ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Jubilejní daněk
Jubilejní daněk
vloženo: 11.1.2019 18:58
autor: Franta Cígl

úlovky (svět)

Sibírsky los - Rusko
Sibírsky los - Rusko
vloženo: 14.2.2017 14:36
autor: mirojevo

trofeje

Šesterák
Šesterák
vloženo: 21.8.2017 06:27
autor: Josef Vršan

zvěř v přírodě

...
...
vloženo: 16.1.2013 13:07
autor: Marek Drha

zbraně

PRO RADOST.
PRO RADOST.
vloženo: 20.9.2019 02:35
autor: Jaroslav Vlosovský

fotopast

ja som ani nazaľahol....
ja som ani nazaľahol....
vloženo: 5.2.2020 12:29
autor: pali1

myslivecké umění

Kočí Jan Uher  *1912
Kočí Jan Uher *1912
vloženo: 29.1.2020 18:22
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 233485 fotek (21 dnes)
  • 7962 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8905 inzerátů (9 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749324 komentářů fotek (47 dnes)
  • 12935 komentářů videí (1 dnes)
  • 3295011 hlasování fotek (232 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37671 registrovaných uživatelů
    3 dnes nových, 8 online

Připomínky a názory
Diskuze

Problém kormorán

Lukáš Doležal vložil 20.2.2011 14:02
Jak ve vašich honitbách narůstá početnost tohoto rybího predátora? Já jsem z Polabí a jejich počty posledních pár let jen a jen rostou,ale stále se nic neděje... velmi dobrý článek na http://email.seznam.cz/redir?hashId=3815954941&to=http%3a%2f%2fwww%2echytej%2ecz%2fclanky%2f1004%2fproblem%2djmenem%2dkormoran%2f
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Michal Baručák reaguje 9.4.2013 12:23
http://tn.nova.cz/zpravy/regionalni/eu-chce-podporit-odstrel-kormoranu-v-cesku.html
Martin Saifrt reaguje 11.1.2013 17:51
Pro Josef Kouba: Účastnil jsem se takovéto akce pořádané rybníkáři na Chlumecku.Taky koušely střílet ještě za raní tmy na vysokých topolech, ale padly 3 rány a všechno odlétlo pryč. Ty kurvy si to pamatovaly a měsíc se k nim nedalo dojít na 200m. Na dálku brokama to je pass, nahánět je z loděk nemá cenu.
Patrik Dvořák reaguje 24.11.2012 00:19
Aspoň pokud to budou platit myslivci se ty stavy sníí nebo ne ??? Samozřejmě by byla blbost pokud by to bylo tak jak si myslíte je nějak chránit, myslim lovit jakkoliv.No ale to se taky asi nestane, že???
Martin Myslín reaguje 23.11.2012 09:21
Dovolím si oživit toto téma, neb je asi zbytečné zakládat nové. Vývoj se kupodivu posunul i tady a je na diskusi zda správným směrem - od 1.1.2013 přestává být kormorán zvláště chráněným živočichem - nejsem právník, ale dle toho co vím to de facto znamená, že se rybníkářům přestanou vyplácet škody. Kormorán bude i nadále chráněn v nižším stupni, takže ho nebude možné střílet jinak než na povolení vydané obcí, jeho přeřazením také mizí z působnosti krajů a převedením na obce tak přestanou platit celoplošné krajské výjímky k odstřelu a plašení. Navíc si nejsem jist jak to bude od nového roku s proplácením škod a zda to neskončí na uživatelích honitby?? Kormoránů u nás zimuje okolo 20 000 takže pokud by se to hnulo směrem k myslivcům znamenalo by to patrně velký finanční problém pro MS. Víte o proplácení škod někdo něco bližšího? Je možné, aby to spadlo na myslivce, ačkoliv kormorán nebude zvěří se stanovenou dobou lovu? Děkuji. Mám obavu, aby krok správným směrem (snížit neúnosné stavy), nepřinesl ještě větší potíže než předchozí stav nestav.
