ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Kamarádův...
Kamarádův...
vloženo: 10.1.2014 19:47
autor: Jagdforest

úlovky (svět)

tetrov hlucháň v Rusku
tetrov hlucháň v Rusku
vloženo: 27.1.2015 19:17
autor: mirojevo

trofeje

Detail včerejšího  srnce.
Detail včerejšího srnce.
vloženo: 30.5.2016 00:27
autor: Milan Ječný

zvěř v přírodě

...pozor !
...pozor !
vloženo: 4.6.2013 17:23
autor: Vít Hlavica

zbraně

MAJÍ SVÉ KOUZLO.
MAJÍ SVÉ KOUZLO.
vloženo: 31.7.2014 04:09
autor: Jaroslav Vlosovský

fotopast

...
...
vloženo: 6.5.2018 07:41
autor: Jaroslav Richter

myslivecké umění

*
*
vloženo: 15.7.2016 20:17
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233465 fotek (0 dnes)
  • 7962 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8899 inzerátů (0 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749289 komentářů fotek (9 dnes)
  • 12934 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294803 hlasování fotek (14 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37668 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 5 online

Připomínky a názory
Diskuze

Zlamovací kulovnice brno effekt

Petr Raáb vložil 20.2.2017 12:02
Dobrý den,zajímaly by mě zkušenosti se zlamovací kulovnicí brno effekt 7x65r,přesnost,pevnost uzamčení hlavně,zkušenosti těch ,co kulovnici mají,nebo ji měli.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Martin Vodička reaguje 22.11.2020 21:13
Mam Effekcta v razi 8x57 JRS a po 4 letech ani jedna zavada. Vystreleno neco malo pres 100 ran.
stašek puškařství reaguje 22.4.2017 17:31
Brno efekt musí se to doladit nové pušky stává se že je tam rozptyl . Stašek puškařství
Petr Tihelka reaguje 15.3.2017 08:17
Koupím ZK 99 nebo Brno Effect v ráži 7x65R popřípadě 7x57R v dobrém stavu bez vůlí, pokud máte nebo víte o někom kdo by mohl nabídnout budu velmi rád.
Josef Vyskočil reaguje 3.3.2017 10:10
Přesně jak píše Ivan, v tom vidím zásadní a neodiskutovatelný rozdíl ve prospěch haenel.
Ivan Kováčik reaguje 2.3.2017 20:54
porovnaj si systém uzamykania na Haenel 9 a Sabatti.Ja budem brať Haenel
Josef Vyskočil reaguje 2.3.2017 20:54
Sabatti skl je to samé co brno efekt akorát s hřbetním napínáním a ještě teda nabízí na výběr více ráží např. i 30R blaser
Petr Raáb reaguje 2.3.2017 16:41
Děkuji za komentáře , někdo chválí , někdo haní a co jednuska sabatti skl , je na tom cenově stejné cca.
Josef Vyskočil reaguje 28.2.2017 16:51
Bergara scout má kolega a je spokojen ovšem na jednušce mě ten plast moc nesedí i když ji má v imitaci dřeva, ale zase je pravda, že velmi dobře sedí v rameni a celkově ta pažba je dobře udělaná.
Bohumír Novák reaguje 28.2.2017 11:28
Levnější a přesnější varianta je Bergara ale v plastu.
Jů a Hele neděle reaguje 28.2.2017 08:53
Tak to soráč, p. Urbane:) Myslel jsem, že to tak máte,.. No nic, jde jen o názory a ty se různí, samozřejmě:)Jde o zvyk. Někdo ji chce a má jí, někdo ne.
Zdeněk Urban reaguje 27.2.2017 18:08
Já říkám dozrát pane Vyskočil. Každý máme jiné zkušenosti, ať už pozitivní, nebo negativní, ale takto se můžeme bavit o každé zbrani, která existuje. Ještě pro pana Gregora: Nejste sám, kdo musí chodit do práce. Já, když se rozhodnu, že chci lovit jelena v říji a je k tomu vhodná konstalace hvězd se vším všudy, tak si vezmu třeba týden dovolené a dám tomu všechno, takže šoulám nejen celé dopoledne, ale i odpoledne. Patrně jste si myslel, že můj koníček je i mojim zaměstnáním, ale není tomu tak.
