ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Zlatý, 192,26 bodů
Zlatý, 192,26 bodů
vloženo: 28.10.2017 07:51
autor: Svatopluk Huličný

úlovky (svět)

Antilopa
Antilopa
vloženo: 20.4.2020 20:20
autor: Zdenek Mares

trofeje

kamzík
kamzík
vloženo: 13.1.2014 17:12
autor: Roman Dudek

zvěř v přírodě

...
...
vloženo: 18.4.2014 17:54
autor: Marek Drha

zbraně

Výroba celého nového kohoutu s hlavou kozorožce, moje práce.
Výroba celého nového kohoutu s hlavou kozorožce, moje práce.
vloženo: 27.9.2019 20:23
autor: Stanislav Satoria

fotopast

...
...
vloženo: 24.5.2020 14:54
autor: Miroslav Svoboda

myslivecké umění

akát 41 x 29 cm
akát 41 x 29 cm
vloženo: 18.1.2017 15:30
autor: Michaela Píchová
Statistika
  • 233475 fotek (11 dnes)
  • 7962 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8899 inzerátů (0 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749316 komentářů fotek (39 dnes)
  • 12934 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294900 hlasování fotek (121 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37668 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 10 online

Připomínky a názory
Diskuze

Vytvoření vhodných podmínek pro zajíce a drobnou zvěř

tomas p. vložil 7.2.2013 18:47
Zdravím,máte někdo zkušenosti nebo alespoň nápad jak by se daly vytvořit vhodné podmínky především pro zajíce,ale i pro drobnou zvěř? Máte někdo zkušenosti např. s realizováním rákosových ploch? Jde to? Nebo výsadba či výsev jiných plodin,ve kterých najdou kryt? Díky za postřehy..
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Jiří Wenzl reaguje 23.9.2015 13:40
Paní Ježiková, tak konference je právě pro takové skeptiky, jako jste Vy. Pan ing. Marada na praktických ukázkách v terénu ukáže kudy vede cesta.
Jiří Wenzl reaguje 22.9.2015 14:01
Tak dobře - zkusím diskusní příspěvek, který by za normálních okolností tady měl být normální. Jedná se o pozvánku na dvoudenní konferenci "Zvyšování přírodní hodnoty polních honiteb" která se koná ve dnech 15.-16.října v Šardicích (Hodonínsko), účastnický poplatek 990 Kč, přihlášky na mail info@proprirodu.cz. Více informací zde: http://os-pro-prirodu-a-myslivost.webnode.cz/news/konference/
Radek Pintner reaguje 15.9.2015 21:51
Držte huby pravil král a tisíce úst ho poslechlo. Tímto vás normální prosím, nereagujte na IDIOTA. Děkuji
Radek Pintner reaguje 9.9.2015 19:24
Včera jsi napsal něco jiného, že ti nejde o zoofilní sex, ale o zoosex. No co, tak jsi holt na zvířátka no!
Radek Pintner reaguje 8.9.2015 20:02
Za to zoosex jo? Úchyláku!!!!
Radek Pintner reaguje 7.9.2015 15:51
A prst v riť! Laciná rozkoš u telky k nezaplacení. Viď JÓŽINE? Kluku jeden, že ty máš zoofilního péčka celou VHS kovou galerii?
Radek Pintner reaguje 5.9.2015 19:59
Ono se nemůžeš divit, že reagujeme vulgárně. Slušně se tě zbavit nejde, tvé názory- neomylné- jsou na úrovni mentálně retardovaného blázna. TOMU sa hovorí impotentá erekcia!!!!! Jenže na netu!!!!!!!!
Radek Pintner reaguje 5.9.2015 19:43
Jožo tvé IQ se nedá předvést ani tebou samým neb žádné IQ nemáš. Naprosto souhlasím se scotcuardem, sice to tu zamrzne,ale ubude vulgarit. Jenže díky tvé nesoudnosti a právě chybějícímu IQ tu budeš tak dlouho jak admin dovolí. Hele co ten teplokrevný losos? Nezebou ho ploutvičky? Blíží nse zima.
scotcuard reaguje 4.9.2015 23:15
Jozef Begala.... všude kam dojdu jsou jenom hádky a stojí za tím vždy tvoje jméno pokud chceš provokovat tak si to dělej někde na facebooku, už mne nebaví dojít do každé druhé diskuze a koukat jak je někdo ko**t pí**s atd..... Buď nekomentuj nebo si zruš účet
karel zvářal reaguje 26.8.2015 16:38
I kdybych se měl upít k smrti, což je sci-fi nejtěžšího kalibru, tvých "kvalit" nikdy nedosáhnu. Tys musel buďto dojet do Štarnova na ošípaném, nebo admin vyznává heslo dnešní doby (viz. např. televizní tvorba: Čím blbější, tím lepší! Hlavně, že to lidi sledují...
karel zvářal reaguje 26.8.2015 16:15
Počúvaj, docent Cement, kto tu zahovára najviac? Kdo měl předevčírem závratě z jízdy vlakem, když měl naplnit vlečku? Aha? Kolik bylo zajíců? No přesně tolik, kolik dnes, jejich stav se dle tebe nezměnil! A co žrali? No to co dnes, lebo Doba ľadová (jako správná tuhá zima) bola švédský stůl, kde měli bohouský welfér! Tak vidíš ty pako, jak si krásně protiřečíš! A ani o tom nevíš! A to je také to, čím jsi tak dětinsky "zábavný".
karel zvářal reaguje 25.8.2015 07:46
A ešte čo chceš vedieť? Veď to podstatné už vieš! To aj to sedí.
karel zvářal reaguje 23.8.2015 20:55
"Namastiť kapsu? A to ako? Zajac je u vás k videniu?..." Ako, ty pako? Veď som ti to popísal! Ale ty dobre vieš, že súčasťou stávky by bolo, že ak prehráš, namastím si kapsu ja! Zatímco ty vídaš zajca na videu, já ho denně vidím živého. Už mě pozná podle chůze a nechá přijít na krok, než se nechá vyšlápnout. To jen tak na doplnění, ať máš do rána o čem přemýšlet a brousit si svůj "ostrovtip".
karel zvářal reaguje 23.8.2015 17:50
Jak to vím? Je to prosté - tak jako ty to nevíš. Protože u mě zdrojem poznání není gaučík, ale tisíce kilometrů každoročně nachozených po moravské zemi. Dříve jsem zajíce zvedl na louce každých 50 m, dnes za celý den zvednu právě tu desetinu. Čiřikání koroptviček už neslyšet, bažanty spočítám na jedné ruce. Tak je to ve většině honiteb v pahorkatině. Na jižní Moravě a na Hané je lokálně zajíců dost, hlavně tam, kde dělají skot a kde je tudíž vojtěška či jetelotrávy. Vedle intenzivní kontroly škodné, samozřejmě. V kukuřičném kraji, či na řepce, by pošel žízní a hladem. Jo jo, Pavle, pravda bolí!
karel zvářal reaguje 22.8.2015 17:45
