba mladí, pejskaři, pracovití, bezproblémoví chlapi. Jejich zaměstnavatel je pojišťuje u jiné společnosti než je Halali, protože dostal jinde lepší a výhodnější nabídku. O tyto mládence (30 a 38 let) bychom takovou potroublostí, zavánějící komunistickou direktivou, přišli. Nebylo by lépe, kdyby se každý rozhodl sám a zvážil svoje vlastní priority?!
Arnošt Bárta reaguje 9.7.2014 20:46
Pane Topil, máte úplnou pravdu. Škoda, že jsme to před lety taky nedali do stanov, já bych byl pro. Teď budeme tvořit nové, ale dnes už to neprojde ani náhodou. A na ty blbý kecy druhých se vykašlete.
Miroslav Topil reaguje 9.7.2014 19:58
Loni jsem se psem udělal 4. zkoušky tak že mě se to členství vyplatilo. Nejsem milionář a přesto mi není líto zaplatit členství, asi bych byl rád pokud by bylo odděleno od halali ale není tak se z tím musím s žít. Jsem myslivec tak jsem v ČMMJ i když kromě těch zkoušek pro mě osobně nic neudělala. Ale třeba někde jinde pomohla jiným já nevím. Pokud to někomu vadí tak ať není v ČMMJ , ale blbý keci na mou adresu si nechá na jindy, a tím nemyslím tebe Leone Myslivosti Zdar
Miroslav Topil reaguje 9.7.2014 19:30
Dohodli jsme se na tom všichni ještě asi před 4,roky a nejsme jediní. To jsme nemuseli řešit a pokud vím tak nikdo neměl vážnější připomínky. Je nás ve spolku asi 34 a až na drobné občasné neshody ( ale ty jsou všude) jsme dobrá parta. O tom co pro nás čmmj udělala krom levnějších zkoušek nic nevím. Ale jsme myslivci tak jsme členy ČMMJ. Pokud by došlo na lámání chleba tak podle stanov pokud by náš člen nechtěl být člen čmmj tak by musel opustit naše řady. Tak je to ve stanovách nevím jak by se to řešilo jinak pokud by jsme nezměnili stanovy. Pokud všem tak vadí jak je vedeno čmmj tak proč s tím něco neděláte? Kecat u piva v hospodě dovede každý.Vím že spojení s halali není moc šťastné
Leon Zumr reaguje 9.7.2014 15:29
To jsem si Mirku do poslední chvíle myslel že to je je sranda a ono je to u vás takhle opravdu:-))))Tak by mě zajímalo jak by jste to vyřešily kdyby došlo k tomu co napsala paní Jezikova a jestli pro nás něco ČMMJ něco za posledních dvacet let kromě ostudy udělala?P.S. Za zkoušky si klidně zaplatím plnou cenu když nemám důvěru k pojišťovně Nalhali a rozdělit to nehodlají
Miroslav Topil reaguje 9.7.2014 13:11
Každej ať se pojistí kde chce u nás ve spolku to tak je kdo chce u nás být tak to musí ctít a psa mám pojištěného jinde. A je to pro to že pokud se ta pitomá čmmj uplně rozpadne tak nás ti ekoteroristi a trávožrouti umlátí čepicama a nebudete lovit žádnej protože se vás nebude mít kdo zastat proti nim a komu vadí 800. tak ať si odpustí 2, návštěvy v paluši a máje doma Mirda
Leon Zumr reaguje 9.7.2014 05:10
protože většina ví jak ty dobrovolný volby vypadají
Ron Gordon reaguje 8.7.2014 23:34
Nejsem zastáncem nějakého nařizování, ale nechápu proč jste se pustili do kolegy Miroslava. Jestli na tom ve spolku našli shodu a mají to ve stanovách je čistě jejích věc. Komu se to nelibí, nechť si najde jiný spolek, nic nenařizuje "nějaký strejda", ale stanovy spolku, které je povinen žadatel o členství respektovat.
Radek Pintner reaguje 8.7.2014 21:46
No Miroslave, nevím jestli je to úplně ořechové. Teda něco někomu nařizovat. Sám se rozhodnu kde se pojistím a ne ,že mi to nařídí nějaký strejda. Tím členové ČMMJ nepřibydou, spíš naopak. A pokud se nepletu, tak se to tu na nějakém vlákně už řešilo.
