ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Můj jelen z letošní říje
Můj jelen z letošní říje
vloženo: 25.9.2019 11:19
autor: Michal Klouda

úlovky (svět)

sibiř
sibiř
vloženo: 29.9.2015 21:28
autor: František Strnad

trofeje

Detail včerejšího  srnce.
Detail včerejšího srnce.
vloženo: 30.5.2016 00:27
autor: Milan Ječný

zvěř v přírodě

Liška vs. řeka 3
Liška vs. řeka 3
vloženo: 26.3.2012 13:43
autor: Marek Drha

zbraně

V dílně...
V dílně...
vloženo: 8.1.2016 11:48
autor: jirka krbeček

fotopast

trocha adrenalinu
trocha adrenalinu
vloženo: 13.3.2014 16:33
autor: Jaroslav Válek

myslivecké umění

farbiar
farbiar
vloženo: 26.3.2014 19:07
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233475 fotek (11 dnes)
  • 7962 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8901 inzerátů (3 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749316 komentářů fotek (39 dnes)
  • 12934 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294914 hlasování fotek (135 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37668 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 13 online

Připomínky a názory
Diskuze

Puškohled-EDENBERG 3-9X56 CE

Jiří Vykrut vložil 2.12.2012 19:17
Máte jej někdo a jaké máte zkušenosti?
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Milan Dejda reaguje 26.7.2013 17:48
ahoj měl sem to při mém začátku na kulobroku ZH a vydržel mi docela dlouho cca.6 let potom se rosypal.Pokud chceš dobrý levnější puškohled jdi do Jukona 3-12x56 vyjde na cca.8000kč,Už slyším zastánce,Meopty že je to šmejd,ale pánové mě ten šmejd slouží na 30-06 Ý LET BEZ PROBLÉMU.a mimo kontrolního výstřelu nemusím nastřelovat.Po mé zkušenosti s Meoptou už nikdy více a Jsem zrovna z těch,kteří dřou v kolbence i v sobotu a nemám na drahé vybavení.Né vždy laciné je nekvalitní.
Pavel Oravkin reaguje 8.3.2013 16:38
Zdravím.Vlastním 1.5-7x50.Ve dne ucházející,ale v noci za zhoršených světelných podmínek je to mizerie.A to nehovořím o červeném bodu.Už při zapnutí na první stupeň čočka zčervená a není skoro nic vidět.Naletěl jsem reklamě z jednoho,jinak výborného slovenského časopisu pro myslivce.
Jaromír Kugel reaguje 25.12.2012 12:02
Na zkušenosti se neptej, nebo se rozpláčeš... Tenhle šmejd nekupuj. Minimálně Meoptu a lepší...
Jaroslav Hudlík reaguje 25.12.2012 10:00
Nebrat.Když pušlohled tak zeiss nebo meopta.
Miloš Richtrmoc reaguje 23.12.2012 07:24
Bratr si před léty koupil nový 1.5-7x50 jako dočasné provizorium na novou kulovnici ráže 8x57js.Světelnost opravdu nic moc,ale nástřel držel v pohodě.Používal ho několit let.Nyní jsem mu ho nastřeloval na takovou tu pracovní flintu ráže 308win.Mechanika maká,nastřel drží.Možná měl jen šťěstí na dobrý kus.Lovu zdar
Jiří Vykrut reaguje 22.12.2012 21:18
Mám jej půjčený od kolegy,zatím sem spokojený 4kusy srnčí a jedna liška na sněhu.Je fakt že ve tmě je houby vidět pokud není sníh ale sem rád i za to co mám než našetřím na nějaký jiný ale radši se ho rychle zbavím.Nemůžu si dovolit s finančních důvodů meoptu nebo jiné podobné ale neche se mi kupovat nějaký šmejd jako ste napsali.
Ľuboslav FURMAN reaguje 11.12.2012 20:16
Neviem, ale u mňa nikdy nejako neoslovili výrobky čínskej proviencie. Lebo predpokladám, že tam niekde bol Edenberg vyrobený. A je veľa značiek podobných tomuto puškohľadu, a to dokonca aj vzhľadovo. Nieje teda ťažké si domyslieť, že boli vyrobené v jednej fabrike, jedným a tým istým výrobcom. Nuž, človek ktorý si váži svoje peniažky, by si mal 2x dobre rozmyslieť. Prečo??? Nuž, ja som edemberg mal, a to ešte v časoch keď som ako mladý, začínajúci poľovník naletel istej reklame v slovenskom poľovníckom periodiku, kde ho svojho času nevedel šéf tohoto periodika vynachváliť. Po 2 a po roku a úplne minimálnom počte vystrelených nábojov z kalibra 7x64 mi utrhlo a dokonca prevratilo zámernú osnovu asi o 30 stupňov do prava. Reklamácia nehrozila, nuž mi iba zostali očí ako sa vraví pre