Aspoň sám vidíš, Jožine, jaký jsi beznadějný případ. Mohl sis namastit kapsu, ale ty budeš blábolit o všem a o ničem, a skutek utek! Ten zajíc je ještě u nás k vidění, ale je to tak desetina stavu ze 60.-70. let. Pak přišlo zcelování, chemizace, nárůst prasat, lišek, kun, ochrana dravců... A to kdybys chtěl naplnit vlečku koroptvemi a bažanty, to bys teprve šel za b..., za sebe. A s tím krahujem. Bohajeho mirojevo, od kdy sedává krahuj na vrcholku stromu? To si pleteš s poštolkou. Krahuj je dravec nízkého letu, kopíruje terén a vpálí do hejna strnadů, vrabců, či sýkor a zvonků na krmítku. Kdybys viděl tolik krahujčích trhanišť co já, když jsem ještě kroužkoval, takto uboze bys neblábolil. Krahuj loví častěji mladé kvůli jejich neopatrnosti a nezkušenosti, ale když mu v pařátech zůstane starý opeřenec, nepustí ho. A zbytočně určitě nepíšeš, početná koróna se baví!
karel zvářal reaguje 21.8.2015 19:31
"...Ani na snehu, ak je veľa zajacov, nezistíš ani približný počet..." Počúvaj, schizofrenný pavedec, žvanit bláboly dovedeš jako nikdo. Zkus nafotit stopy zajíce "že nepůjdou spočítat". Na to se fakt těším! "...Podľa pobytových znakov je takýto stav aj v súčasnosti, len nie je chyba v stave krajiny, poľnohospodárstva, predátoroch, nedostatku vody v dobách sucha, priveľa chladného dažďa, ale nedostaku munície, hodín lovu /loví sa len dvakrát do roka a s obmedzením 1 zajac na lovca/..."))) A nechám tě vydělat! Dostaneš 100000 Kč, když zorganizuješ u nás hon na zajíce a naplníš vlečku, jak se plnívala dřív. A s tím focením: nic na tom není, zmáčkneš cuplíček na mobilu. Tady máš doklad, jak se "domluvily" koňadry s krahujcem. Když tvrdíš, že "staré nechcú". Takto dopadne 10-15% hnízdění, že dravčík odloví celý pár. Pokud jeden přežije, mladé odchová samozřejmě. Takže Jožo, dosti bylo teorie, konej!)))Buhaha!!!
karel zvářal reaguje 20.8.2015 21:03
Je opravdu neuvěřitelné, jak něco tak dementního může prohlašovat své choromyslné pochody za brilantní myšlenky! Tebe bych Begalo nechal propadnout ze zoologie v šesté třídě, na zkoušky z myslivosti bys mohl navždy zapomenout! Takže dle tvých úvah je stav drobné zvěře konstantní. Nezávislý na stavu krajiny, způsobu zemědělství, počtech predátorů, dobách sucha a chladných děšťů... kolik zvěře je, se pozná až po honu... A KDY SE TI TO STALO? Ty jsi nikdy neviděl zajíce ve dne? To jsi dlouho nevysedl z elektríčky, pokud kdy vůbec! Normálně vídám, tam kde jsou, i 20-30 zajíců, zpravidla na nízké vojtěšce či jeteli. A pokud nejsou tam, v oranici po kukuřici nebo v řepce je zbytečné je hledat. Je-li píce vysoká, stačí obejít kaluže s blátem a podle stop si udělat obrázek, nemluvě o prvním sněhu. Ale o tomto jsi Jožinko nečítal, však? Bože, bože....
Omar Stodůlka reaguje 20.8.2015 13:29
Sorry Pepo, měl jsem špatného učitele slovenčiny nějakého Begalu, jestli ho poznáš! :-)))) Učil ma z gaučíka :-)))
Radek Pintner reaguje 16.8.2015 16:01
Pro ostatní. Dávám otázku tipovací: Jak dlouho tu ten magor ještě zůstane nesmazán? Výhrou je klid na stránkách. Můj typ: do švestek!
Radek Pintner reaguje 16.8.2015 15:59
Srdce máš v pr.eli a duši jsi dávno pos.al takže máš akorát prd! Tak si dej bacha ať ti toto poslední přes trenky u telky neuteče. To už by z tebe zůstalo akorát tak ho.no.
Pavel Štěrba reaguje 16.8.2015 09:43
...buzeruješ celé tyto stránky...
Pavel Štěrba reaguje 15.8.2015 17:35
Gay asi nebudeš Jožo, jen tak trochu buzerant, a to myslím vážně. 18 vteřin - pro pana Janského.
Radek Pintner reaguje 15.8.2015 09:45
Jen nevím jak tě dostali z gauče nebo jsi je školil v obývačke z materiálů co máš z dob Husáka na NDRáckých VHS?
Radek Pintner reaguje 15.8.2015 09:39
No že jsi je nakazil debilitou ty vole!
Petr Janský reaguje 11.8.2015 08:33
Zamyslete se nad tím
Pavel Štěrba reaguje 10.8.2015 15:31
Jožo to my už dávno víme, že tobě znalost malé násobilky stačí:-) A co slabikář? Na kolikáté už jsi straně?
Petr Janský reaguje 9.8.2015 21:47
Pavle já se Vám divím, že na toho Kentána ještě reagujete. Vždyť on napíše jakoukoli hovadinu, jen aby měl nějakou reakci.
Kedar reaguje 10.7.2015 08:55
Ježíková, Begala a Honzík.... Ty woe neskutečná úroveň diskuse o vytváření vhodných podmínek pro drobnou.... Je to k pláči!!!
Petr Janský reaguje 6.2.2015 17:58
To co se tu nyní děje je !ADMINOVA! ostuda! Schválně umožňuje přístup na fórum mentálně zaostalé osobě, protože ví, že tu bude vyvolávat spory svými přihlouplými příspěvky, jen aby tu byla nějaká návštěvnost a jemu šly peníze za reklamu. Je to hnus !!!!
Radek Pintner reaguje 6.2.2015 17:57
Pa pa
Radek Pintner reaguje 6.2.2015 17:47
Měl by ses nejdřív omluvit nám všem za své pseudovýplody a teorie. A nejen na tomto webu.
Radek Pintner reaguje 6.2.2015 10:43
Jdi do prdele blbe! Zase tu budeš plkjat 3,14činy o zosratých zrkadlách a hnačkovinách atd? Jsi magor!!!! Lehni na gauč, zapni telku a onanuj, aspoň si budeš užitečný!!!!
Radek Pintner reaguje 6.2.2015 07:10
Jo my víme, ty jsi nadčasový, brilantní,ale blbec! Proto tě admin maže. Ale to ty nikdy nepochopíš páč nemáš čím.
Radek Pintner reaguje 3.2.2015 19:51
Jo,ovladačem na telku viď? Tak to si frajerm já znám 1 a jmenuje se kulenakaši.
Radek Pintner reaguje 3.1.2015 14:59
Ty můžeš vyfasoval leda po tlamě absolutní blbe!
Josef Voborník reaguje 3.1.2015 05:52
Není ocenění jako ocenění. Za NIEČO můžeš vyfasovat i 5 či více let natvrdo, za NIČ asi sotva.
karel zvářal reaguje 28.12.2014 16:28
Begalo, kdyby to byl kdokoliv jiný z tvého početného fanclubu-)), rád se mu budu věnovat. Pokud nechápeš jednoduchou úměru o zvýšení potravní nabídky pro zbytek populace, je veškerá snaha marná.
karel zvářal reaguje 27.12.2014 16:46
Jožine, to tlumení liškám leda prospívá. Pro přeživší zůstane více potravy, jsou zdravější (bez prašiviny) a mají i více těch tvých Cvalíkov.
Radek Pintner reaguje 26.12.2014 21:08
Starám a právě proto tě fuckuju!
Radek Pintner reaguje 25.12.2014 21:01
