ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

rarita
rarita
vloženo: 10.8.2020 15:19
autor: františek bajaja

úlovky (svět)

lov v PL
lov v PL
vloženo: 19.10.2014 17:12
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

Včerejší srnec
Včerejší srnec
vloženo: 12.7.2019 20:01
autor: Milan Jirmann

zvěř v přírodě

...
...
vloženo: 11.9.2012 13:43
autor: Marek Drha

zbraně

Nůž rytý na zakázku II.
Nůž rytý na zakázku II.
vloženo: 12.2.2015 14:11
autor: Petra Hanzlíková

fotopast

Náš král
Náš král
vloženo: 16.3.2018 19:58
autor: Petr Hruška

myslivecké umění

farbiar
farbiar
vloženo: 26.3.2014 19:07
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233478 fotek (14 dnes)
  • 7962 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8902 inzerátů (4 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749317 komentářů fotek (40 dnes)
  • 12934 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294955 hlasování fotek (176 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37669 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 7 online

Připomínky a názory
Diskuze

Volba prezidenta a myslivost

Bohumír Nekola vložil 24.1.2013 08:37
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Pavel Štěrba reaguje 12.1.2018 13:47
Tak co Bohouši, už jsi nám vymyslel, koho máme dneska volit?
Miroslav Dlabaja reaguje 15.2.2014 21:31
proč aaaaaa reaguješ, bez jména to dělá jen největší spodina bez cti a jestli jste myslivec o to hůř, že jste v našich řadách.
Josef Voborník reaguje 13.2.2014 21:18
Jediný rada, Aničko - KANDIDUJTE !
Petr Kjusus reaguje 7.2.2013 22:49
Amálie
Petr Kjusus reaguje 7.2.2013 22:48
Viz- Opička Makak- myslím, že informace nejsou nikterak tajné. A je tady ještě jedna honitba - Amáliem oplocená bažantnice a pole mezi lesy. Jinak co se týče vedoucího myslivečka naprostý souhlas.
Leon Zumr reaguje 7.2.2013 21:36
nojo alkoholix nám to s agentůrou Palas spol předvede :D
Opička Makak reaguje 6.2.2013 19:12
Dědo z lesa, kdo ti poskytl ty informace o Lánské oboře? Jsou dost zavádějící. Naháněk v oboře je zcela určitě více. Navíc tu máme honitbu Lánské lesy, která se rozprostírá kolem Lánské obory. A tam byly vždy naháňky dvě. Navíc si lovečtí umělci zřídili prasečí obůrku, kam se transportuje černá zvěř pro údajné snížení počtu černé zvěře v oboře. Ale výsledek je prakticky nulový. Pouze se nám po části obory propagují papaláši podnikatelé a jejich doprovody. Dědo z lesa, silně pochybuji o tom, že informace jsi dostal od vedoucího myslivečka. Ten je na poskytování informací dost arogantní. A klientela ze zahraničí? To bylo za vedení ing. Ziegrossera nebo ing. Šmondrka. Stávající lovčí to koulí na východ, protože se německy nedomluví. On se ostatně nedomluví ani rusky. Movitá klientela mizí, protože chování lovčího je značně, ale značně arogantní. Od té doby co leze do něčí prdele se z něho stal malý vůdce. Až bude kopnut do prdele, tak se lovecká veřejnost dozví prasárny.
Pavel Štěrba reaguje 27.1.2013 20:08
Ono to spíš výpadá, že jistý Homo sapiens předčasnus ejakulus a pak hovnus erektus!
Vošicky Josef reaguje 27.1.2013 17:39
Tak jsem čekal že tam bude Karel,alespoň bychom se mohli pokusit zvrátit zákon o norování na ostro když nám ho ochranář Venda smetl ze stolu se slovy"že má lištičky rád"
Radek Pintner reaguje 27.1.2013 16:26
Nebo Hovno Serektus?
Jiří Lengyel,starší reaguje 27.1.2013 15:41
Ejhle-Homo sapiens
aaaaaaaaaaaa reaguje 27.1.2013 15:35
JSTE JEN BANDA ZÁVISTIVÝCH HOVAD...
aaaaaaaaaaaa reaguje 27.1.2013 15:32
IDIOTI KOMUNISTICKÝ BĚŽTE DO HAJZLU...........
aaaaaaaaaaaa reaguje 27.1.2013 15:32
