ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Ríje 2018
Ríje 2018
vloženo: 23.1.2019 19:36
autor: Jan Faul

úlovky (svět)

Můj první kamzík
Můj první kamzík
vloženo: 11.10.2013 23:35
autor: Daniel Donaťák

trofeje

srnci
srnci
vloženo: 29.10.2013 18:46
autor: Roman Dudek

zvěř v přírodě

Liška
Liška
vloženo: 15.12.2015 05:52
autor: Josef Vršan

zbraně

Nůž pro sokolníka
Nůž pro sokolníka
vloženo: 28.3.2017 19:46
autor: Karel Obrtál

fotopast

Daněk
Daněk
vloženo: 22.2.2018 19:26
autor: Aleš Náhlý

myslivecké umění

nové
nové
vloženo: 22.1.2015 19:08
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233668 fotek (3 dnes)
  • 7971 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8921 inzerátů (0 dnes)
  • 282 diskuzí (0 dnes)
  • 749704 komentářů fotek (18 dnes)
  • 12936 komentářů videí (0 dnes)
  • 3296835 hlasování fotek (38 dnes)
  • 56465 hlasování videí (0 dnes)
  • 37692 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 6 online

Připomínky a názory
Diskuze

Yukon Photon XT 6,5*50 .

Martin Zadák vložil 11.12.2017 17:28
Dobrý den , chtěl bych se optat jestli se někomu nestalo že se pohnul nástřel u yukonu ? Já to měl od května přesně nastreleny a teď mi to začalo střílet o 15 cm nahoru . Opět jsem nastřelil . Uvidím co to bude dělat dál . Děkuji za odpověď a radu .
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Marcello reaguje 19.8.2023 12:06
Dobrý den, chtěl bych zde přidat pár osobních postřehů z 6 letého používání mého Yukona 6,5 x 50. Za celých 6 let používání jsem ani jednou nemusel znovu nastřelovat a to ho používám poměrně často, v dnešní době thermo puškohledů se již jedná o muzeální kousek, ale když se ještě přes něj slušně dívá, tak ho nechávám na flintě. Vše je jen o dobře nabitých baterkách, hlavně v zimních měsících.Jinak za mne yukon photon nezklamal! V mém okruhu mysliveckých přátel se nějaké nastřelení yukonu kanala, a to z důvodu pohnutí os x, y při nošení flinty na levém rameni, jednou u kolegy po pádu na zem, neudržení nástřelu. Závěrem asi takto: na tehdejší dobu fungující digitál za přijatelný peníz, v dnešní době zřejmě téměř všichni přecházejí na thermo puškohledy.
Marcello reaguje 19.8.2023 12:04
Dobrý den, chtěl bych zde přidat pár osobních postřehů z 6 letého používání mého Yukona 6,5 x 50. Za celých 6 let používání jsem ani jednou nemusel znovu nastřelovat a to ho používám ůoměrně často, v dnešní době thermo puškohledů se již jedná o muzeální kousek, ale když se ještě přes něj slušně dívá, tak ho nechávám na flintě. Vše je jen o dobře nabitých baterkách, hlavně v zimních měsících.Jinak za mne yukon photon nezklamal! V mém okruhu mysliveckých přátel se nějaké nastřelení yukonu kanala, a to z důvodu pohnutí os x, y při nošení flinty na levém rameni, jednou u kolegy po pádu na zem, neudržení nástřelu. Závěrem asi takto: na tehdejší dobu fungující digitál za přijatelný peníz, v dnešní době zřejmě téměř všichni přecházejí na thermo puškohledy.
Karel Perlík reaguje 14.8.2020 07:26
Zmačknout a podržet, cca 2-3 vteřiny!!
Arnošt Bárta reaguje 14.8.2020 05:19