Pavel Vosátka reaguje 27.2.2017 17:29
Vlastním tuto jednušku v ráži 6,5x57R a za mě bych si ji už nekoupil. Od začátku jsem měl problém s přesností. Stranově Ok ale výškově to lítalo s rozptylem až 20 cm. Výměny puškohledů,montáží a nakonec jsem se dopracoval k tomu že je na vině spoušť a hlavně napínáček. Možná i tvar. Rozdílný odpor spouště, strašně záleží kde na něj položíte prst. Trvalo mi 2 roky než jsem si na flintu navyk a vychytal polohu. Řekl bych tak 120 ran do papíru. Loni a letos už v pohodě veškerá žvěř na kterou jsem střelil buď v ohni nebo dohledána po dobrých komorových ranách do 30m. Ale jak píšu na výstřel se musím mnohem více soustředit než u jiných kulovnic které mám nebo jsem měl(CZ550,KB UB)
Josef Vyskočil reaguje 27.2.2017 16:51
K jednušce musí člověk dospět
Jů a Hele neděle reaguje 27.2.2017 07:19
Nepotřebuji vyprázdnit zásobník, opravdu ne,..Střílím poměrně slušně si myslim. To není o tom ho vybouchat,..V zaměstnání taky nosim kuli celej den a bez problému. Akurát v práci si nemohu dovolit chodit po jelenech celý den,...Musim i něco dělat:)S pozdravem.
stašek puškařství reaguje 25.2.2017 22:57
Zdravim zpravoval jsem 3 efekty které jsem musel upravit které byli nové a nedrželi soustřel. Staašek ,puškařství
Josef Voborník reaguje 25.2.2017 17:18
Mně osobně se jednušky velice líbí. Již Ernest Thompson - Seton v předminulém století napsal " Když chceš lovit, pořiď si pošku na jednu ránu, když chceš pustošit, pořiď si mašinkvér". Ale každého varuji před koupí IŽ v ráži 308 W. Je to sázka do loterie, každá zbraň si žije svým vlastním životem. Jeden můj známý na ni nedá dopustit, nechal si na ni dodělat napínák a dal ji do celopažby a má opravdu elegantní zbraň. Ovšem další můj kamarád a já máme tytéž zbraně, které nedokázal nastřelit ani puškař a jsou vhodné jako kolík k rajčatům.
Josef Vyskočil reaguje 23.2.2017 19:38
Jak jsem psal šel jsem cestou haenel jaeger 9 mohu doporučit o třídu jinde než efekt.
Zdeněk Urban reaguje 23.2.2017 16:51
Paní Ježíková, ta závada mě docela překvapuje, mě se nic podobného nikdy nestalo. Vypadá to, že váš syn zrovna narazil na nějaký nepovedený kus, ve kterém praskají úderníky a nebo puškař, kterému to dáváte do opravy dělá práci pro další práci. Můj kamarád má kulobrok ZH, ve kterém mu taky často praskají úderníky. Mě se to u ZH nikdy nestalo a proto tuto zbraň v žádném případě nehaním, ba naopak. Já tvrdím, že Effect je velmidobrá zbraň za úměrné peníze. Samozřejmě, že bych raději K95, ale ty peníze za ni lituju dát, když Effect mi splní tu samou službu za čtvrtinovou cenu.
Dalibor Roubínek reaguje 23.2.2017 09:02
Mám v 6,5x57R lehká přesná, na šoulačky u nás i v Alpách super, do 200 m není problém. Na pažbě mám kožené pouzdro na 5 nábojů a přebíjení se výrazně urychlilo, není problém vystřelit 3-4 rychlé rány. Jak píše pan Nový, Zlamovací jsou zlamovací. Střílím Blaser CDP.
Jan Nový reaguje 22.2.2017 20:17
Jak píše Zdeněk Urban, jen bouchal a torouba(s prominutím) může odsuzovat jednušky. Vždyť kulobrok je také kulová jednuška. Naopak všem těm chtivým a lačným lovcům bych to naordinoval jako terapii.
Josef Vyskočil reaguje 22.2.2017 18:15
Jednuška je dobrá zbraň, první rána musí platit, zbytek už je navíc :-)
Arnošt Bárta reaguje 22.2.2017 13:27
Já mám ZH a CZ550 a kdybych měl možnost koupi jednušky, tak to udělám, hlavně na vycházky se psy a šoulání. Chtěl jsem IŽ, ale nevěřím moc přesnosti, ZBK 110 slabá ráže, tak už jedině něco dražšího a to se mi zase nechce. No uvidím
