ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Daněk
Daněk
vloženo: 16.2.2017 08:22
autor: Michal / admin /

úlovky (svět)

Puszta vydala princa. 6 r. 147,2b
Puszta vydala princa. 6 r. 147,2b
vloženo: 14.7.2020 19:46
autor: hubertushk

trofeje

Srnec k padesátce...
Srnec k padesátce...
vloženo: 28.6.2014 00:23
autor: František Mlčoch

zvěř v přírodě

Zatoulané
Zatoulané
vloženo: 2.11.2017 09:01
autor: Děda z lesa

zbraně

R 8
R 8
vloženo: 3.5.2018 12:40
autor: Ondřej Trlifaj

fotopast

...
...
vloženo: 12.5.2017 19:46
autor: Miroslav Svoboda

myslivecké umění

Plastické obrazy se mně moc líbí
Plastické obrazy se mně moc líbí
vloženo: 30.3.2020 20:40
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 233482 fotek (18 dnes)
  • 7962 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8905 inzerátů (9 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749320 komentářů fotek (43 dnes)
  • 12934 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294991 hlasování fotek (212 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37671 registrovaných uživatelů
    3 dnes nových, 10 online

Připomínky a názory
Diskuze

Výběr puškohledu na kulobrok ZH 7X57

M. Šíma vložil 25.10.2012 21:42
Dobrý den kolegové myslivci, žádám Vás o radu mam kulobrok 7X57 a chci si na něj pořídit puškohled, nejlépe nějaký variabl 3-12x50 a nemam dostatek peněz na to abych si pořídil Meoptu. Může te mi napsat skušenosti s jinými značkami docela mně zaujal Fomei ale prej se jim hýbe kříž. Předem děkuji za rady
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Novák Jiří reaguje 16.5.2017 10:50
Taky jsem řešil optiku, jestli si koupíš nějaký drahý puškohled, tak když je tma stejně kulový uvidíš já si koupil NV youkon 4,6x42 a nelituju a dá se s tím krásně lovit i přes den.
Josef Vyskočil reaguje 15.5.2017 14:00
Honzo já to uznávám, ale mě se ty Zháčka prostě nikdy nelíbily to zavírání rozebírání dvojstřely a jiné neduhy těchto flint ovšem chápu že pro někoho jeto nesmrtelná flinta já mám holt jinou představu taková zetka nebo galaška to už je pane jiná liga.
Jan Slavětínský reaguje 15.5.2017 07:58
Optiku si kolego pořiďte tu nejlepší, vyplatí se přišetřit a koupit kvalitní věc. Na flintě vůbec nezáleží, ta optika Vám bude do smrti sloužit, tu se zbraní v případě prodávat nebudete a dáte si jí na jinou. (ZH mám také a je to bezproblémová flinta na tahání a běžnou myslivost, a hlavně, nosí mi v revíru a v lovu štěstí..)
Josef Vyskočil reaguje 14.5.2017 10:14
Já jsem mu ho již doporučil ptal se totiž i v jiném tématu já naopak nechápu s čím pořád potřebuje poradit sám tady v dřívějších letech hanil meoptu že už ji nikdy nechce apod. a teď ji zařadil do užšího výběru tak o co mu tedy jde já mu radil starší zeiss duralyt případně docter.
Petr Tihelka reaguje 13.5.2017 17:27
Dobře já Váš názor samozřejmě respektuji ale nepochopím proč stále všem nutíte své argumenty když se na ně nikdo neptal? Pan Nejezchleb by se rád poradil o výběru puškohledu na svou zbraň, tak pokud mu chcete doporučit nějakou optiku tak mu ji doporučte a nekomentujte prosím jeho zbraň, nebo musíte neustále vyvolávat nějaké konflikty? Tak prosím zapojte zdravý selský rozum a vážne popřemýšlejte o tom co píšete!