Zdeněk Novák reaguje 22.4.2012 08:07
Hned jak sedne před posed tak sestřelit.
Marek Šimšálek reaguje 7.3.2012 20:00
Dobrý večer páni myslivcí. Dávám vám sem další odkaz na problematiku o kormoránovi , je to z konference , která se uskutečnila v Plzni. http://www.chytej.cz/clanky/1168/konference-crs-o-kormoranovi/
Patrik Dvořák reaguje 11.2.2012 15:15
No jasně jak jinak a kdo je proti at ty škody platí.
Josef Kouba reaguje 10.2.2012 22:49
Na nocovišti malorážkou...
Marek Šimšálek reaguje 9.2.2012 20:26
Patrik Dvořák : Asi tady , je to fakt smutný :-( http://www.chytej.cz/rybarska_videa/1428/cerna-smrt-v-plzni/
Patrik Dvořák reaguje 3.2.2012 11:29
Kde jsou ty potvory teď????
Pavel Procházka reaguje 20.1.2012 14:05
Souhlasím s panem Vilšerem, byl jsem na Slovensku a zrovna měli sčítání kormoránů na Váhu. Má jich být na celém povodí 800, nasčítají 2500, takže mají povolený 1700 odstřel a nedělají kolem toho žádné cavyky. Mimochodem u nás, jak zamrznou jezera, tak jich 200 vletí párkrát na řeku a je vymalované. Teď jsem někde četl, že na Jižní Moravě mají nějaký odstřel povolit, ale pouze na tekoucích vodách, ale než se úředník pohne tak budou pryč a na podzim jich doletí jednou tolik.
František Bárta reaguje 12.1.2012 21:30
Čemu se divíš Patriku? Zimní pneu jsou povinný a taky je vlastně mít nemusíš.Co na to říct.
Patrik Dvořák reaguje 12.1.2012 19:38
No tak a zase nic, proč chtějí dávat možnost plašení a lovu jen na tekoucích vodách a na rybnících platit škody, ono se to asi někomu vyplatí, že??? Je tady normálně bordel, kdyby prostě povolili lovit odstřelem a dali 500,-kč zástřelný byylo by to za pár let vyřešený,ale tady se musí vymýšlet p....ny a zase nic,že??
Marek Šimšálek reaguje 12.1.2012 14:57
Zdravím , možná se už ledy konečně pohnou a bude se stím konečně vláda zabívat a přeju aby vám umožnila jejich stavy snížit. Je to někde okolo 13.50 minuty :-) http://voyo.nova.cz/product/zpravy/27256-televizni-noviny-11-1-2012
Marek Šimšálek reaguje 20.12.2011 21:04
Pavel Vilšer no a tady je právě ten kámen úrazu , jinde to jde , unás to nemůže jít , páááč tady v té republice je všechno naruby a do toho hlavně ty zákony :-(. Jinak přeji hezký večer . :-)
Marek Šimšálek reaguje 20.12.2011 21:02
Dobrý večer . Patriku , taky do toho moc nevidím , jen mě šlo hlavně oto , aby se veřejnost a lidi co mají co do činění s Kormoránem o tomto problému dozvěděli a to co nejvíc. Díky za reakci :-)
Patrik Dvořák reaguje 20.12.2011 08:29
Ahoj Marku, teď jsem dočetl článek a viděl video co jste tady nastínil. Jedním slovem hnus, ono jako všechno v tomto státě za posledních 20 let .Tady nemá cenu cokoliv psát, já jsem na jaře viděl papíry , kde je možno lovit kormorána a ta naše říčka tam není a víš co, mě to nemusí vadit, jsem myslivec a na rybníčku kde chytáme, tam nepřiletí, tam přišmatle akorát vydra a to se pořeší a je zase chvilu klid. No ,ale když ty černý svině vidím, i zadarmo je(plaším olovem) oceláky neuznávám, myslim si, že to je další chyba v zákoně, jako stovky jinejch, tudíž nekomentovat a držet se toho nejlepšího.Nerozumím tomu, snad jen to, že ty zasraní ouřadi nejsou zodpovědní za ty svoje rozhodnutí a za to si můžeme sami. No kdyby to bylo na mě - 1) Lov na nocovištích okamžitě povolit, není důvod si myslet,že je to proti nějaké tradici, tady jde o ochranu naší přírody a našich ryb. 2)Okamžitě platit zástřelné a jak dobře počítal ten chlapík v tom videu, motivace zajímavá a myslim si, že by na ně některý MS i dělaly hony, co se týká těch počtů je to jasný!!! 