A ty že jsi nimrod? Leda když se prstem nimráš v řiti! A tam si škodu nenaděláš, tak se nimrej a už sem nelez!!!SMRDÍŠ I TU!!!!!!!!
Radek Pintner reaguje 25.12.2014 20:59
Tebe měl Begalo fotr vyc.cat do potoka! Tam bys byl platnej aspoň jako leknín! A k liškám ti dopíši, že tvé brilantné názory se minuly účinkem páč tu lišky mají stejně víc liščat než tebou psaných 5 cvalíků. Takže jsi to zase nedal blbe!!!!!
Radek Pintner reaguje 23.12.2014 17:33
Stejně Omare, my tady můžeme jen koukat. Tady se leda přes zimu nosí akorát srnčímu, zato černá to je jiná. Ta moc nepotřebuje a je toho víc než ze zajíce a navíc bez práce. Je to smutné poslouchat kolegy, že na škodnou nestřelí páč se nežere. Dnes už to má leckde s myslivostí pramálo společného. Až na plnění mrazáků.
Omar Stodůlka reaguje 23.12.2014 16:43
Co píše Míla mi hodně připomíná naše podmínky i naši péči o drobnou. Akorát s přikrmováním začínáme později a cukrovky máme minimum euroku.vy nám zrušili cukrovar... :-( A škodnou TLUMIT a TLUMIT,černou zvlášť! Tady přikládám výsledek jednoho našeho honu - 61 zajíců a 21 kohoutů (samozřejmě divokých)
Patrik Dvořák reaguje 22.12.2014 21:32
Karle dík za reakci a Vy ostatní, proč se nebavíte k věci, co má kurva kojící srna společnýho s vytvořením podmínek pro zvěř.
Radek Pintner reaguje 20.12.2014 11:17
Begalo opět se mýlíš, zaječice rodí od 18.1.-20-1 bylo to v pondělí na zoomu, porovnávali to s australskými králíky. Když už se válíš na gauči telky tak se válej pořádně a nehoň si mrníka!!!Pak máš mezery ve vzdělání!!!
Josef Voborník reaguje 20.12.2014 11:13
Naprostý souhlas, ač se to nezdá, tak např. srna kojí od května či června až do prosince.
karel zvářal reaguje 19.12.2014 21:46
Patriku, tím se aspoň ohánějí, když za nima dojdu, jestli by nemohli v této věci něco udělat. Hned mi vmete, o kolik by přišel... Letošní zisky měli největší v historii. Pokud jim to nepřijde shora rozkazem, tj. každých 200 m protierozní ekomez (cca 10 m), tak po dobrém to dělat nebudou. Když se podívám do gůdlu na mapy Znojemska a vidím ty stohektarové lány, tak je s podivem, že tam vůbec něco žije. Oni (MŽP) raději budou o dropovi žvanit, než by pro to hnuli prstem. Bohatě si vystačí se "zákonnou ochranou", práci (resp. snahu něco změnit) nechají na jiných.
Patrik Dvořák reaguje 19.12.2014 21:09
Karle to jako chceš říct, že ti naši chudáčci vydělají na ha 30tis jo??? No pokud to tak je zebral bych jim všechny dotace.
karel zvářal reaguje 19.12.2014 17:24
Pokud té řepy mají dost, dával bych ji už od letních měsíců, kdy obiloviny a řepka slamnatí (dřevnatí). Po žních nejvíc. Podle mne v zimě není až tak nutná, spíše jádro (oves). Rád bych viděl nějaký dokument, nebo obsáhlejší článek na téma využívání napaječek. Těch, co je vybudovali, zase tolik není a využití nebývá velké. A co je dobré, že aspoň vedle těch větrolamů mají biopásy. To vídám na více místech. Ze severní strany, kde obilí do žní stejně nestihne dozrát, je to ideální řešení aspoň pro srnčí, zajíce a bažanta. Koroptev by to potřebovala uprostřed honu, ale tam to agronom nechce udělat, je to pro něho ztráta cca 30 tis./ha biopásu. Větší plochy by uvítal i drop, kdyby ještě žil... Regulace jako samozřejmost.
Patrik Dvořák reaguje 19.12.2014 15:06
Tak,tak a ne jinak.
Mila Šebela reaguje 19.12.2014 11:44
Jak už jsem psal, na hon jsem byl pozván. Na konkrétní způsob přikrmování a péči o drobnou jsem se neptal, ale napíšu to, co jsem mezi řečí vyslechl a co jsem viděl. V honitbě jsou mezi poli několik metrů široké větrolamy s podrostem a travinou. Kolem některých z nich jsou z jedné strany asi pětimetrové biopásy vždy v délce větrolamu – tedy několik set metrů. Mezi poli jsou akátové remízky, meze zarostlé trnkami a šípky, kolem závlahové nádrže u Božic je ještě rozsáhlá rákosina. Je tam také velká souvislá travnatá plocha – záložní letiště – která se 2x ročně seče ( v tomto místě bývalo ještě v osmdmdesátých letech tokaniště Dropa velkého). Vím, že jak drobnou, tak srnčí přiměřeně přikrmují jádrem ihned po žních v podstatě až do jara. Na podzim a v zimě dávají zvěři – ad libidum – cukrovou řepu. U zásypů a samokrmítek jsou samozřejmostí lizy a napáječky ( v horkých letních měsících do napáječek rozvážejí vodu cisternou třeba i 2x týdně). Na vysoký stav drobné i srnčí měla samozřejmě také velký vliv loňská velice mírná zima a pouze náhodná přítomnost černé zv. … No a nedílnou součástí péče o drobnou je tady intenzivní a nekompromisní tlumení zv. škodné a zvířat myslivosti (zvláště pak drobné zvěři) škodících… Tož asi tak…
karel zvářal reaguje 19.12.2014 08:57
Mílo, děkujeme za věcný příspěvek! Výřad nevídaný, bylo by možno tu jejich péči nějak publikačně rozvinout?
Mila Šebela reaguje 19.12.2014 07:16
Pavle,toto byl letos bezkonkurenčně nejlepší hon, na kterém jsem měl možnost lovit, troubit nebo obojí... Na békalu seru, ale nějak mě uniká význam termínu "zootechnické vyšetření". V každém případě jsou přizvaným veterinářem všichni ulovení zajíci vyšetřeni na tularémii. Pokud se zvěřina prodává hostům nebo do výkupu, je to samozřejmost a nutnost.
Radek Pintner reaguje 18.12.2014 20:19
A dál co?
Mila Šebela reaguje 18.12.2014 17:03
No konečně - odklikl jsem to na ostro a ono to klaplo. To je ten zmiňovaný výřad
Mila Šebela reaguje 18.12.2014 17:02
ZDAR. Tak tedy šturmem, v plné "palebné" síle a všichni společně - hurá na békalu Begalu...
Radek Pintner reaguje 18.12.2014 12:17
Do sebe ne, jen do blba Begali a k sobotě jen snad LOVU ZDAR!
Mila Šebela reaguje 18.12.2014 10:57
Nechci příliš zasahovat do této debaty, tak jen stručně: V sobotu 13.12. jsem byl na honu v MS DROP Božice - Borotice (okr. Znojmo). Ve třech lečích uloveno 165 zajíců, 42 kohouti a jedna kuna. Pokoušel jsem se několikrát vložit fotku výřadu, ale nejde mi to. Podmínky pro drobnou jsou tam dobré - remízky, větrolamy a kolem nich biopásy, rákosiny... A hlavně - o "svoje zajíce" se tam celoročně a dobře starají... Děkuji hospodáři za pozvání. No a teď chlapi zase do sebe...