Dobrý den, nemáte někdo návod na xt 6,5x60 l. Potřebuji vědět jak se nastavuje to hlavní MENU. Jak se do toho dostanu. Když zmáčknout to boční kolečko, tak se objevi jen regulace jasu. Koupil jsem starší kus bez návodu a potřebuji ho nastřelit. Děkuji. Napište mi klidně do pošty a já pošlu mail.
Vaclav Rejchrt reaguje 10.3.2019 15:27
Zdar já používám dobíjecí Panasonici HHR-3MVE 1900mAh. Jsou konstruovány že při plném nabití když se nepoužívají tak se sami nevybijí. Doma sem nechal Yukona zaplého v kuse cca 6 hodin až pak došli. A v přísvitu mi vydrží teda ještě dýl. Ono je hodně znát když puškohled furt zapínáš a vypínáš tam je asi největší odběr pak moc nevydží a asi máš jedno jaké baterie používáš. Ty panasonici používám už víc než rok a po spoustě experimentu s jinými bateriemi maximální spokojenost.
jura z reaguje 9.1.2019 15:34
mám AA Li-ion 3000mWh s nabíječkou z Aliexpresu a veliká spokojenost, vydrží asi víc, ale hodinu mám vyzkoušenou. Víc žere neviditelný přísvit. Jura
j. f. reaguje 8.1.2019 18:13
zdravím Vás, chci se zeptat na dobíjecí baterie do Yukona, mě vydrží koukat tak asi 25 min. v tahu bez vestavěného přísvitu pokud máte někdo zkušenost s bateriemi, které drží delší dobu tak prosím písněte děkuji
Pavel Hennrich reaguje 12.11.2018 12:15
Yukona mám 2 roky a také často kontroluji nástřel. Obecně si myslím, že je velmi, velmi citlivý na zacházení. Možná si tím jen omlouvám nedokonalost techniky. Ale v podstatě celou loňskou sezónu jsem lovil bez problémů a s přesným nástřelem. Potom a to si ani nevybavuji, že bych se zbraní špatně zacházel, mi šel nástřel o 15 cm mimo. Ze začátku jsem to přisuzoval nervozitě či "strženému" výstřelu. Po kontrole na střelnici jsem se ale ujistil. Zvláštní je, že montáž drží jak v betonu, logicky digitální nastavení os X a Y zůstalo stejné. Problém je, že pro úpravu/korekci nástřelu jsou osy X a Y na Yukonu dosti omezené. No...těžko říct, kde se puškohled hnul. Podařilo se mi to srovnat, sice za cenu, že jsem posunul osy do krajních poloh. Bohužel pokud se opět změní nástřel, bude to znamenat srovnat i s montáží, což je vopruz.
Vaclav Rejchrt reaguje 15.3.2018 21:22
???
Vaclav Rejchrt reaguje 15.3.2018 21:21
???
Vaclav Rejchrt reaguje 15.3.2018 21:21
???
Vaclav Rejchrt reaguje 12.3.2018 20:00
Asi soudruzi z východu udělali někde chybu. Zajímalo by mě jestli to udělalo taky někomu jinému kdo už má nové Rtéčko. Díky
Vaclav Rejchrt reaguje 12.3.2018 19:58
Zdar tak jen malí příspěvek ten můj kamarád co ma ani né měsíc to nové Rtéčko tak ho dnes posílal na reklamaci. Začlo mu duchařit...
Michal Bauer reaguje 17.2.2018 20:14
Dobry vecer panove.Uz jsem svuj prispevek dal.Kamarad ma XT 6.5-50.ma ji tri roky a zadny problem.jediny mel s montazi.mel tam nejakou ktera mu tam ani poradne nesedela.Koupil poradnou a vse ok.chodi s tim temer denně.Osobne si myslim ze vse ma sve mouchy at si poridite cokoli.Ale to uz tu jiny psali.Co mam puskare tak ten jich nastreloval uz opravdu hodne.Od doby co se vyrabi a nikdo nemel zadny problem,az na jednoho co mi povidal.Flinta mu lehce spadla tak to privezl znovu nastrelit ale neslo to.Pricina byla uvnitr nasledkem padu.Je to jen elektronika.Asi jsem trochu mozna odbocil.Lovu zdar
Juras reaguje 14.2.2018 21:25