3) Pokud někdo by jako myslim tím,,ochranáře" protestoval ,ať se podílí na placení škod, vona je ta drzost přejde. Jinak na konec bych chtěl říct, jak se může něco dobrýho stát v tom našem posranym , rozkradeným státě, když se nenajde rychlá jednoduchá shoda na takovýmdle ,pro mě zatim řešitelným problému???
Marek Šimšálek reaguje 19.12.2011 20:16
Dobrý večer , před pár dny , jsem vám sem dal odkaz na článek o Kormoránovi Velkým. Nevím sic z jakého důvodu to odtuď zmizelo, jestli to nějaký admin smazal , což je škoda , ale je mě to líto. No dneska vyšel po roce další článek o Kormoránovi Velkým , kde se to přímo týká i vás a je tam i půlhodinové video o celkovým problému tohoto ptáka co nám rybářům dělá nemalé škody. Doporučuji opravdu si to pustit a přečíst , velmi zajimavé výsledky a poznatky , a hlavně zatím neřešitelnej problém. Děkuji a Lovu zdar. Dávam sem znova odkaz o této problematice. loňský článek p.Míry Ospreje, který se o toto zasloužil a jemu a podobným velikej dík. http://www.chytej.cz/clanky/1004/problem-jmenem-kormoran/ Dnešní nový článek : http://www.chytej.cz/clanky/1128/kormoran-jak-to-bude-dal/ Video : http://www.chytej.cz/rybarska_videa/1395/
Marek Šimšálek reaguje 19.12.2011 20:15
Dobrý večer , před pár dny , jsem vám sem dal odkaz na článek o kormoránovi Velkým. nevím sic z jakého důvodu to odtuď zmizelo, jestli nějaký admin to smazal , což je škoda , ale je mě to líto. No dneska vyšel po roce další článek o Kormoránovi Velkým , kde se to přímo týká i vás a je tam i půlhodinové video o celkovým problému tohoto ptáka co nám rybářům dělá nemalé škody. Doporučuji opravdu si to pustit a přečíst , velmi zajimavé výsledky a poznatky , a hlavně zatím neřešitelnej problém. Děkuji a Lovu zdar. Dávam sem znova odkaz o této problematice. loňský článek p.Míry Ospreje, který se o toto zasloužil a jemu a podobným velikej dík. http://www.chytej.cz/clanky/1004/problem-jmenem-kormoran/ Dnešní nový článek : http://www.chytej.cz/clanky/1128/kormoran-jak-to-bude-dal/ Video : http://www.chytej.cz/rybarska_videa/1395/
Patrik Dvořák reaguje 31.8.2011 21:34
Problém by nebyl, kdyby zákonodárce nebyl debil.
Jiří Wenzl reaguje 30.8.2011 12:59
To by mne tedy zajímalo, jak je to s tím vodním ptactvem a municí do brokovnic, jestliže to ptactvo je daleko u vody. Třeba hejno husí na poli.
tomas baca reaguje 29.8.2011 21:51
pavle u nás kormorány loví bud malorážkou nebo reminktonem a poslouchaj na to
František Bárta reaguje 8.7.2011 09:00
No tak,víc neumíš? To je mi tě líto. Jestli ti při tom běhání,nevyběhl i zbytek mozečku BLBEČKU.
František Bárta reaguje 7.7.2011 17:09
Já nevím,proč nám ten trotl říká,že jde běhat? Vždyť mu to nikdo nevěří.Spíš jde pytlačit kormorány,aby měl se psem co do úst.
tomas baca reaguje 7.7.2011 15:52
taj je pak pozdravuj až pojedeš svojí skořápkou po moravě