Radek Pintner reaguje 17.12.2014 20:40
Tak to máš ty blbe pravdu. TY když močíš tak své hrášky ani nenajdeš, v semeníku máš stejně jako v palici ho.no takže máš výzkum své osoby takřka v pořádku a jestli si myslíš, že ti ho nějaká ženská vezme do pinzety a ty....no fuj!!!A nic!!!!! Tak si leda úplně ověříš co seš zač!!!!Impotentní de.il!!!!!
Josef Voborník reaguje 17.12.2014 04:01
Pavle, vzpomeň na reklamní slogan Toyoty - nic není nemožné ! Ale v daném případě si uvědom, že není zaječice jako Zaječice !
Pavel Štěrba reaguje 16.12.2014 12:53
Mám dotaz na Míru Zajíčka: je v prosinci zajačica gravidná?
Radek Pintner reaguje 2.12.2014 08:28
Klamárstvo Aničko. Anebo ko.otárstvo? Som hentaký zmatený.
karel zvářal reaguje 1.12.2014 13:43
Tebe měli překřtít na Jozef Tomáš, protože sám tvoříš drísty, ale hodnověrné důkazy nebereš. To již Darwin našel ulity vysoko v horách. Dnes nacházejí paleontologové kostry fosilních živočichů, včetně dinosaurů a velryb, daleko na souši. Jak to fungovalo, na to musíš dojít sám, ale určitě to fungovalo. Nikdo je tam nenaaranžoval, leží tam miliony let. Takže dál věř čemu chceš, s tebou ztrácet čas nemá význam.
karel zvářal reaguje 1.12.2014 08:33
A to jako myslíš, že ty brušiskáá u jelenů jsou od krmení ovsem? To máš jako myslivecké zkoušky, když nevíš, že předžaludky se rozvíjejí příjmem objemových krmiv (trávy, listí, větviček)? Horší by byly splasklé brušiská, tím by člověk udělal z jelena monogastra.
karel zvářal reaguje 1.12.2014 08:27
Jožine, vidím tě jako týdenní kuře, které se vysmívá rodičům za "ty pohádky" o kruté zimě před šesti měsíci, když TEĎ je všude tráva a svítí sluníčko. Prý fujavice a sněhu nad hlavu...nesmysly - stačí se rozhlédnout!)) Je vidět, že takovémujako ty, by byla škola opravdu na dvě věci. Jsi evidentně odkojený černoprdeláčskými bajkami - jako bych četl agitační brožurku jeho vistů. Viděl jsi někdy na kabelu, za jak rychle se objeví na lávových svazích život? Podobně to fungovalo po odtátí ledovce. Ptáci donesli semena trav a stromů, zvířata se pomalu posunovala do nových domovů... Vysvětli mi, proč Stvořitel neposadil např. toho tvého kamzíka do Skandinávie? Podmínky tam má vhodné, pokud by ho tam dnes repatriovali, určitě by se udržel. A navíc máš zcela mylnou přdstavu o sněhové kouli. Ta byla možná někdy v dávné historii. Z novějších epoch se uvažuje o ledových čepicích. Např. ještě před pár tisíciletími (v poslední Době ledové) byl na Sahaře život, dnes jsou tam po něm jen zaváté stopy.
karel zvářal reaguje 28.11.2014 13:30
Ale musíš uznat, že to zní bohousky, když gramotný imbecil má péči o ne-dehonestování druhých.
karel zvářal reaguje 27.11.2014 17:16
Právě ta letní s-poušť a její popírání Jožinem je to, čím se u mne nejvíce "dehonestuje" (diskvalifikuje), jak s oblibou píše. Žádná mezička s trávou, jen podiskovaná strniska po řepce a ječmeni, vedle kukuřice, pícniny v nedohlednu. Pokud v srpnu chlapi pohodí řepu podél polňačky a druhý den je většina načatých a do pár dní zmizí, tak to je pro mě důkaz, že to přikrmování je potřeba. A že při tom diskování vedle hrabošů a křečků padne také hodně zajíčků, to je nad slunce jasnější. Oba vlivy sečtené - a jsme tam kde jsme...
karel zvářal reaguje 27.11.2014 15:23
Ten dravý (zaručeně pravý) had je také dobrý pojem, zasloužil by nějakou (Darvinovu-Cimrmanovu) cenu. No ale hledím, žes mě Pavle neopravil, Odborník také mlčí, a Joža si v klidu užívá vavříny vítězství ))). A co takhle listopaďáci (novemberáci), když už jsme u té téměř celoroční množivosti zajíce? Sice to jsou také výjimky, ale literatura to zmiňuje. To je z toho, že nemají žádný welfare, a jak by řekl Terazky "boha, zasa je*ú".
karel zvářal reaguje 26.11.2014 17:20
Bohužel admin smazal tvůj největší přínos myslivosti, a to pojmenování prvních zajíčků - žádní březňáci, nýbrž ledňáci! Takže nejen nad vodní hladinou, ale i v honitbě lze vidět ledňáčky - jak dojemné! A chce to jen jediné - lovit do prvních mrazů...jenže ty bývají Jožinku někdy i v září... A letošní rok byl podle mne výjimečný na počet vrhů v červenci a srpnu - jako by tušili ten letně laděný podzim. Kolikrát jsem se lekl, že mi spod nohy vyběhl králík (září-říjen), a ejhle, on to kilový zajoch! Máš na Luníku podobné poznatky?
karel zvářal reaguje 26.11.2014 17:08
Jožo, ty jsi musel být v minulém životě láčkovec, protože taková míra rezistence je nevídaná! Admin tě vyhodí dveřmi, ty se vrátíš oknem, vyhodí tě oknem, ty lezeš komínem, vyletíš komínem, za chvíli čučíš z klosetové mísy... Ozaj, nemal by si tolko veriť tým bludárom, čo píšu do žurnálov. Dobu ledovou máš zmáklou jako málokdo, tak tě safra neopijou rohlíkem! Vstaň, a běž nasnímat ty vysoké stavy drobné - jinak si strč svoje cinty víš kam... Gaučink není ta správná forma monitoringu. Apropos, nechtěl by ses náhodou přejmenovat na Seďa? (nebo Čumíček)- to by ti viac pristalo! A teď k věci: jak je možné, že po nejmírnější zimě za posledních padesát let je k vidění tolik zvěře? Nebyl sníh - zvěř neměla tu správnou (Begalovu) welfare - a přesto, nebo právě proto jí přibylo. Ale to lze říct jen o zajíci, koroptve a bažanta se tyto nárůsty početnosti netýkají. Nebo na Luníku je to jinak?
Radek Pintner reaguje 9.9.2014 09:31
GUčko ty nejsi hrdý, Pavel to napsal přesně. A to neokecáš. Ono to totiž ani nejde. Jen bych tu namyšlenost doplnil blbostí. Dovolím si zde napsat toto: Když se namyšlenost spojí u gauče s blbostí, s tabletem vleze do elektríčky ,vždy a všude vystoupí BEGALA!!!!!!!! Bůh a pavědátor na zemi největší!!!! Víš jak si tě GUčko představuji? Něco jako Mr. Beana. I s tím ksichtem. Prostě pošuk no.