Souhlasím s chlapama co píší z praxe je to hlavně o nastavení,již jsem to psal loni jak jsem chtěl prodat Pulsar870vs tedy pozorovák a pak zjistil že to chce jen vychytat to nastavení a pohrát si stím v klidu třeba celej den a výsledek je pak nesrovnatelnej rozdíl oproti továrnímu nastavení.Kdyby ty levnější mašiny byly tak špatný určitě by ta fabrika dávno zkrachovala,trh je jen pro dva zákazníky pro bohatý a chudý a pak ještě pro lidi co nevědí co z penězma a koupěj to nejražší na trhu-to je samo nejlepší přez to nejede vlak.Akorát že zas nemaj čas jít ven jak jsou zaneprázdění a tak jim to leží ve skříni-znám jich několik,jinak včera jsem byl venku jako skoro každý den střelil jsem knourka cca45kg taky Yukonem zustal v ohni mám Browning LongTrac30-06 možná by ta zbran chtěla nějakou termovizi za100 000kč,ale jsem spokojen s tím co mám chlapi Lovu zdar
Vaclav Rejchrt reaguje 14.2.2018 18:00
Zdar jo jo se seřízením není problém to už jsem taky vychytal a obraz ukazuje suprově bachyni od kňoura v uplné tmě není vůbec žádný problém poznat. Myslim že za ty prachy je to dobrá mašinka a jsem přesvědčen že až mi to poladěj tak to bude zase cajk.
H.J. reaguje 14.2.2018 17:22
Přesně jak píší chlapi .......
Jaroslav Hasenohrl reaguje 14.2.2018 17:08
přesně jak píše Slávek,není problém rozponat knourka od bahynky,což s meoptou 3-12na 50 kterou jsem měl do ted byl problém,jen je dobře mít vše seřízené,jak jas tak přísvit a i kužel přísvitu
Slávek reaguje 14.2.2018 16:00
Yukonem 6,5x50 spočítam na 70m u bachyně struky a u kňourka vidím střapec(za úplné tmy)a pochybuji,že to bude vidět i v té nejdražší denní optice.Jen je potřeba si Yukona správně zaostřit a nastavit jas a to ani někteří majitelé toho yukona neví,že jde.
H.J. reaguje 14.2.2018 15:55
Za cca dva roky jsem nemusel přestřelovat ani nic upravovat, používám kvalitní otočnou montáž. Se slavným Meostárem mám problémů rozhodně více. Pokud někdo tvrdí že s 6,5půlkou na 70 metrů bez problémů nepřečte kňourka od bašky tak doporučuji vyšetření zraku, nebo si nechat poradit jak se zaostřuje - nic ve zlém, ale to je zase jednou blbina.... .
Honza 7x64 reaguje 14.2.2018 13:44
Pane Vyskočile také ho nemám, měl jsem meoptu 6x42 a teď meoptu 7x56.u obou puškohledů se mi rozhodil minimálně dvakrát nástřel, montáž byla v pořádku, ráže 7x64, žádný kanón.U všeho se najdou mouchy.Mě šlo jen o to že pokud Yukona nemáte a tudíž nemáte nic věcného čím by jste poradil tak nechápu proč sem vůbec píšete.Názor Vám neberu jen se v tomto vlákně Vás ani nikoho jiného nikdo neptal jestli s NV souhlasíte či ne.Psát mimo téma je zbytečné v jakékoliv diskuzi.
Fary reaguje 14.2.2018 12:46
No, šrouby jsou asi ok, měl bych asi doplnit, že šrouby jsem povolené neměl, tam hledat problém by mě vůbec nenapadlo, jak jsem psal, že je problém tady mě přesvědčil prodejce, a měl pravdu. Naopak na povolení jsem musel vynaložit docela dost úsilí:)) ještě jednou opakuji, že dle slov prodejce nikde jinde ze samotného principu zařízení problém není, než v tomto, pokud vám utíká nástřel.
Josef Vyskočil reaguje 14.2.2018 12:36