tomas baca reaguje 6.7.2011 18:17
pavle letos sem jich viděl už osum plavat po moravě od postřelmova na mohelnici a lítat se jim nechtělo jen se tak převalovali na vodě asi sou nějací degenerovaní či co
Martin Surý reaguje 17.5.2011 13:51
Scela souhlasím s tím kormorána ne ze zákona chránit nýbrž ze zákona střílet , jelikož jsem i rybář ,srdce mi krvácí když vidím ,jak kormoráni pustoší naše vody,je to opravdu hrůza.Bylo by záhodno s tím to tématem něco udělat ,protože jinak to bude mít fatální důsledky na naše vody.Děkuji Surý.
MartinToman reaguje 10.4.2011 21:27
zdravím, tak tady pročítám diskuze a spíš mi přijde, že pan Jan, spíše provokuje záměrně za účelem pobavení. Vždyť to snad ani není možný, aby člověk, který se snaží alespoň trošku angažovat, v něčem ohledně ochranářství, natož pak myslivosti vypouštěl tolik nesmyslných a zcestných, nebo dokonce zvěři škodících prohlášení. jestli to tak není tak si troufám tvrdit, že naprostá většina z ostatních toho věděla mnohem více už před desátým rokem života.
Martin Myslín reaguje 9.4.2011 14:53
Experiment nevysazovat ryby na určitém úseku řeky??? To jsem se fakt pobavil, hodnotná vědecká práce. Nevidím důvod hájit a považovat za ohrožené něco čeho jsou destitisícová hejna k tomu samozřejmě každoročně škody v deítkách milionů. Celý systém přísné ochrany ohrožených druhů to staví naprosto na hlavu a když pak mám přesvědčovat jiné blbce, že je třeba ochraňovat jiné ohrožené druhy tak mi o hlavu obijí vždy kormorány, díky kterému vypá celá ochrana přírody jako cirkus s šíleným principálem.
Lukáš Doležal reaguje 25.3.2011 20:33
já bych nábojů nelitoval,ale někde je to s tou vyjimkou složitější
křovák reaguje 15.3.2011 06:09
S povolením odstřelu kormorána v některých lokalitách nelze než souhlasit.
tomas baca reaguje 14.3.2011 22:42
pavle nej .komentář
Patrik Dvořák reaguje 14.3.2011 21:51
Lépe to nešlo napsat!!!!
Patrik Dvořák reaguje 11.3.2011 21:06
¨Ty hnízda hm,no a co přemnožený miši zemědělci tráví a ochranáři taky nic neříkají.Jo ale ta malorížka to je stejný jak mi jeden děd říkal,když se přemnoží pernatá tak večer někde spí tak si tam běž sednout a kde je nas...no tam spí.
Zdeněk Zapletal reaguje 11.3.2011 15:04
Jan se neozval,ale to příjde:-))))Přeji mnoho hezkých zážitků.
Zdeněk Zapletal reaguje 10.3.2011 22:44
Pane Vilšere Vy jste asi větší drak než já. Brok je problém, již se nevrací, po malorážce vzlétnou, ale zase usednou:-))))
Lukáš Doležal reaguje 27.2.2011 14:46
na tommto případu je vidět,že tvrzení že žádnou vodu nemůže kormorán vyžrat, pořád se rozšiřuje výskyt do míst kde před tím ani neprotahovali a najednou zde zimují a a samozřejmě loví, já jen doufám, že se situace nezačne řešit příliš dlouho...
Žaloudek Josef reaguje 20.2.2011 15:35
Minulý týden,jsem se pracovně pohyboval u Světlé nad Sázavou.Řeka Sázava v úseku Havlíčkův Brod-Okrouhlice,v jednom místě napočítáno 150ks kormorána+nějaké volavky a to byl úsek cca 500 metrů dlouhý.Což je skoro 2 tuny ryb měsíčně.A takových úseků bude mnoho,před pár lety jsem tam kormorána neviděl.Hrůza,podle mě by se mělo začít něco dělat
Lukáš Doležal reaguje 20.2.2011 14:04
omlouvám se adresa je zde http://www.chytej.cz/clanky/1004/problem-jmenem-kormoran/