Josef Vyskočil reaguje 13.5.2017 15:09
Mimochodem co je pro Vás v tlaku neuvěřitelná vzdálenost ? 10 20 30m ?? dál těžko to střílím od pasu mimochodem ZH je velmi citlivé na bordel v lůžku závěru takže za mě to moc praktické do tlaku není a ještě jedna pravda kulobrok nikdy nebude přesnější než kulovnice kulobrok je prostě kompromis pro nerozvážné.
Josef Vyskočil reaguje 13.5.2017 15:04
Pane Tihelka mě nezajímají nějaké zkorumpované testy já sem oba puškohledy vlastnil a vím jaký je mezi nimi rozdíl. Co se týče ZH je úplně jedno jestli jeto dědictví hodnota prostě vyšší jak 5tis není a to žádného jeto prostě krumpáč s laufama za svou éru jsm jich viděl stovky a každé stálo za vyliž pr..l. Co se týče zk99 máte pravdu jeto bohužel taky špatný pokus o jednušku mimochodem již jsem ji prodal.
Petr Tihelka reaguje 11.5.2017 19:07
Pane Vykočil, nechápu co Vás vede k takové zášti... Vždyť ZH vlastní velká část českých myslivců, je to prostě typická zbraň českých myslivců a nebudeme tady řešit jestli se za éry její výroby dala nějaká jiná zbraň sehnat a podobně. ZH je tu prostě už spoustu let , loví se z ní a to úspěšně a má taky spokojené uživatele, já s ní třeba zatím neměl sebemenší problém a znám hodně uživatelů kteří Vám řeknou totéž. Tak jak vy tady říkáte o ZH že je to krompáč věřte že existuje hodně lidí kteří Vám totéž řeknou i o Vašem ZK99. Prostě každému co jeho jest. Ono to není o tom že když mám doma Blaser, Merkel nebo Krieghoff a na něm například Zeiss nebo Swarovski tak jsem elita, dnes se objevuje na naháňkách spousta ,,myslivců´´ kteří zkoušky a ZP získali pofiderním způsobem, přijedou v Mercedesu ale na 15 metrů netrefí ani vrata od stodoly, nehledě na to že někteří jsou ještě schopni z neznalosti závažnými způsoby ohrozit bezpečnost ostatních účastníků. A oproti nim mnohdy v tlaku šlapou chlapi se ZH nebo Baikalem a jsou schopni i z holých mířidel trefovat někdy až na neuvěřitelné vzdálenosti... Takže tady problém asi nebude. Mimochodem nechte si porovnat a změřit čočky na Zeiss Conquest a Meopta Meostar, pečlivě si prostudujte výsledky měření a pak porvnávejte Ferrari a Trabant.
Miloš Nejezchleb reaguje 11.5.2017 16:59
Pan Vyskočil nezklamal. Jak vite,že stálo moje ZH 5, co třaba dědictví. Vy chytráku. Nebo jsou i jiné možnosti pořízení zbraně.
Josef Vyskočil reaguje 11.5.2017 12:49
Řešíte optiku za řádově 20tis a koupíte krompáč za 5 nechápu, ale proti gustu.
Petr Tihelka reaguje 11.5.2017 00:03
Miloši za mě bych volil ten MeoStar, taky jsem ho chtěl ale nakonec jsem se nechal přemluvit a volím MeoStar R2 1,7-10x42RD, je pravda o něco dražší ale skla, obraz a světelnost jsou zase o kus dál.
Miloš Nejezchleb reaguje 7.5.2017 18:42
Poraď te. Chci na ZH nový puškohled a nevím který. Mezi mé favority patří-Meopta 2000 3-12x50 nebo Meostar 3-10x50 nebo Delta ttitánium 2,5-10x50. Děkuji za rady a názory.
petr zelenko reaguje 30.10.2013 14:52
Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli ma někdo zkušenost s puškohledem PENTAFLEX JAGER 3-12X56 PI ED
Roman reaguje 27.10.2013 18:14