Honza 7x64: Samozřejmě že mě ho nikdo nenutí to by tak scházelo, ale jak vidíte není to všechno tak jak se psalo dřív a co je Vám platné, že krásně vidíte, když se nemůžete spolehnout na flintu respektive puškohled.
Martin Medek reaguje 14.2.2018 12:10
Tak přidám něco od sebe. Yukona mám druhý rok. Kčíž jsem nikdy nekontroloval, mám otočnou montáž velmi často přehazuji s denní optikou a nástřel vždy sedí jak má. Když dojdou baterky tak vyměním a nástřel opět drží. Ale abych pouze nechválil tak jsme byly o víkendu u kamaráda - v pátek jsem ulovil prase, v sobotu jsem chybil a lítalo to úplně mimo. Poté jsem nastřelil a od té doby opět bez problémů drží, takže vůbec netuším čím to mohlo být
Zdeněk Šváb reaguje 13.2.2018 20:51
Zajímavé čtení a poznatky. Šrouby na mém Yukonu na "půlměsících" zatím asi ok,nevím, jak bych je dotahoval - zavazí objímka montáže. S baterkami žádný problém, vždy mám dostatek náhradních. Vzhledem k tomu, že často měním NV za kolimátor, nebo denní optiku, tak raději pro klid a jistotu dám kontrolní ránu. Výškově rána sedí vždy, směrově nepodstatné odchylky, dle mě podle síly dotažení montáže - ruka -pětikačka- klíč. Na lov to nemá vliv. Nejsem odborník na černou, tu lovím jen u kámošů a s rozeznáním pohlaví na 50m nemám v noci problém. Slušně lze obeznat i ostatní zvěř. Při poslední cestě do honitby jsem dával svou zbraň do auta a chtěl jsem o kousek posunout kámošovu zbraň ve futrále. Ječel na mě, jako bych šahal na odjištěný granát. Prý stačí malé klepnutí a jeho nástřel je v čudu. Název NV nevím 100%,proto nejmenuji, dal za něj přes 50litrů - nový. Tak jsem si říkal zlatej můj Yukon. Až bude černá v naší polní honitbě v "lovném" množství a Yukon nebude držet nástřel,tak poslouží dobře jako pozorovák a koupím něco jiného. Zatím není důvod.
Honza 7x64 reaguje 13.2.2018 20:16
Taky jsem tu nezaregistroval že by Vám ho tu někdo nutil p.Vyskočile.Neuznáváte ho-Vaše věc.Pokud Vám leží v žaludku že ho někdo používá tak si založte vlákno o odporu proti NV.Ještě jsem tady nikde nečetl nic o tom že by někomu vadilo to že jej nepoužíváte,co takhle stejný přístup z Vaší strany?Šlo zde o prosbu radu na určitý problém tak buď poraďte nebo si nechte Vaše zkušenosti do diskuzí kde budou dotyčnému přínosem.Nic ve zlém ;-)
Arnošt Bárta reaguje 13.2.2018 19:55
Ja neodsuzuji lov cerne za tmy s NV, jen jsem nikdy driv neslysel o takovych problemech s tim Yukonem. Ja jsem na nej slysel jen chvalu, trochu me to prekvapilo. Pro me a pro vetsinu lidi je tech cca 20.000 co ten Yukon stoji hodne penez, tak jsem myslel, ze bude fungovat lepe.
Josef Vyskočil reaguje 13.2.2018 19:36
Nechci se nikoho dotknout, ale z mé zkušenosti má mnoho myslivců poznat kňoura od bachyně ve dne natož v noci s nějakým mizerným přísvitem.
Josef Vyskočil reaguje 13.2.2018 19:33
A ještě jedna věcná koukal jsem přes ten yukon na tři větší prasata vzdálenost cca50m, ale že bych teda poznal který kus je kňourek a který bachyně to ani náhodou tak tady nevykládejte pohádky, že s tím něco přečtete zamířit se s tím samozřejmě dá parádně, ale to je vše co tento přístroj umožňuje.
Aleš Pastorek reaguje 13.2.2018 18:36