plač. Ale je celkom možné a ja to nepopieram, že sa nájde zopár šťastlivcov, ktorým to funguje. Nuž asi som mal šťastie ako Vy vravite, že ten môj bol z ,,páteční směny,, (sorry, ak som to nenapísal správne). Jesto však pravdou, že pokaziť sa môže aj puškohľad od renomovaného výrobcu. Ja som však reklamoval aj Hakko Superb, japonský puškohľad na ktorom sa mi vo vnútri na šošovke vytvorila vzduchová bublina a reklamácia prebehla absolútne rýchlo. Na mojom edenbergri 3-9x50 pri trochu horšej viditelnosti nebolo vidieť vnoci takmer nič, a mám podozrenie, že optika nebola sklenená ale plastová. Aspoň tak sa vyjadril optik, ktorému som ho raz ukázal. Nuž, odvtedy si dávam sakramenský pozor na to čo kupujem. Takže ten kto to z poľovníctvom myslí naozaj vážne a poľuje intenzívne a zodpovedne, tak sa značkám ako je Edenberg, Tasco, Odeon, apd zrejme vyhne. Ja viem, možno zo mnou teraz viacerí nebudete súhlasiť, ale môj zámer sa trocha zvrtol, a napísal som to tak ako to vnímam ja.
martin houdek reaguje 8.12.2012 07:30
Mam stejné zkušenosti jako Michal Jurča,kolegové s Meoptou lovili a já jen koukal.Edenberg jsem vyhodil a koupil Meoptu.Byla drahá,ale zas je s ní vidět.
Michal Jurča reaguje 7.12.2012 14:42
Zdar. Tak to tady čtu a musím si přisadit i já... Měl jsem jej a díky bohu ho nemám. Ve dne dobrý, ale když jsem jel ke kolegovi na prasata a prasata došly na hromadu a byly ode mne cca 20 m a já jsem jej okem viděl, v dalekohledu seper a tak jsem se připravil morálně na vyvrhování....no a tak jsem vzal flintu a vybral jsem si kus...a..v puškohledu jenom "mlíko"...ani siluety...nic. Myslím si, že než tento nový puškohled-to jsem s raději koupil Meoptu 3-12x50 s bodem...byla cca 5 let stará a nedá se to srovnat.. Prostě nebrat..A tvrzení, že na měsíčku či na sněhu je s ním vidět...no a s kterým není??? Pokud nejsem dobré světelné pomínky či bílé pozadí, tak to nemá smysl...tóť můj názor..
Lubomír Černý reaguje 7.12.2012 07:57
Romane,smekám před Vámi,už mne dlouho svědily prsty odpovědět něco v podobném smyslu.
Roman Skřejpek reaguje 6.12.2012 20:08
Proč se s tím zaobírám?No držím se jednoho pořekadla a to,že pokud kráčíš po schodech nahoru,tak se slušně chovej k těm které potkáváš cestou a slušně je pozdrav,neb až půjdeš dolů tou samou cestou,budeš potkávat třeba ty samé a jak bude dobré když k tobě budou vstřícní.Chápu prostě jen ty ci na to nemají hned přes vše že v drtivé většině poctivě pracují.
Roman Skřejpek reaguje 6.12.2012 19:50
Tak třeba Browning BAR II.saf.300WM s BOSS
Miloš Nejezchleb reaguje 6.12.2012 15:33
Jenomže jsou myslivci kteří musí na 1000E chdit dva měsíce tvrdě makat , a bohužel jich bude asi dost.Já mám PENTAFLEX už přes rok lovím v noci uplně běžně a dobrý. Před tím Meopta a za tři zimi třikrát na reklamaci.
Roman Skřejpek reaguje 5.12.2012 21:57
Edo,Edoši mám i držší jak 1000 Euro.
martin houdek reaguje 5.12.2012 19:50
Měl jsem Edenberg 3-9*50,čtyři roky spokojenost a pak začal utíkat kříž.Našetřil jsem koupil Meoptu 3-12*56rd.Jsem bez starostí a spokojen.
Filip Pětivlas reaguje 5.12.2012 18:06
Jinak kdybych neměl na dražší puškohled, edenberg bych nebral. Mám kamarády, co se jim rozsypal. Z levných puškohledů bych zkusil vsadit na pentaflex. Rozhodně to nebude žádný zeiss, ale myslím, že vzhledem k ceně není na špatné úrovni..
Filip Pětivlas reaguje 5.12.2012 18:00
Rozhodně bych nebral jako svaté, co napíšou v myslivosti. Tam už chválili různé kýče. Jinak taky jsem porovnával Duralyt s meoptou i s jinými a pro mě na tom byl mnohem hůř. Akorát ten bod se mi moc líbil. Ale kamarádovi se zase koukalo dobře s duralytem, takže asi rozdílné oko, nemám důvod mu nevěřit. Tímto z mé strany končím, téma je jiné..
Jiří Vykrut reaguje 5.12.2012 17:51
Děkuji za komentáře.
Filip Pětivlas reaguje 5.12.2012 16:26