Miloš Nejezchleb reaguje 22.2.2017 12:59
Já mám Effekt v 30-06spr. A není žádný problém. Přesná,lehká,spolehlivá. A jedna rána stačí jak při čekané tak na šolačce. A to přebíjení je taky jenom otázka cviku.
Ellhenický Petr reaguje 22.2.2017 12:33
Taky nemám nic proti jednuškám, kdo umí umí, kdo neumí musí přebíjet:-) I tak se to dá říci.Mám několik kolových i brokových zbraní, ale nejraději chodím s ruskou 16. Bohužel jednušku 7x65 nemám ani nevím i nikom z okolí kdo by ji měl.
Zdeněk Urban reaguje 22.2.2017 10:04
Pane Gregore, každý nepotřebuje vyprázdnit zásobník, aby se trefil... Já lovím poměrně dost, samozřejmě že mám i zásobníkové kulovnice, které taky používám, ale zkuste si například celé dopoledne šoulat v horách při jelení říji za jeleny a nachodit při tom několik kilometrů ve stráních. To je pak rozdíl nosit na rameni Effecta, nebo CZ 550.
Milan Kučera reaguje 22.2.2017 09:24
Bez problémů na šoulačku, čekanou i naháňku a hlavně nenosím celý den při zaměstnání zbytečnou váhu . Pro mne není přebytí druhé rány problém, stejné jako u kulobroku kde mám také jednu kulovou . Myslím, že je dobrá právě pro ty co hodně šoulají a loví a jenom nesedí. Jinak každý podle svého gusta. Od té doby co jí mám je kulovnice se zásobníkem ve skříní .
Lubomír Černý reaguje 22.2.2017 08:42
Podle mne je jednuška opravdu pro uvážlivé lovce,jedna rána a dost,buď leží nebo běží..To už si zaslouží výstřel vypracovat.Samozřejmě nemluvím o naháňkách ale o samostatném lovu.Sám jednušku nevlastním ale líbí se mi,byť bych si zrovna zrovna Efekta asi nevybral.
Jů a Hele neděle reaguje 22.2.2017 07:30
Pro uvážlivé lovce? Nemám ten dojem, možná pro ty, co příliš neloví. Nevím, ale podle mého názoru jsou všeobecně jednušky, nebo zlamovací kulovnice takové hračky. Připadal bych si jako na pouti u stánku s růžemi. Jedna rána, přebít, teda zlomit, nabít a znovu.Spousta zvěře, třeba liška určitě čekat na zlomení, nabití a pak na zamíření a výstřel čekat ani na šoulačce nebude. Za mě ne.
Josef Vyskočil reaguje 21.2.2017 19:21
No vzhledově ta haenelka není Merkel ale jinak ano i co se týče zamykání z hora a hřbetního natahování to si myslím že za příplatek stojí, ale efekt je určitě službu udělá to zas ne že né.
Zdeněk Urban reaguje 20.2.2017 20:15
Tuto kulovničku mám mimojiné i v této ráži. Používám ji především na šoulačku. Pro mě je to lehká, elegantní a přesná zbraň pro fajnšmekry a uvážlivé lovce, kteří zváží ránu, než vystřelí, jelikož přebití není tak rychlé jako u opakovací kulovnice. V kombinaci s úměrnou optikou je to opravdu lehounké párátko. Se závěrem a zámky by myslím neměl být problém, když závěrový mechanismus snese i magnumové ráže, které puškaři běžně dělají. Myslím, že je to dost muziky za málo peněz. Samozřejmě, že pro oko je mnohem pohlednější K95, ale nejsem z těch, kdo by za ni mohl dát ty peníze. Hanelka mě nijak neoslovila a to je o dost dražší. Jednuška od Merlela je o něčem jiném, něco jako K 95. Za mě a moje zkušenosti s Effectem doporučuji.
Josef Vyskočil reaguje 20.2.2017 17:38
Měl jsem její předchůdkyni zk99 a už taky ne ze začátku celkem dobrý později po více ranách velké vůle haenel jaeger 9 je určitě lepší volba.
Frantisek Ružička reaguje 20.2.2017 13:44
Mám tuto zbran ve stéjné ráži v polopažbě.přesnost výborná,na 100m dopěti koruny,zámky jeden celek.mám na tom nátlačkový puškohled ,šoulačky pohoda . u mně spokojenost.
Petr Raáb reaguje 20.2.2017 12:04
?