Nechtěl jsem nikomu nic otrávit. To rozhodně ne. Po přečtení o problémech s držením nástřelu na YUKONECH mě teprve "docvaklo", proč u mě dvakrát kolega chybil divočáka. Ten až se dozví, jak to ve skutečnosti je a že musí před každým použitím zkontrolovat nástřel a kdoví co ještě, tak tu běloruskou sračku rozšlape. Jinak i tady platí pravidlo "levně placené, dvakrát placené", tak, jako třeba u denních puškohledů. Ti, co s tím chtějí "vydrbat" a pořídí si levné optiky např. ODEON, BARSKA, FOMEI atd. nakonec zjistí, že pod hranici 30.000 nekoupí stejně nic kvalitního a začnou znovu minimálně na MEOPTÉ, DOCTERU atd. Akorát, že ho to stojí víc nervů, peněz a času......Vždyť je to pořád dokola. U těch nočáků je asi třeba pořizovat od PULZARU výše, co se kvality týká. Tam jsem o žádném výše popsaném problému neslyšel. Znám asi šest lidí, co to používají. Holt za kvalitní a bezproblémovou věc se musí zaplatit víc.
Vaclav Rejchrt reaguje 13.2.2018 17:15
Zdar no malinko se to zvrhlo, já jen chtěl vědět co mám za problém jelikož chci mít jistotu. A jsem myslivec proto jsem si toho Yukona pořídil abych věděl na jáké prase střílím tak asi tak. Od toho ta diskuze tady je proto tu píšu taky minimálně protože se vždy najde pár s odpuštěním pitomců co tu začnou chytračit a mít blbé keci akorát to pak člověku otráví, myslivosti zdar.
Juras reaguje 13.2.2018 14:32
chlapi nehádáme se jen si zdělujeme praktické zkušenosti o tom by ta diskuze měla být,samo jsou na trhu lepší přístroje,ale těch jsou taky plný inzerce ATN a jm podobným,každej nemá možnost koupit termovizi za 100tisíc a víc peněz,a pak si myslím že kdo má Photona pro bohatý je to sračka,ale muže to bejt zrovna slušnej myslivec kterej pustí metrákovou bachyni mebo knoura.To není o trubce co je na železe ale o hlavě a o morálce kažého z nás.Už jen to že je povoleno ted střílet všechno je z chovatelskýho hlediska špatně,pokud se tan mor tady zvládne a nedostane se na celé uzemí bude nám tady každý větší prase do budoucna chybět a pakliže se to rozleze tak že nám prasata zmizej všechny budou na bazarech termovize na mnoho let za pár korun jak dneska ty Yukony jenže jestli mi bude doma v trezoru ležet 16000kč lepší jak 100 oba nám budou k ničemu alespon pokud jsme u lovu černé,kdo má využití celoročně třeba vysoká proč ne.At si koupí každej co chce,já jsem s Photonem sbsolutně spokojen
Marcello reaguje 13.2.2018 12:04
Dobrý den, V minulém týdnu jsem chodil za tmavých nocí bez měsíčku jen s optikou (při obnově), ale včera jsem musel použít mého Yukona i s přísvitem, protože bych ve skle viděl jen černou kouli,včera v noci jsem pustil cca 100kg kňoura,ale podívaná to byla krásná.Nemusíme jen lovit, ale také tiše pozorovat.Já si pořídil i pozorovák Renger RT, abych nemusel stále manipulovat s kulovnicí a v celku spokojenost.
Jaroslav Hasenohrl reaguje 13.2.2018 11:09
tady nejde o to vždy střelit prase za každou cenu,ale jak píše Honza obeznat zvěř.kolik těch uplnku je aby se nechala zvěř dobře obeznat puškohledem?a toho sněhu je taky hodně v zimě že?vím že zákon povoluje střílet všechno,ale stále jsem myslivec,a proto chci mít zvěř obeznanou.vím že jsou mezi nami kteří jsi tu mašinku koupily jen kvůli zástřelnému.a mydlí všechno.to mi přijde smutné.lovu zdar.