Pavel Štěrba reaguje 31.8.2014 08:53
Tak třeba já Pavle. Jako komik nemá Jožo konkurenci:-)
Sojka reaguje 17.8.2014 08:47
Pavle, máš pravdu, když já se bohužel občas neudržím, jako třeba s tím teplokrevným lososem nebo s přebarvujícím prasetem, co je podle génia genetická porucha, a pak si sám nadávám, že mi to nestojí za to. Ale někdy se prostě člověk neudrží. MS
Sojka reaguje 16.8.2014 21:21
To jsem si nevšimnul, spíš naopak, přesně specifikovala jatečný věk, vybrakovaný skot atd., spíš vůbec nechápu, o co se vám jedná. MS
Sojka reaguje 16.8.2014 20:23
No a proč by se to nemělo prodávat? MS
Sojka reaguje 16.8.2014 12:39
No pane Begala, nevím jestli jste počestný hornouherský polovník, ale o hovězím toho moc nevíte, když nakupujete v Lidlu a považujete to za kvalitu. Měl byste vědět, že plemena hovězího skotu se dělí na masná, mléčná a kombinovaná a podle toho taky pak to maso vypadá. Jak už psala paní Ježíková, běžný porážkový věk a hmotnost je u býčků kolem 14-24 (jalovice 14-20) měsíců a váhy cca 450-600 kg. Ale skutečně kvalitní maso je pouze z masných plemen, např. Charolais, Limousin, Hereford, Galloway, Aberdeen Angus,Piemontese,Texas longhorn, Belgické modré atd. A tohle maso určitě v Lidlu nekoupíte, takže zas taková mňamina to není:-). Běžně koupíte jen maso obvykle z kombinovaných nebo mléčných plemen, protože tam se býček jen vykrmí a jde na porážku. Maso ze starých vyřazených dojnic je hodně lojovaté, i když ho někde v řeznictví krásně naaranžují, poznáte to na chuti. Další otázkou je tzv. zrání masa. Prostě posuzovat kvalitu hovězího podle toho, co koupíte v Lidlu :-):-):-). PS- jihoamerické chovy mají původ v evropských, takže Brazilie či Argentina, pořád stejný původ :-). MS
Josef Voborník reaguje 11.8.2014 20:55
Zjesť sa dá všetko... Nestor naší myslivosti prof. Komárek prý kdysi prohlásil či napsal, že správný myslivec by měl ochutnat vše, co mu v revíru běhá, létá či leze. A nebožtík hajný Fišera, zkušený jelenář z Orlických hor, mi tvrdil, že zvěřina z říjného jelena, včetně vnitřností, je vždy cítit prkem s jedinou výjimkou, kterou lze bez nakládání do mořidla či jiných vyfikundací kuchyňsky upravit hned "začerstva" prý jsou kupodivu ráže. Nevím, nemám to vyzkoušené, ale zní to tak paradoxně, že io možná bude i pravda, i když Fišera mysliveckou latinu ovládal perfektně. Když jsem se dozvěděl, že je ve věčných lovištích, dovolil jsem si o něm napsat nekrolog, který otiskli v Myslivosti a který jeho povahu plně vystihuje : Odešel hajný Fišera. Byl fousatý jak příšera, leč jeho vizáž kosmatá skrývala srdce ze zlata. S nezkušenými si práci dával, řádné myslivce z nich vychovával. Metody měl sice svérázné, ůspěchy však nesly výrazné... Božínku, jak jen ten čas letí ! Je to už víc neř čtvrt století, když já v lesáckém kolektivu jsem zasedl v hospůdce k pivu a pln nadšebí jim popisoval, jak pěkného srnce jsem pozoroval. Fišera houkl z plna hrdel :"PĚKNÁ může být ženská prdel - myslivci v Orlickém Záhoří o DOBRÉM srnci hovoří ! Ty ještě od nás hodně zkusíš, dokud se správně nenaučíš po myslivecku vyjadřovat a v maryáši licitovat. A abys z toho neměl jundu, hned zaplať velkých rumů rundu !" Před jeho památkou nechť každý smekne ! Já navždy vím, co DOBRÉ je a co PĚKNÉ.
Josef Voborník reaguje 10.8.2014 16:42
Paní Aničko, ač nerad, musím dát tentokrát Jožinkovi za pravdu a Vás upozornit na omyl - týká se to těch medvědích tlap. Mám před sebou Masliveckou kuchařku, vydanou SZN Praha v r. 1968. Obsahuje mimo jiné 9 receptů na úpravu medvědí zvěřiny, z toho tři se týkají medvědích tlap, jeden je údajně z české a dva z ruské kuchyně. Jeden z nich cituji : Čistě oprané tlapy zbavené vazivových polštářků na 3 dny nyaložíme do mořidla. Do pekáče dáme na plátky nakrájenou slaninu, přidáme koření, podlijeme troškou mořidla a hovězím vývarem a osolené tlapy 6 až 7 hodin dusíme. Hotové buď rozkrájíme a podáváme s vlastní šťávou, nebo je necháme vcelku ve šťávě vystydnout, pak je rozkrájíme, okořeníme tlučeným pepřem, smočíme v rozpuštěním másle, obalíme ve strouhance a smažíme. Příloha : brambory. Jak je vidno, i ty tlapy jsou jedlé, ovšem kdybych si mohl vybrat, dal bych přednost pořádné flákotě z kýty nebo ze hřbetu - ale to už jsou jiné recepty...
Radek Švarc reaguje 6.8.2014 12:52
"Ja som tu toho už popísal až až". Souhlas Jožinku. Už tedy prosím nepiš, všechno jsi už napsal. O tématu nevíš absolutně nic a zbytečně ničíš téma, které by mohlo být dost přínosné... Díky, čao
Pavel Štěrba reaguje 6.8.2014 08:47
....já půjdu dneska asi do Lidlu, nevíte někdo, jestli tam nemají akci na kuřecí? Díky za odpověď.
Miloslav Hanzal reaguje 4.8.2014 11:42
Opravdu parádní počteníčko, a tak je to na všech vláknech, pořád stejné kvalitní příspěvky stejných přispěvatelů ... M.H.
Radek Pintner reaguje 31.7.2014 21:40
Mama ti nemala solit polievku no! Sol je sviňa! Ta už prehnala ludí!!!! Aj zvere!!!! Šak znáš to nie??? Veď o tom táráš. Pa a nesoĺ! Jo a u nás se říká-Jsi-li správným čechem, ne papírem, ale mechem. Čím ty naozajstný slováku?? Lopuchovým listem s beruškou? Třeba?
Radek Pintner reaguje 31.7.2014 21:37
Jožo TY a pešo? Nětáraj!!! Veď už tenkrát za Gustáva jezdili elektríčky! Aĺebo si z chudobnej rodiny a němali jste drobné na elektríčku? A keď si údajně išiel a pak si zastal, něbolo to iba hnačkou? To by som zdrah aj ja! To abys mi ušiska neobesral!!!!
karel zvářal reaguje 31.7.2014 12:21
Děkuji za lichotku, ale mne sa slovenčina páči (to ty bratislavské pondělky)... U nás se říká, že kdo nemá v hlavě, má v nohách: takže už jsem zřejmě na stopě..., ale to musí být přímo "maratonec" (24 hod. na webu...).
karel zvářal reaguje 31.7.2014 11:58