Eduarde, nevím nevím, ten rossler je slušná zbraň za slušnou cenu, ale Zeiss duralyt mi jako špičková optika zrovna nepřijde. Za stejnou nebo i menší se nechá koupit mnohem mnohem lepší "dospělý" puškohled. Duralyt má dobrý bod a za světla se s ním nekouká špatně, ale už si ho měl někdy sebou v noci a porovnával si ho s puškohledem, který je na tom cenově podobně? Myslím si, že ne.. Neříkám, že je vyloženě špatný, ale na to, co umí, mi přijde cena zbytečně vysoká. Já ho porovnával a určitě bych ho nekoupil. Ale každé oko možná vidí jinak..
Martin Vodička reaguje 5.12.2012 14:50
Eduarde, chceš tedy říct, že si koupíš luk a oštěp a namontuješ si na něj Zeisse nebo Swarovského a bude to to samé jako hromová hůl s Edenbergem???? Tvé názory jsou docela zajímavé. Samozřejmě, že Edenberg není žádný top puškohled, ale (jak jsem psal už před tím) otcovi dobře slouží. Je jen na panu Vykrutovi, jak se rozhodne. Já mu podal jen svůj postřeh. Lovu Lesu!
Martin Vodička reaguje 5.12.2012 14:46
Eduarde, chceš tedy říct, že si koupíš luk a oštěp a namontuješ si na něj Zeisse nebo Swarovského a bude to to samé jako hromová hůl s Edenbergem???? Tvé názory jsou docela zajímavé. Samozřejmě, že Edenberg není žádný top puškohled, ale (jak jsem psal už před tím) otcovi dobře slouží. Je jen na panu Vykrutovi, jak se rozhodne. Já mu podal jen svůj postřeh. Lovu Lesu!
Jiří Zábran reaguje 5.12.2012 14:46
Omlouvám se,ale článek 5.12.2012 14,40 byl ode mne,byl jsem odhlášen,tak je tam jako anonym.Tímto bych to chtěl napravit.děkuji
Milan Jirmann reaguje 5.12.2012 14:42
Nerad, ale tentokrát musím s Edou souhlasit. NEBRAT!!! Znám chlapy, kteří se před několika lety, když se puškohledy Edenberger u nás a na Slovensku začínaly prodávat, nechali strhnout reklamou v časopisu Hubertlov a puškohledy této značky koupili. Už je nemají, protože se jim rozsypaly. LOVU ZDAR!!!
Roman Skřejpek reaguje 5.12.2012 13:31
Eduarde,psal jsem v době nouze,sice rozhazovat nemohu,ale v trezoru mně stojí 7.zbraní.Dnes když jdu ven tak spíše přemýšlím kterou z tří kul.vyvětrat:-)).Ale že jsem OSVČ v oboru kamnářství a kamna krby se staví do zámrzu,tak hlavní sezona k lovu je již v trapu a sedět v mrazech,tak to mám již za sebou.Pokud jdu lovit tak raději zateplená kazatelna a kamínka na biolíh:-))
Martin Vodička reaguje 5.12.2012 12:37
Jo a litovat ho určitě nemusíš!
Martin Vodička reaguje 5.12.2012 12:36
Eduarde, kdy jsi věděl kolik ta flinta s touto optikou nalovila, tak by Ti zřejmě spadla brada.
Zbyněk Bulva reaguje 5.12.2012 12:16
Ani bych tuto diskusi nerozváděl stojí za ...... Měl jsem v průběhu jednoho měsíce 2 nechal jsem si vrátit peníze.
Roman Plachý reaguje 5.12.2012 05:57
Značka SUTTER 3-12x56 s bodem na zkk601 ráži 7x57,máte zkušenosti
Miroslav Farmačka reaguje 4.12.2012 19:53
Nástřel drží,ve dne vidět přes něho perfektně, vnoci při zapnutem červeném bodu po 6 letech není vidět skoro nic. Jako by tam byly pavučiny. Nechal jse poslat do Ruska na opravu,tak čekám kdy to příjde opravené.
Martin Vodička reaguje 4.12.2012 18:38
Oec loví s Edenbergem už 12 let (3-10x50 s bodem). Za ty roky a za ty peníze co stál, je s ním už hůř vidět. S Meoptou to nemá cenu srovnávat, ale pokud Ti Tvé finanční příležitosti nedovolují koupi něčeho lepšího, tak bych Ti i na Edenberga "kývnul".
Jakub Hrobár reaguje 4.12.2012 17:41
Mám Edenberg 3-12x56 nástřel mi drží v pohodě, světelnost v noci není žádný obrovský zázrak ale pokud trošku svítí měsíček nebo je sníh , nebo je kolem uplňku a je světlé podloží vidět je, známý ho srovnával se starší meoptou a prý neviděl žadný znatelný rozdíl. Ale nedá se čekat zázraky kvalitní optika má cenu někde jinde.
Roman Skřejpek reaguje 4.12.2012 17:35
Obecně u těchto puškohledů je horší světelnost,ale lovit se sním dá.Měl jsem jej v době nouze a lovil jsem.Raději lovit s něčím,než sedět doma.Doba je zlá a ne každý může ze dne na den zaplatit slušnou optiku.
Roman Plachý reaguje 4.12.2012 17:00
také by mně zajímal názor na tuto značku,mám o něj také zájem
Jiří Vykrut reaguje 4.12.2012 16:33
Nikdo nemáte zkušenosti?