Vzhledem váze kulobroku ZH bych volil něco lehčího,třeba meopta 4x32,vhodné na šoulačku i nahánku popřípadě noc.
Miloš Nejezchleb reaguje 6.12.2012 15:39
Pentaflex mám, aje to dobrý a na rozdíl od Meopty je sním při mínus pěti vidět. Nová Meopta za tři zimy třikrát reklamace a poslaná nová šla hned pryč. Pentaflex co se týče světelnosti srovnatelné. Akdyž je tma se přece neloví. Lovu zdar
Ondřej Procházka reaguje 4.12.2012 22:45
Podívej se na svojí první zbrani jsem měl Hunter 3-9x40 se silným téčkem. Ten kukr nebyl nic moc, na den stačil, v noci to bylo slabý. Jasněže taky odvedl svojí práci, ale není to prostě to, co od puškohledu očekávám. Celá tahle naše diskuze vznikla tím, že jsem si dovolil napsat, že nastřelení do 10cm/80m stojí za ho..no. K tomu se přidala ta Delta a později ten Odeon. Já prostě nenapíšu: Ano, Odeon je kvalitní přístroj, který ti bude sloužit 30 let. Kvalitní prostě není, od mechaniky ke sklům. Na druhou stranu uznávám, že na těch 50 ran za rok a denní nošení může být pro někoho dostatečný. To je vše.
Miroslav Novak reaguje 4.12.2012 22:39
Pravě že mi prošlo hodně puškohledu rukou,aten Odeon je dobrej malej bod,na střílení taky dobrej,tak je jasný že na jiní puškohledy nema,ale ja myslím že není vubec špatnej.
Ondřej Procházka reaguje 4.12.2012 22:31
Miroslav Novak: A koukals někdy přes něco jinýho?
Miroslav Novak reaguje 4.12.2012 22:26
Chtěl bych se jen zeptat když se vyznate,ja přes ten Odeon,vidím pěkne i v noci jak jeto teda možný,a zorný pole ma velký,a nastřel drží.
Jan Slavětínský reaguje 4.12.2012 20:48
Ještě jednou k tématu.Pokud máš finanční laťku např.8 tis. máš v podstatě zúžený výběr na pár běžných puškohledů - Fomei Beader,Tasco, Edenberg,Odeon, Zbrojovka UB,Hakko, Pentaflex apod.Z těchto druhů je nejlepší Pentaflex. Drží ránu, Drží při změně zvětšení, má jemný bod a druhou ohniskovou rovinu, večer v celku kouká - srovnatelně s Deltou Tit., není až tak těžký a je festovně udělaný. Pár chlapů od nás ho má , měl jsem to v ruce, nastřeloval ho a vím o čem mluvím. Ty ostatní druhy buď mají malé zorné pole, nebo nedrží nástřel při změně zvětšení a v neposlední řadě to jsou optiky na den. Večer v nich nevidíš. Je to v podstatě jako 4 ka Zeiss. Ten Pentaflex Cazorla je o tisícovku levnější než Visiotek a každý má i jinou osnovu. Cazorla stejnou s Meostarem a visiotek s Deltou.Pokud si dáš limit 11 tis.,máš výběr mezi Hakkem, Deltou Tit.a komisní Meoptou. Komisní meopta bude mít zradu, jinak by nebyla v komisi, že? Takže i tady bych volil Pentaflex za nějakých 6 tis..Mezi Pentaflexem a Deltou tit. nevidím rozdíl, ba naopak se mi Pentaflex zdá lépe postavený a udělaný. Potom už je Meopta 7x56RD za 15 tis. a Meostar za dvacet. Všechny tyhle značky mi prošly rukama a pokud u těch levných puškohledů nastavíš jedno zvětšení např.6x a nebudeš ho nikdy měnit,nástřel to drží, ale je v nich mizerně vidět.Na běžnou myslivost a na pracovní flintu s noční čekanou při měsíčku nebo na sněhu ti nejvíce poslouží pentaflex. Jinak Ti také můžu poradit kup si Swarowskiho nebo Zeisse .....Ale. Lovu zdar.
Ondřej Procházka reaguje 4.12.2012 16:23