Jeziková, pre hlupákov je to vysoká matematika, ale zajacov je treba loviť vtedy, keď je ich v honitbe najviac, tj. o polnoci. (Je tak, Joži?)
Pavel Štěrba reaguje 31.7.2014 07:14
Zajíci se vraceli domu jako poštovní holuby!!!! Lovecká hodina!!!! Termokamera na sčítání zvěře!!!! Kristova noho, je vůbec možné za jeden lidský život vymyslet tolik hovadin?
František Dvořák reaguje 28.7.2014 17:04
Ahoj Begalo.Jeli toto co napíšu urážlivé,nechť jsem vymazán.Ale vůči tobě si to vůbec nemyslím.Dlouhou dubu přemýšlím,jestli jsi totální blb,nebo provokatér.Pořád mi nevychází,že totální blb,by byl schopný napsat zhovadilosti,jaký píšeš ty.
Radek Pintner reaguje 9.7.2014 10:52
Protože to napsal velký Stvořitel Begala! Nebo jsi to Pavle nepochopil? Ono nejde o to jak to v přírodě funguje, ono jde o to jak to manták Begala napíše. A jeho slovo je zákon!!!! Ale v Bohnicích. Nemá cenus bláznem debatovat, zase se mu budeme tlemit na honech, nic víc nedosáhl.
Pavel Štěrba reaguje 8.7.2014 20:52
Ježišimariá, Jožo!!!! Z čeho všeho ty nedokážeš udělat grotesku? Jenou to plodí, jednou neplodí, jedou to je tsunami, jednou Al-kajda! No ty seš ondoň. Srna se odstěhuje na jiné místo v revíru? Kde jsi to zase vzal? Srna se drží teritoria víc než srnec Ty šašku a to že se v její blízkosti uloví srnec, je pro ni stres na pár minut. Toho srnce bere jako partnera jen na pár dní, kdy je říjná a sotva ji srnec oplodní, tak o sebe oba ztrácí zájem. A pokud ji toho srnce někdo během té říje odloví, tak u ní do několika hodin, maximálně do druhého dne bude srnec jiný. Tak proč by se stěhovala?
Pavel Štěrba reaguje 3.7.2014 22:19
Při zvýšené mortalitě je to celkem pochopitelná věc. Ani to není nic nového pod sluncem, že některé živočišné i rostlinné druhy při ohrožení existence prostě více plodí. Zkrátka v zájmu zachování druhu. Ten stres a mortalita musí být ale poněkud dlouhodobějšího, a silnějšího charakteru, něž sem tam nějaký ulovený srnec v říji, jak si tu dedukuje Jožo.
Mgr. Ondřej Bělka reaguje 3.7.2014 21:14
...jo a poměr pohlaví mláďat je ve prospěch srn oproti srnečkům "prý" větší.
Mgr. Ondřej Bělka reaguje 3.7.2014 19:43
Zrovna dočítám Drmotu a ten stejně jako Kolář nebo Scherer (konec konců i další autoři) říká, že srnčí zvěř v podmínkách né zrovna optimálních, tzn. kde je větší mortalita (ať už vlivem biotickým nebo abiotickým)zkrátka dochází i k většímu stresování zvěře to vede ke zhoršeným podmínkám, které nejsou plně funkční k pokrytí potřeb srnčího- zkrátka tam, světe div se, srny mají obvykle srnčata dvě a mimořádně tři. Má to být jejich obrana, prostě pud sebezáchovy zvednout svůj početní stav.
František Dvořák reaguje 3.7.2014 12:47
Begalo ty jsi fakt geniální.Tebou už by se měl zabývat nějaký historik a napsat o tobě nějakou knihu,abys nám náhodou nezapad.Jistě by to byla pro příští generace ohromná ztráta.
František Dvořák reaguje 2.7.2014 16:18
Tak jednoduše,jak zvýšit počet zajíců v přírodě,vám tady všem Begala servíruje recept a z vás nikdo tomu nechce rozumět.Hlupáci.
Ron Gordon reaguje 2.7.2014 16:07
Bekalo, Bekalo, opět si protiřečíš když kážeš, že zvěř stresována v době říje, či tvoje strachosexuálne chování působí na zvýšení počtu mláďat ve vrhu, tak by jsme měli zajíce lovit hlavně v prosinci, lednu, únoru,kdy se honcují, dostatečně by jsme je lovem stresovali a to by pak zaječky začaly vrhat né 1-4 mláďata, ale 4-8 mláďat, možná by to u nich nabudilo superfetaci a vrhala by každý třetí týden, tak že by měla až osum vrhů během roku, to by bylo něco pro zvýšení stavu. Takže žádné nerušené honcování, ale stresovat a stresovat lovem v době honcování, vytvářet strachosexuálne prostředí a budeme mít zajíců jako myší.
Ron Gordon reaguje 2.7.2014 16:04
Bekalo, Bekalo, opět si protiřečíš když kážeš, že zvěř stresována v době říje, či tvoje strachosexuálne chování působí na zvýšení počtu mláďat ve vrhu, tak by jsme měli zajíce lovit hlavně v prosinci, lednu, únoru,kdy se honcují, dostatečně by jsme je lovem stresovali a to by pak zaječky začaly vrhat né 1-4 mláďata, ale 4-8 mláďat, možná by to u nich nabudilo superfetaci a vrhala by každý třetí týden, tak že by měla až osum vrhů během roku, to by bylo něco pro zvýšení stavu. Takže žádné nerušené honcování, ale stresovat a stresovat lovem v době honcování, vytvářet strachosexuálne prostředí a budeme mít zajíců jako myší.
Patrik Dvořák reaguje 10.6.2014 23:10
Přečtite si pitomci co je tady za otázku, vidíte tam něco o cikánech???
Ron Gordon reaguje 9.6.2014 22:14
Tak nevím , je to téma vytvoření vhodných podmínek pro zajíce a drobnou zvěř nebo pro černou ?
Josef Voborník reaguje 9.6.2014 15:59
Pro Jana X - pleteš se v čase, zákon o trvalém usídlení kočujících osob, po jehož přijetí došlo k postřílení koní, tahajících cikánské vozy, došlo podstatně dřív, snad už v 1. polovině 50. let. Ten zákon platil /a platí/ na celém území tehdejší ČSR, ale všude se k jeho realizaci a následným opatřením přistupovalo jinak. V Čechách a na Moravě nevznikla ani jediná cikánská osada s chatrčemi z vlnitého plechu jako v mexických slumech, naopak na Slovensku to bylo a snad ještě je běžné. Je pravdou, že i v Čechách docházelo k devastaci a "vybydlování" bytů, ovšem postupem času a dostatečně tvrdým režimem se podařilo větší část zde žijících Cikánů relativně zcivilizovat. Ale zákony, přijaté po "sametu", které vytvářeli kriminálníci pro kriminálníky, včetně různé té "pozitivní diskriminace" a "politické korektnosti" nás v tomto směru dovedly o pořádný kus zpátky.
Pavel Štěrba reaguje 6.6.2014 09:02
...jen bych to doplnil - cikánskou populaci je i přes protekční podmínky se zásahem možno považovat za divokou....
Patrik Dvořák reaguje 21.3.2013 19:36