IDIOTI KOMUNISTICKÝ BĚŽTE DO HAJZLU...........
Petr Kjusus reaguje 26.1.2013 16:52
No nevadí,i na Zemana máme dobré kontakty. A uděláme vše proto, aby se na Lánech pročistil vzduch.
Pavel Štěrba reaguje 26.1.2013 13:18
Nekolo, ta jeho "myslivost" není žádná myslivost. Když někdo zabije za den 8 srnců jako on, tak to není myslivec, není to už ani lovec, je to řezník. Tohle dělala šlechta od dob co vynalezli palné zbraně a skončili hony štvanicí, jenže tenkrát to bylo morálkou doby.
Bohumír Nekola reaguje 26.1.2013 10:22
Pan Schwarzenberg myslivecké zkoušky skládal v Rakousku, Německu, Česku. Myslivosti se věnuje po celý život...
Pavel Štěrba reaguje 26.1.2013 09:33
Jo jo zábava mocných. Lány, Květov,... všude stejný. VYNIKAJÍCÍ MYSLIVEC Karel Schwarzenberg, Nekolo, Ty seš tak BLBEJ.
Kalous reaguje 26.1.2013 08:30
Ja myslim že je to uplná pravda.Stačí startovné 10 000kč na den a dou na to. Za ty dva dny co to probíhá leží více jak 300ks.Jsou zde lidé kteří se toho i učastní a mají plnou pusu myslivosti. Já to vidím jinak.Spíš bych to nazval zábavou bohatých a né myslivostí.Pan Langyel by k tomu určitě mohl říct své.
Pavel Štěrba reaguje 26.1.2013 08:18
Takže z té mé půlpravdy se už stává třičtvrtěpravda
Kalous reaguje 26.1.2013 03:01
Jen dopnění.V roce 2012 se konala v Lánské oboře řekňeme akce kde za dva dny leželo více jak 250ks spárkaté.A zdaleka to nebolo jen o hostech kteří nejsou z ČR.O dančí a jiné trofejové zvěři nemluvě.Obovám se že jich bylo i více.
Děda z lesa reaguje 25.1.2013 12:23
V pohodě, spor byl v úvozovkách. Zájem o oboru byl proto, že zdejší lesník (ing.J.H.) z bývalého LZ Přimda pracoval v té oboře dlouho jako oborník a jednak proto, že stářím získáte i jakousi soudnou představivost.
Pavel Štěrba reaguje 25.1.2013 12:17
Děda z lesa- spor to nebyl, jen výměna informací. Taky mám rád ve všem jasno, takže Vám děkuji za upřesnění. V těh mých informacích byla jen jakási polopravda. Jesti jsem tu nějak poškodil jméno Lánské obory, tak se omlouvám
Děda z lesa reaguje 25.1.2013 12:01
P.Štěrba - musím se vrátit k našemu "sporu" o pravidelných supernaháňkách v Lánské oboře. Protože znám stavy zvěře v této oboře, byl váš údaj překvapující a protože mám rád ve všem jasno, kontaktoval jsem se s Lesní správou v Lánech a vysvětlení je následující : Jednalo se o dlouhodobě připravovanou akci v rámci snížení stavů, byla to naháňka v r.2006 v počtu cca 70 střelců a celkový výřad byl skutečně 304 ks (včetně škodné). Od té doby se zde nic podobného nekoná (a personál na to nerad vzpomíná), uskutečňují se ročně pouze DVĚ naháňky s maximálně 35 střelci a výřad je okolo 50 ks zvěře. Tím bych jen chtěl upřesnit informaci, že do Lán jezdí pravidelně party Němců, kteří tam pravidelně střílí 300 ks spárkaté... Jinak se tam uskutečňuje množství bažantích honů se souhrnným konečným výřadem asi 7.000 kusů. Toť vše k Lánské oboře, jejíž prioritou je především reprezentace, tj. individuální lov spárkaté významnými zahraničními hosty.
Jiří Lengyel,starší reaguje 25.1.2013 10:34
Vážení,ať se nám to líbí nebo ne politika je všudypřítomná,to není abstraktní pojem. Bohužel se týká myslivost,nejsme snad toho stálými svědky?
Bohumír Nekola reaguje 25.1.2013 09:47
Meritum tématu je, jak může osoba prezidenta pomoci myslivosti, její obhajobě před širokou veřejností.. Zeman nikdy dle mého názoru nepodpořil myslivce na veřejnosti, na rozdíl od Schwarzenberga..Ten veřejně na tiskovce v březnu 2010 v Č. Budějovicích, kdy na moji otázku k zákonu o myslivosti mj. odpověděl v tom smyslu, že obyvatele měst, kteří chtějí chránit zvířátka si neuvědomují, že myslivec v narušeném ekosystému musí plnit úlohu ochranáře a regulovat stavy zvěře. Proto volím Schwarzenberga