Honza 7x64: Já tady haním nějaké puškohledy? Že ti nekývu na to, že Delta a Odeony jsou bomba stroje? Nebo že ti neplácám po rameni kvůli soustřelu 10cm/80metrů? Promiň, ale toho se nedočkáš. Zkus se někdy podívat přes něco lepšího a uvidíš, o čem mluvím. Bohatě stačí například ta Meopta Meostar 3-12x56 R1r, se kterou jsem byl po optické i mechanické stránce moc spokojený. Teď mám objednaný Zeiss Victory Varipoint. Zítra pro něho jedu. Vím, že ten Odeon bude asi o trošku lepší, ale mě se ten Varipoint prostě líbí víc:).
Honza 7x64 reaguje 4.12.2012 12:07
Ondro proč mi neodpovíš?Kolik jsi měl jakých puškohledů a hlavně těch značek které tady haníš a píšeš o jejich majitelích že jsou to idioti a jaké s nimi máš zkušenosti???
Miroslav Novak reaguje 4.12.2012 08:05
Vystřelím tak 50ran,ročně a žadnej problem,nosím to i na hon.
Ondřej Procházka reaguje 4.12.2012 02:24
Ale však si střílejte s čím chcete, klidně s Deltou na jednušce s velmi dostačujícím soustřelem do 10 centimetrů, nebo lukem a šípy, mně je to jedno:). K Plzni lovit nejezdím, snad mě proto nikdo v tlaku nezastřelí.
Honza 7x64 reaguje 3.12.2012 23:52
Ach jo,že jsem vůbec něco psal.no nic,můžu si za to sám,a co jsem si navařil musím holt i sníst.Takže jednuška je v ráži 308W.Nastřelena je na oněch 80m.,a na rovinu se přiznám že ne na nastřelovací stolici,ale bez ní a v revíru.(doufám že mě tu za to nebudete pranýřovat :-)) Soustřel je takový jaký jsem napsal,a čertěte se kdo jak chcete,ale do leče na střelbu převážně 20-60 m.výlučně na černou je to plně dostačující.Před rokem jsem měl tento puškohled na mé kulovnici ráže 7x64,a neměl jsem s natřelením ani s poždější střelbou jakýkoliv problém.Takže tak.Samozřejmě uznávám,že ten soustřel do 10 cm je hroznej a v životě by mě ani nenapadlo s tím jít do revíru třeba na čekanou!A teď něco o meoptě.Bratránek měl již zde zmiňovanou 7x50 se silným T.když se mu zamlžila poprvé,dal jí reklamovat.když se mu zamlžila podruhé,opět reklamoval.při třetí reklamaci z téhož důvodu prodejce nevěřícně kroutil hlavou,ale nabídl mu zcela nový puškohled téhož tipu.tak si bratránek trošku připlatil,a vzal si opět 7x50,ale s bodem.Jaká divná náhoda,že mu nedrželo nastřelení???no nic,opět reklamoval a od té doby dobrý(zatím).Táta když měl 50,tak jsme si s bráchou řekli že se plácnem přes kapsu,a koupíme mu pořádnej puškohled.Volba padla na Meoptu artemis 2100 3-12x50 tehdy za 15000kč.po půl roce se puškohled zamlžil a mohli jsme reklamovat.od té doby dobrý.(zatím).O světelném bodu a jeho použití se radši ani nebudu rozepisovat. Já osobně jsem měl meoptu 6x42,a když dosloužil tak jsem se nechal ukecat na 7x56RD. Nemůžu si pomoct,ale prostě mi nějak nesedí.Ondro kolik jsi měl jakých puškohledů,a hlavně těch značek které zde tak haníš a píšeš o jejich majitelích že jsou to idioti,a jaké s nimi máš zkušenosti?Ještě jednou klidně napíšu že bych se nebál té delty s jiným zvětšením.Slyšel jsem na tuhle značku taky chválu...
Ondřej Procházka reaguje 3.12.2012 22:10
A kolik ran za rok? Včetně střelnice?
Miroslav Novak reaguje 3.12.2012 20:30
Ja stou optikou chodím možna už tak 4 roky,a žadnej problem.
Ondřej Procházka reaguje 3.12.2012 19:46