No tak jsme si asi nerozuměli, mě jde jen o to, že tam probíhá ukázková péče o drobnou obecně a že mají super podmínky ,je jen ku prospěchu.Máš pravdu, že to není všude,ale to je i u nás, pořád se brečí, že nic není, jenže bez práce nejsou koláče.Navíc je to nejistý, pokud nejdůležitější období kdy se líhnou kuřata, nebo se rodí nejvíc zajíců proprší a je zima není nic , i kdyby v revíru nebyl kousek škodný.Tak se měj.
František Dvořák reaguje 21.3.2013 16:15
Ach jo.Patriku.Ten článek v té Myslivosti jsem četl také.Ale neustále opakuješ,to co jsem v původním příspěvku neřekl.Toto je pouze farma na zajíce,kde je jim věnována mimořádná péče,v neposlední řadě i za účelem zisku.Ale toto přece není běžný celoplošný stav v Rakousku.Tam,kde není chován za účelem zisku(a možná i uznávám,že to může být i kvůli ukázce,že když se někde tomu prioritně věnujem,tak tam je),tak tam prostě není ani v Rakousku.
Patrik Dvořák reaguje 20.3.2013 23:04
Ach jo , tak jinak. Byly jsme se za hranicema podívat,na základě, článku v časopise Myslivost,péče na vysoké úrovni, řád a pořádek,šichni v co můžou a co ne,odlov predátorů o tom se tady nikomu ani nezdá a proto tam během deseti let zvedli stavy drobné na to co tam mají.No a co se týká těch hnízd. Byl to pokus kolik vydrží snůšek v revíru s jinými podmínkami to ano,ale taky s poctivou likvidací škodné a vydrželo tam za danou dobu 50% hnízd, no a u nás to taky dělali a uvádí, že byla mortalita hnízd 95% už je to jasný, mysli co chceš, dělej si co chceš,piš si co chceš,ale nepiš neco o vysněným Rakousku, nebo farmách, tam kde se MYSLIVCI starají výsledky mají, jasný????
František Dvořák reaguje 20.3.2013 16:42
Ahoj Patriku.Tady si skutečně dovolím reagovat hrubším způsobem.Ubožejší odpověď jsem snad ani nečekal.Víš,já myslivost považuji za něco,co přírodě prospívá.Mezi myslivci mám mnoho dobrých kamarádů a když jsem je tak v hlavě probíral,tak si myslím,že takhle uboze by z nich nedokázal odpovědět žádný.Celý život jsem v přírodě prožil a mám ji rád.A už se také mohu přihlásit k úctyhodným kmetům.Jen doufám v to,že co v mysliveckém spolku představuješ Ty a Tobě podobní,je jen pouze minimum,protože jinak si myslím,že těch zajíců bude venku čím dál míň.Přeji Ti mnoho mysliveckých úspěchů,Fanouš.
Patrik Dvořák reaguje 19.3.2013 21:50
Už je to jedno , já myslel,že jseš myslivec, takhle je to ztráta času.
petr vesely reaguje 19.3.2013 17:29
Nechci s nikým polemizovat. Píši jen to co jsem viděl a co je možné udělat i v naší krajině. Výsledky mě utvrzují v pravdě. Nejhorší je dle mého o problému jen blafat jak by to mělo být a jaké to bylo kdysi. To víme všichni ale něco udělat, to je to co by mělo platit. Každý by se měl snažit zvěři a přírodě pomoci ai když se něco nepovede, příště to udělám lépe nebo si alespoň řeknu "udělal jsem pro dobrou věc něco". Chlapi já u nás začínal sám s kamarádem a po čase se přidali i ostatní ze spolku neboť viděli, že výsledky jsou. Samozřejmě v dnešní zemědělsky zhuntované krajině je to stále horší a horší ale stále je co zlepšovat. Teď v bývalé honitbě řádí soukromník od r. 2007 a pro zvěř neudělá ani ň a již je to vidět. To vám garantuji, ještě pár let a je hotovo. Prof. Vodňanský řekl" my dnes víme co zapříčinilo pokles stavů drobné zvěře. Víme i jak to udělat aby drobná šla opět nahoru ale chce to bohužel mraky práce a peněz, jinak to nepůjde".
František Dvořák reaguje 19.3.2013 16:52
Pro p.Patrika Fanouš.Jsem skutečně nepochopil,co má společného tento Tvůj příspěvek na skutečnost,že tvrdím,že v Rakousku je také velmi obtížné v přírodě,mimo bažantnice na zajíce,tohoto potkat.Pokud chceš reagovat tak se drž tématu a uváděj argumenty.Tomu,že by tam měli zajíce v hnízdech se mi nechce nějak věřit,ale třeba mě nějakýma argumentama přesvědčíš.Vono chápu,že ve vysněným Rakousku je všechno možné.
Patrik Dvořák reaguje 18.3.2013 19:40
No to to se pleteš Fanouši, tam dali na test X hnízd a mají cca50% ztrátu a víš kolik jsem měl já po tejdnu z 30hnízd ??? Ani jedno to bylo vr: 2003 a ten rok jsme ulovili 62kohoutů a 74 zajíců no a v r 2007 to bylo jak jsem psal. každej rok máme 100-200ks škodný loni bylo i víc, pokud si někdo myslí, že když střelí pět kun a deset lišek, že něco změní, tak se plete, problém je větší.
Zdeněk Zapletal reaguje 18.3.2013 18:52
Jeden o hodně sterší kolega mi kdysi řekl." jestli chceš lovit drobnou jako dříve, musíš to s veškerou škodnou dělat jako dříve". Ta kapusta a podobná políčka jsou jenom "berlička".
František Dvořák reaguje 18.3.2013 16:12
Toto všechno o tom Rakousku je velice pěkné.Já si však myslím,že to jsou pouze živočišné farmy,které si na sebe musí vydělat.Ve volné přírodě je asi potkat zajíce větší um než u nás.Ale třeba se mýlím.
Miloslav Hanzal reaguje 18.3.2013 14:49
A vo vo tom to je. Máte aspoň páni kolegové na co vzpomínat a tiše závidět... A nemuseli jste jezdit ani moc daleko. M.H.
Patrik Dvořák reaguje 18.3.2013 13:53
Taky jsme tam byli,svatá pravda co je psáno pode mnou, jinak, mi jsme zažili to, že po pěti letech jsme lovili místo 50 zajíců přes 300ks a tak i divokých kohoutů.Chce to tlumit škodnou a zlepšit péči o zvěř, podmínky bohužel neovlivníme aspoň ne u nás, toto by ,ale mělo být samozřejmostí MŽP ,ale tady v tom bordelstátě jde jen o něco jinýho.
petr vesely reaguje 17.3.2013 17:32
Předešlý příspěvek jsem psal já.Petr Veselý
Miloslav Hanzal reaguje 17.3.2013 15:47
Vzkaz byl sice úspěšně předán, ale něco mně mezitím odhlásilo... M.H.
karel zvářal reaguje 16.3.2013 19:24