Honza 7x64 reaguje 13.2.2018 10:00
Ale no tak, běžné optiky ty inzeráty plné nejsou?Adrenalin je jít k ulovené černé kouli na kterou většina při měsíčku vystřelí aniž by bezpečně přečetl zda to není třeba vodící bachyně která má ještě selátka někde schovaná. To je bohužel možné v průběhu celého roku.Pak si to každý omluví slovy že každý se ustřelí.S denní optikou nikdo nikdy neřešil problém, ať už vinou špatného puškohledu či montáží? Buďte trošku soudní pánové.Myslivosti zdar, rozvážným střelcům obzvláště. ;-)
Aleš Pastorek reaguje 13.2.2018 09:42
Proto jsou toho Arnošte plné inzeráty. Máš pravdu s tím adrenalinem.....Střílet na prase a nevědět, jestli ho trefím na komoru, na kýty, nebo jestli ho vůbec trefím..... Ale jak píšou šťastní majitelé níže: "za ty peníze perfektní pokoukání". Ach Bože můj............
Arnošt Bárta reaguje 13.2.2018 06:32
Tak to je teda super přístroj, když musíte pravidelně před lovem kontrolovat nástřel. To musí být adrenalin, když střílíte na prase a nevíte zda vám vůbec dobře střílí flinta.
Josef Vyskočil reaguje 12.2.2018 18:42
Nechápu proč na sněhu používáte nočáky
pavrov reaguje 12.2.2018 09:43
Nástřel je potřeba u Photona kontrolovat pravidelně, je to jen plasťák, může se to pohnout při jakékoliv manipulaci, i když osy zůstanou v původních datech.
Jaroslav Hasenohrl reaguje 11.2.2018 21:59
jo to je pravda že na sněhu je huř vidět,taky jsem ten přísvit musel pouštět.dneska jsem seděl na lišky.a je pravda že v dalekohledu byla krásně vidět,ale puškohled to byla bída.musel jsem zapnout přísvit,ale je pravda že jsem střílel na volné louce a nějakých 80 metru
Vaclav Rejchrt reaguje 11.2.2018 21:35
Ještě jedna věc, že by první přístroje měli mouchy taky není pravda. Je to asi o tom jaký kus koupí. Já kupoval XT o rok dýl než ten můj kamarád, kterému šlape do dnes bez jakého koliv problému a prodává ho známému. A já už ho minimálně 4 x znovu nastřeloval a už mě to tak trochu s... jelikož teď vždy přemýšlím kam zamířit aby to zas nelítalo někam jinam. Protože poprvé když jsem minul tak jsem říkal jsi blbec a strhnul jsi to. Nejlepší na zukonu je že člověk vý na co střílí a nestřílí jen na černou kouli.
Vaclav Rejchrt reaguje 11.2.2018 21:24
Zdar tak malinké odběhnutí od tématu, ale přispěji také trochou do mlýna. Kamarád si pořídil RT měl XT jako já. Mínulou sobotu jsme je porovnávali, oba jsme seděli na jedné boudě. Dejme bokem všelijaké vychytávky co Rtéčko má. Ale při používání na sněhové pokrývce jsem já v XT viděl i bez přísvitu. Kamarád musel zapnout tu vestavěvou 940 nm jinak viděl uplné prd . Je z toho malinko zklamanej jestli ten nákup RT příliš neuspěchal. Jinak srovnání obrazu vede bezkonkurenčně RT vůbec nezrní a má mrtě těch vychytávek samozdřejmě bez power banky to žere baterky o sto šest.
Jaroslav Hasenohrl reaguje 11.2.2018 16:02
já reagoval na to xt,to má otec,takže jsem s ním taky chodil,a ted jsem pořídil to RT.a mužu říct že je v něm vidět lépe.Taky ty funkce nevyužiji,ale jak jsem psál,výhoda toho kontejneru na 4 baterky,plus ta poverbanka.
Juras reaguje 11.2.2018 15:22