Jasně že ti nikdo neřekne: "Jsem idiot, koupil jsem si puškohled v hračkářství a tak dobře mi tak." Každá liška si chválí vlastní oháňku a každý rád kritizuje cizí, ale svoje ne.
Miroslav Novak reaguje 3.12.2012 15:41
Pane Keller nevím kde jste vyčetl že Odeon-vydrží dva roky,znam hodně myslivcu co tento puškohled vlastní,a ještě jsem neslyšel,špatný slovo na tento puškohled,akorat-3*12*56-ten je trochu poruchový,ale 3*12*50-sama chvala.
Milan Vrána reaguje 3.12.2012 13:31
4Ondra, úplně ti rozumím.
Martin Keller reaguje 3.12.2012 13:16
Roman :: No jestli to nebude ,proto že Delta ,Odeon a podobné vydrží z 99% jen dva roky a Zeiss Schmidt and Bender,Meopta atd desetiletí :-) :-) Jak jsem psal mám meoptu na kulobroku deset let a za tu dobu jsem přestřeloval snad jen jednou a to když jsem s flintou pořádně drbl o zem.
Milan Vrána reaguje 3.12.2012 12:45
Co se týče optiky, nešpekuluj a jdi do Meopty. Už jen proto že na IWA bývá ve vitríně mezi Zeiss, Schmidt and Bender a Kahles. Proč tam není Delta, nebo Odeon, to teda vážně netuším, když jsou podle mnohých mnohem lepší než výše zmíněné.
Ondřej Procházka reaguje 3.12.2012 12:43
Roman Konstanz: Dobře, ale obhajovat kukr argumentem, že s ním má někdo s jednuškou soustřel do 10cm/80m??
Milan Vrána reaguje 3.12.2012 12:38
Ondro ještě vydrž. Honza tady nepsal nic o ráži a hlavně střelivu. V kalibrech .30 a .311 jsou Ižky dost mlsné a některé nenastřelitelné.
Ondřej Procházka reaguje 3.12.2012 12:10
Honza 7x64: No jestli má na 80 metrů rozptyl 10 centimetrů, tak asi ne:). Ale nechme žabo-myších válek. Já neříkám, že tvůj táta neumí střílet, v životě jsem ho neviděl tak proč bych to tvrdil. Faktem ale je, že 10cm/80m je katastrofa. To se na mě nezlob.
Honza 7x64 reaguje 3.12.2012 12:03
PS: Ondřeji možná kdyby jsi viděl mého tátu střílet změnil bys názor,tak prosím neurážej ju? Nic ve zlém! :-)
Honza 7x64 reaguje 3.12.2012 12:01
Kluci já psal o NAHÁŇKOVÉM Puškohledu,který se používá na flintě do leče,se kterou se střílí na blízko v 99 procentech na pohybující se zvěř,a to výlučně na černou.Nesrovnávejte to se střelbou na čekané,na to je samozřejmě jiné vybavení lépe nastřelené!:-)Ničím se nechlubím,tak jsem to nemyslel.Ale stojím si s dovolením za tím,že s touto optikou na zbrani s lepší spouští by nebyl problém.Samozřejmě jen na naháňku.:-) Houmí té Delty s jiným zvětšením bych se nebál pokud tedy nemáš čas či možnost si došetřit na lepší.
Martin Keller reaguje 3.12.2012 09:55
Zdarvím mám kulobrok ZH- 7,65R/12 meoptu 7x50 silné t.Již deset let a jsem maximálně spokojen světelnost výborná.Ale jestli budeě ZH používat i na natláčky tak by to chtělo nějakej variabl. Já osobně bych si za puškohled radči připlatil než nějakej šunt.
Ondřej Procházka reaguje 2.12.2012 21:33
PS: Bylo by možná jistější, kdyby tu pušku vždycky po obeznaném kusu hodil, než že by z ní střílel.
Ondřej Procházka reaguje 2.12.2012 21:24
Na 80 metrů do 10 centimetrů? To už je člověk nebezpečný svému okolí. Díky za info, vím, že si ruskou jednušku s naháňkovou Deltou nikdy nekoupím.
Richard Czech reaguje 2.12.2012 20:13
Napsal jsem jen svůj názor a zkušenost.Honzo s tím soustřelem do 10cm na 80 metrů se chlubíš_?:-)Se zbraní co mi na 80 metrů střílí rozptyl 10cm bych nevylezl ani z baráku!Na 100metrů máš problém trefit komoru srnčího,ale to už jsme mimo téma.Takže asi tak nic ve zlém:-)