Pavel Štěrba reaguje 25.1.2013 08:53
Jinak pánové, zřejmě jste se neráčili všimnout, že politiku sem zatáhl Nekňuba Bohuomyl. My pouze přenášíme diskuzi zpátky na myslivost a problémi s ní spojené.
Pavel Štěrba reaguje 25.1.2013 08:38
Jo, je to Helmut
Petr Kjusus reaguje 25.1.2013 08:32
Ale 300 za vikend na Lánech možné je! Ten chlapík je Helmut M. Znám ho taky velmi dobře.....
Zdeněk Cedidla reaguje 25.1.2013 08:25
Neklesejte tak hluboko a nemíchejte sem politiku.
Pavel Štěrba reaguje 25.1.2013 08:12
Dědo z lesa, není to nesmysl. Jak už jsem psal, je jedno co to je, tedy nejen černá. Ta německá parta k nám jezdí na kachní hony a viděl jsem fotky
Lukáš Bernklau reaguje 25.1.2013 07:26
Z myslivců, kteří v myslivosti řeší politiku je mi na zvracení! Kam se to ta naše chudinka myslivost už dostala...ach bože
Děda z lesa reaguje 25.1.2013 00:01
P.Štěrba, údaj o výřadu 300 ks spárkáté zvěře za víkend je nesmysl, početně i technicky neproveditelné. Žádný oborník nepřipustí podobnou likvidaci (stav černé je tam jen 110 ks)...
Mojmír Tvrdý reaguje 24.1.2013 23:52
Tak tak svatá pravda,Trautenberka nevolit! jej co to pišu myslel jsem Schwarzenberga :-D
Pavel Štěrba reaguje 24.1.2013 23:45
Petr Kjusus, ty si myslíš, že Švarcík to tam zvedne? Podívej se co udělal z Květovský obory. Dřív se tam stříleli zlatý jeleni a teď je to jen prasečák, který slouží k pořádání pompézních naháněk ve stylu Františka Lotrinskýho. To je prestiž. V Lánech je to samozřejmně taky, znam se s chlapem, co do Lán vozí partu Němců na naháňky, kde se za víkend střelí 300 kusů spárkatý a je jedno co to je. A pochybuju, že jim to Kája zarazí. Jo, leda že by chtěl ty kajzrštonty jen pro sebe a svýho mladýho. To co dělá na Orlíku, to bude dělat i v Lánech a po celý republice.
Petr Kjusus reaguje 24.1.2013 20:51
No myslím, že to s tím vystřílením nebude tak horké, ale je potřeba, aby lidí jako krmič bažantů a jeho sebranka už šla do p....e. Totálně tu oboru znemožnili a povídá se o tom po celé republice!
Radek Pintner reaguje 24.1.2013 17:27
On to tam nevymete,ale vystřílí jako u nás když nebude po jeho!
Petr Kjusus reaguje 24.1.2013 17:11
Jendoznačně budu volit Karla. Aby to na těch Lánech pořádně vymetl. Někteří " bývalí zastřihávači grošáků" už jsou tam moc dlouho.
petr vesely reaguje 24.1.2013 16:44
Mám mnoho mysliveckých kamarádů o kterých vím, že mají jiné politické smýšlení než já. Tudíž se s nim o politice nebavím jelikož je jako kamarády chci mít i nadále. Myslivost je činnost která nás má stmelovat, politika by to jen zkazila. K uvedenému tématu jen tolik. Zeptejte se myslivců z okolních honiteb kde šlechtic operuje, budete vidět těch "kladných" ohlasů.
karel zvářal reaguje 24.1.2013 16:27
Co chcete po národu, kde největší osobností je Jára Cimrman...
Libor Čížek reaguje 24.1.2013 14:33
Ubohé téma a neznalost věcí !
Pavel Štěrba reaguje 24.1.2013 14:13
Amen
Jiří DOHNAL reaguje 24.1.2013 13:24
Mě prozměnu zase přišlo tohle. Páni myslivci, opravdu máme zapotřebí se probírat takovými tématy ?? Nemáme snad jiné problémy ?!? Co vám volba prezidenta přinese k Vašim každodenním starostem .....
Mojmír Tvrdý reaguje 24.1.2013 12:43
Snad jen toto k tomuhle tématu
Bohumír Nekola reaguje 24.1.2013 12:04
Od ČMMJ se podpory nedočkáte v otázce ochrany drobné zvěře před přemnoženými dravci. Vznikla tady myslivecká organizace soukromých zemědělců, která má své poradce přímo u Bendla, min. zemědělství..Nejen myslivci z řad soukromých zemědělců také z podobných důvodů volí pana Schwarzenberga.