Leon Zumr reaguje 8.7.2014 21:29
tak teď jsem se fakt zasmál Miroslave koukám že soudruzi nevymírají :-))Já osobně jsem členství ukončil po telefonátu ohledně pojištění psů chtěl jsem vědět jak to je když jdu s větším počtem na hon jestli mám pojistku jenom na jednoho a nebo na všechny a dáma v nalhali nejdřív nevěděla a pak mi řekla že mám pojištěnýho jenom jednoho.Tak jsem vyrazil do čpp a mám po slevě za 283 pojištění pro sebe a dva psi
Miroslav Topil reaguje 8.7.2014 18:58
U nás jsme si dali do stanov MS že každý kdo chce u nás být členem a nebo hostem musí být v čmmj. A když pořádáme hony a naháňky tak taky přihlížíme jestli zvaní hosté jsou u čmmj.
Václav Cibulka reaguje 8.7.2014 16:38
Souhlasím s Arnoštem, a navíc jsme všichni v naději, že po personálním zemětřesení v ČMMJ se může ledacos změnit k lepšímu. Neříkám že hned a že musí, ale může.
Arnošt Bárta reaguje 8.7.2014 15:49
Kdyby záleželo jen na mě, tak bych do MS přijal jen člena ČMMJ. Pane Konečný já jsem za předešlých 10 let cvičil pouze dva psy a na tom, že jsem členem ČMMJ jsem na poplatcích ušetřil 5000, tak mi těch 10 let vyšlo jako bych platil pojistku 300Kč. Pojištění u Halali stojí 250 Kč, jinde vás levněji asi nepojistí. A komu se nelíbí, jak to OMS a ČMMJ vedou, tak má jedinečnou příležitost se projevit ve volbách do komisí OMS i do vedení ČMMJ. Vždyť každý MS si může navrhnout svého kandidáta. Ale ono zadarmo se nikomu dělat nic nechce. Já taky netvrdím, že je vše super, ale zastávám názor, kdo nic nedělá, tak aspoň ať neškodí. Takový názory, jaké píše pan Konečný mám fakt nejraději. Někomu hrozně vadí utratit 500Kč za rok navíc pro tak krásného koníčka jakým myslivost je (aspoň pro mě), ale pak je nechá za večer v hospodě. Taky znám pár takových zásadových nemyslících myslivců.
František Mlčoch reaguje 8.7.2014 14:12
Nesmíš zapomenou také na názor členů a výboru,Tvého Ms.V některých nejmenovaných Ms by Ti hooodně znepříjemnili život ,kdybys jen naznačil,že se pojistíš jinde.A je jim jedno z jakého důvodu bys tak učinil.Vím o čem mluvím.
Miroslav Pecher reaguje 8.7.2014 11:18
Pokud budeš aktivní kynolog, tak je lepší být v Čmmj. Platí se poloviční poplatky za zkoušky, výstavy v rámci OMS, sice už nemáš pojištěné psy při společném lovu černé a norování, ale pořád se to vyplatí.
Zdeněk Cedidla reaguje 8.7.2014 08:22
Pan Horáček má pravdu.Nejdřív si zjisti kam a jak se těch 800 korun rozdělí.Já jsem za 34 let provozu myslivosti zjistil,že za těch 800 korun živíme pouze nadřízené orgány od OMSU nahoru a pro združení zůstane tak akorát prd.Takže jak pan Horáček píše,přemýšlej jako myslivec než někomu svěříš svoje peníze.Pan Horáček opoměl,že veškeré kurzy,zkoušky atd. si zájemci musí platit sami
Jan Horáček reaguje 7.7.2014 23:18
Chlapče, jen tak nikomu nic nedáš. Kdo a za co organizuje republikové akce, zkoušky a memoriály loveckých psů, kurs pro začátečníky, který jsi navštěvoval, atd ...??? Neříkám, že ČMMJ dělá všechno a dobře. Naopak, dělá zásadní hovadiny. Když ale myslivci nebudou organizováni, jak myslíš, že to dopadne?? Nejdřív si zjisti, kam a jak se těch 800 rozdělí, potom přemýšlej jako myslivec a pak se rozhodni, kde se pojistíš. Hodně štěstí.
Vít Peterek reaguje 7.7.2014 22:10
dekuji za radu