Jsem za systémové změny, ne aby průšvihy dnešní agropolitiky řešili voluntaristé. Petici podepsalo (jen!) 25 tis. lidí... Posílal jsem 10 podpisů, 9 byli sousedi z činžáku, kterým ekologie je blízká asi jako Santovi K.. Zvěř patří státu, ten by se měl v první řadě starat o vhodný biotop. Pokud někdo hlásá, že ty plánované změny jsou proti zemědělcům, tak záměrně lže. Jsou proti hloupým zemědělcům a zlatokopům, kterým jsou nějaké splachy ornice ukradené, stejně jako skřivan, koroptev nebo zajíc. Mohl bych snadno napsat: Jděte, a zakládejte zvěřní políčka! (Dělej si to sám, ozve se z druhé strany). Takže je to opravdu na rozhodnutí každého, kolik volného času a financí obětuje na oltář hezčí a pestřejší přírody. Zajíc je skromný, tomu stačí nechat nějakou zatravněnou mez a kousek vysoké buřeně jako kryt. Také bažant či koroptev to využijí, no a pokud se vedle přidá řepa, kapusta a třeba proso, zvěř to dozajista nenechá bez povšimnutí.
Miloslav Hanzal reaguje 16.3.2013 17:35
Knoby, zajímavý příspěvek.Jak píšeš o topinamburu v kombinaci s obilninami, to jsi měl na mysli obilí v čisté kultuře plus vedle topinambur v čisté kultuře? Nebo přísev obilí do topinamburu? To bych viděl jako dost blbě proveditelné - i když, topinambury zjara postrašit kypřičem (stejně je asi třeba odstranit z nich staré zbytky), přihodit trochu obilí, zavléci, přikulit? Ale přesto mám obavy že by to obilí topinambury udusily. Tak jak tedy? Pro Karla Zvářala - ty to vidíš příliš černě. Musíš přemýšlet "pozitivně", jak mi říká moje žena, když začnu hned po ránu nad něčím hudrovat... M.H.
Martin Matustik reaguje 9.2.2013 21:39
nemate někdo zkušenosti s pachovym ohradnikem jak na ně reaguji zajici?
Petr Knobloch reaguje 9.2.2013 15:31
Kapusta je dobrá věc. Např. do lesní honitby velmi vhodná na políčka, klidně jako monokultura.. Ale při dnešních plochách řepky ve většině polních honiteb není moc dobré to ,,podporovat" další brukvovitou plodinou. Pro bažanty je kapusta dobrá především v době vyvádění mláďat. Ta potřebují velké množství živočišné složky v potravě a na kapustu se stahuje velké množství hmyzu atd.( slimáčci, housenky). Základem je správný termín setí tak, aby právě v době vyvádění mláďat měla už kapusta dostatečnou listovou plochu.
zdenek.myslivec reaguje 9.2.2013 14:50
Moje zkušenost stará asi dvanáct let,jeden vlastník nám přenechal 0,6 ha pozemku sto metrů od lesa kde je velký tlak predátorů ,pole jsme oseli krmnou kapustou osivo sice stálo 6000kč ,při podzimních honech v této lokalitě uloveno víc jak třicet kohoutů dále tam bylo víc jak 80 ks slepic ,mnoho zajíců a srnčího a na jaře to celé spásla vysoká v dalších letech už bohužel nebylo osivo k dispozici
Ellhenický Petr reaguje 9.2.2013 10:06
Opět mne to ukončilo nějak rychle,příspěvek níže.
Kamil Plíšek reaguje 8.2.2013 20:54
Kup si knihu Dr. Ing. Marady "Zvyšování přírodní hodnoty polních honiteb" a hodně se dozvíš, i pro lesní honitbu. Zakládání mokřadů, zvěřních políček, vhodná skladba plodin apod.
R V reaguje 8.2.2013 17:45
P. Zvářal, souhlasím.
Zdeněk Cedidla reaguje 8.2.2013 13:59
Když už nejsme schopni ovlivnit zemědělskou činnost - způsob obdělávání pozemků,je nutné se zaměřit na tlumení škodné jak srstnaté,tak pernaté a to velmi důsledně.Predační tlak je tak vysoký,že drobná nemá šanci.
Josef Novák reaguje 8.2.2013 07:22
Příčiny, proč je úbytek drobné zvěře víme, tak proč nepožadujeme po zemědělcích náhrady škod, které způsobují - výkonnou technikou, velké lány, rušení mezí, chemie, kukuřice + řepka = prasata = ubytek drobné. Když můžou chtít náhradu po myslivcích za prasata, za která si mohou ze 100% sami, tak bych do toho šel protiútokem škody na drobné.
karel zvářal reaguje 7.2.2013 21:30
Tomáši, jak se pasou ty srnečky, by klidně mohli být i ušáci. Ale na jednom fotu je kmotra ochráněná před vzteklinou, na druhém (skoro blaničtí) rytíři... Kdyby nic jiného nebylo, tak toto je tak obrovská predační síla, že kdybys tam měl samou jetelinku, mrkvičku a zelí, tak je to jen krmení "dravých šelem". Pokud není dle znalců přemnožená černá, tak nejsou přemnožené ani lišky, kuny a dravci, protože všechny tento ekosystém uživí... Takže ušetři si námahu, čím víc bude zajíců, tím víc budou mít lišky a spol. mladých. Je to začarovaný kruh, dokud se nezmění legislativa a budou vládnout skriptoví ekologové, tak je lepší vzpomínat na staré zlaté časy.
Pavel Štěrba reaguje 7.2.2013 21:21
Lesnatá honitba? Jedině maliník a ostružiník
Pavel Štěrba reaguje 7.2.2013 21:17
Udržování stavů "škodné" na minimálních stavech - tím řekl Knoby vše. Těch zarostlých ploch okolo cest, mezí, neobdělávaných pozemků, kde se dřív pásl dobytek, atd. toho je dneska všude dost a zajíci přesto nejsou. Vadí jim spousta dalších škodlivých vlivů, ale největší problém jsou predátoři zákonem hájený i nehájený.
tomas p. reaguje 7.2.2013 21:12
Jde o lesnatou honidbu bez pole,výstavba nebo-li spíše realizace nějakého políčka by byla velice obtížná,hlavně tu k tomu nejsou vhodné prostory.Co tedy vymyslet?
Petr Knobloch reaguje 7.2.2013 20:37
20:34 psal Knoby
Petr Knobloch reaguje 7.2.2013 20:37
20:34 psal Knoby
tomas p. reaguje 7.2.2013 20:20
To je pěkné,ale jak ten rákos vysejt?
František Havran reaguje 7.2.2013 20:13
Já tě z rákosových ploch nechci zrazovat, ale musíš počítat s problémem tažného motáka, se kterým si potom budeš muset protiprávně poradit, jinak tvé rákosové plochy místo chovného potenciálu budou mít potenciál vražedný.......... Základ jsou pozemky. Pokud máš pozemky (popřípadě souhlas vlastníka o zřízení remízu na jeho půdě, která leží ladem), tak jsi vysmátý. Pokud můžeš dělat trvalé remízy - keře, stromy - tak jednoduchá struktura - uvnitř listnáče - jabloně, duby, kaštany, po okraji trnité keře - hloh a trnka jsou super.... Pokud je tam morko - tak vytvořit teda ten rákos, anebo olšový háj (olše je super, zakoření snad všude) - ale počítej s tím motákem. Pokud chceš dělat dočasný remíz na zemědělské půdě, tak můžu doporučit kukuřičná políčka - úzké, dlouhé pruhy. Nebo sem tam topinambur...
Jiří Wenzl reaguje 7.2.2013 19:24
Tady nejde ani tak o nápady, jako o (ne)chuť k práci.
tomas p. reaguje 7.2.2013 18:47
?