Radek Pintner reaguje 24.1.2013 11:43
Plně souhlasím s Václavem,Pavlem teda lépe nesouhlasím s Nekolou jako vždy.Pokud chcete podklady jak se hrabě chová ke zvěři tak mi napište na mail a pošlu Vám to.Jsou to originály z jednání s hrabětem a tam se nejedná o zvěř.Ta je brána buď jako terč před mušku a peníze za odlov nebo jako prostředek na vydírání myslivců či jak to napsat.Jsem z kraje kde mají panství a mám zkušenosti jak se chovají a ne co někde říká.Slova jsou pouze slova,ale mluví činy a ty jsou husté.
Převozník reaguje 24.1.2013 11:37
No to je ale blbost . Ten myslí jen na své majetky ke kterým jak sám přiznal se dostal pomocí úplatků a ta naše česká myslivost je mu u prdele.Ta naše a jeho myslivost je nebe a dudy.
Pavel Štěrba reaguje 24.1.2013 11:31
Franto, to už vyjde na stejno, jestli se tady tomu směješ, nebo brečíš. On i ten muj smích je už jen taková obrana proti slzám. Nějakej další exot tu vznesl dotaz ne novou nemoc prasat a je to fakt síla. Jestli to ovšem nebyla další recese. Bohuňo, ve vlákně "Přikrmování koroptví" máš ode mne jasné stanovisko k otázce Schwarzenberg versus myslivost.
Bohumír Nekola reaguje 24.1.2013 11:05
Prezident může ovlivnit veřejné mínění, v diskuzích se zájmovými skupinami (zákulisní dohody)jeho názor možná budoucího prezidenta i v zahraničí uznávaného myslivce Schwarzenberga může mít značnou váhu. Za pokus to stojí. Představa, že někdo v řádně pronajaté honitbě se vlastně ponižuje k pytlačení zvěře škodící myslivosti s rizikem postihu a nešel volit myslivce...Volím proto myslivce Schwarzenberga.
František Havran reaguje 24.1.2013 10:53
Pavle, to jsi na tom dobře, jak se směješ.... Mně je spíše do breku z lidské blbosti. Popravdě je mi už úplně u prdele, kdo tam bude sedět, hlavně ať už skončí tyto nesmyslné debaty a kampaně...Stejně prezident na zákony nemá vliv.... Dá veto, putuje to zpátky do PS, tam to přehlasují a zákon platí. Maximálně se získají dva měsíce času.... Se zákonem o myslivosti, potažmo myslivosti jako takové nemá prezidentské křeslo co dělat...... To jste měli agitovat, když se volila vláda. Teď o beru pouze jako pokus o získání voličů pro Karla. Nekorektní a lživý pokus.
Tomáš D. reaguje 24.1.2013 09:52
Tam kde chtějí něčeho dosáhnout, tam tlumí všichni všechno. Jinak jestli se tam Kája dostane, tak konečně obora Lány začne plnit svůj papalášský účel :--)
Bohumír Nekola reaguje 24.1.2013 09:20
Pavle, prý některým myslivcům nevadí, že některé druhy zvěře myslivosti škodící může tlumit jen myslivecká stráž.
Pavel Štěrba reaguje 24.1.2013 09:03
Já už se tomu musim jenom smát
Bohumír Nekola reaguje 24.1.2013 08:39
Myslivec Schwarzenberg na hrad...Možná nevíte, že současné znění zákona o myslivosti vláda M. Zemana 3. ledna 2001 projednala (sněmovní tisk č. 788) a vyjádřila s tímto návrhem POPRVÉ n e s o u h l a s.. viz.http://racek.vlada.cz/usneseni/usneseni_webtest.nsf/0/C7C6F7346FCDA6F9C12571B6006C5EC . Na letošní rok je připravena změna zák. o myslivosti. Tentokrát si myslím, že již Palas nemá takovou sílu, aby zabránil přirozené změně, žádoucí reflektování zastaralé legislativy na vývoj ve společnosti.. Pan Schwarzenberg, se kterým jsem na veřejné tiskovce o zákonu o myslivosti hovořil, mj. upozornil na obyvatele měst, kteří chtějí chránit zvířátka a neuvědomují si, že člověk v narušeném ekosystému musí plnit úlohu ochranáře a regulovat stavy. Jestli se chcete bavit o přemnožených pernatých dravcích mezi politiky a docílit ZMĚNU, podpora pana Schwarzenberga jakožto prezidenta - myslivce by dozajisté pomohla.