On ten vestavěnej přísvit je moc jedovatej na blízko na 100m už na něj zvěř noc nereaguje,ale co si budem povídat ta940ka to je uplně jiná kvalita obrazu jenže na větší vzdálenosti je to problém.Čet jsem na nějakým foru že ty Photony RT maj nějaký mouchy a nekupovat dokud to chlapi ve fabrice nedoladěj,asi je výhoda že už maj vestavěnej přísvit940 což u předešlého modelu není je to další investice cca2500kč za přídavnej.Mě by spíš zajímalo jestli má někdo zkušenost kdo měl Photona XT a přešel na RT jestli je to fakt lepší o tolik,myslím kvalita obrazu dejme tomu na 70m,ostatní funkce co jsou navíc asi moc lidí nevyužije,alespon já ne.A k těm baterkám,mě nejvíc štvalo že plně nabitý dobíjecí baterky po chvíli koukání vykazovaly na displeji Photona ubytek baterie-je to tím že dobíjecí bat.maj jen1.2v nenabíjecí maj1.5v přístroj je stavěnej na 3v tak je to asi jen zdánlivě skoro vybitý,ale ve skutečnosti vydrží pracovat ještě dlouho Lovu
Jaroslav Hasenohrl reaguje 11.2.2018 14:15
já po novém roce koupil to RT 6.5na50.a to už je jinde,výhoda připojení té poverbanky,takže nabiju než jdu do lesa,a když přijdu tak to zase dobíju.
Michal Bauer reaguje 11.2.2018 14:11
Zdravim.používám Yukon Photon 4.6x42S.Naprosta spokojenost.Jednou se mi stalo ze jsem chybil prase.Zkusel jsem to pak do terce a slo to o 20cm do leva.Posunul a vse ok.Pouzivam dobijeci baterie a po prijezdu z cekane baterie vyndavam.A nastreleni drzi bez problemu.Celkově spokojenost.Mam ho tedy pul cca.Pouzivam tez 940 prisvit.ale 850 je lepsi protoze se sni vidi dal.Lovu zdar
Vaclav Rejchrt reaguje 11.2.2018 08:49
Zdar ja používam taky přísvit 940nm. Ten vestavěnej nepoužívám vůbec, jen jsem potřeboval aby se mi ty dobíjecí baterky vybili tak proto jsem snim svítil když jsem je doma testoval. Jinak ten vestavěnej přísvit je k prdu zvěř na něj reaguje. Ty šroubky mi nepříjdou že by byly nějak volný, ale jsou zalité bervou tak se mi moc vyšťourávat nechtěj nevím jestli to není schválně kdyby náhodou kvůli záruce asi jim to pošlu ať si to poladěj sami.
Juras reaguje 10.2.2018 20:51
Pane Reichrt zdravím vás,já Yukona používám jen při střelbě ne na pozorování mám ho zapnut jen pár vteřin tak mi tam vydrží skoro celou sezonu,na pozorování mám Pulsar870VS s menšími upravamy mi slouží dobře,hlavně to chce přísvit 940nm-ten vestavěnej je na kratší vzdálenost k ničemu myslím kdo loví na hromadě na cca do80m.Do krytky tohoto přístroje jsem udělal díru 25mm a kouká to o 50%líp jak bez krytky nevím kde udělali soudruzi chybu.ale je to tak,jinak supr diskuze hlavně se sešli normální lidi což je na tomhle foru až k neuvěření.Chlapi lovu a rovný kule
Vaclav Rejchrt reaguje 10.2.2018 19:31
Ještě jsem zapoměl v montáži to není používám stejnou rychloupínací montáž na jedny kameny jak na yukona a na druhé mám puškohled Meoptu 7x56 a ta funguje bez problému a yukonu nějaký čas po nastřelení pár ran taky.
Vaclav Rejchrt reaguje 10.2.2018 19:23