Honza 7x64 reaguje 2.12.2012 19:57
Zajímavé,táta má ruskou jednušku,na ní naháňkovou deltu Za 5500kč,a má soustřel na 80m. do 10 cm.Občas neni na škodu potrénovat ručičky... :-)
Richard Czech reaguje 2.12.2012 17:50
S odeonem mám osobní zkušenost a pokud mohu říci za sebe tak nikdy více,možná jsem trefil na páteční kus ,ale nějak mne nepřesvědčil ani světelností na to že to je poměrně obluda,nehledě na to že po čase byly problémy s nastřelením z důvodu rektifikace osnovy.Je to jako s ruskýma jednuškama =1 střílí dobře a 10 na hovno, tož asi tak.
Miroslav Novak reaguje 2.12.2012 17:43
Richarde tata,ma odeon-3*12*50,na kulobroku 7let,a neměl sním žadnej problem,občas si ten kulobrok pujčím a v pohodě hlavně v noci mně překvapil jak se přes něj hezky kouka,tak nevím proč bych ho nedoporučil.
Jan Slavětínský reaguje 2.12.2012 17:13
Dobrý je Pentaflex nebo dražší Delta Titanium.
Richard Czech reaguje 2.12.2012 17:01
Jinak starší meopta se nechá sehnat za stejný peníz jako již zmíněný nový fomei či odeon a kvalita včetně svě 10,telnosti bude asi někde hodně jinde.To že u fomeie je výstupní čočka 50 neznamená že bude mít větší světelnost než zminovaná meopta1,5-6*42,vše záleží na kvalitě použitého skla a zpracování,což u meopty je podstatně lepší.Takže moje rada ,radši starší meoptu než nového číňana při stejné ceně.
Richard Czech reaguje 2.12.2012 16:56
Nechápu proč na ZH doporučujete typy odeon apod.,je třeba si uvědomit že s kulobrokem se bude střílet častěji než s klasickou kulovnicí,tudíž více ran a brokových ,v tomto případě bych se vyhnul v zásadě těchto typů optik s né přílišnou odolností vůči zpětným rázům,to už starý zeiss či meopta je rozhodně lepší.
Miroslav Novak reaguje 2.12.2012 16:38
Dal bych tam nakej za rozumnou,cenu třeba Odeon-je dobrej.
Mojmír Tvrdý reaguje 2.12.2012 10:45
Na ZH mám a doporučuji optiku Delta optical 3-12 x 50 http://www.puskohlady-optika.sk/scripts/podrobnosti.php?IDZ=10 .Na ZH je to naprosto dostačující a světlost lepší než u Meopty. V téhle cenové hladině nemá konkurenci je to na 7x57R ideál i s velkou rezervou. Nebo je tu ještě možnost výší řady Titanium (Tu mám na kulovnici Tikka hunter 308W a to Delta Optical Titanium 5-20x50 )Ale na ZH opravdu zbytečné. K tomu ocelovou základnu (ne hliník)Třeba tady: http://hunter-shop.cz/MONTAZE-K-PUSKOHLEDUM/OCELOVE/Celkova-montaz-ocelova-ZH-30-B-rybina-14-mm.html
oldrich blecha reaguje 2.12.2012 10:04
Mám na prodej Artemis Meoptu 1,5-6x42,měl jsem jej na trojáku a bylo to super,malá zvětšení jsou na střelbu v pohybu skvělá a s větším můžeš čekat i v noci bez problémů,je na prosto spolehlivý,super drží nástřel a bude ti sloužit jako nový.Je asi 3 roky starý.Cena dohodou.
Jiří Balcárek reaguje 1.12.2012 23:42
Měl jsem na ZH Meoptu 7x50 silné T. Bez problémů, ale večer mi to nesedělo, tak jsem koupil na noc další flintu a ZH nosím přes den. A na den jsem nakonec sundal Meoptu a posadil tam Ultimax 6. Cena je sice na pohled dost velká, ale ulehčilo se rameni a hlavně očím. Už bych neměnil. Ale každý má jiné očko.