Zdar o těch hodnotách vím ty si zapisuji a ještě se mi nestalo že by se nějak přepsali a to mě jednou vyskočily baterky po výstřelu. Už jsem i zkoumal kde jsou ty 4 šroubky a jak se to šteluje. Tak teď už to vim když jste mi to napsali, ale jelikož ho mám ještě v záruce tak doufám že něco nesčubím. Ty litiovky jsem zkoušel taky, ale takovou výdrž tedy nemají. Teď používám dobíjecí panasonici a ty jsou super i po měsíci nepoužívání drží stejnou kapacitu a na jedno nabití vydrží v yukonu při stálém zapnutí 6 až 7 hodin a to na poslední hodinu jsem pouštěl napno ten vestavěnej přísvit.
Juras reaguje 10.2.2018 12:05
Zdravím vás mam Photona 3roky naprostá spokojenost,jen k tomu pohnutému nástřelu pokud máte alespon trochu slušnou montáž tak tu bych vyloučil ty povolený šrouby jak píše kolega to se mi ještě nestalo,ale když v Photonu dojdou baterky za plného provozu pak je problém někdy udrží nástřel jindy ne je to holt jen složitej elektrickej přístroj,doporučuji kvalitní Lithium batery jsou drahý,ale sada do Photona plus přídavnej přísvit 940nm jsou 4ks vbratru za 200kč vydrží skoro celou sezonu,nabíjecí baterky plus nabíječka to bych řek že je za víc peněz a v mrazech spolehlivost mizerná.Další kolega psal hlídat osu X a Y má pravdu zas je to jen stroj před lovem zkontrolovat trvá to jen několik sekund,a když zapomenete hodnoty zapsat třeba do telefonu a zkontrolovat třeba na kazatelně.Jinak Photon není špatná investice za málo peněz hodně muziky Lovu Zdar
Jaroslav Hasenohrl reaguje 10.2.2018 11:43
jo jo,tak nejsem sám komu se to stalo.chybil jsem prase,říkám si dobrý ,byla to taková rychlejší rána vědělo o mě.kuly jsem taky našel,druhý den to samé.takže na terč a byl jsem doma.výška dobrá,ale 40cm do prava.tak jsme to tak prolíželi a přesně ten pulměsíc volnej,tak se to taky nějak nastavilo a do ted dobré.
Fary reaguje 10.2.2018 10:29
Jak píše Jaroslav Hasenohrl, hnout se to může, tělo objektivu je k tubusu připevněno čtyřmy imbusy ( ty dva "půlměsíce" ) přišroubované k tělu objektivu a dle slov prodejce je to spojené pomocí jakéhosi kloubu. Aby jste si nemysleli že kecam, před čtrnácti dny mi najednou utekl nástřel do prava, napřed v rámci rektifikace, ale při nastřelování utekl mimo rektifikaci a to o dost cca 20cm, mluvím o 80-ti metrech, volel jsem prodejci ( necelé dva roky bez jakéhokoliv problému ), co s tím a že mu to posílám, a on mi toto poradil. A světe div se, chvíli mi trvalo, než jsem vyzjistil jak to reaguje, no na konec se mě to asi za dvě hodiny formou pokusu a omylu, povolováním protilehlých imbusů a postupným dotahováním podařilo srovnat ( seřizováním ve stolici dle osy hlavně ) a následně potvrdit nastřelením.
michal pita reaguje 10.2.2018 10:00
Mám ho taky,stává se to když se delsí dobu nepouzívá,prý se vymaže menu,stane se to i když tam necháte vybité baterky delsi dobu.Řešim to tak že když du ven tak si skontroluju nástřelný kříž,osu x a y. A je po problému.Je to normální jev.
Jaroslav Hasenohrl reaguje 9.2.2018 21:48
nám se stalo,že se povolily ty čtyři šroubky ve předu a pohlo se to.
Vaclav Rejchrt reaguje 9.2.2018 19:32
????
Vaclav Rejchrt reaguje 9.2.2018 19:32
Zdar tak to se mi už taky za poslední půl rok asi třikrát stalo, naposledy asi před 14 dny a je to vždy když ho delší dobu nepoužívám, přitom to je digitál a nastavené hodnoty jsou uloženy stejné jako při nastřelení. Mám ho přes rok a přemýšlím že ho pošlu na reklamaci.